Zdrowa tętnica

Frakcja wyrzutowa

.. ...mięśnia sercowego. U zdrowego człowieka frakcja wyrzutowe lewej komory powinna przekraczać 65%. Niewydolności serca towarzyszy spadek EF poniżej 45 - 50%. Frakcja wyrzutowa poniżej 20% jest jednym ze wskazań do transplantacji serca. Niewydolność serca. Niewydolność serca może być..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Nie należy więc ich lekceważyć i zawsze zasięgnąć rady lekarza. Przyczyn skoków ciśnienia może być wiele, począwszy od wpływu ciśnienia atmosferycznego, a skończywszy na nieadekwatnie dobranych lekach. Nagły wzrost ciśnienia tętniczego..

Aterotromboza (zakrzepowe powikłania miażdżycy)

.. ...miażdżycy, jest promocja zdrowego tryby życia, aktywności fizycznej, prawidłowej diety oraz prawidłowej kontroli wartości ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy oraz profilu lipidów. Konsekwencjami nieprzestrzegania zasad zdrowego rozsądku są takie powikłania naczyniowe, jak zawał serca,..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...tych schorzeń, w tym zdrowego stylu życia i regularnych badań kontrolnych, już od 5 lat prowadzone są akcje edukacyjno - profilaktyczne Servier dla Serca . Jak mówił koordynator akcji prof. Andrzej Januszewicz z Instytutu Kardiologii w Warszawie, w ramach dotychczasowych czterech edycji..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...wieloośrodkowego badania stanu zdrowia ludności ( WOBASZ ), przeprowadzonego w 2006 r. Tymczasem zaburzenia gospodarki lipidowej są drugim, po nadciśnieniu tętniczym, czynnikiem ryzyka kardiologicznego, które z kolei powoduje aż 48 proc. wszystkich zgonów w Polsce. Oznacza to, że w ciągu..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...PAN. Według dr Tomasza Zdrojewskiego z Katedry Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Akademii Medycznej w Gdańsku, z badań epidemiologicznych przeprowadzonych w Polsce w ciągu kilku ostatnich lat ( badanie NadPOL i WOBASZ ) wynika, że nadciśnienie tętnicze ma niemal 30 proc. dorosłych..

Światowy Dzień Serca 2008

.. ...Światowej Organizacji Zdrowia ( WHO ), UNESCO i UNICEF. Kampania zwraca uwagę na najważniejsze przyczyny chorób serca ( według WHO są one co roku odpowiedzialne za śmierć około 17 mln osób ) oraz zagrożenia, jakie niosą dla zdrowia: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, otyłość, cukrzyca,..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...osoby uważające się za zdrowe, u których serce w stanie spoczynku bije powyżej 80 uderzeń na minutę, powinny przejść podstawowe badania - jest to bowiem czynnik mogący wskazywać np. na możliwość występowania nierozpoznanego wcześniej zwiększonego ciśnienia tętniczego lub niedokrwienia..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...smakuje, nie leczy. Zdrowe jedzenie nie musi być niesmaczne - przekonuje. Świeże zioła nadadzą potrawie lepszy smak niż sól, a sałatę można świetnie przyprawić miodem . Naukowcy twierdzą, że zamiłowanie do soli nie jest wrodzone, a nabyte - najlepszy dowód, że kobiecy pokarm ma smak..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...Światowej Organizacji Zdrowia ), wśród których nadciśnienie ma już 65 - 70 proc. Staje się to prawdziwym wyzwaniem dla współczesnej medycyny - mówi prof. Tomasz Grodzicki, kierownik Katedry Chorób Wewnętrznych i Gerontologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...przypadku młodych i zdrowych ludzi nawet sporadyczne palenie może niszczyć tętnice i zmniejszać zdolność organizmu do radzenia sobie z wysiłkiem, takim jak długie wchodzenie po schodach czy biegnięcie na przystanek autobusowy. Wygląda na to, że mała odporność na wysiłek fizyczny pojawia..

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...operowana i dostanie leki, część tylko dostanie leki. Jeśli metoda się przyjmie, będzie mieć ogromne znaczenie dla zdrowia publicznego - tylko w Polsce na nadciśnienie tętnicze cierpi około 9 milionów osób...

Tłumienie złości zwiększa ryzyko zawału serca

Tłumienie złości zwiększa ryzyko zawału serca

.. ...Zdaniem naukowca, najzdrowiej jest znaleźć rozwiązanie pośrednie i radzić sobie ze złością w sposób konstruktywny. W swoich badaniach dr Denollet analizował, w jaki sposób odczuwana złość wpływa na stan zdrowia 644 osób cierpiących na choroby tętnic wieńcowych. Obserwacje trwały średnio..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1005

.. ...teraz na 1 roku i zazdroszczę jej.Chciałabym być dziś na studiach.Ostatnio w piątek byłam odebrać swój dyplom i jak zobaczyłam tętniące życiem Kortowo,łezka się w oku zakręciła.Obawiam się,że jak rzucisz studia,dopiero zaczną się kłopoty.Z pracą ciężko ( wiem,bo sama szukam ),ale to..

Chelatacja - Str. 20

.. ...EDTA,aby być zupełnie zdrowym? Mam na myśli miażdżycę tętnic i inne dolegliwości. cyt. ,, Ale mi wcale nie zarosły, tzn nic mi o tym nie wiadomo. Są zupełnie w porządku. * Jeżeli nie badałeś stanu tętnic, to skąd możesz wiedzieć, że ,,są w porządku * ? Dolegliwość rozwija się latami,..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...twierdzą, że EKG mam jak zdrowy człowiek. Może kilka słów o tym jak wyglądał sam zabieg. Zostałem zaproszony do sali zabiegowej, gdzie podłączano mnie do aparatury około 15 minut. Potem zeszli się lekarze i rozpoczął się zabieg właściwy. Miałem trzy wkłucia, dwa w żyłe ( elektrody..

Bezpłatne badania na nadciśnienie tętnicze

.. ...≥140/90 mm Hg ) - Twoje zdrowie nie jest Ci obojętne Zgłoś się do nas! Zapewniamy bezpłatnie: - pełne badanie internistyczne - badanie stężenia glukozy i cholesterolu - test na obecność białka w moczu - EKG - konsultacja lekarza specjalisty hipertensjologa KONTAKT: 660 889 243..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...ale strach o moj stan zdrowia pozostal. Boje sie podobnie jak kamil, ze to cos zwiazanego z nowotworami,no bo skad bylby ten ucisk ( Czasami tez mysle,ze to moze poczatki stwardnienia rozsianego )...Ale z kolei ten usick czuje tak * zaraz pod skora * , jakby w tętnicach wolno plynela..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 235

.. ...zaczynam wątpić że jestem zdrowa i wtedy jestem przekonana że na pewno to guz mózgu, tętniak albo inne świństwo! MASAKRA!!!! Ciekawa ta psychika ludzka. Chyba zafunduję sobie studia psychologiczne:D Pozdrawiam wszystkich: * Witaj Ania! Przykro mi, ze nie czujesz sie najlepiej :( Ale..

Chelatacja na niedrożne tętnice?

.. ...@o2.pl Pozdrawiam i życzę zdrowia Jurek. Czytam to wszystko i niewiele rozumiem. Lekarz który wrócił z USA i działa w tym temacie na własną rękę twierdzi, że jest to b. skuteczna metoda którą zajmował się tam kilka lat z b.dobrymi rezultatami.Pracuje teraz w szpitalu/tam padła oferta/ a..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...kontrolowania mojego stanu zdrowia. Poza tym mam inne schorzenia wiec to ze bardzo zle sie czuje nie mam sily itp zwalaja na rozedmę .ogólnie to mam dość lekarzy i najlepiej tosie nie leczyc i powoli niech choroby wykanczaja moj organizm skoro mowie ze zle sie czuje nie moge chodzic bo..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...innym przypadku przy zdrowym rozsądku tak Kurcze, stara nie jestem w moiuch oczach jeszcze. tez miała wysokie nadciśnienie, może troche niższe niz ty. Wiem, ze bardfzo wielu pacjentów z takim nadciśnieniem trafiało przy mnie na oddział nefrologii wlasnie w kierunku diagnozy pochodzenia..

Dodatkowe skurcze - Str. 159

.. ...powtarza. Uwrażliwic itd. W zdrowych tętnicach raczej kilka ray pod rząd takie ciśnienie nie powstanie, cholera,m nie trzeba byc lekarzem, żeby to wiedziec, no! NIC. ja sobie żyję ze świadomoscią, że mam pięknę serce, nieuszkodzone jak powiedział mi echografista w szpitalu, czuję, że..

Dodatkowe skurcze - Str. 216

.. ...UMIERA, Pozdrawiam, niech zdrowieją chorzy a pozostali niech pozostaną zdrowymi. Wesołych Świąt. no włąsnie skurcze czuć na pulsie - a właściwie pauzy wyrównawcze następujące po niech - one są najgorsze - więc jesli ktoś ma watplowści to niech przez 3 minuty - 10 pomierzy sobie puls:: )..

Zator płucny

.. ...zatorowość od lipca 2005 efekty leczenia narazie są mizerne przyjmuję acenokumalor 5mg Mam też nadciśnienie tętnicze chciałabym się dowiedzieć jak jest u pana prowadzone leczenie i czy jest znaczna poprawa..

Powikłania po operacji usunięcia tętniaka na aorcie

.. ...wstawienia sztucznej aorty i sztucznej zastawki aortalnej. Stan po operacji bardzo dobry szybki powrót do zdrowia.jedynie długo się wybuidzał około 2 dni ale oprócz tego to wszystko w porządku. Pozdrawiam..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...nadwagi - daj spokoj!życze zdrowia i powrotu dobrego cisnienia To nieprawda, że ciśnienie 120/70 w tym przypadku jest normą. Ty przy takim ciśnieniu musisz odczuwać jakieś dolegliwości. Twój organizm jest przystosowany do wyższych ciśnień i takie ciśnienie jest już dla ciebie niskie...

Tetralogia fallota

.. ...budujący. Pozdrawiam i zycze zdrowia Ola Mam miesięczną córeczkę z Fallotem i brakiem zastawki tętnicy płucnej. Operacja będzie, ale to organizm dziecka ma powiedzieć kiedy. Na co powinnam zwracać uwagę i jak obserwować dziecko, żeby nic nie przegapić i nie zaszkodzić córeczce? zapraszam..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...sam mam dziecko i jest zdrowe wiec nie martwcie sie rodzice wszystko bedzie dobrze witajcie...jestem mamą 3 - letniego Kacpra, u którego tuż po urodzeniu stwierdzono VSD, ASD i agenezję tętnicy płucnej ( zarośnięta tętnica ). Do tej pory jesteśmy pod kontrolą warszawskiego CZDz w..

Dziecko z wadą wrodzoną (zwężona tętnica płucna)

.. ...spróbować w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam miała operację serca maja córka - 4 latka. Mam dla tego miejsca wielki szacunek. Telefon do poradni kardiologicznej przy CZD: 022 815 17 09 jadę 12 stycznia do jakiejś poradni w Nowej Soli jest blisko zobaczę co tam mi powiedzą.dzięki..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...i zycze polepszenia zdrowia Miałem podobne problemy z ciśnieniem. Lekarz powiedział, że to z powodu złego odżywiania, złego stylu życia, braku ruchu, stresu itd.. Powiedział również, że to nie wyleczalne i do końca życia będę musiał łykać jakąś chemię, jednak stwierdziłem że to..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej

.. ...koszmar naszej służby zdrowia. sprawdz zatoke szyjna - jak przyciśniej szyje w okolicy tętnicy to czy cos ci się dieje? - jak tak to koniecznie idz do lekarza. to moga być tetnice szyjne lub nadwrażliwość zatoki szyjnej, oczywiście moze to tez być nerwica - trudno powiedzieć bez..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 55

.. ...całkowitego powrotu do zdrowia. Witam wszystkich. Wojtku. Może ucieszy Cię fakt, że mi tętniak pękł już wielokrotnie: ) Tak to już z nami jest. Szkoda pieniędzy na te badania i tak nic Ci nie wykryją. Ja wydałam już fortunę i d... blada. Szkoda tylko, że Twoja babcia tak Cię nakręca...

Brak pulsu wyczuwalnego

.. ...mam kolejny problem ze zdrowiem? juz mam dosyc chodzenia po lekarzach :( czy to co mnie spotkalo jest powazne? moze komus tez sie tak zdarza? Kasia. Tętna nie sprawdza się dotykając klatki piersiowej w rzucie serca - bo to niełatwa sztuczka - na tętnicy promieniowej - musisz położyć..

Hypoplazja prawej tętnicy przedniej mózgu na całej długości

.. ...ze organicznie jestem zdrowy. Musze sobie radzic sam, ktos ma jakies pomysly jak uregulowac to krazenie lub co z tym zrobic? Lub polecic ludzi ktorzy sie tym zajma ( mieszkam kolo Warszawy ). Narazie zaczalem brac milorzab japonski, mam nadzieje ze to chodz delikatnie pomoze. Pozdrawiam..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 2

.. ...być tylko lepiej. Pozdrowienia dla mamy : ) Jedziemy w piatek do Anina. We wtorek może już będzie operacja i tetniaczek pojdzie precz. Obwieszczam, że moja żona Małgosia pozbyła się tetniaka aorty wstępującej cudownymi rękami Pana Profesora Andrzeja Biedermana z I Kliniki Kardiochirurgii..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 3

.. ...byłem jakimś okazem zdrowia.Operował mnie Prof.Biedermann i Dr. Szpakowski. Cudowni lekarze. Myśl pozytywnie i do przodu. Pozdrawiam. Moja żona po operacji tętniaka aorty w 2007 r. ( operacja Davida ) i plastyce zastawek i po urodzeniu córki jest całkiem zdrowa. Nie musi przyjmować nawet..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 4

.. ...Twoja mama wraca do zdrowia . Dałaś mi nadzieję , że z moim tata się uda . Jeśli chodzi o stan neurologiczny Twojej mamy to na pewno wszystko minie . Tato miał rozległy udar , całkowicie nie rozumiał mowy i mówił bez sensu , nie pamiętał jak się nazywamy a teraz jest już prawie dobrze ...

Tętniak aorty piersiowej - Str. 5

.. ...ruszy mała jest cudowna zdrowa ale daje popalic dzis np wstawałem do niej w nocy o : 12 2 4 6 7 uff ciężko być matką polką ! : ) ps bardzo fajnie ze jest ktoś taki jak ty ... Być może czeka mnie niedługo to samo , tato ma 27 stycznia echo serca . Tętniak miał 4,8 cm pół roku temu ...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 10

.. ...Pozdrawiam serdecznie. Zyczę zdrowia. Jola w 2006r.przeszedłem operacje wymiany zastawki aortalnej oraz wszczepienia protezy aortyz powodu tętniakaJeśli jest ktoś ,kogo ten temat interesuje - często jestem pod nr gg 7998332,pozdrawiam ,Sławek. Do sławeks. Mam podobny problem. Czeka mnie..

Koronografia? strach? czy coś gorszego?

.. ...ona też boi się o jego zdrowie/życie. Więc jeśli ktoś zna się na ten temat to czy mógłby troche wytłumaczyć, czy w jego przypadku można to badanie wykonać. Mateusz Mozna , chyba ,ze tętniak jest jakiś bardzo duzy, wtedy pozostaje alternetywne badanie MMSCT tetnic wieńcowych. Jesli tata..

Powiększenie łuku aorty

.. ...kontrolne do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz leczę się od urodzenia w Olsztynie( w szpitalu wojewódzkim ).Mój problem polega na tym,że niedawno podczas leżenia w CZD stwierdzono u mnie tętniaka łuku aorty,który ma wybrzuszenia wskutek poszerzenia( na szczęście ten łuk nie jest..

Nadmiernie ruchliwy tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...pomoże. Pozdrawiam i zycze zdrowia Dziekuje za odpowiedz.ten tetniak ma 21 mmm czy on jest duzy.Nie ma przecieku poniewaz robili mi ukg serca oraz ukg przelykowe. Moniko nie pomoge ci. Sa to bowiem odpowiedzi osób bardziej zorientowanych, które skopiowałam z innych wątków na temat..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...Aninie w celu oceny stanu zdrowia pod kątem macieżyństwa. Opinia lekarzy jest następująca: - odradzają mi zajście w chwili obecnej w ciążę ze względu na możliwość powikłań typu rozwarstwienie aorty, tętniak aorty a w najgorszej sytuacji pęknięcie aorty. Co do metody operacji mam..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...bo myslam ze jestem zdrowa : - ) Staraj sie w granicach rozsądku zyc normalnie, możesz jechac do Zakopanego , naj najbardziej, uprawiać jakies rekreacyjne delikatne sporty itd, pilnowac cisnienia tętniczego i być w regularnej kontroli kardiologicznej.( to nie znaczy ,ze co tydzień )..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...zawdzięczam obecny swój stan zdrowia.W Klinice Chirurgi Serca we Wrocławiu temat jakichkolwiek gratyfikacji nie istnieje.Mnie operacja nie kosztowała ani grosza. Zainteresowanym chętnie udzilę dalszych informacji,tel.074 8415133 lub 0605 565 295 Pani mario 77 z tętniakiem trzeba..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...Poniżej opis z książeczki zdrowia ( o ile udało mi się poprawnie przeczytać zapis lekarza ): * Echo serca. Dobrze czytelne. Jamy serca nie są powiększone. Wyraźnie powiększona tętnica płuca, aorta 1,4cm, tętnica płucna 1,7cm. Widoczna niedomykalność zastawki t. plucnej ( ? ) JP I( ? )...

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...owalnego. U około 30 % zdrowych osób pozostaje w miejscu płodowego otworu owalnego niewielka, nieczynna czynnościowo szczelina. Ustanie przepływu krwi nie jest równoznaczne z anatomicznym zamknięciem otworu owalnego. U 50 % dzieci do 5 - go roku życia otwór owalny całkowicie zarasta (..

Moje boje, czy to na pewno nerwica?

.. ...żadnych problemów ze zdrowiem oprócz leczonego od dzieciństwa nadciśnienia tętniczego. Proszę o jakieś rady, ewentualnie wskazówki dotyczące moich dziwnych przypadłości. Wszystko zaczęło się jakoś na końcu października, tuż przed 28 urodzinami. Będąc w pracy dostałem pierwszy w życiu..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej może pęknąć?

.. ...lekarz. pozdrawiam i zycze zdrowka oraz szczesliwego pozbycia sie tego,,natreta * * Mam pytanie. Od kiedy pojawił się tętniak bardzo szybko się męczę. Przy b. dużym wysiłku fizycznym dostaję ataków duszności i bóli w klatce piersiowej promieniujące aż do szczęki. Wcześniej tego nie było...

Zespół Fallota i brak zastawki tętnicy płucnej

.. ...pogorszeniu się stanu zdrowia i wtedy być może będzie operacja. Córeczkę mam w domu. Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć na co powinnam zwracać uwagę w jej zachowaniu? Co powinno mnie niepokoić? zapraszam na www.sercedziecka.org.pl tak na forum rodzice dzieci z tą wadą z pewnoscią Ci..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...za odpowiedz, zycze zdrowia . pozdrawiam. Hej Michał,daj znać co tam z mamą jak już coś w tej sprawie będziesz wiedzial,życzę zdrowia. Witam AGA . A wiec tak wyslalem zapytanie do kliniki kardioch. akademi medycznej w Szczecinie i odpisali mi ze doc. chcialby zobaczyc dokumentacje..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 355

.. ...wesoło w święta: ) Zazdroszczę Ci: ) Krysiu mam nadzieję że szybko poczujesz się lepiej: ) Sorata na pewno nie masz ani żadnego krwiaka ani tętniaka; ) Co Ci do głowy przychodzi?? Iwonko skarbie jak się czujesz?? To co napisałaś zabrzmiało jak pożegnanie:( ja kochaniutkie zmykam może się..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1104

.. ...przechodzi. gorace pozdrowirenia dla gabi justy i dorotki. ps.ciesze sie ze lepeij sie czujecie Justyna choruję na nerwicę lękową, nabawiłam się jej kilka lat temu, ale na dobre objawiła się 5 miesięcy temu po uderzeniu w głowę, kiedy to wmówiłam sobie, że mam guza, krwiaka,..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...mięśnia sercowego. U zdrowego człowieka frakcja wyrzutowe lewej komory powinna przekraczać 65%. Niewydolności serca towarzyszy spadek EF poniżej 45 - 50%. Frakcja wyrzutowa poniżej 20% jest jednym ze wskazań do transplantacji serca. Niewydolność serca może być przewlekła, wywołana..

Uderzenie a bóle głowy

.. ...życzę Ci powrotu do zdrowia! Witam Wprawdzie jestem dużo starsza od Was, ale problemy takie mam już od wielu lat , w dziciństwie miałam kilka wypadków zakończonych urazami głowy między innymi wstrząs mózgu, wypadek samochodowy z urazem głowy.Przebadało mnie wielu lekarzy ( neurologów )..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...mojej siostrze całkowite zdrowie! Nie chcę nikogo martwić, ale najlepsi fachowcy są w Zabrzu. Przecież cała reszta uczyła się * rzemiosła * właśnie tam... Akurat najwiecej operacji tętniakow nie wykonuje sie w żadnym z wymienionych miiast( patrz dane klubu kardiochirurgow ) Witam Izabelo..

Ciśnienie a Valsacor

.. ...szybkiego powrotu do zdrowia . Witam.Nie podała Pani żadnych informacji czy to pierwszy rodzaj leku, jaki to rodzaj nadciśnienia, ile Pani ma lat ( może być około ). Leki na nadciśnienie nie zawsze da się dobrać za pierwszym razem. Najczęstszą formą nadciśnienia jest nadciśnienie..

Nadciśnienie tętnicze i inne leki

.. ...napisze; ) dzieki i pozdrowionka: ) Przepraszam Panie, że się wtrącam. Czy Wasi faceci są tak egoistyczni, że wymagają od Was łykania tego świństwa..? Tabletki antykoncepcyjne? Zarzynacie swoja prawidłową gospodarke hormonami. Mam znajomą, co się fatalnie przez nie załatwiła. Moja żona..

Legi na nadciśnienie tętnicze

.. ...zdrowia Dzięki za dobre rady i trafną diagnozę. Właśnie minęły 3 tygodnie leczenia, ciśnienie unormowało się na poziomie 130/80.Mam nadzieję, że tak już zostanie i że będę stopniowo odkładał leki. Pozdrawiam..

Niskie ciśnienie tętnicze i wysoki puls

.. ...Wszystkich i życzę dużo zdrowia. apollo55 Witam Pana serdecznie! Gdybym wiedziała jak Panu pomóc to przyleciałabym na skrzydłach ale niestety nie wiem. Nie mam wiedzy przynajmniej na razie na temat Pana dolegliwości. Przy najbliższej wizycie u kardiologa tzn.za około 2 tygodnie zapytam..

Tętniak aorty rozwarstwiający się

.. ...udac sie do poradni zdrowia psychicznego.A wystarczylo tak niewiele zwykle UKG i okazalo sie ze mam wade serca.Kasiu zycze zdrowka dla twojego taty.Powodzenia. Dziękuje serdecznie,my caly czas wierzymy ze tatko z tego wyjdzie,jeli chodzi o lekarzy to musze przyznac ze w Bydgoszczy sa..

Odżywki dla sportowców przy nadcośnieniu tętniczym i dziurce w zastawce

.. ...czy to jest dobre dla zdrowia. Zostaw te prochy i zacznij jeść zdrowo, a będziesz miał z tego większe korzyści. Takie suplementy jak kreatyna mogą mieć wpływ na wzrost ciśnienia bo zatrzymuje wodę w organizmie co w twoim przypadku nie będzie za dobre. Amerykańskie mieszanki typu x - pand..

Zapchana prawa tętnica szyjna

.. ...Pozdrawiam serdecznie życząc zdrowia. Podam namiary w e mail mój adres pierwszy ks@interia.eu znam 2 przypadki gdzie zrobiono operacje tętnic szyjnych ale to są ludzie jeszcze młodzi ,około 60 a ten sam problem ma teściowa byłam z nią u naczyńowca ,potem zrobiono jej dopler i wyszedł..

PFO - tętniak między przedsionkami - leczenie, zabieg - informacje

.. ...czy jest ryzykowna dla zdrowia i zycia - skoro to operacja na otwartym sercu. Nie wiem czy każdy taki tętniak się usuwa. Nie wiem jak długo wraca się do zdrowia po takim zabiegu i jak należy potem żyć. Czy jest się na lekach, czy są jakieś ograniczenia co to trybu życia. Jestem młody,..

Brak jednego kręgu na wysokości serca?

.. ...przesadną troskę o swoje zdrowie i szukasz przysłowiowej dziury w całym. Mi też się wydawało, że mam tętniaka mózgu, jakąś dziwną infekcję, arytmię serca i Bóg wie co jeszcze, jednak szczegółowe badania wszystko to wykluczyły. Z tego co zauważyłem, to im mniej zwracam uwagę na swoje..

Nadciśnienie tętnicze oraz szmery w sercu

.. ...do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki ...Pojechalam ,wszystko sie potwierdziło ...Kazali przyjechac mi za rok albo za trzy lata ( nie pamietam juz ) niestety moi rodzice to zignorowali.Teraz gdy mam 14 lat wystapiły problemy z ciśnieniem...narazie mam kilka badan...( kilka juz za soba..

Leki na migrenę

.. ...szamanskie, pfff... nie mam zdrowia na takie eksperymenty, wole Triptagram, przynajmniej wiem ze zadziala i nie bede zmieniac. A mi Divascan pomógł. Miałam silne migreny z aurą, ataki stawały się coraz częstsze. Mam w dodatku dysplazję w głównej tętnicy mózgu ( duże zwiężenie ), co..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej i niedokurczliwość komory

.. ...byłem, bo ja im wierzę. Pozdro. Marta w każdym prawie temacie na tym forum polemizuje Drogi XY z opinią profesorów i dr. Marto mam dla Ciebie wiadomość odnośnie mojego niepełnego bloku prawej odnogi pęczka hisa: byłam, u lekarza na rozmowie, innego znajomego: to nie jest groźne i nie ma..

Wysokie ciśnienie tętnicze i nerwy

.. ...temat to dai znac pozdro i tesz jestem nerwowy byle co mnie wkurza Kurwa ja tez tak mam pakowałem na siłce 4 lata,1,5roku przestałem mam 20 lat mam wysokie cisnienie i tez mam nerwy jak hu..i i tu na tym forum dowiedzialem sie ze mam nerwice bo sam ją określiłem po tym jak ludzie..

Duszności, zmęczenie i silne bicie serca

.. ...badania i wyszło że jest zdrowy ale 150... A co do przeczulenia to masz racje aż mnie to denerwuje i staram się na siłe nie myśleć o tym. Pozdrawiam nerwicowców :P Witam i bardzo proszę o interpretację wyników echa serca przezprzełykowego, jakie są rokowania? Tętniak przegrody..

Tętnica biodrowa niedrożna

.. ...problem.Polecam zastosować zdrową dietę np. tą: http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263 .Podejrzewam że się niewłaściwie odżywia i do tego jest zatruty.Jak jest trochę starszy ode mnie to widać musiał się bardzo starać o to.Albo kto iny się o to postarał. jeżeli ma..

Wysokie tętno podczas wysiłku

.. ...czy to wychodzi mi na zdrowie. Z drugiej strony dziwi mnie, że w ogóle jestem w stanie utrzymać takie tętno tak długo - teoretycznie powinienem stracić siły do jazdy po 30 minutach przy tak wysokim tętnie, a tu nic - jadę bardzo zmęczony ale nie odpuszczam. Dwie istotne czynniki: 1...

Tętnienie w brzuchu w ciąży

.. ...brzuchu.Jestem związana z służbą zdrowia i z wiem ze takie tętnienie powłok brzusznych może być objawem tętniaka aorty brzusznej.Do tego prawie codziennie odczuwam pojawiający się nagle ból w klatce piersiowej o charakterze rozrywania.Który równie szybko przemija jak się pojawił.Ból jest..

10, 15, 20 lat po operacji serca

.. ...jakie macie kłopoty ze zdrowiem?, czy pojawiają sie powikłania? Mój tata jest niemal 20 lat po operacji tętniaka i zastawkach i zaczynają sie poważne problemy. Cóż, operacje serca to powązne zabiegi. Nikt nie zagwarantuje, że po nich wsyzstko będzie w porządku. Ja przeszłam 3 operacje z..

Operacja tętniaka aorty w Zabrzu lub Ochojcu.

.. ...z góry dzieki i duzo zdrowia. Pozdrawiam Ela. z mojego otoczenia osoby ktore mialy robione zabiegi w ochojcu( glownie bajpasy )sa zadowoleni i wszyscy sobie chwalili,nie znam opini na temat zabrza po za jednym przypadkiem gdzie zmarl moj wujek. przepraszam za dobitna szczerosc ale taka..

WITAM DIETA PO ZAWALE

.. ...zdobyć, aby odzyskać zdrowie. Pamiętam przypadek pewnego mężczyzny, który cierpiał na zaawansowaną miażdżycę nóg. Poinformowano go, że proces ten jest nieodwracalny i w jego przypadku na tyle zaawansowany, że nie było ponoć innego wyjścia, jak tylko operacyjne wycięcie tętnic..

Niedomykalność zastawek serca III st. i tętniak 5,5cm

.. ...szybkiego powrotu do pelni zdrowia. do Szczerbiec.Witaj miło mi bardzo bo dowiedziałam sie troche więcej o tej operacji ,ale mnie nikt na nią nie wysyła ja byłam w Aninie i tam też mnie prof nie poganiał Każą kontrolować i to wszystko Ty piszeszże żle sie czułeś a ja czuje sie dobrze ja..

Objawy niedoboru potasu

.. ...arsenian potasu ale coś zdrowszego. Objawy, które opisujesz mogą wskazywać na niedobór potasu, owszem, ale sugerowałbym również sprawdzić swój kręgosłup szyjny i przejście szyjno - piersiowe. Zaburzenia tej okolicy ( zablokowania, zmiany zwyrodnieniowe ) mogą prowadzić do ucisku tętnicy..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej u dziecka

.. ...zdrowia dla coreczki : )! Witaj, zapraszam Cie na nasze forum: www.forum.sercedziecka.org.pl Znajdziesz to nasą Madzię, jukilop. Jjej dorosły juz syn miał ubytek z teniakiem IAS zamykany parasolka w Zabrzu...

Operacja tętniaka aorty i wymiana zastawki

.. ...względu na ogólny stan zdrowia męża ), jest dobrze,nawet bardzo dobrze. Do ( anka ) Ja dostałem termin w Krakowie.Czekałem miesiąc,ale tylko dla tego że sie nie zgodziłem zostać od razu po badaniach kontrolnych na oddziale.Jeżeli jest taka potrzeba i lekarz kieruje na operacjie to ona..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. ...za niedługo wychodzą zdrowi . Takim chlebem powszednim dla tej kliniki są bypassy . Lekarze tam operujący nabierają dużej wprawy i pewności siebie . nie ma się czego bać .pozdro . O tych z bypassami to już nawet nie chce mówić : ) Ci zrobili na mnie największe wrażenie jeśli chodzi o..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...Czy ty masz zastawkę zdrową ? Bo jeśli tak to rozumiem czemu Cię nie poganiają. Maurycy trzymam przed sobą ostatnie echo serca i ; zastawka mitralna 3 stopień niedomykalności zastawka aortalna 3 stopień niedomykalności, zastawka trójdzielna 3 stopień niedomykalności i tętniak 5,5 i i..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 3

.. ...tam wyjeżdżają ludzie zdrowsi pozdrawiam To dziwne trochę, bo moje młodsze koleżanki, też po operacjach serca ( jedna ma do tego ma wszczepiony rozrusznik ), co roku przyjeżdżają nad morze, bo nadmorskie miejscowości są wskazane dla osób z chorobami układu krążenia...Wiem, że nawet..

Beto ZK 25 odstawianie

.. ...chyba w jakas psychoze zdrowotna i wezme 1/4 tej tabletki ( ciezko bedzie podzielic hehe ) i walne konska dawke potasu ( mam 3,58 przy normie 3,5 - 5,00 ) pozdr. ciśnienie masz niskie ale jeszcze w normie, puls prawidłowy. Palcem bez problemu zmierzysz tętno. Albo na nadgarstku albo..

Co to za choroba ? Czy to coś poważnego .

.. ...anemii - pozdrawiam i zdrowia dla mamy : ) Dziękuję ci bardzo za odpowiedź . Na pewno wyślę mamę na badania ; ) Ja po prostu martwiłam się czy to nie jest nic poważnego typu jakieś guzy , tętniaki itp , a co do anemi to zauważyłam gdy mama się mniej denerwuje tym nie boli ją głowa , no i..

Absurdy służby zdrowia

.. ...jakimś absurdem w służbie zdrowia gorąco prosimy o odwiedzenie zakładki * Absurdy służby zdrowia * bądź wyślij opis bezpośrednio na absurdy@p - protest.pl Pozdrawiamy i Dziękujemy za wsparcie! absurd Nr 1.Zgłaszam sie do szpitala z nidomykalnością zastawek 3 stopnia z tętniakiem 5,5 bo..