Zażywanie leków

Grapefruit a leki kardiologiczne

Grapefruit a leki kardiologiczne

.. ...Dlatego też chorzy w starszym wieku muszą wiedzieć i pamiętać, aby nie popijać zażywanych leków sokiem z grejpfrutów. Mogą go pić tylko pomiędzy codziennymi dawkami leków. Medyczna Agencja Informacyjna..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...Polsce. Chore osoby, poza zażywaniem odpowiednich leków, powinny bowiem zmienić swoją dietę i styl życia. Niezmiernie ważne są tu działania prewencyjne i edukowanie społeczeństwa. Z analiz wynika bowiem, że co 11 Polak nie potrafi wymienić żadnego sposobu zapobiegania chorobom układu..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...lekarskich odnośnie zażywania leków i stylu życia - powiedział prof. Filipiak. Po zawale warto stosować pięć podstawowych zasad ( tzw. regułę 5C ) - kontrolować poziom cholesterolu i innych lipidów, kontrolować ciśnienie tętnicze, cukrzycę, utrzymywać czynność spoczynkową serca poniżej..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...odnośnie dawki i częstości zażywania leków jest jedną z najważniejszych przyczyn niskiej skuteczności terapii nadciśnienia. Z badań przeprowadzonych w Polsce w 2002 r. wynika, że leki na nadciśnienie przyjmuje regularnie tylko 62 proc. pacjentów. Do przyczyn tego stanu rzeczy kardiolog..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...nie jest to zwiazane z zażywaniem bądź nie leków ( obecnie biorę Lokren 1/2 20 - ki raz dziennie, prestarium 2 mg dziennie, magnez, potas, acard ). Dolegliwości bólowe pojawiaja sie głównie w czasie stresu i czasami wysiłku. Wtedy tez nasila sie arytmia ( ja ją czuję ) i robi mi sie..

Echo serca - Str. 53

.. ...koniec że mam 37 lat.Mimo zażywanych leków ( Isoptin 120 SR,Lisinoratio 5.Trometaratio ) poprawa jest znikoma.Bardzo szybko się męczę,nawet przy prozaicznych czynnościach domowych. Z góry dziękuję za interpretację i pozdrawiam @ Kasiawe jakie były wskazania do echa przezprzełykowego -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...nie zezwalała mi na zażywanie jednego z leków z w/w grupy, gdyż uznawali, że uzależnię się od niego i psychicznie i fizycznie. W końcu jednak zdecyowałem się na zażywanie tego leku /stan lęku musiałem likwidować, aby pracować/ i cóż ja mogę powiedzieć po ok. 10 - ciu latach jego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...trwało 2 tygodnie mimo zażywania leków przepisanych i zmienianych przez kilku lekarzy, aż wreszcie pediatra mojego synka ( 5 lat ) stwierdziła że to nerwy przepisała mi afobam na uspokojenie i wysłała do psychiatry i tak zaczęłam brać leki o których pisałam wczoraj. Znalazłam sposób..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 94

.. ...* . Stwierdziła , że zażywanie tych leków to nie leczenie i że są one niebezpieczne ( ryzyko uzależnienia ). Wkurzyło mnie to , bo to właśnie leki z tej grupy najlepiej w moim przypadku tłumią lęk i zdenerwowanie. Przepisała mi raz Hydroxyzynę , a potem Thioridazin. Po Hydroxyzynie wcale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 202

.. ...niektórych z Was przed zażywaniem leków ze względu na skutki uboczne.Najprostszym sposobem jest ich...nie czytać.Chyba że w trakcie zażywania leku coś się dzieje to dopiero wtedy sprawdzić.Bo nawet najczęściej zażywane leki typu aspiryna czy przeciwbólowe mają wypisane dużo skutków..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...operacjach serca wymaga zażywania do końca życia leków przeciwzakrzepowych z grupy pochodnych kumaryny., nazywanych inaczej antywitaminami K W Polsce takim lekiem jest acenokumarol.( nazwy handlowe - syncumar, sintrom ) Acenokumarol jest doustnym środkiem przeciwkrzepliwym z grupy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 185

.. ...spowodowanej stresem, aniżeli zażywanie go podczas zdenerwowania. W takich sytuacjach to już bardziej Persen może pomóc. A swoją drogą czy od zażywania ziolowych leków typu Nervomix można się na nie uodpornić? czarna - witaj, rzeczywiście musiało być ci lepiej gdyż nie zaglądałaś, co do..

Dziwne ataki serca

.. ...jestem też zwolennikiem zażywania leków psychotropowych, bo one do niczego dobrego nie prowadzą - to jednak powie ci psycholog. Dlaczego z góry zakładasz, że nie ma u ciebie powiązań z twoją psychiką ? Oczywiście nie jesteś chory psychicznie, ale nerwica to całkiem co innego, na którą..

Dodatkowe skurcze - Str. 60

.. ...który zaproponował mi zażywanie leków postawił mnie przed wyborem - jeśli chcesz to możesz, będziesz spokojniejsza. Co mnie wyleczyło z obsesyjnego liczenia uderzeń serca? Chyba studia... Mnóstwo nowych ludzi, zajęć i ciągłe przewracanie mapy w poszukiwaniu drogi powrotnej na stancję....

Dodatkowe skurcze - Str. 82

.. ...znalazłam stronę na temat zażywania leków w ciąży i podczas karmienia piersią. Szczerze mówiąc bałam się o moją dzidzię , brałam śladowe ilości Metocardu i próbowałam przetrwać gorsze dni bez zwiększania dawek.Szkoda , że tak mało jest o tym informacji i trzeba miesiącami szukać jakie..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...oznaczać nerwicy, więc zażywanie valerin mite nic nie pomoże a tylko szkodzi jak każdy lek...ja robię wszystko abym nie musiała brać leków przez całe życie, bo wiadomo na jedno pomagają a na inne szkodzą... wszyztkim proponuje wizyte u kardio i zalozenie holtera wtedy bedzie wiadomo no..

Lek Neo-Gilurytmal - uboczne efekty

.. ...dość i chyba przerwę zażywanie... :( to powinno pomóc http://www.solvaypharma.pl/index.php/ida/39 ale radze samemu nie odstawiać żadnych leków, bo może sie to skończyc bardzo źle. Niektórych leków nie można sobie od tak przestać brać. Radze iśc do lekarza, opowiedzieć o dolegliwościach i..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...miesiącach od zaczęcia zażywania produktów Medycyny Naturalnej nie stosuję żadnych leków na nadciśnienie ani innych. Leczę się naturalnie bez skutków ubocznych i bez obciążania żołądka chemią. Odczułem zdecydowaną poprawę samopoczucia i brak potrzeby nawet kontrolowania ciśnienia...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 64

.. ...dobrze tzn ok 70 bez zażywania leków . Moja lekarka twierdzi że to może być spowodowane zwyrodnieniem kręgosłupa piersiowego ale mnie się wydaje to mało prawdopodobne czy ktoś tak ma lub wie coś na ten temat ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Wojtek dzieki za te wypowiedz, ktora mnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 130

.. ...zapomnij o alkoholu. Zażywanie lexapro ( szczególnie większych dawek ) w połączeniu z alkoholem może skończyć się zapaścią a nawet śmiercią ( sama widziałam ). Myślę ,że twój lekarz dokonał słusznego wyboru. Pozdrawiam. P.S Olesiu..znajdź mój post o współdziałaniu ze sobą różnych leków...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 248

.. ...wróciło do normy...po roku zażywania leków znów sama je odstawiłam nie biorę ich od ponad trzech lat i znów się zaczęło...szumy w uszach, uciski w głowie, bóle w klatce piersiowej, serce jakby miało wyskoczyć, drżenie, ogólne roztrzęsienie, wybuchy ciepła i zimna na zmianę, drętwienie..

O operacji zastwki aortalnej

.. ...badanie poziomu INR oraz zażywanie leków antykoagulacyjnych. Przy sztucznej zastawce nie można chyba wykonywac np rezonansu magnetycznego, ale z tego co rozmawiałam ze specjalistami można używac telefomu komórkowego, pracować na komputerze itp. Większe ograniczenia sa przy rozrusznikach...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 16

.. ...kłopot z ustaleniem INR, zażywanie leków. A czy wiadomo jaką zastawkę będą wszcepiać? Biologiczna, mechaniczna. Od tego zależy potem, czy leki na krzepliwość będzie trzeba przyjmować, czy nie. Ja jestem już 4 miesiąc po operacji i wracam do pracy pod koniec miesiąca. Właśnie tego nie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 47

.. ...moim zdaniem ciągłe zażywanie leków, ale mówi się trudno : ). Będzie dobrze!!! Mam inny problem. Mój Tata bierze plavix i acenocumarol, który jest u niego ostatnio zamieniony na klexan z powodu krwiomoczu, który zaistniał po kumulacji obu leków. Zasugerowano mu, aby udał się do urologa,..

Ucisk, gula w gardle - Str. 10

.. ...jedzenie małych porcji + zażywanie leków + odpowiednia dieta zmniejszają uczucie guli ...ale czasami występują napady co bym nie robił to i tak mi dokucza :/ ... Czytałem na tym forum o pyłkach kurzach etc. Rzeczywiście gdy wyjeżdżałem nad morze ... Było to około 4 - 5 razy na okres 2..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...Oczywiście przy ciągłym zażywaniu leków. Proszę napisać co w takiej sytuacji? Generalnie nie mam żadnych dolegliwości, z tym,że dość szybko się męczę no i bardzo mi wychodzą włosy. Ciśnienie w normie, ale biorę piramil. Czy ablacja jest niezbędna? Wiem,że ostateczna decyzja należeć..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 41

.. ...arytmiczny, U mnie po 2 dniach zażywania Tambocornu wystąpiło migotanie i przy umiarowieniu w szpitalu dostałam tylko elektrolity w kroplówce i bardzo szybko wrócił rytm zatokowy. Natomiast leczący mnie prywatnie specjalista elektrofizjolog powiedział, że w takim przypadku nie można brać..

Nadciśnienie

.. ...znosiłam. - Jadwiga - po zażywaniu prestarium miałam silny duszny i asmatyczy kaszel, mam zmieniony na amlozek który nie uczula . Kochana nie możesz brać leków które wywołują kaszel asmatyczny - trzeba czytać ulotki . Pozdrawiam. Ja ani po prestarium ani po mikardisie nie mam opisanych..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...przespałam nocy,pomimo zażywania leków ( ketonal ). Proszę o poradę. Tez mi skacze ciśnienie i stale mam krwawienia takie ciagłe do gardła z nosa, mam stale zatkany noś i bóle głowy sa, i są, a pomiędzy sa migreny. Biore połówki Enaremalu, ale nic to nie daje. lecze sie u..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 223

.. ......Lub tez skutki zażywania leków .Na jedno pomaga na drugie szkodzi...Iwonka cały czas sie krzątam Juz mam 2 pokoje za sobą ... 111000, raz dziennie jednego dropsa. No słyszałem, a znasz lek psychotropowy, który nie ma skutków ubocznych? ; ) ) Zapomniałabym moje słoneczka jeżeli..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 283

.. ...wywołują koszmary... także zażywanie niektórych leków, gorączka.Gdzieś kiedyś czytałam, że osoby cierpiące na koszmary są delikatniejsze, łatwiej odczuwają niepokój niż większość ludzi. Kiedy stres minie, kiedy poczujemy się bezpiecznie...koszmary miną. Tak więc maszeruj do..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 618

.. ...często towarzyszy podczas zażywania leków tego typu.Ja po zejściu z relanium zaczęłam brać hydroxizynę po ,której przez pierwsze 2 - 3 tygodnie spałam w ciągu dnia jak niemowlę! Pozdrawiam Was kochani serdecznie i tradycyjnie życzę wszystkim miłego spokojnego dzionka!! HEJ skarby,wiec..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 747

.. ...po około 3 tygodniu zażywania jak wiekszośc leków z tej grupy.Ma sporo skutków ubocznych ale nike każda osoba musi je odczuć. Otępia delikatnie ale nie powinno sie prowadzić auta pod jego wplywem Hej wszystkim: ) U mnie dzisiaj nawet nawet:D dzisiaj miałam ksiedza po koledzie:P A teraz..

Tętno u dorosłego mężczyzny

.. ...momentem przestania zażywania tych leków wszystko powinno wrócić do normy. Skoro twój lekarz mówi że jest ok to tak musi być. Alkohol. Nie wiem bo od momentu kiedy zacząłem mieć problemy z ciśnieniem: ból głowy, złe samopoczucie itd. czyli już 2 miesiące. Nie wypiłem ani kropelki..

EKG a lek uspokajający

.. ...sposób mogę sama, bez zażywania leków uspokajających, spowolnić swoje tętno? Pozdrawiam serdecznie! O jakie EKG chodzi - zwykłe czy próbę wysiłkową? Jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia, masz nadwagę lub palisz - modyfikacje stylu życia mogą po pewnym czasie obniżyć twoje tętno, które..

Infekcyjne zapalenie wsierdzia sercowego - Str. 2

.. ...wziął całą ), Furosemid 40mg 1x1 tabl, Spironol 100 1x1 tabl. Cały czas ma ciśnienie ponizej 100 Niedociśnienie może być w tym przypadku skutkiem zażywania leków, można to wyczytać chociażby z ulotek...

Ile trwa leczenie tachykardii?

.. ...wynosiło 60 - 65 już BEZ zażywania leków? Pozdrawiam, proszę o pomoc! Kaśka : ) przecież ten puls który tu podjesz - to jest normalny puls ! jeżeli masz taki po jakiś lekach to inna sprawa ale samymi lekami nie zmienisz tętna na stałe - leki zwalniają ale jak je odstawisz to znowu ci..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce

.. ...normie . Jeżeli chodzi o zażywanie leków to bez zgody lekarza nic nie wolno zażywać.Więc w czym problem.Ilość mg. każdy musi mieć indywidualnie dostosowany. Jesteśmy przedstawicielami promującymi Warfin w Polsce. Lek zdecydowanie lepszy od Acenokumarolu - nawet nie ma o czym mówić. Lek..

INR jak postąpić?

.. ...nt. postępowania przy zażywaniu leków przeciwzakrzepowych? dziękuję i pozdrawiam. czesc. no i problem nie tylko twoj ja mam juz sztuczna zastawke aortalna 8 lat i zawsze sa problemy z inr jak sie zazywa jakies leki zawsze inr wariuje . ja posiadam aparat caguchek xs i zawsze sa skoki raz..

Nieregularne zażywanie lekow psychotropowych?

.. ...Naczelną zasadą przy zażywaniu leków przeciwpsychotycznych jest to, by robić to ściśle wg wskazań lekarza. Nie można więc samowolnie leku tego odstawić, zmniejszyc lub zwiększyć jego dawkę. Działanie tego twojego leku, z tego co czytałem, ujawnia się dopiero po kilku tygodniach albo..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 18

.. ...tak okropnym stanie,że zażywanie leków było jedynym wyjściem,ale o tym powinien zdecydować lekarz...może sama psychoterapia pomoże,jesteś dopiero na jej początku. Miłej niedzieli : ) Mam nadzieję, że dam sobie radę jakoś bez leków, mam gorsze i lepsze chwile ale wydaje mi się że sporo..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 31

.. ...działanie...nie mniej pomimo zażywania leków powinnaś zaczać pracę nad pokonaniem nerwicy z pomocą psychologa.Ja zażywałam wcześniej dużą dawkę ,obecnie minimalną,ale równocześnie podejmowałam psychoterapie. A teraz cudowna nowina Izabello! Poszłam do piwnicy,a tam wyniesione na okres..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 21

.. ...ja nie mam problemu z zażywaniem leków,mogę połknąć wszystko jeśli to ma mi pomóc.Może dlatego już tak długo jestem na lekach( od końca 2003 ) bo ciągle mam nadzieje że któryś postawi mnie na nogi i pozwoli żyć i cieszyć się życiem jak dawniej.W środę jadę do mojego psychiatry,zawsze..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 86

.. ...jest ok! Jeśli chodzi o zażywanie leków to zgadzam się z tym co napisał Janek.Nieraz naprawdę nie da się bez nich funkcjonować. Maju zawsze po wizycie w MC Donaldzie mam wyrzuty sumienia bo ledwo się wtedy toczę taka jestem napchana i zawsze sobie obiecuję ze następnym razem nic już nie..

Nerwica czy ziarnica?

.. ...spadła po około miesiącu zażywania leków przeciwlękowych. Poty nocne również poszły sobie i już nie wróciły. A węzły - no cóż. Z moimi drogami oddechowymi to nie są niczym dziwnym. Zwłaszcza ten z pod rzuchwy,który przy byle katarze rośnie dość znacznie i bardzo boli, ma prawo byc na..

Krzepliwość krwi i problem z jej utrzymaniem

.. ...niskie. Przyczyną było zażywanie leków pbólowych i pzapalnych na korzonki. Momentalnie zaczęło sie wahanie, badanie co drugi dzień. Ja jestem na warfinie,10,10i 7,5 o stałej godzinie i INR mam 2,2 - idealne. . Nie bez znaczenia jest stres. Ale jak dzisiaj żyć bez stresu.Leki mają bezład..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 3

.. ...samych bez potrzeby zażywania leków. Obecnie staram się wychodzić na miasto i bawić ze znajomymi, nawet wtedy kiedy moja dziewczyna siedzi sama w domu :P Dziś kupiłem sobie parę nowych ciuszków, a jutro idę w tango :] jeszcze jedna rada dla każdego z was !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..

Dokładność pomiaru INR aparatem - Str. 2

.. ...jest film edukacyjny o zażywaniu leków przeciwzakrzepowych - wskazaniach, powikłaniach. witam czytając opisy i porównania INRatio2 oraz CoaguCheka muszę przyznać jednak wyższość INRatio2, jestem laborantem, kontrolerem jakości badań, w prywatnej firmie i wydajemy certyfikaty jakości, i..

Opinie o analizatorze INRatio - badanie INR

.. ...informacjami na temat zażywanych leków o raz ich dawkami. Informacje na temat refundacji analizatorów do badania gęstości krwi, kto i gdzie może uzyskać. Prace nad refundacją pasków testowych do kontroli gęstości krwi przez NFZ, PFRON, fundacje np. Fundacja Polsat, kto uzyskał i w jakiej..

Mostek mięśniowy

.. ...przeszkadzała pod warunkiem zażywania leków. Żadnych dolegliwości przedtem nie odczuwałem poza słabymi bólami w mostku, które wiązałem z chorobą kręgosłupa, która dokucza mi od lat. Poszedłem prywatnie do kardiologa i dwóch kardiochirurgów. Pierwszych dwoje nie chciało wypowiadać się..

Kto wierzy w leki antycholestorolowe?

.. ...Kilkakrotnie startowałem z zażywaniem leków o których mowa. Były to: SORTIS, ZOKOR ( Chyba napisałem dobrze. ), jeszcze jeden lek którego nazwy nie mogę sobie przypomnieć i dwukrotnie próbowałem leku SIMVACARD. Obecnie, wyciągam się za uszy z pięciodniowej, rujnującej mnie * kuracji *..

Jak to jest z tymi lekami?

.. ...Tymczasem długoletnie zażywanie leków niszczy wątrobę więc lekarz przepisuje kolejne leki osłonowe które nie pomagaja a mogą przyczynić się do uszkodzenia kolejnych narządów żołądka czy trzustki.I tak zażywałem cztery rodzaje leków potem doszły jeszcze dwa osłonowe i dwa na watrobę.Który..

Skurcz palców stopy i utrata przytomności

.. ...na bule żołąka, ista zażywanych leków Jeżdzę prywatnie do lekarza Homeopaty i zarzywam krople homeopatyczne zero antybiotyków. OBIAWY! Od zeszłego roku od grudnia czyli już rok temu zaczołem się czuć Bardzo słabo. Zaczołem być blady,Brak apetytu,Senny,i w czasie 4 miesiecy ( do końca..

Duszności i kołatanie serca

.. ...wystąpiły podobne objawy po zażywaniu leków na refluks i zgagę /controloc control, nolpaza/. Nie wiem jak asmenol, ale seretide i hydroksyzyna nic Ci tu raczej nie pomogą. Na refluks polecam swoją dietę na temacie * brak tchu i częste ziewanie * . I podobnie jak przedmówcy radzę zmianę..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 6

.. ...pomocy psychologa. Masa zażywanych leków, kolejne psychoterapie okazały się mało skuteczne. Oczywiscie były okresy gdy następowała poprawa mojego samopoczucia, jednak trwało to zazwyczaj kilka tygodni, następnie wszystko powracało, często z zwielokrotnioną siłą. Doszedłem do wniosku, że..

Interakcje leków

.. ...widziałam różne skutki zażywania leków i picia przy tym nawet piwa ( z racji zawodu który wykonuję ). I niczego nikomu nie zabraniam .Pozdrawiam i zapytuję jeszcze:kto to jest rozrzedzacz? Ok, wielki szacun zatem koleżanko : ) Ale sa i tacy, co już zawsze coś będą brać a piwo to piwo.....