Zespół cieśni

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...Hypertensio arterialis ); zespół Marfana; zwężenie cieśni aorty ( koarktacja aorty ); płeć męska w wieku 50 - 60 lat lub kobiety w trzecim trymestrze ciąży. 60 - 70% tętniaków rozwarstwiających aorty lokalizuje się w aorcie wstępującej. Łuk aorty zajęty jest w 10 - 25% przypadków...

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...zespoły uciskowe ( np. zespół cieśni nadgarstka ) oraz zespoły bólowe związane z leczeniem insuliną. Objawy opisywane przez chorego to parestezje o charakterze pieczenia lub mrowienia, alodynia czy bóle samoistne w obrębie stóp, podudzi i rąk ( skarpetki i rękawiczki ). Dolegliwości..

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...czucia towarzyszą również zespołom uciskowym, są np. obecne w zespole cieśni nadgarstka. Względnie częstymi schorzeniami, których objawem są dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia, są choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz dyskopatie. Potencjalnie banalną przyczyną występowania..

Drętwienie palców u rąk w ciąży

.. ...JEST TO ZESPół cieśni nadgarstka zrób badanie EMG To może być równiez problem z kręgosłupem szyjnym. Spróbuj odchylać głowę do tyłu ( np. siedząc na brzegu łózka ) . Koniecznie skonsultuj sie z lekarzem,..

Drętwienie palców

.. ...EMG i wykazało że mam zespół cieśni nadgarstka w zaawansowanym stadium 1 stopnia.Obecnie jestem po zabiegu chirurgicznym i czuje sie dużo lepiej, odrętwienie powoli ustaje,nie lekceważcie tych objawów tylko zróbcie jak najszybciej to badanie. to badanie może wam zlecić lekarz ortopeda Ja..

Drętwienie palców - Str. 2

.. ...palców to jeden z objawów zespołu cieśni kanału nadgarstka. Choroba często źle diagnozowana i nieleczona może spowodować nieodwracalne uszkodzenie nerwu i doprowadzić do zaburzeń czynności ręki. U wielu pacjentów pierwszymi objawami choroby jest drętwienie palców , którym towarzyszą..

Mrowienie i drętwienie lewej ręki

.. ...Mrowienie może powodowac * zespół cieśni nadgarstka * http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_cie%C5%9Bni_nadgarstka a bez lekarza się i tak nie obejdzie. Nie wiem czy mam to samo ale od 2 dni czuje ból w łokciu lewej reki czasami czuje mrowienie w okolicach kciuka i dłoni ale..

Drętwienie i mrowienie opuszka kciuka

.. ...połowy ręki ktory nie łatwo przerwac czy ktos wie co jest tego przyczyną??? mrowienie kciuka może powodować zespół cieśni nadgarstka. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_cie%C5%9Bni_nadgarstka..

Mrowienie i drętwienie lewej dłoni u dziecka

.. ...niej pojawic sie tzw. zespół cieśni nadgarstka. Wpisz w google i poczytaj. Cierpniecie ręki moze też np. być zwiazane z dyskopatia w obrebie kręgów szyjnych kręgosłupa. Warto skonsultować sie z lekarzem...

Ból ręki i dretwiejące palce

.. ...nadciśnieniem - może to być tzw. zespół cieśni nadgarstka. Miałem podobne objawy i tak zostało to zdiagnozowane. Jest to ucisk na nerw pośrodkowy dłoni właśnie w okolicach nadgarstka. Załatwia się to albo blokadą albo zabiegiem chirurgicznym przez uwolnienie nerwu pośrodkowego. Zostaje 5..

Ból rąk, opuchlizna pomiędzy kciukiem i palcem II, ból karku i barków

.. ...Dziękuję za odpowiedź zespół cieśni nadgarstka? może mieć to związek z jakąś chorobą reumatyczną.Być może... zrób sobie badania krwi w kierunku reumatyzmu np.Latex,ASO,seromukoidy,CRP,odczyn Waaler - Rosego,OB i morfologię.Z wynikami do lekarza. Dzięki za rady, tez myślałam własnie o..