Zgaga i pieczenie

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...spontaniczny spazm przełyku. Zgaga charakteryzuje się zamostkowym pieczeniem, które pojawia się po spożyciu pewnych pokarmów i może nasilać się przy zwiększeniu ciśnienia wewnątrz żołądka ( np. pochylona pozycja ciała. Refluks przełykowy i zapalenie przełyku można potwierdzić rtg..

Przepuklina przełykowa (przepuklina rozworu przełykowego)

.. ...Bardzo często obecna jest zgaga, uporczywe odbijania, uczucie pieczenia w nadbrzuszu. Diagnozę stawia się na podstawie objawów klinicznych oraz wyników badań obrazowych ( gastroskopia, pasaż ). Leczenie polega na przyjmowaniu inhibitorów pompy protonowej. Duże przepukliny mogą uciskać..

Refluks

.. ...Typowe dolegliwość to zgaga i pieczenia w nadbrzuszu, nasilające się po jedzeniu. Refluks pęcherzowo - moczowodowy. Refluks pęcherzowo - moczowodowy, czyli cofanie się moczu z pęcherza do moczowodów, jest zwykle spowodowany niedojrzałością lub wadę ujść moczowodu. Refluks ten może być..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 999

.. ...bezseność, ucisk w mostku, zgaga. Wrzesień - zawroty głowy ( nagłe, silniejsze ), kołatanie serca, pocenie się, mdłości, palenie, pieczenie skóry, osłabienie mięśni lewej strony ciała, pieczenie przełyku, bóle głowy, zatok, drętwienie rąk, uciski głowy, twarzy, silna nerwica i depresja...

Nerwica w ciąży - Str. 217

.. ...nerwowym. Męczy mnie mega zgaga ale wiem, że jest to typowy objaw ciążowy. Ale nie - u mnie to pieczenie czuję aż w okolicach uszu i nie wiem czy to normalne. Więc zaczęłam się nad tym skupiać obserwować i się zaczęło. Doszło kłucie pod uchem, swędzenie szyji, macanie, ogladanie,..

Delikatny ucisk w klatce piersiowej

.. ...przepuklina rozworu przelykowego a nasila sie ona po wysilku na silowni Przepuklina rozwory przelukowego to pierwsza diagnoza jaka uslyszalam, pozniej byla kolejna, kolejna i kolejna....zasrana nerwica..

Osłabienie i inne objawy

.. ...niewyjaśnione bóle piersi - zgaga, mdłości, wymioty - biegunki, zatwardzenia - szmery w sercu, wypadanie zastawki - przepełnienie zatok, ranny katar - chroniczny ból gardła bądź w okolicy klatki piersiowej, czasem brzucha - chroniczne zapalenie spojówek, pieczenie oczu - brak tchu, głód..

Pieczenie w klatce piersiowej i kaszel.

.. ...pieczenie to może być zgaga i tzw. refluks. Dają też objawy ucisku i guli w gardle. Ale raczej nie kaszlu. Może to też być jakaś infekcja dróg oddechowych, miałam taki kaszel jak chorowałam na ciężkie zapalenie oskrzeli. Przez 2 m - ce plułam krwią, kasłałam, charczałam i co tam jeszcze..

Przyspieszona akcja serca,ból w klatce piersiowej.

.. ...kaszel.Pieczenia to nie zgaga,ponieważ mam te pieczenia w całej klatce piersiowej aż do piersi.Szybka akcja serca,bardzo szybko bije mi serce.Najgorsza jest noc,w tedy serce bije jak oszalałe.Robiłam ekg i jest wporządku.Nie wem co sie dzieje ze mną.Czy ktoś ma podobne objawy jak..