Zawał brzuszny

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...obszaru jamy brzusznej ale również z klatki piersiowej. Zawał serca może zamiast typowym bólem zamostkowym manifestować się właśnie bólami w okolicy nadbrzusza. Jest to tak zwana maska brzuszna zawału...

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. Zawał serca typowo manifestuje się silnym, dławiącym bólem w klatce piersiowej, promieniującym do lewego barku lub żuchwy, z towarzyszącym lękiem przed śmiercią i często także z dusznością. Czasami ból promieniuje do nadbrzusza lub ból w nadbrzuszu występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy maską..

Nadżerki żołądka

.. ...ocenie dolegliwości bólowych w nadbrzuszu, u pacjenta bez wywiadu choroby wrzodowej a z wywiadem choroby niedokrwiennej serca, lekarz zawsze pomyśli również o nietypowym bólu zawałowym ( maska brzuszna )...

Napady lęku panicznego

.. ...i ogromny lęk przed zawałem .Moje pierwsze pytanie dotyczy właśnie zawału , czy rzeczywiście mogę go dostać w czasie takiego ataku ? Moje drugie pytanie dotyczy badań : miałam robioną morfologię ( glukoza , kreatynina ,cholesterol, elektrolity , CK - MB ), USG jamy brzusznej , USG serca..

Rehabilitacja po by-passy

.. ...59 lat,jest po dwóch zawałach i operacji tętniaka na orocie brzusznej. Operacje bedzie miał przeprowadzaną w szpitalu Uniwersyteckim Im Jurasza w Bydgoszczy. Ale teraz lekarze odchodzą od robienia koronarografii przez tętnice udową, bo jest to bardziej męczące dla pacjenta, niż..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...nie palił ,nie miał zawału,nie miał duszności ,a oni ciągle kazali robić stenty . No i jeden się udał a drugi nie , żyła pękła .Tata poszedł na własnych nogach miał za dwa dni być w domu ,zbliżały się święta ,ale to były ostatnie godziny umierał przy nas na łóżku szpitalnym i bólach..

Wymioty, mdłości, bóle rąk, nóg, osłabienie, senność

.. ...niech potwierdzi lekarz. Zawał serce nie sądze więc ekg i wszystko jasne 1 min badania. Czasami zawał serca owszem występuje pod zasłoną tzw. maski brzusznej częściej u kobiet dlatego zrób ekg pytania??? może coś dopowiem, ale do lekarza tzreba iść. teraz niby ciut lepiej, ale nadal..

Nerwica w ciąży - Str. 33

.. ...ostatnio myślałam że zawału dostanę!pewnie pojadę tam zestresowana,po ostatnim mierzeniu mi ciśnienia.Opowiem wszystko jak wrócę! Dziewczyny ze mna moze nie jest tak zle jak nie biore validolu ale dobrze tez nie jest dzisiaj pogoda deszczowa wczoraj niic nie napisalam bo mialam duzo..

Nerwica w ciąży - Str. 188

.. ...ruchomość, ale za to ten * zawał * , grozi i boli. może to normalne na moim etapie ciąży, moze nie, do tego dzieciaki mi się wykładają, wszystkie coś mają, jedno brzuszek, drugie kaszle, trzecie boli gardło i katarek ma i takie zdechle i obolałe,ze aż zal, pogoda jest taka zmienna,że..

Chyba z nowu nerwica;(

.. ...przestraszyłam. Myślałam że na zawał zejde. boje się że znów może powrócić to cholerstwo :( a bardzo sie tego boje. Boje się też o moje maleństwo w brzuszku żeby nic mu się nie stało chyba bym umarła. Poradzcie co robić bo nie chce znowu tego samego przechodzić. A do lekarza rodzinnego..