Zator tętnic

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...naczyń wieńcowych; zmiany zatorowo - zakrzepowe w tętnicach wieńcowych; kardiomiopatia przerostowa; wady zastawek serca; zatrucie czadem, przedawkowanie narkotyków ( np.amfetaminy ) i inne. Zawał serca występuje u pacjentów z dławicą piersiową ( angina pectoris, dusznica bolesna ), może..

Powikłania zawału serca

.. ...powikłaniami zakrzepowo - zatorowymi. Do późnych powikłań zawału należy tętniak ściany lewej komory oraz zespół pozawałowy Dresslera. Informacje szczegółowe o powikłaniach zawału serca: Zaburzenia rytmu serca Niewydolność serca Pęknięcie wolnej ściany serca Przebudowa mięśnia sercowego (..

Niewydolność serca

.. ...zawał serca ), masywny zator tętnicy płucnej, jego nasilenia ( np. nagły wzrost ciśnienia tętniczego ) bądź nałożenia się dodatkowych czynników ( np. częstoskurcz ) na już istniejące przeciążenie hemodynamiczne serca. Objawami ciężkiej niewydolności serca są obrzęk płuc i wstrząs..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. Zator płuc ( zator płucny, zatorowość płucna ) jest stanem klinicznym, w którym dochodzi do zamknięcia światła jednej z tętnic płucnych materiałem zatorowym. Materiał zatorowy to w większości przypadków zakrzep ( może też być nim tłuszcz uwolniony z tkanek do układu krążenia podczas urazu ). Typowa..

Wstrząs kardiogenny

.. ...zwężenie ujść tętniczych zator tętnicy płucnej zaburzenia rytmu ( bradyarytmie ) Leczenie wstrząsu kardiogennego. Farmakoterapia polega głównie na podawaniu leków działających inotropowo dodatnio ( polepszają kurczliwość mięśniówki serca ): aminy katecholowe, oraz na lekach obniżających..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...młodzieńczego zapalenia tętnic; zatory naczyń wieńcowych w przebiegu: infekcyjnego zapalenia wsierdzia, zakrzepów w lewym przedsionku i komorach oraz na sztucznych zastawkach, śluzaka przedsionka, koronarografii i pomostowania aortalno - wieńcowego; wady anatomiczne tętnic wieńcowych -..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz przełyku ból ściany klatki piersiowej choroba wrzodowa zapalenie trzustki. Podział lokalizacyjny bólów. Zamostkowy: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, rozwarstwienie aorty, zmiany w śródpiersiu, zator płucny; Bark:..

Kardiowersja

.. ...wywołując udar mózgu lub zator tętnicy płucnej. Aby uniknąć takich powikłań, pacjent musi być odpowiednio przygotowany do zabiegu. Konieczne jest wykonanie badania ECHO i stosowanie doustnych leków przeciwkrzepliwych ( np. acenokumarol ) na 4 tygodnie przed zabiegiem. W niektórych..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...choroby zakrzepowo - zatorowe, głównie powikłania epizodu zatorowości płucnej; inne choroby uszkadzające naczynia płucne ( tętnicze, żylne i włośniczkowe ) jak zakażenia HIV, nadciśnienie wrotne, zatrucia lekami lub toksynami itp. Niezależnie od przyczyny zmiany anatomopatologiczne..

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...niemożliwa przy masywnym zatorze tętnicy płucnej. Do nagłego zatrzymania krążenia może także dojść z powodu zatrucia lekami czy chemikaliami. Przy NZK serce nie wykonuje pracy hemodynamicznej, nie bije. Nie znaczy to jednak, że nie ma pewnej aktywności elektrycznej. Od charaktery..

Zator

.. Zator to stan, w którym dochodzi do zaczopowania naczynia tętniczego przez materiał zatorowy. Materiałem zatorowym może być skrzeplina, powstała na skutek zaburzeń przypływu krwi, na przykład w jamach serca ( migotanie przedsionków ) czy w zmienionych miażdżycowa tętnicach ( skrzepliny przyścienne,..

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...miażdżycowym lub ostrego zatoru tętnicy. Podstawowym objawem jest nieznośny ból, nasilający się w pozycji leżącej. Ból uniemożliwia choremu poruszanie się, uniemożliwia również sen. Nie ustępuje nawet po narkotycznych lekach przeciwbólowych. Kolejne dwa objawy są niemożliwe do oceny..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...powikłanie pod postacią Zatoru Tętnicy Płucne, które stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia. Jest chorobą podstępną, można nawet powiedzieć, że cichym zabójcą - definiuje prof. dr hab. n. med. Witold Z. Tomkowski, prezes Polskiej Fundacji do Walki z Zakrzepicą Thrombosis . Podkreśla,..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...przyczynić się do powstania zatoru tętniczego i w konsekwencji - zawału serca lub udaru mózgu. Jedynie co piąty pytany uczeń jako formę łagodzenia objawów zdenerwowania deklaruje aktywność fizyczną, a 18 proc. badanych wskazuje na udział w grach zespołowych. Powszechnie stosowaną formą..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...obwodowe, powodując zator. Może to być tętnica w mózgu i efektem udar mózgu. Dlatego u znacznej części ( niemal u wszystkich ) zaleca się poza leczeniem antyarytmicznym leczenie lekami przeciwzakrzepowymi. Jeśli napady sa krótkie, serce poza arytmia zdrowe, i pare tam innych ( tu kontakt..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...mojej mamy stwierdzono zatorowość tętnicy kończyny dolnej spowodowaną migotaniem przedsionków. Lekarze mówią, że najważniejsze to * uspokoić * serce. Obecnie zażywa cordaron. Mama ma 74 lata, czy w tym wieku można jeszcze robić ablacje?? Robi się rożne operacje u starszych osób, nawet..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 27

.. ...wzdłuż i wszerz , może zator tętnicy płucnaej ale się BOJĘ. Gosiu! Może spróbuj jakoś ignorować te bóle, chociaż wiem, że to trudne. Wmawiaj sobie, że nic Ci nie będzie, zdrowy rozsądek podpowiada Ci na pewno, że skoro serce masz przebadane, to jest ok. Nie szukaj sama przyczyn Twoich..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...powstaniu zakrzepów i zatorów organizmie. Dlatego kazdy chory po wszczepieniu sztucznej zastawki , po większości operacji naczyniowych ( np. na tętnicach szyjnych , aorcie brzusznej ,kończynach dolnych ) , po wstawieniu protezy naczyniowej a także po innych operacjach serca wymaga..

Operacyjne udrażnianie tętnic

.. ...którym zrobił mi się zator w ręku( leczony operacyjnie ). Lekarze chca operacyjnie udrażniac tętnice poprzez cięcie powłok brzusznych i pachwiny. Czy ktoś miał taką operację i mógłby więcej mi o niej opowiedzieć? Ja mam też mieć robiony zabieg angioplastyki na tętnicy szyjnej, a mam..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...Ponoć był on przyczyną zatoru tętnicy płucnej, który przeszłam w przeszłości. Może ktoś nam pomoże? Pozdrawiam dr. hab. Janina Stępińska - odpowiada Agab#: Okazało się, że mam tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej, ale na szczęście bez przecieków, mam niskie ciśnienie i czasami zdarza..

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...Choruje już 10m - cy na zatorowość płucną - jest mała poprawa,przyjmuję Acenocumalor 5mg.Mam pytanie jak długo trwa ta choroba? Dodaję,że mam nadciśnienie tętnicze. Proszę o odpowiedż Wszystko zależy od przyczyny zatorowości. Trzeba po prostu postarać sie wykluczyć przyczynę, leczenie..

Zator tętnicy skroniowej a wymiana zastawki aortal

.. Miałem zator tetnicy skroniowej oka,straciłem wzrok na połowe oka.Przyczyna zastawka z dwoma płatkami.Za 3 dni operacja wymiany zastawki.Będe miał biologiczną od ( dawcy ). Czy ktoś wcześniej słyszał o takim przypadku.Czy wymiana zastawki wyeliminowała zatorowość w tetnicach oczu. Dzięki za info - pawel..

Zator płucny

.. ...kolwiek porade odnosnie zatorowosci plucnej dopiero co wyszedlem z szpitala ichce cos sie dowiedziec o tej chorobie i prochilaktyce zdrowotnej witam ja również choruję na zatorowość od lipca 2005 efekty leczenia narazie są mizerne przyjmuję acenokumalor 5mg Mam też nadciśnienie tętnicze..

Nieudany zabieg ablacji z powodu WPW

.. ...powikłań zakrzepowo - zatorowych, czy może powstał tam jakiś krwiak lub tętniak, Co w takiej sytaucji się dzieje, czy to jest bardzo niebezpieczne.Przepraszam za nieporadny opis ,na usprawiedliwienie podam, że mam ekonomiczne wykształcenie i pojęcia i zwroty mędyczne są dla mnie..

Zwężenie aorty a tabletki antykoncepcyjne

.. ...hormonalnej - choroba zatorowo - zakrzepowa żył, - zawał mięśnia sercowego, - udary mózgu: a ) zakrzepowe krwotoczne - poważne nadciśnienie tętnicze - inne powikłania zakrzepowe w układzie krążenia ( szczególnie w małych, ale ważnych życiowo naczyniach, jak np. żyła lub tętnica siatkówki..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...100%śmiertelności ), zatorów tętniczych kończyn górnych i dolnych.Ablacja powoduje przerwanie nieprawidłowych połaczeń nerwowych i z dużym prawdopodobieństwem( 60 - 80% ) daje pełne wyleczenie.Nie zastanawiaj się , tylko zarejestruj się do Centrum Kardiologii Anin Warszawa ul. Płowiecka..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...z tego co mi wiadomo zator był wywołany krwiakiem który zablokował tętnicę płucną a nie złym stanem serca Kamili. Odnośnie innych moich dolegliwości to rzeczywiście 3 miesiące przed badaniem Satro przebyłem opierację gdyż wcześniej cierpiałem na refluks żołądka a ponadto mam problemy z..

Rehabilitacja po by-passy

.. ...sie nie udało,bo ma zator na długości 2 - 3 cm zyły. Lekarz powiedział,ze w najblizszym czasie przeprowadza operacje wszczepienia by - passów. Bardzo proszę o jak najwięcej informacji na temat tej operacji. Dodam,że tata ma 59 lat,jest po dwóch zawałach i operacji tętniaka na orocie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1234

.. ...panikować, że to moze jakiś zator płucny lub ciężkie zapalenie płuc - ta myśl nie dawała mi spokoju, byłam skłonna zapłacić duże pieniądze, zeby powtórzyć RTG, ale się mi nie udało. Znów byłam na SORze i pan doktor stwierdził, że to zapalenie gardła. Znów przyszedł mi do głowy tętniak,..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...wstawienie * obejścia * zatoru z kawałków tętnic pobieranych z nogi lub ręki chorego ). Teoretycznie, przy odpowiednim trybie życia i ewentualnej właściwej opiece/pomocy może jeszcze żyć i kilkadziesiąt lat. Nie podałeś ile ma lat, jaki ogólny stan zdrowia - to tymbardziej trudno..

Tętniak IAS

.. ...sytuacjach może dochodzić do zatorów w układzie tętniczym mózgu, serca oraz narządów jamy brzusznej i kończyn. Częstość występowania drożnego otworu owalnego szacuje się mniej więcej na 30% w populacji, aczkolwiek tylko u niewielkiej części może on stać się przyczyną wystąpienia..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...koronografi doszło do zatoru tętnicy krezkowej znalazła się wszpitalu z objawami silnej biegunki z krwią bólami brzucha i wymiotami trafiła na oddział wew 1w zawierciu tam durne lekarki nie zrobiły nic żeby zdiagnozować mamę położyli ją i leczyli jak zatrucie nifuroksazydem i końską..

Bóle po angioplastyce

.. ...zagrożeniem jest powstanie zatoru, toteż bardzo obawiałem się bóli, które pojawiały się po zabiegu. Tym bardziej,że myślałem, że jak druga tętnica wieńcowa będzie w pełni drożna to moje samopoczucie będzie bardzo dobre. Nigdy w swoim życiu nie przejmowałem się różnymi bólami ale teraz po..

Podejrzenie rozwarstwiania aorty

.. ...rana.o 12 stwierdzono zator tętnicy udowej przez usg.o 14 podejrzewają rozwarstwianie aorty,o 17 podejmują decyzje o badaniu tomografem ,cztery godziny szukają po wrocławiu sprawnego sprzętu.o 21.30 stwierdzono tętniaka aorty.nagle o 22.oo umiera na moich oczach,to było straszne.uważam..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...wyszło że mam jakieś zatory w tętnicach a na stopach niby zanik tętnic tak bynajmniej mi mówiono, robiłam również badania z krwi czy to nie reumatyzm ale wyszło wszystko dobrze wysyłali mnie tylko do lekarza do lekarza jeden mówił że to poważna sprawa, drugi że nie i że często u osób..

Ucisk i kłucie w okolicach serca

.. ...raka wątroby, brat mial zator tętnicy płucnej.Pamiętam jak rok temu przy pobieraniu krwi pielęgniarka stwierdziła że mam bardzo gęstą krew miała problem z jej przelaniem do menzurki, podczas ostatniego pobierania było ok. Czy możliwe jest aby gęstość krwi ulegała nagłym zmianą?Dziękuje i..

Szybkie tętno, opis mojej choroby!!

.. ...rejonu - podejrzewano zator płuc, robione badanie na d - dimery nic, wszystko gra. Choroba minęła po miesiącu telepania się i leżenia. Badania krwi miałem ok i mam, ciśnienie zawsze 120 na 80 bądź 125 na 85. Będąc u lekarza kardiologa , ( następnego ale prywatnie )zalecił mi brać lokren..

Czy to nerwica serca???

.. ...mają nic wspólnego Witam; )nie to lekarz rodzinny.dlatego dla mnie nie pojętne jet to - jak mogła tak szybko postawić diagnoze,bez chociażby podstawowych badan!!!!!zapasała mi ( płyn )lek.mix.erlenmayera..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...zwiększeniem ryzyka zatorów tętnic ( np. zawał serca lub udar ). Dane te są niewystarczające, aby wykluczyć takie ryzyko w przypadku przyjmowania ketoprofenu. Pacjenci z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym, zastoinową niewydolnością serca, chorobą niedokrwienną serca, chorobą tętnic..