Zmiany patologiczne

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...dojść do niekorzystnych zmian w budowie serca ( rozstrzeń serca u sportowców ), które u osób nie trenujących zostałyby uznane za patologiczne. Zmiany pojawiające się w sercu są wynikiem adaptacji mięśnia sercowego do natężonego wysiłku fizycznego. Mówiąc o pojęciu serce sportowca mamy na..

Hibernacja mięśnia sercowego w chorobie wieńcowej

.. ...dochodzi do komórkowych zmian wstecznych, polegających na zaniku włókien mięśniowych, pojawieniu się małych mitochondriów oraz powstawaniu skupisk glikogenu. Mimo, że nie poznano do końca mechanizmów powodujących patologiczne zmiany i obniżenie kurczliwości, ani czynników..

Szmery w sercu

.. ...związana z naturalnymi zmianami zachodzącymi w rosnącym serca, u dorosłych szmer jest objawem patologicznym. Rozróżniamy szmery czynnościowe i organiczne. Szmery czynnościowe nie są związane z wadami budowy mięśnia sercowego, ale z zaburzeniami ogólnoustrojowymi. Typowym przykładem jest..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...Zdecydowanie częściej jednak, zmiany patologiczne wywołane są przewlekłymi procesami chorobowymi, przede wszystkim miażdżycą aorty. Tętniak aorty długo nie daje żadnych objawów. Niestety, często pierwszym objawem jest wstrząs z powodu utraty krwi po pęknięciu tętniaka. Inne objawy to ból..

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...podłoże uszkodzenia leżą zmiany angiopatyczne ( patologiczna przebudowa naczyń mikrokrążenia zaopatrującego nerwy w krew ) oraz czynniki metaboliczne związane z nadmiarem i nieprawidłowym przetwarzaniem glukozy. Za słusznością tych hipotez przemawia związek występowania polineuropatii z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...dobrze pamietam )i jakies zmiany ( w jednym ekg ) w zalamkach ( nieprawidlowy S i R, patologiczny Q, czas QTc skrocony ), mam ( wg holtera ) pojedyncze pobudzenia komorowe, i wreszcie mam wynik echo serca, na ktorym oprocz wypadania platka pojawia sie asynergia skurczu ( opatrzona..

Echo serca - Str. 38

.. ...prawidłowa Osierdzie bez zmian kurczliwość prawidłowa .. w ostatnich badaniach EKG raz było: rytm dolnoprzedsionkowy, a w następnym: rytm zatokowy miarowy niecałkowity blok prawej odnogi pęczka hisa lewogram patologiczny Najważniejsze przy echu serca jets przede wszytskim dobry sprzęt a..

Echo serca - Str. 44

.. ...nadkomorowe bez pauz i zmian ST 6 lipca 2007 - EKG Rytm zatokowy prawidlowo czesty. Lewogram patologiczny. Dextrogyria LAH. 21 lipca 2007 - EKG wysilkowe Zakonczony z powodu osiagniecia limitu tetna przy obiazeniu 10, 2 mets dobra zdolnosc do wysilku bez bolu i niedokrwienia bez zaburzen..

Echo serca - Str. 53

.. ...morfologicznie bez patologicznych zmian, otwierają się dobrze. Niewielka fala zwrotna przez ZM( +/++ ),.podobno bardzo mała. Wypadanie przedniego płatka ZM. NT( + ),Widziałem to na monitorze i minimalne cofanie się krwi. Grubość m. sercowego prawidłowa. PMK w rozk 8,5 mm ( jakie są..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 632

.. ...prawidłowe, jednorodne i bez zmian patologicznych, to też przecież będziesz rozumiała o co chodzi. Lepiej jednak pójdź do neurologa, może dalej będzie Cię badał. Może to jakieś migrenowe sprawy, też wymagające leczenia bo bóle głowy są dokuczliwe i dobrze je eliminować lub osłabiać...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 654

.. ...klatki piersiowej rtg bez zmian, Zdj. rtg kręg. piersiowego: Nie stwierdza się zmian patologicznych. Uff... ;] to super Janusz; ) tez bym sie chciala pochwalic takimi wynikami :( ja juz zaczynam urajać sobie że wszyscy o mnie mówią że jestem nie normalna i że nikt niechce ze mną mieć do..

Tętniak zastawki i struna rzekoma

.. ...normie. - OSierdzie bez zmian patologicznych. WN: ASA. Wiotki AML. Struna rzekoma w LK. Straznie się martwię, proszę o wyjaśnienie tych wad i jakie jest postępowanie w takim przypadku, jakie może to mieć skutki dla dziecka, czy np. omdlenia, czy nie może się przemęczać itp. Moze sa Mamy..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...nadkomorowe bez pauz i zmian ST 6 lipca 2007 - EKG Rytm zatokowy prawidlowo czesty. Lewogram patologiczny. Dextrogyria LAH. 21 lipca 2007 - EKG wysilkowe Zakonczony z powodu osiagniecia limitu tetna przy obiazeniu 10, 2 mets dobra zdolnosc do wysilku bez bolu i niedokrwienia bez zaburzen..

Kardiomiopatia a ciąża

.. ...organicznie zdrowie i nie masz zmian patologicznych, spróbuj przyzwyczaić się do tych skurczów chociaż wiem,że jest to bardzo trudne...Na mnie isoptin nie działa ale może u Ciebie okaże się skuteczny. Na Twoim miejscu porozmawiałabym z mądrym ginekologiem i kardiologiem mówić o swoich..

Niepokój w okolicy serca

.. ...jedynie płatki z drobnymi zmianami na brzegach bez patologicznych zmian tachykardia w czasie badania to pewnie ze zdenerwowania. pani kardiolog powiedziała że serce mam zdrowe przepisała tylko 2Xmagnez+wit.B6 i hoć od tego badania minęło 3miesiąće ręka raczej już mi nie drętwieję ale..

Już mi ręce opadają.

.. ...biegunie lewego płata dwie zmiany hipoechogeniczne wielkości5x3mm każda. w obrębie patologicznych powiększonych węzłow chłonnych nie uwidoczniono wn,Struma nodosa, Byłam z tym wynikiem u endokrynologa . po obejrzeniu wyniuku usg i dotykaniu tarczycy ztwierdził ze wszytsko jest okey i że..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej u dziecka

.. ...płakała ). Osierdzie bez zmian patologicznych. Wg badan ubytek nie ma znaczenia hemodynamicznego, czyli jest ok : ). Jednak wlasnie po to sa kontrole zeby okreslic czy wada sie nie powieksza i czy nie konieczne bedzie zamykanie ubytku. Z tego co pamietam przy tej wadzie nie ma zadnych..

Wysokie tętno, co dalej robić?

.. ...biegunie lewego płata dwie zmiany hipoechogeniczne wielkości5x3mm każda. w obrębie patologicznych powiększonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono wn,Struma nodosa. Z tym wynikiem udałam się do endokrynologa , który po dotykaniu tarczycy i obejrzeniu wyniku USG powiedział że wszystko jest..