Zastawka trójdzielna serca

Zastawki serca

.. ...człowieka wyróżniamy cztery zastawki. Dwie z nich umiejscowione są pomiędzy przedsionkami i komorami; pozostałe dwie w ujściach tętnic wychodzących z komór serca. Zastawki pomiędzy przedsionkami i komorami nazywane są zastawkami przedsionkowo - komorowymi. Pomiędzy prawym przedsionkiem a..

Sztuczne zastawki serca

.. Sztuczne zastawki serca - wymiana zastawek serca na sztuczne. Serce ludzkie ma 4 zastawki kontrolujące kierunek przepływu krwi podczas skurczu i rozkurczu. Między przedsionkami i komorami są zastawki: dwudzielna ( mitralna ) i trójdzielna. W ujściu aorty i pnia płucnego są zastawki: aortalna i pnia płucnego...

Fala zwrotna

.. ...sercu, towarzyszy wadom zastawkowym o charakterze niedomykalności zastawek. Zjawisko to ocenia się w badanie ECHO serca, bardzo dobrze widoczna w opcji color dopller. Jeśli niedomykalność dotyczy jednej z zastawek odgraniczających przedsionki od komór ( zastawka trójdzielna pomiędzy..

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. Atrezja zastawki trójdzielnej to ciężka wada wrodzona serca polegająca na zarośnięciu płatków prawej zastawki przedsionkowo - komorowej. Przepływ krwi z prawego przedsionka do prawej komory jest więc niemożliwy. Praca serca jest możliwa jedynie dzięki współistnieniu ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej...

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. Zastawka trójdzielna oddziela prawy przedsionek od prawej komory serca. Jest zbudowana z pierścienia zastawkowego i trzech płatków. O niedomykalności prawej zastawki przedsionkowo - komorowej mówimy, gdy przy skurczu serca krew cofa się z prawej komory do przedsionka. Niedomykalność zastawki trójdzielnej..

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. Stenoza zastawki trójdzielnej ( zwężenie zastawki trójdzielnej ) jest rzadką wadą serca. Występuje na skutek uszkodzenia płatków zastawki ( zrośnięcie się płatków brzegami ) w przebiegu choroby reumatycznej serca. Może być także spowodowana obecnością nieprawidłowej masy w prawym przedsionku ( śluzak,..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...atrezji ( zarośnięciu ) zastawki płucnej. Prawa komora nie może przepompować krwi do pnia płucnego, możliwe jest za to cofnięcie się krwi z aorty do naczyń płucnych i w ten sposób ominięcie przeszkody. Innym przykładem wrodzonej wady serca z przewodozależnym przepływem płucnym jest..

Zabieg Rashkinda (atrioseptektomia balonowa)

.. ...międzyprzedsionkowego. Taka konieczność zachodzi na przykład w atrezji zastawki trójdzielnej, kiedy drożny otwór międzyprzedsionkowy jest jedyną możliwością przedostania się krwi z prawej do lewej połowy serca...

Hipoplazja

.. ...przypadku tej wady krew w zasadzie nie dostaje się do prawej komory, jej mięsień nie jest stymulowany, zaburzony jest prawidłowy rozwój tej części serca i w efekcie dochodzi do hipoplazji prawej komory serca...

Echo serca - Str. 4

.. ...że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej IV stopnia,ponadto mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. Pierwsze pytanie - Jak trenowanie wpłynie..

Echo serca - Str. 5

.. ...że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej IV stopnia,ponadto mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. : Pierwsze pytanie - Jak trenowanie wpłynie..

Echo serca - Str. 8

.. Conko, czy zmiany zastawkowe mogą zwiększać ryzyko zawału ? Ola Raczej nie , bardziej ryzyko jest odwrotne. Pani Izo baaaardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Uzupełnie tylko opis Echo: Z. mitralna: zwłókniała z grudkami zwłóknień na płatakach Z. aortalna: brzeżne zwłóknienia płatków pierścienia Z. trójdzielna..

Echo serca - Str. 19

.. ...30mm;lewy przedsionek - 42mm.Zastawka mitralna:prawidłowa;grad.max - 3mmHg;Zastawka aortalna:płatki pogrubiałe,stenoza lekkiego stopnia.Fala zwrotna IVst. seperacja - 16mm;grad.max - 17mmHg;grad.śr.7,5mmHg Zastawka trójdzielna prawidłowa. Bardzo proszę o odpowiedź.Czy taką wadę operuje..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...wszczepienie aorty i sztucznych zastawek też tyka jak zegarek . Powiedz mi jak długo dochodziłeś do zdrowi kiedy wróciłeś do pracy jak dalsze twoje życie na co musisz zwrócić uwagę dzieki Lidia Dzieńdobry!czeka mnie wymiana zastawki trójdzielnej,chcialabym dowiedziec sie czegos wiecej na..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...diagnoza: niedomykalnosc zastawki trojdzielnej. I/II st. komentarz: ja pk powiekszona do ok 28mm. fala zwrotna trojdzielna ( +++ ) waska o malej obietosci ewentualnego przecieku L - P poprzez przegrody serca nie stwierdza sie. PP w normie bez cech obciazenia. RR plucne w normie. zastawka..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I/II stopnia

.. ...diagnoza: niedomykalnosc zastawki trojdzielnej. I/II st. komentarz: ja pk powiekszona do ok 28mm. fala zwrotna trojdzielna ( +++ ) waska o malej obietosci ewentualnego przecieku L - P poprzez przegrody serca nie stwierdza sie. PP w normie bez cech obciazenia. RR plucne w normie. zastawka..

Wynik echo serca co oznacza?

.. ...LA 3,8 Ao 27 LVPW 1,1 zastawka aortalna - bez zmian zastawka trójdzielna,płucna,osierdzie - bez zmian zastawka mitralna - pogrubiałe płaty mitralne hej. myślę ,że naj lepiej wytłumaczy ci to lekarz.nie sugeruj siĘ wypowiedziami nie kompetentnymi. Michal a czemu skierowano cie na to..

Analiza biopsji serca

.. ...wsierdzia - prawidłowe Zastawka mitralna - prawidłowa zastawka aortalna prawidłowa zastawka trójdzielna prawidłowa zastawka t. płucnej prawidłowa Przepływy przez ujścia zastawkowe zastawka mitralna niedomykalność fala zwrotna III/IV zastawka aortalna prawidłowa zastawka t. płucnej..

Dodatkowe skurcze - Str. 67

.. ...dowiedziałem się że moja zastawka mitralna ma cechy niestabilności skurczowej a zastawka trójdzielna ma wiotkie płatki reszta w porządku a ja sie chwilami kończę więc nie wiem co mam o tym myśleć chyba tylko to że mam ciężką nerwicę serca bo tylko to mi przychodzi na myśl wyniki w..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...wiadomosci o niedomykalnosci zastawki trojdzielnej stopnia 1 ( 2 ) oraz o wypadaniu jej platka oraz o minimalnym niedomykaniu zastawki mitralnej.O mojej chorobie dowiedzialam sie w 2002 roku po smierci mojej mamy na zawal serca.Mam 39 lat i nie moge dac sobie z tymi zastawkami rady.Od..

Operacja zastawki trójdzielnej u dziecka

.. ...które są po operacji zastawki trójdzielnej /zpowiększoną prawą komorą serca/. Operacje te przeprowadzał Profesor Kardiochirurgii z Francji w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.Mój syn ma 11 lat i jest przed taką operacją. jakiego stopnia jest niedomykalność ? prosze o kontakt 0 - 61..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...przedsionków, niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej, powiększenia lewej jamy serca więc chyba nie mamy większego wyboru. A ablacja naprawdę weszła w fazę bardzo bezpiecznych zabiegów, znam mniej bezpieczne i udane , a więc śmiało do przodu bo nic innego nam nie zostaje, albo..

I stopień do prawego przedsionka z Echo serca

.. ...zamkniętych szczelnie zastawkach. Świadczy to o niedomykalności zastawki trójdzielnej. Jeżeli nie odczuwasz żadnych dolegliwości to nie ma problemu. Z tego co widziałem to bardzo dużo ludzi ma jakiegoś stopnia niedomykalność zastawek. Jeżeli ta fala zwrotna jest dużego stopnia, wtedy..

Nerwica serca z wadą w tle

.. ...Mam wypadanie płatka zastawki trójdzielnej, czyli zespół barlowa ( ? ) Męczę się z extremalnymi przeżyciami już 12 lat, a mam 32. Proszę o kontakt w celu wzajemnego wsparcia tudzież wymiany doświadczeń. Pozdrawiam. Mam 27 lat.Od dwóch lat leczę się na wypadanie płatka zastawki.Czasem..

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. Moj synek ma wadę serca i wczoraj się dowiedziałam ze cewnikowanie serca wykazało ze narosło bardzo dużo naczyń obocznych,których nie są w stanie wszystkich pozamykac wzwiązku z tym operacja została odwołana a lekarrze zastanawiają się co robic.Powiedzieli mi ze to dośc skomplikowany przypadek.Niweiem co mam..

Atrezja zastawki trójdzielnej z restrykcyjnym ubytkiem przegrody międzykomorowej

.. Moj synek ma wadę serca i wczoraj się dowiedziałam ze cewnikowanie serca wykazało ze narosło bardzo dużo naczyń obocznych,których nie są w stanie wszystkich pozamykac wzwiązku z tym operacja została odwołana a lekarrze zastanawiają się co robic.Powiedzieli mi ze to dośc skomplikowany przypadek.Niweiem co mam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 18

.. ...Stwierdzono niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej. Lekarz stwierdził, że z tym można normalnie żyć i pracować.Od dłuższego czasu nie chodzę już do lekarza, poprostu leczę się sam. Kupuję w aptece lek o nazwie Propranolol 40, biorę go dwa razy dziennie, lek ten zwalnia pracę..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 28

.. ...że mam niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej , tętniak między przegrodami, na razie bez cech przecieku .Zmienił lek na celipress 100 i odżyłam.W odpowiedzi na : Re: nerwica serca?! ktoś z Was to ma? wysłane przez asik dnia 2006 - 08 - 23 18:26:51: : Proplanolol pomagał mi na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 171

.. ...niedomykalność Ist. zastawki trójdzielnej. Podobno wszystko co wymieniłam nie powinno u mnie prowokować takich ciągłych dolegliwości. Ktoś napisał na wypisie że nerwica i tak to się za mną wlecze. Często miałam kontakt ze słuzbą zdrowia - robiono ekg i w zasadzie nic poza płąskimi..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...mam wypadanie płatka zastawki trójdzielnej - już jestem głupia.Bierzesz jakies leki? Na sepół Barlowa skłądają się m.in. przykre dolegliwości : ból w klatce piersiowej, uczucie kołatania serca, nadmierna męczliwośc, zawroty głowy. Z reguły nie są one groźne dla zycia pacjenta, potrafia..

Niedomykalność trójdzielna u niemowlęcia

.. ...się zmiany anatomiczne zastawki trójdzielnej ( jedna z czterech zastawek serca; leży między prawym przedsionkiem a prawą komorą ). Jje niedomykalnośc jest zwykle wynikiem rozciągnięcia pierścienia zastawkowego i rozstrzeni prawej komory. Osłuchowo szmer fali zwrotnej zastawki..

Echo serca, jaka interpretacja?

.. ...komory dobra.EF około 70%.Zastawki bez zmian strukturalnych o nieco wiotkich płatkach( zwłaszcza zastawka mitralna ).W rejestracji collor doppler stwierdzono obecność niewielkiej fali zwrotnej mitralnej( +/++ ).Zastawka aortalna niezmieniona.V max.aortalny 150 cm/s.Niedomykalność..

Zespół WPW i brak skierowania na ablację

.. ...oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej II/I stopień. Od roku łapią mnie częstoskurcze nadkomorowe i tachykardia zatokowa - tak to zostało nazwane fachowo czy gdyby to było wpw to po ekg holterach MRI serca i teście wysiłkowym zostałoby to właśnie tak nazwane czy kryje sie..

Badanie USG serca płodu

.. ...pogrubiaŁa.pogrubiaŁe pŁatki zastawki trÓjdzielnej?.akcja serca miarowa.140/min czy to moze byc cos zlego? nie wiem jak zniosę to niepewność do kolejnego badania. zaznaczę,ze w ostatnich dniach miałam podwyższone ciśnienie ale biorę już leki moja pani doktor mi przepisała. Przede..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...mierzono mi ciśnienie na zastawce trójdzielnej i mam 30mmHg podobno lekko podwyższone. Czytałam w wikipedii ze przyczyną podwyższonego cisnenia mogą być wady serca m.in. ubytek przegrody międzyprzedsionkowej ( jak u mnie PFO ) Czy po wyeliminowaniu tej wady może się u mnie zmniejszyc to..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 18

.. ...42, fala zwrotna na zastawce trójdzielnej - napisane tylko I/II stopnia. Dusia jak miałaś nadcisnienie 45 to jak się czułaś, czy nie zauważyłaś żadnej róznicy od 45 do 100. Jakie miałas parametry serca przy nadciśnieniu 45mmHg. Pozdrawiam Adi, a jaki miałas wynik z d - dimerów?oraz jakie..

Ostium secundum u 7 mies. córeczki

.. ...secundum z niedomykalnością zastawki trójdzielnej. Jesteśmy dopiero po echu serca, mamy dostac skierowanie do poradni kardiologicznej na Prokocimiu, na szczęście mieszkamy w Krakowie i mamy naprawdę blisko. Czekam na kontakt z lekarzem pediatrą mojej małej, ale póki co chce sie uspokoic,..

Powiększenie sylwetki serca

.. ...stopnia ,niedomykalnośc zastawki trójdzielnej i mitralnej,nie znam sie na echo serca,ale podobno nie było żle ,ale po wizycie u kardiologa okazało sie ze nie wykluczy choroby wieńcowej ///nie mam na co liczyć //.Dostałam dodatkowe leki ,i na badania cholesterolu ,wyniki wyszły troche..

Czy wady zastawek serca się dziedziczy?

.. ...30 lat z powodu wady zastawki serca.Mąż zrobił badania Echo I EKG serca i wyszlło, ze w zastawce trójdzielnej występuje fala zwrotna I stopnia a w pozostałych trzech fala zwrotna śladowa.Prosze o dpowiedź - czy mąż mógł odziedziczyć tę wadę po dziadku,czy coś mu zagraża i co mam dalej..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej płucnei 1 stopnia

.. ...mnie nie domykalność zastawki tr. płucnej 1 stopnia. Lekarz powiedział że to nie istostna patologia serca. Trenuje kulturystyke od małego.Czy z tą nie istotną wadą moge dalej ćwiczyć.I jeszcze jedno odczówam wielkie zmęczenie i senność codziennie czy to jest wynk tej wady.Dodam że..

Zinterpretowanie wyniku Echo serca

.. Mam 20 lat zastawka mitralna V max 1,85 m/s fala zwrotna zastawka aortalna Vmax 1,87 m/s fala zwrotna ZASTAWKA TRÓJDZIELNA VmaxO,91 m/s Fala zwrotna ZASTAWKA TĘTNICY PŁUCNEJ V max m/s Fala zwrotna Prawa komora RV 2,92 Przegroda IVS 0.9 Lewa komora LV 5,08 Tylna ściana LVPW 1,01 Prawy przedsionek RA 3,52 Lewy..

Tetralogia Fallota a sport

.. ...Pozostałości to: niedomykalność zastawki trójdzielnej II stopnia, powiększenie prawej komory serca, Bardzo lubię sport. Po wysiłku nie mam żadnych duszności, omdleń, zaburzeń rytmu, kołatania itp. Nie wiem, czy sport ( dokładnie siatkówka ) może mi zaszkodzić. Robiłam badania na Akademii..

Echo serca - co oznaczają wyniki?

.. ...echogenność płatków zastawki aortalnej Doppler mitralny - 80 Doppler aortalny - 104; fala zwrotna 1,5+ Doppler trójdzielny - 40 Dopler płucny - 70 Zaznaczony przerost lewej komory Co to wszystko znaczy. Po badaniu lekarz mi niewiele wyjaśnił. Masz przerośniętą lewą komorę serca. To..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...śladowa jeśli dobrze widze zastawki płucnej IP, a więc bliska fizjologicznej. IT to niedomykalnośc zastawki trójdzielnej określana w stopniach 1 do 4, u Was określona jako 1 a więc mała IVS - to przegroda międzyprzedsionkowa PDA to przetrwały przewód tętniczy Botalla - u córki nie..

Echo serca interpretacja

.. ...EDV=74 ESV=27.5ml DOPLER: zastawka mitralna 0.7 m/s E=A ślad fali niedomykalności LAA=16cm2 zastawka aortalna 1.1 m/s zastawka trójdzielna 0.5 m/s RAA=15cm2 mała fala niedomykalności Zastawka płucna 0.9 m/s ACT= 150ms Obraz zastawki aortalnej: Prawidłowy - Zastawki mitralnej: Prawidłowy..

Skolioza po operacji serca - wada zastawki trójdzielnej

.. ...operacji serca - wady zastawki trójdzielnej Po operacji zrobila mi się skolioza kręgosłupa, aktualnie wynosi ona okolo 50 stopni. Czy przy po przebytej operacji serca jest możliwa operacja skolioza [wlozenie implantow prostujacych kregoslup]. Chodzi mi o to czy jest jakies zagrozenie..

Badanie USG serca

.. ...EF bp 60% Morfologia Zastawek: zastawka mitralna - płatki pogrubiałe zmienione pozapalnie o dobrej ruchowości, przedni płatek bardziej wiotki,zastawka aortralna - płatki pogrubiałe o zachowanej ruchowości, zastawka trójdzielna - płatki o zachowanej ruchowości,zastawka pnia płucnego -..

Zastawki u dziecka i co dalej ?

.. ...nieznacznie powiększone PA i zastawki trójdzielna i płucna i mitralna niedomykaja się w I stopniu poza tym wymiary serca kurczliwość prawidłowa zastawka aoralna bez zmian. Mam jednak pytania jak dlaej może potoczyć sie nasza historia . Chodzi mi o to czy moze dojśc znowu do operacji...

Zastawka trójdzielna - Str. 2

.. ...juz 16 lat po wymianie zastawki mitralnej. Niestety ostatnio okazało się ze ma cięzką niewydolność serca...spowodowana niedomyklanościa zastwaki trójdzielnej ( stopien 4:( ) Lekarze którzy zajmuja sie moja mamą ...powiedzieli ze przydałoby sie mamie zrobic operacje wymiany zastawki..

Interpretacja wyników echa serca

.. ...DE2,1cm, EF slope 118mm/s. Zastawka mitralna: niejednorodne płatki ; drone zwłóknienia płatków ; cechy niestabilności obu płatków ( prolapsus anterioris ). Zastawka trójdzielna : wiotkie płatki, uginające sie. Zastawkaaortalna : bz. Doppler : fala zwrotna mitralna - Ist. Pole mitralne -..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...IM - niedomykalnośc zastawki dwudzielnej ( mitralnej ), IT - niedomykalnośc zastawki trójdzielonej - śladowa, a więc bliska fizjologicznej. EF - 70% - bardzo dobra frakcja wyrzutowa lewej komory. Dodatkowa struna to cecha podobne do np. dodatkowej tętnicy nerkowej, takie odchylenie od..

Niedomykalność zastawki mitralnej i tójdzielnej

.. ...znaczy niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej i czym to grozi ,ponieważ nie dawno dowiedziałam się ze mam to coś,i troszkę mnie to niepokoi .Mam 31 lat moje objawy to szybkie meczenie się przy wykonywaniu prac domowych,mroczki przed oczyma i bóle w okolicy serca.Miałam robione..

Niedomykalność trójdzielna czy wypadanie płatka zastawki mitralnej?

.. ...lecze sie na wypadajaca zastawke. Wszystko sie zaczelo od tego, ze mialam zaburzenie rytmu serca z dusznosciami. Badanie ECHO wykazalo, ze mam śladową niedomykalność trójdzielną długi wiotki przedni płatek mitralny, bez cech niedomykalności ujścia. Niby mial to byc maly problem ale to..

Przeskakiwanie serca

.. ...która się nazywa atrezja zastawki trójdzielnej od 30 lat, po zabiegu B - T operacji metodą fontan, dalej jeszcze po ablacji. niestety najeździłem się po szpitalach, i mniej wiecej mam pojęcie o stanie i wiedzy lekarzy. pozdrawiam Bartku Domyślam się że byłeś już u lekarza. Jeśli holter,..

Echo serca - interpretacja wyników

.. ...mięśnia lewj komory 497g zastawka mitralna obraz prawidłowy V max: 0,8 m/s E/A o,7 DT 411m/s fala zwrotna I zastawka aortalna zwapniałe płatki Vmax: 2,5 m/s fala zwrotna III gradient max 25 mmhg pole pln 2,4 zastawka trójdzielna obraz prawidłowy V max: 0,5m/s fala zwrotna ślad zastawka..

Echo serca 2,5 latka

.. ...prawidłowe. Przepływy przez zastawki przedsionkowo - komorowe i komorowo - naczyniowe prawidłowe ( niewielka fala zwrotna z zastawki trójdzielnej, śladowa z zastawki t.płucnej - bez znaczenia hemodynamicznego ). Wielkość jam serca i kurczliwośc lewej komory w normie względem masy ciała...

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...zwapnienia na płatkach zastawki aortalnej mała niedomykalność zastawki trójdzielnej z greadentem wstecznym fali zwrotnej 36 mm Hg ( spad 46 mm Hg – myślnik nadciśnienie płucne ) tętniak przegrody międzyprzedsionkowej 1,4 na 1,8 cm z przeciekiem lewo - prawy …średnica..

Echo serca po wszczepieniu zastawki

.. ...przedsionek 5,1 Proteza zastawki mitralnej v max 1,7 , gradient max 11,6 , fala zwrotna I stopień Zastawka aortalna - wewnętrzne wzmożone wypadanie brzegów płatka v max 1,3 , fala zwrotna I/II stopień Zastawka trójdzielna bez zmian v max 0,6 , fala zwrotna II stopień, v max 2,68 ,..

Szybkie bicie serca i niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...stwierdzili niedomykalnosc zastawki trojdzielnej,przepisali isoptin 40 i po jakims czasie przeszlo,niestety wrocilo po 3 latach teraz przebywam w wielkiej brytanii i dolegliwosci staly sie bardziej dokuczliwe bole w klatce palpitacje wysokie tetno myslalam ze to zawal i jechalam do..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...śladowe niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej wg. niego nie mają znaczenia w tym przypadku. Twierdzi raczej, że objawy wskazują na nerwicę lub zaburzenia pracy tarczycy, czemu przeczy lekarz endokrynolog. Hormony tarczycy są w normie, jedynie przeciwciała są wysoko ponad..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...z niedomykającą się zastawka trójdzielną. 2 miesiące później to się naprawiło, ale wyszła niedomykalność zastawki aorty ( tętnicy? ) płucnej i gdy dziecko miało 4m - ce przeszła przez zabieg balonikowania. Aż bardzo widoczne było że jest jej lepiej i lżej!! Dziś córka ma 8m - cy i..

Proszę o interpretację wyników Echa serca+Dopplera

.. ...opuszka wstępująca - 3,1 Zastawka mitralna: przedni płatek wiotki V max - 1,15 m/s fala zwrotna - ( ++ ) E/A - * 1 Zastawka aortalna: V max - 1,4m/s Zastawka trójdzielna: V max - 0,6 m/s fala zwrotna ( + ) Zastawka płucna: V max - 0,9 m/s fala zwrotna ( + ) WNIOSKI:Wymiary jam serca i..

Pomóżcie usg serca i echo serca jakie sa moje rokowania

.. ...+nieistotna.Pogrubiale brzeżne płatki zastawki aortalnej o dobrej ruchomosci bez cech wady.Śladowa fala zwrotna trójdzielna nie okonturowano spektrum fali zwrotnej.Bez płynu w worku osierdziowym.WNIOSKI ; LEWA KOMORA Z ZABURZENIAMI KURCZLIWOŚCI REGIONALNEJ O GRANCZNEJ GLOBALNEJ FUNKCJI..

Zadyszka u męzczyzn po zawale

.. ...hypokineza sciany dolnej zastawka mitralna - morfologicznie niezmieniona, fala zwrota ++++ zastawka aortalna - niezmieniona zastawka trójdzielna - fala zwrotna ++ RVSP - 38mmHg zastawka płucna - niezmieniona osierdzie - bez cech płyniu... a badanie kiedy bylo robione? Niska frakcja..

Echo serca - intepretacja wyników. Bardzo proszę.

.. ...nieposzerzony ) Aorta: 24,7 Zastawka aortalna: przepływ ( 1,23 m/s ) Rozwarcie płatków: Wmożone wysycenie płatków, drobne zgrubienie Funkcja zastawki prawidłowa Zastawka mitralna: 0,73 m/s ( w normie ) Prawa komora: 24,3 Zastawka trójdzielna: bez zmian Osierdzie: wolne Wnioski:..

Operacja atrezji zastawki trójdzielnej metodą Fontan

.. Poszukuję osób dorosłych, które miały wykonaną operację metodą Fontan ze względu na wrodzoną wadę serca, taką jak w temacie. Sa osoby po Fontanie w dziale * dorosły z wadą serca * na forum www.forum.sercedziecka.org.pl nie wiem czy wada taka sama ale może warto tam..

Echo serca i baypasy

.. ...pmk. EF 60%. Morfologia zastawek prawidłowa. Mała fala zwrotna mitralna i trójdzielna. Bez cech nadciśnienia płucengo. Osierdzien bez zmian. Hematologia WBC 7,0 RBC 5,08 HGB 15,6 HCT 49,6 MCV 97,6 MCH 30,7 MCHC 31,5 RDW 10,7 PLT 205 MPV 7,9 Biochemia Aminotransferaza alanlnowa ( ALT ) 34..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...i odcinkowej. aparat zastawkowy bez zmian Powiekszone nieco prawe jamy serca z wyrażną niedomykalnościa trójdzielną na ++/ związana z wiekiem przewaga prawokomorowa?, wada zastawki trójdzielnej, stenoza płucna? KL 49/32 EF 70% IVS 11 PW 10 La 32 Ao 29 PP 40 PK 32 RR120/70 ,100/70..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. Zosia. Czy ty masz zastawkę zdrową ? Bo jeśli tak to rozumiem czemu Cię nie poganiają. Maurycy trzymam przed sobą ostatnie echo serca i ; zastawka mitralna 3 stopień niedomykalności zastawka aortalna 3 stopień niedomykalności, zastawka trójdzielna 3 stopień niedomykalności i tętniak 5,5 i i jeszcze przeszłam..

Dziwne mocne uderzenia serca i silny niepokój - Str. 3

.. ...globalna prawidłowa. Zastawka mitralna - prawidłowa Napływ mitralny: E - 0,9 m/s, A - 0,6 m/s Zastawka aortalna - prawidłowa. Zastawka trójdzielna - prawidłowa. Zastawka tętnicy płucnej - prawidłowa. Osierdzie bez zmian. WNIOSKI - Norma. - - - - Chyba pozostaje mi tylko Holter EKG albo..

Podziękowanie dla Kliniki Kardiochirugii w Szczecinie!!!

.. ...wykryto niedomykalność zastawki trójdzielnej serca i gdy się urodzi będzie konieczna operacja na otwartym serduszku i z tąd mam to pytanie - proszę o odpowiedź!!! ZROZPACZONA PRZYSZŁA MAMA Panie Wieslawie z tego co pan napisal sa pasy damskie i meskie? Dowiedzialam sie ze te pasy..

Podwyższone ciśnienie płucne a ciąża i sport

.. ...niedomykalność I stopnia na zastawce trójdzielnej oraz ślad na mitralnej i płucnej. Niewielkie ugięcie PPM ( bez cech wypadania ), bez cech zaburzeń odcinkowej kurczliwosci, wymiary jam serca w normie, EF 65%. Jestem po zamknięciu parasolką PFO. W jednym z artykułow w wyczytałam iż w..

Zastawka trójdzielna

.. ...doczytać za wiele na temat zastawki tójdzielnej. Piszą że wada jest rzadka... Mam jej niedomykalność I stopnia. W wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego wyczytałam, że u zdrowych osób zdarza się niewielka niedomykalność trójdzielna... czy I stopień można w to wliczyć?..

Interpretacja wyników - Echo Serca - Prolaps

.. ...MR. Budowa i funkcja zastawki aortalnej i trójdzielnej bez istotnych zmian. Osierdzie wolne. Lekarz powiedział że wykrył u mnie PROLAPS MITRALNY. Nie wiem dokładnie co to jest, czy to jest coś bardzo poważnego i co powinnam dalej zrobić ? Mam 21 lat i lekarz powiedział, że na operacje..

Echo serca

.. ...Rozkurcz10mm tył rozkurcz11 zastawka mitralna - - pogrubiałe płatki - fala zwrotna+/++ zastawka aortalna - drobne zwłóknienie płatków zastawka trójdzielna - fala zwrotna +/++z prawidłowym RvSP osierdzie - bez cech płynu w osierdziu Kurczliwość - upośledzona relaksacja mięśnia j komory..

Interpretacja usg serca- czy Botall???

.. ...1,6 Norma 1,5 - 2,6 Zastawka mitralna: Vmax - 0,9 PG max - 3,5 - prawidłowa Zastawka aortalna - prawidłowa Zastawka trójdzielna: V - 0,76, Pb - 2,3 - prawidłowa Zastawka pnia płucnego : V max - 0,9, Pg - 3,28 Vmax na tętnicy lewej i prawej - 1,2 m/s !!! Kurczliwość lewej komory: EF - 65%..

Badanie echo serca

.. ...przegrody serca szczelne. zastawka aortalna trójpłatkowa, asymetryczna o pogrubiałym płatku prawo i niewiencowym, ale o szerokim otwarciu, bez niedomykalności. Slad niedomukalności trójdzielnej. pozostałe zastawki prawidłowej morfologii. ujście żył płucnych i systemowych prawodłowe...

ECHO serca

.. ...przepływem MPA 1,07m/s. Zastawka trójdzielna z falą zwrotną ( + ). Niewielka wiotkość przedniego płatka zastawki mitralnej. Zastawka aorty 3 płatkowa. Łuk aorty lewostronny, przepływ w normie. DGN: Zespół krążenia hyperkinetycznego. Konsultacja kardiologiczna W wywiadzie wzmożona..

Echo serca

.. ...wyraźnie napisane ) Zastawka militarna fala 0,6 m/sek, fala A 0,7 m/sek A * E upośledzona funkcja rozkurczowa, Fala zwrotna I ( procent ) w polu powierzchni 2,5 cm2, nieistotna hemodynamicznie Zastawak aortalna 1,2 PG N mmHG, nieistotna hemodynamicznie Zastawka pnia płucnego 0,6 Zastawka..

Wynik echo

.. ...RVd - 36mm Morfologia zastawek prawidłowa.Gradienty ciśnień przez ujścia zastawkowe w normie.Mała niedomykalność trójdzielna Vmax 2,07m/s,mała niedomykalność mitralna Vmax 3,29m/s,śladowa niedomykalność aortalna.Jamy serca nieposzerzone.Grubość i kurczliwość ścian w normie. Dodam,ze mam..

ECHO serca.

.. ...przepływem w MPA 1,07m/s. Zastawka trójdzielna z falą zwrotną ( + ). Niewielka wiotkość przedniego płatka zastawki mitralnej. Zastawka aorty 3 płatkowa. Łuk lewostronny, przepływ w normie. DGN: Zaspół krążenia hyperkinetycznego. Krążenie hiperkinetyczne to stan, w którym, mimo niskiego..

Echo serca interpretacja

.. ...mm.tylna ściana 8mm Zastawka Militarna płatki pr. ruchomość - pr gr 3 - 4 mm płatka Fala zwrotna ( + ) Vmax zastawka aortalna trójpłatkowa pr.,płatków ruchomosc pr, fala zwrotna ( - ) V max 1,0msek.pr grad,max 5 mm HG Aorta pr Zastawka trójdzielna pr.. Ruchomosc prawidłowa fala zwrotna (..

Mitralna niedomykalność zastawki, a tabletki antykoncepcyjne?

.. ...niedomykalnosc,tyle,że zastawki trójdzielnej. Pozdrawiam Cię Kobiety z wadami serca nie mogą stosować antykoncepcji hormonalnej ze względu na możliwe wystąpienie nadciśnienia. Oczywiście najlepiej skonsultować się z kardiologiem, znającym się na wadach wrodzonych. Na Twoim miejscu nie..