Zdrowy tryb życia

Światowy Dzień Serca 2013

Światowy Dzień Serca 2013

.. ...aktywności fizycznej – zdrowy tryb życia jest bowiem najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka rozwoju groźnych schorzeń układu krążenia. Propagowane w ramach Światowego Dnia Serca działania profilaktyczne znacząco zwiększają nasze szanse na długie i zdrowe życie, dlatego warto..

Fakty i mity na temat snu

Fakty i mity na temat snu

.. Szybkie tempo życia sprawia, że przestajemy doceniać znaczenie snu. W pracy funkcjonujemy na najwyższych obrotach, a w czasie wolnym usiłujemy odreagować stres, szukając coraz ciekawszych form rozrywki – nic więc dziwnego, że nocny odpoczynek zaczyna wydawać się nam niepotrzebną stratą czasu...

Co skraca życie?

Co skraca życie?

.. ...przede wszystkim niezdrowy tryb życia: wysokokaloryczna dieta o niskiej zawartości składników odżywczych, brak aktywności fizycznej ( pokonanie dystansu z domu do samochodu to NIE jest spacer! ) i zbyt krótki lub nadmiernie długi sen ( zalecana długość snu to 7 - 9 godzin ). Całe lata..

Zdrowe serce zimą

Zdrowe serce zimą

.. ...zjawiska? Warunki pogodowe a zdrowie serca. Wzrost ryzyka zawału i śmierci w wyniku choroby serca w zimie ma związek przede wszystkim ze spadkiem temperatury powietrza. Gdy na zewnątrz panują mrozy, receptory zimna w skórze ulegają pobudzeniu, układ współczulny jest stymulowany do..