Zmiany w mózgu

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...mózgowe, albo w wyniku zmian zakrzepowo - zatorowych, albo pęknięcia naczynia. Aby rozpoznać udar mózgu zmiany ogniskowe powinny wystąpić nagle i utrzymywać się dłużej niż 24 godziny. Definicja ta jest wspólna dla ostrego niedokrwienia, krwotoków śródmózgowych i podpajęczynówkowych. 85%..

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...szybko dochodzi także to zmian narządowych. Uszkodzona jest siatkówka oka ( retinopatia nadciśnieniowa ). Uszkodzone są nerki, szybko rozwijają się objawy niewydolności serca, szczególnie często dochodzi do obrzęku płuc. Istnieje także duże ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Złośliwe..

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego

.. ...oraz być może pewnych zmian w przewodnictwie nerwowym w mózgu. Za ostatnią teorią przemawia częste współistnienie zespołu jelita drażliwego i zaburzeń depresyjnych lub zaburzeń osobowości. Wyróżnia się także zespół jelita drażliwego po infekcji bakteryjnej przebiegającej z biegunką...

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. ...pewne związane z tym zmiany strukturalne ( na poziomie gęstości i pobudliwości receptorów dla neurotransmiterów ) mózgu. Grupy leków antydepresyjnych. Trójpierścieniowe antydepresanty - klasyczne leki, nieselektywnie wpływające na przewodnictwo związane nie tylko z noradrenalina i..

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. ...czołowych może powodować zmiany zachowania chorego; guz w móżdżku będzie objawami się zaburzeniami chodu i równowagi; duży guz przysadki mózgowej może uciskać na skrzyżowanie nerwów wzrokowych i powodować zaburzenia pola widzenia; guzy o innych lokalizacjach mogą być przyczyną drgawek,..

Otępienie naczyniopochodne

.. ...zapobiegać poważnym zmianom w mózgu. U osób z otępieniem naczyniowym badania dodatkowe wykazują uszkodzenie głównie w obrębie istoty białej i jąder podkorowych. Obserwujemy ogniska udarowe rejonach odpowiedzialnych za pamięć ( okolice hipokampa ), rozsiane mikroudary, czasem zmiany o..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...badanie wykazało istotne zmiany miażdżycowe - toteż po sześciu lub dziewięciu miesiącach powtórzono je. Jak się okazało, ryzyko zawału serca czy udaru mózgu oraz prawdopodobieństwo operacji sercowo - naczyniowej było związane nie tylko ze stopniem zwężenia naczyń, ale także z gęstością..

Polskie masło z kwasami omega-3 obniża ryzyko zawału serca

.. ...ten sposób ograniczają zmiany miażdżycowe w naczyniach krwionośnych. Kwasy te wspomagają także proces widzenia - są ważnym składnikiem siatkówki oka. Korzystnie wpływają na funkcjonowanie mózgu, gdyż są zasadniczym składnikiem błony komórkowej komórek nerwowych. Łagodzą objawy depresji i..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...diecie miały minimalne zmiany miażdżycowe w porównaniu z dwiema pozostałymi grupami. Miażdżyca jest uznana za wiodącą przyczynę zawałów serca i udaru mózgu, a te z kolei stanowią główne powody zgonów w krajach rozwiniętych. Co więcej, badacze zaobserwowali też, że myszy na diecie..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...miażdżycowe i występowanie zmian w naczyniach i mięśniu sercowym, a także przyczynić się do powstania zatoru tętniczego i w konsekwencji - zawału serca lub udaru mózgu. Jedynie co piąty pytany uczeń jako formę łagodzenia objawów zdenerwowania deklaruje aktywność fizyczną, a 18 proc...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 13

.. ...natury człowieka mogą być zmiany w mózgu ( to troszkę jak z dysleksją, czy innymi * modnymi * dziś dysfunkcjami ) - wiadomo, jeśli lekarze to stwierdzą, a robią to nieczęsto!, można próbować pozbywać się przykrych dolegliwości za pomocą farmakologii. Jednak myślę, że w większości..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 244

.. ...najmniejszy ból lub zmiana na ciele powoduje okropny strach i najgorsze myśli Ja nawet stwierdziłam że chyba jestem hipohondrykiem( czy jakoś tak ) bo jak słysze o jakiejs chorobie to od razu mam typowe dla niej objawy. Miałam juz raka żołądka płuc wątroby trzustki kregosłupa guza na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 542

.. ...ze nie widzidzi jakiś zmian neurologicznych, że to pewnie od stresu, na tle nerwowym , nawe powiedziała, że jestem toalnym, kłębkiem nerwów:( , nie wiem co mam począć chyba skorzystam z porady psychologa może tak będzie jakas nadzieja, codziennie myśle ze mam jakiegos guza mózgu, że cos..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 578

.. ...gwałtownie wstać.Nagła zmiana ciśnienia może Cię wywrócić tak się mocno może zakręcić w głowie.I na tym to z grubsza polega.Po prostu tez się przy okazji odtruwasz.Nie masz guza mózgu Stokrotko.Zapomnij o tym i nie mysl tak nawet jak znowu będziesz miała takie objawy. GREGORKU kochany,..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...neurolog czy nie ma jakichś zmian w mózgu typu udar :( bardzo Ci współczuję, myśl o Tacie ciepło, zapamiętaj Go takim jaki był, bo dla Ciebie pozostanie takim na zawsze. On na pewno by nie chciał abyś miała wyrzuty sumienia z jego powodu, On wie że chciałaś dla Niego dobrze...trzymaj się..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...krążenie to by doszło do zmian w mózgu.Podczas zbierania wywiadu z lekarzami w trzeciej min.nastąpiło zatrzymanie.Szybka dwukrotna reanimacja pozwoliła mi żyć.Lekarz powiedział, że dopuki nie wszczepiął tego urządzenia to mnie nie wypuści ze szpitala.I to było szczęście w nieszczęściu,..

Śpiączka po zawale serca jak długo trwa?

.. ...czas powtazaja ze bez zmian jest ale ja chciałbym wiedziec co dalej bedzie oddycha jeszce pszez respirator pozdrawiam Witam wszystkich mój Tata także jest po zawale dostał go w niedziele na mszy św.reanimowli go zanim karetka dojechala obecnie jest w śpiączce farmakologicznej ale ma w..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...komputerowy nie wykazał zmian z mózgu co gorsza kardiolodzy ( mówiąc brzydko ) mają w dupie stan neurologiczny ojca i chcą go wypisać za 2 - 3 dni. Jestem załamana ( podobnie jak ojciec ), bo do szpitala zgłosił się zdrowy człowiek, a wyjdzie wrak :( ( jak długo może trwać powrót do *..

Udar mózgu i zmiany ciśnienia

.. witam zwracam sie z prośba o poradę czuję sie bezradna ojciec mój w czerwcu przeszedł udar mózgu wyszedł z tego całkiem nieżle,ale cały czas mam problem z utrzymaniem ciśnienia u niego a mianowicie jest ono albo bardzo wysokie lub bardzo niskie np;210/120po podaniu tabletki spada do 180/98i tak sie utrzymuje..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...jakimikolwiek patologicznymi zmianami mózgu czy nerwów, lecz raczej nieświadomymi konfliktami psychicznymi, nad którymi nie panujemy. Konflikty wewnętrzne sprowadzają się najczęściej do: zderzenia dążeń jednostki z możliwościami ich urzeczywistnienia, sprzeczności między obowiązkami a..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 38

.. ...mam okulary ale nie ma zmian w gałce ocznej które mogly by powodować moja wade waroku, ale jak pomyśle o tomografii to mi sie włosy na glowie jeża, mojej cioci własnie wyszedl guz mózgu, także zastanawiam sie czy z jednej strony to nie lepiej nic nie wiedziec i żyć jak siezyje. Wiem..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...naczynia wieńcowe są bez zmian, ale etiologia AF jest zupełnie inna.Polega to na wyzwalaniu dodatkowych, nieprawidłowych impulsów z okolic ujść żył płucnych,które powodują nieprawidłowe skurcze przedsionków. Teoretycznie można z tym żyć, ale każdy atak AF zmniejsza wydolność Twojego..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 4

.. ...magnetyczny czy nie ma zmian w mózgu neurolog podczas badania ocenia odruchy konczyn czy są nadmierne siłę mięsni podpytuje jakie masz jeszcze dolegliwosći ja już dokładnie nie pamiętam ale pytaj moze odpowiem ci na jakieś pytanie u mnie też nie jest dobrze pamietaj nie myśl o tym myślę..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 8

.. ...dianoza była inna zabrzmiała jak wyrok * tętniak mózgu z siedmioma wylewami * . Miałam wtedy 21 lat i 9 - cio miesiączną córeczkę. Załamałam się. Zoperowano mi tętniaka, nie było żadnych powikłań. Ze szpitala wyszłam po 7 dniach zupełnie zdrowa. Po kilku tygodniach mąż wrócił do pracy a..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 27

.. ...ciśnienia. Przy gwałtownych zmianach pozycji ciała może to powodować chwilowe niedokrwienie mózgu i utratę przytomności. Zdarza się to takżę u ludzi zdrowych i choć trwa bardzo krótko może spowodować jakiś uraz. Mój sąsiad stracił na chwilę przytomność jadąc samochodem. Nie muszę pisać,..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...zycie,jakkolwiek by to okrutnie zabrzmialo to porozmawiaj z lekarzami o takiej ewentualnosci ,czasami zycie zmusza nas do podjecia drastycznych decyzji i musimy je umiec podjac zeby ratowac to co najcenniejsze Zycie. moj tata przeszedl amputacje obu nog,bedac przy nim w szpitalu ,troche..

Udar mózgu - Str. 4

.. ...ma zadnych znacznych zmian tylko te zwiazane z wiekiem . Tato tez sie stal strasznie agresywny , nie potrafi zrozumiec ze musze mu mierzyc cisnienie , ze nie moze w deszcz jechac rowerem. wszystko chce zaraz i teraz nie patrzy wogole na mnie czy moja mama [ktora jest strasznie schorowana..

Kłucie w różnych miejscach ciała - Str. 2

.. ...jakimikolwiek patologicznymi zmianami mózgu czy nerwów, lecz raczej nieświadomymi konfliktami psychicznymi, nad którymi nie panujemy. Konflikty wewnętrzne sprowadzają się najczęściej do: zderzenia dążeń jednostki z możliwościami ich urzeczywistnienia, sprzeczności między obowiązkami a..

Nerwica w ciąży - Str. 117

.. ...lekarstwa się liczą, ale zmiana stylu życia. Lekarstwa zmieniają chemię naszego mózgu, ale ta choroba jest tak zagmatwana, że trzeba cały ludzki organizm dostosowac do nowej sytuacji. Nie da sie zjeść lekarstw i żyć tak samo jak się zyło. Tego właśnie nauczyły mnie ostatnie ponad 2 lata..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 2

.. ...wieku ponieważ oprócz zmian miażdzycowych w tętniacach ,przyczyną zawału może być skrzep krwi w tętnicach wieńcowych lub nagłe zwęrzenie tętnic.Jednakże warto zobaczyć na statystyki i na średnią długość życia w Polsce. Trzeba dodać ,że nie tylko serce może mieć zawał , dotyczy to także..

Szumy uszne - pisk 24/7

.. ...szczęście zadnych istotnych zmian dla czułości słuchu i powinno samo przejść przy bardziej oszczednym trybie życia.Piski w uszach mogą być również spowodowane niewystarczającym dotlenieniem * uszu * np z powodu zwężenia tętnic szyjnych( skrzepy wrodzone zwężenia ) co moze doprowadzić..

Amfetamina i wpływ na serce

.. ...serce * * * . Powoduje zmiany w obrazie EKG charakterystyczne dla zawału mięśnia sercowego. Izomer S desynchronizuje półkule mózgowe oraz wywołuje zmiany w obrazie EEG mózgu które po jednokrotnym zażyciu mogą utrzymywać się nawet do miesiąca. Możliwe są poważne konsekwencje zdrowotne z..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu

.. ...twierdzą,że choroba ( w tym zmiany miażdżycowe ) postępują i nie ma już szansy na wyzdrowienie? Czy ktoś się spotkał z taki przypadkiem? Czy jest jeszcze jakaś szansa? mam nadzieje,ze jest prowadzona caly czas rehabilitacja?? która tak naprawdę może czasem zdziałać cuda : ) wspierajcie..

Nerwica nie jest chorobą!

.. ...wyciszone. Jest to wynikiem zmian chemicznych w mózgu. Skłonność do depresji i depresyjności może być również dziedziczna a napewno zwiększa ryzyko zachorowania. Ludzie bardzo często mylą depresyjność i zaburzenia nerwicowe z depresją, a to nie jest to samo. Depresyjność i wszelkiego..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...tętnicy, bo jest strasznie zmiażdżycowana, a tego nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy do masywnego zakrzepu w ledwo wszczepionym stencie, bo tak organizm zareagował na ciało obce i wytworzył się zawał, lub oderwanie się fragmentu skrzepliny, która powędrowała do mózgu i spowodowała..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia

.. ...dziś mam 240. Natomiast zmiana diety nie wchodzi w grę bo zawsze była bardzo rygorystyczna i nie mam co w niej zmienić. Łukasz, zrób badania hormonów tarczycy i będziesz wiedział. Nasi lekarze mają niewielki pojęcie o tarczycy, więc sam musisz się tym zająć. Zaliczyłam szpital i mnóstwo..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...żona i jakie pozytywne zmiany zaszły w Jej stanie zdrowia. Jakie postępy zrobiła, jakie ma leczenie, etc... Jeśli masz chęć, to napisz do mnie maila. Jestem obecnie w podobnej sytuacji - moja mama przeszła niedokrwienny udar koło połowy stycznia 2010r. Już jest w domu i szukamy obecnie..

Problem z sercem po używkach

.. ...wciskasz enter i wracasz do gry. Kto sobie spierdoli zdrowie ziołem nie odwróci zmian jakie nastąpiły w mózgu. Finito. Kto myśli inaczej niech jara. Dealerom się nie przelea i muszą z czegoś żyć : ) )..

Nerwica, padaczka czy nic z tych rzeczy?

.. ...się dowiedzieć skąd one się biorą.. - jeśli ktoś ma padaczkę, zawsze trzeba znaleźć przyczynę jej istnienia ( najczęściej jest to kwestia dziedziczenia a nie patologicznych zmian w mózgu ). Pozdrawiam...

Czy to jest nerwica?

.. ...dalszym stadium powoduje zmiany osobowości.To trzeba zrobić badania,np. angiografię naczyń mózgowych,szumy moga być od utrudnionego przepływu krwi przez naczynia.Zrobić badanie przepływu przez naczynia szyjne.Byc może są przytkane od miażdzycy i nie dostarczają do mózgu tyle krwi,[a tym..