Zawał serca objawy

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...dławicowego ( imitujące zawał serca ); postać klasyczna zapalenia mięśnia serca ( kardiomiopatia zastoinowa z zaburzeniami rytmu ); zapalenie mięśnia serca w postaci objawów ogólnych; zapalenie mięśnia serca przejawiające się zaburzeniami rytmu ( głównie komorowymi ). Objawy podstawowe..

Asystolia

Asystolia

.. ...przyczynami asystolii są: zawał serca, wykrwawienie, zaburzenia elektrolitowe takie jak nadmiar potasu w surowicy, niedobór magnezu lub pęknięcie komory serca i tamponada. Rozpoznanie asystolii stawia się na podstawie badania elektrokardiograficznego oraz stwierdzeniu objawów braku..

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...prewencja pierwotna i wtórna zawału serca, profilaktyka przejściowych epizodów niedokrwiennych mózgu ( TIA, transcient ischaemic attack ). Zastosowanie wynikające z właściwości przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Działania niepożądane: pacjenci skarżą się głównie na dolegliwości ze..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. Zawał serca typowo manifestuje się silnym, dławiącym bólem w klatce piersiowej, promieniującym do lewego barku lub żuchwy, z towarzyszącym lękiem przed śmiercią i często także z dusznością. Czasami ból promieniuje do nadbrzusza lub ból w nadbrzuszu występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy maską..

Dławica Prinzmetala

.. ...rozpoczynającemu się zawałowi serca. Charakterystyczne jest występowanie epizodów bólowych w nocy lub nad ranem. Zarówno ból jak i zmiany w badaniu EKG ustępują samoistnie, ryzyko wystąpienia zawału w przebiegu dławicy Prinzmetala jest niewielkie. Rozpoznanie stawia się na podstawie..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...jako ciężkie powikłanie zawału serca. Często prowadzi do wstrząsu i wymaga natychmiastowej interwencji kardiochirurgicznej. Przewlekła niedomykalność mitralna, z uwagi na duże rozprzestrzenienie chorób takich jak nadciśnienie tętnicze i miażdżyca, jest patologią dość częstą. Długo może..

Mostki mięśniowe

.. ...na ryzyko wystąpienia zawału serca, ciężkich zaburzeń rytmu czy nagłego zatrzymania krążenia jest nieznany. Wydaje się, że ryzyko powyższych incydentów sercowo - naczyniowych jest niewielkie, rokowanie jest dobre - 98% pacjentów przezywa 5 lat od rozpoznania. Podstawą leczenia objawów..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego może przebiegać niespecyficznie, niemal bezobjawowo. Wynika to ze znacznej ilości różnych leków, miedzy innymi uspakajających i przeciwbólowych, które przyjmuje pacjent w okresie pooperacyjnym. Często chory nie skarży się na charakterystyczny ból w klatce..

Choroba tako-tsubo (kardiomiopatia wywołana silnym stresem)

.. ...charakterystyczne dla zawału mięśnia sercowego. Zespół tako - tsubo zwykle przebiega z bólem w klatce piersiowej i objawami niewydolności serca, stąd zawsze należy wykluczyć zawał. W przypadku opisywanej kardiomiopatii, nieprawidłowość w EKG wycofują się w przeciągu kilkunastu do..

Badanie śliny pomoże rozpoznać zawał serca

.. ...rozpoznać wczesną postać zawału serca na podstawie badania kilku kropli śliny - poinformowano na zjeździe American Association for Dental Research. Metodę opracował zespół naukowców z University of Texas w Austin, University of Kentucky oraz University of Louisville. U wielu osób z..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...od 80 do 100 tysięcy zawałów rocznie. Jak się oblicza, od 30 do 50 proc. z nich można by uniknąć, gdyby udało się całkowicie wyeliminować palenie. Poważne czynniki ryzyka to również nadciśnienie, cukrzyca i wysoki poziom cholesterolu oraz - często lekceważone - przyspieszone tętno. Jak..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. Gdy dojdzie do zawału serca, liczy się każda minuta. Tymczasem polscy pacjenci, u których wystąpiły objawy zawału, jak np. ostry ból w klatce piersiowej, czekają ze zgłoszeniem się na pogotowie średnio 2,5 godziny - alarmowali lekarze na konferencji prasowej w Warszawie. Jak przypomniał konsultant krajowy w..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...tętniczego i w konsekwencji - zawału serca lub udaru mózgu. Jedynie co piąty pytany uczeń jako formę łagodzenia objawów zdenerwowania deklaruje aktywność fizyczną, a 18 proc. badanych wskazuje na udział w grach zespołowych. Powszechnie stosowaną formą zmniejszania napięcia wśród tej..

Echo serca - Str. 9

.. ...miałem pierwszy od chwili zawału tak poważny sercowy eksces. Potężny ból za mostkiem promieniujący do wszystkich zębów, duszenie się, zlewne zimne poty, specyficzny rodzaj strachu, itd. Doskonale znam te objawy z autopsji. Szczyt trwał około minuty i po dwóch dawkach nitrogliceryny..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 237

.. ...paniczny strach i wizja zawału serca a co za tym idzie śmierci. Często drętwieje mi też lewa ręka i mam uczucie opuchlizny. Robiiłam ogólne badania krwi. cholesterol ekg oraz tarczyce. Czy te objawy żeczywiście są od nerwicy ? czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania ( bo moi lekarze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 541

.. ...że nie dostanę nagle zawału. Dolegliwości spowodowane napadami lęku( duszności, nudności, drętwienie, szybkie bicie serca, poczucie, że zaraz się zwariuje ) to objawy wywołane stresem i jeśli wykluczyliśmy inne choroby ( np. tarczycy ), to naprawdę nie ma się czego obawiać - to minie,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 952

.. ...jak bardzo się boisz zawału serca, albo innej choroby związanej z sercem, to właśnie akurat takich objawów dostajesz tak jak przy tych chorobach... A odnośnie ciśnienia, to nerwica może powodować nadciśnienie i jest to bardzo prawdopodobne... Mlgosiu...w nerwicy najwazniejszy jest..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1000

.. ...jakby miał zaraz dostać zawału.Jeśli ktoś z was miał tak kiedyś to proszę o napisanie. Stella24 - spokojnie. Miałem tak nie raz, czasem nawet gorzej. Teraz borykam się z arytmią serca. Cóż, nerwica zaskakuje coraz to wymyślniejszymi objawami. Trzeba być twardym i się nie dawać. Nie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...wady zastawkowej ale zawału serca. Nie miał nawet 50 lat. Przykro mi z powodu Twojego Ojca...Ja mam problem przy większym wysiłku fizycznym a objawia się on zazwyczaj w postaci zawrotów głowy,co niestety jest bardzo uciążliwe.Miałem robione wszystkie badania kardiologiczne,łącznie z USG..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 9

.. ...że umieram albo jakiś zawał ale echo serca wykazało że mam wypadanie płatka sercowego jakoś z tym żyje : ): ) meduza powiem ci że moj partner na pocątku mówił ze jestem histeryczka ze zabardzo panikuje ze nie mam powazniejszych problemow i sobie wymyslam ale ostatnio zaczał mnie rozumiec..

Niedoczynność tarczycy - Str. 7

.. ...badań krwi ok, nawet te zawałowe itd, enzymy ok. Według badań krwi serce jest zdrowe. Jedynie co źle wyszło to TSH 11. Nie odczuwam objawów niedoczynności jak na razie. Jedynie co to pojawiły się te nieprzyjemne dodatkowe skurcze serca. czesc dziewczyny! Mnie rowniez wypadaly wlosy i moj..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 30

.. ...to ja juz mam prawie zawał serca. brałam doraznie relanium. pomaga, ale lekarze odradzają bo uzaleznia itp. teraz dorwałam tranxene i wczoraj wieczorem wzielam bo mam ucisk w okilicy mostka, i caly czas boję się, niewiadomo czego. kilka dni temu wieczorem, to mialam typowy objaw nerwicy..

Zawał serca bez zapchanych żył albo żołądek?

.. ...rozumiem to w końcu miał zawał czy nie , przecież nerwica nie ma nic oprócz objawów wspólnego z sercem . Ile lat ma Twój mąż ? 44 bedzie mu przyjeto go na podstawie zawalu doszli do serducha od nogi stwierdzili wszystko ok i teraz pytanie od czego mial zawal ktory stwierdzili dosc dlugo..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...go głównie osobom po zawałach.Nie wzięłam ani jednej tabletki. Teraz biorę tylko aspargin i belergot. coś tam pomaga, ale nie bardzo. Witam ponownie! Odwiedziłem niedawno lekarza ogólnego pytając go o zagrożenie związane z objawami, jakie spotykam u mnie. Łatwo się stresuję więc organizm..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek

.. ...kuć ,myślałam że to zawał ale w takim młodym wieku to chyba jest niemożliwe ... odstawiłam nawet siłownie i podnoszenie ciężarów ... może ktoś mi powie co mogę w takim wypadku zrobić gdyż kiedyś byłam juz na badaniu serca i nic nie wykryli / hej mam na imię Asia i lat 28 ,mam te same..

Dodatkowe skurcze - Str. 304

.. ...zdrowie panicznie boje sie zawału byłam przy smierci teścia . któryu dostał zawał id od tego czasu siedzi to we mnie dretwieje mi lewa reka ból promieniuje do szczęki czasem dretwieje górna warga to wszystkie objawy zawału ......do tego te nierówne bicia serca i dodatkowe skurcze..

Potworny ból mostka i pleców

.. ...cud, że z tego wyszłaś. Jak dla mnie typowe objawy ataku lęku związanego z nerwicą. Przynajmniej opis pasuje w 100%. Zapraszam do lekarza na potwierdzenie ( wyklucza się inne choroby na podstawie badań )...

Psychika pacjenta po operacji na by-passy

.. ...wystąpienia w przyszłości zawału mięśnia sercowego, w porównaniu do osób bez zaburzeń emocjonalnych. Rozpowszechnienie objawów depresji u chorych po zawale serca jest szczególnie wysokie i, według niektórych badaczy, sięga 50%. Wzrasta ilość danych przemawiających za..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 3

.. ...były zarezerwowane dla zawałowców w wieku od 50 lat: - ( A jezeli chodzi o nerwice to tak jak tutaj piszecie, to choroba głównie psychologiczna, nie mniej nie można zauważyc tych meczacych objawow fizycznych... a juz szczegolnie jak wychodziłam z domu, jechalam samochodem, byłam w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 13

.. ...pogotowiach że niby mam zawał dałem się przekonać lekarzom że to nerwy i refluks bo nasz przełyk jest naprawdę mocno unerwiony i daje właśnie takie objawy...poczytajcie o refluksie i nie nakręcajcie się bo to tylko nerwica od której się nie umiera ale która bardzo daje w tyłek,piszcie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 17

.. ...przypadkiem nie dostać zawału, nie spałam po nocach. Prosze , jeżeli ktoś z Was to ma napiszcie, czy żeczywiście nie jest to groźne, żadne płatki mi nie wypadają.A przy okazji objawy, które często opisujecie mogą być przyczyną niedomykających się zastawek - duszności, kołatania serca,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...nerwicy mozna dostac zawał albo wylew? W Twoim wieku i przy zdrowym sercu - od nerwicy NIE MOŻNA dostać zawału ani wylewu. Ale czasami miewam takie objawy jakby juz było ze mna zle mysle wtedy ze to juz koniec:( a ja chce jeszcze zyc Ale nigdy jeszcze tak naprawdę nie umarłaś ? ; ) A na..

Kłucie w sercu

.. ...trafił do szpitala z zawałem serca! Ludzie, gdzie kształcą tych lekarzy skoro nie potrafią stwierdzić na dzień przed zawałem ze ktoś ma całe naczynia poblokowane cholesterolem?!!!! Jestem w szoku i już zupełnie nie ufam lekarzom po tym czego byłam świadkiem! Mam 18 lat i takie same..

Dziwne bóle w okolicy serca

.. ...samo bałam się że to zawał objawy podobne ból w klatce piersiowej podobny jak by przełknęło się duży kawałek żółtka od ugotowanego jajka na twardo. drętwienie ręki czasem aż do łopatki i lęk itd często to mnie dopadało teraz rzadziej ale już mam na to proste lekarstwo. lekarze nieraz mi..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 469

.. ...moj mąz myslał ze mam zawał serca kołatanie serca, dusiło mnie w gardlw słabo duszno nogi z waty i ten okropny lek ze za chwile umre jak moj brat teraz doszło jeszcze wiele innych objawow a ja juz wykonałam tyle badan ze juz mi nie mająco robic jestem zdrowa jak ryba a jak mi przyjdzie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 624

.. ...już dawno miałybyśmy zawał.Bo ktoś zdrowy kto nigdy nie miał takich objawów i nagle dostaje jeden taki atak nerwicy( bo te napady są naprawde podobne do zawałowych lub udaru;uderzenie gorąca, walenie serca, brak tchu ), to potrafi tak się wystraszyć, że umiera na zawał!Także głowa do..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1087

.. ...sobie że przecież to nie zawał to nie rak to nie wylew a zwykłe idiotyczne objawy. Sebastian czy powracają do Ciebie myśli o chorobie? Czy lękasz się,ze możesz umrzeć? Czy zdarza się ,ze przyspiesza Ci bicie serca po czym zalewasz się zimnym potem ,ze nerwica znów atakuje? Nefri..

Duszności i ból w klatce, a wyniki dobre

.. ...sie najgorszego, moze zawału nie mam pojecia witaj! Twoje objawy sa jak nerwicowe moze w tym kierunku powinienes cos zrobic wiem bo tez mam takie objawy lezalam nawet w szpitalu wyszlo nerwica serca...pozdrawiam Byłem dziasiaj znowu u kardiologa zrobił mi EKG i wyszło bardzo..

Czy to był zawał serca?

.. ...opisu nie wygląda na zawał - gdzie ból za mostkiem? Z drugiej srony zdarzają się nawet bezobjawowe zawały. Jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza zleci pewnie echo i test wysiłkowy - lub koronografię jeśli będzie uzasadnione. pozdrawiam A nie masz alergii? może po prostu nie możesz pić..

Różnica pomiedzy zawałem a dusznicą bolesną

.. ...rozpoznać dusznice bolesną i zawał serca. objawy są jak mi wiadomo bardzo podobne. założmy że osoba ma bóle zamostkowe, nie ustępują po pierwszej dawce nitrogliceryny, przyjeżdza pogotowie, w szpitalu zawału nie stwierdzono. po podaniu tlenu i dożylnych leków osoba na drugi dzień..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...obawiam sie ze dostane zawału po tej arytmi ktora wystapi po wysiłku. Jak znajdziesz recepte na te zaburzenia albo jakiegos dobrego lekarza to napisz wowi@op.pl. Zarzywałem magnez, aspargin, widze ze nikt nie ma podobnych objawów zeby po wysiłku serce mu szalało Nie umiem z tym sobie..

To objawy nerwicy?

.. ...miesiąca przypominaja zawał serca.czy moje objawy wskazywalyby ze wlasnie na nia cierpie. strasznie boje sie przyszlosci,ze moge zachorowac na raka,ze umre,mam nawet mysli ze moglabym kogos skrzywdzic chociaz nigdy nie przejawialam zadnej agresji wobec nikogo. wmawiam sobie ze jestem..

Nerwica, chroniczny strach czy choroba serca?

.. ...złudzenia prypominał * zawał serca * , a objawiał się zawęzeniem widzenia, zimnymi potami, uczuciem słabości ( drżace nogi ) no i przedewszystkim silny ból w klatce piersiowej na wysokości serca ( również pod łopatką i na szyji promnienujący do czaszki ) - w szpitalu przebadali mnie (..

Niewiedza i strach przed chorobą serca

.. ...lat na serca - chyba zawał ( ta ze strony mamy ) moja mam ma arytmie a ma 42 lata. Moze to jest spowodowane tym ,ze moja rodzina przezyla ciezkie chwile ,ze bylo duzo strachu przez pare lat. Pytanie brzmi moje: jak ja nie mam zadnych objawow, omlden, nie jestem senny itp. czy moze sie..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 3

.. ...jakbym zaraz miał mieć zawał serca lub wylew. Mam takie Silne duszności że oddychać nie potrafie i uczuczucie jakby mrowienia twarzy. Do tego biegam sikać teraz doslownie co 5 minutek, biegam z uczuciem że zaraz się posikam a jak już jestem w ubikacji to ledwo pare kropel uronie. Też mam..

Ból w okolicy serca, ważne

.. ...lekarz powiedział, ze zawał jeszcze nie teraz : ) przepisał paracetamol na 4 dni i aspargin. Objawy te trwały d3 dni, 3 dni trwały bóle, na 4 dzien juz minęły, ale wieczorem powróciły na pare minut, kolejny dzien tak samo, tylko z rana zakłuło. Weekend był w miare spokojny i tak do dziś..

Bóle serca i duszności 3 tyg po operacji ;(

.. ...myślałam że przechodze zawał serca a przeciez jestem za młoda na to mając 18lat ! Co mi się dzieje?? Jestem przerażona .. Wydaje mi się, że raczej nie ma to związku z przebytą operacją. Może zbyt gwałtownie wstałaś z łóżka i mózg był niedotleniony ( stąd wszystkie objawy - nawet nudności..

Nagłe, mocne bicie serca, nierówna prace, zbyt szybkie tętno

.. ...lekarza koniecznie: ) zawał od tego sie dostaje Takie objawy mozna łączyć też z brakiem ruchu i niedotlenieniem serca. Niestety ale gdy tachykardia jest znaczna wtedy bardzo trudno wyjsc z takiego stanu bez lekarstw tylko przy pomocy samych cwiczen. Bo zeby skutecznie cwiczyc trzeba miec..

Ucisk i kłucie w okolicach serca

.. ...wszyscy umierali nagle ( zawał ) niedawno tak tez straciłam mame !Od tamtej pory lecze sie na nerwice lękową która ma podobne objawy jakie opisujesz !! Jednak mój brat od jakiegos czasu narzekał na kłucie w okolicy serca jakies bóle i dusznosci wybrał sie do lekarza i ...okazało sie ze..

Wszystko, co mi wiadomo o natręctwach myślowych

.. ...ujście.Ojciec zmarł na zawał serca - w mojej głowie zakodowało się że podobnie jak on zaraz umrę na zawał - bałam się usiąść - bo on usiadł i zmarł - bolało mnie serce i miałam wszystkie objawy pasujące do zawału.Potem doszła jeszcze obawa przed chorobą psychiczną - cały czas byłam..

Drętwienie

.. ...pażdziernika przeszedłem zawał serca . Po wyjściu ze szpitala kazano mi przyjmować leki Betaloc, Plavix, Polocard, Tritace, Atoris. W okoicy świąt zaczęła mi drętwieć lewa noga teraz drętwieją ręce i obie nogi. Chodze jak pijany na sztywnych nogach. Mam kłopoty ze schodzeniem ze schodów...

Przyśpieszone bicie serca / migotanie

.. ...te objawy nie za na zawałanie. Pogotowia nawet nie wzywałem bo wiem ze te objawy ustana po kilku minutach. Jest to bardzo uciązliwe , ostatni miałem takie * napady * nie 3 w roku ale 4 podczas jednego weekendu. Ostatni trwal jakies 22 min i do tego strasznie zbaldłem, rodzina sie..

10-15 minutowy ból serca i zębów dolnej szczęki.

.. ...był jakiś stan przed zawałowy, co muszę w taki wypadku zrobić? Dziękuję za odpowiedzi. IDZ DO lekarza .Niech to wyjaśni .Ból serca promieniujący do szczęki nie jest błachym objawem .Lepiej to wyjaśnić ...