Zmęczenie fizyczne

Przewlekła niewydolność serca

.. ...splątanie, dezorientacja, zmęczenie, osłabienie. Duszność może nie występować, gdyż chorzy w tym wieku nie podejmują zazwyczaj dostatecznie obciążających wysiłków fizycznych. Szacuje się, że od 30 do 50% chorych ma dysfunkcję rozkurczową, zazwyczaj o cięższym i gwałtowniejszym przebiegu...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...bardzo szybkie uczucie zmęczenia przy niewielkim nawet wysiłku fizycznym czy wychodzeniu po schodach, omdlenia, duszności itd itp. towarzyszą mi codziennie. Nie panikuję, siadam sobie spokojnie i czekam na poprawę - w 90 % moi bliscy nie widzą nawet że coś jest nie tak. Nie chcę ich..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 43

.. ...głowa,czuje wiecznie zmęczenie,nie moge sie skoncentrować,cały czas bym leżał,bo na nic nie mam ochoty.Zaczęło sie od mdłości które miewałem i przy tym mrowienia kończyn,twarzy..raz wylądowałem w szpitalu bo praktycznie zemdlałem,wszystko mi zdrętwiało i miałem zawroty głowy..miałem..

Ogromne zmęczenie

.. ...szkoły czuje ogromne zmęczenie i musze odespac z 2h. jestem raczej człowiekiem aktywnym fizycznie, chodze po górach wspinam sie, nie moge nażekac na kondycje! Jestem na profilu bilogiczno - chemicznym i z tego co wiem np takie zmęczeni e może być wyołane uszkodzeniem przegrody..

Dodatkowe skurcze - Str. 305

.. ...hemodynamicznie, np mroczki, zmęczenie, omdlenie, duszność itp ). Osoby przez lata żyjące z arytmią która ewoluuje albo jest różnorodna, które mają wykonywane częste badanie holterowskie, i konfrontują wyniki z odczuciami fizycznymi - a do tego należą do grupy odczuwającej to wszystko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 75

.. ...przy chorobie wieńcowej zmęczenie fizyczne powoduje ból. Biegło mi się trochę nerwowo, niewygodnie. Po powrocie nie tylko ból się nie wzmógł ale kompletnie zanikł. Teraz znowu wraca a jak lękam się dalej że nadchodzi zawał i umrę. Jak myślicie, czy faktycznie powinienem się bać? Czy ja..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 277

.. ...ręi sprawiało okropne zmęczenie... Wypiłam podwójną melisę i poczułam się leipeij. Kiedy w pobliżu mnie były dzieci zbierałam się do kupy i było ok. A jak spały czy w nocy przewalały się przeze mnie takie lęki że szok. Wylądowałm u psychiatry ( sama do niego poszłam ) byłam zmęczona..

Nerwica - artykuł

.. ...silne rozdrażnienie lub zmęczenie bez powodu, utratę sił witalnych, problemy z koncentracją, zmniejszoną efektywność w pracy albo też odczuwasz niczym nieuzasadnione dolegliwości fizyczne: ból głowy, drżenie rąk, nadmierną potliwość, nagłe skurcze mięśni, bóle żołądka, problemy ze snem...

Wyniki próby wysiłkowej i interpretacja

.. Na szczęście lubelszczyzna dziś nie strajkuje, bo miałbym badanie za klka miesięcy pewnie, a tak już po wszystkim. Opis jest taki: Procedure: BRUCE Exercise time: 09:56 Maximum heart rate attained: 166 bpm, 86% Max predicted 192 bpm Maximum BP: 140/70 Maximum Workload Attained: 10 METS No ST segment..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...chyba tylko odczuwalne zmęczenie.Wejście na wysokie trzecie piętro jakieś lekkie prace fizyczne i już odczuwam spore zmęczenie nawet przy jedzeniu muszę czasem łapać głęboki oddech.A gdyby nie badania okresowe pewnie wcale bym się nie zjawił w klinice na badaniach ponieważ mnie to nie..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...głowa,czuje wiecznie zmęczenie,nie moge sie skoncentrować,cały czas bym leżał,bo na nic nie mam ochoty.Zaczęło sie od mdłości które miewałem i przy tym mrowienia kończyn,twarzy..raz wylądowałem w szpitalu bo praktycznie zemdlałem,wszystko mi zdrętwiało i miałem zawroty głowy..miałem..

Zapalenie mięśnia sercowego - dolegliwości po

.. ...czasie oprócz ogólnego zmęczenia i złego samopoczucia doszły bóle w klatce piersiowej ( takie jakby uczucie ucisku, kłucie, wrażenie jakbym był wewnatrz posiniaczony, czasem takie jakby mrowienie w okolicach serca ). Nie sa to jakieś silne bóle ale zauważalne. Raczej nie są zwiazane z..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...uwagi, znosi uczucie zmęczenia psychicznego i fizycznego oraz senności, zwiększa zdolność do wysiłku fizycznego. W nadmiarze jednak działa niekorzystnie. Dlatego lekarze mówią, że możemy pić 1 - 2 filiżanki dziennie. Kto wypija pięć, może sobie zaszkodzić. Kawa, jak większość używek,..

Nerwica żołądka

.. ...głowa,czuje wiecznie zmęczenie,nie moge sie skoncentrować,cały czas bym leżał,bo na nic nie mam ochoty.Zaczęło sie od mdłości które miewałem i przy tym mrowienia kończyn,twarzy..raz wylądowałem w szpitalu bo praktycznie zemdlałem,wszystko mi zdrętwiało i miałem zawroty głowy..miałem..

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze

.. ...w gardle, i potworne zmęczenie fizyczne. I strach nie do opanowania, to już za mną, jestem pół roku po ablacji i NIC się nie dzieje : ) Dziękuję Dorotko za odpowiedź....Ja bardzo podobnie przechodzę ataki, jest to coś okropnego :( Jutro wizyta u doktorka i okaże sie w końcu co mi jest..

Szkoła, praca i nerwica, czy tak się da żyć?

.. ...głowa,czuje wiecznie zmęczenie,nie moge sie skoncentrować,cały czas bym leżał,bo na nic nie mam ochoty.Zaczęło sie od mdłości które miewałem i przy tym mrowienia kończyn,twarzy..raz wylądowałem w szpitalu bo praktycznie zemdlałem,wszystko mi zdrętwiało i miałem zawroty głowy..miałem..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 960

.. ...robiłam, ale lubie takie zmęczenie fizyczne. Człowiek czuje, że zyje i nie myśli się o głupotach : ) Iwonko nie możesz mieć poczucia winy, ze dałaś tatę do szpitala, przecież chciałaś dla niego dobrze, po to są szpitale, żeby leczyć. Tato, z tego co pisałaś, już był w takim stanie, że..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1201

.. ...wiele wiele lepiej. Zmęczenie fizyczne powoduje odprężenie psychiczne. A już po 15 minutach ćwiczeń w mózgu jest wytwarzana ( nie wiem czy nie pomylę ) serotonina a wszyscy wiemy co to takiego : ) Mój lekarz sam mi powiedział że dobrze by było abym często ćwiczył. Nie musiał mi tego..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1272

.. ...robić, kompletnie totalne zmęczenie, ale wydaje mi się, że to raczej taka bezsilność wynikająca z wyczerpania psychicznego, stresu, nerwicy a nie takie osłabienie fizyczne, chociaz takie było odczucie. Może u Ciebie jest podobnie. Buziaki dla wszystkich. Iwonko bądz dobrej myśli ,wiem co..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 5

.. ...odczuwam co raz większe zmęczenie fizyczne, szybsze bicie serca, nadmierne pocenie się. Bagatelizuję to, bo wydawało mi się że to jest jakieś przejściowe. Z końcem zimy pierwszy raz zachorowałem.Wysoka temperatura ( pow 38 ), zapalenie gardła, kaszel, katar w różnej postaci. Trwało to..

Codzienny ból z tyłu głowy, zmęczenie, senność, nagły brak tchu - Str. 2

.. ...przybranie lub utrata ), * zmęczenie ( napadowe lub stałe ), ociężałość, słaba wytrzymałość fizyczna, * bezsenność, płytki sen, * bezdech nocny, * wypadanie włosów z nieznanych powodów, * drętwienie kończyn lub tylko palców, budzące ze snu ( czasem bardzo zmienne ), * drętwienie języka,..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...uczucia ciężkości serca, zmęczenia - wstawało rano i była ogromnie zmęczona. W środę rano miała atak - kołatanie serca, ciężkość serca, ciepło przy piersi, duszności, mroczki, słabość, ciśnienie lekko wzrosło - do 137/97, ale tętno 105, prawie utrata przytomności. Nie było wysiłku..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 61

.. ...mam tą możliwość.Ale zmęczenie u mnie jest nie tylko fizyczne,ale i psychiczne...nie mam dołka,ale też mało we mnie radości,od kilku dni pojawiło się napięcie,z dnia na dzień coraz silniejsze,związane zapewne z niedawnymi problemami.Wiem,że tak nie można myśleć,a jednak myśl się..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 48

.. ...ogarnia mnie coraz większe zmęczenie fizyczne. Człowiek jak nie może się porządnie wyspać to fatalnie fizycznie się czuje, co akurat w przypadku agorafobików i nerwicowców tylko nakręca całą spiralę lęków. Gubię się w tym, czy to leki tak działają, czy to sprawka nerwicy. Ciśnienie i..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 69

.. ...grupową, i czuję takie zmęczenie fizyczne, że nawet siąść do komputera mi się nie chce. Dziś przeczytałam wszystkie wasze wpisy i trochę mi smutno, bo widzę, że wiele osób się męczy z tym choróbstwem, a ja po sobie dobrze wiem, jak bywa źle i jak człowiek cierpi. Szczególnie myślę o..

Czy z nerwicy można się wyleczyć na zawsze? - Str. 2

.. ...co potęgowało uczucie zmęczenia ale oczywiście nie tego fizycznego co psychicznego, komputer dostarczał mi niewyobrażanie dużo impulsów które wciaż i wciąz pobudzały mój umysł do coraz cieższej pracy, siedzenie po nocach odbijało się na porannym wstawaniu , byłem ciągle niewyspany,..

Objawy nerwicy serca (i innych)

.. ...choroba. 1 )Przewlekłe zmęczenie oraz szybkie męczenie się przy wysiłku fizycznym. 2 )Nasilenie się wymienionych tutaj objawów na drugi dzień po spożyciu alkoholu. Po kilku piwach objawy w większości wypadków ustępują, jakby uwaga od nich zostaje odwrócona. 3 )Uczucie kuli w gardle oraz..

Czy to skutki uboczne (Betaloc Zok Procoralan)

.. ...zawroty glowy, osłabienie, zmęczenie, brak tolerancji na wysiłek fizyczny. Czy to skutki uboczne leku ?? Bylem 3 dni temu u lekarza i kazal odstawic betaloc a zażywać Procoralan 5mg rano. Oczywiscie odstawiam powoli tzn biore 1 tabl. Proco. rano i pół tabl betaloc w południe i tak przez..

Ciągłe zmęczenie

.. ...jest odczucie ciągłego zmęczenia. Nie wykonuję żadnych fizycznych ćwiczeń i śpię od 8 do 9h dziennie. Zdarzają mi się bóle głowy ale pmaga mi najczęściej tabletka ibuprom max. Jestem w klasie maturalnej i raczej potrzeba mi dużej dawki energii a nie poczucia zmęczenia. Proszę o szybką..

Nastoletnia nerwica - Str. 21

.. ...często ludzie odczuwają zmęczenie ( psychiczne i fizyczne ), jakby przerzucili tonę węgla, w końcu przekształcenie wzorców myślenia i reagowania to wymagające zadan Pod kazdym z artykułów jest kolejny.Podam tylko kilka tytułów: - weź odpowiedzialność za swoje życie, - ryzyko - kiedy..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 8

.. ...charakter stałego uczucia zmęczenia i zwiększonej męczliwości ,zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Postawa chorego, jego ruchy, wyraz twarzy nosża piętno znużenia. Bóle głowy mają dość typowy charakter, mianowicie odczucie obręczy ściskającej głowę( kask neurasteniczny )..

Czy to nadmiar potasu?

.. ...bóle mięśni, na ogólne zmęczenie fizyczne organizmu ( przyrównując to do bólu po sporym wysiłku, na przykład po wspinaczce górskiej ). Pojawiają się również zawroty głowy, mogące być skutkiem nadmiernego osłabienia organizmu. Drżenie rąk i brak apetytu utrzymują się stale. Ponieważ jest..

Bardzo się Martwie o Mame

.. ...pilnuj ,żeby mama ćwiczyła i nie przestawała.Albo chodżcie codziennie na godzinne marsze,niby w ramach dbania o twą sylwetke.Pozdr. powiedz mamie zeby zrobila badania krwi i poszla do dobrego lekarza...

Jaka przyczyna?

.. ...dziennie się gimnastykuj.Zmęczenie fizyczne pozwala odwrócić uwagę od nerwów i jest bardzo pomocne. nie wiem co robic autem nie dam rady jezdzic bo kurde atak nerwow a czy dam rade czy nie odrazu mi sie wydaje ze cos mi sie dzieje kurde dramat Faktycznie kup sobie cos ziołowego na..

Dziwne samopoczucie i objawy ???

.. ...* * z duszy na ciało.Zmęczenie fizyczne odwraca uwagę od nerwów. poziom cukru 85 - TSH 1.65 Pozdrawiam, Karol karol do psychologa Witaj Karol.Objawy, o których piszesz moga wskazywac na nerwice. Doradzam Ci udział w psychoterapii, a ponadto przyjrzyj sie stronie :google - scholar - fajna..

Co się dzieje

.. ...ciebie przechodzą.Ruch i zmęczenie fizyczne odwraca uwagę od nerwów.Jak czujesz,że narasta to w tobie,to łyknij nervosol i weż się za mycie podłogi lub pranie ręczne .Sama odwróć uwagę - świadomie.Dasz radę zapanować.Tylko próbuj. Mam nadzieję że opuszcza Ciebie ewcia te stany złego..

...oddam nerwicę i jeszcze dopłacę...

.. ...jamy brzusznej. Ciągłę zmęczenie i szybkie męcznie się nawet przy najmniejszym wysiłku fizycznym. Po około tygodniu od pierwszego zajścia przestałem definitywnie palić marihuanę, a picie alkoholu ograniczyłem do max. dwóch piw raz w tygodniu. Zarejestrowałem się u lekarza rodzinnego...

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...tempem 30 min i paść ze zmęczenia czy truchtać przez 30 minut? czy znasz swoje maxymalne i submaxymalne tętno jakie możesz osiągnąć? Nie próbuję się wymądrzać tymi pytaniami lecz zwrócić Ci uwagę, że nawet coś tak łatwego jak bieganie czy inna aktywność fizyczna podlega pewnym regułom,..

Dziwne uczucie...

.. ...ruchu masz.Poza tym zmęczenie fizyczne odpędza różne głupie myśli i relaksuje.Nie pękaj ,tylko poświcz.Ewentualnie mieszanka ziołowa na uspokojenie. Dziękuje za odpowiedź, to na początek : ) Co do siedzenia przy komputerze...masz całkowitą rację ( TV nie oglądam ). Kiedyś byłem bardzo..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...bóle w klatce, uczucie zmęczenia, złe samopoczucie. Dwa dni pod rząd ćwiczeń to już konieczność 3 dni odpoczynku. Swoją wydolność fizyczną określiłbym na 10 - 15% tego co miałem dwa, trzy miesiące temu. Jakie badanie może wykazać przebyty zawał, tudzież czego szukać jeszcze jako..

Dolegliwości po wstawieniu stymulatora serca

.. ...z czasem ) odczuwam zmęczenie przy byle wysiłku - nawet podczas spaceru, czasem nawet odczuwam wtedy lekki ból w okolicach serca. Dodam, że przed zabiegiem dość intensywnie uprawiałam sport więc niewielki wysiłek fizyczny nie powinien stanowić chyba aż takiego problemu. Oprócz tego kiedy..

Zawroty głowy po spamilanie ...

.. ...senność, bezsenność, zmęczenie. Inne objawy niepożądane obserowane przy leczeniu buspironem: niespecyficzne bóle w klatce piersiowej, nadciśnienie, niedociśnienie, napady padaczkowe, mlekotok, zaburzenia cyklu miesiączkowego, czynności tarczycy, zaburzenia w oddawaniu moczu, kurcze..