Zewnętrzny masaż serca

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...krwi ) należy rozpocząć zewnętrzny masaż serca. Masaż serca prowadzi się w dolnej połowie mostka.Ratownik kładzie dwa palce ( wskazujący i środkowy na łuku żebrowym poszkodowanego i przesuwa je aż do kąta żebrowego ( miejsca połączenia obu obu łuków żebrowych ), tak że jeden znajduje się..

Migotanie komór

.. ...być w stanie rozpocząć zewnętrzny masaż serca. Należy klęknąć obok nieprzytomnego, ułożyć obie dłonie jedna na drugiej ( można spleść palce ) na środku mostka reanimowanego i rytmicznie uciskać klatkę piersiową. Ręce ratownika muszą być wyprostowane w łokciach. Masaż prowadzimy z..

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...zależne są metody reanimacji. Przy migotaniu komór czy rozkojarzeniu elektromagnetycznym wskazana jest defibrylacja. Przy asystolii defibrylacja jest bezcelowa i należy wykonywać zewnętrzny masaż serca...

Pierwszy w Polsce automat do masażu serca

.. ...Automatycznie wykonuje zewnętrzny masaż serca przez ucisk klatki piersiowej na głębokość 4 - 5 cm i w tempie ok. 100 uciśnięć na minutę - czyli zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji - poinformowała rzeczniczka prasowa szpitala Adriana Sikora. Zainstalowanie urządzenia na..