Zastawka płucna

Praca serca

.. ...powoduje zamknięcie zastawek przedsionkowo - komorowych co zapobiega cofaniu się krwi do przedsionków. Jednocześnie zastawka aorty i zastawka pnia płucnego są otwarte, umożliwiając wydostanie się krwi na obwód. W czasie rozkurczu komór ( diastole ) mają miejsce zjawiska odwrotne...

Migotanie przedsionków

.. ...sercowego; niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki aortalnej, zwężenie lub niedomykalność zastawki trójdzielnej; zespół chorego węzła zatokowego reumatyczna wada mitralna kardiomiopatia otwór w przegrodzie..

Serce trójprzedsionkowe

.. ...umiejscowiona jest pomiędzy zastawką dwudzielną a ujściem żył płucnych do lewego przedsionka. W większości przypadków wada ta wykrywana jest u noworodków podczas badania ECHO. Klinicznie serce trójprzedsionkowe manifestuje się podobnymi objawami jak w zwężeniu lewego ujścia żylnego...

Tetralogia Fallota

.. ...zwężenie występuje pod zastawką pnia płucnego ); aorta umiejscowiona nad otworem w przegrodzie międzykomorowej ( tzw. aorta jeździec ); przerost prawej komory serca będący wynikiem zwężenia pnia płucnego. Objawy kliniczne tetralogii Fallota. sinica i duszność podczas wysiłku fizycznego;..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...zaburzenia rytmu;wady zastawek serca np. zwężenie zastawki mitralnej powodujące zastój krwi w płucach; udar mózgu ( Insultus cerebri ). płucne. zapalenie płuc; zachłyśnięcie płynami; reakcje alergiczne, choroba wysokościowa, drenaż opłucnej. inne. przewodnienie pacjenta; zbyt niska podaż..

Sztuczne zastawki serca

.. Sztuczne zastawki serca - wymiana zastawek serca na sztuczne. Serce ludzkie ma 4 zastawki kontrolujące kierunek przepływu krwi podczas skurczu i rozkurczu. Między przedsionkami i komorami są zastawki: dwudzielna ( mitralna ) i trójdzielna. W ujściu aorty i pnia płucnegozastawki: aortalna i pnia płucnego...

Przezskórna walwuloplastyka zastawki pnia płucnego

.. ...wrodzonym zwężeniem zastawki płucnej zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. Wskazaniem do walwuloplastyki zastawki pnia płucnego jest jej zwężenie ( stenoza ). Przezskórna walwuloplastyka zastawki pnia płucnego polega na wprowadzeniu specjalnego cewnika zakończonego balonikiem do prawego..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...komorach oraz na sztucznych zastawkach, śluzaka przedsionka, koronarografii i pomostowania aortalno - wieńcowego; wady anatomiczne tętnic wieńcowych - ujście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej, tętniaki, przetoki wieńcowe. Bez istotnych zwężeń w tętnicach wieńcowych. stany..

Duszność

Duszność

.. ...mięśnia sercowego, wad zastawkowych czy zaburzeń rytmu serca. Z przyczyn innych niż czysto kardiologiczne na pewno trzeba wymienić astmę i POChP ( Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc ) oraz inne patologie układu oddechowego ( pylice, gruźlica, odma, rak itd. ) Duszność może tez pojawić..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...choroby serca, wady zastawkowe ( niedomykalność zastawki trójdzielnej ) lub zespół Eisenmengera w wadach wrodzonych; choroby płuc takie jak pylice, przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP ), zespół bezdechu sennego; choroby tkanki łącznej jak reumatoidalne zapalenie stawów ( RZS ),..

Szmery serca u dzieci

.. ...międzykomorowy, zwężenia zastawki płucnej i inne. Szmery niewinne. Szmery serca u dzieci są jednak zjawiskiem bardzo częstym i zwykle nie wierzą się z żadną patologią budowy. Takie zjawiska nazywane są szmerami niewinnymi. Wprawiony w osłuchiwaniu serca lekarz potrafi rozpoznać szmery..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...atrezji ( zarośnięciu ) zastawki płucnej. Prawa komora nie może przepompować krwi do pnia płucnego, możliwe jest za to cofnięcie się krwi z aorty do naczyń płucnych i w ten sposób ominięcie przeszkody. Innym przykładem wrodzonej wady serca z przewodozależnym przepływem płucnym jest..

Kardiomegalia

.. ...nadciśnieniem tętniczym, wadami zastawkowymi lub chorobami płuc ( POChP, astma, niedodma, pylice ). Choroby układu oddechowego powodują przerost prawej komory serca. Nadciśnienie tętnicze powoduje przerost lewej komory. Z czasem zmiany mogą jednak objąć cały mięsień sercowy. Niegdyś taki..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki trójdzielnej śladowa.niedomykalnosc zastawki płucnej śladowa i mitralnej 1+.. z kolei holter odnotowywal od 180 do 3200 skurczów dodatkowych nadkomorowych oraz kilka kilkanascie komorowych. dominowal rytm zatokowy. w nocy bradykardia 35 - 40 na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 43

.. ...Ist niedomykalności zastawki trójdzielnej * fizjologiczna * i żyły płucnej Ist. też * fizjologiczna * ( co to znaczy ze fizjologiczna? ) Mam strunę rzekomą ( ???? ) Płatek mitralnej się ugina ale jedni lekarze twierdzą że jeszcze sie nie kwalifikuje do wypadajacego inni że wypada... Mam..

Echo serca - Str. 11

.. ...prawidlowa faza zwrotna: I zastawka płucna: morfologia prawidłowa osierdzie: bz kurczliwosc: bez zaburzen kurczliwosci LK funkcja wyrzutowa 60% wnioski: wymiary jam serca i echo zastawek w granicach normy. Srodkowa czesc PMP zcienczala bez cech przecieku Badanie bez istotnych patologii..

Echo serca - Str. 20

.. ...0.6m/s fala zwrotna - nb Zastawka płucna: AccT= 115 ms fala zwrotna - nb Kurczliwość: LVEF: 75% Badanie echo w normie. Do p. Zuzy - najpewniej są to skurcze dodatkowe albo epizody niemiarowości oddechowej ,ale na to pytanie moze odpowiedzieć tylko lekarz po zbadaniu . A co dokładnie..

Echo serca - Str. 22

.. ...Lewy przedsionek 31mm zastawka aortalna separacja 16mm gradient 3 mmHg pień płócny 22mm żyła główna dolna 17 mm droga odpływu po tetnica płucna 32mm poza tym asynchronia skurczu przegrody miedzykomorowej i silnie wysycony worek osierdziowy o grubosci 5mmMiałam wade serca pod postacia..

Echo serca - Str. 28

.. ...występuje fala zwrotna w zastawkach mitralnej, trójdzielneji tętnicy płucnej. Jest to * ślad * i dopis * fizjologiczna * . Kardiolog wykonujący badanie we wnioskach napisał, iż obraz echokardiograficzny mieści się w granicach normy, jednak komisja, gdzie żaden lekarz kardiologiem nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 209

.. ...śladowa fala zwrotna na zastawce płucnej - kardiologo uznał że nawet nie ma co leczyc ) Robiłem badania tarczycy bo czasami serce mi szaleje i wszystko z nią ok. Kardiolog przepisał mi Isoptin 120 na uspokojenie pracy serca i Isoptin 40 doraźnie w razie tych sercowych szaleństw...

Fizjologiczna niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej I stopnia

.. ...fizjologiczną niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej I stopnia. W związku z tym chciałam się zapytać czy jest to poważna wada czy drobny defekt? I stopien niedomykalności zastawek jest już powodem do obeserwacji. Nie napisała Pani dlaczego wykonywano echo i czy pojawiły sie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...znaczne niedomykalności zastawek - mitralnej II/III i trójdzielnej III. Po poprawie były śladowe, ale nie z ich wady a z podwyższonego ciśnienia płucnego. teraz częściej za to dokuczają mi trzepotania przedsionków i rozważana jest ablacja bo każde EKG przy moim trzepotaniu jest..

Woda w płucach - Str. 2

.. ...dziadzio miał wode w płucach i to był przerzut raka płuc... :( witam moja mama po operacji wstawienia zastawki ma problemy z oddychaniem pojawila się woda w płucach czy ktoś może mi napisać co się dzieje...

Zastawka trójdzielna i płucna - fala zwrotna

.. ...fala zwrotna - ślad w zastawce trójdzielnej, oraz slad w zastawce tętnicy płucnej. Czy to jest groźne?? może ktoś coś napisze?? z góry dziękuję też mam niedomykalność trójdzielnej - chyba nic poważnego póki nie ma ewidentnych objawów, o których można przeczytać w necie, ale będę również..

Podaortalny VSD u niemowlaka

.. ...dopplerowskim,z gradientem ok.60mmHg.Bez gradientu przez zastawkę tętnicy płucnej i bez paradoksalnego ruchu IVS.cO TO OZNACZA BO NIC Z TEGO NIE WIEM?????? http://www.sercedziecka.org.pl/10_forum.htm polecam..

Analiza biopsji serca

.. ...wsierdzia - prawidłowe Zastawka mitralna - prawidłowa zastawka aortalna prawidłowa zastawka trójdzielna prawidłowa zastawka t. płucnej prawidłowa Przepływy przez ujścia zastawkowe zastawka mitralna niedomykalność fala zwrotna III/IV zastawka aortalna prawidłowa zastawka t. płucnej..

Dodatkowe skurcze - Str. 47

.. ...badania.. usg serca. Zastawka aortalna - nieprawidłowa, zastawka trójdzielna - nieprawidłowa, zastawka pnia płucnego - nieprawidłowa, jak zapytałem się czy to groźnie wygląda... powiedział - optymalnie i dał mi swoją wizytówke żebym przyszedł prywatnie ręce opadają ... a na to że mam..

Dodatkowe skurcze - Str. 97

.. ...prawidłowa Fala zwrotna: I Zastawka płucna: Morfologicznie prawidłowa Fala zwrotna: ślad Funkcja rozkurcz: prawidłowa Osierdzie: Bez cech płynu w worku osierdziowym Kurczliwość: Bez zaburzeń kurczliwości odcinka LK Frakcja wyrzutowa 65% a wynika w granicach normy co o tym sądzić ??..

Dodatkowe skurcze - Str. 154

.. ...komorowe. żadnej wady zastawkowej, żadnego wzrostu cisnienia w tętnicy płucnej jak u mnie. poza skurczami, nie ma nic jeszcze raz ten doppler: MV - 0,7m/s E wieksze od A AOV - 1,3m/s TV i TP - bez cech nadcisnienia plucnego no własnie...kluczowe rozpoznanie - bez cech nadciśnienia..

Dodatkowe skurcze - Str. 164

.. ...pytanie mam co znaczy przy zastawce tetnicy płucnej: morfologia prawidłowa, przepływ prawidłowy AcT 124ms???? ktos wie co to to 124 jest??? Elwirka! to ja i Ty wg wyobraźni Mini miałybyśmy być tą sama osobą ,: ) ) )tylko dlatego, że mamy podobne nr IP.Znam to bo nie tak dawno też..

Pień płucny

.. ...Podejrzewam, że to niewielka wada. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi przybliżył tą problematykę. W internecie nie mogę nic znaleźc na temat zastawki płucnej. Chciałbym wiedziec jaka jest skala wielkości takich wad...

Niedomykalność zastawek

.. ...cierpia na niedomykalnosc zastawek oto aby napisali jak sie czuja? czy ta wada postepuje? Ja mam niedomykalnosc zastawki mitralnej, trojdzielnej i płucnej oprocz tego platek zastawki mitralnej jest bardzo pogrubialy i zloknialy. Przez dwa lata lekarze probowali mi wmowic ze mam nerwice..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...zrośnięciem ( atrezją ) zastawki tętnicy płucnej. Jestem po 3 operacjach, wszystkie w krążeniu poza ustrojowym. Prawdopodobnie czeka mnie czwarta, ale nie wiem, kiedy. Jako dorosła z wadą serca działam w Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej. na naszej stronie..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...11 lat. Urodził się z zastawkowymzwężeniem tętnicy płucnej i ubytkiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Do roku ubytek zrósł się sam. W ósmym roku życia syn miał zabieg przeznaczynowej plastyki balonowej stenozy płucnej. ( PS zastawkowy +PI /++/ ). Badaniem fizykalnym stwierdzono przed..

Szmer serduszka u 3,5 letniej dziewczynki

.. ...międzykomorowy, zwężenia zastawki płucnej i inne. Szmery serca u dzieci są jednak zjawiskiem bardzo częstym i zwykle nie wierzą się z żadną patologią budowy. Takie zjawiska nazywane są szmerami niewinnymi. Wyróżniamy trzy rodzaje szmerów niewinnych: 1. Szmer muzyczny, występujący..

Tetralogia fallota

.. ...z Fallotem i brakiem zastawki tętnicy płucnej. Operacja będzie, ale to organizm dziecka ma powiedzieć kiedy. Na co powinnam zwracać uwagę i jak obserwować dziecko, żeby nic nie przegapić i nie zaszkodzić córeczce? zapraszam na www.sercedziecka.org.pl tak na forum rodzice dzieci z tą wadą..

Drożny otwór owalny i otwarty przewód Bottala

.. ...doprowadzić do niedomykalności zastawki głównie trójdzielnej i nadciśnienia płucnego - ale o tym decyduje lekarz - bo też nie u każdego. 25 - 30% ludzi ma ten otwór niezamknięty i żyje z tym nawet nie wiedząc - zwykłe echo tego nie potwierdzi w 100% tylko przezprzełykowe - a tego się..

Niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej

.. Czytaka wada jest przeciwskazaniem do wyjazdu w góry ? Będę wdzięczna za odpowiedź. Sabino pewnie wszystko zalezy od tego jak się czujesz Ty sama. Zreszta niedomykalnośc może być róznego stopnia. Generalnie wiem po dzieciach z chorym serduszkiem, że wyjeżdżają w góry i jest wszystko OK. dzięki za szczerą..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...gradient aortalny 2,4/mmHg, Zastawka płucna - gradient 3,1/mmHg, Zastawka mitralna - płatki zwłókniałe, gradient 2,5/mmHg, fala zwrotna śladowa. Z.Trójdzielna nie uwidoczniona. Kurczliwość globalna i odcinkowa zachowana EF 60%. W czasie badania liczne zaburzenia rytmu serca. Bad lab. -..

Fala zwrotna w zastawce trójdzielnej oraz fala zwrotna w tętnicy płucnej

.. ...mnie falę zwrotną w zastawce trójdzielnej oraz tętnicy płucnej o ile sie nie myle + jakiś płatek w sercu mam słabszy. Pani doktor nic mi nie podiwedziała, wiec chce sie zapytac co to i jak to jest : ) Głównie chodiz mi o uprawianie sportów poniewaz jestem dość aktywną osobą ( rower,..

Nadcisnienie płucne

.. ...mmHG.Oprocz tego nieszczelnosc zastawki trojdzielnej II°.Powiedzial ze mam sie nie martwic i przyjsc na kontrole za 5 lat.Ja wyczytalam w internecie ze nadcisnienie plucne jest bardzo niebezpieczne i nie ma na to leku.Kto ma z tym doswiadczenie i moze mi pomoc.Wpadlam w panike i nie moge..

Zespół Barlowa a służba wojskowa

.. ...wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej z falą zwrotną /+/.Fala zwrotna przez zastawkę płucną +/++/ przez trójdzielną /++/ z podwyższonym ciśnieniem w prawej komorze 50mmse chciałbym wiedzieć czy to ZESPOł BARLOWA zostałem zwolniony za kilka dni wychodzę ale ja chciałem odbyć tą..

Odczytanie Echo serca

.. ...średni - 2.93 mm Hg zastawka płucna Gradient max 4.16 mm Hg średni - 3.01 mm Hg lewa komora roz./skur. - 47/26 mm frakcja wyrzutowa - 75 tylnia sciana r/s 8/15 mm przegroda międzykomorowa 9/15mm prawa komora - 20 mm lewy przedsionek - 36 mm na koniec komentarz lekarza - tętniakowato..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 8

.. ...serce,niedomykalność zastawki III/ IV stopnia,niewydolność serca ,sinieje cały. Teraz ma wziewy zobaczymy może po tym będzie lepiej,napewno choroba nie zniknie.Jak wiadomo jest chorobą nieuleczalną przeciętne życie z tą chorobą nie ma za długie, może zależy jak kto znosi tą chorobę.Mój..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...mierzono mi ciśnienie na zastawce trójdzielnej i mam 30mmHg podobno lekko podwyższone. Czytałam w wikipedii ze przyczyną podwyższonego cisnenia mogą być wady serca m.in. ubytek przegrody międzyprzedsionkowej ( jak u mnie PFO ) Czy po wyeliminowaniu tej wady może się u mnie zmniejszyc to..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...Wyszła niedomykalność na zastawce trójdzielnej I stopnia 2,3m/sek + śladowa na zastawce pnia płucnego. RVSP ok. 32 - 33 mmHg. Kardiolog powiedział, że to nieistotne i żeby się zgłosić do kontroli w przypadku anginy lub ciąży. Od jakiegoś czasu mam przewlekły mokry kaszel ( RTG płuc - ok,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...płucny, niedomykalność zastawek itd. Echo też może pokazać nadciśnienei, ale niedokładne. Lekarz robiący echo liczy jakiś gradient czy coś takiego. Ja musiałam mieć cewnikowanie serca z arteriografią, aby wykulczyć zatorowość płucną. Pozdrawiam seredecznie wszystkich do Alex; witam lecze..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...u niej niewydolność zastawki tętnicy płucnej oraz dziurę w przegrodzie międzykomorowej. przepływ przez zastawkę jest przyspieszony. jestem załamana, potrzebuję jakiejkolwiek pomocy, informacji czy to groźne, jak się rozwija i jakie są rokowania co do leczenia. jeśli ktoś ma jakieś..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację?

.. ...operacja - niedomyklaność zastawki mitralnej - lekarze twierdzą ze operacja musi być przeprowadzona jak najszybcie j - o czym swidczy jej aktualny stan. ataki duszności ostatnio doprowadziły do obrzęku płuc i mama z ulicy została zabrana prosto do szpitala. proszę o pomoc i rady - na ten..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...Widoczna niedomykalność zastawki t. plucnej ( ? ) JP I( ? ). Poza tym brak cech HSD VSD i COH ( ? ). Nie uwidocznione PDA. Skierowanie na badanie RTG klatki pierśiowej. * Z ust lekarza dowiedzieliśmy się, że powiększona jest tętnica plucna, ale PDA nie został odnaleziony. Z tego powodu..

Duszenie się - Str. 18

.. ...mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej. To bardzo męcząca przypadłość, serce się wywraca i potyka. Od kilku lat biorę beta - blokery i jakoś to było, ale od marca zeszłego roku zaczęła sie dusić. Kilka razy dziennie mam uczucie jakby obręczy na płucach, są takie ciężkie jakby były z..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...osób z wymianą dwóch zastawek. Czy to znaczy że takie operacje są skazane na niepowodzenie? To znaczy raczej, nie niwiele osób wie o tym forum: - ) Ja nanrazie mam biologiczną , ludzką, zastawke płucną, a kiedyś czeka mnie wymiana aorty,a więc i pewnie zastawki aortalnej, to też będe po..

USG: wiotkie płatki i graniczne wielkości jam serca

.. ...lewej komory:prawidłowa zastawka dwudzielna: struktura: zmiany pozapalne na płatkach i strunach ścięgnistych , płatki wiotkie przepływ: fala zwrotna - ślad zasawka aortalna,trójdzielna i pnia płucnego: struktura i przepływ prawidłowe wnioski: lewa komora nie powiększona, bez odcinkowych..

Zespół Fallota i brak zastawki tętnicy płucnej

.. ...zespół Fallota i brak zastawki tętnicy płucnej. Wiem, że ma mieć operację, ale lekarze mówią, że nie wiadomo kiedy to będzie - organizm sam się upomni, że będą objawy świadczące o pogorszeniu się stanu zdrowia i wtedy być może będzie operacja. Córeczkę mam w domu. Czy ktoś może mi pomóc..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej płucnei 1 stopnia

.. ...mnie nie domykalność zastawki tr. płucnej 1 stopnia. Lekarz powiedział że to nie istostna patologia serca. Trenuje kulturystyke od małego.Czy z tą nie istotną wadą moge dalej ćwiczyć.I jeszcze jedno odczówam wielkie zmęczenie i senność codziennie czy to jest wynk tej wady.Dodam że..

ECHO serca interpretacje

.. ...komory dobra. LVEF 65%. Zastawka mitralna w normie. Zastawka aortalna 2 - płatkowa ( zrośnięte płatki prawy i lewy ) z niedużymi zmianami zwyrodnieniowymi, Vmax 226cm/s, bez cech istotnej stenozy , umiarkowana fala zwrotna. Zastawka III w normie. Zastawka tętnicy płucnej w normie. worek..

Echo serca - proszę o interpretację

.. ...nieposzerzona 3,2 cm zastawka aortalna trójpłatkowa V max. 138 cm/sek gradienty 7,6/3,0 mmHg zastawka mitralna gradienty 3,8/1,3 mmHg niedomykalność mitralna ++ powierzchnia fali zwrotnej 3,5 cm2 płatki przeciwstawnie ruchome , niepogrubiałe zastawka pnia płucnego Vmax. 94 cm/sek..

Czy można do woli nosić na rękach niemowlaka z wrodzoną wadą serca?

.. ...tj.zespół Falotta i brak zastawki tętnicy płucnej.Czasem męczy się przy jedzeniu i płaczu,przy wysiłku występuje sinienie rączek i trójkąta nos - usta.Staram się ją nosić na rękach jeśli jest to konieczne - najczęściej gdy płacze,żeby uspokoić.Nie chcę przyzwyczaić dziecka do ciągłego..

Echo serca - co oznaczają wyniki?

.. ...echogenność płatków zastawki aortalnej Doppler mitralny - 80 Doppler aortalny - 104; fala zwrotna 1,5+ Doppler trójdzielny - 40 Dopler płucny - 70 Zaznaczony przerost lewej komory Co to wszystko znaczy. Po badaniu lekarz mi niewiele wyjaśnił. Masz przerośniętą lewą komorę serca. To..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...śladowa jeśli dobrze widze zastawki płucnej IP, a więc bliska fizjologicznej. IT to niedomykalnośc zastawki trójdzielnej określana w stopniach 1 do 4, u Was określona jako 1 a więc mała IVS - to przegroda międzyprzedsionkowa PDA to przetrwały przewód tętniczy Botalla - u córki nie..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...pozdrawiam łagodne zwężenie zastawki tętnicy płucnej - tak brzmi diagnoza - CO TO ??????? za poradnikiem * Mam dziecko z wadą serca * ... zwężenie zastawki pnia tętnicy płucnej ( pulmonary stenosis - PS ) to utrudnienie przepływu krwi na poziomie zastawki pnia tętnicy płucnej. W postaci..

Interpretacja echa serca

.. ...1,2 cm PW 1.05cm EF68% Zastawka aort.V - 108cm/s ..PG - 4,7mmHg Zast. mitr. VmaxE=66, A=50 cm/s..Pg - 1,7..niedomykalność++ fala skierowana na tylną ścianę LA Płatki trój. V - 50..PG max1,0 zast.płucna V - 76..PG - 2,3 Pozdrawiam Wynika z tego że pożyjesz jeszcze lecz nie dłużej niż do..

Echo serca interpretacja

.. ...fala niedomykalności Zastawka płucna 0.9 m/s ACT= 150ms Obraz zastawki aortalnej: Prawidłowy - Zastawki mitralnej: Prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory: EF 63 % Kurczliwość: Równomierna Osierdzie: Bez płynu wedlug mnie OK tylko cos z tym platkiem nie tak ;/ tak apropo mam pytanie..

Niedomykalność - postęp i rokowanie

.. ...ślad fali zwrotnej na zastawce mitralnej i I st. na trójdzielnej oraz coś tam na płucnej. Jestem po zamknieciu PFO pół roku. Lekarz powiedział mi że moja wada nie będzie postępować ponieważ wyelimonowano wadę prowokującą tj PFO. Kilka dni temu miałam robione echo i mam I st na mitralnej..

Badanie USG serca

.. ...EF bp 60% Morfologia Zastawek: zastawka mitralna - płatki pogrubiałe zmienione pozapalnie o dobrej ruchowości, przedni płatek bardziej wiotki,zastawka aortralna - płatki pogrubiałe o zachowanej ruchowości, zastawka trójdzielna - płatki o zachowanej ruchowości,zastawka pnia płucnego -..

Przerost przegrody międzykomorowej a sport

.. ...wysycony Fala Zwrotna: ślad Zastawka Płucna: Gradient max: 7.8 śr. 3.9mmHg Płatki, umiejscowienie i opis zmian: cienkie Fala zwrotna: fizjologiczna Zastawka Trójdzielna: Gradient śr.: 0.6mmHg Płatki, umiejscowienie i opis zmian: cienkie Fala zwrotna: fizjologiczna Gradient w drodze..

Opis badania ECHO serca

.. ...wysycony Fala Zwrotna: ślad Zastawka Płucna: Gradient max: 7.8 śr. 3.9mmHg Płatki, umiejscowienie i opis zmian: cienkie Fala zwrotna: fizjologiczna Zastawka Trójdzielna: Gradient śr.: 0.6mmHg Płatki, umiejscowienie i opis zmian: cienkie Fala zwrotna: fizjologiczna Gradient w drodze..

Zastawki u dziecka i co dalej ?

.. ...nieznacznie powiększone PA i zastawki trójdzielna i płucna i mitralna niedomykaja się w I stopniu poza tym wymiary serca kurczliwość prawidłowa zastawka aoralna bez zmian. Mam jednak pytania jak dlaej może potoczyć sie nasza historia . Chodzi mi o to czy moze dojśc znowu do operacji...

Niedomykalność zastawki pnia płucnego

.. ...przeprowadzić taki zabieg.I czy zastawka płucna jest płatna? Nie znam odpowiedzi na Twoje pytania. Sama mam tę samą wadę serca, przeszłam już 3 operacje, w tym dwie w Aninie ( 1998 r. w wieku 17 lat ). Wybieram się na kontrolę tam w przyszły czwartek. Zapraszam na forum Fundacji Serce..

Silne bicie serca, pocenie się i uczucie lęku

.. ...wszystko niedomykalność zastawki trujdzielnej 3 stopnia,powiększona prawa komora serca z początkami nadciśnienia płucnego,nie wiem co dalej będzie mam nadzieję że wszystko ok. Chce teraz wyjść za mąż i urodzić jeszcze jedno dziecko.Jedno wiem napewno chcę żyć i jestem pełna nadzieji że..

Płatki zastawki mitralnej nieco pogrubiałe

.. ...odcinkowych zaburzeń. Płatki zastawki mitralnej nieco pogrubiałe ze zmianami zwyrodnieniowymi również nici ścięgnistych, bez cech ewidentnego wypadania, śladowa MR, pozostałe zastawki bez cech ewidentnych wad. Osierdzie bez cech wolnego płynu. Aorta wstępująca, pień płucny prawidłowej..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory ok 60% Remodeling koncentryczny lewek komory - lewa..

Zastawka trójdzielna - wymiana

.. ...informacje nt. wymiany zastawki trójdzielnej i mitralnej. wnioski z echa mojej mamy są takie: istotna niedomykalność mitralna i wtórna trójdzielna z wtórnym nadciśnieniem płucnyn. znaczne powiększenie obu przedsionków. zachowana funkcja skurczowa niepowiększonej lewej komory. migotanie..

Problem z zastawką płucną (pnia płucnego)

.. ...naprowadzenie, czy, jeśli to wada zastawki płucnej, to czy wystarczy zmienic nieco styl życia, czy to tabletki będa konieczne, czy odpukać operacja..? A do lekarza i tak pójdę, chciałam sie jednie uspokoić, pisząć post tutaj. Prosze o odpowiedź Kogos, koto moze coś na ten temat..

Kardiochirurg we Wrocławiu

.. ...cm ),niedomykalność zastawki,1 gr inwalidzką.Tato jest 3 miesiące po operacji wycięcia segmentu płuca( nowotwór ).Zalezy mi na kontakcie z kardiochirurgiem z Dolnego śląska bądź okolic.Z góry dziękuję za pomoc! Tylko dr.Skiba szpital wojskowy we Wroclawiu.Tylko tyle wiem bo operowal mnie..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej - Str. 2

.. ...Fallota z zarośnięciem zastawki płucnej. W 1998 r., kiedy mialam 17 lat, wszczepili mi homograft, czyli czyjąś tętnicę płucną wraz z zastawką. W przyszłości pewnie czeka mnie kolejny zabieg w związku z poszerzeniem aorty wstepującej ( obecnie 5,4 cm ), Czuje się w sumie dobrze, ale łatwo..

Życie w ciągłym strachu

.. ...mam wypadający płatek zastawki, poza tym serducho jak dzwon, bez cech przerostu. Płuca, wątroba, nerki - wszystko w porządku. Guza chromochłonnego nie znaleziono, więc to nie on jest sprawcą tych napadowych skoków. Kazano mi się wyciszyć i przepisano Noliprel, Captopril w razie potrzeby..

Nie wiem co mi jest! Opisuje swoją historię i czekam na wypowiedzi!

.. ...trójdzielna bez zmian Zastawka płucna Bez zmian Funkcja lewej komory Bez zaburzen kurczliwości Pozostałe struktury osierdzie wolne Zobaczył jeszcze moje EKG od rodzinnego lekarza i stwierdził ze wszystko jest ok ! Zrobiłem także morfologie i TSH . morfologia wyszła ok. TSH wyszło 2.778 w..

Echo serca - interpretacja wyników

.. ...0,5m/s fala zwrotna ślad zastawka płucna obraz prawidłowy Vmax: 0,8 m/s fala zwrotna nb funkcja rozkurczowa upośledzona osierdzie wolne frakcja wyrzutowa 60 % lekarz internista mówi o operacji, kardiolog który zrobił echo postawił diagnozę wada aortlna, ale co z tym dale zrobić nie wiem?..

Echo serca 2,5 latka

.. ...prawidłowe. Przepływy przez zastawki przedsionkowo - komorowe i komorowo - naczyniowe prawidłowe ( niewielka fala zwrotna z zastawki trójdzielnej, śladowa z zastawki t.płucnej - bez znaczenia hemodynamicznego ). Wielkość jam serca i kurczliwośc lewej komory w normie względem masy ciała...

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...zwapnienia na płatkach zastawki aortalnej mała niedomykalność zastawki trójdzielnej z greadentem wstecznym fali zwrotnej 36 mm Hg ( spad 46 mm Hg – myślnik nadciśnienie płucne ) tętniak przegrody międzyprzedsionkowej 1,4 na 1,8 cm z przeciekiem lewo - prawy …średnica..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...serca, mam niedomykalność zastawki, wysiłkowe ekg w normie. Mieszkam na I pietrze, ale już wejście do domu sprawia mi trudności, mam tylko 37 lat. Miesiąc temu z dusznością i bólem pleców i w klatce piersiowej trafiłam do lekarza, ten stwierdził, że mam zapalenie płuc, dostałam..

Echo serca interpretacje mojego wyniku

.. ...zwrotna I spap:26mmHg,zastawka płucna bez zmian,funkcja rozkurczowa:prawidlowa Emniejsze A,osierdzie bez zmian,opuszka aorty:32mm w normie,frakcja wyrzutowa 65%.Wnioski:nieistotna niedomykalnosc zastawki mitralnej.Szczegolnie chcialabym uzyskac odp.czy aorta i opuszka aorty sa..

Poszerzona RV, RA, pień PA, w przegrodzie IAS ASD II - Str. 2

.. ...wypadanie obydwu płatków zastawki mitralnej i jej niedomykalność.Rodziłam córeczkę 1,5 roku temu ale poprzez cesareskie cięcie - bałam się ryzykować wiedząc już o wadzie.Ubytkowi zazwyczaj towarzyszy powiększenie jam serca a zapewne przy dużych i podwyższone ciśnienie w płucach. Znam..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. ...lewej komory w normie. Zastawka dwudzielna o ruchu prawidłowym, przepływ nad zastawką 1/0,8 m/sek, fala zwrotna I stopnia o małej prędkości. Pień płucny o szerokości 26 mm z przepływem 0,96 m/sek Zastawka trójdzielna z falą zwrotną ( + ), ciśnienie w prawej komorze 18 mmHg Zastawka aorty..

Niedomykalność zastawki płucnej

.. ...postaci niedomykalnosci zastawki plucnej ,byl bardzo chorowitym dzieckiem a wada z miesiaca na miesiac sie poglebiala lekarze zdecydowali ze konieczna bedzie operacja ,niestety wczesniej nie mozna bylo tej operacji przeprowadzic jak po 2 roku zycia poniewaz dziecko z jednej choroby..

Echo serca po wszczepieniu zastawki

.. ...gradient max 28,8 RVSP 39,8 Zastawka płucna bez zmian Kurczliwość serca EF 45 - 50 % Powiększony lewy przedsionek, cechy przerostu mięśnia przegrody m - komorowej. Zaburzenia kurczliwości jak wyżej. Aparat zastawki niedomykalność zastawki mitralnej I stopień. Ito I/II stopień, IT II..

Nieszczelność zastawek i nerwobóle

.. ...moja niedomyklanosc zastawki tamujacej ( czy jakby to okreslic? ) odplyw krwi z komory do płuc, nie jest wada w moim przypadku tylko cecha, i dlatego lekarz rodzinny przy badaniu mnie slyszal szmer. Mam pytanie czy ta niedomykalnosc mzoe czasem pwodowac jakies dolegliwości fizyczne?????..

Interpretacja wyników echokardiogramu

.. ...1,37cm rozk. 0,9 cm Zastawka mitralna: Ve 54 cm/s Va 73 cm/s Zastawka aortalna: drobne zwapnienia na płatkach Vel aortalny: 164 cm/s Zastawka trójdzielna: Vel trójdzielny: 45 cm/s Płuca: Vel płucny 65 cm/s Duże naczynia: szerokość aorty: 2,97 cm Kurczliwość: żywa symetryczna Wnioski:..

Proszę o poradę i zinterpretowanie moich wyników

.. ...ścian: PMK - 8 Tś - 8 mm ZASTAWKI - mitralna: norma - aortalna: norma trójdzielna: IT - I - Płucna:norma Kurczliwość: EF - 70% Funkcja rozkurczowa: Fala E * A, E * * A * Nie wiem co mam robić....Czy dalej coś z tym robić czy za miesiąc znowu założyć holter mam już termin ustalony.....

Wyniki holtera jak mam je rozumieć

.. ...ścian: PMK - 8 Tś - 8 mm ZASTAWKI - mitralna: norma - aortalna: norma trójdzielna: IT - I - Płucna:norma Kurczliwość: EF - 70% Funkcja rozkurczowa: Fala E * A, E * * A * Nie wiem co mam robić....Czy dalej coś z tym robić czy za miesiąc znowu założyć holter mam już termin ustalony.....

Zwężenie zastawki tetnicy płucnej

.. Moja córka ma 14 lat i cierpi na tą chorobę od urodzenia jednak wykryto ją i niej 3 lata temu . Ostatnio zaczeła się szybciej męczyc częściej kuje ja serce . Czy w tej wdzie potrzebna jest operacja i czy musi brac jakieś..

Prosze o interpretacje wyniku echo serca

.. ...przecieku wewnątrzsercowego.Zastawki mitralna - wąska fala zwrotna do II st.,trójdzielna - fizjologiczna fala zwrotna,aortalna i tętnicy płucnejmorfologicznie i czynnosciowo bez zmian.Sciany lewej komory bez cech przerostu,z prawidlowym przyrostem grubosci skurczowej.Jamy serca..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...z niedomykającą się zastawka trójdzielną. 2 miesiące później to się naprawiło, ale wyszła niedomykalność zastawki aorty ( tętnicy? ) płucnej i gdy dziecko miało 4m - ce przeszła przez zabieg balonikowania. Aż bardzo widoczne było że jest jej lepiej i lżej!! Dziś córka ma 8m - cy i..