Zator płucny

Niewydolność serca

.. ...zawał serca ), masywny zator tętnicy płucnej, jego nasilenia ( np. nagły wzrost ciśnienia tętniczego ) bądź nałożenia się dodatkowych czynników ( np. częstoskurcz ) na już istniejące przeciążenie hemodynamiczne serca. Objawami ciężkiej niewydolności serca są obrzęk płuc i wstrząs..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. Zator płuc ( zator płucny, zatorowość płucna ) jest stanem klinicznym, w którym dochodzi do zamknięcia światła jednej z tętnic płucnych materiałem zatorowym. Materiał zatorowy to w większości przypadków zakrzep ( może też być nim tłuszcz uwolniony z tkanek do układu krążenia podczas urazu ). Typowa..

Migotanie przedsionków

.. ...międzyprzedsionkowej zatorowość płucna operacje kardiochirurgiczne idiopatyczne migotanie przedsionków ( niewiadome pochodzenie ). Migotanie przedsionków spowodowane jest przez organiczną chorobę, która prowadzi z reguły do powiększenia lewego przedsionka. W zależności od czasu trwania..

Wstrząs kardiogenny

.. ...zwężenie ujść tętniczych zator tętnicy płucnej zaburzenia rytmu ( bradyarytmie ) Leczenie wstrząsu kardiogennego. Farmakoterapia polega głównie na podawaniu leków działających inotropowo dodatnio ( polepszają kurczliwość mięśniówki serca ): aminy katecholowe, oraz na lekach obniżających..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...młodzieńczego zapalenia tętnic; zatory naczyń wieńcowych w przebiegu: infekcyjnego zapalenia wsierdzia, zakrzepów w lewym przedsionku i komorach oraz na sztucznych zastawkach, śluzaka przedsionka, koronarografii i pomostowania aortalno - wieńcowego; wady anatomiczne tętnic wieńcowych -..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...zmiany w śródpiersiu, zator płucny; Bark: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, zapalenie osierdzia, ropień podprzeponowy, zapalenie opłucnej przeponowej, choroby odcinka szyjnego kręgosłupa, ostry ból mięśniowo - szkieletowy, zespół mięśni pochyłych ( thoracic outlet syndrome );..

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...von Willenbradna. APTT skraca się w stanach nadkrzepliwości. Normy laboratoryjne podstawowych parametrów: PT: 12 - 18 sek. INR: 0,8 - 1,2 PT%: 80 - 120 sek. APTT: 37 - 46 sek. Fibrynogen: 200 - 400mg/dl..

Kardiowersja

.. ...wywołując udar mózgu lub zator tętnicy płucnej. Aby uniknąć takich powikłań, pacjent musi być odpowiednio przygotowany do zabiegu. Konieczne jest wykonanie badania ECHO i stosowanie doustnych leków przeciwkrzepliwych ( np. acenokumarol ) na 4 tygodnie przed zabiegiem. W niektórych..

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...chorób zakrzepowo - zatorowych u pacjentów leżących, po unieruchomieniu kończyn dolnych ( gips, wyciąg ortopedyczny itd. ), również w leczeniu żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej, zatoru płucnego, w niektórych przypadkach zawału serca, u chorych poddawanych dializom, w ramach..

Duszność

Duszność

.. ...również jednym z objawów zatorowości płucnej, zawału, zapalenia mięśnia sercowego, wad zastawkowych czy zaburzeń rytmu serca. Z przyczyn innych niż czysto kardiologiczne na pewno trzeba wymienić astmę i POChP ( Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc ) oraz inne patologie układu oddechowego..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...być obecny w przypadku zatorowości płucnej. Gdy pacjent zgłasza się z powodu kaszlu, lekarz zbiera dokładnie informacje na temat charakteru dolegliwości ( kaszel suchy, mokry, krwioplucie, kolor odksztuszanej wydzieliny itd ), dolegliwości towarzyszących ( gorączka i inne objawy..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...choroby zakrzepowo - zatorowe, głównie powikłania epizodu zatorowości płucnej; inne choroby uszkadzające naczynia płucne ( tętnicze, żylne i włośniczkowe ) jak zakażenia HIV, nadciśnienie wrotne, zatrucia lekami lub toksynami itp. Niezależnie od przyczyny zmiany anatomopatologiczne..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...drobna skrzeplina będzie za mała, by zatkać duże naczynia, ale przedostanie się do naczyń siatki i tak wywoła zator. Jest to ostry stan okulistyczny, którego pierwotną przyczyną jest choroba kardiologiczna...

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...niemożliwa przy masywnym zatorze tętnicy płucnej. Do nagłego zatrzymania krążenia może także dojść z powodu zatrucia lekami czy chemikaliami. Przy NZK serce nie wykonuje pracy hemodynamicznej, nie bije. Nie znaczy to jednak, że nie ma pewnej aktywności elektrycznej. Od charaktery..

Zakrzepowe zapalenie żył

.. ...Altacetu bądź maści heparynowych. Operacyjne leczenie jest konieczne, jeśli istnieje zagrożenie przedostania się skrzepliny z żył powierzchownych do układu żył głębokich ( ryzyko zatorowości płucnej )...

Płyn w jamie opłucnowej

Płyn w jamie opłucnowej

.. ...opłucnej ), nowotworowym, zatorowości płucnej, oraz, choć rzadko, chorobom układu pokarmowego. Jeżeli objętość płyny w jamie opłucnej jest niewielka, można chorego leczyć zachowawczo, płyn ma szansę wchłonąć się samoistnie po wyeliminowaniu przyczyny. Jeśli jednak ilość płynu wzrasta,..

D-dimery

.. ...choroby zakrzepowo - zatorowej ( zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna ) stanowi dowód na trafność diagnozy. Niski poziom tego parametru w podobnej sytuacji pozwala wykluczyć żylną chorobę zakrzepowo - zatorową. Oznaczenie poziomu D - dimerów jest także wykorzystywane do..

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...powikłaniami zatorowymi ( udar mózgu, zator płucny ). Bez badania EKG można w takich sytuacjach błędnie przypisać miarowość rytmu serca samodzielnemu umiarowieniu się pacjenta ( powrót rytmu zatokowego )...

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...choroba zakrzepowo - zatorowa ( ŻChZZ ) to Zakrzepica Żył Głębokich oraz jej najcięższe powikłanie pod postacią Zatoru Tętnicy Płucne, które stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia. Jest chorobą podstępną, można nawet powiedzieć, że cichym zabójcą - definiuje prof. dr hab. n. med...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...tachykardia ) uznano zatorowośc płucną ( dziecko żyje, ja tez jak widac dzięki Bogu i doktorom ). W tej chwili moja aktywnośc fizyczna jest znacznie ograniczona ( nie moge jeździć na rowerze, plywac , tańczyć itp ). Koronarografii nie chcą mi wykonać bo * skoro miesiączkuję to jestem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 27

.. ...wzdłuż i wszerz , może zator tętnicy płucnaej ale się BOJĘ. Gosiu! Może spróbuj jakoś ignorować te bóle, chociaż wiem, że to trudne. Wmawiaj sobie, że nic Ci nie będzie, zdrowy rozsądek podpowiada Ci na pewno, że skoro serce masz przebadane, to jest ok. Nie szukaj sama przyczyn Twoich..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 684

.. ...moją nagłą śmierć - zator do płuc lub coś w tym stylu, ewentualnie ciężkie zapalenie żył. ten ból rąk trwa ok 3 tygodni i towarzyszy mi do dzis. a na dodatek coś chyba ugryzło mnie w tę rękę, co potęguje ból i moje schizy. od dwóch dni boli mnie także bark,ale rzecz jasna nie wiąże tego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 953

.. ...potem ktos zmarł na zator płuc i wiecie co od kilku nastu minut mam jakies jazdy ze i ja to moge miec ze mam chyba takie objawy i panika strach o swoje zdrowie a mam dopiero 25 lat i metlik w glowie heeeelllp:( przestan ogladac takie programy !! ja wlasnie tego nie ogladam bo serce..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 955

.. ...tragedia zaczęło się od zatorowości płucnej z wieloma powikłaniami ale jakoś z tego wyszłam. Chyba złe emocje się we mnie gromadziły,strach przed powtórka, który chyba siedzi we mniue do dziś, doszły problemy rodzinne i nerwica lekowa. Zmagałam się z tym sama i wreszcie zdecydowała sie..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...nerki po której dostałam zatorowośc płucną i przez 8 miesięcy brałam Sintrom w dawce 10 - 11 mg a INR i tak mi spadał poniżej 2. Od listopada jestem na innym leku.Warfin - ie którego niestety biore duzo bo 15 mg. ale INR jest przynajmniej stały bo nie spada poniżej - ch. podobnie jak ty..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...was kto chorował na zatorowośc płucną wrócił do pracy i jeśli tak to po jakim okresie a może lekarz was w ogóle nie dopuścił do pracy tylko skierował na rentę zaznaczam że mam dopiero 45 lat i wcale mi nie śpieszno na rentę i znowu spadek INR na 1,27 zmiana leku z acenokumaloru na warfin..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...- ce temu przeszłam zator płuc, i od tej pory biorę acenokumarol, w sumie dosyć szybko doszłam do odpowiedniego INR ( od 2 do 2,6 ), zauważyłam, że mleko obniża mi INR, więc staram się go nie pić. Jedynie mam problem z lekami przeciwbólowymi, bo nikt mi konkretnie nie powiedział jakie..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 3

.. ...tygodni temu miałem ciężki zator płuca wiadomo leczenie to heparyna i leki przeciwzakrzepowe a szpitalu nie wiem co dostawałem ale po szpitalu przepisano mi acenokumarol i zastanawiam sie czy aby mi on nie szkodzi rozregulował mi sie stolec oddaje go co 2 - 3 dni i to z bólami brzucha..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...nie wykazała żadnych zatorów w sercu, żadnych zwężeń, nic. Ale niestety płuca nie chcą działać tak jak powinny. Ile Twój dziadek ma lat ? witaj Paweł R moja mama przez 2 tyg tez bardzo zle znosiła czas po operacji i operowana była tak samo jak twój dziadek w trybie natychmiastowym do..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 3

.. ...miesiacu miałam odejrzenie zatoru płucnego - oczywiście fałszywe, ale przez 3 tygodnie diagnostyki nie spałam dusiłam się itd - myślę że tym potroiłam ilość skurczy dodatkowych serca:( Diagnoza okazłą się falszywa bo tylko wystawiona na podstawie podwyższonych d - dimerów - u zwykłych..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...zapalenia wsierdzia, zatorowości płucnej, zawału płuca i ( jako wisienka na torcie ) poważnej sepsy. Na drugi dzień defibrylacja 12 razy w ciągu pół godziny i natychmiastowa decyzja o wszczepieniu elektrody ( stymulator ). Po niedotlenieniu mózgu były pewne problemy - zaburzenia pamięci..

Co się do mnie przypałętało? - Str. 2

.. ...a okazało się, że to zatorowość płucna i płyn w opłucnej ( związany z zapaleniem płuc i opłucnej ). Zasugerujcie to swoim lekarzom, bo zwykle o tym zapominają, ponieważ jeśli okaże się, że mieliście właśnie zatorowość, ale jej nie leczyliście, to śmiertelność wynosi 30%, a przy jakimś..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...podanie jej przyczyn. moja zatorowośc płucna - komplikacja po cięciu cesarskim. Koszmar. zapraszam wszystkich zainteresowanych na moje gg wspólpracuję z lekarzem Irydologiem mogę polecić kontakt moje gg 9841224 i ja sie przyłączam. także jestem po cc i też przeszłam zatorowosć płucną...

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...Ponoć był on przyczyną zatoru tętnicy płucnej, który przeszłam w przeszłości. Może ktoś nam pomoże? Pozdrawiam dr. hab. Janina Stępińska - odpowiada Agab#: Okazało się, że mam tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej, ale na szczęście bez przecieków, mam niskie ciśnienie i czasami zdarza..

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...Choruje już 10m - cy na zatorowość płucną - jest mała poprawa,przyjmuję Acenocumalor 5mg.Mam pytanie jak długo trwa ta choroba? Dodaję,że mam nadciśnienie tętnicze. Proszę o odpowiedż Wszystko zależy od przyczyny zatorowości. Trzeba po prostu postarać sie wykluczyć przyczynę, leczenie..

Dodatkowe skurcze - Str. 184

.. ...odbiorę d - dimery na zatorowosc płucną i juz tez nie spodziewam się niczego dobrego, bo te podwyższone parametry ida w parze:/ PIORENKA - opisz na naszym forum na klasie swoj przypadek, doktor Koźluk załozył tam dla nas wątek. ja juz go pytałam o mozliwosci leczenia skurczy dodatkowych,..

Dodatkowe skurcze - Str. 185

.. ...wielkie podejrzenie zatorowosci:( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( miałam miec tylko czynnosciową arytmię, z przeżyc, a czuje sie coraz bardziej chora:( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( podejrzenie nadcisnienia płucnego złe wyniki ryzyko zakrzepów MAM DOŚĆ...

Dodatkowe skurcze - Str. 205

.. ...grozi mi śmierć z powodu zatoru płucnego. Diagnostyka trwała 3 miesiaće i okaząło się wsyztskie te nerwy byly niepotrzebne bo podwyższone d - dimery u kobiet w ciązy do 2500 sa normą a ja maiąłm 1200 potem 1080. Jedank ten stan nieustajacych nerwów i braku przespanych nocy doprowadizł u..

Dodatkowe skurcze - Str. 297

.. ...niedokrwienie serca, zator płucny, niewydolność serca, nadczynność tarczycy, stany zapalne, guz chromochłonny, nieprawidłowe funkcjonowanie węzła zatokowego i zaburzona regulacja układu nerwowego. Tachykardia może być także skutkiem działania kofeiny czy alkoholu lub efektem ubocznym..

Zator płucny

.. ...kolwiek porade odnosnie zatorowosci plucnej dopiero co wyszedlem z szpitala ichce cos sie dowiedziec o tej chorobie i prochilaktyce zdrowotnej witam ja również choruję na zatorowość od lipca 2005 efekty leczenia narazie są mizerne przyjmuję acenokumalor 5mg Mam też nadciśnienie tętnicze..

Zatorowość płucna pod koniec ciąży

.. ...ciazy lekarze wykryli zatorowosc plucna.17.12 przeprowadzili cesarskie ciecie ,do tej pory jest w szpitalu t.j do 29 .12. zrozmowy z lekarzami niewiele wynika. gdzie mozna uzyskac porady - czy istnieje jakas klinika leczaca te schorzenie? w obecnym szpitalu podaja jej klexan 2 razy 4..

Kardiowersja

.. ...przyczyną zgonu był zator płucny. Jeśli Piotrze możesz to odpisz i wyjaśnij o co tu może chodzić ? Pozdrawiam. od 01.04.08 mam icd już jestem w domu szukam ludzi którzy powiedzą jak się czuły pierwsze kilka dni po wszczepieniu witam! mam takie pytanie, jak czuje sie czlowiek po..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 267

.. ...modny strał się u mnie zator płucny, kilka EKG, wizyta u kardiologa i... wszystko w najlepszym porządku. A w między czasie wizyta u... bardzo dobrej duszy - nie psycholog, nie psychiatra, ale człowiek, który potrafił naładować mnie pozytywną energią. Żeby uświadomić Wam, a właściwie nam..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 7

.. ...42 lata ,aż dostałam zatoru płucnego ,i tylko dlatego że byłam akurat w szpitału ,uratowali mnie Lekarz w szpitalu skierował mnie na operaje ,na Ochojec , a tam powiedziano mi ,po badaniach ,że to już ostatni dzwonek na operacje ,bo za rok ,dwa ,juz nie było by można operowac,dlatego nie..

Co zamiast Clexane?

.. ...Otóż jestem pół roku po zatorowości płucnej .. i juz w miare wszystko ok . Tydzień temu musiałam przejsc na zastrzyki Clexane ale teraz znowu chciałabym wrócić do Acenocumarolu.Lekarz powiedział , że przez pierwszy tydzien mam przyjmować razem i Clexane i Aenocumarol ... iiii boje sie :D..

Zatorowość płucna

.. ...szpitalnym związanym z zatorowością płucną.Zdaję sobie sprawę jak poważna jest to choroba,dlatego martwi mnie czy jest związana z pewnymi ograniczeniami?Dotknęła ona mojego 24letniego męża i codziennie zadajemy sobie to pytanie w obawie o przyszłość,czy coś ulegnie zmianie,czy będzie jak..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 14

.. ...przezprzełykowe ) albo zatorowośc płucną ( tomograf ). Trafiłam więc na Ochojec i tam bardzo bardzo sobie chwalę przebadali mnie dosłownie od stóp do głów, nie znalezli nic, więc dlatego jest to pierwotne, nie wywołane żadną inną chorobą ani też uszkodzeniem, po prostu nie wiadomo skąd..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...arteriografią, aby wykulczyć zatorowość płucną. Pozdrawiam seredecznie wszystkich do Alex; witam lecze sie u doktora marcina kurzyny w klinice w warszawie.przyjmuje silendnafil ( wiagra )jestem w progranie i klinika mi te leki daje za darmo.remudulin ktory refunduje mi narodowy fundusz..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 16

.. ...nastepnie badanie na zatorowość płuc i na tym koniec. D - dimery podniesione, zatorowości płuc nie stwierdzona. Wprawdzie mam iść do szpitala w sierpniu ale mam tego wszystkiego juz dość, bo miałam iść w czercu to mi przesuneli termin i teraz może być tak samo. Pozdrawiam Ja zrobilam..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 18

.. ...- tomografia płuc na zatorowość, prześwietlenie płuc, USG jamy brzusznej, rózne badania z krwi - które zleciła mi reumatolog ( na jakieś choroby immunologiczne ), d - dimery dwa razy - pierwszy wynik dobry, druge badanie po miesiącu d - dimery wynik 100% powyżej normy. Gabi a Ty jaki..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...z tego co mi wiadomo zator był wywołany krwiakiem który zablokował tętnicę płucną a nie złym stanem serca Kamili. Odnośnie innych moich dolegliwości to rzeczywiście 3 miesiące przed badaniem Satro przebyłem opierację gdyż wcześniej cierpiałem na refluks żołądka a ponadto mam problemy z..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...Doświadczyłem tylko zatorowości płucnej, ale chba nie o to Ci chodziło? O zwężeniu nie słyszałem/ Witaj Kozar! czy zatorowości dostałeś po ablacji? Jeśli tak to w jakim czasie i jak Ci się to objawiło, czy przed tym incydentem brałeś leki p/ zakrzepowe? Jak się teraz czujesz? Pozdrawiam...

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 2

.. ...lekarze brali pod uwage zatorowsc płucna? Zróbcie RTG płuc - prawdopodobnie macie sarkoidoze. Też mam coś takiego, przy wdechu nieco kłuje w okolicach płuc, RTG nie chce bo starzy wyczają że pale, mam diagnoze od czego to moze byc, duzo najaralem sie szlugow przez 1 nieprzespana noc i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1234

.. ...panikować, że to moze jakiś zator płucny lub ciężkie zapalenie płuc - ta myśl nie dawała mi spokoju, byłam skłonna zapłacić duże pieniądze, zeby powtórzyć RTG, ale się mi nie udało. Znów byłam na SORze i pan doktor stwierdził, że to zapalenie gardła. Znów przyszedł mi do głowy tętniak,..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 6

.. ...szpitala bo to chyba ZATOR PŁUCNY.Nie macie pojęcia co się wtedy ze mną działo już nawet napisałam sms - a pożegnalnego do mojego męża siedząc na izbie przyjęć w szpitalu.Siedziałam jakąś godzinę i czekałam na wyniki.W tym czasie miałam wrażenie że schodzę z tego świata.Po wynikach..

Nerwica w ciąży - Str. 98

.. ...grozi mi śmierć z powodu zatoru płucnego. Diagnostyka trwała 3 tygodnie i okaząło się wsyztskie te nerwy byly niepotrzebne bo podwyższone d - dimery u kobiet w ciązy do 2500 sa normą a ja maiąłm 1200 potem 1080. Jedank ten stan nieustajacych nerwów i braku przespanych nocy doprowadizł u..

Bezurazowo opuchnięty palec prawej dłoni - czy to może być zakrzepica?

.. ...w 2005 miałam mikro zatorowość płucną leczoną przez rok, wcześniej w 2000 roku też miałam problem z żyłami - ni stąd ni zowąd spuchła mi noga, a dokładniej duży palec prawej stopy... po 2 miesiącach leczenia ortopedycznego nieprzynoszącego skutku okazało się, że to jednak skrzep w żyle..

Sintrom a inne leki

.. ...mam 28 lat, przeszłam zatorowośc płucną, prawdopodobnie z powodu tabletek antykoncenpcyjnych. Od ok. 2 - 3 miesięcy zażywam Sintrom. Niestety choroba wywołała spustoszenie w moim organiźmie. Miewam napady lękowe, ze stresu ( tak sądzę ) wypadła mi połowa włosów, widac już gdzieniegdzie..

Nie mogę normalnie żyć, normalnie funkcjonować i mam tego dość - Str. 2

.. ...grozi mi śmierć z powodu zatoru płucnego. Diagnostyka trwała 3 miesiaće i okaząło się wsyztskie te nerwy byly niepotrzebne bo podwyższone d - dimery u kobiet w ciązy do 2500 sa normą a ja maiąłm 1200 potem 1080. Jedank ten stan nieustajacych nerwów i braku przespanych nocy doprowadizł u..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...wiedzieć:/ witam.jestem po zatorze płucnym.od początku biore Warfin , faktycznie wskaźnik zawsze mam dobry ale ubocznym skutkiem jest to że wypadaja mi włosy... Mi też wypadają.Nigdy nie myślałam że po warfinie. Warto porównać obie wersje: Dla lekarzy: * Działania niepożądane Powszechnie..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 3

.. ...czy zmarła na jakis zator czy udar ponowny czy zawal serca - ten chrapliwy odglos to chyba swiadczy ze był zator jakis w płucach. Ale tata nie chcial robic sekcji wiec do konca nie wiem. magda... Rechabilitacja po udarze. Moj ojciec mial zawal i udar mozgu 3 tygodnie temu. Teraz jest..

Zator płucny - Lovenox a Fraxiparine

.. ...jestem w stanach i mialam zator prawego pluca teraz przez 6miesiecy musze robic sobie dwa razy dziennie zastrzyk LOVENOX( enoxaparin sodium injection 60ml/0,6ml ) czy lek o nazwie FRAXIPARINE( nadroparinum calcium 0,6ml ) to to samo, ten sam sklad? Czy macie mozliwosc sprawdzenia tego ?..

ASD2 u noworodka

.. ...wystepujących w wieku doroslym zatorów, powiększenia i przerostu prawego przedsionka oraz prawej komory a także przedsionkowych zaburzen rytmu. Nieodwracsalne nadciśnienie płucne wystepuje niezwykle rzadko. ASD rzadko daje objawy kliniczne we wczesnym dzieciństwie. U młodszych dzieci..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...wystepujących w wieku doroslym zatorów, powiększenia i przerostu prawego przedsionka oraz prawej komory a także przedsionkowych zaburzen rytmu. Nieodwracsalne nadciśnienie płucne wystepuje niezwykle rzadko. ASD rzadko daje objawy kliniczne we wczesnym dzieciństwie. U młodszych dzieci..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 38

.. ...choroby, Najnowszy to zatorowość płucna, no i oczywiscie wiekszosc objawow mam. Mysle ze to te mysli mnie ostatecznie rozwaliły, były przysłowiową kroplą przepełniającą czare, bo w sumie gdzies tam od dawna czulam ze dzieje sie ze mna cos nie tak, ale byłm silna, zaskorupiona w sobie i..

Objawy wskazujące na zatorowość płucną ale i biegunka

.. ...wszystko wskazuje na zatorowość płucną, ale dziwne jest to że ma też ostrą biegunkę ( dodam jeszcze że ma w wyniku leczenia problemy z nerkami - zanim trafił do szpitala z objawami o których piszę był skierowany na konsultację do nefrologa, ale już tam nie dotarł ) może ktoś mi powie co..

11 lat z protezą CM 23

.. ...KWSie ( heparynka na zator płucny ). Tam usłyszałem, że operacja pomoże tyle * co baba z wozu... * Potem I Kardiochirurgia, zabieg 21 04 1998. 8 maja na pożegnanie usłyszałem: * Panie Piotrze, nie tak nas przerażał stan Pańskiego serca, jak Pański optymizm * Po około roku się..

Dodatkowe skurcze komorowe - arytmia w ciąży

.. ...grozi mi śmierć z powodu zatoru płucnego. Diagnostyka trwała 3 miesiaće i okaząło się wsyztskie te nerwy byly niepotrzebne bo podwyższone d - dimery u kobiet w ciązy do 2500 sa normą a ja maiąłm 1200 potem 1080. Jedank ten stan nieustajacych nerwów i braku przespanych nocy doprowadizł u..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 2

.. ...żeby wykluczyć jakieś zatory w płucach bo objawy są podobne. Jutro postaram się napisać Wam co powiedział mi psychiatra, na moje oko to przepisze mi coś na podwyższenie poziomu serotoniny np. seroxat albo seronil, coś na doraźne uspokojenie i przeciw lękom, ale coś innego niż xanax bo..

Zator płucny

.. ...informacji o powikłaniach po zatorze płucnym i jak je rozpoznać. Zator miałam 31 maja. Od tego czasu czuję się fatalnie, mam zawroty głowy, dziwne ataki duszności, szybko sie męczę. Biorę warfarin 5. Jeżeli ktoś może mi coś podpowiedzieć co dalej, do jakie lekarza mam iść to będę..

Stan przedzawałowy? mam niedomykalność zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...moja droga jakbyś miała zator płucny i w odpowiednim momencie nie trfiłabyś do szpitala czyli ni e dostałąbyś odpowiednich leków ni byłoby Cię tutaj i widze ,ze nie warto tego wlec a tak na marginesie pracowałam kilka la w Instytucie Grużlicy i Chorób płuc i jestem w temacie: ) zmien..

Kłujące bóle pod lewym obojczykiem

.. ...cesarce miałam mikrozatorowość płucną wyleczoną po roku przyjmowania zastrzyków przeciwzakrzepowych. potem nerwica lękowa. regularnie łykam acard. nie powiem - ostatnio miałam dość stresujący etap w moim życiu, ale wszystko już jest ok. proszę o pomoc... cholesterol badałas? nie pal i..

D-dimery

.. ...nagle pada podejrzenie o zatorowość płucną, oczywiście zostałam na oddziale kardiologicznym gdzie zrobiono mi wszystkie badania w kierunku zatorowości, jednak nie potwierdziły diagnozy, ale wykryto u mnie guzka 8 mm na lewym płucu. Zostałam wypisana ze szpitala z zaleceniem wizyty u..

Przechodzony zawał serca - Str. 3

.. ...którego powikłaniem jest zator płucny - śmiertelny, dlatego mama powinna trafić na ostry dyżur żeby wyjaśnić wątpliwości. pozdrawiam biegiem!!!! na co wy ludzie czekacie? w licpu zmarl moj ojciec, zator plucny od zakrzepicy w nodze :( Cześć! Na temat profilaktyki antyzawałowej mam..

Ucisk i kłucie w okolicach serca

.. ...raka wątroby, brat mial zator tętnicy płucnej.Pamiętam jak rok temu przy pobieraniu krwi pielęgniarka stwierdziła że mam bardzo gęstą krew miała problem z jej przelaniem do menzurki, podczas ostatniego pobierania było ok. Czy możliwe jest aby gęstość krwi ulegała nagłym zmianą?Dziękuje i..

Zakrzepica

.. ...właściwie dwie: zakrzepica i zatorowość płucna.Pozwolę sobie w skrócie opisać moje własne doświadczenie w tej sprawie. Przez ponad 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne( aby nie robić reklamy podając ich nazwę,powiem tylko,że należą one do nowoczesnej generacji ) robiłam regularnie..

Kłucie jednym punkcie - klatka piersiowa z prawej strony

.. ..., czynniki z krwi na zator tetnicy płucnej zaskrzepliny zylnej radze udac sie do lekarza rodzinnego tego nie wolno lekcewazyc zadnych dusznosci bolu za mostkiem czy trudnosci w oddychaniu czy to dziennym czy nocnym Palacza gonic!!!Niech w łazience pali,a latem na balkonie.W pierwszej..

Straszny ból serca i omdlenie

.. ...moze też objawiać się zatorowość płucna. Pewnie też inne rzeczy , ale lepiej je wykluczyć zawczasu. pozdrawiam a może kolesie dali ci się czegoś napić? Dzisiaj poszedłem do lekarza. zrobił mi EKG które mi wyszło dobrze i skierował na badania: - Morfologia krwi - Rozmaz krwi mikroskop. -..

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA - Str. 2

.. ...grozi udarem mózgu lub zatorem płucnym - biorę dodatkowo WARFIN. Przed zabiegiem trzepało mną dwa trzy razy na dobę i leki j.w. Napady trwały do 4 - rech godz. Nareszcie sie wysypiam. Przed zabiegiem 3 lub 4 razy pobudka. Teraz odczuwam tylko taką ciezka pracę serca, takie szarpanie..

Zakrzepica

.. ...objawem jest właśnie zatorowość płucna która prowadzi do śmierci jestem młodym człowiekiem mam prawie 22 lata wyczytałem że choroba ta częściej atakuje ludzi po 50 roku życia ale może też przytrafić się osobom młodym takim jak ja i bardzo się boję tej choroby skoro może doprowadzić w..

Szybkie tętno, opis mojej choroby!!

.. ...rejonu - podejrzewano zator płuc, robione badanie na d - dimery nic, wszystko gra. Choroba minęła po miesiącu telepania się i leżenia. Badania krwi miałem ok i mam, ciśnienie zawsze 120 na 80 bądź 125 na 85. Będąc u lekarza kardiologa , ( następnego ale prywatnie )zalecił mi brać lokren..

Problemy z oddychaniem.

.. ...jest to zakrzepica i zatorowosc plucna. Nie nie biorę żadnych tabletek.Robiłaś badania w tym celu.Jak tak to jakie?I od kiedy masz takie problemy.Dziękuje za odpowiedż. Biorac tabletki robilam D - dimery i Fibrynogen( z krwi ) potem w szpitalu zrobili mi USG Nóg( dopplera )..

Zatorowość płucna. Trombendarterektomia płucna.

.. Witam. Chciałbym się dowiedzieć na czym polega trombendarterektomia płucna. Jak wygląda taka operacja? Ile trwa? Jakie są przeciwwskazania? Jak wygląda przygotowanie pacjenta do niej? Jakie badania przed nią są wykonane? Jak wygląda leczenie po? Z góry dziękuję za każdą..

Kucie w sercu i ostry suchy kaszel wystepujący w nocy?

.. ...Nie wydaje mi się, aby było to nadciśnienie. Diagnostyczne badania serca rozwiążą problem. a nie może jechać do szpitala na ostry dyżur,może to cos poważnego... To mogą być objawy zatorowości płucnej...

Echo serca interpretacja

.. ...komory jest też objawem zatorowosci płuc, bierzesz moze tabl anty?albo cokolwiek z hormonami? a osoba robiąca Ci te badania komentowała cos Twój wynik? witam czy wynik badania jest w dobry ; Wymiary jam serca ;LK45/25mm PK 25mm Pp2D mm LP27mm 2Dmm Ao 23mm Ao opuszka 33mm Ao.Wst28Mm..

Określanie ryzyka zakrzepów po operacji plastycznej

Określanie ryzyka zakrzepów po operacji plastycznej

.. ...narażeni na wystąpienie zatoru płucnego. Do zatorowości płucnej dochodzi, gdy skrzep krwi wędruje razem z krwią w naczyniu krwionośnym w kierunku serca. Jeśli minie on serce i dojdzie do tętnicy płucnej, odpowiedzialnej za dostarczanie do organizmu krwi bogatej w tlen, doprowadzi to do..