Zmiany w EKG

Dorzut zawału serca

.. ...nie towarzyszy ból i zmiany w EKG, jedynie podwyższenie enzymów wskaźnikowych. Ekspansja zawału - jest to ostre, występujące w pierwszych dniach lub tygodniach od początku martwicy mięśnia sercowego ( najczęściej 2 - 10 doba ) rozległego zawału ściany przedniej serca i koniuszka..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...wysiłkowa ) polega na ocenie zmian zachodzących w sercu podczas wysiłku fizycznego jakim jest jazda na rowerze stacjonarnym lub marsz na bieżni elektrycznej. Badanie ma na celu zdiagnozowanie zmian ukrwienia i czynności serca podczas wysiłku fizycznego. W czasie wysiłku mogą w zapisie..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...osierdziowego pojawiają się zmiany w wielu badaniach ( EKG, rtg klatki piersiowej, ECHO serca, cewnikowanie prawego serca ). Najbardziej wartościową metodą badania serca jest ECHO serca ( badanie ultrasonograficzne ). W przypadku ostrej tamponady worka osierdziowego w USG serca ( ECHO..

Enzymy sercowe (markery martwicy mięśnia sercowego)

.. ...nieobecny ( u chorych ze współistniejącą cukrzycą ). Zmiany w EKG również mogą być niecharakterystyczne. W takich sytuacjach oznaczenie markerów sercowych może okazać się kluczowe dla zdrowia i życia pacjenta...

Badanie CK (kinaza kreatynowa)

.. ...kreatynowej nie wystarczy do rozpoznania zawału, może towarzyszyć także zapaleniu mięśnia sercowego. Do rozpoznania zawału potrzebne są jeszcze odpowiednie zmiany w zapisie ekg i/lub typowy ból zamostkowy...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...być w każdej chwili przerwana na życzenie pacjenta. Ponadto lekarz przerwie badanie, jeśli wystąpią komorowe zaburzenia rytmu, spadek ciśnienia, objawy sugerujące możliwość omdlenia badanego pacjenta...

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...kobiety zachodzą liczne zmiany. W ujęciu kardiologicznym, najważniejsze jest rozwinięcie się krążenia hiperkinetycznego. Wzrasta rzut serca, wzrasta również objętość krwi krążącej. Znaczna część kobiet odczuwa w czasie ciąży kołatania serca. Kontrolne EKG nie wykazuje jednak żadnych..

Stan przedzawałowy

.. ...bólu świadczącego o niedokrwieniu mięśnia sercowego nie zaobserwowano zmian w zapisie EKG, wzrostu stężenia troponin ani upośledzenia kurczliwości serca w ECHO, człowiek doświadczył stanu przedzawałowego...

Choroba tako-tsubo (kardiomiopatia wywołana silnym stresem)

.. ...uniesienie odcinka ST, a więc zmiany charakterystyczne dla zawału mięśnia sercowego. Zespół tako - tsubo zwykle przebiega z bólem w klatce piersiowej i objawami niewydolności serca, stąd zawsze należy wykluczyć zawał. W przypadku opisywanej kardiomiopatii, nieprawidłowość w EKG wycofują..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...dobrze pamietam )i jakies zmiany ( w jednym ekg ) w zalamkach ( nieprawidlowy S i R, patologiczny Q, czas QTc skrocony ), mam ( wg holtera ) pojedyncze pobudzenia komorowe, i wreszcie mam wynik echo serca, na ktorym oprocz wypadania platka pojawia sie asynergia skurczu ( opatrzona..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 62

.. ...obserwować ewentualne zmiany w ekg kiedy przestają działać leki podane podczas zabiegu. Ja akurat tak byłam obolała, że z przyjemnością poleżałam. Należę też do nerwusów, i lekarz był zaskoczony, że odczuwałam, jak prowadził elektrody . Każdy reaguje inaczej, ale jak się już goły legnie..

Echo serca - Str. 10

.. ...niepokojących objawów, zmian hemodynamicznych, wymaga obserwacji. Pozdrawiam i zyczę zdrowia. Jeszcze raz dziekuję bardzo.No i postaram się nie martwic: ) Pani Izabello!!! Mam pytanie, czy na podtsawie EKG które miałam robione dwa razy można wykluczyć jakieś powazne choroby?? usłyszałam..

Echo serca - Str. 25

.. ...to podejrzenie, plus zmiany w ekg - całokształt moze 9 oczywiście nie musi sugerować maly ubytek w przegrodzie międzyprzedsonkowej t. II ) Jesli diagnoza sie potwierdzi , taki ubytek można zamykać tzw. zapinka - przezskornie lub operacyjnie. Na razie warto potwierdzić diagnozę Witam!..

Echo serca - Str. 26

.. ...Zastawki: mitralna bez zmian aortalna bez zmian Wniosek: Powiększenie jamy komory lewej i prawej Czy to są znaczące różnice od normy? pytam o powiększenie jam komór? proszę o odpowiedź. z góry dziękuję... mariusz ( lat 30 ) Błagam o pomoc mam badania na komisji lekarskiej do służb..

Echo serca - Str. 38

.. ...prawidłowa Osierdzie bez zmian kurczliwość prawidłowa .. w ostatnich badaniach EKG raz było: rytm dolnoprzedsionkowy, a w następnym: rytm zatokowy miarowy niecałkowity blok prawej odnogi pęczka hisa lewogram patologiczny Najważniejsze przy echu serca jets przede wszytskim dobry sprzęt a..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 75

.. ...oczywiście diagnoza brzmiała tak jak u Was - nerwica. Poza tym wszystkie badania w normie: tarczyca, morfologia krwi, ekg serca, usg jamy brzusznej , rentgen klatki piersiowej, nawet mocz. Przebadałam się od stóp po czubek głowy, bo jak wiadomo nerwica daje szereg dziwnych objawów:..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 870

.. ...kręgosłupie mam jakieś zmiany,ale nie takie żeby mi ręce tak drętwiały...już kilku lekarzy to potwierdziło i uwierzyłam! )i jeszcze raz dałam się nabrać a mój mąż zrobił z tego tak zabawną sytuacje,że zaraz po EKG śmiałam się i z siebie i z niego.Weszłam bez kolejki bo powiedział,że mam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...jakieś * nieistotne * zmiany.Z czasem na USG zaczęła wychodzić niedomyklalność z falą zwrotną.Podczas częstych Ekg robionych w przychodni aparat wariował ( nigdy nie dowiedziałam się co to dokładnie znaczy ),pielęgniarka sprawdzała czy wszystko działa,biegła pokazać lekarzowi,robiła..

Jakby serce mi się zapowietrzalo i na sekundę zamieralo

.. ...internisty,na razie bez zmian, wyniki badan ogolnych kwi ok, a chyba bylo podejrzenie utraty elektrolitow.jesli bede miala znowu ten sam atak, mam sie zglosic na ekg, wtym samym dniu, bo moze ozstawic slady, oststnia szansa - proba wysilkowa, jesli nie dostan ataku tego czegos, to znaczy..

Po ablacji - Str. 8

.. ...od ablacji i żadnych zmian na plus :( Ablacja się nie udała podobno wcale - w czasie zabiegu nie miałam częstoskurczu ani też nie udało się lekarzom go wywołać, poablowali sobie trochę opierając się jedynie na zapisie EKG częstoskurczu, który miałam tuż przed zabiegiem ( w trakcie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 174

.. ...jeszcze powinny być zmiany, i dlatego stwierdził ze może to nerwica. Z tego co słyszałam wcześniej to zawał wychodzi w EKG wtedy kiedy jest [ tak jak w moim przypadku] a nie po kilku dniach.. Nie wiem co mam o tym myśleć. Skoro to nie zawał to po co mam zrobić koronarografie jak miała by..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 226

.. ...serce i teraz tak na zmiane raz czuje sie dobrze a raz niestey gorzej. Mówi, ze boli go serce, ze czuje ucisk na klatce piersiowej, byl jakis czas temu w szpitalu na badaniach echo, ekg, wysilkowe, wszystko w normie niby stwierdzono u niego dławice ale w koncu jest po zawale i nie mozna..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...oddziaływanie na psychikę * na zmianę w obrazie badania USG bo nijak nie mogę tego pojąć , Od kilkunastu lat wszyscy mnie pocieszali ( oddziaływali na moją psychikę ) , że bedzie dobrze a ja czułam sie coraz gorzej i potwierdzały to moje badania EKG i USG. I jeszcze jedno , ani jednym..

RBBB - blok prawej odnogo pęczka Hisa

.. ...wykazalo zadnych istotnych zmian w sercu, wiec jestem spokojny. Najgorsze sa te dolegliwosci, ktore wydaja sie potegowac, gdy pojawia sie jakas sytuacja stresowa. Pozdrawiam! witam u mnie również ekg wykazało RBBB dodatkowo mam dextrogyrie lewogram i P mitrale czyli przerost lewego..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...ekg. Dno oka jest bez zmian natomiast ekg już nie jest idealne. Zaznaczam że podczas badania byłem zestresowany i niewyspany ( serce waliło mi jak młot ) Ogólnie przez ostatnie kilka tygodni żyję w stresie z innych powodów. Poniżej zamieszczam opis ekg: - - - Rytm zatokowy ok śr 85/min..

EKG i za każdym razem co innego wychodzi

.. ...erkalemia niespecyficzne zmiany załamka T niespecyficzne zmiany odcinka ST i załamka T nie występuje nieprzemienność P i QRS niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa lewogram umiarkowane obniżenie ST Miałam przytym puls 116 uderzen na min. Z góry dziekuje Przepraszam w tych..

Odczyt z EKG a leki

.. ...wykryto jakichkolwiek zmian, sylwetka serca w normie. Niestety na echo serca musze czekać do czerwca. W moim pięknym mieście nie można też bez jakiegokolwiek skierowania wykonać nigdzie echo serca odpłatnie. Lekarz na podstawie EKG przepisał mi Concor Cor 1,25mg, czyli bisoprolol w..

Dodatkowe skurcze - Str. 57

.. ...wiencowych i z tad te zmiany w ekg,4tego mam miec holtera czy te czestoskurcze sie utrzymuja ale na ablacje juz nie poszlabym to jest dla mlodych choc ja te czestoskurcze mialam w wieku 25 lat juz wtedy wychodzily w ekg ale tak bardzo nie dokuczaly, ale jak doszly migotania to bylo..

Dodatkowe skurcze - Str. 82

.. ...Podświadomie chcemy wywołać zmianę w otoczeniu, najczęściej jest to zaburzone poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście bardzo rozsądnie jest w pierwszej kolejności przebadać się u specjalisty kardiologa( EKG, ECHO, Holter itd ), oznaczyć elektrolity, hormony tarczycy i USG tarczycy. Jeśli tam..

Dodatkowe skurcze - Str. 142

.. ...jeśli mi wyjda jakies zmiany w naczyniach w kończynach, to sa tez w innych miejscach, a wówczas Gabrysieńka od razu palnie sobie w główkę. Elwirka, a pani ginekolog widziała Twój zapis EKG, albo wypis , to znaczy kartę z pogotowia wtedy? bo wiesz, skurcze nadkomorowe zasdaniczo różnią..

Dodatkowe skurcze - Str. 195

.. ...tam pewne dla lekarza zmiany które mogą lub świadczą że to jet wpw, ale głowa do góry i na wpw jest rada. Jak Ci nic lekarz do tej pory nie powiedział o tym to znaczy że nie masz wpw. czyli u mnie nici z ablacji? będę się z tym męczyć do końca życia? na lekach? Rozpoznanie wpw stawia się..

Ból w klatce piersiowej i brak diagnozy

.. ...kręgosłupa ( wykazał spoere zmiany ) żaden lekarz nie ustalił jednoznacznie przyczyn biorę różne leki, ale to nic nie daje bo ból ALBO NAGLE ZNIKA, ALBO ZNÓW SIE POJAWIA, nie zależnie od okoliczności poóżcie co to może być? nie napisałaś czy te badania które robiłaś wyszły Ci dobrze..

Pomoc kardiochirurga

.. ...serca bez istotnych zmianw porównaniu z badaniem z 6.06.04r. Ciasne zwężenie zastawki aortalnej z bardzo dużym koncentrycznym przerostem lewej komory i znacznie powiększonym lewym przedsionkiem. I to tyle co napisał doktor,mam ekg z całego życia i kupę innych badań łącznie ze zdjęciami..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...najbardziej mi pomogło zmiana otoczenia, pobyłem sie wszystkich fałszywych znajomych i zmieniłem nowe otoczenie ludzi interesujących i przyjacielskich.Zmiana otoczenia dużo pomaga. Witam. Mam 36 lat i od około 5 lat leczę się na nadcisnienie. W tym roku jak robilem EKG , to wyszło trochę..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 27

.. ...szybkie bicia i tak na zmiane ok. godziny. Bałam się bardzo, moja mama i mój mąż też. Pojechałam na pogotowie. 6 x mierzyli mi ciśnienie - 160 na 100. ekg w prządku ( jak zawsze, już robiłam wszelkie bdania i nic nie wyszło ). Dostałam relanium. Poczułam się poraz kolejny jak idiotka i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 28

.. ...umieram.Prosiłam kardiologa o zmianę leku, ale mówił, że nie ma innego leku na tą chorobę.W końcu zmieniłam kardiologa zrobił mi dokładne badania:ukg,Holter,ekg i inne, okazało się, że mam niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej , tętniak między przegrodami, na razie bez cech..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 88

.. ...pokazuje najmniejsze zmiany niedokrwienne, nieprawidłowości w układzie bodżco przewodzącym oraz zagrożenie zawałem w układzie procentowym w stosunku do normy ( zdrowego serca ). Badanie jest nieinwazyjne. Można by rzec, że jest przystawką do EKG, zwiększającą wielokrotnie jego czułość,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 112

.. ...kiedyś.Natomiast teraz wyszły zmiany w EKG,również podczas próby wysiłkowe,którą notabne musieli przerwać,bo ciśnienie gwałtownie spadało.Robiono mi echo serca,a teraz mam mieć założonego holtera.Przypuszczam,że to całe zamieszanie wynika,z tego,że w przeszłości chorowałam na zapalenie..

padaczka, problemy kardio, a może jeszcze coś innego?

.. ...ok druga diagnoza: ( zmianny w eeg )( brak zmian w TK i MRI ) padaczka - * nie zaczełam brac leków... ponieważ jeden neurolog twierdził,ze mam brac, a drugi że nie. Miałam brac RELANIUM w chilach omdlenia. tydzień temu przywiozło mnie pogotowie - objawy były takie same - nów brak..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...niepowiekszone.Zastawki bez zmian.Grubszymiesien LKiprzegrody m - kom.Zaburzenie relaksacji m.LK.Aorta w luku slabo widoczna.EKG Lewogram,RZM55/min. Niepelny blok prawej odnogi peczka Hisa.QT - 0,42sek bede wdzieczna pozdrawiam Graniczny wymiar lewego przedsionka, zaznaczony przerost..

Czy EKG wykaże niedomykalność zastawki?

.. ...mozna zauważyc żadnych zmian. To taka przypadłość z którą się żyje - mimo bardzo często występującego złego samopoczucia !I ja tak żyję już trochę : ) ewo ja mozesz to podaj mi swoj numer gg albo masz mój 2801668 bo ja tez mam to samo co ty tylko od nienawna z jakies pol roku i nie mam z..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 2

.. ...V: - 0,524/h Żadnych zmian na EKG. We wtorek USG serca i do domu : - ) I polecam kardiologię w szpitalu we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego. Tu jest naprawdę jak w Leśnej Górze! : - ) Wszyscy mili, zaangażowani + świetne prywatne laboratorium, w którym można samemu robić badania i w 50..

Dodatkowe skurcze i napady czestoskurczu a paroksetyna

.. ...nie wykazywalo zadnych zmian, takze holterowskie ( podczas zadnego z tych badan nie wystapily te dodatkowe skurcze ani szybkie bicie ). Kiedy zaczalem przyjmowac paroksetyne( mialem tak 11 - 12 lat ) po kilku latach gdy podobnie wciaz sie mi dzialo poszedlem do lekarza. Echo nie wykazalo..

Załamek P w EKG i nieprawidłowość

.. ...uprawiam sport Cześc Li.. Zmiany w załamku P mogą świadczyć o migotaniu przedsionków. Arytmia ta jest często wystepującą u sportowców a ponieważ jesteś młody możesz jej nie odczuwać ( wytrenowany organizm )...

EKG drżenia serca na wydechu

.. ...problemy ze zmianą pozycji np. rano po obudzeniu nie możesz wstac od razu, bo masz zawroty głowy. Jesli tak, i jest to bardzo uciążliwe - idź do lekarza, albo spróbuj wykonywac ćwiczenia wzmacniające...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 4

.. ...tętno bez przerwy ulega zmianie, tak że nawet lekarz nie zmierzy. Sam częstoskurcz to inna sprawa i powyżej 150 uderzeń to nie jest się w stanie samemu doliczyć. To tylko na wykresie ekg. Pozdrawiam migaczy i im podobnych, życzę odpoczynku w święta i nowego roku bez migów. witam! Moj..

Mrowienie w okolicy żebra i drętwienie lewej strony ciała

.. ...jest abym miał jakies zmiany w tak młodym wieku w sercu. Ekg zwykłe wyszło mi ok i wszelkie badania krwi i morfologii także ok. Miałem w ostanim czasie dwie obrony i ostatnio pogrzeb teścia. Byćmoże stres jaki sie nasilił jest powodem tych dolegliwości. Ale martwię sie bo nie moge zasnąć..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...nie wykazał żadnych zmian, proponuje zrobienie jeszcze badania Satro, którego czułość jest porównywalna ze scyntygrafią perfuzyjną wysiłkową. Badanie pokazuje najmniejsze zmiany niedokrwienne, nieprawidłowości w układzie bodźco - przewodzącym oraz zagrożenie zawałem w formie procentowej..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...nie pokazuje poważnych zmian niedokrwiennych a nawet stanów przedzawałowych. Dlaczego więc SATRO? Od czegoś trzeba zacząć, obecnie taką metodą jest EKG. Jednak ze względu na jego w/w ułomność nie daje wystarczających, wiarygodnych informacji dla podjęcia lub zaniechania dalszych kroków..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...ograniczam stres ale zmian pogodowych niestety nie zmienię ; ) Zastanawiam się również jaki wynik Satro miałby np. kolarz zawodowy Lens Amstrong którego serce wykonuje w spoczynku ok 30 uderzeń na minutę , ponieważ czytałem że serca sportowców wykazują pewne anomalia w zapisie EKG..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...stanowisko to nie uległo zmianie. 2. Argument, że warto SAPRO stosować, bo metoda ta jest tania przypomina zachwalającą piwo podobną argumentację ze znanej piosenki A. Rosiewicza: * nie ma mowy w nim o pianie, ale za to bardzo tanie * . Wydatek 150 zł czy nawet tylko 70 zł na badanie..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...uboczne tych leków. Może zmiana leków, lub przejście na inna postać np. nie tabletki a maść. Ograniczyć podaż kawy!!! która wypłukuje magnez z organizmu. Oczywiście zalecam pełną morfologie krwi, jonogram i kontrolne EKG To jest sprawa dla MASAŻYSTY ( masaż leczniczy ) a nie dla..

Nie wiem z czym mam doczynienia

.. ...kardiolog dziecięcy? Zmiany w EKG+szmer to juz cos czym warto się zainteresować. Nie bagatelizuj tego, może jeszcze poprosić o skierowanie na RTG klatki piersiowej, uwidoczni ono sylwetkę serca i może wnieść coś istotnego w diagnostyke. Natomiast najsłuszniejsze to poprosić o skierowanie..

Zawał serca, miałem czy nie miałem?!

.. ...zaburzeniach kurczliwości czy zmianach w ekg znam Twój login,ok jeśli chodzi o odp.to zawał mozna podejrzewać zwłaszcza przebyty.Zmian w EKG nie ma i znasz ten temat,nie mniej jednak dlaczego nikt mni nie uświadomił w zakresi moich problemówJeśli coś się już wydarzyło...wystarczy..

Nerwica, badania w porządku

.. ...wieku nie ma mozliwosci zmiany jakiejkolwiek bo choroby sie tak szybko nie rozwijaja. EKG w swojej karierze mialem ponad 10 razy. CIagle sie stresuje bylem u wielu psychologow psychiatrow. Teraz do warszawy jezdze sie leczyc. Dostalem Rispolept i Asentre. Witaj Kuba! Z tego postu wynika..

Po zapaleniu mięsnia sercowego - Str. 2

.. ...na początku forum ). Zmiany w echu cofnęły się, frakcja +/ - 60%, niestety zapis w ekg jest ciągle zły i prawdopodobnie juz zawsze taki pozostanie. Ciągle mam infekcje. Jest czerwiec, a ja znów zażywałem antybiotyki. Mam tak samo ciążgłe stany zapalne zębów. Powoli moja * przygoda * z..

Interpretacja wyniku EKG i Holera

.. ...Próba nie wywołała zmian w zakresie odcinka ST - T ani dolegliwości stenokatdialnych, jedynie podczas częstoskurczu pacjent odczuwał niecharakterystyczne dolegliwości bólowe w klatce persiowej ( kłucie )...

Nerwica a kłucie serca i EKG

.. ...nieprawidłowy * mam oczywiście na myśli inny od idealnego, z jakimiś anomaliami. w nerwicy często występują kłucia okolicy serca ( nie serca ). Zmiany w ekg zależne od napięcia ukłądu wegetatywnego również...

Zapalenie mięśnia sercowego, nerwica, oraz inne choroby! - Str. 2

.. ...uczucie zimna i goraca na zmiane, dreszcze, klocie w klatce ehhh cala masa tego ... nie wiem co mam ze soba zrobic robiono mi kiedys ekg i inne badania ale wszystko bylo ponoc w normie a od lekarzy uslyszalam opryskliwie ze mlodzi ludzie czesto lubia sobie wymyslac choroby a Ci ktorzy sa..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 379

.. ...wytrzymałem( drgawki, zmiana cisnienia, biegunka, niepokój, skurcze miesni, zamotanie w głowie ) i poszedłem do szpitala. Dostałem zastrzyk( nie pomógł ). Miałem 2 razy robione ekg, krew, rentgen płuc i okazało sie ze wszystko wporzadeczku. Tylko ciśnienie miałem troszke wyższe ( 140/80..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 415

.. ...przyczyną jest właśnie zmiana pogody w każdym razie nie jest najgorzej wiec nie będę narzekała: ) ) Alicja badanie metodą Holtera to krótko mówiąc obserwowanie ,przez 24 godziny za pomocą aparatu pracy serca.Dostaniesz takie pudełeczko ,przypną Ci kilka kabelków to ciała tak jak na ekg i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1013

.. ...ściskanie jest efektem zmiany ciśnienia i nic z tego powodu Ci się nie stanie. Moje gg jak chcesz 7674853 Witam !!! Jestem tu nowy ... Podobnie jak większość chorowałem czy choruje na nerwice ... leczono mnie wszędzie miałem wszystkie badania robione ekg serca , aparaty holtera , różne..

Kłucie serca?

.. ...przeskakiwania * lub zmiany rytmu serca. Do 5 skurczy dodatkowych na minute jest to normalne, moze zdazyc sie u kazdego, ale zeby zdiagnozowac trzeba zrobic ekg. Magnez mozna brac, dobrze dziala i na inne uklady: ) Pozdr 1.Serce nie boli. Ja miałem duże nerwobóle..teraz też mam ale..

Amfetamina i wpływ na serce

.. ...serce * * * . Powoduje zmiany w obrazie EKG charakterystyczne dla zawału mięśnia sercowego. Izomer S desynchronizuje półkule mózgowe oraz wywołuje zmiany w obrazie EEG mózgu które po jednokrotnym zażyciu mogą utrzymywać się nawet do miesiąca. Możliwe są poważne konsekwencje zdrowotne z..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...nadkomorowe bez pauz i zmian ST 6 lipca 2007 - EKG Rytm zatokowy prawidlowo czesty. Lewogram patologiczny. Dextrogyria LAH. 21 lipca 2007 - EKG wysilkowe Zakonczony z powodu osiagniecia limitu tetna przy obiazeniu 10, 2 mets dobra zdolnosc do wysilku bez bolu i niedokrwienia bez zaburzen..

Puka kostucha? napady częstoskurczy

.. ...jadłam zawsze pomidory na zmianę z ziemniakami i miałam spadek potasu. Biorę Aspargin od ok. 1,5 miesiąca i jest ok. Holter, echo, ekg. Wszystko co tylko bada serce - powinieneś zrobić. Jeśli nie jest możliwe abyś zrobił te badania prywatnie i bez skierowań, to jak będziesz miał atak, to..

Moja historia. Czy to nerwica?

.. ...Najgorzej jest przy zmianie pogody ze słonecznej na pochmurną lub gdy długo śpię i jak jadę w długą trasę samochodem ( jako kierowca ) oraz gdy mam dużo wolnego i po dużym wysiłku fizycznym .Po długim śnie cały się trzęsę i kręci mi się w głowie. W między czasie robiłem badania: - EKG -..

Niespecyficzne zmiany ST-T i rytm zatorowy na EKG

.. ...interpretacje wyniku. Z góry dziękuję. Nikt Ci tego nie zinterpretuje nie widząc zapisu EKG. To co napisałaś to interpretacja komputera dodawana do zapisu EKG, którą krótko mówiąc można sobie o pupe rozbić...

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...20 lat EKG wykazywało zmiany w załamku ST, wysiłkowe - przy większym wysiłku przerywano badanie z obawy, że dojdzie do migotania przedsionków. Zaczęło się od skoków ciśnienia, lekarz stwierdził nadciśnienie, przepisał leki, po których czuła się fatalnie - obniżały jej ciśnienie do..

Czy EKG wykryje obecność nieprawidłowości serca?

.. ...dokładnie i że dopiero po zmianie lekarza wyszła jakaś choroba. Czy Pan jest kardiologiem skoro Pan tyle wie? I w takim razie po co holter, niestety wszyscy też mówią że właśnie jak na ekg nie występują * sensacje * to wynik ekg będzie idealny i trzeba iść na holtera żeby je wyłapał :(..

Zwolnienie - prawie zarzymanie akcji serca i nadrabianie strat

.. ...koronarografia pokazala zmiany w CX,zdiagnozowano spazm naczyniowy.Zastosowano dilzem,betaloc zoc,polocard,magnez.doraznie aerosonit.W badaniu Holterowskim:SVE - 5,VE37,2 pary pobudzen komorowych,epizod bigeminii( max 2 cykle ),w EKG zespol rSr w v1 i v2.st uniesienie w v1 do v4 1 mm.W..

Nie wiem co mi jest! Opisuje swoją historię i czekam na wypowiedzi!

.. ...Zastawka militarna Bez zmian Zastawka Aorty Bez zmian Zastawka trójdzielna bez zmian Zastawka płucna Bez zmian Funkcja lewej komory Bez zaburzen kurczliwości Pozostałe struktury osierdzie wolne Zobaczył jeszcze moje EKG od rodzinnego lekarza i stwierdził ze wszystko jest ok ! Zrobiłem..

Czy to tachykardia ortostatyczna?

.. ...w tej chorobie przy zmianie pozycji towarzyszy spadek, a u mnie nie dosc ze tetno mocno rosnie przy wstawaniu to i cisnienie takze . robilem jakis czas temu ekg i echo i mam wypadanie platka 1 stopnia ale to napewno nie od tego . Co to moze byc ? * poprawa: w tej chorobie towarzyszy..

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...jak dzis w nocy np. po zmianie pozycji z lekkim wybudzeniem lub po przeciagnieciu sie nagle przyspieszenie akcji serca po czym chwilowe wstrzymanie i dalej normalne bicie. Tak jakby na chwile wypadalo z prawidlowego rytmu. Dzien wczesniej zdjeto mi holtera EKG, w ktorym pewnie nic nie..

Częstoskurcz nadkomorowy na tle nerwowym - rokowania - Str. 2

.. ...stronie, że nie będzie zmian w EKG. Nie jestem żadnym znawcą, ale kardiolog podejrzewa u mnie wpw typu A i trochę się na ten temat naczytałam. Do tej pory twierdzono, że mam nerwicę... teraz nie jestem już taka pewna. A objawy jakie miałam to: szybkie i mocne bicie serca, dreszcze czy..

USG serca na ile jest skuteczne?

.. ...starsza wiec mam inne zmiany.Umnie widac na echu powiekszona prawa komore ale moze u twojego synka tak jak u mnie wykaze EKG( nie wiem jak jest u dzieci )przy ubytku jest lewogram i widac ASD. Tak sobie jeszcze pomyslalam ze moze napisz na www.sercedziecka.org.pl moze tam dostaniesz..

Holter EKG i prośba o interpretacje

.. ...strony jest lpeiej - znacznie mniej rytmów niemiarowych i tachykardii niz ostatnio oraz brak arytmii komorowej, ale sporo pauz w tym jedna dosc dluga i cala reszta w opisie której to ja nie rozumiem: )..

Pomoc w interpretacji EKG serca

.. ...kroplowke!niby mialem jakies zmiany w krwi ale nastepnego dnia bylo w normie!Prosze o pomoc! To moje gg 8256550!Moge dac jeszcze fotki z dwoch nastepnych ekg bo wciagu tygodnia mialem 3! No i mam straszne bole plecow pod lopatkami czasami zakluje mnie w prawym barku! zecik zrób sobie..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie

.. ...krotkiego ( zadnych zmian, jedyne co to zniesienie lordozy szyjnej ), - echo serca ( zadnych zmian ), - chyba 8 razy ekg w przychodni ( jedyne co to * - * tam gdzie powinno byc * + * tak powiedziala lekarka ale mowila ze to nic groznego i to nie od tego ), - holter ekg ( nic groznego nie..

Zawroty głowy przewlekłe z zmianami nasileń

.. ...głowy przewlekłe, z zmianami nasileń. Przed dwoma miesiącami pojawiły się napady duszności ucisk w klatce i karku. 3 razy wizyta na pogotowiu, kołatania serca, podwyższone ciśnienie krwii. Za każdym razem Ekg w normie. Badania krwii robione 4 razy w normie, lekko zaniżony potas, OB, brak..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...wieńcowa LM ( segment 5 ) - zmiana 70% typ B2 LAD - w segmencie 6 zmiana 50% typ B1 - w segmencie 7 zmiana 99 % typ B1 - w segmencie 8 zmiana 70 % typ C Cx - w segmencie 12 ( OM I ) zmiana 70 % typ B1 - w segmencie 14 zmiana 95 % typ B2 - w segmencie 13 zmiana 70 % typ B1 - w segmencie..

Rozpoczęcie częstoskurczu.

.. ...dziwi. ECHO: Żadnych zmian organicznych w sercu. Morfologia & Jonogram: W porządku. EKG: Wzorowe. Ciekawi mnie rozpoczęcie moich częstoskurczów ekstasystolami nadkomorowymi. Czy jest charakterystyczne w częstoskurczach nadkomorowych i/lub przedsionkowo - komorowych? Czy na podstawie..

Interpretacja ekg, ekg-Holter i Usk.

.. ...czynnościowo bez istotnych zmian. osierdzie bez cech płynu. bardzo mi proszę powiedzieć co to wszystko znaczy i czy kwalifikuję się do zabiegu ablacji. Z góry dziękuje za pomoc. no raczej, nie inaczej - czestoskurcz wezlowy... . Lekarz nie zauwazyl ze masz powiekszona prawa komore serca?..

Bule w klatce piersiowej

.. ...podejrzewaja u niego zmian naczyniowych w wieku 22 lat... . Skoro usg wyszlo dobrze, holter podobnie, raczej nie ma podstaw do badania koronograficznego. Ja dla pewnosci zrobilbym jeszcze ekg wysilkowe. A pozniej dalbym spokoj. Moze te uciski i klocia pochodza nie od serca tylko np od..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości

.. ...czynnościowo bez istotnych zmian, osierdzie bez cech płynu. niewiem czy mam się obawiać czy nie tej konsultacji czekam na nia z utęsknieniem bo może ktoś mi powie co tak naprawdę mi dolega czy to poważna sprawa. A co wy sądzicie na ten temat? hmmm a więc jeśli chodzi o mnie to z góry..

Mocny Ból w klatce piersiowej

.. ...ale nie mam żadnych zmian w tym Badaniu Wszystko jest Ok z moim Sercem lekarz rodzinny mi jeszcze powiedział że nie każda wada serca wychodzi w EKG i dlatego najpierw dała mi skierowanie na RTG klatki Piersiowej czy czasami nie wiem jakieś wady w klatce piersiowej a potem i tak mi da..

Mocny Ból w klatce piersiowej-Wizyta U lekarza Rodzinnego

.. ...mam żadnych poważnych zmian dostałem jeszcze skierowanie na badanie RTG klatki piersiowej ale wyniki będą jutro ale jeszcze mi powiedział pani doktor że do kardiologa i tak mi wypiszę bo powiedziała że kardiolog lepiej zadecyduje co dalej i lepsze by było echo serca lub badanie Holterem..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. Hejka po pobycie w szpitalu a miało to miejsce 1/5roku temu po którym to stwierdzono nadciśnienie158/120 , powiększenie lewej komory EF65% i upośledzenie relaksacji . A po ostatnich badaniach wygląda to tak.Nadciśnienie 170/110 Pierwsze EKG niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa , umiarkowane obniżenie..

Anomalia tt. wieńcowych?

.. ...ekg, wg kardiologa mam zmiany w ekg ale echo bez zmian i coś tam też bez zmian i na 99% procent jestem zdrowy ale ten 1 % trzeba wyjaśnić i może być to duży problem, gdyż kardiolog podejrzewa anomalie tt. wieńcowych. Nie orientuję się w sprawach medycyny, ktoś mógłby mi wyjaśnic to co..

Arytmia serca nasilająca się

.. ...długo trwają.Nie mam zmian w ekg, usg prawidłowe. Teresko wejdz na www.arytmiaserca.pl i tam zadaj pytanie. ja nie mam napadowej arytmi tylko dużo pojedyńczych pobudzen komorowych widocznych w ekg i czasem są dni, ze mi serducho troche boli.A Ty jaką masz arytmię? Właśnie ostatnio..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...aparat zastawkowy bez zmian Powiekszone nieco prawe jamy serca z wyrażną niedomykalnościa trójdzielną na ++/ związana z wiekiem przewaga prawokomorowa?, wada zastawki trójdzielnej, stenoza płucna? KL 49/32 EF 70% IVS 11 PW 10 La 32 Ao 29 PP 40 PK 32 RR120/70 ,100/70 ,100/80mmHg W trakcie..

EKG po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...drugiej strony nie zawsze zmiany ekg świadczą o chorobie. Musisz się zdać na swojego kardiologa bo ocena musi być ogólna. Poza tym musisz na siebie uważac bo każda infekcja może u Ciebie spowodować nawrót lub komplikacje ale to pewnie wiesz. pozdrawiam wiem i dziekuje za rade glownie mi..

Dam Nobla jak ktoś mi pomoże !! - Str. 5

.. ...sercowych. Echo wykaże zmiany w budowie serca ale niestety nie wykazuje zmian w * elektryce * . Dlatego najpopularniejszymi badaniami jest echo + ekg + holter. Jak do tego badania krwi wyjdą prawidłowe to z sercem raczej nie ma problemów. Gorzej jeśli ktoś ma problemy z * elektryką *..

...oddam nerwicę i jeszcze dopłacę...

.. ...Niestety podczas jednej ze zmian w nowej pracy po około 4 miesiącach od pierwszego ataku * bum * . Znowu nagły i bardzo silny atak paniki, poty, gorąco, ekspresowe bicie serca, duszność, zawroty głowy i wiotkie nogi. Trwało to około godziny. Nie wtrzymałem i pojechałem do szpitala. Na..

Zapalenie wsierdzia

.. ...wysokie OB, ,wysokie ASO, zmiany w EKG... Wtedy stwierdzono u mnie zapalenie wsierdzia... Leczenie trwa długo... antybiotyk , encorton , a potem debecylina Zapalenie wsierdzia doprowadza do wad zastawkowych serca. Ja mam niedomykalność zastawki mitralnej w stopniu umiarkowanym..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...koronarografię, która wyszła bez zmian. Proszę mi pomóc w interpretacji wyników EKG: rytm zatokowy, miarowy o częst.75 na min, ujemny zał. T w III, horyzontalne obniżenie ST w V2 - V5: kontrolne EKG: rytm zatokowy, miarowy o częst.68 na min, ujemny zał. T w III, obniżenie ST z ujemnym..

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...Aparat zastawkowy bez zmian strukturalnych i nieprawidłowości w przepływach. Niezmieniony profil napływu mitralnego. Zastawka aortalna trójpłatkowa, VmaxAo 150cm/s Ciągłość przegród zachowana. Prawa komora bez nadciśnienia. Osierdzie wolne. Badania robie aby sprawdzic budowe i..