Zawroty głowy i widzenia

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...potylicy, krwawienia z nosa, zawroty głowy, pogorszenie tolerancji wysiłku. Często pierwszym objawem klinicznym jest pogorszenie widzenia. Nadciśnienie tętnicze wywołuje wiele niekorzystnych powikłań. Do najczęściej występujących zaliczamy: choroba niedokrwienna i zawał mięśnia..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...wystąpić nagle jako zawroty lub bóle głowy, zaburzenia widzenia, omdlenia i utrata przytomności. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku nagłego spadku ciśnienia ( np. hipotonia ortostatyczna ), wystąpienia ciężkich zaburzeń rytmu serca, przy nagłym zmniejszeniu się ilości..

Zespół wazowagalny

.. ...czy drętwienia kończyn. Przytomność wraca samoistnie. Leczenie zwykle ogranicza się do unikania sytuacji wyzwalających omdlenie. W niektórych przypadkach stosuje się leki pobudzające układ współczulny...

Zasłabnięcie

Zasłabnięcie

.. ...utraty. Mogą wystąpić zawroty głowy, mdłości, zaburzenia widzenia. W odruchu obronnym organizmu spada napięcie mięśniowe, pozycja pionowa nie sprzyja prawidłowemu ukrwieniu ośrodkowego układu nerwowego. Zasłabnięcie można określić jako stan przedomdleniowy, dolegliwości ustępują..

Zwężenia tętnic szyjnych

.. ...Mogą sprowadzać się do zawrotów i bólów głowy. Częste są także omdlenia, utraty przytomności, zaburzenia widzenia. Przy zwężeniach znacznego stopnia może wystąpić zespół TIA lub nawet może dojść do udaru niedokrwiennego mózgu. Zwężenie tętnic szyjnych operuje się, jeśli towarzyszą mu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 898

.. ...dodatkowe, potworne zawroty głowy, uczucie usuwania się ziemi spod nóg, skakanie obrazu, uczucie nierealności, zaburzenia widzenia, o żołądku i jelitach w ogóle nie wspominając, bo do sensacji z ich strony niewiele potrzeba. Najgorsze zaczęło się po narodzinach naszej drugiej córeczki, 3..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1034

.. ...: ) Miewa ktoś z was zawroty głowy ? W sumie to bardziej jakieś zaburzenia widzenia, jakbym świat inaczej widziała , jakby był za mgłą, ale jej nie widzę. Do tego dochodzą napięciowe bóle głowy i niskie ciśnienie ;/ Wczoraj sobie mierzyłam i miałam 96/64 ale troszkę poruszałam sie..

Hipotomia ortostatyczna

.. ...wyprostu. Objawia się to zawrotami głowy, zaburzeniami widzenia i niekiedy sumem w uszach. Możliwe są także omdlenia przy wyjątkowo złośliwej hipotonii. Jezeli odczuwasz te epiozody bardzo niemile,poproś lekarza o pomoc. Najprościej jednak pamiętać o tym,aby unikać gwałtownych zmian..

Niedoczynność tarczycy - Str. 16

.. ...tygoni mam niesamowite zawroty głowy, nie mogę sama wyjśc na ulicę, bo mam drżenie nóg. Obecnie przjmuję 87,5 eutyroxu i z dnia na dzień jest coraz gorzej Byłam u okulisty /opadajaca powieka i podwójne widzenie/ u neurologa. Wszyscy mówią, że jest to związane z tarczycą. Bardzo proszę o..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 193

.. ...się wychodzić z domu,boje sie wszystkiego poniewaz mysle ze cos mi sie stanie.Nie wiem czy to nerwica ale wiem że niszczy mi i mojej rodzinie życie.potrzebuje pomocy tylko nie wiem gdzi moge ja otrzymac..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...rzeczy : puls 140 , zawroty głowy, sztywnienie mieśni, napady astmy, niesamowity lęk, zaburzenia widzenia, szum w uszach, agorofobia. Przebyłam wszystkie możliwe badania, włacznie z TK różnych ćżęści ciałam, kiedy w końcu trafiłam na osobę którA WŁAŚNIE WYLECZYLA SIę Z NERWICY. TAK..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 227

.. ...dochodził do tego lęk zawroty głowy nogi jak z waty i drżenie praktycznie całego ciała,także duszności i zamroczone widzenie w końcu wylądowałem u lekarza zrobili mi ekg badania krwi wszystko ok.dostałem propranolol jakieś krople na serce i relanium doraznie ataki się nasilały doszło do..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 7

.. ...sprawności mam problemy z zawrotami głowy , podwójne widzenie z efektami świetlnymi , występują szumy w głowie. Niestety lekaże nie wiedzą co mi dolega po przeprowadzeniu kilku badań stwierdzono jedynie ze moja sztuczna zastawka jest nieszczelna i posiada falę zwrotną ale na tyle małą że..

Dziwne bóle, podwyższone ciśnienie, poblemy z widzeniem

.. ...gorzej i te ogromne zawroty głowy , nudnosci , bole brzucha biegunki. 3majcie sie moi mili moze jakosc bedzie. Mam dopiero 13 lat i też mam już z tym spore problemy; wysokie ciśnienie, kołotanie serca, bardzo złe samopoczucie ( czasem nawet myśli samobójcze ), bóle w klatce podczas..

Złe widzenie i zaburzenia rownowagi

.. ...czy przez to ze mam zawroty głowy.czuje ciagły ucisk w skroniach i troszke na czole.dretwieja mi czasem rece juz nie wiem co robic...boje sie ze jestem ciezko chora ze zostawie moja córeczke;( pomozcie prosze dodam ze miałam trudne dziecinstwo i przez ostatnio rok spadło na mnie sporo..

Zawroty głowy, ból żołądka i niby wszystko ok

.. ...mnie dusi, czasami mam zawroty glowy lekkie ale mam takie uczucie ze plywam, po czasie przechodzi i po kilku dniach znowu, mam takie uczucie jakbym slabiej widzial, i czasami brak mi slow ( zadko ale pisze ) slyszalem ze to moze byc nerwica, ale czy ona powoduje zawrty glowy i uczucie..

Moja historia. Czy to nerwica? - Str. 3

.. ...zmęczeniem i lekkimi zawrotami głowy i lękiem było naprawdę dobrze.Czuję ,że trochę odpocząłem.Niestety.Dzisiejszy pierwszy dzień po urlopie okazał się fatalny.Tylko wszedłem do pracy i od razu zaczęło kręcić mi się w głowie i miałem zaburzenia widzenia.Wszystko mnie drażniło i chciało..

Nerwica...

.. ...Zaczęło się od dziwnych zawrotów głowy i zaburzenia widzenia. Jestem straszną panikarą dodam tylko; )od razu zaczęłam latać po lekarzach...Wszystkie wyniki świetne,dosłownie miałam zbadane wszystko w zdłóż i w szerz.Na jakiś czas przeszło. Dwa miesiące później wróciło ze zdwojoną..

Kto pokonał nerwice

.. ...początku takie lekkie zawroty głowy, jakby zaburzenie widzenia, co jest uciążliwe podczas prowadzenia samochodu np. a później pojawiło się piszczenie w uszach, przez co nie dosłysze, i cześto jak ktoś do mnie mówi, musze się jeszcze raz dopytywać, byłem już u różnych specjalistów, u..

Nerwica, depresja, a może problemy z krążeniem, tarczycą?

.. ...dolegliwości, zaczęło się od zawrotów głowy, mdłości, bólu głowy, brzucha, zmęczenia, osłabienia, niskiego ciśnienia, senności, w między czasie pojawiały się kłucie w okolicach serca, nadwrażliwość na ciepło, zaburzenia widzenia ( widzenie nierelane? ), bóle kręgosłupa, nóg, kilka razy..

Omdlenie, zawroty głowy, uczucie zimna, brak widzenia

.. Witam, od kilku miesięcy dzieją się ze mna dziwne rzeczy, a mianowicie omdlewam czasem zupełnie niespodziewanie. Zazwyczaj czuję kiedy to się zdarzy, ale wtedy jest już za późno na jakąkolwiek reakcję - czuję, że robi mi się strasznie słabo i muszę sie wtedy zazwyczaj czegoś podeprzeć, jestem wręcz sina na..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 30

.. ...mnie mało ciekawie. Zawroty, waciaste nogi i złe widzenie ::::( ( ( ( ( ( W dodatku musiałam dzisiaj przyjechać do pracy autobusem - MASAKRA !!!!! Nie mam już momentami siły na nic. Piszcie kochani !!! Hej. Faktycznie, co takie pustki, może wszyscy są na feriach?: ): ): ) Jak już..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 37

.. ...się znowu nakręcam, bo zawroty i w dodatku to jakieś dziwne widzenie i poczytałam sobie o stwardniieniu rozsianym i już zaliczyłam doła. Cholera jestem zła i wściekła, bo ilez można. Agatko cieszę, się, że czujesz się lepiej i że zdecydowałaś się póść do psychiatry. Zobaczysz będzie..

Boję się tłumów ludzi, nerwica społeczna?

.. ...trafiłem,cytuję: * * zawroty głowy,ostre napadowe kurcze w rękach i nogach,drgania mięsniowe,głuche czucie powierzchni rąk,żółtawy kolor twarzy,blady język,trismus /szczękościsk/,nie ostre widzenie * * .Według medycyny chińskiej te objawy świadczą o niedoborze,braku krwi w..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat)

.. ...NIEUSTAJACY UCISK GŁOWY,, ZAWROTY GŁOWY , niewyraźność widzenia, napięcie szyi i barków, MDŁOSCI , nadwrażliwość na zapachy, potworny skurczowy ból brzucha, TRUDNOŚCI W PRZEŁYKANIU suchość w ustach, płytki oddech, KOŁATANIE SERCA v, skoki ciśnienia tętniczego, uderzenia gorąca, fale..