Zator mózgu

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...wyniku zmian zakrzepowo - zatorowych, albo pęknięcia naczynia. Aby rozpoznać udar mózgu zmiany ogniskowe powinny wystąpić nagle i utrzymywać się dłużej niż 24 godziny. Definicja ta jest wspólna dla ostrego niedokrwienia, krwotoków śródmózgowych i podpajęczynówkowych. 85% udarów mózgu..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...skrzepliny stanowią materiał zatorowy szczególnie niebezpieczny dla naczyń mózgu ( zator i udar niedokrwienny ) oraz pnia płucnego ( zator płucny ). Może się jednak także zdarzyć, że drobna skrzeplina będzie za mała, by zatkać duże naczynia, ale przedostanie się do naczyń siatki i tak..

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...powikłaniami zatorowymi ( udar mózgu, zator płucny ). Bez badania EKG można w takich sytuacjach błędnie przypisać miarowość rytmu serca samodzielnemu umiarowieniu się pacjenta ( powrót rytmu zatokowego )...

Rozsiane krzepnięcie wewnątrznaczyniowe (zespół DIC)

.. ...stają się materiałem zatorowym, który zatyka drobne naczynia wielu narządów - nerek, wątroby, mózgu. Mikrozatory w obrębie drobnych naczyń skórnych charakterystyczne krwawe wybroczyny. Uogólniona aktywacja kaskady krzepnięcia i powikłania zatorowe są pierwszym etapem zespołu DIC...

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...przyczynić się do powstania zatoru tętniczego i w konsekwencji - zawału serca lub udaru mózgu. Jedynie co piąty pytany uczeń jako formę łagodzenia objawów zdenerwowania deklaruje aktywność fizyczną, a 18 proc. badanych wskazuje na udział w grach zespołowych. Powszechnie stosowaną formą..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...obwodowe, powodując zator. Może to być tętnica w mózgu i efektem udar mózgu. Dlatego u znacznej części ( niemal u wszystkich ) zaleca się poza leczeniem antyarytmicznym leczenie lekami przeciwzakrzepowymi. Jeśli napady sa krótkie, serce poza arytmia zdrowe, i pare tam innych ( tu kontakt..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...zapalenia wsierdzia, zatorowości płucnej, zawału płuca i ( jako wisienka na torcie ) poważnej sepsy. Na drugi dzień defibrylacja 12 razy w ciągu pół godziny i natychmiastowa decyzja o wszczepieniu elektrody ( stymulator ). Po niedotlenieniu mózgu były pewne problemy - zaburzenia pamięci..

Zwężenie aorty a tabletki antykoncepcyjne

.. ...hormonalnej - choroba zatorowo - zakrzepowa żył, - zawał mięśnia sercowego, - udary mózgu: a ) zakrzepowe krwotoczne - poważne nadciśnienie tętnicze - inne powikłania zakrzepowe w układzie krążenia ( szczególnie w małych, ale ważnych życiowo naczyniach, jak np. żyła lub tętnica siatkówki..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...mózgu lub płuca powoduje zator. A zaczopowanie naczynia właśnie prowadzi do udaru niedokrwiennego. Objawy, które pan podaje są niespecyficzne( ból żołądka )i trudno coś powiedzieć wiecej, a zmęczniem nie musi sie pan przejmować to normalne po takim incydencie Pragnę z całego serca..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...choroba zakrzepowo - zatorowa, niedokrwienie mózgu, stany zapalne naczyń, choroba niedokrwienna serca ... Bardzo uważnie należy rozważyć stosowanie tej metody antykoncepcyjnej u kobiet chorych na nadciśnienie. Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych zawsze powinno się odbywać pod..

Śluzak?

.. ...wszelkiego rodzaju udary, zatory. Jakiś mógł na chwilę zablokować światło w naczyniu mózgu i stąd kótkotrwały niedowład. Sluzak to nie skrzeplina , to lagodny nowotwor serca, czasem sie zdarza,ze * drobinka * się oderwie i dochodzi do niedokrwienia , w przsypadku istnienia drożnego PFO..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...25%, i niesie ryzyko zatorów mózgu i tętnicy krezkowej górnej odpowiedzialnej za ukrwienie jelit( 100%śmiertelności ), zatorów tętniczych kończyn górnych i dolnych.Ablacja powoduje przerwanie nieprawidłowych połaczeń nerwowych i z dużym prawdopodobieństwem( 60 - 80% ) daje pełne..

Udar mózgu - Str. 2

.. ...i aby nie doszło do zatoru i obrzegu mózgu,mój tato też miał udrazniane zyły a nie szyji,ale po zabiegu było lepiej,jednak trzeba pamiętać ze udar mózgu to ciężka choroba i śmiertelność jest też tu znaczna.Bądz dobrej myśli. niestety doszło do obrzęku mózgu, tata zaczyna gadać od rzeczy,..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy - Str. 2

.. ...mam 23 lata i mialam zator,przez co udar mózgu niedokrwienny i okazało sie ze mam zakrzepice...radze szybko się udać do lekarza bo coraz więcej ludzi ma podobne problemy:/ Mam od 3 tygodni bol glowy... Wczesniej miałam grype dostałam Tamiflu na grype ahn1 zeby jak by co zapobiegac... 1..

Osoby z zastawką mechaniczną - Str. 3

.. ...po operacji dostałam zator mózgu - nie wzięłam syncumaru , bo wtedy taki brałam lek. Ale szybka reakcja i prawie mi przeszło. witam jestem nowa. mam na imie marta. mam 30 lat i też mam sztuczna zastawke mitralna. jestem po dwóch operacjiach serca. dopiero przy drugiej operacji wymieniono..

Przy niedomykalności zastawki mitralnej ociężała lewa ręka?

.. ...lewy moze byc przyczyna zatorów w mózgu a także udarów - które mogą sie tak objawiać. Raczej nie zwlekaj z wizyta u lekarza. pozdrawiam Witaj stracatella!! dziękuję za odpowiedź i poradę!!! a co d przecieku to mam lewo prawy. to jest nieistotne jaki to przeciek??? Może nie bezpośrednio (..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...utrzymane. Krew za gęsta = zator, za rzadka= wylew krwi do mózgu. Tak tłumaczyli mi to moi kardiospece z Zabrza i Anina. Odsyłam do poradnii kardio. Kochani, jeśli w czymś tutaj się pomyliłem - piszcie i poprawiajcie. Sam chętnie dowiem się czgoś nowego. Pozdrawiam wszystkich serdecznie..

Tętniak IAS

.. ...sytuacjach może dochodzić do zatorów w układzie tętniczym mózgu, serca oraz narządów jamy brzusznej i kończyn. Częstość występowania drożnego otworu owalnego szacuje się mniej więcej na 30% w populacji, aczkolwiek tylko u niewielkiej części może on stać się przyczyną wystąpienia..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 3

.. ...czy zmarła na jakis zator czy udar ponowny czy zawal serca - ten chrapliwy odglos to chyba swiadczy ze był zator jakis w płucach. Ale tata nie chcial robic sekcji wiec do konca nie wiem. magda... Rechabilitacja po udarze. Moj ojciec mial zawal i udar mozgu 3 tygodnie temu. Teraz jest..

Błagam pomóżcie mi!!!! zatrzymanie akcji serca + powikłania

.. ...głowy, żeby wykluczyć zator, udar, inne uszkodzenie mózgu. Czy Tata miał robione takie badania? Czy coś one wykazały? Proszę się jak najszybciej skontaktować z neurologiem, jeżeli Tata nie jest w tym momencie pod stałą opieką lekarską. czy tata bierze jakieś leki poprawiające krążenie w..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...zwiększeniem ryzyka zatorów tętnic ( np. zawał serca lub udar ). Dane te są niewystarczające, aby wykluczyć takie ryzyko w przypadku przyjmowania ketoprofenu. Pacjenci z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym, zastoinową niewydolnością serca, chorobą niedokrwienną serca, chorobą tętnic..