Zastawka na sercu

Anatomia serca

Anatomia serca

.. ...umocowane są odpowiednie zastawki, które regulują kierunek przepływu krwi, nie pozwalając na jej cofanie z wielkich tętnic do komór ani z komór do przedsionków. W sercu występuje na przemian skurcz ( systole ) i rozkurcz ( diastole ) komór i przedsionków. W momencie gdy przedsionki..

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...wypadania płatka lub płatków zastawki dwudzielnej jest jedną z najczęstszych wad zastawkowych w wieku dorosłym. Zespołem Barlowa określane jest uwypuklanie tylnego lub obu płatków zastawki dwudzielnej do lewego przedsionka podczas skurczu komór. W prawidłowym sercu skurcz komór powoduje..

Drożny otwór owalny

.. ...owalnego przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka. Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu. U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...przerostowe zwężenie podzastawkowe lub cechy kardiomiopatii przerostowej zaporowej. Uważa się, że obserwowany zwykle w HCM bezład miofibryli jest spowodowany zaburzeniami funkcji katecholamin w sercu w okresie embrionalnym lub przez polipeptydy wytwarzane przez gen ciężkiego łańcucha..

Szmery w sercu

.. ...budowy w obrębie aparatu zastawkowego lub samego mięśnia serca. Najczęściej przyczyną szmerów są niedomykalności lub stenozy zastawek, przy czym głośność szmeru nie musi korelować z nasileniem wady - konieczne jest badanie ECHO. Coraz częściej zdarza się, że szmery nad sercem dorosłego..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...Mogą ją powodować wady zastawkowe ( głównie zastawka mitralna ), wady wrodzone ( na przykład dodatkowe, zbędne szlaki elektryczne w sercu, które zakłócają jego miarową pracę ), operacje serca, choroby mięśnia sercowego, nadciśnienie, choroba niedokrwienna serca, zawał. Jest też cały..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 53

.. ...wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej z małą falą zwrotną w CD ( podobno ma tak bardzo dużo ludzi ). Ogólnie w momentach stresu i zmęczenia moja arytmia daje mi się we znaki, troche kręci mi się wtedy w głowie, jest mi słabo i czuję straszny dyskomfort na sercu, raz jakby mi tam..

Echo serca - Str. 27

.. ...że: jest nieszczelna zastawka mitralna w sercu; w aorcie znajduje się skrzeplina, która zaburza przepływ krwi;przewód Bottala jest drożny. Ocena USG dopplerowskiego nastręcza wiele trudności i nie każdy lekarz potrafi to dobrze robić. Przezprzełykowe EndoUSG Jest to nowa technika..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 137

.. ...juz na nieomykalnośc zastawek ;/Niedawno wyladowałam w szpitalu na pediatrii ,bo dostałam czestoskurczu napadowego,miałam szmery w sercu .Strasznie sie wtedy umeczyłam bo od 23:30 do 4:20 jezdziłam po szpitalach :( Teraz z sercem jest anrazie ok moje lęki zaczeły mi powracac staram sie o..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 627

.. ...mam jakas wypadajaca zastawke co ponoc ma wiekszosc kobiet i mozna odczuwac bole w sercu. Po powrocie do domu zaczely mi same drzec nogi i cale cialo 7 nocy nie zmruzylam oka. Siedzialam o 3 w nocy w kocu na balkonie bo brakowalo mi powietrza to bylo cos okropnego. Poszlam do psychologa(..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 936

.. ...może wypadanie płatka zastawki w sercu, albo inaczej Zespół Barlowa.Ja mam to stwierdzone i wydaje mi sie że to podkręca moje lęki.Nie wiem czy to ta wada ( ponoc niegroźna ) powoduje te moje jazdy z sercem i lęk czy może lęk wywołuje dodatkowe skurcze,czasem częstoskurcz, szarpnięcia w..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 28

.. ...mnie wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, zaburzenia rytmu serca i delikatne szmery na sercu i jeszcze jakieś skurcze w okolicach mostka. Lekarz prowadzący powiedział że te wszystkie objawy to nic takiego i nie przepisał żadnych leków tylko właśnie też powiedział żeby się nie..

Operacja na sercu, wymiana zastawek

.. ...nie myle to wymiane zastawek Jeszcze nie zostal wybudzony wystapily pewne komplikacje podczas operacji stan jest stabilny Czy ktos moglby mi bizej opowieziec jak to wszystko wyglada jakie sa szanse? ogolnie jak taka operacja wyglada, co to jest balonik wewnatrz - ? ( nie zapamietalam..

Operacja na otwartym sercu

.. ...VSD,FoA,nieprawidłowość zastawki trójdzielnej ).Chciałabym zasięgnąć opini o tym szpitalu, lekarzach i samym zabiegu. http://www.sercedziecka.org.pl/ jestes tam jak nie to polecam jestem z Poznania szukam osob operowanych w lublinie w szpitalu psk4 na ul jaczewskiego na niedomykalnosc..

Niedomykanie sie zastawki

.. ...stwierdzono, ze jedna z zastawek sie niedomyka, ( ma rozrusznik ). Jutro ma zostac przewieziony do szpitala w Aninie. Z go co wiem to istnieje mozliwosc operacji tego metoda laserowa ( dziadek ma 78 lat i lekarze powiedzieli ze operacji na otwartym sercu by nie przezyl ). Chcialbym sie..

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...struktura przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...serca to niedomykanie zastawki serca lub jej wypadanie. Krew wtedy może się cofać co powodowac moze omdlenia, kolatanie seca, nerwice, nadpobudliwośc oraz dyskomfort. Jesli chcesz o tym porozmawiać pisz na gadu 5229584 i nie boj się to nie jest nic strasznie poważnego: ) trzymaj sie..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 2

.. ...NIEDOMYKALNOŚĆ PRZEDNIEGO PŁATKA ZASTAWKI MITRALNEJ chyba II STOPNIA... pozdrowionka: - DD A i nie napisałam że nie ćwiczę na W - F bo zbyt szybko się męcze. Gdy np. szybko idę czuję że bardzo szybko bije mi serce, a także go słyszę. Życze wszystkim zdrówka... nie wkręcajcie jej kurwa..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 3

.. ...stwierdził niedomknięcie zastawek, ale powiedział, że nie ma się czym przejmować, bo to jest tylko częste zaburzenie okresu dorastania i że to minie Mam 19 lat. Jak byłam mała wykryto u mnie szmery serca. W wieku 14 lat stwierdzono, że one zniknęły. Ostatnio lekarka stwierdziła, że dalej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 12

.. ...szpitalu po operacji zastawki w sercu jest po ciezkim wylewie jest schorowana a ma chyba wiecej zycia w sobie niz ja.TROCHE sie rozpisalam ale musialam to z siebie wyzucic .teraz wiem ze nie jestem sama i ze kazdy z was tez ma problemy wieksze lub miejsze i ze trzeba z tym walczyc . a..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...się ustalić: - moja zastawka w sercu nie domyka się ( to chyba może mieć wpływ ) - hormony tarczycy w normie, ale zrobię jeszcze raz badanie - wątroba w porządku, glukoza w normie, krew w porządku z wyjątkiem eozynofili ( to od alergii ) - pasożytów nie mam ( podobno mogą powodować..

Solarium a choroby serca - Str. 2

.. ...samoopalacza. Witam ja mam zastawkę w sercu wszczepioną mitralną ,pytałam mojego kardiologa czy mogę chodzic na solarium .Lekarz powiedział że nie wolno bo to serce pogarsza.Ja chodziłam na solarium 2 lata bo nie wiedziałam czy mogę .Okazało się że będe miała drugą operację serca..

Bóle serca i i szmer na sercu

.. ...proszę o interpretacje: zastawka mitralna - płatki bez zmian de - 19mm - ef - 127mm/s Pierscien aortalny - nieposzerzony 27 mm Lewy przed. - niepowiekszony 38 mm lewa komora niep - d 52mm - s - 29mm - ef - 70% tylna sciana - niepogrubiała przegroda miedzykomorowa - niepogrubiała - d -..

Wypadanie płatka zastawki przyczyną zmęczenia na sercu?

.. ...Czy wypadanie płatka zastawki mitralnej może byc przyczyną tego, iż po aktywnie spędzonym dniu ( np. pokonaniu na nogach 10 - 15 km ) czuję jakby zmęczenie na sercu. No właśnie - na sercu, a nie np. w nogach... Innymi słowy - nie jest to ucisk, ból, ale właśnie uczucie zmęczenia. Jestem..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...tzw. wypadający płatek zastawki w sercu - ponoć to nie groxne, ale i od tego serce może tak kołatać.Przeszłam oczywiście też drogę związaną z leczeniem nerwicy która mnie dopadła w związku z częstymi niepokojami w klatce piersiowej. Obecnie biorę antydepresant/Afobamu raczej nie polecam,..

Płatek mitralny i jego rola w sercu

.. ...już 7 lat po wymianie zastawki mitralnej. Żyję i mam się dobrze. Wypadanie płatka zastawki to objaw który może ale nie musi skończyć się zabiegiem. U mnie okres wypadania bez większych zmian na gorsze trwał może z 7 lat a potem wada zaczęła się powiększać. Nadszedł dzień kiedy trzeba..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 3

.. ...powodu niedomykalności zastawki mam wszczepioną mechaniczna zastawkę aortalną. Odkąd sięgam pamięcią lekarze zawsze mówili mi i pisali na wypisach szpitalnych: ”wybitnie oszczędzający tryb życia”. Pierwszą operację na serce miałam w wieku 4 lat w Poznaniu( do dziś nie..

Operacja wstawiania nowych zastawek w sercu

.. ...operacja wstawiania nowych zastawek w sercu i czy jest ona poważna. piszcie prosze cześć nazywam się agnieszka mam 32 lata rok temu w czerwcu przeszłam operacje zastawki mitralnej też bardzo się bałam ale już jest po wszystkim czuję się bardzo dobrze .operacja naprawdĘ nie jest..

Ablacja - pytanie do osób, które ją miały

.. ...to może się skończyć zastawkami.Jakbym się jeszcze dowiedziała że mam jakiś skrzep w sercu to już w ogóle umarłabym ze strachu.Uwazam że wszystkie choroby i dolegliwości związane z sercem niosą ze sobą powazne zagrożenia.Wiem po części sama się tak beznadziejnie nakręcam i czasem..

Szmer na sercu i problem z zastawkami u dziecka

.. ...powiedziala,że jest problem z zastawkami i rew szybciej przeplywa,co to znaczy? Czy to coś poważnego? popytaj kardiologa to ci wytlumaczy dokladnie W tej chwili nie mam kontaktu z żadnym kardiologiem,następną wizytę mam za 2 miesiące,pytam o te zastawki,bo lekarz mi niezbyt jasno to..

Struna na sercu 12-latka

.. ...sercu i niedomykalnosc zastawki w lewej komorze serca...u mnie ta struna powoduje szybsze zmeczenie przy duzym wysilku ale to tez zalezy od organizmu...jedna osoba dobrze Ci napisała ze w mlodym wieku to nic groznego...dopiero w starszym wieku moze to doprowadzic do..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta? - Str. 2

.. ...też wykryto wypadanie zastawki mitralnej... Chciałam zmienić swoje życie rzuciałam palenie kawe i zaczełam biegać...Od razu lepiej się czułam przestałąm odczuwać moje serduszko... Lecz z moim zapałem nie wiele mi to dało... Znów powróciłam do moich nawyków... I się zaczeło jeszcze..

Zastawka serca a normalne życie

.. ...mieć w maju robioną zastawke serca.. czy da się normalnie żyć dalej.. mam 30 lat.. Wejdź na forum wady wrodzone serca na edziecko, tam znajdziesz również dorosłe osoby, które mają wymienioną zastawkę w sercu. http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 Mój synek ma zwężenie zastwki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...wypadającego płatka zastawki dwudzielnej w sercu, który często daje objawy podobne do nerwicowych - właśnie dlatego myślę, że warto zrobić te badania, nawet jeśli na końcu usłyszę: * To tylko nerwica * : ) ) )No cóż. Podchodzę do całej sprawy trochę ironicznie myśląc sobie, że w końcu..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 2

.. ...temu miał wymienioną zastawkę mitralną, obecnie stwierdzono u niego tętniak aorty 55mm, jesteśmy przed wizytą u kardiochirurga. Zastanawiam się czy możliwa jest u niego kolejna operacja na sercu a jeśli nie to co dalej? Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Jest małe prawdopodobienstwo..

Operacja zastawek - najpoważniejsza z operacji?

.. Czy operaca zastawek( wymiana na sztuczne )to jedna z najpoważniejszych operacji na sercu, ( poza przeszczepem ), niosąca największe ryzyko? Często bowiem pojawiają sie tu posty, że ludzie nie przeżywają tej operacji, albo mają poważne powikłania. Bardzo się zestresowałam, gdyż moją mamę ( 55 lat ) wkrótce..

Zespół Barlowa czyli problem z płatkami zastawki dwudzielnej

.. ...wypadania płatka / płatków zastawki dwudzielnej jest jedną z najczęstszych wad zastawkowych w wieku dorosłym. Zespołem Barlowa określane jest uwypuklanie tylnego lub obu płatków zastawki dwudzielnej do lewego przedsionka podczas skurczu komór. W prawidłowym sercu skurcz komór powoduje..

Fala zwrotna w zastawce trójdzielnej oraz fala zwrotna w tętnicy płucnej

.. ...mnie falę zwrotną w zastawce trójdzielnej oraz tętnicy płucnej o ile sie nie myle + jakiś płatek w sercu mam słabszy. Pani doktor nic mi nie podiwedziała, wiec chce sie zapytac co to i jak to jest : ) Głównie chodiz mi o uprawianie sportów poniewaz jestem dość aktywną osobą ( rower,..

Potrzebny kardiochirurg

.. ...udać się na operację zastawki aortalnej lub tętniaka w sercu. Czy Anin to będzie właściwy adres? Z góry dziękuję za odpowiedź Tego nie wiem ale często pomaga odpowiednia dieta.I powinna spożywać substancje zapobiegające nowotworom.Podobno askorbinian potasu jest dobry i na pewno..

Kłucie w sercu - Str. 2

.. ...do konca rozwiniete zastawki serca. w wieku 7 lat bylam na kontroli i bylo wszystko w pozadku. od niedawna mam tak jakby arytmie serca idac serce mi tak wali ze o malo nie wyskoczy mi z klatki piesiowej. udalam sie wiec do lekarza rodzinnego i dostalam skierowanie do kardiologa. mam..

Kłucie w sercu - Str. 4

.. ...byc moze ktos mial podobne objawy..z gory dziekuje mam podobnie. okazało się że mam wypadanie zastawki II - dzielnej mam 13 lat rok temu mialem klucia,czasami jeszcze mam ale sie zbytnio nie przejmuje..

Kłucie w sercu - Str. 6

.. ...odpadaniem płatków od zastawek. Jednak na badaniu echa serca wykryli mi tętniaka. Co dziwne lekarka nic na to nie powiedziała. Po następnym echu byłam w szoku gdyż stwierdzili że tego tętniaka niema i że jestem zdrowa jak ryba. Co nie jest prawdą!!! witam . mam 15 lat i podobny problem..

Nagły ból w sercu, ostre kłucie

.. ...domyka mi się jedna zastawka, ale lekarka mówi, że to normalne. Poza tym mam też szmery w sercu. Z tego co wiem, bo patrzę na swoje objawy, nie jest o przyczyną niedotlenienia, przynajmniej u mnie, gdyż bóle pojawiają się również na świeżym powietrzu. Boję się,bo są tak silne, że czasami..

Drożny otwór owalny

.. ...struktura przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 73

.. ...osoba z wszczepiona zastawka mechaniczna i najprawdopodobniej to trzepotanie które sie po latach od operacji pojawiło,jest konsekwencją tej wady,która byla zoperowana,,,ale ślad w sercu pozostał - ;( ( Prosze,napiszcie do mnie w tej sprawie!!! Jestem zdołowana,że znowu coś mnie czeka,,,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...Wyszła niedomykalność na zastawce trójdzielnej I stopnia 2,3m/sek + śladowa na zastawce pnia płucnego. RVSP ok. 32 - 33 mmHg. Kardiolog powiedział, że to nieistotne i żeby się zgłosić do kontroli w przypadku anginy lub ciąży. Od jakiegoś czasu mam przewlekły mokry kaszel ( RTG płuc - ok,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...w wyniku uszkodzenia zastawki mitralnej miałam nadciśnienie w tętnicy płucnej. Wyczytałam, ze owszem - operacje kardiologiczne ratują, ale w niektórych przypadkach może nastąpić nadciśnienie płucne. Czasami jak mam zadyszki ( a również jestem astmatykiem ), wiem, że przyczyna nie leży w..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...Cerownie serca, wstawianie zastawek i by - pasow u goscia/po zawale/ - ale to juz robil sam Ordynator - czekali az wroci z New Yorku, nawet docent - zastepca nie robil tego. U innego goscia /przed zawalem/ po operacji 4 by - pasow i juz zszywaniu - pekla zwapniona tetnica czy zyla przy..

Sintrom - dieta

.. ...ale wskaznik 2 to nie tragedia osoby po operacjach zastawek lub na sercu to mosza utrzymywac wskaznik ale robiac mamy wynik taki a na drugi dzien moze byc inny i mysle ze nie przezywajcie tak strasznie..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...struktura przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny..

Duszenie się - Str. 31

.. ...serca i niedomykalnośc zastawek w sercu. Objawy identyczne jak twoje bardzo nasilły mi się od nowego roku. Właściwie cały czas się dusiłam. Robiłam wszystkie badania krwi i tarczycy, wyszły ok. Byłam u psychiatry stwierdził silną nerwicę. Od ok. 5 tyg. biorę COAXIL i XSANAX . Powiem..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...tętniaka aorty i wymiany zastawki inną metodą niż rozcięcie klatki piersiowej? Czy polega to na wycięciu kawałka aorty, czy też na założeniu sprężynki? Kto z Was zna adres internetowy stowarzyszenia osób po operacji na sercu? I wreszcie, czy ktos miał operacje w Warszawie na ul...

Problemy z sercem i nadciśnieniem a lot samolotem

.. ...trzeba wcześniej uzgodnić w linii lotniczej. witam moja mama ma zastawkę w sercu * pika jak bomba * za parę dni ma wylot samolotem i ja mam zapytanie czy to nie przeszkadza?? czy wpuszcza ja na pokład??..

Zdejmowanie klamer po operacji na sercu - na czym polega?

.. ...tętniaka i wymianie zastawki na sztuczną. Po operacji ciocię zszyto klamrami. Operacja była wykonywana przez jakiegoś bardzo dobrego kardiologa w Zabrzu ( stwierdził on, że była to druga pod względem trudności operacja w jego karierze ), jednakże kilka dni po jej zakończeniu przewieziono..

Sztuczna zastawka w sercu

.. ...mam wszepioną sztuczną zastawkę mitralną od 16 roku życia.Teraz mam niedomykalnośc zastawki aortalnej.Mam miec operację ,wymiana zastawki aortalnej.Ale mój lekarz mówi że nie tak szybko,bo czekają jak z zastawki zaczną wypadac płatki.Boję się tej operacji.Od dłuższego czasu męcze się..

Latanie samolotem po usunieciu tetniaka i wymianie zastawki

.. ...jeszcze dochodzi wymiana zastawki. Pacjent ma 28 lat i jest w bardzo dobrym stanie. Kazdy mowi co innego i tak do konca nie wiemy czy to jest prawda. witaj możesz latac samolotem.Ja mam zastawkę w sercu wszczepioną mitralną, leciałam samolotem.Tylko musisz isc do lekarza ogólnego lub..

Nadciśnienie tętnicze oraz szmery w sercu

.. ...podpytam sie o szmery serca... czy to moze byc tym spowodowane, Pozdrawiam serdecznie: - ) Szmery mogą być niewinne lub oznaczać wadę serca, np. zastawkową. Kardiolog powinien skierowac Cię na echo serca...

Problemy z sercem a czerwone ręce

.. ...wszczepioną sztuczną zastawkę mitralną w sercu,teraz czuję się dobrze,a te ręce czerwone to wszystko związane z sercem - to jest złe krążenie krwi.Nawet miałam ciśnienie niskie nogi sine ale to jest wszystko związane z sercem.Jak najszybciej radze ci iść do lekarza pozdrawiam . idz do..

Dodatkowe skurcze komorowe - arytmia w ciąży - Str. 2

.. ...stwierdzone wypadanie płatka zastawki mitralnej. To podobno niewielka wada serca, ma ją mnóstwo osób i nie jest groźna. Daje jednak wiele b. przykrych doznań - niemiarowe bicie serce, niepokój, osłabienie itp. Lekarze powiedzieli, że najlepiej dla mnie jest prowadzić b.zdrowy,..

Od roku ból w sercu

.. ...niedomykalnosc chyba prawej zastawki. Ale ostatnie EKG, doktor wzial dla swoich studentow, zeby pokazac im jak poprawnie powinno pracowac serce. Do spraw zwiazanych z sercem, dochodza jeszcze bole glowy, a takze pogarsza mi sie wzrok. Czasami czuje zawroty glowy i ogolne oslabienie...

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 6

.. ...ze mam niedomykalnosc zastawki, szmery w sercu, dwa lata temu mialam problemy z sercem, mialam badania i nosilam holter i nic nie wykazalo, rok temu rowniez mialam jakies akcje z sercem i znowu robilam badania EKG i echo ale tez nic nie wykazalo, kardiolog stwierdzil ze to na tle..

Operacja na sercu i komplikacje

.. ...operowany na sercu ( zastawka, tętniak, powiększona aorta ). Operacja przebiegła zgodnie z planem, ale tuż po operacji ( 2 godz ) doszło do reoperacji z powodu krwotoku ( trwała 7 godz. ), która też się dobrze zakończyła. Potem tata został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Po..

Wymiana zastawek i pierścień na sercu

.. ...teraz musza byc 3 plus jakis pierscien na serce czy cos????? pewnie jest to bardzo powazne czy ktos mial juz wymieniane 3 zastawki czy to sie wogule udaje nei wiem juz sam co myslec co wy otym wiecie ?????..

Bulgotanie w sercu

.. ...to być niedomykalność zastawek albo zwyrodnienie brzegów płatków zastawki którejś lub których.ś.Trzeba echo serca zrobić ,OB,morfologię ,elektrolity i z tym do kardiologa. Zrób badanie hormonu tarczycy. Najprawdopodobniej są to skurcze dodatkowe. Zapewne niegroźne jak znakomita ich..

Kontakt z osoba mającą wstawioną zastawkę biologiczną

.. ...Panu chodzi? To ma być zastawka aortalna w sercu ,są mechaniczne i biologiczne a teraz jeszcze jakieś ,za które trzeba zapłacić 80 tys zł /to jakaś nowość , wszczepiają tylko osobom z wysokim ryzykiem,starszym / fundusz ich nie refunduje mój mąż ma 61 lat to taki wiek ani stary ani młody..

Wiotki płatek zastawki dwudzielnej bez cech niedomykalności.

.. ...wiotki przedni płatek zastawki dwudzielnej bez cech niedomykalności * . Często odczuwam przyspieszony, mocny puls i jakby serce traciło rytm, puls jest tak jakby przerywany. Zawsze wtedy mam podwyższone ciśnienie. Czuje ucisk i gorąco na sercu. Mam zawroty głowy i zamglony obraz...

Zapalenie wsierdzia

.. ...wsierdzia doprowadza do wad zastawkowych serca. Ja mam niedomykalność zastawki mitralnej w stopniu umiarkowanym Pozdrawiam Helu dziękuje za informację, a czy maiłaś przed anginami jakiś zabieg na sercu i ile lat miałę mając gorączkę reumatyczną.Pytam ponieważ jestem po zabiegu zamknięcia..

Straszne duszności przy minimalnym wysiłku

.. ...przecieku.Niedomykalność zastawki trójdzielnej | / || z PAP ca 57mm t/g . To wyniki badań kardiologicznych, po których lekarz zalecił operację.Czy taka operacja odbywa się na otwartym sercu i czy nie istnieją żadne inne metody poprawienia tego stanu? Mam tez ubytek dusznosci i..

Kłucie w sercu

.. ...spowodowane niedomykalnością zastawki mitralnej - to wyszło na UKG. Witam, kłucie w okolicy serca także miałem w wieku 16 - 18 lat. Kłucia tak się nasilały, że trafiłem do szpitala na oddział kardiologiczny. Przebadano mnie od A do Z okazało się, że mam niedomykalność zastawki mitralnej...

Interpretacja UKG serca

.. ...mas zwypadanie pąłtków zastawki...ma to ponoć wiele osób i jest to bardziej uroda niz wada: ) A dlaczego robiłaś echo? Od dziewiątego roku życia leczę się u Kardiologa, mówili mi wtedy, że mam * szmery w sercu * . Pani Kardiolog z przychodni dziecięcej leczyła mnie propranololem i..

Dziury w sercu

.. ...komore i do tego wade zastawki.Jesi masz ASD2 to napewno bedziesz mogla miec zamkniete przez tetnice udowa.Napisz co konkretnie chcialabys sie dowiedziec no i koniecznie czy masz wade 1 czy 2 bo to istotne.Powiem szczerze ze przez czas ktory jestem na forum to spotkalam 1 osobe z taka..