Zatrzymanie krążenia

Defibrylacja

Defibrylacja

.. ...pacjenta z NZK ( Nagłe Zatrzymanie Krążenia ). Wykonanie defibrylacji. posmarować całe powierzchnie elektrod ( łyżek defibrylatora ) żelem, który zmniejsza opór przewodzenia w miejscu styku elektrody ze skórą; wybrać wartość energii ( 200J dla pierwszych dwóch defibrylacji, 300 - 360J..

Metody operacyjne by-passów

.. ...rozcięcie mostka ), zatrzymaniem serca i podłączeniem do krążenia pozaustrojowego ( sztucznego aparatu płuco - serce ): pomost żylny aortalno - wieńcowy ( ACVB ); ominięcie zwężenia tętnicy wieńcowej za pomocą pomostu z tętnicy piersiowej wewnętrznej ( ITA lub IMA by - pass ). Metody..

Migotanie komór

.. ...jednym z mechanizmów zatrzymania krążenia i przyczyną nagłego zgonu sercowego ( NZK ). W przebiegu migotania komór w mięśniach i układzie bodźcoprzewodzącym serca panuje elektryczny chaos. Wynikiem tego jest desynchronizacja kardiomiocytów - komory serca jako całość nie kurczą się i nie..

Niedowaga

Niedowaga

.. ...mogą wystąpić zaburzenia miesiączkowania lub nawet zatrzymanie krwawień. Niedowaga wiąże się także z zaburzeniami w funkcjonowaniu układu naczyniowo - sercowego. Może prowadzi do niewydolności krążenia...

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. Nagłe zatrzymanie krążenia ( NZK ) jest to stan potencjalnie odwracalny, konieczne jest podjęcie czynności reanimacyjnych. Trzeba jednak pamiętać, że nagłe zatrzymanie krążenia może być pierwotnie spowodowane przyczynami poza sercowymi. W takich sytuacjach reanimacje nie przyniesie skutku, jeśli nie zostaną..

Osierdzie

.. ...może być NZK ( nagłe zatrzymanie krążenia ) i zgon chorego. W niektórych chorobach zakaźnych dochodzi do zajęcia osierdzia i powstawania w jego obrębię blizn łącznotkankowych ( np. w gruźlicy ). Możliwe jest także zwapnienie osierdzia i powstanie swego rodzaju pancerza, jest to jednak w..

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. ...zgonem sercowym ( nagłe zatrzymanie krążenia – NZK ). Są do przede wszystkim pacjenci z napadowymi częstoskurczami komorowymi ( utrwalony częstoskurcz komory może przekształcić się z migotanie komór ) i ludzie z już przebytym nagłym zatrzymaniem krążenia. Od kilku lat wskazania do..

Zespół Brugadów

.. ...pierwszych trzech odprowadzeniach przedsercowych ( V1 - V3 ). Leczenie zespołu Brugadów polega na zabezpieczeniu chorego przed nagłym zatrzymaniem krążenia. Wszczepia się kardiowerter - defibrylator ( ICD )...

Zespół MAS

.. ...wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia ( NZK ) i jest wskazaniem do wszczepienia stymulatora serca. Diagnozę opiera się na wywiadzie oraz badaniach dodatkowych. Jeśli nie udaje się uchwycić napadu w zapisie EKG metodą Holtera, można zastosować rejestrator zdarzeń lub badanie..

Mostki mięśniowe

.. ...zaburzeń rytmu czy nagłego zatrzymania krążenia jest nieznany. Wydaje się, że ryzyko powyższych incydentów sercowo - naczyniowych jest niewielkie, rokowanie jest dobre - 98% pacjentów przezywa 5 lat od rozpoznania. Podstawą leczenia objawów związanych z obecnością mostków mięśniowych są..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...nagłym zgonem z powodu zatrzymania krążenia. W pozostałych przypadkach pojawia się zespół wieńcowy, dławica piersiowa czy atypowy ból. Ogółem z powodu choroby wieńcowej umiera około 24 proc. mieszkańców krajów Unii Europejskiej - mówił prof. Andrzej Rynkiewicz z Akademii Medycznej w..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...klinicznym jest nagłe zatrzymanie krążenia i oddychania - dlatego właśnie chorobę tę nazywa się cichym zabójcą . Najpoważniejszym problemem szpitali, wbrew dotychczasowym przekonaniom, nie są zakażenia wewnątrzszpitalne, tylko zakrzepica żył głębokich. Zator tętnicy płucnej, będący jej..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 2

.. ...Zapomniałem dodać, że nagłe zatrzymanie krążenia w przebiegu WPW( czyli zgon, jeżeli nie uzyska się pomocy ) mogą wystąpić jako pierwszy objaw choroby. Generalnie ryzyko związane z zabiegiem ablacji ( w dobrym ośrodku ) jest mniejsze niż ryzyko życia z tym zespołem. No dobra.. mozna na..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...w 4 dobie nastąpiło zatrzymanie krążenia,widziałam jak odchodzi, ale sie udało,po 3 latach leczenia ,jest zdrowa,trochę wiary ...w leki i wspaniałych lekarzy,wszystkim życze powrotu do zdrowia Michał 30.10.2009. Luska ma rację arytmie można zminimalizować zażywając odpowiednie leki,..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...na stół operacyjny, zatrzymanie krążenia ) na pewno nie przyczyniły się do wzmocnienia organizmu. Tak więc porównanie wieku niewiele da. Wierzę że dziś lub jutro usłyszysz od lekarzy, że sytuacja się ustabilizowała, no a później przez parę dni czy też tydzień będziesz słyszała, że jest..

Niskie tętno - Str. 2

.. ...leczona powinna być jesli jest objawowa ( omdlenia ). U mężczyzn wieczorem w trakcie wyciszania się może być w okolicach 48, u kobiet 51. Powinnaś iść do kardiologa, bradykardia grozi zatrzymaniem krążenia...

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD)

.. ...I mi przytrafiły się zatrzymania krążenia, po których stwierdzono idiopatyczne migotanie komór. W 2004 roku wszczepiono mi ICD. Przeżyłam już jedną wymianę i interesuje mnie jak inni przez to przeszli. anna.kwapien@wp.pl stronka www.defji.fora.pl jest nieaktywna prosze w razie ptan..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...lipcu 2007 roku miałam zatrzymanie krążenia w mechanizmie migotania komór. Jestem po dwóch ablacjach w Lublinie. Niestety one nie dały pozytywnego rezultatu. Nadal mam zaburzenia rytmu. Bardzo szybko się męczę. Biorę na stałe concor10,i suplementację potasu i magnezu, kaldyum 6 kapsułek,..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...2007a w lipcu miałam zatrzymanie krążenia.Zespół długiego Qt,zatrzymanie krążenia,kardiomopatia przerostowa to są kryteria do defika dlatego,że w mechanizmie migotania komór dochodzi do zatrzymania i defibrylator tj.taka osobista reanimacja.Zatrzymanie miałam w lipcu2007.Zaczęło się..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 11

.. ...leżał w szpitalu przed zatrzymaniem krążenia ). U męża punktem zwrotnym była operacja, musieliśmy mu wytłumaczyć, że jest przygotowywany do operacji, na której przeżycie ma marne szanse. Po kilkunastu godzinach ( około 3 dni po pierwszym zatrzymaniu ) tłumaczenia zaczęło coś docierać...

Blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...serca lub okresowego zatrzymania pracy serca. Objawia się to m.in. wolnym tętnem, zawrotami głowy, ciemnieniem przed oczami, omdleniami, upadkami, niewydolnością krążenia. Czy ktos moze mi wytłumaczyc co oznacza to wyrazenie Niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa Czy to cos gożnego?..

Częstoskurcz komorowy

.. ...komór Aga! Jezeli miałaś zatrzymanie krążenia, to chyba musiałaś stracić przytomność, a poza tym to migotanie komór, które ( z tego co wiem, jest śmiertelne ). Musiałaś chyba wtedy być w szpitalu, bo ( moim skoromnym ) zdaniem, w przeciwnym wypadku nie byłoby Cię wśród nas –..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 5

.. ...wolnością 5 dni. Doszło do zatrzymania krążenia w przebiegu migotania komór. To był koszmar. Udało się. Zreanimowałam go. Od dwóch tygodni jestem non stop w szpitalu. Ciągle się boje, bo wwidziałam jak umarł prawie... Umieram ze strachu o niego jak tylko wychodzę za drzwi oddziału. Kilka..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór - Str. 2

.. ...r. przeżyłam pierwsze zatrzymanie krążenia. Reanimował mnie świeżo poślubiony mąż przez ok. 0,5 h.Następnie leżałam na OIOM nieprzytomna przez 3 dni. stwierdzono wtedy Zapalenie Mięśnia sercowego po rzekomo przebytej grypie. W 2004 r. po raz drugi zatrzymałam się ( w jednym dniu..

Wzrost ciśnienia po augmentinie (amoksiklav)

.. ...częstoskurczu i nagłego zatrzymania krążenia.Reanimowała mnie szybko sąsiadka po przewiezieniu do szpitala reanimowali mnie jeczcze 6 razy,przeżylam piekło.Miałam wydłużone QTw zapisie ekg,prawie zero potasu ale przezyłam i mam wszczepiony ICD ( gdyby miała się sytuacja powtórzyć )Teraz..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...komór, które prowadzi do zatrzymania krążenia nawet nie zastanawiałem się nad tym, czy poddać się zabiegowi, czy nie. Cholernie się bałem - szczególnie po przeczytaniu postów pisanych przez HIPOCHONDRYKÓW( przepraszam, jeśli obrażam tych, którzy nimi nie są ) z tutejszego forum... Po..

Wszczepiony defibrylator

.. ...dawce miałam NZK( nagłe zatrzymanie krążenia )1 raz w domu a potem jeszcze 6 razy w szpitalu.Byłam reanimowana ręcznie i defilibratorem, przeżyłam koszmar. Lekarze stwierdzili że lepiej dla mojego bezpieczeństwa mi to wszczepić gdyby miało się to powtórzyć.Trudno mi z tym żyć. Autor..

Ablacja - gdzie robić? - Str. 2

.. ...jej słabo i doszło do zatrzymania krążenia po 45 minutach reanimacji mama odzyskała świadomość dziś miała badanie na chorobę wieńcową okazało się że jest wszystko ok mama czuje się dosyć dobrze stwierdzono u niej niski poziom cholesteroru i potasu do tego jeszcze stwierdzono cukrzyce :(..

Kardiowersja

.. ...krążenia, a w konsekwencji zatrzymanie akcji serca i śmierć pacjenta. Rokowanie co do przeżycia chorego z tak niską frakcją w przypadku zatrzymania akcji serca lub dekompensacji krążenia ( norma u ludzi zdrowych to 50 - 60 % ) i skuteczności zabiegów reanimacyjnych jest bardzo..

Brak pulsu wyczuwalnego

.. ...reguły brak tętna oznacza zatrzymanie krążenia - a to - wierz mi wiąże się z utratą przytomności. trochę tylko się wystraszyłaś - ale to ze nie umiesz wyczuć tętna - nie znaczy ,ze go nie masz. Głowa do góry. a po takich historiach jak opisujesz - marsz do lekarza. powikłania pogrypowe..

Wsteczna perfuzja mózgu

.. ...niedokrwiennym, kiedy po zatrzymaniu krążenia w tkance, jej martwicy - dochodzi do wtórnego ukrwienia niedotlenionych tkanek - z kolejną falą zaburzeń funkcjonowaniamózgu? stosowana np. przy operacjach tętniaka aorty wstępującej połączona z głęboką hipotermią a no to doktor Kowalski..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...dochodził do głowy Przy zatrzymaniu krążenia dochodzi do niedotlenienia wielu narzadów ( mózg jest szczególnie narażony ). Jeżeli był to rozległy zawał a więc dotyczył wielu dużych naczyń to rzeczywiście dopóki naczyń tych się nie udrożni to serce nie będzie pompować krwi dla innych..

Pytanie do Piotra, dostałam zatrzymania krążenia

.. ...pacjentom u których zatrzymanie krążenia czy migotanie komór wystąpiło jako reakcja polekowa. Czy po tej anginie nie wystąpiło czasem u Ciebie zapalenie mięśnia sercowego, które mogło spowodować jego uszkodzenie i w konsekwencji ten częstoskurcz i migotanie? Wtedy wszczepienie..

Przełożenie wielkich naczyń

.. ...krążemie zewnątrzustrojowe zatrzymanie krążenia na 1 minutę w 4 dobie życia. Relaksacja przepony po stronie lewej. Pooperacyjne zaburzenia rytmu serca częstoskurcz peczka Hisa. Asymetria przepływu płucnego na niekorzyść strony lewej i częste zapalenia płuc. Po półrocznej walce z..

Stan wegetatywny po zatrzymaniu serca - czy jest szansa?

.. ...ciśnieniem i nagle doszło do zatrzymania krążenia.Był reanimowany, ale zbyt póżno, bo mózg człowieka po zatrzymaniu krążenia żyje od 4 - 7 minut i jeżeli w tym czasie serce nie podejmie pracy dochodzi to trwałych uszkodzeń . Mój mąż był w śpiączce 3 miesiące i już się nie obudził.Też..

Tarcie osierdziowe i kłucie serca

.. ...np o biurko ) ,przy zatrzymaniu głębokiego wdechu ,słyszę moje serce ( bez użycia tych słuchawek nie wiem jak sie to nazywa : ) ) i bardzo pasuje mi to do opisu tarcia osierdziowego , jednak miałem robione ekg i echo serca ,które nic specjalnego nie wykazały , jedynie podejrzewano u mnie..

Zespół MAS - czy konieczny rozrusznik?

.. ...wystąpieniem nagłego zatrzymania krążenia,a to już może być dużym problemem.Powodzenia dzięki serdeczne nie ukrywam że się boję,ale to chyba normalne szukam jeszcze wiadomości w jakim znieczuleniu jest wszczepiany rozrusznik bo mnie straszą,że po znieczuleniu do kręgosłupa mogę być..

*To tylko chwilowe niedotlenienie* a potem zawał i zgon

.. ...karcie napisał i nagłe zatrzymanie krążenia w chorobie wieńcowej. Do tej pory dręczą nas wyrzuty sumienia,że może trzeba było zażądać karetki mimo,iż dyspozytorka delikatnie zniechęcała do tego...Może trzeba było zadzwonić do jakiegoś anonimowego kardiologa i opisać sytuacje...Można..

Proszę o odpowiedź.

.. ...respiratorem.Dzisiaj już oddycha sam,niestety miał wodę w opłucnej,która została ściągnięta,oraz migotanie przedsionków.Bardzo ciężko oddycha.Czy ktoś może był w podobnej sytuacji?Strasznie się wszyscy martwimy...

Proszę o pomoc.

.. ...dziadkiem. Zaczęło się od zatrzymania krążenia. Był reanimowany. Teraz jest w szpitalu pod respiratorem, ma problem z oddychaniem. Miał niedotlenienie mózgu. Jest w śpiączce farmakologicznej. Gdy jest wybudzany strasznie jest nadpobudliwy, rusza nogami i rękami. Na dodatek ma jedną nerkę..