Zastawki dwudzielna

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...wypadania płatka lub płatków zastawki dwudzielnej jest jedną z najczęstszych wad zastawkowych w wieku dorosłym. Zespołem Barlowa określane jest uwypuklanie tylnego lub obu płatków zastawki dwudzielnej do lewego przedsionka podczas skurczu komór. W prawidłowym sercu skurcz komór powoduje..

Powikłania zawału serca

.. ...występująca niedomykalność zastawki mitralnej ( dwudzielnej ), perforacja ( pęknięcie przegrody międzykomorowej ) oraz pęknięcie ściany serca. Obraz kliniczny zawału mięśnia sercowego może być powikłany poszerzeniem obszaru martwicy, odczynem osierdziowym, powikłaniami zakrzepowo -..

Migotanie przedsionków

.. ...sercowego; niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki aortalnej, zwężenie lub niedomykalność zastawki trójdzielnej; zespół chorego węzła zatokowego reumatyczna wada mitralna kardiomiopatia otwór w przegrodzie..

Serce trójprzedsionkowe

.. ...umiejscowiona jest pomiędzy zastawką dwudzielną a ujściem żył płucnych do lewego przedsionka. W większości przypadków wada ta wykrywana jest u noworodków podczas badania ECHO. Klinicznie serce trójprzedsionkowe manifestuje się podobnymi objawami jak w zwężeniu lewego ujścia żylnego...

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...wieku, niedomykalność zastawki dwudzielnej ( mitralnej, czasami jako zawał mięśnia sercowego u noworodków! Kilka procent pacjentów z tą wadą przeżywa dzięki uruchomieniu mechanizmów kompensacyjnych jednak jest to tak poważne zaburzenie, że z reguły cierpią oni na dolegliwości bólowe za..

Sztuczne zastawki serca

.. ...przedsionkami i komorami są zastawki: dwudzielna ( mitralna ) i trójdzielna. W ujściu aorty i pnia płucnego są zastawki: aortalna i pnia płucnego. Wymiana zastawek na sztuczne może być zalecana w przypadku ich nadmiernego zwężenia ( stenozy ) lub niedomykalności, które powodują..

Fala zwrotna

.. ...sercu, towarzyszy wadom zastawkowym o charakterze niedomykalności zastawek. Zjawisko to ocenia się w badanie ECHO serca, bardzo dobrze widoczna w opcji color dopller. Jeśli niedomykalność dotyczy jednej z zastawek odgraniczających przedsionki od komór ( zastawka trójdzielna pomiędzy..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. Zastawka mitralna oddziela lewy przedsionek od lewej komory, jest dwudzielna - to znaczy zamykają ją dwa płatki. Niedomykalność mitralna to stan, w którym krew cofa się w czasie z skurczu z lewej komory do lewego przedsionka. Niedomykalność zastawki może wynikać z uszkodzenia każdego z elementów aparatu..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...wzmożona aktywnością układu andrenergicznego. Przyczyną może być np. guz nadnerczy. Częstą kardiologiczną przyczyną napadowych lęków jest zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej ( zespół Barlowa )...

Nowa metoda leczenia zastawek serca

.. ...nową metodę leczenia zastawki dwudzielnej serca. Metoda polega na modyfikacji tkanki płatka przedniego zastawki dwudzielnej z jednoczesną zmianą kształtu pierścienia tej zastawki. W najbliższym czasie szczegóły naukowe opublikowane zostaną w specjalistycznej prasie - poinformował szef..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...lekkie ugięcie płatka zastawki dwudzielnej, ze śladową fala zwrotną. Pozdrawiam Panie Doktorze proszę mi powiedzieć czy 5 miesięcy po ablacji mogę latać samolotem,czy słyszał Pan o powikłaniach czy też jakiś grożnych dolegliwościach w czasie lotu,może można sie jakoś..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 48

.. ...tachykardię i niedomykalnośc zastawki dwudzielnej.Mój puls wzrastał do 220 udeżen .Ciąża zakonczyła się cesarskim cięciem ze względu na moje serduszko.Teraz nadal biorę Betaloc ZOK50 ,ale czasami miewam napady,poprostu puls gwałtownie wzrasta i duszę się. W stanie spoczynku mój puls..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 54

.. ...mam zespol wypadania zastawki dwudzielnej ze sladowa niedomykalnoscia ktory zostanie mi na zawsze ale tego nie odczuwam, najgorsze byly czestoskurcze. A z czego to sie u mnie wzielo?...No coz,na to pytanie nawet lekarze nie potrafili mi odpowiedziec, niektorzy tak maja i juz. Moge tylko..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 58

.. ...jest niedomykalność zastawki mitralnej i trzepotanie przedsionków. Niedomykalność jest mała więc nie będziemy się teraz tym zajmować bo może sama się wstąpić tak jak przed laty wstąpiło mi się powiększenie ( bardzo znaczne ) prawej komory i wypadanie łącznie z zawieszaniem się płatka..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 29

.. ...mam wypadanie platka zastawki dwudzielnej i niedomykalnosc 1 stopnia no i arytmie ,ale czy ten wynik jest dobry ? mam jeszcze jedno pytanie czy majac arytmie mozna ubiegac sie o stopien niepelnosprawnosci? Droga Markizo! Najlepiej byloby gdybys umowila sie na wizyte z Twoim kardiologiem!..

Echo serca - Str. 45

.. ...granicznej wielkości. Zastawka aortalna - bez zmian organicznych, Zastawka trójdzielna - bez zmian organicznych, Zastawka pnia płucnego - bez zmian organicznych, Zastawka dwudzielna - przedni płatek mitralny bardziej wiotki z małą niedomykalnością do LP - mała/śladowa fala trójdzielna...

Echo serca - Str. 57

.. ...Wiotkość przedniego płatka zastawki dwudzielnej bez niedomykalności. Zastawka aortalna nie otwiera się całkowicie z gradientem lewa - komora - aorta do 22mmHg. Pulsacyjny przepływ w aorcie brzusznej. Przyśpieszenie przepływu w aorcie zstępującej do 2m/sek. Proszę o szybką odpowiedz. z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...nerwice i wypadanie płatka zastawki dwudzielnej drugiego stopnia w jednym. I całkowicie się z Tobą zgadzam - te dwie rzeczy się całkowicie przenikają,wiem że bardzo częste arytmie,kłucia zawdzięczam zespołowi barlowa ale także zdaje sobie sprawę że nerwy,strach i ogólnie psycha też to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...poglebia.Mam niedomykalnosc zastawki mitralnej( dwudzielnej ) i trojdzielnej i obie I/II stopnia. Mam tez Miokardopatie w okresie wydolnosci krazenia, ale o co tu chodzi to nie wiem, jak bede u kardiolog to zapytam.Tachykardie zatokowa przemijajaca.Skurcze dodatkowe nad i komorowe. A co..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 946

.. ...mnie wypadanie platka zastawki dwudzielnej ze sladowa niedomykalnoscia. Zalamalam sie calkowicie, pomimo ze lekarz stwiedzil ze to * taka uroda serca * .., przepisal mi metocard i magnez.Od tamtego czasu bylo tylko gorzej balam sie caly czas, najgorzej bylo nocami, myslalam ze moje serce..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...mnie wypadanie płatka zastawki - mozna powiedzieć że żyje się normalnie , teoretycznie - dlatego że na codzień odczuwam dyskomfort w klatce tzw kucie , ból nasilajacy się czasami a czasami umiarkowany . Ale obecny na codzień , mój kardiolog twierdzi ze to nic takiego , bo nic złego sie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...brodawkowych podtrzymujących zastawkę ). Pozdrawiam i BEZ PANIKI!!! Jak tylko się dowiedziałam o wypadaniu płatka... od razu zaczęłam szukać w necie wszystkich informacji na ten temat, nie wiem nadal wielu rzeczy na ten temat.Wszystko zaczęło się cztery lata temy kiedy wszyscy z mojej..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...Dobry Wypadanie płatka zastawki mitralnej( dwudzielnej ) jest jedną z najczęściej spotykanych zmian w budowie serca, to nie jest wada, tylko taka cecha jej budowy, która powoduje zwykle niewielkie cofanie się krwi do lewego przedsionka ( płatki zastawki są wydłużone przez co minimalnie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...mnie wypadanie płatka zastawki mitralnej 3 lata temu objawy mam takie jak wszyscy kołatanie serca przyśpieszone tętno czasem silny skurcz i wtedy wysiadam myślę że ju ż koniec. od czasu wykrycia wady urodziłan córeczkę siłami natury. Moim zdaniem wszystko zalęży od psychiki. Trzy..

Kardiolog z sercem w Szczecinie

.. ...Mam wypadnaie płataka zastawki dwudzielnej i WPW jestem po ablacji, któa nie zlikwidowała dodatkowej drogi przewodzenia. Mam 31 lat i czuję się coraz gorzej. Szarpnięcia w klatce, uderzenia, potknięcia serducha , to moje najczęstsze objawy.Proszę dajcie jakieś namiary na dobrych..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...sercowego i plastyce zastawki dwudzielnej. Odrebny sposób leczenia polega na wszczepieniu w przypadku pogarszającej się funkcji serca i braku dawcy przeszczepu mechanicznych urządzen tymczasowo wspomagających jego prace ( VAD - Ventricular Assist Device ). jest to tzw pomost do..

Po ablacji - Str. 4

.. ...ma wypadanie płatka zastawki dwudzielnej więc część objawów może od tego pochodzić. Nakgorsze jest w tym wszystkim to, że już po lekarzach troszkę się nachodziłem, i każdy mówi coś innego. Zresztą lekarz to też tylko człowiek, czasami zależy mu na naszych pieniążkach bardziej niż na..

Po ablacji - Str. 21

.. ...jest niedomykalnośc zastawki dwudzielnej serca ale na szczęście I stopnia.To bywa różnie bywa u różnych ludzi, Każdy organizm inaczej reaguje i odczuwa. Pozdrowienia dla wszystkich. Ewa Proszę mi powiedzieć, czy 5 tys. pauz o czasie trwania pow. 2 sek każda ( 24 godz. badanie met...

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...polega wypadanie płatków zastawki dwudzielnej? Lekarz stwierdzil że to jest nie groźnie ja twierdze inaczej. Czy można z tym żyć, Czy moge urodzić zdrowe dziecko nie przekazująć mu wady. Na czym polega ta wada tzn chodzi mi o to że ona jest nabyta a co to oznacza nabyta? i w jaki sposób..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...mianowicie z niedomykalnoscia zastawki dwudzielmnej ( plucnej ) O wypadaniu platkow mitralnych dowiedzialam sie ok. 2 lat temu a o tym ze zwiazane jest to z zespolem Barlow`a dowiedzialam sie wczoraj. Nie jest to jeszcze takie straszne jesli nie to ze podejrzewaja zespol Marfan`a ktory..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...chore ( wypadanie płatka zastawki dwudzielnej i zespół WPW ).Marihuana jak i inne narkotyki przyspieszają akcję serca. Nikt nie powinien ich zażywać, a tym bardziej osoby chore na serce !!!!!. Proponuję je odstawić !!!! i przebadać się jak najszybciej. witam czasami mam uczucie jak by..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...zdiagnozowala - wypadanie platka zastawki dwudzielnej aorty. Powiedziala, ze to tak jest u ludzi z moja budowa ciala - wysoki i chudy, z nierozwinieta klatka piersiowa. I powiedziala, zebym zazywal wiecej magnezu, i wzial sie troche za sport. No i tak zrobilem. W miedzyczasie mialem..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...wykazały niedomykalność zastawki dwudzielnej.W związku z tym kardiolog przepisał mi Betaloc.Ostatnie badania robiłem jakies pół roku temu przed wyjazdem do Anglii i okazało sie,że od czasu do czasu występuje u mnie mała arytmia.Powiedziano mi,żebym sie nie martwił poniewaz nie jest to..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 63

.. ...Witam, mam wypadanie zastawki dwudzielnej na tle nerwowym : ). od 11 lat, tyle wiem chociaz : ) Ostatnio sie bardzo zle czulem mialem wstretne ataki : ) przestalem pic jakikolwiek alkohol, oraz odrazu zucilem palenie, a palilem bardzo duzo . czuje sie teraz nieco lepiej ale jeszcze nie..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...Mozna rozważać sztuczna zastawke ( alternatywa najczęstsza ) , albo zastawke biologiczna ( ksenogenna lub homograft ). Nie wiem jaki wymiar ma aorta wstepująca ,a to tez wazne Witam panie Marku Od kilkunastu lat miałam stwierdzoną wade serca pod postacia niedomykalności i zwapnienia..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...Holterze wypadanie płatka zastawki mitralnej, z tego powodu miewam dosyć często skurcze dodatkowe komorowe i nadkomorowe.Niekiedy mam je cały dzień, pojedynczo i gromadnie - czy jest to niebezpieczne? Witam, mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej oraz zespół WPW. Pięć lat temu była..

Niedomykalność mitralna I stopnia i wypadanie płatka

.. ...oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Na początku objawiały sie bóle głowy ,duszności oraz kręciołki jak mój synek mówił i na twarzy robił sie bardzo blady. Wykryto to za pomącą ECHO serca bo Hollter nie wykazał nic.Natomiast EKG wykryło wiotki przedni płatek zastawki mitralnejz..

Wypadanie płatka zastwaki dwudzielnej a arytmia

.. ...Robert. Też mam wypadanie zastawki dwudzielnej z małą niedomykalnością i podobne do ciebie objawy. Mój lekarz twierdzi, że wszystkie te atrakcje - kołatania, potknięcia serca itp. mogą być spowodowane wypadaniem płatków zastawki i trzeba to zaakceptować... Ciekawi mnie tylko jedna rzecz,..

Niedomykalność mitralna I stopnia u dziecka

.. ...niedomykalność mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Wykryto to za pomącą ECH serca bo Hollter nie wykazał nic .Cz powinnłam sie martwić tym.Prosze o pomoc i wiadomości na ten temat...

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 4

.. ...Przy badaniach sportowych wykryto u mnie * niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa * czy to coś groźnego. Lekarz powiedział ze po USG serca powie co dalej ale rownież ze po wiekszym wysiłku moge umrzeć..

Zespół WPW i wypadnie płatka zastawki dwudzielnej

.. Witam, otóż mam te dwie przypadłości i chciałbym porozmawiać z osobami, które też na to chorują. Mam 31 lat, 5 lat temu miałem robianą ablację z powodu WPW ( nie odczuwałem wtedy jakiś specjalnych objawów ). Po ablacji samopoczucie przez około pół roku gorsze - uczucia niepokoju w klatce, kołatania. Potem..

Zespół wazowagalny typ mieszany wg.Vasis

.. ...dodatek mam niedomykalność zastawek trój i dwudzielnej ale jakoś daje sobie rade i próbuje żyć normalnie. dr mdleję i już ...mam 40lat od 3 wiem że mam zespól wazowagalny trafiłem do szpitala bo myśleli że mam zawał póżniej miałem testy w trakcie których stwierdzono typ wazowagalny..

Jak się diagnozuje WPW?

.. ...niewielkie wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, przerostu serca nie było. Lekarz powiedział, że nie ma czym się przejmować i zapomniałem o temacie na 3 lata. Potem z włąsnej inicjatywy zrobiłem prytwatnie próbę wysiłkową, w jej opisie lekarz napisał podejrzenie nie pełnego..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej. Często występuje u mnie podwyższone tętno do około 120 uderzeń na minutę. Czytałam, że migotanie komór prowadzi do nagłej śmierci sercowej. Czy grozi mi coś takiego? Dodam, że miałam robione EKG kilkanaście razy i nic złego nie wylazało ( ECHO..

Dolegliwości po ablacji

.. ...również wypadanie płatka zastawki dwudzielnej z jej śladową niedomykalnością... Oczywiście nadal miewam krótkie częstoskurcze zwłaszcza w sytuacjach stresowych jak i przy wysiłku. I mam pytanie do osób z podobnymi dolegliwościami: Czy przy takich problemach zdrowotnych mogą uprawiać..

Kardiolog w Szczecinie

.. ...WPW, wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, prawdopodobnie chorobę niedokrwienną, proszę napiszcie swoje opinie Witaj! To zalezy,ile masz lat. Ja w swojej karierze trochę się po kardiologach nachodziłam ( i też mieszkam w szczecinie: ) ),więc trochę się orientuje do którego warto iść,a..

Kardiolog z Łodzi

.. ...kardiologa w Łodzi. Cierpię na nerwicę lękową która jest skutkiem wypadaniem płatka mitralnego zastawki dwudzielnej ( I stopnia ). dodatkowo odczuwam skurcze dodatkowe. Proszę o pomoc i ewentualne inforamcje..

Wyniki echo, czy bardzo złe?

.. ...pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją mam wypadanie platka zastawki dwudzielnej i niedomykalnosc 1 stopnia no i arytmie ,ale czy ten wynik jest dobry ?..

Po ablacji niepokojące objawy - Str. 2

.. ...wypadanie przedniego płatka zastawki dwudzielnej ze śladową jej niedomykalnością...czy jakoś tak. Michał!1 O Jezu!! 5000??!! A możesz napisać jak je oczuwasz w tej chwili, a jak to było przed zabiegiem? i ile lat cierpiałeś z tgo powodu? Pozdrawiam i niech te Twoje komory wyluzują!!! I..

Niedomykanie zastawki dwudzielnej

.. ...stwierdzil niedomykanie zastawki dwudzielnej.czy ktos mi moze powiedziec co to w takim razie oznacza dla takiego dziecka? czy jest to uleczalne? chcialabym wiedziec wszystko na ten temat jednak nie moge znalesc nic konkretnego. bede bardzo wdzieczna. pozdrawiam czesc wpisz sobie w google..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej. Dla lekarza to zapewne nie było nic wielkiego bo przecież on ma pacjętów z cięższymi przypadkami ale ja się przejęłam. Nie wiadomo czy tą wade nabyłam czy jest wrodzona ale chyba najprawdopodobniej nabyłam bo dotąd nikt w mojej rodzinie nie..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...polega wypadanie płatków zastawki dwudzielnej? Lekarz stwierdzil że to jest nie groźnie ja twierdze inaczej. Czy można z tym żyć, Czy moge urodzić zdrowe dziecko nie przekazująć mu wady. Na czym polega ta wada tzn chodzi mi o to że ona jest nabyta a co to oznacza nabyta? i w jaki sposób..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej a sport i treningi

.. ...wykazały niedomykalność zastawki dwudzielnej, syn trenuje, życie bez sportu jest dla niego bardzo ciężkie.Czy ktoś potrafi coś na ten temat i ew.wpływ na uprawianie sportu powiedzieć? Tutaj niestety trzeba być ostrożnym. Głównie chodzi o to jak duży jest przeciek krwi przez tę..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej a ciąża

.. ...mam wypadanie platka zastawki dwudzielnej i tachyarytmie, zastanawiam sie czy to nie jest przeciwskazaniem do ciazy, czy nie wplynie to na zdrowie dzidzi oraz czy nie ma dla nas niebezpieczenstwa podczas porodu? z gory dziekuje za sugestie Witam !!! Mam 25 lat .Cztery miesiące temu..

Dodatkowa struna w lewej komorze serca

.. ...wiotkosc przedniego platka zastawki dwudzielnej bez niedomykalnosci. czy ktos umie mi wyjasnic coz to znaczy ? Niedawno robiłam badanie echokardiograficzne i wykazało to samo. Jesli chodzi o dodattkowa strunę serca, to Struna cięgnista jest po prostu cechą ( taką jak np. skośne oczy ) i..

Śladowa niedomykalność zastawki dwudzielnej

.. ...śladową niedomykalnośc zastawki dwudzielnej.Jestem tym zaniepokojona.Czy to jest może mieć jakieś przykre konsekwencje zdrowotne?Proszę o odpowiedż. czesc! mam na imie Magda. Jestem studentka czwartego roku wydzialu lekarskiego Akademii Medycznej we Wroclawiu. Obecnie zbieram materialy..

Niedomykalność zastawki mitralnej a wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...mnie niedomykalność zastawki mitralnej czy to jest to samo co wypadanie płatka zastawki dwudzielnej proszę o wyjaśnienie jeśli ktoś wie ,z góry bardzo dziękuję pozdrawiam Specyficzną forma niedomykalności mitralnej jest zespół wypadania płatka / płatków zastawki mitralnej. Nie jest to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...wypadającego płatka zastawki dwudzielnej w sercu, który często daje objawy podobne do nerwicowych - właśnie dlatego myślę, że warto zrobić te badania, nawet jeśli na końcu usłyszę: * To tylko nerwica * : ) ) )No cóż. Podchodzę do całej sprawy trochę ironicznie myśląc sobie, że w końcu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 251

.. ...Rozpoznanie: wypadania płatka zastawki dwudzielnej z falą zwrotną ponad 8 lat. Niewątpliwie te przypadłości są ze sobą mocno powiązane. No ale moja historia jest taka, że nerwicę rozpoznano w wieku ok. 22 - 23 lat i na tym koniec. Przyczyna : Cywilizacja ! Leczenie ziółkami, nerwosol,..

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy - Str. 2

.. ...pozostalo to wypadanie zastawki dwudzielnej .No i male problemy psychiczne( nerwice ). teraz nie pale i nie pije alkoholu,kawy nigdy nie pilam,zero energetykow itp. Co pozwala mi zakonczyc zabawe z amfetamina? Kolatanie serca,dziwne zawroty glowy po zazyciu,to ustepywalo po jakims czasie..

MVP z niedomykalnością o widocznym znaczeniu homodynamicznym

.. ...ci wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - zespół Barlowa. Czy wystepuje ono z objawami czy też bez ? Służba wojskowa to raczej ciężki wysiłek fizyczny, a jeśli Tobie doskwierałaby męczliwość i niska tolerancja na wysiłek to rozsądny lekarz chyba by nie ryzykował. Ale to tylko rozważania..

Nerwica? nie wierzcie w to!

.. ...siedlisko bakterii na ZASTAWCE DWUDZIELNEJ.Ujawnil zreszta nie tylko on.Takze tzw. ZESPÓŁ WYPADANIA PŁATKA, czyli szczegolną postac nieszczelnosci zastawki dwudzielnej. Chcialbym z kilku powodow opowiedziec o tym schorzeniu. PO pierwsze, jest ono brdzo częste. Według niektorych sttystyk..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 18

.. ...mnie wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Dostałam magnez i metoprolol . Leczyłam się do momentu zajścia w ciążę. Ginekolog doradził odstawienie metoprololu przepisł witaminki i tyle. Nerwica odpuściła na cały czas trwania ciąży ale niestety wróciła ponownie. I znowu wylądowałam u..

Zespół Barlowa czyli problem z płatkami zastawki dwudzielnej

.. ...wypadania płatka / płatków zastawki dwudzielnej jest jedną z najczęstszych wad zastawkowych w wieku dorosłym. Zespołem Barlowa określane jest uwypuklanie tylnego lub obu płatków zastawki dwudzielnej do lewego przedsionka podczas skurczu komór. W prawidłowym sercu skurcz komór powoduje..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...NYHA II. Niedomykalność zastawki dwudzielnej 2 st. Komorowe zaburzenia rytmu Lovn Ii . Nerwica neurosteniczna. Czuje się źle mam częste bicie serca i boli mnie głowa w skroniach. Proszę o poradę Witaj Lusia 1.1! Skoro czujesz się żle, wybierz się do kardiologa, może trzeba coś zmienić w..

Omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym

.. ...przypadośc związana z zastawką mitralna ? Ola - * takie objawy również mogą sugerować wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, lecz mogą one być przyczyną wielu innych chorób, których nie można rozpoznać po samych objawach, dlatego najlepiej jest zrobić dokładne badania. Agnieszka - * Masz..

Wiotka zastawka mitralna

.. ...dowiedziałam się ze mam wiotką zastawkę mitralną , w opisie echa napisane było zastawka dwudzielna z długim i wiotkim przednim płatkiem . Może jest ktoś kto ma ten sam problem co ja?? Czy jest to coś poważnego?? Proszę o wasze rady.. Anka Aniu, nie piszesz ile masz lat. Ostatnio od..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 8

.. ...mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Zaznaczam, że przez tyle lat leczyłam się u różnych kardiologów i przez te 30 lat biorę leki. Zaczynałam od Propranololu i leków uspakajających. W tym czasie założyłam rodzinę, urodziłam 2 dzieci, a leki miałam wciąż zmieniane i tak żyłam.Dopiero..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 44

.. ...zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej serca, arytmię ( wtedy nie wiedziano jeszcze jaką ). Może to wszystko po kolei dało taki efekt, że potrzebne były te ablacje? Nie dopytywałam się lekarza. Twoje pytanie dało mi wiele do myślenia i przy najbliższej wizycie spytam się mojego..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 70

.. ...przedsionków i wypadanie płatka zastawki dwudzielnej,i liczne nadpobudzenia nadkomorowe.Biorę Rytmonorm 150.3 tabletki na dobę.Czy ktoś ma podobne dolegliwości jak ja i miał ablację.Mam 44 lata ,jestem ze Szczecina.Pozdrawiam wszystkich zmagających się z chorobami. Witaj Aniu. Dlaczego..

Fala zwrotna przez zastawke mitralną z ECHO serca

.. ...- fala zwrotna przez zastawke mitralną +/++ czy to jest cofanie sie przeplywu krwi czy cos innego prosze o odp Zaznaczam, ze odpisuje laik. Niedomykalnośc zastawki dwudzielnej 1 na 2 stopnia z 4. Zajrzyj tu : http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24429&w=44148807&a=44154830..

Arytmia, niedomykalność i wypadanie płatka zastawki dwudzielnej a jesień

.. ...chorobie, wypadaniu platka zastawki dwudzielnej i niedomykalnosci. A odniedawna wiem tagże o arytmi. I chciałam się zpaytać czy w czasie jesieni nasilają się wam obiawy tej choroby czyli Wypadanie platka zastawki dwudzielnej czytez niedomykalnosci. Ból w klatce piersiowej, zawroty głowy..

Objawy nerwicy lękowej

.. ...niedomykalność [wypadanie] zastawki dwudzielnej. Nie zdawałam sobie sprawy że to może być choroba...ale ostatnio czytałam na tym forum widze że jednak są osoby na to chore...czy mogą być takie objawy jak wczesniej podalam?..Do tego bóle serca, kłucia itp. Witam: ) Zajrzyj na forum *..

Nie wiem z czym mam doczynienia

.. ...wypadanie obu płatków zastawki dwudzielnej bez fali zwrotnej do lewego przedsionka - lekarz zdiagnozował tą dolegliwość u mnie około 7 lat temu, jak do tej pory nie miałem żadnych dolegliwości.Czy te objawy moga mieć związek z ta orobą? Lulek,czemu nie idziesz do lekarza?Jeśli choroba..

Duszenie się - Str. 18

.. ...mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej. To bardzo męcząca przypadłość, serce się wywraca i potyka. Od kilku lat biorę beta - blokery i jakoś to było, ale od marca zeszłego roku zaczęła sie dusić. Kilka razy dziennie mam uczucie jakby obręczy na płucach, są takie ciężkie jakby były z..

Duszenie się - Str. 19

.. ...wypadku wypadaniu płatka zastawki dwudzielnej ) ablacja często jest nie skuteczna . Poza tym mówił, że u mnie dodatkowe impulsy powstają blisko węzła zatokowego i zabieg mógłby byc ryzykowny. Ciekawa jestem czy też masz coś z zastawką. Tak szczerze mówiąc bardzo bym się bała ablacji,..

Duszenie się - Str. 35

.. ...zdiagnozowane wypadanie płatków zastawki dwudzielnej i zaburzenia rytmu. Obecnie czuję się trochę lepiej. Chodzę do psychiatry ,biorę Coaxil i Xanax ( obecnie mam zmniejszoną dawkę ),łykam też kilka razy dziennie Persen. Nie wiem czy pomaga, ale mam wrażenie że lepiej się po nim czuję...

USG: wiotkie płatki i graniczne wielkości jam serca

.. ...lewej komory:prawidłowa zastawka dwudzielna: struktura: zmiany pozapalne na płatkach i strunach ścięgnistych , płatki wiotkie przepływ: fala zwrotna - ślad zasawka aortalna,trójdzielna i pnia płucnego: struktura i przepływ prawidłowe wnioski: lewa komora nie powiększona, bez odcinkowych..

Kłucie w okolicach klatki piersiowej i 15-latki

.. ...serce. mam niedomykalność zastawki dwudzielnej. moimi pierwszymi objawami jakie miałam gdy sama zgłosiłam sie do lekarza były:bole w okolicy serca, szybkie bicie tętna powyżej 100 co jest już tachykardia, zawroty głowy i duszność po wysiłku i wchodzeniu po schodach. jeśli zauważyłeś u..

Zastawki trójdzielne i dwudzielne

.. ...pytanie - dlaczego w miedzy prawa komora a prawym przedsionkiem występuje zastawka trójdzielna, a pomiedzy lewą komorą a lewym przedsionkiem zastawka dwudzielna? Od czego to zalezy? prosze o odpowiedzi!..

Echo serca, córka ma 18 miesiecy i podejrzenie MVP

.. ...ugięcie płatka przedniego zastawki dwudzielnej bez niedomykalności * CO TO JEST? JEJ WYNIKI ECHO: wymiary serca - komora prawa - 1.0, k. lewa - 2.6/1.5 cm, FS - 42.5%, EF - 75.6% lewy przedsionek - 1.6 cm, aorta - 1.5, przegrody serca bzm. niewielkie ugięcie płatka przedniego zastawki..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 337

.. ...mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej ) to często zdarzają mi się skurcze przeważnie w nodze. ciesze się, że zostałam miło przyjęta. myślałam, że nikt nie będzie chciał ze mną gadać, bo macie już swoje grono internetowych znajomych do których piszecie. od razu mam lepszy humor bo..

Problem z sercem, dziwne ataki

.. ...zastawke dwudzielną. Jeżeli np. jest minimalna/śladowa niedomykalność może to prowokować takie zachowania serca. Długo błądziłem od lekarzy do lekarzy poki nie trafilem na kardiologa ktory mi to wyjasnil...

Czy to nerwica? mam stany lękowe, napady bólu i myśli o śmierci

.. ...jakos chyba. i wypadanie zastawki mitralnej ( dwudzielnej ) Sergio dobrze byłoby żebyś zapisał się do dobrego psychologa. On by ci pomógł. Ja chodziłam i bardzo mi to pomogło. Zadzwoń na telefon zaufania. Podadzą ci tam jakieś namiary, bo ja nie znam numerów. Może ktoś inny poda jakieś..

Wypadający płatek

.. ...Zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej( Morbus Barlowi ) w zależności od stopnia niedomykalności zastawki - fali zwrotnej, propranolol jako nieselektywny betabloker bardzo rzadko znajduje zastosowanie we współczesnym leczniu tachykardii nadkomorowych, dodatkowo musisz pamiętać o..

Ugięcie przedniego płatka zastawki dwudzielnej do lewego przedsionka

.. ...ugięcie przedniego płatka zastawki dwudzielnej do lewego przedsionka nie powoduje niedomykalności zastawki oraz ewent. fali zwrotnej, jest charakterystyczne dla Zespołu Barlowa, który w większości przypadków jest klinicznie i hemodynamicznie nieistotna. Rzadziej zespół Barlowa prowadzi..

Dlaczego zastawka prawa jest trójdzielna?

.. ...prawej czesci serca zastawka jest trojdzielna a w lewej dwudzielna? Nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi :( Pozdrawiam A dlaczego jeden palec jest krótszy a drugi dłuższy? Po prostu tak się uformowały, a zasada działania jest ta sama. Bo ma trzy platki po prostu Jemu nie chodzilo o to..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...IM - niedomykalnośc zastawki dwudzielnej ( mitralnej ), IT - niedomykalnośc zastawki trójdzielonej - śladowa, a więc bliska fizjologicznej. EF - 70% - bardzo dobra frakcja wyrzutowa lewej komory. Dodatkowa struna to cecha podobne do np. dodatkowej tętnicy nerkowej, takie odchylenie od..

Kłucie w okolicach serca

.. ...zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej serca. Miałam przykazane od mojej lekarki żebym nigdy nie godziła sie na test wysiłkowy, bo może się skoczyć dla mnie źle. Nie dociekałam dlaczego, brałam przepisane tabletki i funkcjonowałam raz lepiej a raz gorzej. Niestety nie powiedziano mi..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory ok 60% Remodeling koncentryczny lewek komory - lewa..

Ile trwa leczenie tachykardii? - Str. 2

.. ...mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.. Gdzies czytałam ze tachykardia zatokowa schodzi do ok 70 na minute ale tak naprawdę więcej gdzieś tam jest a my odczuwamy mniej.. proszę o pomoc i więcej informacji: ): * eeeeee...załóz sobie holtera - jednarazowa tachykardia nie świadczy o..

Ból pod lewą łopatką i klucie

.. ...serca wypadanie płatka zastawki dwudzielnej i to może być przyczyną ( jest na 99% ) w moim przypadku. od ponad 5 lat na to cierpi :( tz bol pod lopatka, raz to lewa raz prawa.mialem chyba milion badan i w polsce i w londynie gdzie obecnie mieszkam od 3 lat ale lekarze stwierdzili ze z..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej I stopnia i nerwica

.. ...tłumaczyli. Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej jest to nie wielka wada serca( ale jednak jest ). W większości przypadków nie daje żadnych dolegliwości nawet całe życie, ale u około 10% ludzi z tą wadą ma objawy właśnie takie jak ty piszesz i dziesiątki innych. Piszę bo sam to mam i..

Budzenie się w nocy i mocne bicie serca - Str. 2

.. ...badania,mam wypadanie platka zastawki dwudzielnej... witam DAwno temu lekarz podczas osluchiwania serca wykryl u mnie jakies szmery przez co mialam robione kilka razy echo serca. Wyszlo ze mam niedomyklanosc zastawki dwudzielnej ( nie pamietem ktorego stopnia )TEraz mam 26 i dodam ze..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. ...lewej komory w normie. Zastawka dwudzielna o ruchu prawidłowym, przepływ nad zastawką 1/0,8 m/sek, fala zwrotna I stopnia o małej prędkości. Pień płucny o szerokości 26 mm z przepływem 0,96 m/sek Zastawka trójdzielna z falą zwrotną ( + ), ciśnienie w prawej komorze 18 mmHg Zastawka aorty..

Bóle serca i pod piersią oraz zawroty głowy i omdlenia

.. ...zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej. Z takimi objawami mam doczynienia u siebie i u syna, który odziedziczyl te chorobe po mnie. Niegrozne, do zdiagnozowania w EKG i Echo serca. Konieczny dobry kardiolog, który to zobaczy w wynikach badan. Stres nasila ból, bo płatek wypada i..