.. ...wieńcowej i w konsekwencji zawału serca. Blaszka miażdżycowa uszkadza również głębsze warstwy ściany tętnicy, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju tętniaków. Etapy powstawania blaszki miażdżycowej. 1. Prawidłowa ściana naczynia wieńcowego. 2. Ogniska stłuszczenia błony błony..
.. ...się o przechodzenie zawału serca wynikającego z ogromnego wysiłku. Jednak badania dowiodły, że po biegu serce maratończyka jest zestresowane, ale nie wykazuje oznak mającego nastąpić ataku. W budowie i funkcjach serca maratończyka zachodzą zmiany, ale nie prowadzą one do ataku serca...
.. ...promieniowania rentgenowskiego u zawałowców dowiodły, że średnio każdy pacjent otrzymuje równowartość ok. 725 prześwietleń klatki piersiowej przed wyjściem ze szpitala. Jest to dawka trzykrotnie większa niż dopuszczalna dla pracownika elektrowni jądrowej w ciągu roku. Chociaż naukowcy..
.. ...chorują na serce i mają zawał niż abstynenci. Alkohol a chorzy na serce. Jednak alkohol nie tylko sprzyja zachowaniu zdrowego serca. Polecany jest również osobom cierpiącym na schorzenia układu sercowo - naczyniowego – jak donoszą najnowsze badania przeprowadzone pod okiem Umberto..
.. ...które niedawno przeszły zawał serca. Wszyscy znaleźli się w stanie krytycznym i wymagali operacji odblokowującej naczynia wieńcowe. Chirurdzy usunęli komórki tłuszczowe z brzucha każdego pacjenta i umieścili je w specjalnej maszynie w celu odseparowania komórek tłuszczowych od komórek..
.. Naukowcy zbadali 11 konkretnych zestawień genów u setek osób nie chorujących na zaburzenia pracy serca i na ich podstawie potrafili określić ryzyko wystąpienia u nich ataku serca w przyszłości. Do tej pory diagnostyka ataków serca nie była zbyt precyzyjna. Natomiast badania genetyczne wykrywające możliwość..
.. ...naczyń i wystąpienia zawału serca lub udaru. Badając molekuły naukowcy zwrócili uwagę na Notch ze względu na jego powiązanie ze zgonami u chorych na serce poprzez rozrost i przemieszczanie się komórek mięśni gładkich powodujących miażdżycę tętnic. Zespół badaczy analizował wpływ..
.. ...leku często prowadzi do zawału serca lub udaru. Najnowsze odkrycie może okazać się przełomowe w terapii pacjentów cierpiących równocześnie na artretyzm oraz niewydolność krążenia. Wpływ leku na lipidy. Przeprowadzając analizę metaboliczną mysiego osocza naukowcy zauważyli, że badany lek..
.. ...osób, które już przeszły zawał serca lub udar i są narażone na ponowne komplikacje. Wnioski z drugiego badania. Drugie badanie przeprowadzono na mniejszej grupie osób ( 12 tys. ), które przeszły zawał serca i zażywały po nim czterokrotnie większe dawki statyn niż standardowe. Okazało..
.. ...przechodziły wcześniej zawału serca ani udaru mózgu. W czasie trwania badania, czyli w przeciągu dwunastu lat aż 864 osoby dostały udaru. Zależność między alkoholem a papierosami. Badanie dowiodło, że alkohol miał zupełnie inny wpływ na organizm palaczy oraz osób niepalących. Niepalący,..
.. ...które mogą prowadzić do zawału serca. Odkrycie to opisane w magazynie „Krew” ma przyczynić się do lepszego diagnozowania i leczenia chorób wieńcowych jako najczęstszego schorzenia serca, powodującego najwięcej przedwczesnych zgonów. Odkrywanie nowych genów mających wpływ na..
.. ...jednoznacznie wskazuje na zawał serca czy inną przewlekłą chorobę. Jednak kierowanie pacjentów na standardowe badania pozwoli wykryć troponinę T co najwyżej u 1% badanych. Wykrywanie śladowych ilości troponiny T we krwi. Aby określić czy nowa technologia umożliwi wykrywanie już małych..
.. ...ryzyka choroby serca i zawału u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów naukowcy odkryli coś jeszcze. Okazało się bowiem, że ryzyko ataku serca wzrasta natychmiastowo po zdiagnozowaniu zapalenia stawów, nawet pomimo faktu, że średni okres rozwijania się objawów tej choroby to sześć..
.. ...Zanieczyszczenie powietrza a zawał serca. Autorzy badania widzą potencjał w swoim odkryciu, bowiem związek między zanieczyszczeniem a szerokością mikronaczynek może prowadzić do dalszych badań w kierunku wykrywania zależności między zanieczyszczeniem a śmiertelnymi zawałami serca. Jeśli..
.. ...ryzyko udaru mózgu oraz zawału serca. Najnowsze zalecenia dla cierpiących na migotanie przedsionków. Jednym z bardziej zaskakujących stwierdzeń jest to, że ścisła kontrola rytmu serca ( prawidłowy rytm to 80 uderzeń na minutę w spoczynku i 110 po 6 - minutowym spacerze ) nie jest wcale..
.. ...może być zapowiedzią zawału serca. Doniesienia z najnowszych badań opublikowano 11 stycznia na łamach Journal of the American College of Cardiology . Caspase - 3 p17 we krwi świadczy o przyszłym ataku serca. Naukowcy przebadali pacjentów po zawale serca i okazało się, że wszyscy..
.. ...rentgenowskiej. Diagnozowanie zawału serca. Dzięki temu odkryciu będzie można zbadać każdego pacjenta zgłaszającego się do szpitala z niepokojącym bólem serca w kierunku zawału. W tej chwili lekarze są zmuszeni zlecać wiele badań oraz snuć przypuszczenia, jaka może być przyczyna złego..
.. ...pory jedynie połowa zawałowców jest diagnozowana natychmiastowo poprzez badanie EKG. Reszta pacjentów musi wykonać serię czasochłonnych badań ( czasem nawet może trwać to do 12 godzin ), a w takich przypadkach liczy się każda sekunda. Bio - nano - chipy, natomiast, stawiają diagnozę po..
.. Bardzo późne chodzenie spać oraz zakłócany sen mogą mieć długoterminowe, poważne konsekwencje dla zdrowia. Naukowcy z jednego z uniwersytetów medycznych znaleźli powiązanie pomiędzy brakiem snu a udarem, atakiem serca oraz zaburzeniami układu krążenia. Zdrowa ilość snu. Jeśli sen trwa krócej niż 6 godzin w..
.. ...dnia, kiedy występuje zawał serca ma znaczenie dla jego rozległości. W magazynie Heart ukazał się artykuł, w którym badacze stwierdzają, że zawał serca o poranku wiąże się z większym ryzykiem. Rozległość zawału serca. Zawał serca, który ma miejsce między szóstą rano a południem obejmuje..
.. ...udział 83697 osób, które przeżyły zawał serca. Średnia wieku badanych pacjentów to 68 lat. Większą część grupy stanowili mężczyźni. 42,3% badanych otrzymało przynajmniej raz receptę na NLPZ. Diana Maciąg..
.. ...które przeszły niegdyś zawał serca. Dodatkowo, naukowcy sprawdzili, którzy pacjenci zażywali niesterydowe leki przeciwzapalne i, jak długo trwała ich kuracja. Okazało się, że ponad 40% osób stosowało terapię lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi. Poza tym, w czasie trwania badań..
.. ...pomóc z diagnozowaniu zawału serca. Badacze wykazali, że po zawale do krwi wydzielane jest duże białko C wiążące miozynę serca. To odkrycie może stać się podstawą nowego badania, które wraz z innymi testami krwi mogłoby pomóc w diagnozie zawału. Potrzeba jednak dalszych badań, by..
.. ...związanych z ryzykiem zawału serca i choroby niedokrwiennej kolejne pięć. Autorzy badania są zgodni, że ich analizy dostarczają ważnych informacji na temat biologicznych szlaków przyczynowo - skutkowych, które przyczyniają się do choroby niedokrwiennej serca. Ponadto badania podkreślają..
.. ...wpływających na ryzyko zawału serca, czyli wysoki poziom cholesterolu, palenie papierosów, niska wydolność wysiłkowa oraz wysokie ciśnienie krwi, ma duże znaczenie także w przypadku udaru mózgu. Rehabilitacja po zawale serca opiera się na przeciwdziałaniu tym czynnikom, dlatego badacze..
.. ...ale gdy dochodzi do zawału serca, częściej kończy się on śmiercią. Dane statystyczne są alarmujące - o ile w przypadku mężczyzn odsetek śmiertelności w ciągu roku od pierwszego zawału wynosi 25%, u kobiet wynosi aż 38%. Co więcej, panie są dwukrotnie bardziej narażone na drugi zawał..
.. ...bardziej narażone na zawał serca. Ryzyko zawału u badanych osób było większe o 27 - 45% niż u osób, które rzadko mają trudności z zaśnięciem. Istnienie związku pomiędzy bezsennością i prawdopodobieństwem zawału serca powinno być brane pod uwagę po wystąpieniu wszelkich problemów ze snem,..
.. ...związkiem depresji i zawału serca. Naukowcy podkreślają, że depresja jako czynnik choroby serca u młodych ludzi ma większe znaczenie niż inne tradycyjne czynniki, takie jak palenie papierosów, nadciśnienie, otyłość i cukrzyca. Ustalenia te są owocem analizy danych dotyczących 7,641 osób..