Zmiany ciśnienia

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...niewydolności serca jest wiele: zmiany związane z wieloletnim nadciśnieniem tętniczym, choroba niedokrwienna i zawał mięśnia sercowego, wady zastawkowe, zapalenie mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca. Farmakologiczne leczenie niewydolności serca polega przede wszystkim na..

Drożny otwór owalny

.. ...przedsionka. Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu. U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Ciekawostką jest, że około 20% populacji..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...przyspieszenie rozwoju zmian miażdżycowych w tętnicach wieńcowych, tętnicach szyjnych, nerkowych, oraz w obrębie tętnic kończyn dolnych; niewydolność nerek; tętniak rozwarstwiający aorty. Leczenie nadciśnienia tętniczego. Leczenie nadciśnienia tętniczego można podzielić na..

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...rozrostu ). Wszystkie te zmiany w morfologii serca prowadzić mogą do zawału serca, niewydolności zastoinowej ( spadek kurczliwości lewej komory ) i upośledzenie jej napełniania, zaburzeń rytmu serca ( najczęściej zaburzenia komorowe ). Odchylenia w badaniach dodatkowych w przeroście..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...warunkach fizjologicznych zmiany ciśnienia tętniczego i objętości krwi w naczyniach analizowane są przez baroreceptory ( receptory odpowiedzialne za kontrolowanie ciśnienia krwi ). Baroreceptory przekazują impulsy do układu współczulnego i przywspółczulnego przez co organizm uzyskuje..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...cofanie się niepożądanych zmian w mięśniu sercowym, wywołanych nadciśnieniem tętniczym ( remodeling serca ). Jak wszystkie leki obniżające ciśnienie ( leki hipotensyjne ), również ACE - I mogą obniżać ciśnienie w nadmiernym stopniu, powodując złe samopoczucie, zawroty głowy czy omdlenia...

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...płucnego. Przyczyną zmian doprowadzających do utrwalonego wzrostu ciśnienia w naczyniach płucnych mogą być różne choroby: choroby serca, wady zastawkowe ( niedomykalność zastawki trójdzielnej ) lub zespół Eisenmengera w wadach wrodzonych; choroby płuc takie jak pylice, przewlekła..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...być w każdej chwili przerwana na życzenie pacjenta. Ponadto lekarz przerwie badanie, jeśli wystąpią komorowe zaburzenia rytmu, spadek ciśnienia, objawy sugerujące możliwość omdlenia badanego pacjenta...

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...RZS, ZSSK ) czy na tle zmian zwyrodnieniowych związanych z wiekiem. Często niedomykalność ma charakter czynnościowy, to znaczy, że jej powodem jest rozciągnięcie pierścienia zastawkowego. Dziej się tak na tle chorób aorty ( jej części wstępującej ) takich jak miażdżyca czy nadciśnienie..

Całodobowy monitoring ciśnienia tętniczego

.. ...białego fartucha . Wykonanie badania jest także wskazane, gdy stosowane leczenie nie przynosi efektów, lub gdy mimo prawidłowych wartości ciśnienia obserwowane są zmiany w nerkach lub w siatkówce oka...

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...szybko dochodzi także to zmian narządowych. Uszkodzona jest siatkówka oka ( retinopatia nadciśnieniowa ). Uszkodzone są nerki, szybko rozwijają się objawy niewydolności serca, szczególnie często dochodzi do obrzęku płuc. Istnieje także duże ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Złośliwe..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...międzyprzedsionkowy jest już zbędny. Zmiana gradientów ciśnień w jamach serca powoduje jego funkcjonalne zamknięcie. Otwór międzyprzedsionkowy jest wyposażony w rodzaj zastawki, która przepuszcza krew tylko z prawego do lewego przedsionka. Wzrost ciśnienia w lewej połowie serca, który..

Jaskra

Jaskra

.. ...typowa ewolucja tych zmian. Wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego nie jest koniecznym warunkiem do rozpoznania jaskry. Jaskra może być pierwotna, wrodzona i wtórna. Najczęściej spotykana jest postać pierwotna prosta z otwartym kątem przesączania. Ta odmiana choroby bardzo długo pozostaje..

Poranny wzrost ciśnienia tętniczego

.. ...naczyniowego na szybką zmianę pozycji leżącej na pionową oraz przejście ze stanu spoczynku do stanu równego nasilenia aktywności dziennej. Zmiany te wiążą się z wzrostem napięcia współczulnej części układu autonomicznego i uogólnionym skurczem naczyń krwionośnych. Konsekwencją tych..

Doksazosyna (Apo-Doxan, Cardura, Doxar, Kamiren, Prostatic, Zoxon)

.. ...i powoduje regresję zmian o typie remodelingu lewej komory serca. Najczęstszym objawem niepożądanym wywoływanym przez doksazosynę jest ortostatyczny spadek ciśnienia. Mogą występować zawroty głowy, bardzo rzadko omdlenia. Czasem występują zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Bardzo rzadkim..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...szczególnie wrażliwa na zmiany ciśnienia pod wpływem zewnętrznych temperatur. Wiadomo bowiem, że w miarę starzenia sprawność mechanizmów regulujących ciśnienie krwi ulega pogorszeniu. Naukowcy z Narodowego Instytutu Zdrowia i Badań Medycznych w Paryżu przebadali 8.801 osób w wieku od 65..

Ciśnienie krwi jest uwarunkowane genetycznie

.. ...zależna od sekwencji genów zmiana ciśnienia krwi, która utrzymuje się przez całe życie może mieć znaczący wpływ na ryzyko zachorowania na serce. Obecnie trwają badania mające na celu opracowanie leków na stałe aktywujących peptydy natriuretyczne i rozszerzających naczynia krwionośne u..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...dziecku zaszkodzą takie zmiany ciśnienia. Duzo masz tych skurczy dodatkowych co ci mówili lekarze czy sa grożne jak je czujesz????Z tym cisnieniem to nie wiem ja jak sie zdenerwuje to tez mi idzie ale przechodzi samo.Do asik. Witam.Mam pytanie;stwierdzono u mnie zespół Brugadów -..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...bardzo szybkie i wysokie zmiany ciśnienia. Od poczęcia uważam, że coś jest nie tak, ale lekarz uważa, że wymyślam. Co radzicie? Pozdrawiam serdecznie. Pani Pampo Nie przeczytała Pani ze zrozumieniem tego co napisałem, a pisałem to z doświadczenia człowieka 40 - letniego, więc u ludzi w..

Echo serca - Str. 18

.. ...przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu. http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=3_ubytki_przegrod_serca.inc#2 ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu otworu drugiego ( ASD II ) Chorzy z..

Echo serca - Str. 41

.. ...TVR - slad AoV - bez zmian Pv - bez zmian Osierdzie wnormie Prosze o interpretacje tego wyniku P. Krzysztof i P. ja - badania bez istornych patologii RVSP prosze sie nie przejmować , jest to niewielkie podwyższenie ciśnienia w krążeniu plucnym Pani Izabelo miewam czasem napady arytmii -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 578

.. ...gwałtownie wstać.Nagła zmiana ciśnienia może Cię wywrócić tak się mocno może zakręcić w głowie.I na tym to z grubsza polega.Po prostu tez się przy okazji odtruwasz.Nie masz guza mózgu Stokrotko.Zapomnij o tym i nie mysl tak nawet jak znowu będziesz miała takie objawy. GREGORKU kochany,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 688

.. ...najszybsza metoda, ale zmiana diety, rezygnacja lub ograniczenie spożycia mięsa, cukru i tłuszczów zwierzęcych, napojów zawierających kofeinę, oraz systematyczne uprawianie sportu. Ta matoda na 100% obniża tętno i ciśnienie. Lekami pewnie w chwilę można to zrobić ale po co się truć jak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 691

.. ...nerwic zalecana jest zmiana nawyków i przyzwyczajeń, alkohol podnosi ciśnienie i tętno, a tu raczej chodzi o wyciszenie organizmu pod każdym względem. Nie każdemu zdarza się wypić, osobiście nie piję alkoholu, bo niby jaki w tym cel? Problemy nie znikną i nic się się od tego nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 767

.. ...chociaż to zaraz pójdę po zmianę. Dając mi ten lek pani w aptece powiedziała że to jest to samo co rexetil a lekarz powiedział że mogę wziąść zamiennik bez problemu no to wzięłam : ) czytałam że paromerck obniża ciśnienie i może dlatego tak ziewam.. a po cloranxenie ładnie dzisiaj spałam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 22

.. ...wiosna do bóli serca itp? Zmiany pogody mogą mieć wpływ na nasze dolegliwości. Pamiętam, że rok temu nie mogłem wychodzić na słońce bo bolała mnie głowa i cały się pociłem, a teraz gorzej sie czuje jak siedzę przed kompem. Wiosna ma nie wiele do gadania może trochę bo wiadomo inne..

Hipotomia ortostatyczna

.. ...pozycji,a oprócz tego dbać o swoje ciśnienie - ćwiczyć, unikać używek ( choć przy niskim ciśnieniu kawa dobze robi: ) ),oraz pobudzać krążenie przez np masaże podczas kąpieli. Pozdrawiam serdecznie,Asia: )...

Szum w uszach wieczorem przed snem - Str. 2

.. ...i teraz to mam przy zmianie pozycji, głębszym oddechu itp. prawie cały czas z niewielkimi przerwami, kiedy nieruchomieję i bardzo spokojnie oddycham albo śpię. U mnie na pewno nie ma to związku z ciśnieniem, bo mam w domu ciśnieniomierz, taki na pompkę z zegarkiem, sprawdzony, i..

Szybkie tętno - Str. 4

.. ...propranonol 40, potem zmiana na atenolol, ale na ostatniej konsultacji jak powiedziałam, że po tym leku ciśnienie mi spada do 90/58 i zasypiam w locie to kazano mi to odstawić i poprostu czekać na zabieg. W razie ataku mam wzywać R. Nie,nie mierzę tętna.U mnie napad częstoskurczu..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...pozycję ; ) ). I tak na zmianę, pomaga prawie zawsze i w ciągu kilku takich wstań i przysiadów wszystko mija. Jeśli zas chodzi o ciążę, to brała Mexicord ( 1 tabletka dziennie ) i nie było żadnego zagrożenia ( choć jeden kardiolog miał inne zdanie ). My zaufaliśmy ginekologowi, i dobrze...

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Serce człowieka jest jak jego pięść. W takim..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 77

.. ...jak widzisz u mnie bez zmian. Jarku a masz mozliwość zmierzenia sobie ciśnienia jak zaczynasz odczuwać te objawy?Z natury jesteś wysoko czy niskociśnieniowcem? Aga ,jak tylko będziesz miała ochotę to pisz.Wiem ,że czasami rzadko jestem,ale niestety nie zawsze daję radę z czasem,w domu..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 116

.. ...pobolewa.Nie wiem czy to zmiana ciśnienia czy co?Najchętniej położyłabym się spać. Przemo podaj mi swój nr ale na gadu gadu. Pozdrawiam : ) Przemo podaj mi swoj nr na gadu gadu , pozdrawiam mnie też właśnie głowa boli... chyba ciśnienie spada :/ Witam wszystkich : ) przejrzałem wątek..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 225

.. ...przesilenie wiosenne na tą zmianę pogody niskie ciśnienie a potem wyższe i szybki puls, który mam prawie codziennie. Więc głowa do góry i wdrożyć do swojego życia te rozwiązania ( nie poddawać się!!! ). Pozdrawiam. P.S. Można też postawić na jakieś hobby albo ćwiczenia - joga albo coś..

Nerwica? serce mam zdrowe

.. ...powiedział że mam śladowe zmiany zwyrodnieniowe zastawki aortalnej i niedomykalność i jedyne co mi zalecił to ten lek na ciśnienie w minimalnej dawce i koniec. Powiem szczerze że jak od niego wyszełem to nawet lepiej się poczułem i jakby mi przeszło. teraz już jest praktycznie normalnie..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...się to zamyka po kazda zmiana ciśnienia powoduje że skrzep moze sie przedostać na drugą strone i spowodować zator. Z tą wadą nie wolno nurkowac ani wykonywac wysiłków izometrycznych - szkoda ze lekarz Ci tego nie powiedział. pozdrawiam s. Stracatella dzięki za odpowiedź. U mnie cały..

Betablokery a powolne tętno

.. ...lekarza prowadzącego celem zmiany metoprololu na inny karioselektywny betabloker, dodatkowo proponuję stosowanie preparatu magnezu np. maglek b6 2x1 tabl Biorę leki na nadciśnienie do 4 miesięcy. Są to Tritace i Dilzem. Ostanio według mnie pojawiły się wyczuwalne przeze mnie niemiarowe..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...które zdiagnozowało tą zmianę było UKG serca. W opisie tego badania powinna być zaznaczona wielkość tego tętniaka. Niewielkie tętniaki nie są groźne, natomiast większe wymagają stałej kontroli i tzw.: oszczędzającego trybu życia ( unikania dużych wysiłków fizycznych ), regularnej..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...może potrzebna jest zmiana leków.pozdrawiam. Witam Michał ! Napisz na moje GG 7082787 moze masz zwezona tetnice w nerce? wtedy zabieg poszerzenia i po nadcisnieniu. w tym przypadku leki nie pomagaja pozdr MICHAL przy zakladnai tematu pisze: Napisz poprawny, kompletny tytuł. Unikaj słów:..

Nadciśnienie pomimo wielu leków

.. ...przyczyba!! ja mam 206 i mam nadcisnienie i nie wiem dlaczego bo do 210 jest górna granica Radzę zastosować odpowiednią dietę.Może być nadmiar związków sodu ale obawiam sie ze to może być też coś gorszego...

Propranolol na drżenie rąk

.. ...PROPRANOLOL jeśli przy zmianie pogody mam wysokie ciśnienie i szybkie tętno. Mam wrodzoną wadę serca wpostaci zwężenia łuku aorty. Leżałam juz w Krakowie ( klinik Jana Pawła II ) ale nie umieli mi pomóc. Lek bardzo mi pomaga. Jest to b. delikatny lek. Obniża ciśnienie bardzo szybko...

Dodatkowe skurcze - Str. 93

.. ...mi pomóc. Tylko albo zmiana leków albo wieksza dawka. Ale powiedzcie mi prosze dlaczego teraz kiedy wcale nie mam mniej stresów, może nawet więcej ( zawirowania w życiu osobistym ) od strony serca nie odczuwam żadnych sensacji? Mam wzorowe ciśnienie ( ciut nawet nizsze od prawidłowego..

Dodatkowe skurcze - Str. 230

.. ...więcej przyśpieszeń. Zmiana na Concor 5 mg. Raz dziennie, rano. Efekt: uspokojenie ( zwolnienie ) pracy serca ale po jakimś czasie pojawiły się „dodatkowe” niechciane i upierdliwe wielce uderzenia od kilkuset do kilku tysięcy na dobę. Echo, EKG, EKG wysiłkowe,..

Dodatkowe skurcze - Str. 258

.. ...zmulony”, zwłaszcza rano. Po zmianie na Biosotal 40, tętno nieco wzrosło, ciśnienie już tak nisko nie spada i w zasadzie mieści się w tych przedziałach o których pisałem powyżej. Czasem się tylko zastanawiam jak by ono wyglądało bez „spowalniacza”. Jakoś..

Dodatkowe skurcze - Str. 300

.. ...oczekiwać natychmiastowych zmian,trzeba byc wytrwalym i wierzyć,że jutro będzie lepiej! napewno będzie lepiej! Tutaj na forum przeczytalam o Noni wita,jestem tej dziewczynie wdzięczna za to cudo.Obniżylo mi niedoczynność tarczycy i unormalizowało ciśnienie : ) coraz mniej mam skurczy,w..

WPW a ablacja - Str. 2

.. ...pozycję ; ) ). I tak na zmianę, pomagało prawie zawsze i w ciągu kilku takich wstań i przysiadów wszystko mijało. Jeśli zas chodzi o ciążę, to brałam Mexicord ( 1 tabletka dziennie ) i nie było żadnego zagrożenia ( choć jeden kardiolog miał inne zdanie ). Z powodu niskiego ciśnienia nie..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...nie odczuwam żadnych zmian w samopoczuciu. Czy z moim nadciśnieniem mogę jeździć w góry?? Proszę o pomoc, co mogę, a czego nie mogę robić w nadciśnieniu tętniczym wtórnym. :( :( To zależy jaka jest przyczyna tego nadciśnienia. Jeśli jest wtórne to znaczy, ze trzeba najpierw wyleczyć..

Zespół tachy-brady

.. ...oczywiście tachykadie na zmiane z bradykadia.. Zaczynam sie bardzo zle czuc, bo wszystko mnie meczy...czy ktos cierpiał na to samo?? jak to leczono bo w moim przypadku wszystkie leki antyarytmiczne powoduje spadek ciśnienia i bardykardie..taką ze spadam. A ..ostatni napad bradykardi -..

Częstoskurcz a ciąża

.. ...pozycję ; ) ). I tak na zmianę, pomaga prawie zawsze i w ciągu kilku takich wstań i przysiadów wszystko mija. Jeśli zas chodzi o ciążę, to brała Mexicord ( 1 tabletka dziennie ) i nie było żadnego zagrożenia ( choć jeden kardiolog miał inne zdanie ). My zaufaliśmy ginekologowi, i dobrze...

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...najbardziej mi pomogło zmiana otoczenia, pobyłem sie wszystkich fałszywych znajomych i zmieniłem nowe otoczenie ludzi interesujących i przyjacielskich.Zmiana otoczenia dużo pomaga. Witam. Mam 36 lat i od około 5 lat leczę się na nadcisnienie. W tym roku jak robilem EKG , to wyszło trochę..

Udar mózgu i zmiany ciśnienia

.. witam zwracam sie z prośba o poradę czuję sie bezradna ojciec mój w czerwcu przeszedł udar mózgu wyszedł z tego całkiem nieżle,ale cały czas mam problem z utrzymaniem ciśnienia u niego a mianowicie jest ono albo bardzo wysokie lub bardzo niskie np;210/120po podaniu tabletki spada do 180/98i tak sie utrzymuje..

Dziwne mijajace bóle serca

.. ...spoczynkowe ekg nie daje zmian , nawet w zaawansoanej chorobir wieńcowej ), czy masz podwyższone ciśnienie tętnicze, jaki jest twój poziom cholesterolu , czy masz nadwage , czy palisz , czy w Twojej rodzinie były przypadki choroby wieńcowej. Wreszcie w jakich okolicznościach pojawiają..

Poszerzona aorta u starszych ludzi

.. ...powiedział,że są to zmiany starcze. I że nie może Tacie dać żadnych leków bo Tata ma zbyt niskie ciśnienie. Chciałabym się dowiedzieć o czym świadczą te wyniki i jak dalej postępować z tymi przypadłościami.Z góry dziękuję za odpowiedź. Na pytanie jak bardzo pozerzona , czy to już tęniak..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 8

.. ...gorzej się czuje w czasie zmian pogody albo latem kiedy jest upał albo przed burzą bo ja wtedy czuje sie okropnie. Czytałam na forum że w upał źle sie czuja osoby z wypadającym płatkiem albo jakimiś innymi wadami serca i to mi nie daje spokoju, bo ja w upały jestem jak flak.Ciśnienie mam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 27

.. ...szybkie bicia i tak na zmiane ok. godziny. Bałam się bardzo, moja mama i mój mąż też. Pojechałam na pogotowie. 6 x mierzyli mi ciśnienie - 160 na 100. ekg w prządku ( jak zawsze, już robiłam wszelkie bdania i nic nie wyszło ). Dostałam relanium. Poczułam się poraz kolejny jak idiotka i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 106

.. ...na super lekarkę i po zmianie leków na nadciśnienie + bisocard + ortanol ( mam bakterię w żołądku i przewlekły stan zapalny przewodu pokarmowego ) czułam się super - ciśnienie rzadko przekraczało 120/70. A co do zawału: moja babcia miała trzy razy, które wszystkie przeżyła ( zmarła na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 112

.. ...kiedyś.Natomiast teraz wyszły zmiany w EKG,również podczas próby wysiłkowe,którą notabne musieli przerwać,bo ciśnienie gwałtownie spadało.Robiono mi echo serca,a teraz mam mieć założonego holtera.Przypuszczam,że to całe zamieszanie wynika,z tego,że w przeszłości chorowałam na zapalenie..

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy

.. ...zastanowienia się nad sobą i zmiany stylu życia. W tej chwili jestem na studiach, nie biorę nic już od 2 lat i w ogóle mnie do tego nie ciągnie,poza tym nie palę papierosów, bo fajki też rzuciłam. Ale co dziwnego - kłócia, bóle i ucisk w klatce piersiowej mam nadal. Badania wykazały, że..

Skoki ciśnienia z którymi nie mogę sobie poradzić

.. ...pracuje brak jakichkolwiek zmian Glowna sprawa bolaca mnie sa skoki cisnienia pierwszego glownie ktore po wysilku mi wzrasta do 180 200 to drugie prawie zawsze jest 80 90 prawie nigdy wiecej Zazywam accupro a w razie skokow captopril furosemid kalipoz zrobilem prawie wszystkie badania..

Powiększona lewa komora serca

.. ...wróci do normy? Czy ta zmiana jest już na stałe? Proszę o informacje. Z góry dziękuję WITAJ ! Nie jestem lekarzem , ale musisz zadbać o siebie ! Jesteś młodym człowiekiem , jeżeli schudniesz to i ciśnienie wróci do normy ! - Doswiadczyłam tego na sobie ! Nie wydaje mi sie żeby komora..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 24

.. ...grapefruita oraz nagła zmiana odżywiania trzeba unikać wszystkiego co zawiera witaminę K. Ja również miałem duszności związane były z płynem w opłucnej i w osierdziu, brałem środki odwadniające i pomogło. Mierzysz sobie ciśnienie i tętno, napisz jakie masz wskazania. Dużo zdrowia...

Metocard

.. ...zawsze mam niskie ciśnienie jestem uczulona na skoki ciśnienia spowodowane zmianami atmosferycznymi ... a metocart podobno obniża ciśnienie .. ja dziś miałam 120/80 ...czy mi aby nie zaszkodzą te leki ??..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...nie mam też typowych zmian jakie są w długotrwałym nadciśnieniu, no nieco zwężone naczynia tętniczne na dnie oka. trochę nerki mi szwankują ale to z powodu betablokerów na które była uczulona i niestety o mało nie zniszczyły mi nerek. po ich odstawieniu moje nerki powoli wracają do..

Mroczki przed oczami

.. ...ciśnienia przy gwałtownej zmianie pozycji. mi to jakoś przeszło ale było to okropne uczucie. obecnie mam to coraz rzadziej i na wszelki wypadek powoli wstaję z łka krzesła itp. ale mam inne problemy zdrowotne, może to było początkiem moich chorób ( nadciśnienia, tachykardii i zespołu..

Ablacja - modyfikacja węzła zatokowo-przedsionkowego

.. ...ponad 10 lat a nie mam zmian w echo - pomimo że moje serce cały czas wali 120 - 170 w spoczynku! po tylu latach ja już tego nie czuję i nawet by mi to nie przeszkadzało gdyby nie to że szybko się męczę. zespół wazowagalny bardziej mi daje w kość bo stale mdleje jak tylkko trochę postoję,..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...pojawiać niekorzystne zmiany prowadzące w efekcie do zamknięcia naczynia i np. zawału serca. Oczywiście nikt nie mówi, że to da Wam gwarancję zycia bez ryzyka zawału lub generelanie choroby wieńcowej ale zawsze zwiększa szansę!. Podpisuję się tez oczywiście pod apelem o zwiększenie..

Drożny otwór owalny

.. ...przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w przegrodzie międzyprzedsionkowej.Ciekawostką jest , że około 20% populacji..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 12

.. ...przyspieszonym tętnie, zmianach ciśnienia, bólach w klatce piersiowej itp. Bądź cierpliwa, pisz jak masz jakieś wątpliwości. Musimy się jakoś wzajemnie wspierać w tej naszej * niedoli * . Pozdrawiam! Do Klaudii!! Napisz proszę z powodu jakiego typu zaburzeń rytmu serca miałaś robioną..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 53

.. ...Miesiąc temu miałam zmianę leków i ciśnienie niemal książkowe. Ale po około dwóch tygodniach zaczęło się podnosić ciśnienie skurczowe i obecnie waha się 160/80/58 155/75/55 15070/55 .Lekarka chce dołożyć jeszcze jakiś lek ale nie dochodzi ewentualnej przyczyny. Stąd moje pytanie do..

Nadmiernie ruchliwy tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...które zdiagnozowało tą zmianę było UKG serca. W opisie tego badania powinna być zaznaczona wielkość tego tętniaka. Niewielkie tętniaki nie są groźne, natomiast większe wymagają stałej kontroli i tzw.: oszczędzającego trybu życia ( unikania dużych wysiłków fizycznych ), regularnej..

Bardzo niskie tętno przy nawet dobrym ciśnieniu

.. ...ktorego moga nastepowac zmiany,niekoniecznie do konca zrozumiale.mam syna o rok starszego od ciebie i on co jakis czas tez miewa roznego rodzaju * historie * ze zdrowiem,z sercem,cisnieniem,do tego tez dochodza bole glowy i cala reszta.robilam mu badania u specjalistow i nic nie..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...trwałych i nieodwracalnych zmian w tej części serca. Chorowałem na cieżkie nadciśnienie tętnicze, do tego miażdżyca, zagrożenie zawałem. W tej chwili moje żyły są czyste. Zero miażdżycy, na zawał nie mam szans : ) na choroby układu krążenia, jak i wszystkie inne polecam FLAVON. TYLKO TO..

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...dobrze znoszę i nie mam zmian w echo. normalnie to mam nadciśnienie tętnicze. biorę amlozek 2 razy po 10 mg i spironol 2 razy po 100 mg a ciśnienie po nich mam 120/80 - 170 - 90. dodatkowo mam zespól wazowagalny i jak stoj.ę a nawet chodzę to ciśnienie bardzo szybko mi spada 80/30..

Niskie tętno 48/min, ciśnienie 110/80, problemy ze wstawaniem

.. ...,strasznie raguje na zmiane pogody nieraz jest wszytko ok a nie kiedy to jestem taki nie dospany taki zamulony. Co robic ? Mirka niedoczynnośc jest już powyżej 5.0. ja miałam 5.5 jak mnie zakwalifikowali do tej choroby. teraz po 5 latach biore dawke 75. mam tez masakryczne problemy ze..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...jakieś tam włókniste zmiany pozapalne w płucach, ale to nic nie znaczy. Myślę, że trzeba się cieszyc, że u ciebie to nadciśnienie chociaż jest na tym samym poziomie i nie rośnie, bo ta choroba jest naprawdę głupia i żyje własnym życiem, i czasem chociaż lekarze robią co mogą ciśnienie..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 19

.. ...badaniach nie mam o tym wzmianki. Mało tego jeśli z tego ciśnienia moze się cos rozwinąć to dlaczego lekarka zachęcała mnie do ciąży??????? brrrr aż mnie ciarki przeszły. Nie pojemaju moze ktoś wyjaśnić mi bliżej kwestię przyczynowo skutkową nadciśnienia płucnego? pozdrawiam dziewczyny..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...że na skutek wtórnych zmian w naczyniach płucnych dojdzie do znacznego wzrostu ciśnienia w tętnicy płucnej ( nadciśnienie płucne ) i w prawej komorze do odwrócenia przecieku krwi przez ubytek. Krew z prawej komory pozbawiona tlenu będzie przepływała do lewej. Będzie się z tym wiązało..

Dziwnie niskie ciśnienie rozkurczowe po wysiłku

.. ...normalne. Zwiazane ze zmiana cisnienia hydrostatycznego po zmianie pozycji. Jak wstajesz to krew w glowie jest duzo wyzej niz jak siedziales, a wiec ma wieksze cisnienie hydrostatyczne i nie chce plynac do gory czyli do mozgu, dlatgeo mocniej bije serce, aby to zniwelowac i po paru..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...ponad 5,5 bez innych zmian na zastawce( np. niedomykalności, stenozy ). Tetniaki aorty piersiowej powiększaja sie srednio o 0,1 cm rok, a ryzyko peknięcia 5 cm tętniaka to ok. 2 % W leczeniu przede wszystkim - eliminacja czynnikow ryzyka( palenie ) ! i dogra kontrola ciśnienia tetniczego..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...wstępująca ma tendencje do zmiany rozmiarów pod wpływem np. ciśnienia krwi, tak więc gdy ciśnienie mamy wysokie to jest żle dla naszej aorty, dla kawoszy oznacza to tyle by ograniczyli tę używke bądz z niej zrezygnowali, zależy to także od pomiarów aorty jak są wykonane przez lekarza w..

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie - Str. 3

.. ...i chwilowe ale mocne zmiany ciśnienia a nawet ból w klatce piersiowej. hmm .. od 3 lat lecze sie na nerwice .. gdy zapaliłam hasz miałam taką jazde że myślałam że umre .. lęk strach panika .. zimno gorąco .. utrzymywało to sie przez rok czasu .. zaczełam brać leki i sie uspokoiło .. gdy..

Problemy z sercem dziedzicze po mamie?

.. ...ortostatyczne.Dotyczy ono zmiany pozycji z siedącej na stojącą.Też jestem niskociśnieniowcem i mam to samo.Podobne doświadczenia wyniosłam z pod prysznica,w nocy - kołatanie serca.duszności i szereg innych objawów.Wszystkie dotyczyły nerwicy lękowej.Też byłam u kardiologa i nadal mam..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116 - Str. 2

.. ...kregoslupem. Doprowadzilo to do zmian elastycznosci miesni nieraz jest oki ale jak dostaje boli to jest okropnie . Proponuje ci znalesc tez dobrego ortopede i Osteopate , on naj lepiej okresli stan twoich miesni . Mozesz sprawdzic rowniez czy niemasz przytrzasnietych nerwow w przed..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...starte ogórki kiszone,2 zmiażdżone ząbki czosnku.3 - 4 łyżki oliwy z oliwek extra wergin.Wszysko wymieszać ,do pojemniczka i do lodówki.JAK KTOŚ JEST GRUBY,ma duży brzuch,to już samo schudnięcie spowoduje spadek ciśnienia. Mnie żenują wypowiedzi ludzi z nadciśnieniem,którzy biorą..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w przegrodzie międzyprzedsionkowej.Ciekawostką jest , że około 20% populacji..

Duszenie się - Str. 22

.. ...padnięta...w nocy na zmianę ból zęba , brzucha i napięcie...jestem niewyspana bardzo, ciśnienie podobnie jak wczoraj 88/58 i ledwo chodzę.Co się tu dziwić że humoru to ja nie mam,wczoraj chciałam zniknąć z forum,ale Aga mi nie dała. Jowita! ja tylko mogę powiedziec że trzymam kciuki żeby..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...gwałtownie spada przy zmianie pozycji,a także przy staniu.Niestety żadne środki farmakologiczne,a jest ich niewiele,nie przynosiły poprawy.Jedyne co mogę doradzić to to,żeby krew przenosiła się do wyższych partii ciała.Można to osiągnąć przez zakładanie noga na nogę,pochylenie się i..

By-passy Szczecin - opinia o lekarzach

.. ...już po operacji np. zmianami ciśnienia, nagłym bólem serca, czy też innymi objawami. Tele - cardio ma tzw. telefon ratunkowy dyżurujący całą dobę. Lekarz ma wgląd do komputerowej dokumentacji choroby pacjenta i po wysłuchaniu chorego udziela porady prosząc jednocześnie o powtórzenie..

Ciśnienie 95/57

.. ...nerwice i piszczy mi w uszach te piszczenie przez puls albo cisnienie? aga - jakieś pół roku To 115/70 jest idealne. Poza tym masz stanowczo za niskie ciśnienie. Lekarz powinien dopasować ci nowe leki...

Analiza wyników badania serca

.. ...przepływu.Zastawka trójdzielna TV bez zmian morfologicznych umiarkowana [+++]fala zwrotna.Zastawka płucna PV bez zmian morfologicznych i bez zaburzeń przepływu Kurczliwość bez zaburzeń kurczliwości,EF 62% Inne - podwyższone skurczowe ciśnienie w prawej komorze do ok.65mmHg Bardzo proszę..

Jakie powinno być ciśnienie?

.. ...utrzymywania się takiego nadciśnienia, to może to spowodować nieodwracalne zmiany w Twoich narządach wewnętrznych. Leków przeciwnadciśnieniowych nie należy się bać. Mój tata birze je ok. 30 lat i ma się dobrze...