Zastawka trójdzielna niedomykalność 1 go stopnia

Fizjologiczna niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej I stopnia

.. ...fizjologiczną niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej I stopnia. W związku z tym chciałam się zapytać czy jest to poważna wada czy drobny defekt? I stopien niedomykalności zastawek jest już powodem do obeserwacji. Nie napisała Pani dlaczego wykonywano echo i czy pojawiły sie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...stopnia,niedomykalność zastawki mitralnej II oraz niedomykalność I stopnia zastawki trójdzielnej i aorty.Po 4 miesiącach intensywnego leczenia wróciłam do pracy.Wydawało mi się,że już wszystko było dobrze.Niestety po roku nastąpiło pogorszenie - doszło migotanie przedsionków i jestem już..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I/II stopnia

.. ...diagnoza: niedomykalnosc zastawki trojdzielnej. I/II st. komentarz: ja pk powiekszona do ok 28mm. fala zwrotna trojdzielna ( +++ ) waska o malej obietosci ewentualnego przecieku L - P poprzez przegrody serca nie stwierdza sie. PP w normie bez cech obciazenia. RR plucne w normie. zastawka..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...wiadomosci o niedomykalnosci zastawki trojdzielnej stopnia 1 ( 2 ) oraz o wypadaniu jej platka oraz o minimalnym niedomykaniu zastawki mitralnej.O mojej chorobie dowiedzialam sie w 2002 roku po smierci mojej mamy na zawal serca.Mam 39 lat i nie moge dac sobie z tymi zastawkami rady.Od..

Operacja zastawki trójdzielnej u dziecka

.. ...które są po operacji zastawki trójdzielnej /zpowiększoną prawą komorą serca/. Operacje te przeprowadzał Profesor Kardiochirurgii z Francji w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.Mój syn ma 11 lat i jest przed taką operacją. jakiego stopnia jest niedomykalność ? prosze o kontakt 0 - 61..

I stopień do prawego przedsionka z Echo serca

.. ...zamkniętych szczelnie zastawkach. Świadczy to o niedomykalności zastawki trójdzielnej. Jeżeli nie odczuwasz żadnych dolegliwości to nie ma problemu. Z tego co widziałem to bardzo dużo ludzi ma jakiegoś stopnia niedomykalność zastawek. Jeżeli ta fala zwrotna jest dużego stopnia, wtedy..

Niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej

.. Czytaka wada jest przeciwskazaniem do wyjazdu w góry ? Będę wdzięczna za odpowiedź. Sabino pewnie wszystko zalezy od tego jak się czujesz Ty sama. Zreszta niedomykalnośc może być róznego stopnia. Generalnie wiem po dzieciach z chorym serduszkiem, że wyjeżdżają w góry i jest wszystko OK. dzięki za szczerą..

Dżungla, choroba wysokościowa a częstoskurcze

.. ...stopniową niedomykalność zastawki mitralnej z niewielką falą zwrotną i niedomykalność 2 stopniową czynnościową zastawki trójdzielnej. Moim marzeniem jest wybrać się na parę dni do dżungli i na Machcu Pichu . Czy mogłabym sobie tak zaszaleć ? Może przyjmować jakieś leki w tym czasie?..

Postępowanie przy niedomykalności zastawki trójdzielnej

.. ...doświadczenie z niedomykalnością zastawki trójdzielnej? U mnie 5 lat temu wykryto te wade 1 stopnia, mój lekarz sportowy to zaniechał i przez te 5 lat trenowałam wyczynowo, w lutym wykryto to samo tylko że 4 stopień, musiałam zrezygnować ze swojej pasji, miałam nadzieję że jak rzuce..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej i dodatkowe skurcze komorowe

.. ...stwierdzono niedomykalność zastawki tr ojdzielnej 1 stopnia, cechy krążenia hiperkinetycznego oraz dodatkowe skurcz komorowe 2gr wg Lowna przepisano jej Effortil ipowiedziano,żę to nic takiego.Obecnie córka mndleje przy wjększym wysiłku,kiedy za długo stoi, siedzi lub gwałtownie wstaje...

Niedomykalność zastawki trójdzielnej płucnei 1 stopnia

.. ...mnie nie domykalność zastawki tr. płucnej 1 stopnia. Lekarz powiedział że to nie istostna patologia serca. Trenuje kulturystyke od małego.Czy z tą nie istotną wadą moge dalej ćwiczyć.I jeszcze jedno odczówam wielkie zmęczenie i senność codziennie czy to jest wynk tej wady.Dodam że..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...śladowa jeśli dobrze widze zastawki płucnej IP, a więc bliska fizjologicznej. IT to niedomykalnośc zastawki trójdzielnej określana w stopniach 1 do 4, u Was określona jako 1 a więc mała IVS - to przegroda międzyprzedsionkowa PDA to przetrwały przewód tętniczy Botalla - u córki nie..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory ok 60% Remodeling koncentryczny lewek komory - lewa..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. ...lewej komory w normie. Zastawka dwudzielna o ruchu prawidłowym, przepływ nad zastawką 1/0,8 m/sek, fala zwrotna I stopnia o małej prędkości. Pień płucny o szerokości 26 mm z przepływem 0,96 m/sek Zastawka trójdzielna z falą zwrotną ( + ), ciśnienie w prawej komorze 18 mmHg Zastawka aorty..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I stopnia

.. ...sportowca i niedomykalność zastawki trójdzielnej I - go stopnia, zostałem skierowany na to badanie ze względu na skoki ciśnienia, za 2 tygodnie mam holtera ciśnieniowego. Mój kardiolog powiedział że z tym wynikiem ECH * a mogę trenować... jednak boję się o tą zastawkę, moja mama i babcia..

Zastawka trójdzielna

.. ...doczytać za wiele na temat zastawki tójdzielnej. Piszą że wada jest rzadka... Mam jej niedomykalność I stopnia. W wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego wyczytałam, że u zdrowych osób zdarza się niewielka niedomykalność trójdzielna... czy I stopień można w to wliczyć?..