Zmniejszyć ciśnienie

Migotanie przedsionków

.. ...przedsionków powodują zmniejszenie ciśnienia napełniania lewej i prawej komory co z reguły objawia się spadkiem pojemności minutowej. Pojemność minutowa jest to objętość krwi tłoczona przez serce w ciągu minuty ). Pacjenci z migotaniem przedsionków skarżą się na kołatanie serca (..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...mózgowymi z czasem może się zmniejszać. Lekiem pochodzenia roślinnego, który rozkurcza naczynia mózgowe i tym samym może zwiększać sprawność komórek nerwowych jest winpocetyna ( Cavinton, Viecbrol, Vinpocetine, Vinpo - ton ). Leki w nadciśnieniu tętniczym. Nadciśnienie tętnicze ( NT )..

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...nerkowych. Powoduje to zmniejszenie objętości krwi krążącej i obciążenia serca. Zahamowanie działania angiotensyny II powoduje zmniejszenie napięcia obwodowego, mniejszą pracę serca a co za tym idzie mniejsze zapotrzebowanie na tlen. Wskazania do stosowania antagonistów receptorów..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...min; korzystne jest zmniejszenie spożycia soli kuchennej do mniej niż 100 mmol/dzień co odpowiada 6 gram NaCl; zmiana diety, a zwłaszcza wprowadzenie ryb, warzyw i owoców ( mogą być suszone ). Leczenie farmakologiczne nadciśnienia tętniczego. ACE - inhibitory konwertazy antagoniści..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...zależnej od pozycji ciała zmniejszenia objętości krwi krążącej. Dlatego w leczeniu ortostatycznych zmian ciśnienia tętniczego - niezależnie od ich przyczyny - skuteczne są działania ograniczające nasilenie tego zjawiska. Szybkie ustąpienie objawów hipotonii można uzyskać zakładając nogę..

Atenolol

.. ...rytm serca przez co zmniejsza zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen. Wpływa również na układ renina - angiotensyna - aldosteron przez co przyczynia się do obniżenie ciśnienia krwi. Atenolol jest stosowany w leczeniu choroby niedokrwiennej serca ( choroba wieńcowa ), w profilaktyce..

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...rytmu serca wiąże się ze zmniejszeniem zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen ), nadciśnienia tętniczego ( zmniejszenie częstości pracy serca oraz poprzez hamujący wpływ na okład renina - angitensyna - alodsteron ), także w niektórych zaburzeniach rytmu czy w leczeniu objawowym..

Metoprolol (Betaloc, Betaloc ZOK, Beto ZK, Metocard, MetoHEXAL, Metoprolol)

.. ...serca i jednocześnie zmniejsza zapotrzebowanie kardiomiocytów na tlen. Metoprolol jest wykorzystywany w wtórnej i pierwotnej profilaktyce zawałów serca, w leczeniu nadciśnienia tętniczego, także w leczeniu niektórych zaburzeń rytmu serca ( częstoskurcze, migotanie przedsionków, skurcze..

Indapamid (Ipres long)

.. ...Działanie moczopędne zmniejsza objętość płynów ustrojowych, a więc również ciśnienie w naczyniach krwionośnych. Indapamid dodatkowo rozkurczania mięśnie naczyń ( spadek oporu naczyń prowadzi do spadku ciśnienia tętniczego ) i ogranicza przerost lewej komory. Działania niepożądane..

Enalapril (Benalapril, Enarenal, Ednyt, Enap, Enazil, Epril, Mapryl)

.. ...nadciśnienia tętniczego ( zmniejszają stężenie angiotensyny II, która między innymi ma działanie naczynioskórczowe ), ostatnio podkreśla się pozytywne działanie ACE - I w cukrzycy i nefropatii cukrzycowej. Inhibitory konwertazy angiotensyny II ograniczają także przerost mięśnia sercowego..

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. ...mięśnia sercowego, ponadto zmniejsza stężenie aldosteronu w organizmie, co również przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi. Leki z grupy sartanów mają więc podobne efekty działania do inhibitorów konwertazy angiotensyny, ale nie wykazują efektów ubocznych związanych z..

Betaksolol (Locren, Betabion, Betoptic, Optibetol)

.. ...bodźcoprzewodzącym. Efektem jest zmniejszenie pojemności minutowej serca i w konsekwencji spadek ciśnienia tętniczego krwi ( sercowa składowa ciśnienia ). Prawdopodobnie betaksolol wpływa także na układ renina - angiotensyna - aldosteron ( RAA ), zmniejszając aktywność reniny...

Perindopryl (Iprax, Prenessa, Prestarium, Noliprel)

.. ...angiotensyny drugiej, zmniejszają stężenie angiotensyny drugiej i, co za tym idzie, ograniczają efekty jej działania. Angiotensyna druga m.in. zwęża naczynia krwionośne podnosząc ciśnienie tętnicze krwi, zwiększa wydzielanie aldosteronu ( hormonu odpowiadającego za zwiększenie stężenia..

Propranolol

.. ...przedsionkowo - komorowym ) oraz zmniejszenie siły skurczu mięśnia sercowego. Sumaryczny efekt, w zestawieniu z hamowaniem wydzielania reniny w nerkach, to obniżenie ciśnienia tętniczego. Nadciśnienie tętnicze jest jednym ze wskazań do stosowania propranololu. Inne to: zaburzenia rytmu..

Ramipril (Axtil, Mitrip, Piramid, Polpril, Ramicor, Tritace, Vivace)

.. ...- I, w tym ramipril, zmniejszają obciążenie serca, obniżają ciśnienie tętnicze krwi, hamują procesy remodelingu mięśnia sercowego i naczyń. Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania ramiprilu i leków z grupy ACE - I są: obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub zwężenie tętnicy jedynej..

Acebutolol (Abutol, Abutol long, Sectral)

.. ...leków ). Acebutolol zmniejsza szybkość przewodzenia impulsów w układzie bodźco - przewodzącym serca, zwalnia tym samym jego rytm i zmniejsza pojemność minutową. Jest to sercowa składowa wpływająca na wysokość ciśnienia tętniczego, w ten sposób lek obniża ciśnienie krwi. Acebutolol jest..

Aterotromboza (zakrzepowe powikłania miażdżycy)

.. ...lekarskich, mających na celu zmniejszenie zakrzepowych powikłań miażdżycy, jest promocja zdrowego tryby życia, aktywności fizycznej, prawidłowej diety oraz prawidłowej kontroli wartości ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy oraz profilu lipidów. Konsekwencjami nieprzestrzegania zasad..

Doksazosyna (Apo-Doxan, Cardura, Doxar, Kamiren, Prostatic, Zoxon)

.. ...alfa 1. Doksazosyna zmniejsza dolegliwości związane z łagodnym przerostem stercza. Ma działanie wazodylatacyjne ( rozkurcza naczynia ) i dlatego głównym wskazaniem jest terapia nadciśnienia tętniczego. Doksazosyna ma również bardzo pozytywne działanie ametaboliczne: poprawia profil..

Nebiwolol (Nebilet)

.. ...receptory beta 1 ). Zmniejsza częstość pracy serca oraz rzut serca, przez co przyczynia się do obniżenia wartości ciśnienia tętniczego. Dodatkowe działanie leku polega na zwiększaniu aktywności syntetazy tlenku azotu. Wiąże się to z rozkurczem naczyń krwionośnych i dodatkowym obniżeniem..

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...nadciśnienia po 80 - tce zmniejsza ryzyko udaru mózgu czy zawału, to nie obniża śmiertelności w tej grupie, a nawet paradoksalnie może ją podnosić. Wiadomo bowiem, że gwałtowne spadki ciśnienia u osób w podeszłym wieku grożą częstszymi upadkami i złamaniami kości udowej, a z tym wiąże..

Medytacja obniża ciśnienie krwi

.. ...duży spadek, wyraźnie zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia i może zastąpić wprowadzenie drugiego leku obniżającego ciśnienie. Pod tym względem medytacja transcendentalna okazała się skuteczniejsza niż inne techniki relaksacyjne, na przykład biofeedback. Na nadciśnienie cierpi około 30..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...średnio 77 lat. Każde zmniejszenie spożycia soli ułatwia leczenie nadciśnienia tętniczego - dlatego zagrożone nim osoby nie powinny spożywać więcej niż 2,5 grama sodu dziennie. Jak zwracał uwagę neurolog, prof. Hubert Kwieciński, główną przyczyną zgonów i niesprawności w krajach UE są..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...rezultaty. Ryzyko udaru zmniejsza aż o 40 proc. Także u ludzi w bardzo podeszłym wieku, po 80 - tce, jest zadowalające i obniża ryzyko zgonu o około 20 proc. Nigdy nie jest więc za późno, aby rozpocząć terapię - podkreśla Grodzicki. Zgadza się z tym prof. Artur Mamcarz, kierownik III..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...ze sobą od urodzenia, wysokie ciśnienie krwi można obniżyć dzięki utrzymywaniu prawidłowej masy ciała, zmniejszeniu spożycia soli i alkoholu oraz w razie konieczności przy pomocy leków na nadciśnienie...

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...nadciśnieniem może powodować zmniejszenie dawek leków, a nawet ich odstawienie - powiedziała Małaczyńska. Innym ważnym elementem niefarmakologicznej terapii nadciśnienia jest ograniczenie soli w diecie ( choć u osób opornych na sód nie wpływa to na spadek ciśnienia krwi ), odpowiednia..

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...funtów ), a pozwala ona zmniejszyć ryzyko udaru mózgu czy zawału serca aż o połowę. Obecnie prowadzone są badania kliniczne, które obejmą 110 pacjentów - część będzie operowana i dostanie leki, część tylko dostanie leki. Jeśli metoda się przyjmie, będzie mieć ogromne znaczenie dla..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 692

.. ...zwalniał nieco puls i zmniejszał ciśnienie, ale żadko biore, staram się brać jakieś ziołowe leki, typu Validol na moje ataki... Ale każdy z nas ma faktycznie troche inny organizm... maciek - poradziłem się wlaśnie mojej kobiety, bo durzo lepiej jest obeznana w tym temacie, mianowicie :..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 948

.. ...stresu na serce ulega zmniejszeniu w stanach napięcia psychicznego lub wysiłku fizycznego. Prowadzi to do zmniejszenia liczby uderzeń serca na minutę, zmniejszenia objętości pompowanej przez serce krwi na minutę oraz obniżenia ciśnienia krwi. Zmniejszony wysiłek serca zapobiega napadom..

Betaloc a niskie ciśnienie

.. ...brałem metocard,metoprololl,sotahexal,jednak na żaden z tych leków po odstawieniu mój organizm nie reagował tak niekożystnie.Więc pamiętaj żeby go nieodstawiać gwałtownie lecz powoli zmniejszać dawkę...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...niski potas ( co pozwala zmniejszyc dawkę potasu ), stosuje Insprę bo jest lepiej tolerowana od spironolu. Spironol w nadciśnieniu jest rzadko stosowany bo w dawkach w których powinien by przyjmowany w tym wskazaniu ma sporo działań niepożadanych ( do 50% chorych go nie toleruje ) ha -..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...piersiowej. A betabloker zmniejsza ciśnienie i zabezpiecza przed przyspieszonymi akcjami serca np. migotaniem przedsionków które raczej w twoim wypadku by sie nie zakonczyło zawałem serca : ) To jeszcze raz ja oczywiście o ile mi wiadomo a lekarzem nie jestem : ) że jak zaczales brac..

Niskie ciśnienie czym grozi?

.. ...i nagle samoczynnie zmniejszyło się na 50. Poczłem się nieco osłabiony, ale lekarz nie uważał, że to coś groźnego. Ja choruję na nadczynność tarczycy i miałam bardzo podobne problemy - ciśnienie niskie ok.110/70 a tętno nie schodziło poniżej 115...tak było zanim zaczęłam się leczyć. W..

Zespół wazowagalny

.. ...obniżenie a ostatnio zmniejszono mi dawkę leku bo w nocy mam spadki ciśnienia - nie wiadomo czemu. jak chodzę to też mi bardzo spada 80/30 i niżej a jak sonie odpoczywam klub nic nie robię to 130/80 - 160/100 po prostu koszmar. chca mi połączyć oba leki i na podwyższenia i na obniżenie..

Dodatkowe skurcze - Str. 198

.. ...uspokajających trochę się zmniejszą, ale zostaną i co wtedy ? Odezwij się po badaniach. Holter ciśnieniowy, EKG wysiłkowe narazie Po rozpatrzeniu wyniku tych badań będzie dalej myślal co ze mną zrobić... Nie wiem co będzie jak pójdę do psychiatry:( Dostanę żółte papiery i będzie koniec..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...z herbatą. Na pewno zmniejszyć należy spożywanie soli i zawalczyć z nadwagą, jeśli się ją ma. Alkohol - - * to samo co herbata i kawa; kieliszek przed snem to lekarstwo, 100ml i więcej raczej już zaszkodzi. Przy niskim nadciśnieniu ( 130/100 ) mogą pomóc naturalne preparaty; magnez i..

Ciśnienie 88/45 po metoprololu

.. ...dziennie.Mój lekarz kazał mi zmniejszyć dawke o połowę, ale i to nie pomogło.Zawsze miałam niskie ciśnienie, ale nigdy aż tak.Wróciło kołatanie serca i zaczęła mnie boleć głowa. Kontrola dopiero za 3 tygodnie, postaram się dostać wcześniej. Ale do tego czasu, nie wiem co robić! Witam..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...końska dawka którą mi zmniejszyli na acard 75, wizyty u kardiologa kończyly sie jest dobrze widzimy sie za pół roku.Więc poszedlem do zwyklego domowego lekarza który na pierwszej wizycie powiedział prosze wszystko opowiedzieć ja słucham trwało to jakieś 20 min po czym powiedział że te..

Ciśnienie 106/67 i 93 puls

.. ...leku. Niekiedy aparaty do mierzenia ciśnienia nie są dokładne,a ponadto może być byc +lub - 10 mg * Nie lękajcie się!!!!!!!!!! Zeby podniesc cisnienie trzeba wiecej solic i pic duzo wody.pozdrawiam: - )..

Nadciśnienie a bieganie

.. ...zaprzestanie palenia tytoniu; * zmniejszenie spożycia alkoholu; * walkę ze stresem. Zbędne kilogramy próbuję zrzucać. Dieta oraz bieganie. Nie palę i nigdy nie paliłem, nie piję, raczej się nie stresuję. Mam takie pytanie czy jak z z takim ciśnieniem 130/100 podczas biegania nic mi się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 304

.. ...internecie ).Miała mi zmniejszyć ciśnienie,lecz tak się nie stało.Wiązałem z nią duże nadzieje,ale się nie poddałem.Zacząłem regularnie pić napar z głogu,potem głogu , melisy i pokrzywy.Uprawiam regularnie jazdę na rowerze( 10 - 20km )2 razy w tygodniu,bieganie( ok 3Km 2 razy w tyg...

Lokren i tritace w leczeniu nadciśnienia?

.. ...mięśnia sercowego - w celu zmniejszenia śmiertelności pozawałowej. Zmniejszanie ryzyka wystąpienia zawału serca, udaru mózgu, śmierci z przyczyn sercowo - naczyniowych; u chorych na cukrzycę, u których istnieje przynajmniej jeden czynnik ryzyka, taki jak nadciśnienie tętnicze, duże..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...są mniejsze i z 40% zmniejszyły się do 10 - 20%. Mieszkam na trzecim piętrze wbiegam z torbami na samą górę bez zatrzymania ( kiedyś musiałem odpocząć na 2 piętrze ) - test wysiłkowy * padam * po 12 minutach ( trwa 15 minut ). Jak widać gra warta świeczki, a tu chodzi o moje/twoje życie...

Zbyt szybkie bicie serca

.. ...ja byłam zmuszona do zmniejszenia sobie dawki do 5mg rano i 5 mg wieczorem ponieważ z uwagi na moje niskie ciśnienie, po tych tabletkach jeszcze słabiej sie czułam. Póki co jest spokój, a minęło pół roku od ostatniego incydentu. Ja też mam podobne ataki. Choruję na serce już od 18 roku..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...smazonego uprawiac sport by zmniejszyc mase ciala umiarkowany biegi wiekszosc cwiczen silowych zwiksza mase ciala i podnosi cisnienie alkohol zwieksza cisnienie lamka lub 2 czerwonego wytrawnego wina i bez libacji kontrolowac cholesterol kontrole u kardiologa i bedzie ok pzdr Biore pol..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 17

.. ...częstotliwość i nasilenie zmniejsza się ciągle. Niestety po ablacji pojawiły mi się problemy z gwałtownie skaczącym ciśnieniem, zawsze w spoczynku bez wyraźnej przyczyny. Taki skok ( zwyżka do np 150/100 ) zawsze powoduje zaburzenia rytmu typu dodatkowe skurcze lub przerwy w pulsie...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 55

.. ...Ponadto sama sukcesyjnie zmniejszałam Tambocor ze 100 mg do 25 mg. ( od 1 lipca ) Drugi miesiąc jest dobrze owszem wstawki - szarpnięcia są ale raczej sekundowe i zaczynam odsuwać obraz mojej ablacji. Tylko to ciśnienie 160/70 155/65. Od poniedziałku zaczynam testować kolejny lek i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 56

.. ...na wrzesień. A teraz zmniejszyłam ( już trzeci dzień ) bisohexal 5 do 1/4 tabletki i o dziwo tętno nieznacznie się podniosło ale obniżyło się ciśnienie i jest prawie wzorcowe. Co za organizm ? Zawsze jakaś inność, wyjątek od zasady. Jestem dobrej myśli. Musi być nagroda za tyle..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 6

.. ...przedsionkami serca aby zmniejszyć ciśnienie w prawej komorze serca ( lub przedsionku ). Nie potrafię tego dokładnie opisać ale po septostomii przestałam tak często tracić przytomność. Niestety przegroda między przedsionkowa zarasta i septostomię trzeba powtarzać ponieważ u mnie..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...wady może się u mnie zmniejszyc to ciśnienie czy też może postępowac? Mam niedomykalność trójdzielna II stopnia i mitralną I stopnia oraz wypadający płatek i RBBB. Czytałam też że nie wolno przebywać na wysokości i zachodzić w ciażę - czy przy moim cisnieniu mogłabym zajść w ciąże..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 19

.. ...takowe miałam ) może się zmniejszyć nadciśnienie płucne nawet o 10mmHg : ) ) ) ) ) pozdrawiam s. no właśnie, tylko cewnikowanie, ale kto nam zrobi cewnikowanie z cisnieniem 9, czy nawet 30?nie sądzę... mnie kazano zapomniec o tym. tylko, że nie mogę jeszcze uwolnić się od myśli, czy..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 7

.. ...wstawić i jest szansa na zmniejszenie ilośći omdleń. w wazodepresyjnym można kombinować z lekami na podwyższenie ciśnienia o ile nie ma się nadciśneinia jednocześnie. w mieszanym też kombinują co się da, ja wiem jedno gdyby nie moja tachykardia to pewnie mdłałabym zancznie częściej a tak..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 8

.. ...uda i dolegliwości się zmniejszą. jesteś bardzo młoda i trzeba mieć nadzieję : ). kati : ) są leki na podwyższenie ciśnienia - co prawda lekarze nie zawsze je dają ale w przypadku zespołu wazowagalnego nie powinno być problemu. u mnie w poradni bez problemu można je dostać. owszem nie są..

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie - Str. 3

.. ...miesiącu wszystko się zmniejszyło, ale teraz( minęły prawie 4lata ) nawet po niedużej dawce alkoholu, po kawie lub jak jestem bardzo zmęczony szybko powraca otępienie, lęki i chwilowe ale mocne zmiany ciśnienia a nawet ból w klatce piersiowej. hmm .. od 3 lat lecze sie na nerwice .. gdy..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...odstawiaj,codziennie zmniejszaj dawke leku Czesc Rafal!Ja tez biore bisocard .Mnie lekarz przepisal go na obnizenie pulsu bo mialam za wysoki.Pocztkowo bralam po calej tabletce a potem po polowie.Teraz biore po1/4 i tylko wtedy jak mam podwyzszony puls.Sprubuj moze w taki sposob..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...nie byłyby w stanie zmniejszyc cisnienia. jesli masz jakies pyt - moje gg 6013137 lub sewa12@gazeta.pl na szczescie nadciśnienie nie boli ; ) pozdrawiam Witam ponownie, jestem pół godziny po wyrwaniu ósemki. Wczoraj wieczorem wziąłem 2 tabletki Kalms i dzisiaj rano to samo. Efekt?..

Osłabienie, omdlenia, bradykardia, bóle głowy

.. ...jednym miejscu głowy ból zmniejsza się po ściśnieńciu głowy ... kadriologa, neurologa i innych lekarzy odwiedziłam dużo raz alr nikt nie potrafi zdiagnozowac co mi jest Beti jak na moje oko jesteś niskociśnieniowcem,mam identycznie jak ty - reagujesz na zmiany ciśnienia plus jeszcze..

Tertensif Combi

.. ...przy pochylaniu się; po zmniejszeniu dawki o połowę dolegliwości ustąpiły - ciśnienie w normie Drogie Panie w takim razie nic tu się nie zgadza!Sam przyjmuje Terftensif Kombi, cisnienie jest wyregulowane i nie ma żadnych negatywnych objawów ktore opisały Panie wyżej. Nigdy nie czułem sie..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...wiekiem niedomykalnośc się zmniejszała, kto Ci tak powiedział ? Zaniechanie leczenia, a raczej kontroli to bardzo złe wyjście. Przeciez jestes młoda osobą i całeżycie przed tToba pod warunkiem mądrego postepowania. Nie wiem co mam począć. Lekarze bagatelizują sytuację, karzą tylko..

Ciśnienie a Valsacor

.. ...za niskie, wtedy mam zmniejszyć valsacor z 1/2 tabletki do 1/4. Najważniejsze, że ciśnienie Ci spada, musisz tylko dowiedzieć się, czy nie powinnaś zmniejszyć dawki leku lub w ogóle go zmienić. Pamiętaj też, że tak jak we wcześnieszym poście, rzadko trafisz za pierwszym lrazem na..

Ciśnienie - co zrobić jak za niskie po lekach?

.. ...przed braniem tabletek. Zmniejszyłam dawkę Prestarium do 5 mg, ale niewiele to pomogło. Które lekarstwo można jeszcze zmieniejszyć? Tylko, żeby nie było na nowo za wysokie ciśnienie? sprawdzałam w dostępnych źródłach, że te dwa pozostałe leki nie mają niższych dawek, więc, czy można je..

Niskie ciśnienie tętnicze i wysoki puls

.. ...wartóść ok.120 i jeśli się zmniejsza to najwyżej do 100. Biorę hydrocorison 30mg dziennie ponieważ stwierdzono u mnie niedoczynność kory nadnerczy. Niestety to nic nie pomaga, Również lekarze są bezsilni stwierdzili,że nie są w stanie mi pomóc. Pragnę dodać ,że wyniki badań mam jeszcze w..

125/100 ciśnienie

.. ...sobie reguluje po prostu zmniejszam dawke a biore betaloc zok 100 i rytmonorm dwa razy po 150 no i leki na nadcisnienie a co to za badanie w kierunku wiencowki bo ja mialam badanie wysilkowe i TK serca wysilkowe pani dr przerwala na drugim etapie bo skoczylo cisnienie 210/120 i wystapilo..

Choroba serca u dziecka (szmery w serduszku i przerost lewej komory)

.. ...powiększać a nawet mogą się zmniejszyć. Nie wiem jakiego stopnia są te niedomykalności, jeżeli I/II to nie ma się czym aż tak denerwować. Konieczna jest oczywiście kontrola i leczenie nadciśnienia ( i jego ewentualnych przyczyn ). Rozumiem, że Holter żadnych zaburzeń rytmu nie wykazał?..

Leczenie nadciśnienia skutki uboczne

.. ...jak mi spada 100/50 to zmniejszam dawki ja wiem jak sie czuje a nie lekarz oni przepisza ale Ty sama musisz siebie obserwowac przeciesz przy takim spadku mozna wykitowac cześć minia: ) no * funkcjonuje * a raczej wegetuje : ) no najczęsciej nie mam siły podnieść głowy z poduszki i często..

Zoloft - pomyłka - co robic?

.. ...straszne zawroty głowy przy zmniejszaniu dawki )??? Mam takie wyrzuty sumienia, że chyba tego nie przezyję. Dałam mu 1 opakowanie, a on to jadł..... Mogło mu serce wysiąść... Chłop ma 37 lat, 186 cm wzrostu, 90 kg wagi, generalnie jest zdrowy, tylko z tendencją do wysokiego ciśnienia...

Wysokie ćiśnienie tętnicze u 13-latki

.. ...ewentualnie jak mogę je zmniejszyć? Mam też problemy z krwią ale to już zupełnie inna bajka.. Mam nadzieję, że coś mi doradzicie : ) Nie jest,to wysokie ciśnienie,lecz zaliczane do lekkich nadciśnień.Oczywiście nadwaga ma pewien wpływ na nadciśnienie,lecz nie jest jego powodem.Przyczyny..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej

.. ...brałem od 17 lat lek na zmniejszenie cisnienia. Przy wysiłku wzrasta ciśnienie a tym samym przepływ krwii przez zastawkę jest utrudniony. Miałem zakaz statycznych wysiłków np. dźwiganie, choć nie zawsze przestrzegałem. Radzę sobie podarować siłownię. Na pewno konsultatcja z dobrym..

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu

.. ...niektóre dolegliwości zmniejszyły się ale przeszkadzają mi najbardziej zawroty głowy, szczególnie przy zmianie pozycji ciała z siedzącej na stojącą i niektórych ruchach głowy oraz ten szum w uchu. Poza tym czuje sie dobrze, mam dużo energii, pracuję, uczę się, wychowuję dziecko, mam..

Nadciśnienie, leki nie obniżają mi już ciśnienia, wypadają mi włosy

.. ...siłownie, staram się również zmniejszyć ciśnienie odpowiednią dietą. Mam 19 lat 186 cm wzrostu i ważę 94 kg ( nie palę papierosów , rzadko piję alkohol, nie stosuje żadnych odżywek na siłownie, rok temu jadłem białko a dwa lata temu kreatynę ) moze masz cośz hormonami? zbadaj wszystkie..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...sercu. Ich mechanizm zmniejszania ciśnienia polega na zmniejszaniu siły wyrzutowej i częstości bicia serca działając inotropowo. Stąd brać się może również Twoje niskie * tętno * . Gdybyś czuł się jednak źle zawsze możesz poprosić lekarza o rozważenie kuracji nadciśnieniowej ponownie i..

Wysportowany i problem z nadciśnieniem

.. ...przynajmniej czasowo radykalnie zmniejszyć ilość spożywanego białka.Oczywiście możesz być w gorszej formie ale powinien się stan poprawić.Czytałem że czasami pomaga kuracja nadtlenkiem wodoru czyli inaczej wodą utlenioną.Ale na to to nie jestem pewien chociaż czytałem że na zatrucia moze..

Duszności, wysoki puls i osłabienie

.. ...sie że on ejszcze mi zmniejszyl moje niskie ciśnienie...ale już nie biorę długo...nie wiiem co robić:( Czesc Napisz jakie miałaś robione badania bo na samym początku czułem się tak samo jak ty, a miałem bardzo podobne objawy. Wiem o czym mówisz, ale zawał ci nie grozi tylko sama się..

Wysokie ciśnienie tętnicze i nerwy

.. ...zbliżonego.W każdym razie zmniejszyć ilość białek.Można zastosować nieco odżywek mineralnych.A na zbyt wysokie ciśnienie polecam związki potasu.Można tanio w sklepie chemicznym kupić.Oczywiście jak ktoś się obawia to na początku nieduże dawki.Później można - jak nie będzie podejrzanych..

Leczenie nadciśnienia bez leków?

.. ...przesadzisz to nie zaszkodzi.Do tego radzę zmniejszyć spożycie związków sodu. NIefarmakologiczne metody zbicia nadciśnienia to regularne uprawianie ruchu, nieużywanie soli, spożywanie dużo warzyw i owoców...

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...pierwsze ) i nie chce się zmniejszyć mimo różnej kombinacji leków, trzyma się w granicach 160/80. Teraz muszę znależć dobrego internistę. Pozdrawiam. Trzymaj się cieplutko ciśnienie napewno się unormuje.Pozdrawiam Czuje sie super od ablacji minol miesiac.Narazie wszystko jest bardzo..

Tachykardia. Szybki puls i mocne, wyczuwalne bicie serca. Nerwica.

.. ...serca ( tętno ), czy zmniejsza też ciśnienie? Pytam, bo normalnie w domu mam ciśnienie w granicach 120/75 i taki lek mógłby zbyt mocno obniżyć mi ciśnienie, które normalnie i tak jest niskie to znaczy prawidłowe. Jaki lekarz przepisze mi ten propranolol? Kardiolog? Ja ten lek dostałam od..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 2

.. ...regularna aktywność fizyczna zmniejszy moje ciśnienie do wartości 120/80? Człowieku! ja przez klikanaście lat biegałem maratony przy ciśnieniu 170/120,a bywało że i wyższym/bynajmniej apstynent/,a Ty masz opory przy 127/80? 127/80 to bardzo dobry wynik. Ja mam zazwyczaj 140/80 145/90 i..

Znaczny wzrost cisnienia po poludniu,wieczorem

.. ...związki potasu( podobno zmniejszają ciśnienie - najlepszy z innych względów jest l askorbinian - podobno też zapobiega nowotworom - w aptece lepiej nie - drogo i czasami wręcz są bardziej szkodliwe )...

Problem z oczami ,zawroty,ucisk w uszach

.. ...jaskra raczej nie nie mam zmniejszonego pola widzenia na czarno ,czyli to odpada jestem umówiony do okulisty zobaczymy co powie byłem u okulisty i nic nie znalazł, ciśnienie oka oki wzrok tez ,ale powiedział że kosmonautą bym nie został nie wiem co miał na myśli,ogólnie mój problem co..

Tritace 10, od razu największa dawka?

.. ...poczujesz ewentualnie zmniejszyć dawkę. jestem po zawale też dostałam tritace ( i juz zmniejszyłam dawke do minimum ) a ciśnienie wciąz niskie - 90/60 - lub 100/70 kiepsko mi z takim ciśnieniem, tym bardziej że wcześniej miałam najczęsciej 130 / 80 - chyba to nie jest lek dla mnie ? jak..

Leki na wysokie ciśnienie

.. ...te leki wogole albo zmniejszyc dawke chociaz a ona i jakis inny bo 2 było w gabinecie nakazuje zwiekszyc dawke do 1 całej tabletki, nie wiem czemu tak zrobili u nich w gabinecie miałem 134 - 92 wiadomo stres itd... Jak cos wspomniałem o odstawieniu to nie i ze kuracja musi byc do..

Domowe przykłady natychmiastowego zbicia ciśnienia

.. ...szczyt głupoty. aby zmniejszyć ciśnienie należy: schudnąć [jeśli jest nadwaga], stosować odpowiedni sposób odżywiania, codzienna dawka ruchu - koniecznie,picie ziół długotrwale.No a przede wszystkim nie palić papierosów.Codziennie zjadać 2 ząbki czosnku. najlepsze jest to ze moja mama..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...bym jednak staral sie zmniejszyc obciazenie - przerywac bieg i mierzyc wtedy puls, dopoki nie spadnie ponizej 100 - to tylko marsz. Gdy spadnie to wtedy trucht przez gora pol minuty, pol minuty marsz i znowu pomiar. Byc moze Twoje dolegliwosci sa zwiazane z wiekiem i lepiej byc nie moze...

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy?

.. ...wyciekła,stan wody się zmniejsza a dozorca ma to gdzieś,nie uzupełnia wody.Co się dzieje z pompą?Obroty obliczone na konkretne obciążenie wzrastają a ciśnienie mimo podwyższonych obrotów spada,bo nie ma wystarczającei ilości wody. Ludzie z wyższych pieter ,szaleją,są nerwowi.Na pewno..

Nadciśnienie w młodym wieku a sprawność seksualna

.. ...zycie.Pozwoli ci to zmniejszyć dawkę leku ,a może nawet i odstawić...kto wie...Mój szwagier takie same miał problemy,był gruby - odchudził się 17 kilo i zaczął odżywiac odpowiednio.Wcale leków nie bierze i ma 140 na 85,a ma już 55lat.Miał 180 na 100.Ćwiczy codziennie na rowerze..

Nadciśnienie, wachania ciśnienia

.. ...tłuszcz roślinny i wogóle zmniejsz spożycie tłuszczów zwierzęcych ,a zwiększ roślinnych ,ryb,warzyw.Na nerwy tez zazywaj jakieś zioła.Pomagają ,tylko po długim okresie używania.Ogranicz spozycie soli.Żadnych czipsów,coli,słodyczy. Staram sie stosować do tego, chociaz trudno teraz w zimę..

LEK STOPRESS

.. ...o nazwie STOPRESS na zmniejszenie ciśnienia krwi w naczyniach krwionośnych a jednocześnie jest to lek antyarytmiczny serca i zmniejszający ryzyko wystąpienia zawału. Wyczytałam informację,iż jest to lek o silnym działaniu. Ponadto zapisano mi także lek CONCOR COR. Ciekawa jestem czy ktoś..

Jak powinno bić zdrowe serce dziecka, gdy się leży?

.. ...zwężanie oskrzeli, * rozszerzanie naczyń krwionośnych powodujące spadek ciśnienia tętniczego krwi, * nasilanie skurczów przewodu pokarmowego, * kurczenie pęcherza moczowego, * wzrost wydzielania insuliny,..

Nadciśnienie tętnicze a suplementy diety

.. ...i jak ( zwiększać czy zmniejszać )? Jak na mój tok myślenia to rozszerzanie naczynek powoduje spadek wartości ciśnienia... Jak się mylę to proszę mnie poprawić i napisać jak to działa. Dziękuję za odp...

Bardzo wysokie ciśnienie po rzuceniu palenia...

.. ...Okazuje się, że Aronia zmniejsza stany zapalne drobnych naczyń krwionośnych. Owoce i sok, oraz przetwory z Aronii zapobiegają miażdżycy. Działają przeciwkrwotocznie i uspokajająco. Wiele leków syntetycznych można by, więc zdecydowanie odstawić i nie byłoby konieczności ich przyjmowania,..

Nadciśnienie

.. ...niż czarną, znacznie zmniejszyłem ilość soli ( przestałem jeść zupy z kostkami rosołowymi, nie solę nawet jajecznicy ), zacząłem jeść warzywa ( często jem chleb żytni pełnoziarnisty z pomidorem albo z cebulą albo z papryką, marchewkę ), no i często jem mleko krowie albo mleko sojowe z..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...ryzyka i eliminując inne zmniejszasz ryzyko zawału serca w przyszłości. Nie za rok czy 5 lat lecz 15. Tak, znam ludzi, którzy mając 37 - 40 lat są już po bypassach. Tak więc poszukaj dobrego internisty, zrób diagnostykę ale jeżeli lekarz zaleci leki to je bierz. Pozdrawiam. P.S. za..

Echo serca-proszę o interpretację - Str. 2

.. ...sportem.Co najwyżej zmniejszysz prawdopodobieństwo pogłębiania tej wady, podniesiesz ogólną wydolność organizmu ale wada pozostanie wadą być może mniej odczuwalną ale nie zniknie. Zakładam, że nie masz nadwagi, więc dywagacje nt. nadciśnienie - dieta - zastawka itd. nie mają sensu...