Zmiany ogniskowe

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...rozpoznać udar mózgu zmiany ogniskowe powinny wystąpić nagle i utrzymywać się dłużej niż 24 godziny. Definicja ta jest wspólna dla ostrego niedokrwienia, krwotoków śródmózgowych i podpajęczynówkowych. 85% udarów mózgu spowodowanych jest zmianami na tle niedokrwiennym mózgu, pozostałe..

Remodeling serca (przebudowa mięśnia sercowego)

.. ...lewej komory serca ze zmianą jej geometrii w wyniku oddziaływania ukrwionych części komory na ognisko niedokrwienia i bliznę pozawałową. Mechanizmem odpowiedzialnym za remodeling są zaburzenia ekspresji genów komórkowych. Standardy leczenia świeżego zawału serca ( AMI ) zapobiegające..

Nowotwory serca

.. ...wymienione nowotwory są zmianami łagodnymi. Złośliwe nowotwory serca to: mięsaki wywodzące się z komórek mięśniowych lub mięsaki naczyniokowate. Innym nowotworem złośliwym serca jest chłoniak. Przerzuty nowotworowe do serca. Nowotwory wtórne to takie, których ognisko pierwotne znajduje..

Echo serca - Str. 6

.. ...opis zdjecia * pola płucne bez zmian ogniskowych. serce o powiekszonym prawym przedsionku i prawej komorze. cień aorty słabo widoczny * . i nic wiecej nie ma. w zaleceniach konsultacja z kardiologiem...

Echo serca - Str. 48

.. ...tak:/ w RTG mam bez zmian ogniskowych, lekko wzmozony rysunek okołooskrzelowy w dolnej częsci obu płuc. Serce o wyrównanej talii. i bądz tu mądry?jak nikt nic nie powiedział, znaczy wszystko jest super, a jednak nie jest/ w każdym razie, ja juz lekarzom nie ufam...żylam w przekonaniu ,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 995

.. ...doczytałam się,że nie mam zmian ogniskowych w mózgu i móżdżku. Niby jestem spokojniejsza,ale od kilku dni tak mnie boli masakrycznie głowa całymi dniami,że nie da sie normalnie funkcjonowac. Kiki - piękne słowa. Bardzo lubię sie wczytywac w Twoje posty : ) Pozdrawiam Cie serdecznie No i..

Opisy zabiegów ablacji

.. ...to Ty teraz bedzies zmial druga robiona metoda CARTO? To bedziemy czekac na opis. Czytalam o tym co nieco w sieci, ale tez niedokladne opisy to byly. Ja bede miec zwykla. Wklucie przez pachwine i reke. No wlasnie - a ile oni tych elektrod umiesczaja i gdzie - czy to zalezy do tego, gdzie..

Czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem?

.. ...wolna. Płuca bez czynnych zmian ogniskowych. Odcinkowo widoczna blaszka osierdzia na lewym zarysie serca. Serce i aorta w normie Opis badania: Wymiary jam serca, grubość ścian lewej komory w normie. Zastawki bez zmian organicznych.Ślad IT. Funkcja skurczowa i rozkurczowa lewej komory..

Trójglicerydy, wysoki poziom - Str. 2

.. ...prawidlowej wielkosci, bez zmian ogniskowych przeczytaj artykuł w internecie pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * autor Sławomir Gromadzki.Są tam cenne i sprawdzone wskazówki jak obniżyć trójglicerydy i cholesterol.Np.zażywanie wyciągu z karczocha, ogórecznika [na zmianę jedno opakowanie..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...wynik; POLA PŁUCNE BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH. KĄTY WOLNE. SYLWETKA SERCA NIEPOSZERZONA. W związku z tymi badaniami uznałem iż mam raczej nerwice i powiniennem się raczej uspokoić. No i efektem tego było prawie do końca października spokój - nie licząc czasami lekkich zawrotów głowy. Jednak..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1208

.. ...hyperechogenicznosc zmian ogniskowych oraz wywiad konieczna dalsza diagnostyka w celu wykrycia ogniska pierwotnego. To tak po krótce. Zero rozumiem ,jakbys mi cos mattiaga roswietliła ,było by fajnie ,szukalam w internecie ale nic konkretnego nie znalazłam .Buziaki Frecia ale czego to..

RTG klatki piersiowej zmiany zapalne

.. ...niepokoję. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Okołooskrzelowe zmiany zapalne przywnękowo zwłaszcza po stronie prawej. Wnęka lewa nieco szersza. Wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy. Serce niepowiększone. Wynik raczej dobry. Nie jestem lekarzem ale kilka zdjęc mialam robionych z..

Męczące odkaszliwanie

.. ...porządku * pola płucne bez zmian ogniskowych, aorta i przepona w normie * . Znajomi twierdzą, że po prostu * fajki ze mnie wychodzą * i mięli podobne objawy. Może koś z was miał również podobna dolegliwość i powie mi co mam robić: ) Pozdrawiam ja także rzuciłem palenie - ale to mialem..

Wynik tomografu serca - poszerzona sztuczna aorta?

.. ...zagęszczeń miąższowych i zmian ogniskowych. * * * W śródpiersiu powiększonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono. * * * Wykonano rekonstrukcje MPR. * * * pkt - 55 * * * Czy jestem skazany na kolejną operację. Mam 50 lat i w kwietniu 2007 * * * miałem zabieg wymiany zastawki aortalnej na..

EEG głowy

.. ...Czynności napadowej ani zmian ogniskowych nie zarejestrowano. Zaburzenie czynności podstawowej. Idę jutro do lekarza, ale może ktoś wie co to znaczy? Szczerze mówiąc źle się czuję: kręci mi się w głowie, nie mam czucia w lewej ręce i mam problemy z poruszaniem oczami na boki. Szczela mi..

Nerwica? 19 lat

.. ...semiovale’ dwukomorową 10mm zmianę płynową – lakuna lub torbiel. Ponadto nie stwierdza się zmian ogniskowych w obu półkulach mozgu, móżdżku i pniu mozgu. Uklad komorowy nieposzerzony, symetryczny. Przerost migdalka gardłowego. * W EEG wyszło: * Zapis nieprawidlowy z..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...zdania zeby tak nie brzmialy.Anulka wiesz juz z gory jak ona urodzi to wejdz na forum ginekologiczne. anula artykuł z którego korzystałaś Rytm parasystoliczny ( Parasystolia ) to niemiarowość pracy serca powstała w wyniku rytmicznego wysyłania pobudzeń przez ognisko pozazatokowe (..

Interpretacja MRI głowy

.. ...przemieszczone. Struktury mózgu i móżdzku bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nie poszerzony. Przymózgowa przestrzeń płynowa prawidłowo zachowana. Torbiel w zachyłku zębodołowym zatoki szczękowej lewej. *..

Wynik rtg klatki piersiowej

.. ...badanie rtg klatki piersiowej: Zgrubienie opłucnej w szczycie płuca lewego. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Cień serca i dużych naczyń szerokości w normie. i martwi mnie to zgrubienie opłucnej :(..

Niedoczynność tarczycy i problemy z oddychaniem

.. ...hypoechogenna, bez cech zmian ogniskowych.. wyniki z dnia 21.04.08r. WBC 6,4 G/I 3,8 - 10,00 RBC 5,27 T/I 3,7 - 5,1 HGB 16,0 g/dI 12,0 - 16,0 HCT 50,1 % 37 - 47 MCV 95 fI 80 - 99 MCH 30,4 pq 27 - 35 MCHC 32,0 g/dI 32 - 37 PLT 236 G/I 150 - 400 OB 1/h Ref. K. 3 - 15/h Z dnia 30/04.08r...

Badania, wyniki - prosze o wasze interpretacje

.. ...Aparat zastawkowy bez zmian strukturalnych i nieprawidłowości w przepływach. Niezmieniony profil napływu mitralnego. Zastawka aortalna trójpłatkowa, VmaxAo 150cm/s .Ciągłość przegród zachowana.Prawa komora bez nadciśnienia.Osierdzie wolne. USG JAMY BRZUSZNEJ Watroba normoechogeniczna bez..

Prosze o interpretacje wynikow!!!

.. ...prawidlowej wielkosci, bez zmian ogniskowych przeczytaj artykuł,,Cholesterol i trójglicerydy * * autor S.Gromadzki.Zero alkoholu,dieta obniżająca cholesterol.Uszkodzenie wątroby może być od leków,substancji chemicznych,alkoholu,nadmiernego wysiłku fizycznego...Udaj się do zielarza po..