Zembala

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...to jeden z najważniejszych ośrodków tego typu w kraju. W ubiegłym roku przeprowadzono tu 1.868 operacji serca. W skali całego kraju w 2006 r. było ich 21.532, wobec 21.843 w 2005 r. i 22.020 w 2004 r...

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...Zabrzu prof. Marian Zembala. Zwężenie zastawki aorty jest obecnie najczęstszą nabytą wadą serca na terenie Europy i Ameryki Północnej. Do tej pory w Polsce jedynym sposobem leczenia takiej wady była klasyczna operacja kardiochirurgiczna. Pacjentom nie zakwalifikowanym do operacji..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...powiedział prof. Marian Zembala - dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i koordynator programu, w ramach którego stosowane są takie zastawki - w przyszłym roku w kilku ośrodkach w Polsce planuje się ok. 70 - 80 implantacji tych urządzeń, dwóch typów. Zabiegi te będą wykonywane..

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

.. ...ŚCCS ) prof. Marian Zembala. W ubiegłym roku we wszystkich ośrodkach w kraju takich operacji było tylko 71. To nieprawda, że nie ma dawców, są oni po prostu niepotrzebnie chowani - podkreśla prof. Zembala. Konferencję w zabrzańskim ośrodku zorganizowano z okazji przypadającego 26..

Przeszczepy serca także w Poznaniu

Przeszczepy serca także w Poznaniu

.. ...transplantacyjny prof. Mariana Zembala z Zabrza. O sukcesie operacji będzie można mówić po miesiącu, kiedy będziemy pewni, że nie było wczesnego odrzutu przeszczepu. Nasza operacja się udała, pacjent wrócił na oddział intensywnej opieki medycznej, jego stan jest stabilny - powiedział PAP..

By-passy operacja Zabrze

.. ...Prof.dr hab,.Marian Zembala Kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego kardiochirurgii i Transplantologii Dyrektor Slaskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu witam wszystkich bardzo serdecznie, tak sobie czytam i chciałabym wtrącić moje 3 grosze : )mój tato miał wstawiany bajpas pod koniec..

Najlepsi kardiolodzy w Polsce

.. ..., że Zabrze i Prof. Zembala mi pomogą chociaż mam strasznie mało czasu wg, profesorów z kliniki Wrocławskiej, ale czekam i myślę że się uda. Jeśli nie chcesz Zabrza szukaj prywatnej kliniki pod Warszawą, w internecie znajdziesz, podobno są też dobrzy, Religa chyba uciekał od nich na..

Dobry kardiolog z Wrocławia

.. ...gdzie przymuje marian zembala? Prof. Zembla przyjezdza do Lubina kLegnicy i przyjmuje w Medicusie. Prof.dr.hab. Marian Zembala przyjmuje w Slaskim Centrum Chorob Serca w Zabrzu. M. Zembala ul.Szpitalna 2 41800 Zabrze Poland 48 322 784 334 48 322 715 266 ( Fax )..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...3%, - Zabrze: prof. Zembala – na pewno wymiana aorty, a jeśli chodzi o zastawki to jest bardzo duża szansa ich plastyki, bo nie są takie złe, jedynie dwa płatki są ze sobą częściowo sklejone ( w porównaniu np. prof. Biedermann odrzucił wszelką możliwość ich plastyki, bo nie mam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 532

.. ...okazalo sie ze to bol zemba... hehehehe Witam również: ) Kurcze wczoraj tak długo mi się zeszło z tym moim laptopkiem: ) że o trzeciej nad ranem zasnęłam wgrywając jakiś tam program. A teraz ledwo patrzę, oczka się same zamykają. Niestety mąż w pracy więc muszę czuwać na dziećmi. Ale..

Okropny zapach podczas oddechu

.. ...( myslalem ze to od zemba ) zrobilem z zembem ale zapach nieustapil wiec wybralem sie do laryngologa ten zlecil mi zdjecie zatok , na ktorym wyszlo ze pojawila sie ropa w zatokach zapisal mi antybiotyki ktore zazywalem jakies 2 tyg , 2 razy dziennie ( CLINDAMICIN ) czy podobnie do tego..

Przetrwały otwór owalny, proszę o pomoc!mam 20 lat i wielkie problemy!

.. ...skontaktowaf z prof zembala, ( jestem z okolic lubina, ale niestety tam juz nie przyjmuje , i nikt nic niewie czy bedzie przyjmował, oprócz tego mam inne powikłania, zapalenie watroby nieznanego powodu , jest twarda, choc wyniki mi sie poprawiły, Poprostu bŁAGAM,mAM 20 LAT A TYLE..

Kardiochirurg z kliniki w Zabrzu

.. ...poza szpitalem. prof. Zembala to bardzo dobry specjalista. Operował mnie 4 miesiące temu, z tym, że ja jestem po operacji wszczepienia zastawki aortalnej. A profesor Sadowski też ma dobra opinię w kwestii operacji zastawki aortalnej??? Operację miałam w Zabrzu, niestety nie znam lekarzy..

Opinie na temat lekarza.

.. ...wiem czy Pan profesor Zembala przyjmuje prywatnie ale wiem ze napewno mozna z nim porozmawiac w szpitalu.Tylko musisz sie dowiedziec kiedy ma dyzur i kiedy bedzie mogl poswiecic Ci chwile czasu.Jesli jestes ze slaska to napewno bedzie Ci latwiej sie z nim spotkac niz ludziom z Polski bo..