Zawałowe

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...sytuacją stresową. Ból zawałowy z reguły nie ustępuje po zaprzestaniu wysiłku lub zażyciu nitrogliceryny w sprayu lub tabletce podjęzykowej. Charakter bólu jest tępy, rozpierający, rozrywający, ściskający, duszący, rwący, palący. Lokalizacja bólu: zwykle za mostkiem lub po lewej stronie..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...pacjenta przed bólem zawałowym. Dodatkowo można stosować leki rozpuszczające skrzeplinę, tzw. trombolityki. De facto zawał jest najczęściej powikłaniem choroby wieńcowej. Oprócz leczenia farmakologicznego nierzadko podejmuje się również leczenie zabiegowe tego ciężkiego schorzenia. Leki..

Tętniak pozawałowy serca

.. ...Leczenie tętniaka pozawałowego serca. zachowawcze - leki obniżające obciążenie serce, antyarytmiczne, przeciwzakrzepowe; operacyjne - kardiochirurgiczne usunięcie tętniaka ( aneuryzektomia ), resekcja wsierdzia, ablacja prądem częstotliwości radiowej mająca na celu usunięcia ogniska..

Enzymy sercowe (markery martwicy mięśnia sercowego)

.. ...charakterystyczny ból zawałowy, zrost stężenie markerów martwicy mięśnia sercowego. W niektórych sytuacjach ból jest niecharakterystyczny ( np. maska brzuszna zawału ) lub wręcz nieobecny ( u chorych ze współistniejącą cukrzycą ). Zmiany w EKG również mogą być niecharakterystyczne. W..

Ból serca

Ból serca

.. ...po podanie nitrogliceryny. Bóle wieńcowe i zawałowe są znacznie mniej nasilone u cukrzyków. Zawał nie zawsze powoduje książkowe dolegliwości, znane są różne maski zawałowe, na przykład maska brzuszna...

Dławica Prinzmetala

.. ...rozpoczynającemu się zawałowi serca. Charakterystyczne jest występowanie epizodów bólowych w nocy lub nad ranem. Zarówno ból jak i zmiany w badaniu EKG ustępują samoistnie, ryzyko wystąpienia zawału w przebiegu dławicy Prinzmetala jest niewielkie. Rozpoznanie stawia się na podstawie..

Nadżerki żołądka

.. ...ocenie dolegliwości bólowych w nadbrzuszu, u pacjenta bez wywiadu choroby wrzodowej a z wywiadem choroby niedokrwiennej serca, lekarz zawsze pomyśli również o nietypowym bólu zawałowym ( maska brzuszna )...

Przeciw Zawałowi Serca

.. ...Kardiologii Przeciw Zawałowi Serca I i II Kliniki Kardiologii UJ CM, zdrowy styl życia i sport - informuje rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Violetta Szybowska. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na zakup sprzętu medycznego. Wspólna impreza - halowy turniej..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...metodą zapobiegania zawałom serca, jest właśnie leczenie zaburzeń lipidowych, poprzez redukcję cholesterolu całkowitego. W połączeniu z terapią nadciśnienia tętniczego i eliminacją palenia papierosów, pozwoliłoby na obniżenie liczby przypadków tego groźnego zaburzenia nawet o ok. 300..

Polskie masło z kwasami omega-3 obniża ryzyko zawału serca

.. ...występowania choroby zawałowej serca. Zmniejszają możliwość tworzenia skrzepów krwi. Obniżają także poziom złego cholesterolu tj. LDL a podwyższają zawartość dobrego, tj. HDL. W ten sposób ograniczają zmiany miażdżycowe w naczyniach krwionośnych. Kwasy te wspomagają także proces widzenia..

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...powikłaniom, zwłaszcza zawałowi serca i był 10 do 20 razy tańszy niż inne leki stosowane podczas badań. Naukowcy z University of Texas przeprowadzając metaanalizę innych badań, obejmujących w sumie 162 341 pacjentów uzyskali podobne wyniki - nadal leki moczopędne są co najmniej tak samo..

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...obniża się średnia wieku zawałowca. Jeszcze niedawno wynosiła 50 lat, dziś zawał serca zdarza się już u osób, które mają nieco ponad 20 lat i nierzadko u 30 - latków. W dużym stopniu można za to obwiniać stres - przekonywali na konferencji prasowej. Wskazywali przy tym, że stres wymienia..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...jest o zapobieganiu zawałom serca i nagłej śmierci sercowej. Teraz to dopiero zacząłem się martwić. Czy przy wynikach jakie opisałem jestem w grupie ryzyka zawału albo nagłej śmierci ? Bardzo, bardzo proszę o odpowiedź. Mikelek Do Słonka : alrada@gazeta.pl Niestety mieszkam koło..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 53

.. ...wszystkie choroby jakie są. Zawałowcy, nerwicowcy powinni znaleźć dobre rady od innych pozdrawiam Sandra ja właśnie od razu usłyszałem o rozruszniku i utracie życia ( w najgorszym wypadku )... U mnie atak ( bo chyba można to tak nazwać ) występuje średnio raz na miesiąc. Najczęściej..

Echo serca - Str. 8

.. ...wyniki echa serca. Jak na zawałowca podobno są dobre, w co trochę nie wierzę ( bo dlaczego zostałem * dziadem * ? ), ale bardzo Panią proszę o ewentualne potwierdzenie: Wymiary jam serca: - lewa komora: skurcz 36mm, rozkurcz 52mm - mięsień IVS: skurcz 16mm, rozkurcz 14mm - tył: skurcz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 68

.. ...czytałam o Twoim strachu zawałowym. Tak jak to dziewczyny pisały, to jest bardzo typowe. I nie martw się, bo nie ma takiego zagrożenia. To jest nerwica, choroba kameleon, o wielu twarzach. Tak w rzeczywistości, to złudzenie. Nic Ci nie grozi, kochana. DORO, no właśnie tak mi sie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 76

.. ...jak przy stanie przed zawałowym czułem ostre sciskanie i kłucie w klatce piersiowej tak jakby mnie ktoś za płuca i serce złapał i wykręncał w lewo i prawo myslałem że zaraz umre ale pogotowie przyjechało zrobili mi EKG miałem cisnienie 120 na 80 i ze sercem wszytko oki ale puzniej sie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 148

.. ...to jakieś stany przed zawałowe ale badania to wykluczyły.Lekarz przepisał mi bisocard i relanium,biorę te leki cały czas ale ataki pojawiają się w dalszym ciągu.Jak tylko pojawiam się u lekarza mam wrażenie żę traktuje mnie jak panikarę albo wariatkę.Wstydzę się tego bardzo i jest mi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 209

.. ...wyeliminowały sprawy zawałowe. Ale cóż... lęk pozostał, tym bardziej że babcia zmarła na zawał. Teraz jestem już po 2 USG - wszystko ok ( śladowa fala zwrotna na zastawce płucnej - kardiologo uznał że nawet nie ma co leczyc ) Robiłem badania tarczycy bo czasami serce mi szaleje i..

Trigly to trójglicerydy?

.. ...nawet prowadzić do stanu zawałowego. Więcej informacji na pewno udzieli Panu lekarz pierwszego kontaktu bardziej orientujący się w Pana stanie zdrowia. Ewentualne zagrożenia są też opisane w literaturze medycznej dostępnej w księgarniach typu medibooks.pl i na tematycznych stronach..

Niedoczynność tarczycy - Str. 7

.. ...badań krwi ok, nawet te zawałowe itd, enzymy ok. Według badań krwi serce jest zdrowe. Jedynie co źle wyszło to TSH 11. Nie odczuwam objawów niedoczynności jak na razie. Jedynie co to pojawiły się te nieprzyjemne dodatkowe skurcze serca. czesc dziewczyny! Mnie rowniez wypadaly wlosy i moj..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...mostka co wykluczało bóle zawałowe. Po podaniu leków uspokajających udało mi się zasnąć. Od tego czasu do dzisiaj włącznie moje życie to pasmo poszukiwań. Kardiolog za kardiologiem - dziesiątki ekg, echo serca, holter, wysiłkowe. Kilka razy na izbie przyjęć. Laryngolog - wyskoczyły mi na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 116

.. ...nadwagą więc rokuję na zawałowca; ) no ale latek mam 26 więc lekarze mówią że to za wcześnie ), raz wylądowałem na ulicy gdyż zaczęło mi sie kręcić w głowie a raczej nie kręcić tylko świat mi falował ( wezwałem karetkę dali kig z magnezem pokimałem na izbie i mi przeszło ) od tamtej pory..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...zapobiegła mojemu rozległemu zawałowi ( zatkanie naczynie w 90 % ) w miejscu gdzie rozchodzą sie 3 ważne arterie była ok 3 m - ce temu. w Katowicach Ochojcu. Też sie tego początkowo bałem, ale to jest maleństwo wobec wielu ekstrakcji zęba.Potem mogłem spokojnie oglądać wszystko na..

Arytmia serca?

.. ...krótko mówiąc objawy zawałowe. Od listopada 2008 do pamiętnego dla mnie maja 2009 roku , mam tak naprawdę wycięty kawałek życia, sam nie wiem jak dałem rady w tym okresie jeszcze pracować. Z dnia na dzień coraz bardziej zmniejszająca się chęć do życia, powolne zamykanie się w sobie i..

Serce? cały czas niewielki ucisk w sercu

.. ...wyniosłeś taki wzór zachowania z domu? i teraz go powielasz, warto to jednak zmienić, bo szkoda zdrowia. Co do seksu, to może jedynie zapobiegać zawałom tak jak kazda umiarkowana aktywność fizyczna : - )..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 4

.. ...dbający o siebie młodzi zawałowcy, to najzdrowsi ludzie na świecie! Rzadko się to w dzisiejszych czasach zdarza, ale ja chciałem przy okazji podziękować lekarzom i personelowi Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej szpitala miejskiego w Radomiu ( nie mylić z wojewódzkim! )...

Dodatkowe skurcze - Str. 53

.. ...doprowadziło mnie to do obsesji zawałowej... Bezinteresowny - nie wiem jak odróżnic częstoskurcz od tachykardii zatokowej - mi zatokowa wyszła na holterze w liczbie jedenastu - stąd wiem co miałam. Raz pojechałam z takimi gromadnymi ( ? ) do szpitala - wyzwano mnie od nerwicówek które..

Dodatkowe skurcze - Str. 196

.. ...straszne, tak jakby zawałowe i kazał wrócić do domu... Po dwóch dniach znów zaczęłam się dusić ;( lekarz rodzinny zrobił mi EKG... No i zaczęło się! Serce biło mi 194 razy na minutę, a tętno było znacznie podwyższone... Dał mi skierowanie do kardiologa, przepisał też leki Aspargin i..

Dodatkowe skurcze - Str. 234

.. ...pewna ze mam typowo zawałowe objawy.w końcu wylądowałam u psychiatry . Leczenie farmakologiczne , terapie grupowe i indywidualne pomagały tylko na jakiś czas .Juz nie wiem co mam robić i jak dalej z tym żyć wszystko do okola jest piękne a dla mnie czarne .błagam o dobre rady niech się..

Lekarza do *** a znachorowi pomnik

.. ...co z kolei zapobiega zawałom układów krwionośnych, serca ( zapaście ) etc. Zapobiega sklerozie ( starcy ), paraliżom ( wylewy ), szumom w głowie ( migreny ) etc. Złoty srodek dla wszystkich, którzy chcą poprawić kondycję swego organizmu - wszak czosnek od dawna jest znany jako naturalne..

Ból po prawej stronie, nasilający w pozycji leżące

.. ...nie wydaje się to na zawałowy bo całkiem z prawej strony, bardziej pasuje do opisu tych nerwobóli które były opisywane na tym forum. Jeśli ktoś miał podobne objawy, albo potrafi określić przyczyne, sposoby wyleczenia itd, bedę wdzięczny. Jak widać piszę to w środku nocy bo niestety nie..

Bajpasy - powikłania?

.. ...temu miała stan przed zawałowy,po badaniach okazało się że * przechodziła * już jeden zawał i operacja jest konieczna.Lekarz powiedział że operacja jest w Mamusi przypadku bardzo wysokiego ryzyka.Jest juz po trzech operacjach na nowotwór,udar mózgu.Co robić? Mamusia ma 65 lat.Czy ktoś..

Rozległy zawał ściany przedniej i koniuszka

.. ...nie moża było zapobiec zawałowi? Czy stan pozawałowy i długa rehabilitacja to jest wszystko, na co stać kardiologię na początku trzeciego tysiąclecia? Będę wdzięczny za każdą rzeczową sugestię. witaj...u mojego meza bylo podobnie - tylko krócej :( Po kilku latach bóle sie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 3

.. ...były zarezerwowane dla zawałowców w wieku od 50 lat: - ( A jezeli chodzi o nerwice to tak jak tutaj piszecie, to choroba głównie psychologiczna, nie mniej nie można zauważyc tych meczacych objawow fizycznych... a juz szczegolnie jak wychodziłam z domu, jechalam samochodem, byłam w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 48

.. ...usłyszysz, a co do czynników zawałowych to: otyłość, cholesterol, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, dieta uboga w warzywa, owoce i ryby, no i mało ruchu a przede wszytskim wiek!!! glowa do góry!! Dziekuje wam dziewczyny bo sie troszke wystraszyłam fajnie ze jest takie forum..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 84

.. ...jak przy stanie przed zawałowym czułem ostre sciskanie i kłucie w klatce piersiowej tak jakby mnie ktoś za płuca i serce złapał i wykręncał w lewo i prawo myslałem że zaraz umre ale pogotowie przyjechało zrobili mi EKG miałem cisnienie 120 na 80 i ze sercem wszytko oki ale puzniej sie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 245

.. ...biochemię, nawet na marker zawałowy. jak myślicie, co wyszło? że zdrów jak byk, morfologia podręcznikowa, natlenienie jak u kolarza, czyli rewelacyjne. tylko, że nerwica...! taka była diagnoza. teraz wiem, że nazywa się to nerwicą serca i napewno ten wyraz jak i jednostka chorobowa..

Bóle serca w młodym wieku - Str. 2

.. ...zrobiły myślałem że zawało dostane , poszłem do lekarza dał mi magnez bo w nocy spałem prawe że na siedząco nie mogłem oddychać bo bałem sie że zdechne zaraz jak nabrałem powietrze czułem tak jakby kolece mi sie wbijały w serce magnez po przeszło tygodniu lekko pomógł moge juz oddychać..

Kłucie serca przy wdechu - Str. 2

.. ...czekają aż im 40letni zawałowcy będą zapełniać szpitale bez sensu Kiedyś miałam takie bóle jakiś może raz na miesiąc albo i rzadziej... jak rozmawiałam z ludźmi to w takiej częstotliwości każdemu się to zdarza. Ostatnio mam takie kłucie nawet 3 - 4 razy na dzień. Nie zauważyłam, żeby..

Kłucie w sercu - Str. 2

.. ...się i dać zagrożenie zawałowe. Daje więc sporo czasu na działania zapobiegawcze. Więcej informacji na - - - www.kardiobadanie.nets.pl - - - również na tym portalu: http://forum.kardiolo.pl/temat1860.htm Przepraszam za ...grafa zażuty * zarzuty. Z drugiej strony powinna być możliwośc..

Różne wyniki pomiarów tętna

.. ...samego zawału nie był tzw zawałowcem i do samej śmierci mówili mu ze będzie żył ; ) Troche cyniczne, ale prawdziwe. Patrząc na leczenie mojego dziecka w kierunku AZS i alergii śmiem twierdzić że lekarze często nie bardzo wiedząc co to za choroba diagnozują po prostej linii ( nie wnikają,..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...a nawet stanów przedzawałowych. Dlaczego więc SATRO? Od czegoś trzeba zacząć, obecnie taką metodą jest EKG. Jednak ze względu na jego w/w ułomność nie daje wystarczających, wiarygodnych informacji dla podjęcia lub zaniechania dalszych kroków diagnostycznych i / lub leczniczych. Jest to..

Ramipril - Str. 2

.. ...innymi lekami a dla zawałowców to ważne )pozdr.E. to ci Bogdan - prawie jak vel sanofi aventis Pan Bogdan robi dobrą reklamę dla leku. Pozdrawiam przedstawiciela promującego Ramipril, gratuluję obszernej wiedzy na ten temat. tym bardziej że są tansze odpowiedniki Tritace i mozna je kupić..

Wysokie tętno 122/86/125

.. ...następny zawał * * czas zawałowy * ...zrozumiałem od lekarza że tj; bym czekał az cos się stanie ..juz sam nie wiem co mam otym mysleć..leki jakie biore to bestpirin i bisocard..czekam na odpowiedż Proponowałabym wybrać się do innego kardiologa z wynikami, które posiadasz. Poza tym..

Ból lewego ramienia i klatki piersiowej

.. ...moga być stany przed zawałowe,tworzy sie w żyle zator,niekoniecznie w samym sercu,moze to nawet byc w stopie : ) co to moze byc bolą miesnie wzdluz calego ciala najbardziej boli lewa strona kazde miejsce jakie dotchne to boli nie kiedy mam zawroty glowy i bardzo duzo mam pulsy ktore nie..

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 10

.. ...masz wielu nerwicowców, zawałowców i osobo z innymi dolegliwościami. Wyślesz do nich maia i podpytaj Pozdrawiam Dzięki za podpowiedź. Jutro wejdę na tą stronę. Pisałam o tym również na swoim blogu i na forum Goldenline w grupie książki, książki, książki. Znalazłam już 3 chętne osoby,..

Nieporządane działania leków pozawałowca

.. Jestem zawałowcem, serce do przeszczepu. Ale biorę masę leków które doprowadzają mnie do problemów. Mianowicie nagle * mięknę * spocony, zawroty głowy, bóle, duszenie w klatce piersiowej/napewno nie wieńcowe/, drętwienie i puchnięcie dłoni /nóg nie/ ciągłe zapalenie scięgien rąk, ustawiczne uczucie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 416

.. ...powiedział ma pani stan przedzawałowy podał zastrzyk jakaś tabletkę i pomogło tego sie nie da opisać okropny ból i zesztywniała mi cała twarz i szyja w wczoraj nie odezwałam sie bo po afobamie zasnęłam jak dziecko dziękuje Wam za pamięć i pozdrawiam wszystkich cieplutko...buziaki Noi co..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 489

.. ...ma objawy podobne do zawałowych więc mam prawo podejrzewać najgorsze i karetkę wezwać!!! Zrobią badania dadzą zastrzyk i jadą ! A sąsiadom oczy z orbit wychodzą co też się u mnie dzieje ,czy czasem na noszach mnie nie zabierają. Ja to już olewam !!!!W końcu o czymś muszą gadać prawda?..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 491

.. ...przypadkiem nie jest ból zawałowy a on mi odpowiadają ,że z takim bólem jeszcze ze 100 lat pożyję!! Ta pani psychoterapeutka u której byłaś najwidoczniej sama potrzebuje terapii bo ewidentnie ma jakiś problem skoro w ten sposób do pacjentki sie odzywa.Nie przejmuj się jej gadaniem i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 502

.. ...słów na temat objawów zawałowych,jak to odczułeś,czy to boli i jaki jest to ból. Przepraszam ,że tak wyskoczyłam z tą sprawą ale uwierz mi proszę ,że bardzo wiele znaczy dla mnie taka wiedza i doświadczenie z pierwszej ręki czyli od kogoś kto przeżył coś ,czego ja panicznie się boję. Ten..

Badanie krwi - enzymy *zawałowe*

.. Jak zmieniają się wskaźniki CKMB, CPK, AspAT , AlAT, mioglobina w kolejnych dniach po zawale? Czy można precyzyjnie określić na ich podstawie ile czasu upłynęło od zawału? Jak wstrząs kardiogenny wpływa na te parametry? Jakie są * normalne * wskazania mioglobiny u zdowego człowieka? wszystko jest tutaj..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...pozdrawiam wszystkich zawałowców, serca w górę - nie załamywać się. Witaj Wlodek.Moj maz ma wstawione dwa stenty.Pierwszy w w lipcu a drogi w sierpniu.Mial robiona koronarografie bo ma stwierdzona chorobe wiencowa i miazdzyce zarostowa.Ternice wiencowe byly w bardzo zlym stanie i mezowi..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...jeszcze są. pozdrawiam zawałowców, stentowców i bajpaśników. serca w góre - nie załamywać się. Witam wszystkich ,mam pytanie czy po zamontowaniu stentu ,jestem skazany na tabletki do końca życia???pozdrawiam jak raz o to nie pytałem lekarzy, ale myślę że tak. stent nie zmienia skłonności..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 3

.. ...Pozdrawiam Wszystkich zawałowców Witam ! dawno nie pisałam ,ale proszę przeczytać tag: * po koronografii powstał zakrzep * kiedyś opisałam tam jak może być po stentach i nie dlatego żeby straszyć ,ale pomóc pozdrawiam wszystkich ,życzę im zdrówka . Witam. Janek T - skąd bierze się..

Kłucie i pieczenie w mostku

.. ...być bóle wieńcowe lub zawałowe skoro nie występowały wcześniej. dziękuję za odpowiedź... jutro mama skontaktuje się z lekarzem i zadecydujemy co dalej robić mialem podobny problem zniknal po manipulacji kregoslupa cos gdzie uciskalo i dawalo bol promieniujacy do klatki piersiowej bol w..

Dr Rath Medycyna Komórkowa a choroby układu krążenia - Str. 2

.. ...nie zapobiega zupełnie zawałom serca co udowodnił bez żadnej wątpliwości prof. Więcek z Uniwersytetu Medycznego z Katowic! Jak długo jeszcze będziecie chcieli ludzi * kisić * w marynacie chemicznej i udawać, że specyfiki tego typu są wielkim dobrodziejstwem likwidującym przyczyny chorób..

Śmierć po bajpasach - Str. 3

.. ...ręce.Zastraszono go,że drugiego zawało może nie przeżyć i operacja w tym wypadku jest konieczna.Pomimo tego,że Tato chorował na cukrzyce t.2 i niewydolność nerek lekarze podjęli się wstawienia by - passów.Operacja odbyła się 5.03.2009r.Już po operacji zaczęłam się niepokoić.Tato był..

Zawał serca i by passy

.. ...dawkach to dobry lek dla zawałowców. I pilnuj jego wizyt u kardiologa bo wiesz jak to jest - szewc bez butów chodzi, a lekarz unika kumpli po fachu bo niby sam jest fachura i wie wszystko.I jeszcze jedno - staraj sie nie naciagać go na pizzę i hamburgery u Mc Donalda - niestety po tych *..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...juz bym chyba ze 100 zawałow miala , to nerica takie figle płata , takze sie tym nie przejmuj. Pozdrawiam: ) Miranda,to bardzo pocieszajace co napisalas,mam nadzieje,ze to9 faktycznie nerwica,ale u mnie nerwica zawsze objawiala sie - zawsze tzn od 2,5 roku na niua cierpie - objawiala sie..

Niskociśnieniowiec cukrzyk zawałowiec - mieszanka leków

.. Witam. Piszę w imieniu mojej babci - starszej osoby w wieku 80 lat. jest to osoba rześka i bardzo silna ale niestety od lat choruje na cukrzycę ( nie potrzebuje jeszcze insuliny ). Jest po zawale ( 3 lata temu ) i po udarze mózgu ( 10 lat temu ). Jest jednak sprawna i nacodzień funkcjonuje jak 50 - latka...

Zawał utajony - ukryty?

.. ...jakieś leki ?A czy temu zawałowi mozna zapobiec jak.Aczy on ma coś wspólnego z nerwicą serca?jeśli możesz to odpowiedz mi będe ci wdzięczna .pozdrwieńka i jeszcze raz dzieki za odpowiedzi. Generalnie kazdy zawal moze byc ( ale nie musi ) w skutek nerwicy serca. Jest pare przyczyn..

Niewydolność serca 4 stopnia - Str. 2

.. WYSZUKIWARKA zawałowców? Sporo zawałowców znajdziesz na portalu społecznościowym www.naszechoroby.pl Tam szybko odszukasz osoby z sercowym problemem i możesz do nich napisać, tworzyć grupy przyjaciół. Okazuje się że choroby też łączą...

Bóle i ucisk serca

.. ...skupiającym znerwicowanych, zawałowców www.naszechoroby.pl Tam szybko odszukasz osoby z sercowym problemem i możesz do nich napisać, tworzyć grupy przyjaciół. Okazuje się że choroby też łączą. Piotr Witaj. Prawdopodobnie cierpisz na nerwobole. Mialam tak samo, bylam u lekarza. Zalecenia,..

Sanatorium po zawale serca

.. ...opieką i rehabilitacją pozawałową sanatorium. Oczywiście nie koniecznie przez NFZ. I jeszcze jeżeli macie namiar na dobrego kardiologa który w końcu zająłby się CAŁOŚCIOWO mamą. Aha! Z Warszawy : ) dzięki za pomoc pozdr http://www.sanatoria.com.pl/wyszukiwanie_out_profile.php artur - nie..

Zawał serca przy wykrwawieniu?

.. ...czy osoba nieprzytomna może ulec zawałowi? oczywiście. to pytanie do LEPu? soso a jak myslisz jezeli stracisz duzo krwi to serce bedzie pracowalo na wode jak myslisz? jezeli logicznie myslisz.pozdrawiam..

Ból, pieczenie szyji i mostka

.. ...ostrzeżenie dla potencjalnych zawałowców - pozdrawiam ! dzięki za odp. - nie byłem jeszcze u lekarza biorę leki nasercowe i uspok. moż się poprawi ,ale nadal czuję duszność i po opisanym bólu czuję w klatce piersiowej takie poobrywanie jak po kaszlu, a nie chciałbym nadaremnie..

Zawał serca 3-go stopnia

.. ...lekarze, są trzy stopnie zawałowe - trzevi jest najcięższy... :( Po zawale także miałem problemy z płucami. Niestety nie powiem Ci jakie szanse ma Twoj tata wyjść z tego, bo każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. Porozmawiaj z lekarzem prowadzącym i bądź dobrej myśli...

Rajd rowerowy dla pozawałowiczów z Warszawy i okolic

.. ...i zbieram chętnych pozawałowiczów z Warszawy i okolic na wiosenny rajd rowerowy. Witaj, niestety nie jestem z Warszawy, a chętnie wybrałabym się na taki rajd, mimo, że nie miałam zawału. Studiuję fizfoterapię i zajmuję się tematyką zawałów, miło jest patrzeć jak osoby po ich przejściu..

Bóle po angioplastyce

.. ...wysoki poziom markerów zawałowych.Jest wiele opinii, że angioplastyka nie zawsze daje dobre rezultaty. Ja osobiście bardzo dobrze oceniam koronografię, bo dzięki niej ustalono,że oprócz zatkanej lewej tętnicy wieńcowej,która była powodem zawału, miałem zatkaną w 75% prawą tętnicę Takie..

Ból w klatce

.. ...towarzyszyć zarówno zawałowi serca jak i np. pęknięciu pęcherzyka płucnego ( zdarza się to młodym osobą podczas wysiłku fizycznego i jest nie grożne ale towarzyszy mu potworny ból ). Najlepiej idz do lekarza wykona ci podstawowe badania: morfologia, ekg, rtg klatki piersiowej.~ Opisywane..

Odwodnienie - Str. 4

.. ...będzie za chwilę. Ból zawałowy przy takiej niepewności to niemal pestka. Gdy masz ból zawałowy to już wszystko jest mniej więcej jasne o ile ten ból jakoś gwałtownie nie przybiera na sile. A w stanie tachykardii jest o tyle gorzej że jeszcze nic nie boli - a już człowiek jest ledwo żywy...

Problem z erekcją czy to przez wadę serca??

.. ...normy. czy ktoś z * zawałowców * próbował może cupido? chciałbym przeczytac jakas konkretna opinie, mam delikatne problemy z nadcisnieniem i musze regularnie badac serce, jednak seks to wazny element zycia, nie dam rady z tego zrezygnowac! to juz wole brokuły jesc... chcialbym wiedziec..

Rak wszystkiego czyli nerwica! - Str. 2

.. ...podejrzeniem stanu przed zawałowego w tym trudnym czasie dla mnie musiałem poddać sie operacji przeżyłem a nerwica dalej trwa Hej! Bingo a w jaki sposób walczysz z tą cholerną nerwicą i czy bieżesz teraz jakieś leki?Pozdrawiam: ) nie pociesze cię ja z tym żyję tyle lat i każdy atak jest..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...sie ze mam stan przed zawałowy a przewaznie dzieje mi sie to własnie w czasie spoczynku jak siedze lub leze ostatnio przytrafiło mi sie to równiez podczas sobotniej nocy gdy siedziałam ze znajomymi wypiłam 2 piwa i skoczyło mi cisnienie posiedziałam jeszcze chwilke i pojechałam z mezem..

Przechodzony zawał serca

.. ...typowej ewolucji krzywej zawałowej. Oczywiście badania serca jak choćby wykonanie echa są jak najbardziej wskazane, ale wykonanie ich tydzień czy dwa tygodnie poźniej niczego wielkiego raczej nie zmieni. Natomiast nadciśnienie trzeba zacząć leczyć bezwzględnie natychmiast i zbicie go do..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. ...z podobnymi objawami zawałowymi. Okazało się, że w stendzie powstał zakrzep krwi. Ale tym razem doszło do reanimacji i niestety nie wiem ile trwała. Ponownie wykonano koronografię. Tata 5 dni był w śpiące. Po wybudzeniu ma problemy z wykonywaniem ruchów i mową. Mamy prywatnego..

Jak to jest z tymi lekami?

.. ...żywieniowych ludzie stają się zawałowcami ...jestem po zawale i bałabym się sama odstawić leki ...wiem że leki to zło konieczne...ale jeśli wyniki się poprawią to zapewne lekarz nie będzie kazał niepotrzebnie brać leku od cholesterolu ...jestem zwolenniczką naturalnego leczenia ale...nie..

Szybkie tętno i ciśnienie a potem nagły spadek

.. ...jak w rodzinie sami zawałowcy,to przebadaj się cholesterol,Poziomy elektrolitów,morfologia z rozmazem,TSH.Nie pal ,uprawiaj sport np.codzienna gimnastyka lub szybki marsz na dłuższy dystans[o tej porze roku bieganie nie jest dobre,bo może się skończyć zapaleniem gardła - niskie..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca

.. ...kwalifikuje sie na zabiegi po zawałowe .Zawał był po duzym wysiłku fizycznym ( nie straciłem przytomnosci chodziłem z tym ) obecnie czuje sie dobrze ,jestem w szpitalu ,leczony farmakologicznie płyny ( nitrogliceryna zastrzyki do brzucha na droznosc zył ) mam obawy czy musze isc na..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca - Str. 2

.. ...mi rozne od serca ,po zawałowe po cholesterol ,obnizanie cisnienia ,mętlik mam w glowie nie toleruje prochow i jestem pewien ze mieszanina tej chemi w tabletkach ,mi nie słuzy co robic ,w koncu zrobili mi echo serca : oto wyniki tego badania : Aorta nieco ,szersza ,3,54 nie ma zmian na..

Podwyższone ciśnienie rozkurczowe

.. ...czas. Pochodzę z rodziny zawałowców ( z jednej i drugiej strony ) i tylko ja jeszcze nie miałam zawału, a jestem już po trzydziestce. Generalnie jestem szczęściarą i wiele chorób rodzinnych mnie omija : - ) Ciekawi mnie tylko takie ciśnienie... i to cholernie. Cieszę się, że nie jestem..

Bóle w kladce piersiowej

.. ...pierwsza pomoc. polopiryna zawiera kwas acetylosalicylowy - ten sam co ,,Acard * * używany przy miażdżycy,po zawałach i zapobiegając zawałom i udarom. może masz chorobe wieńcową ,musisz się przebadać...

10-15 minutowy ból serca i zębów dolnej szczęki.

.. ...był jakiś stan przed zawałowy, co muszę w taki wypadku zrobić? Dziękuję za odpowiedzi. IDZ DO lekarza .Niech to wyjaśni .Ból serca promieniujący do szczęki nie jest błachym objawem .Lepiej to wyjaśnić ...