Zawał serca u kobiety

Przewlekła niewydolność serca

.. ...wpływ obserwowano dla zawału serca ( 6, 34 dla mężczyzn i 6, 01 dla kobiet ), nadciśnienia ( odpowiednio 2, 07 i 3, 35 oraz zastawkowej wady serca ( odpowiednio 2, 47 i 2, 13. Jednak nadciśnienie było zaburzeniem obserwowanym u ponad 60% badanych, a przebyty zawał czy wada zastawkowa..

Pęknięcie wolnej ściany serca

.. ...u ok. 7% pacjentów z zawałem. Powikłanie to najczęściej występuje 3 - 6 dniu zawału. W 90% przypadków pęknięciu ulega ściana lewej komory. Czynnikami, które mogą sprzyjać pęknięciu ściany serca są: pierwszy pełnościenny zawał, kobiety po 60 roku życia, nadciśnienie tętnicze w wywiadzie,..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...niektórych chorych z ostrym zawałem serca oraz u kobiet w ciąży ze wskazaniami do leczenia antykoagulacyjnego ( ciąża stanowi przeciwwskazanie do stosowania doustnych preparatów antykoagulacyjnych, np. acenokumarolu ). Działania niepożądane związane z nodraparyną to przede wszystkim..

Badanie śliny pomoże rozpoznać zawał serca

.. ...rozpoznać wczesną postać zawału serca na podstawie badania kilku kropli śliny - poinformowano na zjeździe American Association for Dental Research. Metodę opracował zespół naukowców z University of Texas w Austin, University of Kentucky oraz University of Louisville. U wielu osób z..

Szybsze tętno w spoczynku a zawał serca

.. ...kobieta jest narażona na zawał serca - informuje British Medical Journal. Amerykańscy naukowcy przyjrzeli się danym dotyczącym około 129 000 kobiet po menopauzie, które nie miały wcześniej problemów z sercem. Okazało się, że kobiety których tętno było najszybsze ( ponad 76 uderzeń na..

Karmienie piersią a zawał serca

.. ...obniża swoje ryzyko zawału serca i choroby sercowo - naczyniowej - informują naukowcy z USA na łamach pisma Obstetrics & Gynecology . Choroby serca są wiodącą przyczyną śmierci kobiet, tak więc bardzo ważna jest dla nas wiedza, co możemy zrobić, żeby się przed nimi zabezpieczyć - mówi..

Więcej dzieci to większe ryzyko chorób serca

Więcej dzieci to większe ryzyko chorób serca

.. ...roku życia przeszło zawał lub udar. W porównaniu z kobietami, które rodziły dwa razy, panie bezdzietne lub mające jedno lub trójkę dzieci były o 10 proc. bardziej narażone na choroby układu krążenia. Ryzyko to było o 30 proc. wyższe u kobiet, które urodziły czworo dzieci i aż o 60 proc...

Bajpasy u 75-letniej kobiety

.. ...taty. Przeszedł rozległy zawał jest po agnioplastyce i teraz ma mieć operację. Powiedz jak to przeszła Twoja mama i Ty. JA wczoraj dowiedziałam sie, ze mój Tata został zakwalifikowany na bajpassy. Boję się ponieważ ma 74 lata. Nie ma żadnych innych chorób poza chorobą serca. Jakie jest..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...myśl, zaraz będę miała zawał, umrę, sama, nie zobaczę juz dzieci i męża, będzie ich wychowywać obca kobieta, moi rodzice zwariuj ą z rozpaczy itd. Często podczs ataku dzwoni e do mamy, ona ma już dość tego, ale jest kochana i za kazdym razem powtarza, dziecko, to minie, jesteś zdrowa. W..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 47

.. ...jest gorsze uczucie od zawału.tylko niestety mój mąż zapomniał ze kiedyś podawał mi hasło do poczty,wiec ja czytalam co sobie pisali...aż nie wytrzymałam - zawiodłam sie na nim strasznie.on gdy sie dowiedzial ze ja o wszystkim wiem znalazł sie u lekarza teraz zmiast brac 0,25..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...21 lat jak dostałam zawału serca, pomimo, że jestem osobą prowadzącą zdrowy tryb życia. Nie mialam też żadnej wady seca, ani podwyższonego cholesterolu. Jestem szczupłą kobietką i regularnie uprawiam jakiś sport, więc jak widać nie ma tu żadnej reguły. Papierosów też nie paliłam, więc..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 535

.. ...miała wieńcówkę, sześć zawałów, trzy operacje serca ( w tym jedne baybassy przy których zarazili ją gronkowcem złocistym, i dwie po ponieważ klatka jej się rozłaziła, a druty były obcym ciałem i * psuło się * ), cukrzycę, miała 40 operacji piersi - guzki ropne ( niestety przyczyniła się..

Wymioty, mdłości, bóle rąk, nóg, osłabienie, senność

.. ...niech potwierdzi lekarz. Zawał serce nie sądze więc ekg i wszystko jasne 1 min badania. Czasami zawał serca owszem występuje pod zasłoną tzw. maski brzusznej częściej u kobiet dlatego zrób ekg pytania??? może coś dopowiem, ale do lekarza tzreba iść. teraz niby ciut lepiej, ale nadal..

Nadciśnienie tętnicze i inne leki

.. ...21 lat jak dostałam zawału serca, pomimo, że jestem osobą prowadzącą zdrowy tryb życia. Nie mialam też żadnej wady seca, ani podwyższonego cholesterolu. Jestem szczupłą kobietką i regularnie uprawiam jakiś sport, więc jak widać nie ma tu żadnej reguły. Papierosów też nie paliłam, więc..