Zawał płuca

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...niewystarczające może dojść do zawału płuca. Objawy zatoru płuc. Zator płucny to nagły stan kliniczny i może objawiać się następującymi objawami: u większości przypadków nagle pojawia się duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ) oraz przyspieszenie oddychania; ból w klatce piersiowej,..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...niewydolnością serca; zawał serca, ostry stan niedokrwienny mięśniówki serca; nadciśnienie tętnicze; zaburzenia rytmu;wady zastawek serca np. zwężenie zastawki mitralnej powodujące zastój krwi w płucach; udar mózgu ( Insultus cerebri ). płucne. zapalenie płuc; zachłyśnięcie płynami;..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 76

.. ...jak przy stanie przed zawałowym czułem ostre sciskanie i kłucie w klatce piersiowej tak jakby mnie ktoś za płuca i serce złapał i wykręncał w lewo i prawo myslałem że zaraz umre ale pogotowie przyjechało zrobili mi EKG miałem cisnienie 120 na 80 i ze sercem wszytko oki ale puzniej sie..

Woda w płucach

.. ...oddechowe doprowadzi do zawału serca :( bardzo proszę o szybką podpowiedź - dla utrudnienia dodam ( sorki za żartobliwy ton ), że Tato jest od 1.5 miesiąca dializowany - niestety nie ma nerek :( zdaję sobie sprawę z faktu,że sytuacja jest nadzwyczaj trudna ale przed usunięciem drugiej..

Woda w płucach - Str. 2

.. ...lata, ale jest po 2 zawałach, ma miażdzycę, bajpasy w nogach i chorobe wieńcową. Czy rzeczywiście można pozbyć sie wody dzięki lekom podawanym dożylnie?Proszę o wytłumaczenie tej kwestii. ..MAm za soba 1/3 i nie umiem odpowiedziec na ani jedno pytanie: ) mój Ojciec[54lata]ma wodę w..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...zatorowości płucnej, zawału płuca i ( jako wisienka na torcie ) poważnej sepsy. Na drugi dzień defibrylacja 12 razy w ciągu pół godziny i natychmiastowa decyzja o wszczepieniu elektrody ( stymulator ). Po niedotlenieniu mózgu były pewne problemy - zaburzenia pamięci teraźniejszej, ale po..

Dodatkowe skurcze - Str. 161

.. ...żył by dalej gdyby nie zawał ale żył z tą chorobą 21 lat!!!!!!!!! szkoda że nie doczekał tego przeszczepu. w tej chorobie ważne są badania kontrolne i leczenie i niestety dyscyplina. dzisiaj są nawet przeszczepy jednocześnie płuca i serce to już w skarnych etapach. gabi kochanie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 84

.. ...jak przy stanie przed zawałowym czułem ostre sciskanie i kłucie w klatce piersiowej tak jakby mnie ktoś za płuca i serce złapał i wykręncał w lewo i prawo myslałem że zaraz umre ale pogotowie przyjechało zrobili mi EKG miałem cisnienie 120 na 80 i ze sercem wszytko oki ale puzniej sie..

Po operacji bajpasów

.. ...usiąść ... bali sie o zawał ... najpierw koronarografia - zrozpaczona Mama dzwoniąca , że na sygnale odwieźli Tatę do Ustronia na te USG żył ... a potem od razu Ochojec i diagnoza: bajpasy bo na standy za późno... po tej operacji na Ojomie wyglądał okropnie ... dren pod płucami go..

Nerwica?

.. ...mówia ze to nie moze byc zawał ani nic takiego.Mój kolega miał zawał i umarł. Witam Ola! Ja po operacji wyrostka właśnie miałam to samo. Lekarz powiedział że to przez nie rozprężone płuca. Podczas narkozy tak bywa... No i kazali dmuchać w taki balonik i przeszło boleć, i gorączka zeszła...

Zatorowość płucna

.. ...zapalenie płuc a następnie zawał płuca. Zatorowość powstała w wyniku tego zawału Gajka, zator powstaje najczęściej z powodu zakrzepicy żył głębokich, u osób chorych na różnego typu wrodzone zaburzenia krzepliwości krwi ( np. Trombofilię ), niestety może się zdarzyć również u osób..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 2

.. ...lekarze byli pewni,że mam zawał,ja tym bardziej,ale po dokładnych badaniach okazało się,że to szok na tle nerwowym czy cos takiego.. do tej pory nie mogę się pozbyć tych objawów,czuję się jakbym miała już 80 lat,a serce niby mam zdrowe.. w ramach dygresji,może na ciebie najechałam,ale..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 12

.. ...przydusiło że myślano że mam zawał. W szpitalu stwierdzono oczywiście nerwicę no bo cóż by innego. Badania z wyjątkiem wysiłkowego wyszły mi dobrze. Na szczęście dostałam inhalator który pomógł mi w krytycznym momencie pozwolił jakby przepchnąć powietrze. Zaś pulmonolog stwierdził że mam..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 19

.. ...b.źle, myślałam że mam zawał płuca i już po mnie. Bałam się być i zasypiać sama ze strachu, że umrę we śnie. W głowie słyszałam wycie * duszę się duszę się itd. * . Uczucie nie do opisania. O pracy nie było mowy. Hejka Marzenka, Na duszności w tej chwili biorę tylko i wyłącznie słabe..

Zawał serca 3-go stopnia

.. ...tato ( lat 57 ) mial zawał serca 3 - go stopnia. Wstawili mu bajpasy, ale musieli go podłączyć do respiratora ponieważ płuca przestały same pracować. Wdało się zapalenie płuc ( objęte ponad połowa płuc ). Dostał gorączkę - po 1,5 tygodnia wystąpiła niewydolność nerek. Chciałabym się..