Zatrzymać

Zawał dolnej ściany serca

.. ...sercowego spowodowana jest zatrzymaniem gałęzi zstępującej prawej tętnicy wieńcowej ( 80% ) lub gałęzi okalającej lewej tętnicy wieńcowej ( 20% ). Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał dolnej..

Zawał przednio-boczny serca

.. ...sercowego spowodowana jest zatrzymaniem przepływu przez główny pień gałęzi okalającej ( Cx ) lewej tętnicy wieńcowej lub jego odnogi, albo przez odnogę boczną gałęzi zstępującej lewej tętnicy wieńcowej ( odnoga od LAD ). Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio..

Zawał rozległy przedni serca

.. ...sercowego spowodowana jest zatrzymaniem przepływu przez główny pień lewej tętnicy wieńcowej albo przez obie główne gałęzie tętnicy wieńcowej. Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał dolnej..

Defibrylacja

Defibrylacja

.. ...pacjenta z NZK ( Nagłe Zatrzymanie Krążenia ). Wykonanie defibrylacji. posmarować całe powierzchnie elektrod ( łyżek defibrylatora ) żelem, który zmniejsza opór przewodzenia w miejscu styku elektrody ze skórą; wybrać wartość energii ( 200J dla pierwszych dwóch defibrylacji, 300 - 360J..

Metody operacyjne by-passów

.. ...rozcięcie mostka ), zatrzymaniem serca i podłączeniem do krążenia pozaustrojowego ( sztucznego aparatu płuco - serce ): pomost żylny aortalno - wieńcowy ( ACVB ); ominięcie zwężenia tętnicy wieńcowej za pomocą pomostu z tętnicy piersiowej wewnętrznej ( ITA lub IMA by - pass ). Metody..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...grupy ACE - I powodują zatrzymywanie potasu w organizmie, należy zachować ostrożność przy jednoczesnym stosowaniu innych preparatów o podobnym działaniu ( np. diuretyki oszczędzające potas ) - istnieje ryzyko hiperkaliemii ( zbyt duże stężenia jonów potasu we krwi ). Działaniem..

Migotanie komór

.. ...jednym z mechanizmów zatrzymania krążenia i przyczyną nagłego zgonu sercowego ( NZK ). W przebiegu migotania komór w mięśniach i układzie bodźcoprzewodzącym serca panuje elektryczny chaos. Wynikiem tego jest desynchronizacja kardiomiocytów - komory serca jako całość nie kurczą się i nie..

Układ renina-angiotensyna-aldosteron (RAA)

.. ...oszczędzania sodu. Sód zatrzymuje wodę w naczyniach i przez to także przyczynia się do wzrostu ciśnienia tętniczego. W przewlekłym nadciśnieniu tętniczym dochodzi do uszkodzenia nerek, przepływa przez nie mniejsza ilość krwi. Nerki bronią się wydzielając większe ilości reniny, co..

Miododryna (Gutron)

.. ...pęcherza moczowego, czyli zatrzymanie opływu moczu. Z mechanizmu działania wynika zastosowanie leku. Miododryna jest stosowana w ortostatycznym niedociśnieniu i w niektórych nawracających spadkach ciśnienia z rożnymi, przykrymi dla pacjenta objawami jak zawroty głowy, omdlenia, duszność...

Niedowaga

Niedowaga

.. ...mogą wystąpić zaburzenia miesiączkowania lub nawet zatrzymanie krwawień. Niedowaga wiąże się także z zaburzeniami w funkcjonowaniu układu naczyniowo - sercowego. Może prowadzi do niewydolności krążenia...

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. Nagłe zatrzymanie krążenia ( NZK ) jest to stan potencjalnie odwracalny, konieczne jest podjęcie czynności reanimacyjnych. Trzeba jednak pamiętać, że nagłe zatrzymanie krążenia może być pierwotnie spowodowane przyczynami poza sercowymi. W takich sytuacjach reanimacje nie przyniesie skutku, jeśli nie zostaną..

Osierdzie

.. ...może być NZK ( nagłe zatrzymanie krążenia ) i zgon chorego. W niektórych chorobach zakaźnych dochodzi do zajęcia osierdzia i powstawania w jego obrębię blizn łącznotkankowych ( np. w gruźlicy ). Możliwe jest także zwapnienie osierdzia i powstanie swego rodzaju pancerza, jest to jednak w..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...przebyć bez konieczności zatrzymywania się z powodu charakterystycznego bólu ) jest długi, leczenie może mieć charakter zachowawczy. Cel takiego leczenie to spowolnienie procesu chorobowego niedokrwienia kończyn dolnych, tak, aby komfort życia pacjenta był jak najwyższy, a operacja..

Choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń)

.. ...zmniejszających krzepliwość krwi i poprawiających przepływ naczyniowy. Konieczne są także środki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne. Jest to jednak jedynie spowalnianie lub zatrzymywanie procesu chorobowego...

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. ...zgonem sercowym ( nagłe zatrzymanie krążenia – NZK ). Są do przede wszystkim pacjenci z napadowymi częstoskurczami komorowymi ( utrwalony częstoskurcz komory może przekształcić się z migotanie komór ) i ludzie z już przebytym nagłym zatrzymaniem krążenia. Od kilku lat wskazania do..

Zespół Brugadów

.. ...wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia ( NZK, skutecznie reanimowanego ) wywiadu rodzinnego ( nagłe zgony w młodym wieku ) oraz badania EKG. EKG badaniu elektrokardiograficznym obserwujemy blok prawej odnogi pęczka Hisa oraz uniesienie odcinka ST w pierwszych trzech odprowadzeniach..

Zespół MAS

.. ...serca. Mięsień sercowy zatrzymuje się na kilka sekund. Objawy zespołu MAS zależą od czasu, jaki trwa asystolia. Poronna postać zespołu może ograniczyć się do wystąpienia mroczków przed oczami lub zawrotów głowy. Przy 10 - 20 sekundowej asystolii dochodzi do całkowitej utraty..

Choroby tkanki łącznej

Choroby tkanki łącznej

.. ...wewnętrznych ( płuca, serce, nerki, jelita ). Leczenie jest niestety jedynie objawowe, w zależności od konkretnej jednostki podaje się preparaty mające na celu spowolnienie lub zatrzymanie progresji choroby...

Śmierć kliniczna

.. ...martwy. Jeśli przyczyny zatrzymania akcji serca i oddychania nie są nieodwracalne, możliwe jest jeszcze przeprowadzenie skutecznej reanimacji. Punktem bez powrotu, według obecnej wiedzy medycznej, jest tak zwana śmierć mózgowa. Dokładnie, śmierć pnia mózgu, w którym zlokalizowane są..

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. ...RZS wykorzystuje się niesterydowe leki przeciwzapalne ( NLPZ ), glikokortykosteroidy, metotreksat, sulfozsalazyne i inne. Celem leczenia jest zatrzymanie postępu choroby i wyeliminowanie dolegliwości...

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...także konieczne, aby zatrzymać progresję choroby. Farmakoterapia przy użyciu beta mimetyków, cholonolityków, metyloksantyn przyjmowanych w aerozolach, nebulizacjach czy tabletkach jest nieskuteczna, jeśli chory nie przestanie palić. Przebieg i objawy POChP. Przewlekła obturacyjna choroba..

Mostki mięśniowe

.. ...zaburzeń rytmu czy nagłego zatrzymania krążenia jest nieznany. Wydaje się, że ryzyko powyższych incydentów sercowo - naczyniowych jest niewielkie, rokowanie jest dobre - 98% pacjentów przezywa 5 lat od rozpoznania. Podstawą leczenia objawów związanych z obecnością mostków mięśniowych są..

Objawy zajścia w ciąże

Objawy zajścia w ciąże

.. ...jednak jedynym powodem zatrzymania miesiączkowania, co więcej, u części kobiet w czasie I trymestru ciąży nadal pojawiają się krwawienia. Zmiany hormonalne w pierwszych tygodniach ciąży powodują wzrost wielkości i tkliwości piersi oraz poranne nudności. Z powodu zmiany ułożenia narządów..

Pierwszy w Polsce automat do masażu serca

.. ...przywracania krążenia u osób z zatrzymaniem akcji serca uruchomiono na oddziale ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego im. Kopernika w Łodzi. Aparat Lucas CPR to przenośne urządzenie pneumatyczne zasilane tlenem lub powietrzem. Automatycznie wykonuje zewnętrzny masaż serca przez ucisk klatki..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...nagłym zgonem z powodu zatrzymania krążenia. W pozostałych przypadkach pojawia się zespół wieńcowy, dławica piersiowa czy atypowy ból. Ogółem z powodu choroby wieńcowej umiera około 24 proc. mieszkańców krajów Unii Europejskiej - mówił prof. Andrzej Rynkiewicz z Akademii Medycznej w..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...klinicznym jest nagłe zatrzymanie krążenia i oddychania - dlatego właśnie chorobę tę nazywa się cichym zabójcą . Najpoważniejszym problemem szpitali, wbrew dotychczasowym przekonaniom, nie są zakażenia wewnątrzszpitalne, tylko zakrzepica żył głębokich. Zator tętnicy płucnej, będący jej..

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...przy bijącym sercu, bez zatrzymywania krążenia. W Zabrzu zoperowano dwie osoby, w Krakowie jedną. Były to kobiety w wieku 73, 80 oraz 77 lat. To dobra metoda dla chorych z grup dużego ryzyka, z innymi problemami zdrowotnymi, gdzie tradycyjna metoda jest zbyt dużym obciążeniem. Z..

Gen ataku serca

.. ...przypadkach umierają na skutek zatrzymania pracy serca. Nosiciele są najliczniejsi wśród Indusów z Indii, gdzie co 25 mieszkaniec odziedziczył mutację genu, lub ich potomków - wynika z ustaleń ośrodka badań nad biologią komórek i cząsteczek w Hajderabadzie opublikowanych w..

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...u której dojdzie do zatrzymania akcji serca poza szpitalem, wynoszą około 2 - 10 proc. Według lekarzy skuteczną metodą pozwalającą zapobiec nagłemu zgonowi sercowemu jest implantacja urządzenia tzw. wszczepialnego defibrylatora serca ( ICD ), które potrafi rozpoznać groźną arytmię i..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...roku doprowadziła do zatrzymania akcji serca, a po reanimacji spowodowała konieczność wszczepienia mechanicznego wspomagania na czas oczekiwania na konieczny przeszczep. Nastolatek, dzięki systemowi POLCAS, mógł bezpiecznie oczekiwać na przeszczep, choć tylko w szpitalu, aż 358 dni. W..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...odnioslem wrażenie że serce zatrzymało mi się na dłuższą chwile iświad mi zawirował.Trafiłem do szpitala gdzie po raz pierwszy miałem badanie holterowskie 48g.zarejestrowano w pierwszej dobie 16800 pojedyńczych pobudzeń i18600w drogiej.Wobecnej chwili jestem po kolejnym pobycie w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...dokładnie wyniku - został zatrzymany w przychodni: cz. rytmu min. 52/min, max. 165/min., a średnio 97 - podobno dość szybki?I chyba pobudzenia komorowe dodatkowe w liczbie 32. Innych parametrów nie pamiętam. Chcę zaznaczyć, że obecnie przyjmuję zomiren, doxepin, propranolol - bardziej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 45

.. ...nauczyla sie z tym zyc i zatrzymywac te ataki czeka mnie ablakcja i czytaja te wszystkie wypowiedzi chyba zrezygnuje z zabiegu jestem przerazona jak dotrzec do pana Profesora Walczaka po przeczytaniu tego wszystkiego wiem ze jest najlepszy jak zaufac to najlepszemu moje gg moze znajdzie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...takiego jakby serce zatrzymywało sie na chwile i mocno ( ale nie szybko ) uderzało 2 razy. teraz wystepuje to stosunkowo czesciej i pojawiaja sie około 3 - 4 uderzenia. zdecydowałam sie na wizyte u kardiologa, który również stwierdził że nic tu nie widzi i zlecił mg i potas. w połowie..

Częstoskurcz - ablacja

.. ...poznałam nauczłam się zatrzymywać.Czasami trafiałam do szpitala by inni mi pomogli.Trzy dni temu dowiedziłam się,że to WPW i dostałam skierowanie na ablację.Czy jest ktoś zadowolony z tego zabiegu?Boję się ,że po nim będę miała inny rodzaj częstoskurczu i będę mieć problemy z..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...tarcza ochronna na serce, zatrzymuje niektóre impulsy powstające w wyniku np. stresu ( cyba adrenalinę dokładnie, nie jestem pewna ). W czasie leczenia np. Betalockiem mięsień serca się wycisza i odpoczywa bo nie jest poddawany na działanie owych złych impulsów - ma strażnika, który..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 11

.. ...lekarz.Przeżyłem migotanie komor i zatrzymanie akcji serca. Sam zabieg nie był bolesny jedynie skłucie grubego wenflonu było troszke bolesne, ale był to znikomy ból, ponieważ miałem znieczulenie miejscowe w pachwinie. Zabieg trwał około 2h , samo usuwanie wady trwało kilka sekund...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 14

.. ...które po zazyciu jednej zatrzymują go. No i oczywiscie krioablacja - to jets to. Alicjo : ) ) ) Podaję nr tel do Centrum Kariologii Anin ul Płowiecka 37 Warszawa tel 022 509 14 60. Najlepiej od razu umówić się na wizytę do prof. Franciszka Walczaka wizyta kosztuje o ile dobrze pamiętam..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...Jezeli chodzi o sposob na zatrzymanie czestoskurczu,to zatkaj skrzydelka nosa,nie oddychajac ustami i przyj.Oczywiscie nie za dlugo do kilku sekund,mozna powtorzyc pare razy. Ja obecnie lykam Betaloc zok 25mg,a gdy mnie zlapie napad to aplikuje sobie 50mg,ale Ty lepiej nie..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...moim przypadku, żeby zatrzymac czestoskurcz, musze * podniesc sobie cisnienie * . najczesciej, jesli okolicznosci na to pozwalaja, to kucam. Wtedy 9mam wrazenie ) wzrasta mi cisnienei i po chwili serce zaskakuje i bije rowno. czasem wystarczy, że wyciagne szyje do góry wstrzymujac..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...czestoskurczu. Nauczylam się go zatrzymywac i nie wpadam w panike. No moze czasem kiedy mam np jakies spotkanie sluzbowe i nie moge zatrzymac napadu w sposob niezauwazalny dla innych. Ale jeszcze niegdy nie zemdlalam. zawsze, jak juz bylam na skraju wyczerpania, udalo mi sie kucnąc w..

Echo serca - Str. 8

.. ...na próbie wysiłkowej. Zatrzymana ona została już na początku drugiego etapu z powodu komorowych zaburzeń rytmu ( bigemia komorowa, 4 kolejne pobudzenia ). Jako pacjent * świadomy * wiem że winiki akurat tej jednej konkretnej próby nie są zbyt miarodajne bo rozpoczęliśmy ją trochę * na..

Echo serca - Str. 25

.. ...gdzie nastąpiło nagłe zatrzymanie krązenia, ostra niewydolnośc oddechowo - krązeniowa. Na szczescie reanimacja sie powiodla. Jak sie okazalo bylo to spowodowane hipokaliemia ( niestety do tej pory nie sa znane przyczyny tak duzego spadku potasu - przed NZK wynosił 1.2 ). Podczas pobytu w..

Echo serca - Str. 31

.. ...ma co leczenia,co do zatrzymania na tym etapie i nie poglebiania sie np. II zaawansowany lub w III stopien,gdzie jest juz konieczny rozrusznik.chce tego uniknac.chce aby wada nie postepowala.co mozna stosowac,jak leczyc?prosze pomoz,bo jestem tym zalamana,.echo serca mialam zrobione i o..

Echo serca - Str. 33

.. ...przedsionkiem czy można i jak zatrzymać jego wzrost ( przez 3 lata 3mm ),czy to jest grożne i z ef - 80% - wiem że za wysokie,o czym to świadczy? - czy mogę uprawiać sport,jakie są rokowania. Pozdrawiam Jacek. bardzo prosze o ddpowiedz...mialam 2 zapalenia miesnia sercowego..amm 24..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...mam wrazenie, ze serce zatrzymuje sie na sekunde, a po chwili uderza z dwukrotnie wieksza sila i czuje je przy gardle, cisnienie skacze ze 150/95 na 110/70, pojawia sie szum w uszach, puls czuje w koniuszkach palcow, jest mi slabo, zaczynam panikowac i odliczac: uderzenie.. uderzenie...

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...do szpitala, tam mnie zatrzymali na 5 dni, na monitoringu wyszło trochę par, niewielka tachykardia komorowa i migotanie przedsionków. I chcę wam powiedzieć że jak kardiolog mówi wam że to nic takiego zanim nie przebadacie się, to zmieńcie kardiologa, mi też mówił że to na 99% nadkomorowe..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 2

.. ...Zapomniałem dodać, że nagłe zatrzymanie krążenia w przebiegu WPW( czyli zgon, jeżeli nie uzyska się pomocy ) mogą wystąpić jako pierwszy objaw choroby. Generalnie ryzyko związane z zabiegiem ablacji ( w dobrym ośrodku ) jest mniejsze niż ryzyko życia z tym zespołem. No dobra.. mozna na..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...mogę im zapobiec ani zatrzymać. ja równiez mam dwie drogi przewodzenia ale o tej drugiej dowiedziałam sie tydzień po ablacji ,ta druga nie ujawniła się w trakcje zabiegu i mam powtórke 10 sierpnia a pierwsza miałam 19 maja ponoć droga którą usunięto była gorsza i stanowiła zagrożenie..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...wykonac kardiowersję czyli zatrzymanie serducha prądem jezeli po badaniu fizykalnym nie chce sie zatrzymac ale takie przypadki zdarzają sie naprawde rzadko sam zabieg jest pod kontrola naprawdę super lekarzy i prosze nie straszcie tych którzy mają skierowanie na zabieg bo zycie po..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 10

.. ...często udaje mi się zatrzymać je już na początku, jest ich mniej. Minusem całej sytuacji jest fakt, że mój organizm bardzo wyczulił się na wszelkie sygnały, coś mnie zaboli, w głowie mi się zakręci, ręka mi zdrętwieje i już jestem w pogotowiu, też wmawiam sobie - na podstawie tych..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...że to koniec.Zdążyłam zatrzymać samochód, wejść do najbliższego sklepu i krzyczeć że umieram. Wezwano karetkę i zabrali mnie do szpitala. Tam przeszłam badania i okazało się że wszystko jest w pożądku. Lekarz przyszedł i powiedział mi że fizycznie jestem zdrowa * tylko niech pani zrobi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 13

.. ...nauczyłam się też w porę ja zatrzymywać bądź ograniczać ich intensywność. Ale początki były trudne...Kiedy byłam na etapie oczyszczania organizmu, o czym już na tym forum pisałam, działy się ze mną cuda. Momentami myślałam, że ariuję, odchodzę od zmysłów. Nie dość, że trwało to dwa razy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...miałam czarne myśli - nie zatrzyma się, nie zwolni, trzeba będzie wzywać karetkę, dostanę zawału. starałam się opanować, nie dość, że klęłam jak szewc na to cholerstwo, to jeszcze zlałam się zimną wodą, właśnie ukucnęłam przy ścianie i starałam się nie denerwować, nie nakręcać bardziej,..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...zauważyłem suchość skóry zatrzymanie stolca zaparcia senność częste wzdęcia bóle w klatce piersiowej ale to może być spowodowane po przejsciu zakrzepicy przynajmniej tak mi lekarz powiedział w szpitalu a co do wypadania włosów to nie zauważyłem gdyż nie ma ich zbyt dużo hihihi. Czeka..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...drogi już musze się zatrzymać bo jestem zmęczona, nie zapomne wycieczki klasowej na której byłam we wrześniu w Karpaczu jak wchodziliśmy na Śnieżkę to myślałam że nie dojde, co kawałek się zatrzymywałam,byłam bardzo zmęczona,czerwona jak burak, kręciło mi sie w głowie, nie mogłam złapać..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...dziś rano czułam że zatrzymało mi sie serce, choć trwało to chwile nie da się wrecz opisac tego uczucia, byłam wręcz przekonana że to koniec. niektórym wyda się to śmieszne a ja naprawde nie umiem sobie z tym poradzić, teraz cały czas odczuwam pieczenie w okolicy serca i w lewej rece i..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...wrażenie że świat się zatrzymał niby wszystko widziałem ale brak jakby świadomości. Po czyms takim reszte dnia spędziłem w domu siedząc spocony ze strachu. Co do ruchu to masz racje tylko jak tu się ruszać jak sie tak zle czuje. Zawsze kazdą chwile wykorzystuje na jakieś lekkie cwiczenia..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...wysiłku,nieświadomie zatrzymuję oddech.Jako dziecko jeździłam na zimowiska w góry gdzie bardzo ciężko przychodziło mi wedrowanie po nich + ciągle zimne wilgotne ręce i stopy( to mam od zawsze do tej pory ).W wieku 19 lat zaczęłam chodzić po Tatrach Wysokich z wielkim wysiłkiem i strachem..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...w 4 dobie nastąpiło zatrzymanie krążenia,widziałam jak odchodzi, ale sie udało,po 3 latach leczenia ,jest zdrowa,trochę wiary ...w leki i wspaniałych lekarzy,wszystkim życze powrotu do zdrowia Michał 30.10.2009. Luska ma rację arytmie można zminimalizować zażywając odpowiednie leki,..

Najpierw stent potem rozrusznik

.. ...którym wyszło już coś nie tak .potem założono mu na 24 godz holtera.po tym badaniu wyszło ze ma 1 sekundowe zatrzymania akcji serca.zadecydowano o założeniu rozrusznika.czy miał ktoś podobną sytuacje...

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...E od zoladka to sie zatrzyma druzgocaca deterioracja miesnia sercowego. Do tego nie trzeba byc ekspertem aby to zauwazyc. Szczegolnie ze corka tej osoby ma tez problem od 42 roku zycia ( od peri - menopauzy ) z sucha skora ma malym miejscu lydki, ktora ustepuje poprzez codzinne branie..

Chelatacja - Str. 10

.. ...okrętu? a może już został zatrzymany przez organa ścigania? 3.kochani nie wierzcie w cudowne uzdrowienie bo gdyby takowe istniało niejedna nagroda Nobla byłaby przyznana jej twórcom. 4. Nagroda Nobla przyznana w 1913 r chemikowi Arturowi Wernerowi nie dotyczyła chelatacji pod którą..

Chelatacja - Str. 11

.. ...wiem czy już nie masz zatrzymanego paszportu. hehehehehehehe - - - * * * - moderacja, Administrator ps. proszę o zachowania kultury w wypowiedzi... Witam wszystkich Interesuje mnie wątek chelatacja a poprawa wzroku ( - 1,5 krótkowzroczność + początki astygmatyzmu ). Jeśli jeszcze Pan Jan..

Chelatacja - Str. 12

.. ...Rafa, czyżby już by zatrzymany?????????????????????????????????????????????????????? Brakuje mi pana debilnych argumentów nie podpartych wiedza medyczna ani badaniami klinicznymi. Z uwag jakie pan napisal to nawet nie znasz pan skadu wlewu czyli jesteś 0. Jak nie podoba sie mój poszt..

Chelatacja - Str. 16

.. ...przejsć spacerem bez zatrzymywania się i bólu w piersiach. Chelatacja dała mu nadzieję, tak brutalnie odebraną przez lekarzy z państwowej służby zdrowia. Dodam jeszcze jedno zdanie dla największego pieniacza na tym forum. Ojciec dostał zawału na stole operacyjnym w szpitalu podczas..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 2

.. ...i pojechalam na izbe zatrzymano mnie na obserwacji trzy dni powiedziano mi ze to nerwica ciagle lekarze mowia mi ze to nerwy ale nigdy nie chcialo mi sie w to wierzyc!wyszlam ze szpitala i po swietach poszlam do kardiologa powiedzial mi ze to jest wlasnie czestoskurcz nadkomorowy!ale..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...serce zmęczy to może się zatrzymać.Czy są jakieś sposoby nie wliczając tabletek żeby zatrzymać szybkie bicia serca?Pozdrawiam Lilia, ja tez z pierwszym atakiem trafiłam do ,,dowcipnego * lekarza, który uraczył mnie opowiastką o zatrzymaniu sie serca przez co z nerwów rozpędziło się..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...powtorzylo. Atak probowalem zatrzymac pijac szklankami lodowata wode i wywolujac odruch wymiotny ale bezskutecznie. Po 2h pojechalem do szpitala i dopiero po serii 3 x adenozyna + betaloc czestoskurcz ustapil. Rowniez bede musial wybrac sie na ablacje. Lekow nie biore bo mam po nich..

Śpiączka po zawale serca

.. ...ciezki z powikłaniami( zatrzymanie serca reanimacja ).W 3 dobie zaczeto mu odstawiać leki nasenne , jak do tej pory narazie tylko otwiera oczy i rusza jedną nogą.Narazie nic lekarze niewiedzą.Mam nadzieje że bedzie wszystko dobrze,bo przeciez ludzie wybudzaja sie ze śpiaczek i sa..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...nadbałtykiem zostalam zatrzymana bo nawet chodzic mi nie wolno było ... pozdrawiam wszystkich i zycze zdrówka : ) Witam, 4 m - ce temu przeszłam zator płuc, i od tej pory biorę acenokumarol, w sumie dosyć szybko doszłam do odpowiedniego INR ( od 2 do 2,6 ), zauważyłam, że mleko obniża mi..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...niewydolnosc serca.Bardzo zatrzymuje jej sie woda w organizmie.Leki moczopedne,ktore musi przyjmowac bardzo wyplukuja jej potas.Niestety po zazyciu potasu miala okropne bole zoladka.Nie moze wiecej przyjmowac go w tabletkach a w diecie to za malo.Czy ktos z szanownego panstwa spotkal sie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...np. spironol, ktory zatrzymuje uciekajacy potas. Dziwna sprawa jest, ze tych skurczow jest duzo po zabiegu a przed nim ich nie bylo, badz prawie nie bylo. Amerykanie tlumacza to gojeniem sie rany w sercu po zabiegu. Polacy - najczesciej nic nie tlumacza. Przypuszczam, ze jest to celowe..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...uciazliwe,umiecie je zatrzymac w domu albo nie trwaja dlugo,czujecie sie dobrze,mozecie brac leki na serce i pomagaja wam one,nie macie zawodu,w ktorym czestoskurcz by preszkadzal ( ja taki bede miala juz za rok,wlasciwie juz sie tym zajmuje jako praktykantka ),nie macie ambicji na..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 21

.. ...ataki nauczylam sie zatrzymywac sama tylko niewiem jak dlugo mi sie to bedzie udawac nigdy nie trafilam na pogotowie z tym nigdy nie stracilam przytomnosci poprostu niemajac z nikog pomocy przez te lata nauczylam sie radzic sobie sama po 24 latach wreszcie trafilam na lekarza ktory..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...na stół operacyjny, zatrzymanie krążenia ) na pewno nie przyczyniły się do wzmocnienia organizmu. Tak więc porównanie wieku niewiele da. Wierzę że dziś lub jutro usłyszysz od lekarzy, że sytuacja się ustabilizowała, no a później przez parę dni czy też tydzień będziesz słyszała, że jest..

Jakby serce mi się zapowietrzalo i na sekundę zamieralo

.. ...wlasnie lek, ze serce sie zatrzyma, ja raczej bolu nie odczuwam ale wlasnie takie cos jakby na chwile niepelny skurcz byl, zatrzymanie, a potem od nowa dalej...dzieki Bogu....pozdarwiam! jutro ide do lekarza ciekawa jestem co mi powie...ostatnio doszedlo dziwne uczucie, np. spie i..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ...najlepiej wykonac aby to zatrzymać. Mam jeszcze prośbę czy może mi ktoś wytłumaczyć co to znaczy Kardiomiopatia DECOMP. No więc jestem z powrotem pozdrawiam wszystkich : ) 8 dni tym razem ! zostałem zakwalifikowany do ścisłej grupy obserwacyjnej ...jak na razie ! Przeszczep to kwestia..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...postępuje, bo nie da się tego zatrzymać, ale jak widać można skutecznie spowolnić jej proces. No i niestety jak to w życiu - to jest loteria - u kogo jak szybko postąpi. Jak ma kogoś coś zeżreć to i leki nie pomagają. Mam znajomych po takich chorobach, młodszych ode mnie a już po..

Po ablacji - Str. 7

.. ...raczej jakby sekundowe * zatrzymania * serca, a potem jedno mocne uderzenie i bije sobie dalej. Tak to odczuwam. Poza tym wszystko jest dobrze, aż się nie mogę nadziwic:D I coraz mniej się męczę !! hej dziewczyny mam 36lat jestem dwa miesiące po ablacji właśnie wczoraj miałam..

Po ablacji - Str. 8

.. ...długie i potrafię je zatrzymać,chociaż co do lotu to boje sie jak cholera nie wiem czy ze strachu nie dotanę napadu: ) mam nadzieje że nie..Pozdrawiam jeszcze raz! Witam jestem świeżo po ablacji( 12.05.07 ) czuję się naprawdę świetnie już jestem w domu zabieg troszkę nieprzyjemny,ale OK..

Po ablacji - Str. 9

.. ...60 ale wazne ze sie zatrzymało ale nie załamałam sie i nie mam zamiaru sie poddać to tyle jakby co to pytaj a tak na marginesie mam niedoczynność tarczycy i to również moze mieć wpływ na częstoskurcze ,trzymaj sie pozdrawiam Witam, jestem 6 tygodni po ablacji i musze przyznac ze..

Po ablacji - Str. 21

.. ...wrażeniem, że serce zatrzymało się. Mam nadzieję, że to nie hipohondria. Ile Wam udało się najkrócej dochodzić do siebie? Czym trzeba wspomagać leczenie? Bierze się jakieś lekarstwa po zabiegu? Podobno przez ablacją testuje się, w którym miejscu pojawia się nadczynność, jakieś..

Niskie tętno

.. ...jakby zaraz miało się zatrzymać, a po chwili wali jak szalone. Aż mi się słabo robi, nie wiem skąd to się bierze. Nie pale, nie piję alkoholu ani kawy. Mam 22lata. Lekarze twierdzą ,że to od stresu. Zawsze te same opowieści słyszę. Mam tą dolegliwość już 1,5roku. Zanim dostałem tych..

Niskie tętno - Str. 2

.. ...leczona powinna być jesli jest objawowa ( omdlenia ). U mężczyzn wieczorem w trakcie wyciszania się może być w okolicach 48, u kobiet 51. Powinnaś iść do kardiologa, bradykardia grozi zatrzymaniem krążenia...

Palenie papierosów a WPW

.. ...to tak ze serce sie zatrzymuje i jest mocne uderzenie i podobno to jest wpw.. zastanawiam sie czy palenie papierosow ( a pale juz pond 10 lat ) ma cos wspolnego z tymi objawami.. co o tym sadzicie? aha! znacie jakis dobrych kardiologow w Legnicy lub okolicy ktorzy wykonuja ablacje? ps...

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...slysze.Oddech mi sie zatrzymuje,sciska klatke piersiowa.Brak mi tlenu,wpadam w panike,musze brac bardzo gleboke wdechy,strasznie sie mecze.Wszystkie badania od stop do glow mam idealne.Wszyscy wyrokuja,ze to objawy somatyczne,ze nerwica.Biore juz antylekowy seroxat i tabletki na..

Niedoczynność tarczycy - Str. 10

.. ...jednak nie moge tego zatrzymac, organizm * wyslizgal * sobie taki sposob reagowania na pewne trudnosci, emocje i teraz gladko sie wslizguje w nadczynnosc. Wiem, ze moglabym teoretycznie wyleczyc sie z tego ale nie jestem pewna, czy moja psychika, emocje, sposob reagowania sa gotowe na..

Niedoczynność tarczycy - Str. 16

.. ...to dobre napewno ok zatrzymała mi się woda a kiedy waga sama spadnie niewiem czekam dalej .pozdrawiam pa Witam wszystkich. Stwierdzono u mnie wole hashimoto. Od kilku lat jestem pod opieką hematloga ( leukopenia i trombocytopenia )... w zasadzie moje * leczenie * to tylko wizyty..

Niedoczynność tarczycy - Str. 22

.. ...wielu endokrynologów zatrzymał się ze swoją wiedzą gdzieś w latach 70 - tych...Zrób te badania, wyciągnij od lekarza opis usg i skonsultuj się z jakimś innym specjalistą. A jak będziesz miała jakieś wątpliwości to zajrzyj na forum, tam na pewno Ci pomogą..

Niedoczynność tarczycy - Str. 23

.. ...prostu wali ale wtedy zatrzymuję sie na pare sekund nie myślę o niczym i oddycham ALE TO CO NAPISAŁAM NIE ZWALNIA OD JAK NAJSZYBSZEJ WIZYTY U SPECJALISTY ZRÓB TO OD RAZU NAPRAWDĘ NIE MA NA CO CZEKAĆ TO SAMO NIE MINIE POZDRAWIAM I TRZYMAM KCIUKI To znowu ja... mnie też boli w klatce..

Propranolol - Str. 2

.. ...to mogłoby dojść do zatrzymania akcji serca Jak to po co łączyć.... No przecież dlatego, że Betaloc nie działa wystarczająco. Skoro Betloc nie działa wystarczająco, to albo trzeba zwiększyć jego dawkę albo szukać innego leku Mam pytanie? Na początku kwietnia wypiłem 1 litrowy napój..

Miała być nerwica a jest WPW

.. ...Ciężarówki nie da się zatrzymać tak szybko wrazie w... Ja z chęcia poddam się tej aplacji, radze i topbie. Pytałem znajomego kardiochirurga, który wykonywał w swojej karierze kilkadziesiąt takich zabiegów. Ani jeden przypadek nie skończył się źle dla życia pacjenta. A stawka jest wysoka:..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...uczycie ze serce się zatrzymuje, ale nigdy mnie tak nie roztrzepotało. na następny dzień byłam na EKG które było ksiazkowe, Echo serca tez oki. kardiolog powiedział że jestem zdrowa jak koń, ale ten dyskomfort i to uczucie przewracania odczuwam codziennie co jakiś czas. Ewelina Postaram..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu - Str. 2

.. ...potem sie mysli ze sie zatrzyma i juz nie ruszy. nie jest to uczucie jak przy dodatkowych skurczach, nie mam po tym tego mocnego uderzenia tylko poprostu zaczyna znowu bic. A moze to cos z elektryką w sercu? jak myslicie? Doga Pani na ekg nie wyjdzie nic, jeśli nie zostanie zrobione w..

Ablacja - Str. 10

.. ...nadzieje że tym razem zatrzymają moje częstoskurcze na dłużej : ) martucha a dlaczego musisz miec 2 ablacje?? jaki rodzaj arytmi masz? Życzę udanej ablacji - a zespół i opieka w allenorcie faktycznie idealna i wymarzona : ) Witam serdecznie! Mój mąż jutro podda się ablacji. Pierwszy..

Ablacja - Str. 11

.. ...przerywali ale miałam zatrzymanie akcji serca ,trwało to nie długo ale wystarczająco .zebym więcej się na to nie zgodziła .Przed ablacją miałam trzepotanie przedsionków z okresowym przewodzeniem 230/min. Dzisiaj bylam u lekarza i okazało sie że serce bije 40 do 50/min lekarz przypisał mi..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...przyjęć chyba 20 razy aż zatrzymali mnie pewnego dnia w szpitalu na obserwację. Wyleżałem się tydzień czasu i zostałem wypuszczony jako zupełnie zdrowy. I tak do dnia dzisiejszego morduje się z moją nerwicą. Oczywiście objawy psychiczne takie same jak piszecie: myśl o śmierci, strach..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 30

.. ...zaraz się przewróce, zatrzymujące lub przyśpieszające bicie serca itp. A miałam te dolegliwości 1rok. Teraz już ich nie mam. Czasami tylko może raz na 2 miesiące głowa mnie zagoli ale to taki normalny ból. A teraz borykam sie z układem pokarmowym z którym wcześniej nie miałam problemu..