Zator objawy

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...zaburzeń rytmu - leczenie objawowe. W celu określenia skuteczności leczenia ocenia się głównie zmniejszanie sylwetki serca, poprawę kurczliwości i wyniki biopsji mięśnia sercowego. Tomasz Berus, UM Łódź..

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...naczyń wieńcowych; zmiany zatorowo - zakrzepowe w tętnicach wieńcowych; kardiomiopatia przerostowa; wady zastawek serca; zatrucie czadem, przedawkowanie narkotyków ( np.amfetaminy ) i inne. Zawał serca występuje u pacjentów z dławicą piersiową ( angina pectoris, dusznica bolesna ), może..

Niewydolność serca

.. ...zawał serca ), masywny zator tętnicy płucnej, jego nasilenia ( np. nagły wzrost ciśnienia tętniczego ) bądź nałożenia się dodatkowych czynników ( np. częstoskurcz ) na już istniejące przeciążenie hemodynamiczne serca. Objawami ciężkiej niewydolności serca są obrzęk płuc i wstrząs..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...być obecny w przypadku zatorowości płucnej. Gdy pacjent zgłasza się z powodu kaszlu, lekarz zbiera dokładnie informacje na temat charakteru dolegliwości ( kaszel suchy, mokry, krwioplucie, kolor odksztuszanej wydzieliny itd ), dolegliwości towarzyszących ( gorączka i inne objawy..

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...miażdżycowym lub ostrego zatoru tętnicy. Podstawowym objawem jest nieznośny ból, nasilający się w pozycji leżącej. Ból uniemożliwia choremu poruszanie się, uniemożliwia również sen. Nie ustępuje nawet po narkotycznych lekach przeciwbólowych. Kolejne dwa objawy są niemożliwe do oceny..

Wegetacja (skupisko bakterii i komórek zapalnych)

.. ...wystąpienia epizodów zatorowych. Zaburzenia przepływu krwi wywołane obecnością wegetacji bakteryjnych zwiększają tendencję krwi do krzepnięcia. Skrzepliny mogą odrywać się od wegetacji i siać na obwód, zatykając odległe naczynia i wywołując objawy zależne od lokalizacji oraz kalibru..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...przyczynić się do powstania zatoru tętniczego i w konsekwencji - zawału serca lub udaru mózgu. Jedynie co piąty pytany uczeń jako formę łagodzenia objawów zdenerwowania deklaruje aktywność fizyczną, a 18 proc. badanych wskazuje na udział w grach zespołowych. Powszechnie stosowaną formą..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 953

.. ...potem ktos zmarł na zator płuc i wiecie co od kilku nastu minut mam jakies jazdy ze i ja to moge miec ze mam chyba takie objawy i panika strach o swoje zdrowie a mam dopiero 25 lat i metlik w glowie heeeelllp:( przestan ogladac takie programy !! ja wlasnie tego nie ogladam bo serce..

Sztuczna zastawka i normalne życie

.. ...patologii może byc tzw zator skrzyzowany przy głębokim nurkowaniu ) i nie masz objawow niewydolnościowych to dlaczego nie? Poza tym najlepiej odpowie lekarz , który Cie zna ( a scislej zna Twoje serce ) Alicjo! Jesli przeciek jest istotny dla organizmu ( czyli jeśli nadmiernie obciąza..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...opłucna? może jakiś zator? kiedyś miałam poważny wypadek samochodowy, wprawdzie wtedy byłam tylko potłuczona ale może teraz mam jakieś następstwa, bo wtedy rąbnęłam na lewy bok a na mnie poleciały jeszcze dwie osoby - jakieś 80 kilogramów. Proszę może ktoś z Was ma podobne objawy i może..

Niski woltaż zator

.. ...bardzonie wyraznie chyba zeby oni mogli sie tylko rozczytac : - ) Chodzi o niski woltaż zespołów QRS - może to być ale nie musi objawem chorób np płynu w worku osierdziowym, niedoczynności tarczycy itp...

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...Choruje już 10m - cy na zatorowość płucną - jest mała poprawa,przyjmuję Acenocumalor 5mg.Mam pytanie jak długo trwa ta choroba? Dodaję,że mam nadciśnienie tętnicze. Proszę o odpowiedż Wszystko zależy od przyczyny zatorowości. Trzeba po prostu postarać sie wykluczyć przyczynę, leczenie..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...mózgu lub płuca powoduje zator. A zaczopowanie naczynia właśnie prowadzi do udaru niedokrwiennego. Objawy, które pan podaje są niespecyficzne( ból żołądka )i trudno coś powiedzieć wiecej, a zmęczniem nie musi sie pan przejmować to normalne po takim incydencie Pragnę z całego serca..

Dziwne bóle w środku mostka

.. ...się, ponieważ to może być choroba zatorowo - zakrzepowa. Pamiętaj również, że często lekarze bagatelizują problem lub o nim zapominają. NiGor te objawy ktore opisujesz sa charakterystyczne dla arytmii...

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...świetlna - tworzą się zatory, które stopniowo dezorganizują ruch i zakorkowują całe miasto. Jedyne sensowne wyjście to nie budowanie objazdów wokół tej dzielnicy, ale po prostu naprawienie tego kabla!!! Do Agi a na co chorujesz? Do Pawła - ok, ok wiem o co ci chodzi. Co do bólów..

Nerwica i jej pierwsze objawy

.. ...wrazenie ze to zawał albo zator albo nie wiadomo co. kiedy mam takie stany biore relanium i mi przechodzi, albo tranxene. na szczescie moge te leki miec bez problemów ( ful znajomych lekarzy ) ale to nie jest rozwiązanie bo nie chce sie uzależnić. biore góra raz na tydzien, jak juz..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...Doświadczyłem tylko zatorowości płucnej, ale chba nie o to Ci chodziło? O zwężeniu nie słyszałem/ Witaj Kozar! czy zatorowości dostałeś po ablacji? Jeśli tak to w jakim czasie i jak Ci się to objawiło, czy przed tym incydentem brałeś leki p/ zakrzepowe? Jak się teraz czujesz? Pozdrawiam...

Przy niedomykalności zastawki mitralnej ociężała lewa ręka?

.. ...lewy moze byc przyczyna zatorów w mózgu a także udarów - które mogą sie tak objawiać. Raczej nie zwlekaj z wizyta u lekarza. pozdrawiam Witaj stracatella!! dziękuję za odpowiedź i poradę!!! a co d przecieku to mam lewo prawy. to jest nieistotne jaki to przeciek??? Może nie bezpośrednio (..

ASD2 u noworodka

.. ...wystepujących w wieku doroslym zatorów, powiększenia i przerostu prawego przedsionka oraz prawej komory a także przedsionkowych zaburzen rytmu. Nieodwracsalne nadciśnienie płucne wystepuje niezwykle rzadko. ASD rzadko daje objawy kliniczne we wczesnym dzieciństwie. U młodszych dzieci..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...wystepujących w wieku doroslym zatorów, powiększenia i przerostu prawego przedsionka oraz prawej komory a także przedsionkowych zaburzen rytmu. Nieodwracsalne nadciśnienie płucne wystepuje niezwykle rzadko. ASD rzadko daje objawy kliniczne we wczesnym dzieciństwie. U młodszych dzieci..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...koronografi doszło do zatoru tętnicy krezkowej znalazła się wszpitalu z objawami silnej biegunki z krwią bólami brzucha i wymiotami trafiła na oddział wew 1w zawierciu tam durne lekarki nie zrobiły nic żeby zdiagnozować mamę położyli ją i leczyli jak zatrucie nifuroksazydem i końską..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 38

.. ...choroby, Najnowszy to zatorowość płucna, no i oczywiscie wiekszosc objawow mam. Mysle ze to te mysli mnie ostatecznie rozwaliły, były przysłowiową kroplą przepełniającą czare, bo w sumie gdzies tam od dawna czulam ze dzieje sie ze mna cos nie tak, ale byłm silna, zaskorupiona w sobie i..

Objawy wskazujące na zatorowość płucną ale i biegunka

.. ...wszystko wskazuje na zatorowość płucną, ale dziwne jest to że ma też ostrą biegunkę ( dodam jeszcze że ma w wyniku leczenia problemy z nerkami - zanim trafił do szpitala z objawami o których piszę był skierowany na konsultację do nefrologa, ale już tam nie dotarł ) może ktoś mi powie co..

Niepoprawny rozwój naczyń wieńcowych

.. ...względu na ruzyko powikłań zatorowo - zakrzepowych i zaburzen rytmu serca w leczeniu stosuje sie także leki przeciwkrzepliwe i antyarutmiczne. U niektorych pacjentów opisuje sie korzystne efekty leczenia L - karnityna. Samoistna poprawe obserwuje sie u 25% pacjentów. U większości dzieci..

Jakie są objawy ubytku międzyprzedsionkowego?

.. ...powiklania w postaci zatorow i sama juz nie wiem co o tym myslec - bac sie czy nie:P Dziekuje za odp: ) Prosze powiedzcie czy ten ubytek i tetniak mogł powstac juz w zyciu dorosłym????? Kiedy miałam kilkanascie lat robiono mi usg serca kilka razy,nawet jeszcze 5 lat temu,kiedy bylam w..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 2

.. ...żeby wykluczyć jakieś zatory w płucach bo objawy są podobne. Jutro postaram się napisać Wam co powiedział mi psychiatra, na moje oko to przepisze mi coś na podwyższenie poziomu serotoniny np. seroxat albo seronil, coś na doraźne uspokojenie i przeciw lękom, ale coś innego niż xanax bo..

Powracający ból mostek szyja

.. ...dławicowe ( zapobiega zatorom ) i w związku z tym zastanawiam sie czy go odstawić gdyż boję się ze moga to być objawy wieńcówki :( Dodam jeszcze iż miałem robione badania krwi i moczu i wszystko poza ciałami ketonowymi ( 150 ) wyszło w normie ( cholesterol też ) Dziś rano obudziłem się z..

Przechodzony zawał serca - Str. 2

.. ...krążenia mózgowego ( udar, zator ), albo kardiologicznie. Chyba sam widzisz że to nie były normalne objawy zwykłego zatrucia. Jeśli te dopalacze to jakiś środek odurzający to może tak wygląda odlot - tyle że większość odlotów powodowanych środkami odużającymi mylonych jest właśnie z ww...

Moje objawy :-(

.. ...Boje się ze to jakiś zator ze coś. ;( - Dzisiaj nie mam apetytu już wczoraj nie miałam. ;( - Nie potrafię powiedzie o tym wszystkim mamie. Niby mamy dobry kontakt, ale ja na prawdę nie potrafię. Nie wiem dlaczego tak się dzieje że nie umiem powiedzieć. ;( ;( ;( ;( - Dziś rano nie..

Objawy

.. ...Boje się ze to jakiś zator ze coś. ;( - Dzisiaj nie mam apetytu już wczoraj nie miałam. ;( - Nie potrafię powiedzie o tym wszystkim mamie. Niby mamy dobry kontakt, ale ja na prawdę nie potrafię. Nie wiem dlaczego tak się dzieje że nie umiem powiedzieć. ;( ;( ;( ;( - Dziś rano nie..