Zator płuc leczenie

Niewydolność serca

.. ...zawał serca ), masywny zator tętnicy płucnej, jego nasilenia ( np. nagły wzrost ciśnienia tętniczego ) bądź nałożenia się dodatkowych czynników ( np. częstoskurcz ) na już istniejące przeciążenie hemodynamiczne serca. Objawami ciężkiej niewydolności serca są obrzęk płuc i wstrząs..

Wstrząs kardiogenny

.. ...zwężenie ujść tętniczych zator tętnicy płucnej zaburzenia rytmu ( bradyarytmie ) Leczenie wstrząsu kardiogennego. Farmakoterapia polega głównie na podawaniu leków działających inotropowo dodatnio ( polepszają kurczliwość mięśniówki serca ): aminy katecholowe, oraz na lekach obniżających..

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...chorób zakrzepowo - zatorowych u pacjentów leżących, po unieruchomieniu kończyn dolnych ( gips, wyciąg ortopedyczny itd. ), również w leczeniu żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej, zatoru płucnego, w niektórych przypadkach zawału serca, u chorych poddawanych dializom, w ramach..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 3

.. ...tygodni temu miałem ciężki zator płuca wiadomo leczenie to heparyna i leki przeciwzakrzepowe a szpitalu nie wiem co dostawałem ale po szpitalu przepisano mi acenokumarol i zastanawiam sie czy aby mi on nie szkodzi rozregulował mi sie stolec oddaje go co 2 - 3 dni i to z bólami brzucha..

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...Choruje już 10m - cy na zatorowość płucną - jest mała poprawa,przyjmuję Acenocumalor 5mg.Mam pytanie jak długo trwa ta choroba? Dodaję,że mam nadciśnienie tętnicze. Proszę o odpowiedż Wszystko zależy od przyczyny zatorowości. Trzeba po prostu postarać sie wykluczyć przyczynę, leczenie..

Dodatkowe skurcze - Str. 184

.. ...odbiorę d - dimery na zatorowosc płucną i juz tez nie spodziewam się niczego dobrego, bo te podwyższone parametry ida w parze:/ PIORENKA - opisz na naszym forum na klasie swoj przypadek, doktor Koźluk załozył tam dla nas wątek. ja juz go pytałam o mozliwosci leczenia skurczy dodatkowych,..

Zator płucny

.. ...kolwiek porade odnosnie zatorowosci plucnej dopiero co wyszedlem z szpitala ichce cos sie dowiedziec o tej chorobie i prochilaktyce zdrowotnej witam ja również choruję na zatorowość od lipca 2005 efekty leczenia narazie są mizerne przyjmuję acenokumalor 5mg Mam też nadciśnienie tętnicze..

Bezurazowo opuchnięty palec prawej dłoni - czy to może być zakrzepica?

.. ...w 2005 miałam mikro zatorowość płucną leczoną przez rok, wcześniej w 2000 roku też miałam problem z żyłami - ni stąd ni zowąd spuchła mi noga, a dokładniej duży palec prawej stopy... po 2 miesiącach leczenia ortopedycznego nieprzynoszącego skutku okazało się, że to jednak skrzep w żyle..

Objawy wskazujące na zatorowość płucną ale i biegunka

.. ...wszystko wskazuje na zatorowość płucną, ale dziwne jest to że ma też ostrą biegunkę ( dodam jeszcze że ma w wyniku leczenia problemy z nerkami - zanim trafił do szpitala z objawami o których piszę był skierowany na konsultację do nefrologa, ale już tam nie dotarł ) może ktoś mi powie co..

Zatorowość płucna. Trombendarterektomia płucna.

.. Witam. Chciałbym się dowiedzieć na czym polega trombendarterektomia płucna. Jak wygląda taka operacja? Ile trwa? Jakie są przeciwwskazania? Jak wygląda przygotowanie pacjenta do niej? Jakie badania przed nią są wykonane? Jak wygląda leczenie po? Z góry dziękuję za każdą..