żebrowe

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...nakłucie z dostępu międzyżebrowego - igła wprowadzana jest w piątym międzyżebrzu po stronie lewej - ok. 7 cm od mostka, dostęp obecnie coraz rzadziej stosowany. Powikłania nakłucia worka osierdziowego. uszkodzenie naczynia nasierdziowego, zaburzenia rytmu, spadek ciśnienia, odma..

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...przesuwa je aż do kąta żebrowego ( miejsca połączenia obu obu łuków żebrowych ), tak że jeden znajduje się nad wyrostkiem mieczykowatym, a drugi na rękojeści mostka. Tuż powyżej palców, ratownik przykłada rękę częścią dłoniową nadgarstka i nad nią drugą rękę. Zewnętrzny masaż serca..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...płuc; Prawa okolica podżebrowa: ból pęcherzyka żółciowego, zmiany w wątrobie, ropień podprzeponowy, zapalenie płuc lub opłucnej, perforyjący wrzód żołądka lub dwunastnicy, zatorowość płucna, ostre zapalenie mięśni, urazy; Lewa okolica podżebrowa: neuralgia międzyżebrowa, zatorowość..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...przypadłością są nerwobóle międzyżebrowe. Ból ma charakter kłujący lub jest określany jako podobny do prądu biegnącego wzdłuż żeber . Może nasilać się po wysiłku czy po ekspozycji na niską temperaturę. U starszych osób należy również brać pod uwagę zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa...

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...okolicy prawego łuku żebrowego. Istniej więc w takiej sytuacji możliwość pomylenia zawału procesami chorobowymi toczącymi się w jamie brzusznej ( niestrawność czy choroba wrzodowa żołądka albo kolka żółciowa ). Chory może także bagatelizować swoje dolegliwości i wezwać pomoc lekarską..

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...w odcinku szyjnym ( żebro szyjne ). Objawy mogą także pojawić się jako działanie niepożądane niektórych leków. Leczenie polega na eliminacji przyczyny, jeśli jest możliwe doszukanie się jej, oraz na unikaniu zimna ( rękawiczki ) i bezwzględnym zaprzestaniu palenia. Początkowo, pomiędzy..

Skolioza

Skolioza

.. ...powstawania tak zwanego garbu żebrowego ( lub piersiowego ). Postępujące zmiany mogą prowadzić do zmniejszanie pojemności życiowej płuc chorego. Może także dojść do upośledzenia funkcji serca i układu krążenia. Przyczyny skoliozy. Przyczyny powstawania skoliozy nie są do końca poznane...

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...powiedział mi że boli mnie żebro, ale to chyba niemozliwe. Boje sie ze to cos z sercem. Tez czekam na jakies opinie i porady. Ja równiez mam coś podobnego, ale dośc długo już to odczuwam, i tez po parę minut, i przestaje, ale najbardziej gdy wezmę bardzo głęboki wdech, to boli.Również po..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 291

.. ...okoła serca i ból miedzy żebrowy i ponizej ich pozniej im stres sie nasilał tym bardziej wiecej dolegliwosci nachodziło doszło równiez cisnienie które nieraz przekraczało 180/120 ale przyczym towarzyszyło straszne osłabienie ze niemiałem ochoty na nic wogle niedozycia a wiec zaczełem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 294

.. ...by koniuszek udeżał w żebro takie uczucie jakby serce chciało odkaszlnąć?! i potem bije mi strasznie szybko i trudno mi wtedy oddychać.Nie to że nie mogę ale nabieram je wtedy często.Jeden lekaż zalecił mi leki na wyrównanie akcji serca , drugi tabletki uspakajające a trzeci magnez.Mam..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony - Str. 2

.. ...powiedzieć, że mi teź żebro przy jakimś ruchu tak jakby się wciskało do środka i po ponownym ruchu wskakiwało na swoje miejsce. Mam to już hmm z 2/3 lata, nie wiem może dłużej, zawsze myślałem, że to może przez kulturystykę, którą uprawiam, że może jakieś żelastwo mi spadło na żebro i mi..

Bóle w mostku, klucie przy schylaniu się

.. ...zapalenie nerwu mostkowo - żebrowego,czyli sam widzisz możliwości wieleale prawde to powie ci lekarz po zbadaniu,czyli głowa do góry i odwagi panie przyszły szeregowy,miłego pobytu w ojsku a jakby co to odpisz pa Czesc Kmail zamist myslec o chorobie naucz sie juz piosenki * Przyjedz mamo..

Ból po prawej stronie i *przeskakujące* żebro

.. ...wskazowki.. Może masz złamane żebro?? Miałaś robiony rtg?? Masz spuchniętą tą okolicę ciała?? Nie mam spuchniętej tej okolicy ciała. Nie miałam robionego rtg, ponieważ lekarze nie chcą mi dać na to skierowania, twierdząc, że to na pewno nie to. Ale co, też nie wiedzą :( kiedys tez takie..

Ból po prawej stronie i *przeskakujące* żebro - Str. 2

.. ...zapalenie nerwu międzyżebrowego. Po kuracji dosyć silnymi lekami przeciwzapalnymi dolegliwości minęły. Owszem, jak to bywa przy różnych stanach zapalnych, odnawiało się to kilkakrotnie, ale już wiedząc w czym rzecz po prostu upominałam się o leki przeciwzapalne ( dosyć silne ) i po..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 3

.. ...okolicy jednego z łuków żebrowych. Wystarczy jednak zrobić krótką przerwę na odpoczynek, a ból przechodzi samoistnie. Ból ten wywołany jest obkurczaniem się jelit, w których w trakcie wysiłku fizycznego zmniejsza się przepływ krwi na rzecz pracujących mięśni. Bóle w klatce piersiowej..

Napięcie mieśni w okolicach barkow, szyi i klatki piersiowej

.. ...dalej ci przeskakuje to żebro bo ja nie mogę przestać o tym myśleć.Jak się nakręcę to boli 2 razy mocniej. No hejka : ) No dalej mi przeskakuje, czasem nawet jeszcze z grudiej strony, hehe. Ale ja sie tym juz nie przejmuje, szereg badan wykazal,ze wszystko OK i nie pozostaje mi nic..

Mrowienie i drętwienie lewej ręki

.. ...np poprzez pierwsze żebro( w przypadku części podobojczykowej splotu ), co powoduje drażnienie nerwów odchodzących od splotu , a są to główne nerwy zaopatrujące kończynę( aż po samą dłoń ) zarówno ruchowo jak i czuciowo ... Pozdrawiam pizdrawiam wszystkich . mialam cos podobnego. po..

Bóle i dziwne zachowanie serca

.. ...mogą to być bóle mięśni żebrowych , ale nie dokońca wiem czy w to wierzyć. Może ktoś się już z tym spotkał. Proszę o odpowiedź. Mam identyczne objawy głownie jak żle siedzę , gdy wstaję i się wyprostuję oraz po zejściu ze schodów . wrażenie jak by serce przeskakiwalo. Dzieje się to mi..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...szkole średniej lewe żebro ( a dokładnie 3 lub 4 ostatnie ) mam załamane prawie pod kątem prostym - jest wypukłe. Moim zdaniem powoduje to ucisk na przeponę pod sercem i to może być przyczyną problemów. Nie bez echa pozostaje fakt, że od kilku lat żyję w dużym stresie i bardzo się..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 13

.. ...neurologiczną międzyżebrową stwierdzoną przez ortopedę. Wyniki badań - idealne. A ja czuję się okropnie. Oczywiście chcę dodać, że różne leki różnie działają na różnych ludzi. Coś może jednemu pomagać a drugiemu - na to samo - zaszkodzi. Każdy ma w końcu inny organizm. Nobel dla tego,..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 14

.. ...odczuwam palący ból w okol żebrowo pachowych ciężko mi złapać głębszy oddech udaje się za którymś razem. Ciągle mam bóle kolan, mrowienie łydek i ból żołądka. Często jest mi zimno, dreszcze na całym ciele, odbijania. Temp 35,4. Co to jest ? Do tego ciężko mi się oddycha. Może ktoś miał..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 4

.. ...piersiowej pod lewym łukiem żebrowym ( takie bóle miałam 7 lat temu i lekarz wiązał to ze stresem ). Wiem, że mój sposób odżywiania nie jest prawidłowy i z tym to wiązałam, ale ostatnio objawy się nasiliły. Powodów do stresu mam teraz mnóstwo, niestety Boję się strasznie, co to może być?..

Nerwica w ciąży - Str. 50

.. ...nie masz,bo mnie boli żebro z prawej,ale ja jestem w 7.Pod piersią?Hm...to musi być żebro,ale poczekaj jeszcze trochę,może przejdzie,póżniej będziemy myśleć. Albo jakieś nerwobóle od serca,nie przejmuj się,napewno przejdzie,weż sobie magnez z potasem.Aspargin,tylko nie wiem czy można go..

Nerwica w ciąży - Str. 62

.. ...myslałam że boli mnie żebro ale lekarka mówi że to ucisk na wątrobę,bo boli mnie tylko z prawej strony.Mój mały jest ułozony dosyć nisko i nie kopie mnie tak wysoko,trochę mnie to niepokoi ale widocznie mam taką budowę.A w ciagu dnia dużo Twój maluszek śpi?bo mój raczej tak.Nie mam..

Dziwne bóle pod lewym żebrem

.. ...i na krańcach kości żebrowych wzdłóż mostka. Boli tez pod lewą piersią i na krańcach żeber w kierunku mostka. Ból jest tylko przy dotyku jak uciskam to miejsce. Kiedy leże i nabieram powietrza czuje jakby cos mi sie przesuwalo przy żebrach nie wiem co to jest ale niepokoi mnie..

Ucisk płuca przez żebro

.. ...boku lub siedze zgarbiony ) jak żebro dotyka mojego płuca ( nie wiem czy to może być żebro lecz tak podejrzewam ) czuję taki dziwny ucisk na płuco to nie boli lecz to uczucie nie daje mi żyć normalnie...

Ból przy nerwicy

.. ...dużym wysiłku poprzez żebro ból na mostek się przenosi.Zwykły ból z nadmiernego wysiłku. Gdyby czas mi na to pozwalał moglabym sobie to rozłozyc nawet na 10 razy, niestety czas mam jedynie juz wieczorem, .. z resztą, na 2 serie moze i bym mogla to rozlozyc, ale nie o to chodzi.. chodzi o..

Ból w nadbrzuszu nad pępkiem i pod piersią po lewej stronie

.. ...mieć neuralgię międzyżebrową. lekarz przepisał mi ibuprofen ktory brałam 5 dni ( lek przeciwzapalny ). Wszystko jest z tym już ok, wyleczyłam się. Jednak gdzieś po tygodniu od tego czasu zaczęło mnie boleć po lewej stronie brzucha, hmm jakby obok pępka czuje takie kłucie lub pod lewą..

To wątroba czy cos w tych okolicach.

.. ...treningu cie ktoś w żebro walnął.Taka kontuzja długo trzyma.Pęknięte żebro ze 2 miesiące normalnie oddychać nie pozwala . jak będziesz miał Usg ,to idż do chiorurga od jamy brzusznej niech cie zbada.Od treningu czy uderzenia mogła ulec kontuzji przepona.I stąd sensacje z..

Ostra kłucie w mostku ??

.. ...Może zapalenie mięśni żebrowych - Może wreszcie sprawa serduszka Przejdź się babo do lekarza : ) nerwobóle? w nocy podczas snu ? - rzaczej dziwne jeżeli chodzi o żołądek, to rzeczywiście ostatnio lekko mnie boli - nie znam przyczyny, również mam ból szyi, co związane jest prawdopodobnie..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 4

.. ...piersiowej, w tym mięśnie żebrowe i brzucha. Praca tych mięśni powoduje, że z jamy brzusznej krew przetacza się w kierunku serca, w ten sposób wspomagając krwiobieg. Oczywiście podczas śmiechu w ruch zostają wprawione mięśnie twarzy. Jest to dla nich świetny masaż. Dzięki niemu nasza..