Zatokowo komorowa

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...EKG: przyspieszenie zatokowe, zaburzenia rytmu, zaburzenia przewodzenia przedsionkowo - komorowego, obniżenie ( lub uniesienie ) odcinka ST, spłaszczenie i/lub odwrócenie załamka T, obniżona amplituda zespołów QRS; echokardiografia serca: bez zmian lub miejscowe zaburzenia kinetyki, płyn..

EKG (elektrokardiogram)

EKG (elektrokardiogram)

.. ...szerzącej się z węzła zatokowo - przedsionkowego ( SA ); Odstęp PR - jest to nic innego jak czas potrzebny na przewiedzienie bodźca elektrycznego z przedsionków do komór serca za pośrednictwem węzła przedsionkowo - komorowego AV, który działa jako regulator przewodzenia; Załamek Q -..

Defibrylacja

Defibrylacja

.. ...najszybciej w węźle zatokowo - przedsionkowym. Defibrylacja elektryczna jest zabiegiem ratującym życie. Nie potrzebne jest żadne przygotowanie pacjenta do tego zabiegu. Znieczulenie nie jest stosowane bo pacjent zwykle jest nieprzytomny. Wskazania do wykonania defibrylacji. migotanie..

Naczynia wieńcowe serca

Naczynia wieńcowe serca

.. ...wieńcowej jest gałąź węzła zatokowego ( SN ), która unaczynnia węzeł zatokowo - przedsionkowy. Następnie odchodzi od niej gałąź komorowa prawa ( RV ) i gałąź przedsionkowa prawa ( RA ). W dalszym odcinku z prawej tętnicy wieńcowej wyodrębnia się tętnica brzeżna i tętnica zstępująca tylna..

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...na przykład w węźle zatokowym ), czy też pochodzi spoza tego układu ( ektopowe źródła rytmu ). Możemy także stwierdzić gdzie powstała ekstra: w obrębie przedsionków ( ekstra nadkomorowa ), czy też poniżej węzła zatokowo - przedsionkowego ( ekstra komorowa ). Na wykresie EKG widać..

Blok lewej, prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...pobudzenia powstaje w węźle zatokowym, rozprzestrzenia się po przedsionkach i biegnie przez złącze przedsionkowo - komorowe do pęczka Hisa, następnie jego odnogami do komory prawej i lewej. Najpierw pobudzana jest przegroda serca, następnie synchronicznie obie komory. W przypadku bloku..

Bigeminia komorowa

.. ...prawidłowe powstałe w węźle zatokowym przeplatają się z dodatkowymi pobudzeniami komorowymi w ten sposób, że po każdym pobudzeniu prawidłowym pojawia się jedno dodatkowe. Na wykresie EKG obserwujemy więc występujące na przemian dwa zespołu QRS o różnym kształcie - wąski zespół QRS jest..

Blok przedsionkowo-komorowy

.. ...pobudzeń powstałych w węźle zatokowym nie dociera do komór. Przedsionki pracują więc swoim rytmem, niezależnym od komór, które pracują dużo wolniej. Blok trzeciego stopnia może być stanem zagrożenia życia ( na przykład w przebiegu zawału serca ), wymaga wszczepienia stymulatora. Badaniem..

Preekscytacja

Preekscytacja

.. ...elektryczny powstały w węźle zatokowym musi przejść przez węzeł przedsionkowo - komorowy, gdyż jest to jedyne połączenie elektryczne pomiędzy przedsionkami a komorami. Transmisja ta wymaga czasu od 120 do 210 ms, przy czym nie możliwe jest szybsze przejście impulsu. Jest to uwarunkowane..

Rytm zatokowy

.. Rytm zatokowy to prawidłowy rytm zdrowego serca. Pobudzenie powstaje w węźle zatokowym, następnie rozprzestrzenia się po mięśniówce przedsionków, przechodzi przez węzeł przedsionkowo - komorowy do pęczka Hisa i jego odnogami odpowiednio do prawej i lewej komory serca, pobudzając najpierw mięśniówkę przegrody..

Zjawisko reentry

.. ...elektryczny powstaje w węźle zatokowym, biegnie pojedynczą drogą do węzła przedsionkowo - komorowego i dalej, poprzez pęczek Hisa i jego odnogi do mięśniówki komór. Jeśli przed opisana droga rozdwoi się na pewnym odcinku i po chwili znów połączy, są spełnione warunki do zaistnienie..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...ono miejsce w węźle zatokowym, mówimy o częstoskurczu zatokowy nawrotnym. Podobne zjawisko może mieć miejsce w węźle zatokowo - przedsionkowym ( częstoskurcz węzłowy nawrotny – AVNRT ) oraz pomiędzy przedsionkami a komorami bez patologii węzła ( częstoskurcz przedsionkowo -..

Iwabradyna (Procoralan)

.. ...hamujący wpływ na węzeł zatokowy. Iwabradyna nie zwalnia przewodzenia w obrębie przedsionków ani w węźle przedsionkowo - komorowym. Jest to przyczyna dla której iwabradyna może być stosowana u pacjentów z jednoczesnymi wskazaniami i przeciwwskazaniami do stosowanie beta blokerów...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...p.Hisa.QT - 0 - 42sek.Rytm zatokowy zaburzony pojedynczymi pobudzeniami nadkomorowymi oraz wstawkami migotania przedsionkow. UKGLP42LK31/49EF50%IVSd1,3Jamy serca niepowiekszone.Zastawki serca bez istotnych zmian.Grubszy miesien LKi przegrody mkom. Zaburzenie relaksacjim.LK.Osierdzie bez..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...;>Normogram:Rytm zatokowy zaklocony pojedynczymi pobudzeniami nadkomorowymi v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa 24h Holter:pobudzen nadkomorowych 374. bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...serca. Normogram. Rytm zatokowy 60 - 100/min. Pojedyńcze pobudzenia komorowe S w V2 26mm; R w V5 25mm. PQ - 0,12 ; QT - 0,38. Całodobowy zapis ekg metodą Holtera. Rytm zatokowy 56 - 117/min; średnio 77/min. 447 pojedynczych EXV, epizodbiogemimii komorowej. Test wysiłkowyu na biezni w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...najlepszy, cytuje * rytm zatokowy z cechami preekscytacji w nocy, prawidłowym przewodzeniem w dzień, bradykardia zatokowa w trakcie snu, max czestość rytmu 137 w dzień, srednia 81, pobudzeń komorowych zrejestrowano 3 z pobudzeniami nadkomorowymi przwiedzionymi przewiedzionymi z aberacją..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 29

.. ...komentarz na holterze Rytm zatokowy 50 - 163/min. srednio 80/min. .Zarejestrowano 44 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe oraz 3280 pobudzen przedwczesnych komorowych z dwu ognisk . Okresowo pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją mam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 33

.. ...pobudzeń Rytm prowadzAcy zatokowy o czestosci 74/min zarejestrowano 33 pojedyncze pobudzenia przedwczesne nadkomorowe 22 tachykardie o czestosci 118 - 126/min 112 pojedynczych pobudzen przedwczesnych komorowych i 11 par. Prosze o pomoc!!!Ja coraz czesciej mam te napady i zle sie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...zapytam.Tachykardie zatokowa przemijajaca.Skurcze dodatkowe nad i komorowe. A co do tych paznokci. Na temat tych plamek mowia roznie, ze to brak cynku, albo ,ze klopoty z nerkami i wiele innych rzeczy.Ja sie na tym nei znam. Ja tylko kojarze stan moich paznokci i wokol nich skory z..

Rozszczepienie łącza AV

.. ...komorowa. Proszę o komentarze : ) Pozdrówka. Też mam mieć robione to badanie czy to boli? Mam tą samą doleglowość co ty, ale lekarze stwierdzili że jeszcze musze poczekać aż na ekg wyjdzie porządna arytmia..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 13

.. ...najlepszy, cytuje * rytm zatokowy z cechami preekscytacji w nocy, prawidłowym przewodzeniem w dzień, bradykardia zatokowa w trakcie snu, max czestość rytmu 137 w dzień, srednia 81, pobudzeń komorowych zrejestrowano 3 z pobudzeniami nadkomorowymi przwiedzionymi przewiedzionymi z aberacją..

EKG wyniki czy serce mam zdrowe?

.. ...tych Badań? EKg - rytm zatokowy 60/min.Normogram.PQ=0,18,QRS=0,06,QTc=0,41,Po3 serca półpionowe>Bez zabórzeń stt. Holter - cz rytmu 80/min,min 45/min,max 158/min.Arytmie komorowe nie wystepowaly.Zarejestrowano 1 pobudzenie nadkomorowe.Bez pauz pow 1.9 sek.QTcO,34 - 0,39/pomiar..

EKG i holter wyniki

.. ...półpionowe>Bez zabórzeń stt. Holter - cz rytmu 80/min,min 45/min,max 158/min.Arytmie komorowe nie wystepowaly.Zarejestrowano 1 pobudzenie nadkomorowe.Bez pauz pow 1.9 sek.QTcO,34 - 0,39/pomiar ręczny..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ......... ) Holter - rytm zatokowy . pojedyncze komorowe pobudzenie dodatkowe ???????? Tak więc tak to się przedstawia ! choć w większości nie wiem o co tu chodzi !!!! Mynia mam nadzieję że mnie uświadomisz : ) ) ) ) ) ) ) ) zwolnienie z pracy na dalsze 38 dni niestety opinia lekarza co..

Ablacja - Str. 7

.. ...pobudzeń Rytm prowadzAcy zatokowy o czestosci 74/min zarejestrowano 33 pojedyncze pobudzenia przedwczesne nadkomorowe 22 tachykardie o czestosci 118 - 126/min 112 pojedynczych pobudzen przedwczesnych komorowych i 11 par. Prosze o pomoc!!! W środę jadę na ablacje do Warszawy. Nie..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...niski, jakos niemiarowosc zatokowa serca, usg serca mama dobre. Wszystko zaczelo sie da lata temu i trwa do nadal. Im bardziej sie w to wkrecisz tym gorsze masz ataki i gorzej dla Ciebie. Teraz mam juz dodatkowe skurcze serca komorowe i nadkomorowe, bradycardie i tachycardie jednym..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...przedsionków z blokiem zatokowo komorowym. 2 atak trwał 7h ( to były ciężkie godziny ). Wyszło też wypadanie płatka zastawki Pamiętam, że jak mnie już w szpitalu unormowali to czułem się całkiem dobrze. A po przekroczeniu progu szpitala zaraz nadchodził strach i serce znowu zaczynało..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...opis ekg: - - - Rytm zatokowy ok śr 85/min Normogram - olextrogynia Odstęp PQ 0.16 Śladowy załamek r V2 - V4 Zaznaczone przedłużenie przewodnictwa środkowo komorowego do 0,12 Głębokie zał. S V1 - V3 Izolowana fala delta I V6 Zaznaczone cechy zmian mięśniowych - hypoxiea m. corelis - - -..

VPB z opisu Holtera

.. ...powodu choroby wezla zatokowego. Codziennie zazywam dwa razy dziennie POLFENON 150 oraz BIOSOTAL 80. Holter mialem zrobiony dlatego iz na wydruku z kontroli stymulatora wyszlo iz mam czestoskurcze - przez rok ok 590 o czestosci max 192 i dlugosci 18min. W holterze 24g wyszlo mi, ze bylo..

Wynik Holtera pojedyńcze ExV

.. ...zarejestrowano;rytm prowadzący zatokowy,zarejestrowano pojedyńcze ExV,bez znamiennego obniżenia odc.ST - T,HR w granicach !30 - 50 czy ktos wie co to oznacza???????????? Z tego co wiem to onzacza to ze rytm jest zatokowy a to bardzo dobrze, sa epizody pojedynczych skurczy komorowych..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy

.. ...częstoskurcz komorowy z zatokowym. Wiec grozniejszy jest czestoskurcz komorowy? Znacie naturalne metody przerywania czestoskurczu nadkomorowego? Bo czytalam cos o parciu , o obmywaniu twarzy zimna woda... czy to pomaga w tym czestoskurczu nadkomorowym? gubie sie juz w tym wszystkim : )..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...czestoskurcz od tachykardii zatokowej 120? czy to jest moze to samo ? Najprościej mozna powiedzieć że tachykardia zatokowa pochodzi z węzła zatokowego ( czyli prawidłowo tylko szybszy jest rytm serca ) natomiast częstoskurcz nie pochodzi z węzła zatokowego: ). Ośrodek bodźcotwórczy..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...powodu choroby wezla zatokowego. A teraz pytanie od paru tygodni biore 2 razy dziennie biosotal 80 z powodu czestoskurczy komorowych. rano i wieczorem po tabletce. Od paru dni obserwuje i czuje :( po poludniu lub wieczorem skok mojego cisnienia w gore. Sprawdzam cisnieniomierzem i..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...okolo 178, niemiarowosc zatokowa i naczej oddechowa no i dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe lekarze twierdza ze to z powodu dyselektrolitemii jednakze ja wiem ze nawet gdy poziom potasu i magnezu mam w normie serce wyprawia mi starszne cyrki no to narazie Wlasnie jestem na diecie..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...utrzymuje się tachykardia zatokowa?? To akurat chyba nie powinno Cie martwic : ) Tachykardia zatokowa to jeden z typow szybkiego bicia serca,kolejnymi typami sa wlasnie juz tu wspominane czestoskurcz komorowy i czestoskurcz nadkomorowy oraz migotanie przedsionkow,ktore jest..

Dodatkowe skurcze - Str. 18

.. ...wpisane: tachykardia zatokowa oraz nieutrwalony częstoskurcz nadkomorowy ( na szczęście nie komorowy ). Wyszedłem o 6.45, wróciłem do domu, wziąłem prysznic i pojechałem do pracy. Naturalnie w nocy nawet nie zmróżyłem oka, a teraz czuję tego skutki. : ) Ale generalnie czuję się bardzo..

Dodatkowe skurcze - Str. 52

.. ...zespole chorego wezla zatokowego. konsultowany u prof walczaka, dr fuglewicza. mam bradykardie - wlaczaja sie rytmy zastepcze i dodatkowe.okropnosc.holtery notowaly od 200 do 2800 nadkomorowych i max 60 komorowych na dobe. sorry musialem odejsc od kompa,tak jak ja od 4 lat...z tymze ja..

Dodatkowe skurcze - Str. 71

.. ...krytetiom,obeznosc rytmu zatokowego przez caly czas trwania badania,znaleziono 8797 pobudzen pojedynczych komorowych,pochodzacych z jednego ogniska lbbb,brat czynnych rytmow komorowych,brak czestoskurczow komorowych,brak segmentow uniesieniaobnizenia st. dodam tylko ze bralam w czasie..

Wyniki echo, czy bardzo złe?

.. ...komentarz na holterze Rytm zatokowy 50 - 163/min. srednio 80/min. .Zarejestrowano 44 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe oraz 3280 pobudzen przedwczesnych komorowych z dwu ognisk . Okresowo pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją mam..

Częstoskurcz komorowy i nadkomorowy

.. ...drodze rytmu glownego ( zatokowego? nie pamietam nazwy, to drugie mam wyczytane z ekg ze szpitala ), w pierwszym przypadku ablacja grozi rozlegym zawalem w drugim grozilaby wszczepieniem stymulatora. Wiec sytuacja wyglada patowo :( Napady czestoskurczy sa bardzo silne, serce wali bardzo..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...stwierdzono tachykardie zatokową... to chyba nie jest takie groźne? prosze o jakieś informacje na ten temat Wiatam mam pytanie czy badanie elektrofizjologiczne w 100% wykazuje czy ktos ma arytmie czy nie? bo holter wykazal ze mam czestoskurcz nadkomorowy, a przy bad.elektrofiz.nie..

Skurcze dodatkowe komorowe

.. ...wykazało u mnie rytm zatokowy i skurcze dodatkowe komorowe z prawidłowym przebiegiem pobudzenia. Czy ktosz Was cierpi na to samo paskudztwo? Lekarz mi powiedział, ze najlepszym lekarstwem na to jest o tym nie myśleć bo to łagodna arytmia ale ciążko czasem wytrzymać spokojnie jak czuje..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. wiodący rytm zatokowy o śr.cz. - 92/min ,max - 159/min ,min - 59/min o godz.0.33.Liczne epizody tachykardii zatokowej o cz.123 - 149/min w ciągu całego zapisu.Pojedyncza extrasystolia nadkomorowa - 5SVEX/d Bez komorowych zaburzen rytmu serca.Bez pauz * 2,0 sek.Bez zwolnien cz. serca * 45/min.Bez zaburzen..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 111

.. ...diagnoze: Tachykardia zatokowa przemijajaca. Skurcze dodatkowe nad i komorowe. Wypadanie platka zastawki mitralnej. Niedomykalnosc zastawki mitralnej I i II stopnia, trojdzielnej I i II stopnia. Miokardiopatia w okresie wydolnosci krazenia. Zespol depresyjno - lekowy. Badania dodatkowe..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 114

.. ...rozpoznanie:Tachykardia zatokowa przemijajaca, skurcze dodatkowe nad i komorowe, Wypadanie platka zastawki mitralnej , niedomyklanosc zastawki mitralnej I i II stopnia, trojdzielnej I i II stopnia , miokardiopatia w okresie wydolnosci krazenia, zespol depresyjno - lekowy. TRoche tego..

Lekkie obawy przed ablacją

.. ...nie tak cytuję * rytm zatokowy z cechami preekscytacji w nocy oraz prawidłowym przewodzeniem p - k w dzień, bradykardia zatokowa w trakcie snu, w dzień tachykardia zatokowa wysiłkowa, pobudzeń komorowych zarejestrowano 3 do różnicowania z pobudzeniami nadkomorowymi przewiedzionymi z..

interpretacja badania Holtera

.. ...dobowa 96/min. Rytm zatokowy 78 - 100/min z bardzo liczną ekstrasystoliozą nadkomorową, w ciągu dnia z licznymi trwającymi od kilku sekund do 2 godzin okresami PSVT najpewniej trzepotanie przedsionków/z AK do 170/min. W nocy rytm zatokowy. Zmiany ST niediagnostyczne * . Czy ktoś może mi..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...czasie rejestracji rytm zatokowy. Ponadto - 11 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych, 1 nadkomorowy częstoskurcz napadowy HR 131 - 21sek, 43 okresy tachykardii zatokowej w dzień HR 120 - 794sek, 14 okresów bradykardii nocnej HR50 - 254sek., 1 rytm niemiarowy HR49,10 sek -..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...interpretacje: - rytm zatokowy z tendencją do tachykardii. Bez pauz pow.2 s. - srednia cz.rytmu serca 93, max.176, min.54 - poziom ST smieniał się w zakresie od - 0.28 mm w kanale 1 o godz.20.37 do +1.64 mm w kanale 2 o godz.13.49 - arytmie komorowe wystepowaly i skladaly sie z 2..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...zarejestrowano podstawowy rytm zatokowy okresowo niemiarowy o średniej częstosci 73/min.,min.44,max.170/min i morfologia QRS jak w zespole preekscytacji.W zapisie 3915 dodatkowych pobudzeń pochodzenia nadkomorowego/pary,triplety/.Bez pauz,bez specyficznych zmian odc.ST -..

Uszkodzenie przewodnictwa komorowego serca

.. ...cały czas tachykardię zatokową i proponują mi modyfikacje węzła zatokowo przedsionkowego co niestety może doprowadzić do bloku III stopnia. nie zgodziłam się na ten zabieg bo wiadomo że skończy się wszczepieniem stymulatora. a tego nie chcę. też się boję negatywnych skótkow i tych..

Wynik Holtera i tendencja do tachykardii

.. ...podsumowanie było takie rytm zatokowy z zachowany rytmem dobowym o śr. częstotliwości 82/min ( min HR - 52 min, max - 137/min. Nieliczne pobudzenia nadkomorowe. w ciagu dnia długie okresy tachykardii zatokowej.( do 5 tys epizodów ) Bez arytmii komorowej, bez pauz powyżej 2 sek. Mam..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...dobe bylo 51 tachykardi zatokowych i 1 pojdedyncze nadkomorowe pobudzenie przedwczesne... wiecie co to znaczy?? bo ja niestety nie, a nie moge znalesc zadnych informacji.. Pozdrawiam: ) moniqe : ) byłaś u DK? kurcze coraz więcej osób z tachykardią zatokową :O. co do tego pojedyńczego..

Ramipril

.. ...zaburza czynności węzła zatokowego, przewodnictwa przedsionkowo - komorowego, czasu refrakcji, nie działa inotropowo ujemnie. Stosowana w zalecanych dawkach nie wpływa na wielkość filtracji kłębuszkowej, zmniejszając opór przepływu przez naczynia nerkowe. Po podaniu doustnym amlodypina..

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...holterowskie ekg: Wiodący rytm zatokowy średnio 84/min z minimum 44/min - zwolnienie zatokowe i maksimum 180/min - przyspieszenie zatokowe bez cech napadowości. Zarejestrowano 12 744 ( 11% ) pobudzeń przedwczesnych komorowych, okresowo układających się w bigeminię ( 692 ) i trigeminię...

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...bigeminii, 5par., rytm zatokowy 42 - 150/min, rytm zaburzony ekstrasystolia komorowa. Nie znam sie na tym ale porownywalam z innymi osobami na forum i chyba nie jest to jakos najlepiej. To bylo 2 lata temu gdzie jeszcze nie bylo tak najgorzej, wiec ciekawa jestem co wyjdzie teraz skoro..

Wyniki Holtera - czy to się leczy?

.. ...spałam ) Rytm prowadzący zatokowy z częstością od 50 do 116/min ( 50 - 122 ) średnio 76/min. O godz. 8:30 krótkotrwały epizod migotania przedsionków z niemiarową zupełnie czynnościa komór do 140/min. 2194 ( 3136 ) pobudzenia przedwczesne pochodzenia komorowego o jednakowej morfologii w..

Co to znaczy? czy muszę sie leczyć? wynik Holter EKG

.. ...wynosiła 67p/min rytm zatokowy, z max. częstotliwością 142 p/min w czasie jazdy samochodem trachykardia zatokowa, i z minimalną częstością 45p/min w nocy bradykardia zatokowa w trakcie snu. Pomost ST zmienił sie w zakresie od - 0.08 mm w kanale 1 w czasie jazdy sam. do +0.84 mm w kanale..

Powiększenie sylwetki serca

.. ...Wnioski ) W zapisie rytm zatokowy o sredniej czestosci 63/min. Minimalna czestosc rytmu wynosiła 41 o godz .03.10 maksymalna czestosc rytmuwynosiła 125 o godz .09.45. Bez pauz dluzszych od 2.0s zarejestrowano 16 pauz * 1,5( max.1,6 ) w godz .nocnych Pojedyncze pobudzenia dodatkowe..

Arytmia a poród naturalny, jestem w 35 tygodniu ciąży

.. ...rytmu wynosila 87 rytm zatokowy. monimalna czestosc rytmu wynosila 49 o godz 03:37 bradykardia zatokowa w trakcie snu. Max czest rytmu wynosila 148 o godz 17:17 tachykardia zatokowa. Pauz dłuzszych niz 2 sek zero, pobudzen komorowych zarejest zero, bigemnii i trigemnii zero. Pobudzen..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 127

.. ...rytmem wiencowym byl rytm zatokowy o max czestosci 162/min. i minimalnej 51/min. Zarejestrowano 4110 pobudzen dodatkowych komorowych ukladajacych sie w bigeminie komorowa. stwierdzono 28 pojedynczych extrasystolii nadkomorowych. gromadnych exstrasystolii ani istotnych pauz nie..

Wynik Holtera - co oznacza?

.. ...komentarz na holterze Rytm zatokowy 50 - 163/min. srednio 80/min. .Zarejestrowano 44 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe oraz 3280 pobudzen przedwczesnych komorowych z dwu ognisk . Okresowo pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją..

Interpretacja wyników Holtera

.. ...trigeminii Podsumowanie: Rytm zatokowy. Jednoksztaltna extrasystolia komorowa o stałym czasie sprzężenia, bez par, wstawek częstoskurczu. ( 8% ) Bez pauz pow. 2000 ms. Miałem też ECHO Serca i mam niedomykalność zastawki mitralnej bez znaczenia hemodynamicznego. Co to wszystko znaczy z..

Biosotal - czy ktoś zażywa?

.. ...nieadekwatną tachykardię zatokową plus czasami pojedyńcze nadkomorowe pobudzenia - ogólnie serce wali mi cały czas 120 - 200 na minute - dlatego musiałam brać leki ale nie mogę bo mam uczulenia lub wcale nie działąją a niekóre jeszcze bardziej mi przyspieszały serce jak lekarz mówił ci..

Częstoskurcz komorowy - kto choruje? - Str. 2

.. ...przywracano mi rytm zatokowy przy pomocy kardiowersji. Często farmakologicznie. najczęściej jednak przechodzi samo.Profesor Walczak potwierdził diagnozę mojej Pani Doktor,że jes to częstoskurcz komorowy. W 2002 roku pojechałem do Zabrza, do Śląskiego Centrum Chorób Serca. Miałem tam mieć..

Ektopia nadkomorowa i zespół QRS

.. ...badania - Wiodący rytm zatokowy miarowy 44 - 140/min z zachowaną modulacją w ciągu doby.Pojedyncza ektopia nadkomorowa,jeden krótki epizod szybkiego rytmu z szerokimi zespołami QRS.Nie rejestrowano pauz * 2sek, PQ i QT w gr normy.Bez zmian STT. Jest ktoś w stanie mi to wyjaśnić?? Proszę..

Problem z sercem podczas ćwiczeń

.. ...dziennej tachykardii zatokowej do maks. 163p/min bez napadowego częstoskurczu nad komorowego] przepisał mi bisocard ale nie czuje efektu ćwiczę siłowo naturalnie bez dopalaczy i jak ćwiczę to często odczuwam jakby serce mi przeskakuje takie zawirowania takie odczucie jakby coś tam..

USG serca na ile jest skuteczne?

.. ...60/min. Zarejestrowano pojedyncze przedwczesnepobudzenia komorowe dwukształtne i pojedyncze pobudzenia przedsionkowe. W godz. Nocnych okresowo włączający się blok AV II stopnia typu Periodyka Wenckebacha...

Holter EKG i prośba o interpretacje

.. ...komorowych Podsumowanie: Rytm zatokowy. Intermittujące przez całe badanie, szczególnie nasilone zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego od bloku II stopnia Wenckebacha 5:4, 6:5, 7:6 aż do bloku przedsionkowo - komorowego II stopnia 2:1 - w mechanizmie tych zaburzeń powstaje..

Wynik Holtera i jego interpretacja

.. ...Przez cały zapis rytm zatokowy śr częstość akcji serca 78, min 55 ( o 3.21 ), max 127 ( o 8.56 ) Pauz * 2,5 sek = 0 477 pobudzeń komorowych dwuośrodkowych, w tym pojedunczy 1 epizod trigemini Nadkomorowych pobudzeń 521, w tym 4 częstoskurcze nadkomorowe ( 3 - 6 QRS 115 - 140/min )..

Dziwne skurcze serca, czy mam sie martwić?

.. ...moja diagnoza: Rytm zatokowy zaburzony licznymi pobudzeniami komorowymi z różnym czasem sprzężenia od 485 do 1071ms /najprawdopodobniej parasystolia komorowa, z uwagi na podobieństwo zespołów QRS do QRS pobudzeń dominujących nie można wykluczyć, iż jest to parasystolia węzłowa/, w sumie..

Silny ból w klatce w czasie wysiłku, wyniki w normie, co robić?

.. ...pobudzenia powstaje w węźle zatokowym, rozprzestrzenia się po przedsionkach i biegnie przez złącze przedsionkowo - komorowe do pęczka Hisa, następnie jego odnogami do komory prawej i lewej. Najpierw pobudzana jest przegroda serca, następnie synchronicznie obie komory. W przypadku bloku..

Skłonność do przyspieszonego rytmu zatokowego i tachykardii zatokowej

.. ...napisał: Wiodący rytm zatokowy ze średnią częstością 89/minutę, minimalną w nocy 48/minutę, maksymalną w porze aktywności dziennej 170/minutę. Wyktyto 537 prostych pobudzeń przedwczesnych komorowych z 1 ośrodka, maksymalnie 95/godzinę z przewagą w porze czuwania. W ciągu dnia skłonność..

Proszę o poradę i zinterpretowanie moich wyników

.. ...obserwowano 1 epizod bloku zatokowego - przedsionkowego i 1 epizod nieprzewiedzionego pobudzenia przedsionkowego w trzecim ( 30 styczeń 2009 roku ) zarejestrowano pojedyncze pobudzenia dodatkowe nadkomorowe( 5 ) i w tym 2 pary pobudzeń nadkomorowych w czwartym( 17 kwiecień 2009 roku )..

Holter wyniki

.. ...czasie rejetracji rytm zatokowy ze srednia czestoscia 70/min. PQ 150 - 160 msec Zarejestrowano 10 pojedynczych SVEB * s Zarejestrowano 103 VEB * s w tym: 2 pary, 86 - pojedyncze przedwczesne skorcze komorowe, 13 jako skorcze wtracone Porównanie 12 - odpr. EKG z godzin dziennych i..

Wyniki holtera jak mam je rozumieć

.. ...obserwowano 1 epizod bloku zatokowego - przedsionkowego i 1 epizod nieprzewiedzionego pobudzenia przedsionkowego w trzecim ( 30 styczeń 2009 roku ) zarejestrowano pojedyncze pobudzenia dodatkowe nadkomorowe( 5 ) i w tym 2 pary pobudzeń nadkomorowych w czwartym( 17 kwiecień 2009 roku )..

Czy to tachykardia?

.. ...min rytm HR 45 RYTM ZATOKOWY Ponadto wykryto: - 4 pojedynczych nadkomorowych pobudzen przedwczesnych - 0 nadkomorowych czestoskurczy napadowych - 20 tachykardii - 0 bradykardii - 0 rytmow niemiarowych - 0 przerw. 1 pobudzen komorowych - pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową

.. ...tak bo blokują rytm zatokowy czy jak? Jak bym rozumiała to bym się chyba nie pytała jaka jest róznica...... sory Anula ale ja nie rozumię ciebie. Tam jest bardzo dokładnie opisane co jest co i do czego ew może prowadzić. Różnica jest czytelna nawet dla przygłupa. Ja nie wiem albo..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...pobudzeń przez ognisko pozazatokowe ( ektopowe ), chronione przed pobudzeniem z węzła zatokowego okołoogniskowym blokiem ochronnym. W przypadku parasystolii pobudzenia przedwczesne występują w sposób niezależny ( niesprzężony ) od rytmu zatokowego. Pobudzenia parasystoliczne są..

Wynik badania holtera

.. ...rytmu wynowsia 71 - rytm zatokowy.Minimalna częstotliwośc 42 o godz 00:37 - brodykardia zatokowa maksymalna częstotliwość 176 o godz 15:41 - tachykardia zatokowa.Pobudzeń nadkomorowych zarejestrowano 407 w tym 0 SV - Tach, bigemnii nadkomorowych 2 i trigemnii nadkomorowych 3. Czy to coś..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...pobudzeń. Dominujący rytm: zatokowy. średnia akcja serca 66 pauzy nie wystąpily. komorowe zaburzenia rytmu: pojedyncze 24 nadkomorowe zaburzenia rytmu 83 Echokardiografia Ocena jam serca RVd:2,5 cm Ao: 3,3 cm IVSd: 1,4 cm LVd: 5,6 cm LVPWd: 1,3 cm LVs: 3.2 cm LA: 4,3 cm EF: 60% Czynność..

Rozpoczęcie częstoskurczu.

.. ...Holter: tachykardia zatokowa, średni HR:96/min, najwyższy:159/min, najniższy: 51 w nocy, ekstrasystole nadkomorowe: ok 250, brak ekstrasystoli komorowych, bigemini i trigeminii i innych. Nie udało się wyłapać częstoskurczu co przy tak rzadkim jego występowaniu wcale mnie nie dziwi. ECHO:..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...droga była w wwężle zatokowym. Super... po ablacji wypisano do domciu, miałam odstawić lokren 20 który brałam 3 lata. Ale cóż po dwóch dniach zaczęły się dziwne sytuacje...nigdy tak się nie czuła. W łóżku przeleżałam miesiąc, ani ręką ani nogą. Co drugi dzień na pogotowiu . Kroplówki z..

Tachykardia zatokowa napadowa

.. ...przypadek? tachykardia zatokowa to co innego niż nadkomorowa... xs, a może to nie tachykardia zatokowa a częśtoskurcz nadkomorowy? Najlepiej zrobić EKG podczas takiego ataku i będziesz znał dokładną diagnozę. A jak już poznasz - to będzie wiadomo jak leczyć. Jeśli chodzi o częstoskurcz..

Holter - Prośba o interpretacje wyników

.. ...wtedy biegałem ) - - zatokowa Bradycardia/Tachycardia Bradycardia: Liczba minut * 50 bpm: 113 Najdłuższa: 17sec o 03:55 ( chyba juz wtedy usnalem nad filmem: ) Tachycardia: Liczba minut * 100 bpm: 146 Wnioski napisane przez lekarza: Rytm zatokowy zakłocony sporadycznymi pobudzeniami..

Holter - czy jest ok?

.. ...i trójdzielnej. Rytm zatokowy o max częstości 146 * min, min częstości 52 Rejestrowano pojedyńczą ekstrasystolię komorową ( 146 ) Pojedyńcze pobudzenia komorowe 42, w tym 4 pary i 1 trójka Wystąpił 1 częstoskurcz nadkomorowy składający się z 17 pobudzeń o częstości około 144 QT przy..

Komorowe zaburzenia rytmu, tachykardia, ona 27 lat

.. ...fizycznego ( tachykardia zatokowa ). jeśli byłas u 3 lekarzy i mówia to samo , to pewnie maja rację ...skoro persen ci pomagał, to spróbuj go brać wtedy kiedy ci szybko bije serce ..zrób może jeszcze morfologię z tymi kormorowymi skurczami dodoatkowymi to internet przesadza - wcale nie..

Holter EKG - parasystolia - tachykardia - proszę o interpretację

.. ...badania rytm prowadzący zatokowy o częstotliwości 180 - 50 , śr.80/min. Przy wysiłku ( wchodzenie po schodach ) tachykardia do 180/min ; komorowe zaburzenia rytmu : 766, występujące głównie w godzinach nocnych, liczne pobudzenia zsumowane, 59 par, 10 sekwencji max.3 pobudzeń ,..

Witam! gorąca prośba o zweryfikowanie badania EKG Holterem

.. ...mam w diagnozie. rytm zatokowy śr. 79/min, min hr 48/min, max. hr 148/min. pauzy max. do 1552 ms są reultatemprzerw wyównawczych po ekstrasystolii komorowej. zarejestrowano 891 głównie ednoosrokowych pobudze przedwczesnych komorowyh, w tym 30 okresów bigeminii i 19 rigeminii komorowej...

Holter EKG 24

.. ...czynnośc serca z okresami tachykardii zatokowej max 157/min. W nocy jeden epizod bloku p - kII stopnia typu I z pauzą R - R 2038 msec. 2 komorowe i 5 przedsionkowych pobudzeń przedwczesnych. Jak to odczytac?..

Uczucie zatrzymania, goraco w klatce- co to moze byc

.. ...czynnośc serca z okresami tachykardii zatokowej max 157/min. W nocy jeden epizod bloku p - kII stopnia typu I z pauzą R - R 2038 msec. 2 komorowe i 5 przedsionkowych pobudzeń przedwczesnych. Jak to odczytac?..

Holter

.. Rytm zatokowy ze sklonnoscia do tachykardii Srednia czestosc 100/min Minimalna 62/min Max 171/min zarejstrowano nieliczne pobudzenia przedwczesne pochodzenia nadkomorowego i komorowego bez groznych arytmi.Wczasie tachykardi obserwowano obnizenie odcinka ST ,max zmiana ST wunosila - 3.0 prosze o intepretacje..

Niedomykalność zastawek

.. ...tendencja do tachykardii zatokowej, bez częstoskurczy z wyższego ośrodka. Wystąpiły 4 ektopowe pobudzenia komorowe, 1 ektopowe nadkomorowe. Końcowe rozpoznanie: Tachykardia zatokowa ok.. 115/min. Normogram. Skośne w dół obniżenie ST do 2 mm w odp III Poza tym odcinek ST - T prawidłowe...

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...badanie : rytm dominujacy zatokowy z AS 145 - 47/min, sredni 77/min. Dobowa zmiennosc czestosci rytmu serca prawidlowa. Sporadyczna ektopia nadkomorowa i komorowa bez form zlozonych. Bez pauz. Bez zaburzen przewodnictwa a - v. Bez istotnej dynamiki ST Z góry wielkie dzieki za wasze..

Prosze o pomoc!!!

.. ...holtera: W zapisie rytm zatokowy miarowy, okresowo bradykardia zatokowa 48/min z blokiem p - k lo PR 220 - 240 msek. Poj pob przedsionkowe, salwy przedsionkowe, Komorowe zaburzenia rytmu - kl. 2/4a/4b wg Lowna - salwy nsVT!!! liczne Pomozcie prosze czy to jest grozne, grozi mi zejscie z..

Prosze pomozcie co moze mi dolegac i czy to grozne...

.. ...holtera: W zapisie rytm zatokowy miarowy, okresowo bradykardia zatokowa 48/min z blokiem p - k lo PR 220 - 240 msek. Poj pob przedsionkowe, salwy przedsionkowe, Komorowe zaburzenia rytmu - kl. 2/4a/4b wg Lowna - salwy nsVT!!! liczne Pomozcie prosze czy to jest grozne, grozi mi zejscie z..