Zmiany miażdżycowe

Angioplastyka (PTCA)

.. ...zależności od rodzaju zmian miażdżycowych kardiolog może zadecydować o założeniu STENT - u. Angioplastyka polega na wprowadzenia specjalnego cewnika z balonikiem do tętnicy wieńcowej z przewężonym światłem. Cewnik z balonikiem wprowadzany jest przez nakłucie w tętnicy udowej ( w..

Triglicerydy (trójglicerydy)

.. ...przyspieszenie rozwoju zmian miażdżycowych w naczyniach wieńcowych. Fakt, że nie do końca poznana jest rola triglicerydów w powstawaniu blaszki miażdżycowej bierze się z trudności w separacji efektów HDL i triglicerydów. Stężenie triglicerydów i cholesterolu HDL są ze sobą ściśle..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...przyspieszenie rozwoju zmian miażdżycowych w tętnicach wieńcowych, tętnicach szyjnych, nerkowych, oraz w obrębie tętnic kończyn dolnych; niewydolność nerek; tętniak rozwarstwiający aorty. Leczenie nadciśnienia tętniczego. Leczenie nadciśnienia tętniczego można podzielić na..

By-passy

.. ...narażone są na powstawanie zmian miażdżycowych, które zwężają ich światło. Aby zapobiec zarośnięciu by - passów należy stosować dietę niskotłuszczową, zaprzestać palenia tytoniu, regularnie przyjmować leki ( leki obniżające poziom cholesterolu ( statyny ) oraz wykonywać regularnie..

Koronarografia

Koronarografia

.. ...Następnie kardiolog ocenia zmiany miażdżycowe w naczyniach i kwalifikuje pacjenta do leczenia zachowawczego lub zabiegu zwanego angioplastyką ( PTCA, potocznie - balonikowanie ). Po zabiegu pacjent pozostaje w łóżku ok. 24 godzin utrzymując nakłutą kończynę w pozycji wyprostowanej...

Białko C-reaktywne jako wskaźnik rozwoju miażdżycy tętnic

.. ...stężenia CRP z postępem zmian miażdżycowych, które nie dają jeszcze objawów klinicznych. Irene M.van der Meer z Erasmus Medical Center w Rotterdamie oraz współpracownicy postanowili zbadać, czy białko C - reaktywne może być wskaźnikiem rozwoju miażdżycy w różnych miejscach układu..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...ryzyka ma subkliniczne zmiany miażdżycowe, co wskazywać może, że czynniki ryzyka u kobiet różnią się od rozpoznawanych u mężczyzn. Z powodu innej struktury tkanki włóknistej u kobiet, inna jest też struktura blaszki miażdżycowej powstającej w ich naczyniach. Pierwsze objawy choroby..

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...Blaszka miażdżycowa jest zmianą występującą w ścianie tętnic ( błona wewnętrzna ) powstającą w przebiegu miażdżycy naczyń. Blaszka składa się z masy lipidowej ( głównie LDL - zły cholesterol ), komórek oraz włóknika. Uwypukla się do światła naczynia i zmniejsza jego średnicę. Może to..

Chromanie przestankowe

Chromanie przestankowe

.. ...przypadku miażdżycy tętnic. Zmiany miażdżycowe mogą umiejscawiać się na dłuższych lub krótszych odcinakach w różnych tętnicach: aorty, tętnic biodrowych, udowych, podkolanowych itd. Możliwe jest także występowanie zwężeń w wielu tętnicach jednocześnie ( miażdżyca uogólniona ). W..

Dławica Prinzmetala

.. ...bólowe nie wynikają ze zmian miażdżycowych obecnych w tętnicach wieńcowych serca ale są wywołana skurczem tych tętnic. Przyczyny występowania skłonności do kurczenia się tętnic wieńcowych nie są znane, sam skurcz może występować w związku ze stresem lub wysiłkiem. Istotny jest też wpływ..

Niedotlenienie serca

.. ...związane może być z: zmianami miażdżycowymi naczyń wieńcowych, które ograniczają przepływ krwi, a więc i możliwość dostarczania tlenu; skurczem naczyń wieńcowych, jak na przykład w anginie Printzmetala; zaburzeniami rytmu serca, w przebiegu których skraca się faza rozkurczu mięśnia..

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

.. Zmiany miażdżycowe rozwijające się z wiekiem i pod wpływem rozlicznych czynników ryzyka, dotyczą nie tylko tętnic wieńcowych. Zwężeniu ulegają także inne naczynia tętnicze chorego, dość często naczynia tętnicze kończyn dolnych. Do zwężeń wywołanych zmianami miażdżycowymi może dochodzić na różnym poziomie..

Perfuzja narządowa

.. ...oraz stan naczyń zaopatrujących dany narząd. Chodzi tu oczywiście o ewentualne zmiany miażdżycowe, które upośledzają mechanizmy regulacyjne opierające się na prawidłowej kurczliwości naczyń tętniczych..

Terapia genowa w kardiologii

.. ...chorobie wieńcowej powstają zmiany miażdżycowe zwężające światło tętnic wieńcowych, co prowadzi do niedokrwienia mięśnia sercowego i zawału serca. Niestety, wiele metod dotychczas stosowanych, takich jak wykonywanie by - passów przez kardiochirurgów, poszerzanie zwężeń przy pomocy..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...badanie wykazało istotne zmiany miażdżycowe - toteż po sześciu lub dziewięciu miesiącach powtórzono je. Jak się okazało, ryzyko zawału serca czy udaru mózgu oraz prawdopodobieństwo operacji sercowo - naczyniowej było związane nie tylko ze stopniem zwężenia naczyń, ale także z gęstością..

Polskie masło z kwasami omega-3 obniża ryzyko zawału serca

.. ...ten sposób ograniczają zmiany miażdżycowe w naczyniach krwionośnych. Kwasy te wspomagają także proces widzenia - są ważnym składnikiem siatkówki oka. Korzystnie wpływają na funkcjonowanie mózgu, gdyż są zasadniczym składnikiem błony komórkowej komórek nerwowych. Łagodzą objawy depresji i..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...uwidocznić różne patologiczne zmiany, które w nim zaszły - na przykład obecność płytek miażdżycowych. Naukowcy niemieccy ze Szpitala Uniwersyteckiego we Freiburgu wykazali, że 17 fragmentów pewnego białka jest obecnych jedynie w moczu pacjentów z miażdżycą naczyń wieńcowych. Były to..

Poczucie beznadziejności przyczyną chorób serca u kobiet

.. ...szyjnej, które towarzyszy zmianom miażdżycowym - informuje Stroke: Journal of American Hart Association . Kobiety, które doświadczają poczucia beznadziejności mogą być w większym stopniu narażone na udar i choroby układu krążenia. Podobnych zależności nie zauważyliśmy w przypadku innych..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...diecie miały minimalne zmiany miażdżycowe w porównaniu z dwiema pozostałymi grupami. Miażdżyca jest uznana za wiodącą przyczynę zawałów serca i udaru mózgu, a te z kolei stanowią główne powody zgonów w krajach rozwiniętych. Co więcej, badacze zaobserwowali też, że myszy na diecie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...niedokrwiennej serca ( zmiany miażdżycowe w naczyniach ). Panie doktorze, mam 33 lata od 4 trwają moje problemy z sercem. Biorę betabloker - czyli betaloc zok, dawka 75 mg/na dobę. Jeszcze do niedawna brałam tylko 25 mg. A pół roku temu połowę tabletki 25 mg. Troche się to posunęło...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...zastawki i zaznaczono cechy zmian miażdżycowych ścian aorty oraz niemiarowość całkowitą w przebiegu utrwalonego migotania przedsionków. Kolejny pobyt w szpitalu na erce i stwierdzenie migotania przedsionków z niemiarową czynnością komór ok. 160/min. Wykonano kardiowersję ale bez efektu..

Chelatacja

.. ...przyczynić się do cofania się zmian miażdżycowych. Założenie to jest sprzeczne z obecną wiedzą na temat miażdżycy i nigdy nie zostało poparte dowodami naukowymi. W przeprowadzonych badaniach nie stwierdzono korzyści wynikających z takiego leczenia. Ponadto podawanie EDTA może doprowadzić..

Chelatacja - Str. 10

.. ...chelatacji, tutaj ustąpienie zmian miażdżycowych, czy to aż tak trudno przebadać? Za jednym zamachem można zrobić badania przed kuracją chelatacyjną, po kuracji oraz wybrać grupę osób której zastosuje się placebo i również przebadać. Badanie powinno objąć naczynia krwionośne, które..

Po bajpasach - Str. 2

.. ...Zastanawia mnie fakt, że w wieku 13 lat miałaś wszczepione by - passy. Czy zmiany w tętnicach były na tle miażdżycowym, czy były to zmiany wrodzone, czy może na tle zapalnym? Napisz coś na ten temat Pozdrawiam..

Chelatacja na plus

.. ...przyczynić się do cofania się zmian miażdżycowych. Założenie to jest sprzeczne z obecną wiedzą na temat miażdżycy i nigdy nie zostało poparte dowodami naukowymi. W przeprowadzonych badaniach nie stwierdzono korzyści wynikających z takiego leczenia. Ponadto podawanie EDTA może doprowadzić..

Dodatkowe skurcze - Str. 126

.. ...służa do wykrywania zmian miażdżycowych??poza testem wysiłkowym, który nie zawsze jest wiarygodny. Oraz chcę sobie zrobić doppler tętnic kończyn dolnych, bo juz od 2 lat bola mnie nogi podczas wysiłku:/ generalnie chciałabym się pobadac w kierunku miażdżycy. Nikt tego nie proponował, bo..

Wysycenie aorty

.. ...sformułowania płuca bez zmian, było jeszcze wysycona aorta. Nie wiem czy to jest coś poważnego.Może Ktoś spotkał się z takim określeniem i czy to jest coś poważnego. Wysycona aorta tzn. aorta zmieniona miażdżycowo a mówiąc po ludzku to aorta w której ścianach znajdują się blaszki..

Operacja zakrzepliny lub śluzaka w lewym przedsionku

.. ...36mm. Średnia gęstość zmiany wynosi ok 18jH i nie ulega istotnemu zwiększeniu po dożylnym podaniu środka cieniującego - obraz KT przemawia za skrzepliną. W worku osierdziowym widoczna jest niewielka ilość płynu. Tętnice wieńcowe o typowych ujściach i rozgałęzieniach. RCA bez ewidentnych..

Interpretacja badania serca

.. ...40MM,Ao 31mm,Rv 17mm, zmiany miażdżycowe w ścianie aorty wstępująćej oraz na płtakach,W2D nieco powiększone prawe jamy serca,morfologia zastawek sercowych prawidłowa 2 ) lewa komora niepowiększona o prawidłowej skurczowej funkcji z zaburzeniami kurczliwośći,hipokineza ściany przedniej na..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 11

.. ...krążenia ma związek ze zmianami miażdżycowymi. Niestety jak każdy alkohol jest arytmogenne tak samo jak np kawa. Wypróbowałem to na własnym organizmie i twierdzę, że nawet kieliszek wina niezależnie od jego koloru i jakości potrafi wywołać arytmię - oczywiście u osób takich jak my czyli..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu

.. ...twierdzą,że choroba ( w tym zmiany miażdżycowe ) postępują i nie ma już szansy na wyzdrowienie? Czy ktoś się spotkał z taki przypadkiem? Czy jest jeszcze jakaś szansa? mam nadzieje,ze jest prowadzona caly czas rehabilitacja?? która tak naprawdę może czasem zdziałać cuda : ) wspierajcie..

Interpretacja wyników echokardiogramu

.. ...2,97 cm Kurczliwość: żywa symetryczna Wnioski: Niewielkie zmiany miażdżycowe w obrębie płatków zastawki aortalnej. Nieistotne niedomykalności przedsionkowo - komorowe. Proszę o wyjaśnienie w/w wyników...

Problem z pulsem

.. ...zrobi. Jeśli jednak masz zmiany miażdzycowe, a do tego kontakt z papierosami choćby bierny co powoduje iż blaszka miażdżycowa jest bardziej podatna na uszkodzenie. To już stosunkowo nieduży wysiłek może podnieść Ci na tyle puls, że ryzyko zawalu rośnie znacząco. Bezpieczniej jest zatem..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...jakieś ( zaawansowane ) zmiany miażdżycowe. Właśnie za przyczynę mojego zawału upatruję taki splot okoliczności - zmiany miażdżycowe + niewielki wysiłek 36 godzin przed zawałem po którym puls wzrósł mi do 160 ( stojąc ). Wg. mnie raczej to nie przypadek że wkrótce dostałem zawał, tzn..

WITAM DIETA PO ZAWALE

.. ...opinią, według której zmiany miażdżycowe są procesem nieodwracalnym. Jednak, jeśli faktycznie tak jest, to tylko wówczas, gdy stosuje się nieodpowiednie środki, a samo leczenie polega jedynie na próbach kontrolowania objawów choroby przy pomocy leków i tzw. „diety”,..

Pytanie o leki na nadciśnienie

.. ...niewłaściwa dieta.Miał zmiany miażdżycowe ,które się w dużym stopniu cofnęły.Bez tabletek.Dlatego poczytaj o innych metodach obniżenia cisnienia,ruszaj się ,zapisz na gimnastykę dla pań..,pij zioła itd.Zioła wspomagają leczenie farmakologiczne.Przeraża mnie też ilość tych..

Scyntygrafia - hipoperfuzja w obrębie ściany dolnej

.. ...uniesieniem ST - T bez zmian miażdżycowych w naczyniach wieńcowych. Koronografia była robiona ale wypadła ok i nie zakładali mi stentów. mam 33 lata pod tym linkiem wynik mojego badania izotopowego serca - może kogoś zainteresuje ( wyciąłem dane personalne - swoje i pieczątki lekarzy -..

Nadiścnienie u młodego człowieka...

.. ...powstawania w szybkim tempie zmian miażdżycowych.Rzucenie palenia zatrzyma ten proces.Oczywiście spośród wymienionych pozostałych czynników ryzyka należy wyeliminować te,na które mamy wpływ.Wiele osóbuważa,że jak ma wysoki cholesterol to tabletkę łykną i po sprawie.Wielu lekarzy też od..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...odpowiedz. Mała korekta. Zmianom miażdżycowym ulegają tętnice wieńcowe, nie żyły. Co do ilości wykonanych bypasów ( czy lepiej mieć 3 a może 2? ) - odpowiem w formie pytania: jeżeli złapiesz gumę to wymieniasz to właśnie koło, czy może 2 a może jeszcze lepiej od razu 3? : - ) Skłonność..