Zmiany aorty

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...przyspieszenie rozwoju zmian miażdżycowych w tętnicach wieńcowych, tętnicach szyjnych, nerkowych, oraz w obrębie tętnic kończyn dolnych; niewydolność nerek; tętniak rozwarstwiający aorty. Leczenie nadciśnienia tętniczego. Leczenie nadciśnienia tętniczego można podzielić na..

Aorta

Aorta

.. ...prowadzą do patologicznych zmian aorty ( spadek sprężystości, wydłużenie, poszerzenie, tętniaki ). Patologie aorty mogą być również elementem wrodzonych wad serca lub być związane z chorobami genetycznymi...

Fala zwrotna

.. ...odpowiedni rzut minutowy. Zmiany budowy serca mogą doprowadzić do jego niewydolności oraz do pojawienia się zaburzeń rytmu. W niedomykalnościach zastawek tętniczych, czyli oddzielających komory serca od aorty lub pnia płucnego, fala zwrotna pojawia się w czasie rozkurczu komór serca. W..

Chromanie przestankowe

Chromanie przestankowe

.. ...przypadku miażdżycy tętnic. Zmiany miażdżycowe mogą umiejscawiać się na dłuższych lub krótszych odcinakach w różnych tętnicach: aorty, tętnic biodrowych, udowych, podkolanowych itd. Możliwe jest także występowanie zwężeń w wielu tętnicach jednocześnie ( miażdżyca uogólniona ). W..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...RZS, ZSSK ) czy na tle zmian zwyrodnieniowych związanych z wiekiem. Często niedomykalność ma charakter czynnościowy, to znaczy, że jej powodem jest rozciągnięcie pierścienia zastawkowego. Dziej się tak na tle chorób aorty ( jej części wstępującej ) takich jak miażdżyca czy nadciśnienie..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...tętniaka, są patologiczne zmiany w obrębie ściany tętnicy. Defekt może być wrodzony, jak ma to miejsce w zespole Marfana. Zdecydowanie częściej jednak, zmiany patologiczne wywołane są przewlekłymi procesami chorobowymi, przede wszystkim miażdżycą aorty. Tętniak aorty długo nie daje..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...zastawki i zaznaczono cechy zmian miażdżycowych ścian aorty oraz niemiarowość całkowitą w przebiegu utrwalonego migotania przedsionków. Kolejny pobyt w szpitalu na erce i stwierdzenie migotania przedsionków z niemiarową czynnością komór ok. 160/min. Wykonano kardiowersję ale bez efektu..

Echo serca - Str. 6

.. ...opis zdjecia * pola płucne bez zmian ogniskowych. serce o powiekszonym prawym przedsionku i prawej komorze. cień aorty słabo widoczny * . i nic wiecej nie ma. w zaleceniach konsultacja z kardiologiem...

Echo serca - Str. 36

.. ...i lewy ) z niedużymi zmianami zwyrodnieniowymi, Vmax 226cm/s, bez cech istotnej stenozy , umiarkowana fala zwrotna. Zastawka III w normie. Zastawka tętnicy płucnej w normie. worek osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF..

Echo serca - Str. 37

.. ...i lewy ) z niedużymi zmianami zwyrodnieniowymi, Vmax 226cm/s, bez cech istotnej stenozy , umiarkowana fala zwrotna. Zastawka III w normie. Zastawka tętnicy płucnej w normie. worek osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF..

Propranolol na drżenie rąk

.. ...PROPRANOLOL jeśli przy zmianie pogody mam wysokie ciśnienie i szybkie tętno. Mam wrodzoną wadę serca wpostaci zwężenia łuku aorty. Leżałam juz w Krakowie ( klinik Jana Pawła II ) ale nie umieli mi pomóc. Lek bardzo mi pomaga. Jest to b. delikatny lek. Obniża ciśnienie bardzo szybko...

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...konieczna np. gdy zachodzą zmiany hemodynamiczne ujemne dla stanu serca. Ty masz wadę złożoną, nie dość , że zastawka jest dwupłatkowa, to jeszcze dochodzi zwężenie i niedomykalność. Jak dawno ostatni raz miałeś echo czy inne badania i skąd wiesz, że jest to wada ++. Tak jak Ci napisała..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...różnie w zależności od zmian pogody. Mam tez przyspieszone teno. Leżałam już w klinice Jana Pawła II w krakowei ale nie potrafią mi pomóc. Zwezenie jest w tak nietypowym miejscu ze nie ma tam dostepu. :( Badania miałam robione piec lat temu. Pocieszam sie mysla,ze teraz wynalezli jakas..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...niezauważona. Niestety, z czasem zmiany nasilają się, zwężenie jest coraz ciaśniejsze i zazwyczaj w wieku kilkunastu lat dzieci wymagają już leczenia operacyjnego. W wadzie tej dziecko musi być systematycznie kontrolowane przez kardiologa, ponieważ posiada ona swoja dynamikę rozwoju,..

Wysycenie aorty

.. ...sformułowania płuca bez zmian, było jeszcze wysycona aorta. Nie wiem czy to jest coś poważnego.Może Ktoś spotkał się z takim określeniem i czy to jest coś poważnego. Wysycona aorta tzn. aorta zmieniona miażdżycowo a mówiąc po ludzku to aorta w której ścianach znajdują się blaszki..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...operacji tętniaka i zmiany zastawki była w ciężkim stanie.Mama ma się bardzo dobrze ,biorąc pod uwagę jej stan po operacji i 3 - miesięczne leżenie w szpitalu to niesamowite że teraz tak jest dobrze.Jeździ samochodem ,opiekuje się moja babcią i funkcjonuje zupełnie normalnie .Mama..

Interpretacja badania serca

.. ...40MM,Ao 31mm,Rv 17mm, zmiany miażdżycowe w ścianie aorty wstępująćej oraz na płtakach,W2D nieco powiększone prawe jamy serca,morfologia zastawek sercowych prawidłowa 2 ) lewa komora niepowiększona o prawidłowej skurczowej funkcji z zaburzeniami kurczliwośći,hipokineza ściany przedniej na..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...dla mnie odczuwalną zmianą jest metaliczne tykanie sztucznej zastawki. Do końca życia będę musiał brać leki zmniejszające INR ( krzepliwość krwi ), ale to chyba niewielka cena za dodatkowe kilkadziesiąt lat życia. Po 7 dniach wróciłem do domu i właściwie zupełnie normalnego..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...ponad 5,5 bez innych zmian na zastawce( np. niedomykalności, stenozy ). Tetniaki aorty piersiowej powiększaja sie srednio o 0,1 cm rok, a ryzyko peknięcia 5 cm tętniaka to ok. 2 % W leczeniu przede wszystkim - eliminacja czynnikow ryzyka( palenie ) ! i dogra kontrola ciśnienia tetniczego..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...wstępująca ma tendencje do zmiany rozmiarów pod wpływem np. ciśnienia krwi, tak więc gdy ciśnienie mamy wysokie to jest żle dla naszej aorty, dla kawoszy oznacza to tyle by ograniczyli tę używke bądz z niej zrezygnowali, zależy to także od pomiarów aorty jak są wykonane przez lekarza w..

ECHO serca interpretacje

.. ...i lewy ) z niedużymi zmianami zwyrodnieniowymi, Vmax 226cm/s, bez cech istotnej stenozy , umiarkowana fala zwrotna. Zastawka III w normie. Zastawka tętnicy płucnej w normie. worek osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF..

Wyniki USG serca w kardiomiopatii rozstrzeniowej

.. ...TV i PV bez istotnych zmian morf:TVR I st( max.gr.systoliczny RV/RA - 30 mmHg )oraz PVR małego stopnia. LA - 4,8 cm,EDDLV - 7,5cm,ESDLV - 6,54 cm,Pogrubienie płatków zastawki mitralnej i nici ścięgnistych: MVR - III st,brzeżne zgrubienie płatków zastawki aortalnej.,pogrubienie..

RTG - cień we wnęce prawej

.. Miąż płucny - zmian naciekowych nie wykazuje. wnęki naczyniowe obficiej wypełnione. Cień we wnęce prawej, może odpowiadać powiększonemu węzłowi chłonnemu. poszerzenie aorty stępującej. Serce podparte przez wyżej ustawioną przeponę. Przepona wolna. co może oznaczać taki opis, bo mama twierdzi że to..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...zastawki.Tętniak bez zmian,jak był operowany miał 7cm. a mój dziadzia nie przeżył... ale to trwało zbyt długo.. chyba tydzień miał takie objawy ale nie mieszkał z nami i dowiedzieliśmy się jak było już za późno... lekarz nie dawał większych szns... dziadzia był transportowany..

Poszerzenie aorty stępującej co może oznaczać?

.. ...piersiowej: Miąż płucny - zmian naciekowych nie wykazuje. Wnęki naczyniowe obficiej wypełnione. Cień we wnęce prawej, może odpowiadać powiększonemu węzłowi chłonnemu. Poszerzenie aorty stępującej. Serce podparte przez wyżej ustawioną przeponę. przepona wolna. co może oznaczać taki opis..

Planowanie ciąży i zmiana leków przeciwzakrzepowych

.. Witam Jestem 6m - cy po operacji tętniaka aorty i wymianie zastawki aortalnej. Po udanych 2 zabiegach podczas konsultacji z lekarzami uzyskałam informacje nieco rozbieżne, ale sprowadzające się do lakonicznych informacji, że w przypadku ciąży bądź jej planowania muszę poprostu przejść na heparynę, ponieważ..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...skakał jak oszalały. Po zmianie na warfin jest bardziej przewidywalny. Waha się w granicach 2,3. Ale trzymam diete, nic zielonego. Od czasu do czasu czerwone wino.Tak więc polecam warfin wszystkim którzy mają problen z INR przy aceno. Pozdrawiam tykająca. 3 tygodnie temu wymieniono mi..

Wysiłek fizyczny przy poszerzeniu aorty wstępujacej

.. ...roku nie ma żadnych zmian,jeśli chodzi o szerokość aorty. W zasadzie to ja mam wiele pytań,ale szczególnie nurtuje mnie jedno,tzn,zmagam sie z nadmiarem tkanki tłuszczowej i chciałbym trochę poćwiczyć m.in na mięśnie brzucha,z pół godzinki dziennie na siłowni,oczywiście z małym..

Nie wiem co mi jest! Opisuje swoją historię i czekam na wypowiedzi!

.. ...Zastawka militarna Bez zmian Zastawka Aorty Bez zmian Zastawka trójdzielna bez zmian Zastawka płucna Bez zmian Funkcja lewej komory Bez zaburzen kurczliwości Pozostałe struktury osierdzie wolne Zobaczył jeszcze moje EKG od rodzinnego lekarza i stwierdził ze wszystko jest ok ! Zrobiłem..

Echo serca interpretacje mojego wyniku

.. ...spap:26mmHg,zastawka płucna bez zmian,funkcja rozkurczowa:prawidlowa Emniejsze A,osierdzie bez zmian,opuszka aorty:32mm w normie,frakcja wyrzutowa 65%.Wnioski:nieistotna niedomykalnosc zastawki mitralnej.Szczegolnie chcialabym uzyskac odp.czy aorta i opuszka aorty sa prawidlowej..

Wynik Echo serca - bardzo poproszę o opinię wyników badań

.. ...Zastawka aortalna : bez zmian Osierdzie : wolne Kurczliwość: dobra Frakcja wyrzutowa : 69% WNIOSKI : OSIERDZIE WOLNE. WIELKOŚĆ JAM SERCA W GRANICACH NORMY ZASTAWKI BEZISTOTNEJ PATOLOGII, GRANICZNA PMK. GRANICZNY WYMIAR AORTY WYSTĘPUJĄCEJ - 33 - 34 MM KURCZLIWOŚĆ SIERDZIA DOBRA. LVEF - PK..

Nerwica czy nie? historia z dnia codziennego

.. ...zastawka aortalna - bez zmian osierdzie wolne kurczliwosc - dobra frakcja wyrzutowa - 69% wnioski: OSERDZIE WOLNE WIELKOSC JAM SERCA W GRANICACH NORMY ZASTAWKI BEZISTOTNEJ PATOLOGII GRANICZNA PMK ZNY WYMIAR AORTY WSTEPUJACEJ 33 - 34 MM KURCZLIWOSC SIERDZIA DOBRA LVEF - PK 69% WZMOZONA..

Stenoza i zwapnienie płatków zastawki aortalnej

.. ...wsierdzia; - zwyrodnieniowe zmiany zastawki ( z kalcyfikacją ) związane z podeszłym wiekiem. Występuje dwukrotnie częściej u mężczyzn niż u kobiet. Do głównych objawów choroby należy kilka charakterystycznych objawów. Zwężona zastawka aortalna przeszkadza w swobodnym przepływie krwi z..

Umiarkowana niedomykalność aortalna

.. ...komentarz : Płuca bez zmian naciekowych i cech obecności płynu w jamach opłucnych. Sylwetka serca niepowiększona. Cech niedomykalności zastawek półksiężycowych aorty nie stwierdzam. Moje pytania brzmią Czy mam jakieś niedomykalności, bo już nie wiem co o tym myśleć, jedno badanie..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. ...zobacze czy są jakieś zmiany Aco będe myśleć o tym jak będe miała 70 lat co będzie A co ma być to będzie niebo znajde wszędzie Nie wiem jak będzie jak np poczuje sie gorzej też o tym myśle często bo serce mnie często boli i to taki dziwny ból mnie łapie myśle sobie koniec a ja sama w..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...serca nie zauważono zmian w komorze serca. Podono proces cofania się zmian jest dosyć dlugi. Powiem Ci za rok jak to wygląda. Pozdrawoam Mam powiększoną jame prawej komory i prawego przedsionka pp - 60x53mm pozostałe wymiary jam serca i grubość ścian serca w normie Ja wiem że muszę..

Weryfikacja badania echokardiograficznego -Pomocy chca mnie kroić !

.. ...za tym odzie i jakie zmiany będe musiał przeprowadzić w moim trybie życia aby wada sie nie pogłębiała .? oto moje wyniki: Mężczyzna lat 18. Wymaiary serca : T sc.LK :1.15 LK:5.3/3.4cm ; PMK 1.20cm PK : 2.3cm LP: 3.8 cm pierścień aortalny :2.6cm opuszka aorty : 3.2 cm , STJ : 3.0cm aorta..

Echo serca

.. ...Aparat zastawkowy bez zmian strukturalnych Zastawka aortalna najpewniej trójpłatkowa, szczelna Graniczny wymiar opuszki aorty, łuk aorty bez zmian Ciągłość przegród zachowana Niezmieniony profil napływu mitralnego Prawa komora bez nadciśnienia Osierdzie wolne Czy badanie echo serca jest..