Zespół metaboliczny

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

.. ...parametry ujęte są w tzw. zespół metaboliczny. Do profilaktyki pierwotnej zaliczamy także prawidłowe leczenie nadciśnienia tętniczego czy hipercholesterolemii oraz prawidłowe postępowania w chorobie niedokrwiennej serca. Oczywiście do momentu wystąpienia zawału. Wtórna profilaktyka..

Dieta po zawale serca

Dieta po zawale serca

.. ...jest redukcja wagi ( zespół metaboliczny ). Bardzo istotne jest prawidłowe prowadzenie chorych na cukrzycę oparte o codzienną kontrolę poziomu glukozy we krwi. Chorzy z nadciśnieniem tętniczym powinny pamiętać o konieczności ograniczania ilości spożywanej soli. Istotne jest także..

Aterotromboza (zakrzepowe powikłania miażdżycy)

.. ...nadciśnienie tętnicze, zespół metaboliczny ( otyłość ), cukrzyca i zaburzenia metabolizmu węglowodanów, zaburzenia lipidowe ( przede wszystkim podwyższony poziom cholesterolu ). Jednym z podstawowych zaleceń lekarskich, mających na celu zmniejszenie zakrzepowych powikłań miażdżycy, jest..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...tys. przypadków Ostrych Zespołów Wieńcowych rocznie, z czego 100 tys. to zawały serca. Około milion osób ma zdiagnozowaną chorobę wieńcową. Szacuje się także, że co czwarty Polak umiera z powodu chorób sercowo - naczyniowych i udarów mózgu. Współczynniki te należą do najwyższych w..

Słońce zmniejsza ryzyko chorób serca

.. ...jednocześnie cierpiało na zespół metaboliczny. Pomocne okazują się często promienie słoneczne, które pobudzają produkcję witaminy D. Ze słońca należy jednak korzystać z umiarem ze względu na szkodliwe promieniowanie UV, które, jak powszechnie wiadomo zwiększa ryzyko raka skóry. By..