Znieczulenie miejscowe

Ablacja

.. ...elektrofizjologii w znieczuleniu miejscowym ( pacjent przez cały zabieg jest przytomny. Pacjent podczas zabiegu znajduje się w pozycji leżącej. Zabieg rozpoczyna się od wprowadzenia igły ( miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane do żyły lub tętnicy udowej. Następnie igła jest..

Angioplastyka (PTCA)

.. ...operacyjnego jedynie znieczulenia miejscowego. W zależności od rodzaju zmian miażdżycowych kardiolog może zadecydować o założeniu STENT - u. Angioplastyka polega na wprowadzenia specjalnego cewnika z balonikiem do tętnicy wieńcowej z przewężonym światłem. Cewnik z balonikiem wprowadzany..

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

.. ...zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym w pracowni elektrofizjologii. Umieszczanie stymulatora i elektrod odbywa się pod kontrolą RTG. Stymulator ( rozrusznik ) to urządzenie wielkości pudełka zapałek umieszczany jest pod skórą po lewej stronie klatki piersiowej. Następnie..

Przezskórna walwuloplastyka zastawki pnia płucnego

.. ...Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent leży na stole, a do jego żyły udowej w prawej pachwinie wprowadzona jest igła ze specjalną koszulką z tworzywa sztucznego. Po uzyskaniu dostępu do naczynia igła jest usuwana, a wprowadzany jest specjalny cewnik z balonikiem...

Przeznaczyniowe zamykanie przetrwałego przewodu tętniczego (PDA)

.. ...tętniczego wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym - dostęp od tętnicy udowej w prawej pachwinie. Zamykanie PDA przy pomocy koili. Zabieg polega na implantowaniu do światła przewodu tętniczego koila, którego średnica jest o około 100% większa od średnicy przewodu tętniczego...

Koronarografia

Koronarografia

.. ...w pozycji leżącej i znieczuleniu miejscowym. Do tętnicy udowej wprowadzana jest tzw. koszulka naczyniowa a przez nią specjalny cewnik ( plastikowa rurka ), który przez aortę prowadzony jest do serca. Koszulka naczyniowa usuwana jest natychmiast po badaniu lub po kilku godzinach ( do 6h..

Zwężenia tętnic szyjnych

.. ...metoda tradycyjna. W znieczuleniu miejscowym ( pacjent nic nie czuje, choć jest przytomny ) chirurg dochodzi do tętnicy, zaciska ją z góry i z dołu ( w tym czasie, aby ocenić, czy ukrwienia mózgu za pośrednictwem pozostałych naczyń jest wystarczające, zwykle pacjent jest proszony o..

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. ...zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym. Urządzenie jest umieszczane w kieszonce w okolicy podobojczykowej, elektroda, niegdyś mocowana do osierdzia, dziś jest fiksowana głęboko pod mięśniami. ICD śledzi rytm serca pacjenta. Jeśli zarejestruje zaburzenia rytmu potencjalnie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 58

.. ...sie w uśpieniu, a nie znieczuleniu miejscowym i trwala około 6 godzin. Na klatce piersiowej widać też ślady oparzeń po elektrowstrząsach ( kardiowersja?? ). Tata czuje sie nie najlepiej, myślał, ze to będzie innego rodzaju zabieg ( taki o ktorym tutaj piszecie ), narazie załuje, ze go..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 9

.. ...zabieg mia łam robiony w znieczuleniu miejscowym bolało ale tylko ukucie z podaniem znieczulenia apotem czułam tylko dotyk Grażyno! pytałaś czy latanie samolotem ma jakiś wpływ na serce u osób z częstoskurczem. w moim przypadku ma bardzo duży - zazwyczaj szczególnie przy starcie mam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 11

.. ...Oczywiście w miejscu wkłucia znieczulenie miejscowe. U mnie udało się dostać przez żyłe udową ( a nie przez tętnicę ), dlatego po zabiegu musiałam leżeć tylko przez 5 godz. a tym drugim przypadku byłoby 15 godz. Podczas zabiegu cały czas lekarz omawiał co będą w danym momencie robić...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 15

.. ...miałam ) drugioe to znieczulenie miejscowe, że jest się bezwładnym,ale jest się świadomym,a po operacji mozna jeść i pić. Jest to mniej ryzykowne. Po zabiegu trzeba lezec płąsko, do ranka następnego dnia. Natalia : ) Na pewno byłaś przypadkiem szczególnym : ) Ja chyba jestem tym..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 27

.. ...przytomna. Robiony był w znieczuleniu miejscowym. Nie ma się czego bac. Życie po zabiegu jest tego warte. Ja przez około 9 lat miała napady czestoskurczu nadkomorowego, żyłam w ciągłym strachu, że mnie złapie. Od 6 lat nie * łapie * i czuję się b. dobrze. Mam nadzieję, że tak już będzie...

Echo serca - Str. 25

.. ...i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym Zwykle na tej podstawie kwalifikuje sie do dalszego postępowania Witaj Sławku, jestem w kontakcie z mamą, której nastoletni syn miał w Zabrzu nieoperacyjnie zamykany ubytek w sercu. Madzia czasami tu zagląda i jest skarbnica wiedzy w tym..

Podejrzenie zespołu WPW

.. ...objawy. Zabieg jest w znieczuleniu miejscowym, może troszkę meczący bo zależnie od przypadku różnie długo moze trwać. Po zabiegu ponieważ podawane sa leki na rozrzedzenie krwi trzeba leżeć plackiem przez jakieś 12 - 18 godzin i to też może człowieka męczyć. Zabiegu nie ma się co obawiać...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 192

.. ...narkozy, więc dali mi znieczulenie miejscowe w zastrzykach. ( niewiele pomogło: ) Po zabiegu męczyłam się jeszcze miesiąc, bo ropa która zebrała się w zatokach musiała zejść. Ale teraz jestem bardzo zadowolona bo bóle głowy już nie są takie silne i uporczywe. Oczywiście ze względu że..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...to ze swoim. Nasza uważa, że każdy stomatolog potrafi dobrać odpowiednie znieczulenie miejscowe w przypadku wad serca. Z tego co sie orientuję u mojego syna stosuje lignokainę bez środka obkurczającego...

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...bowiem w ten sposób znieczulenie miejscowe. Potem raczej już bólu nie odczujecie. Może się tak zdarzyć, ze wkłucie będziecie mięć przez tętnice szyjna, ale to sporadyczne przypadki, również niegroźne. Załóżmy jednak, ze wkłuwają się przez pachwinę. Przypuszczalnie nie poczujecie nawet,..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...przeznaczonej do cewnikowań, w znieczuleniu miejscowym u dorosłych, a w znieczuleniu ogólnym u dzieci. Przez nakłucie żyły udowej wprowadza się przez nią do serca cewniki potrzebne do wykonania poszczególnych faz zabiegu. W pierwszej fazie, diagnostycznej, za pomocą balonika mierzy się..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...Lekarz się nie spieszył. Znieczulenie tylko miejscowe. Uczucie w pachwinie jak u dentysty ( odrętwienie ). W czasie wykonywania nakłuć oraz wprowadzania elektrod czułem, że lekarz coś grzebie, ale zero bólu. Potem trzech lekarzy zasiadło do komputera, ale nie grali w sapera tylko..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...kolei moze nie zadzialac znieczulenie miejscowe i dentysta nie bedzie mi mial jak zeba wyrwac, a na zywca nie chce bo podejrzewam jaki to jest bol. No Asiula tobie sie rzeczywiscie udalo i gratuluje Ci, 28 marca zabieg bedzie mial nasz kolega Artur, trzymam za niego kciuki, tez..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...elektrofizjologii w znieczuleniu miejscowym ( pacjent przez cały zabieg jest przytomny. Pacjent podczas zabiegu znajduje się w pozycji leżącej. Zabieg rozpoczyna się od wprowadzenia igły ( miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane do żyły lub tętnicy udowej. Następnie igła jest..

Po ablacji - Str. 3

.. ...na stole w bezruchu i znieczulenie tylko miejscowe w miejscach wkłuwania cewnikow, wszystko czułem co sie dzieje w sierodku, w trakcje ablacji miałem migotanie przedsionkow:( usuneli jedna droge dodatkowa ale odrazu wykryli druga ktorej lekarz sie bał usunac poniewaz przebiegała w dosc..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...była planowana, ale w znieczuleniu miejscowym ). Poza tym ciąża przebiegła bez żadnych komplikacji. Żona ataki częstoskurczu uspokaja w ten sposób, że najpierw wstaje, a po chwili kuca lub oddaje pokłony Allahowi ( nie wiem , jak inaczej opisac tą pozycję ; ) ). I tak na zmianę, pomaga..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 3

.. ...i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym .Najlepiej wejdz na strone www.defji.fora.pl tę stronę otworzyła Dorota która ma defika parę lat i zapewne znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania a zresztą Dorota jest w tych sprawach bardzo pomocna.Pozdrawiam. hej tata będzie miał..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 7

.. ...że..jest to zabieg w znieczuleniu miejscowym i pacjent jest świadomy, gorsze jest samo dochodzenie do formy, kiedy do czegoś musisz sie przyzwyczaić,że bedziesz to mieć zawsze.Ale już jestem 1 rok czasu po zabiegu..i zapominam ,że je mam.W każdym razie wiem,że..cardiowerter -..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...elektrofizjologii w znieczuleniu miejscowym ( pacjent przez cały zabieg jest przytomny ).Pacjent podczas zabiegu znajduje się w pozycji leżącej.Zabieg rozpoczyna się od wprowadzenia igły ( miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane ) do żyły lub tętnicy udowej.Następnie igła jest..

Jestem 4 miesiące po ablacji i żałuję!

.. ...strach i ból ale to było znieczulenie miejscowe( zwykły zastrzyk ),następnie wprowadzono 3 kabelki aż do mojego serducha.Ten moment był nieprzyjemny ale dało się wytrzymac: )czułam jak coś mi pełźnie w brzuchu.Później zaczęli mi wywoływac moje ataki serca te ktore mi dolegały przez całe..

Ablacja ze znieczuleniem ogólnym

.. ...można wykonywać ją pod znieczuleniem ogólnym czy tylko miejscowym?. Byłbym wdzięczny za odpowiedź Mnie lekarz powiedział, że podczas zabiegu muszą mieć kontakt z pacjentem dlatego nie znieczulają ogólnie. osobiście nic o tym nie słyszałam ale jeśli coś takiego jest możliwe to daj..

Biopsja serca - czy groźna, na czym polega?

.. ...przytomny - tylko w znieczuleniu miejscowym, mój brat obserwował cały zabieg - tzn. przesuwanie się tego czegoś poprzez żyłę w kierunku serca na monitorku...obraz był możliwy poprzez zastosowanie kontrastu w żyłach..po zabiegu lezy się nago kilka godzin i jak nic się złego nie dzieje to..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 2

.. ...To badanie robi się w znieczuleniu miejscowym. Jest może nieco nieprzyjemne, ale nie miałam w czasie jego trwania żadnych problemów. Owszem, trzeba przed nim podpisac zgode, bo jest to badania inwazyjne.Męczące jest leżenie kilka, czasem kilkanaście godzin po tym zabiegu, żeby nie było..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...zmiany.Zabieg przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Mój Ojciec 65 lat poszedł na koronografię wczoraj, dziś już nie żyje. Jakby nie poszedł żył by dalej. Nie wiadomo jak długo, ale by żył. Po porostu powinien się oszczędzać i nie mieć dużych wysiłków. Nie mieści mi się w głowie że..

Badanie elektrofizjologiczne a rozrusznik

.. ...przytomny, stosuje się znieczulenie miejscowe w miejscu wprowadzenia koszulek i elektrod, podczas zabiegu używa się promieniowania rentgenowskigo metodą fluoroskopii w celu kontroli i diagnostyki - szczególnie przy sprawdzeniu jak i zmianie położenia elektrod wewnątrz serca. W trakcie..

WPW a ablacja - Str. 2

.. ...była planowana, ale w znieczuleniu miejscowym ). Poza tym ciąża przebiegła bez żadnych komplikacji. Ataki częstoskurczu uspokajałam w ten sposób, że najpierw wstawałam, a po chwili kucałam ( oddaje pokłony Allahowi nie wiem , jak inaczej opisac tą pozycję ; ) ). I tak na zmianę, pomagało..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...miałam ) drugioe to znieczulenie miejscowe, że jest się bezwładnym,ale jest się świadomym,a po operacji mozna jeść i pić. Jest to mniej ryzykowne. Po zabiegu trzeba lezec płąsko, do ranka następnego dnia. Ale jak co drugi dzień się mdleje, i reanimują na oczach całej szkoły to ta dobra..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...narkozy.dostaje sie znieczulenie miejscowe.caly zabieg u mnie byl do zniesienia.nie jest tak strasznie jak opisuja.ten zabieg jest bezbolesny.wprowadzone mialam 3 elektrody do serducha,ale spoko.nie jest zle.udalo sie.nie ma sie czego bac.po 6ciu latach walki z zespolem wpw dostalam..

Rozruszniki, stymulatory serca

.. ...trwa ok. 40min, pod znieczuleniem miejscowym, dwa dni później wypuszczają do domu. Wszczepiane jest raczej pod lewe ramie, pod skórę lub mięsień. Jeżeli lekarze zdecydowali się na wszczepienie, to myślę ( choć nie należy tym się kierować ) że mają rację, jest to urządzenie dość drogie (..

Tetralogia fallota - Str. 2

.. ...przeciw wskazania do znieczulenia ogólnego. Zrobiono mi echo, EKG i wszystko było OK. Tak się składa, że dziś mieszkam w UK jak wielu naszych, i nie miałem tu właściwie żadnej opieki kardiologicznej. Mądry miejscowy kardiolog skierował mnie do najlepszego ośrodka kardiologii na wyspach,..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...podobojczykowa. Mimo miejscowego znieczulenia, bylo to dosc bolesne. Do prawej reki podlaczyli mi kroplowke i od razu dostalam srodki przeciwbolowe i przeciwlekowe. Wklucia w pachwinie rowniez troche mnie bolaly,mimo miejscowego znieczulenia. Ale bylo to absolutnie do zniesienia, nic..

Częstoskurcz a ciąża

.. ...była planowana, ale w znieczuleniu miejscowym ). Poza tym ciąża przebiegła bez żadnych komplikacji. Żona ataki częstoskurczu uspokaja w ten sposób, że najpierw wstaje, a po chwili kuca lub oddaje pokłony Allahowi ( nie wiem , jak inaczej opisac tą pozycję ; ) ). I tak na zmianę, pomaga..

Zwiężenie zastawki aortalnej i zabieg z balonikiem

.. ...prawdopodobnie u Ciebie w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci mali ( małe dzieci ) mają znieczulenie ogólne. Skutkiem ubocznym tego zabiegu jest niedomykalność zastawki. Może też pozostać śladowe zwężenie zastawki. Ogólnie rzecz biorąc zabieg daje bardzo dobre rezultaty. Pobyt w szpitalu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 10

.. ...lekarza przed jakimkolwiek znieczuleniem nawet miejscowym ze to masz? Pamietaj o tym to bardzo wazne. Trzymaj sie, sprobuj poukladac swoje zycie osobiste - choc to bardzo trudne, glowa do gory bedzie ok, zobaczysz pa Dzieki Basiu za wsparcie : ) Co do znieczulen miejscowych to szczerze..

Stany lękowe po ablacji - psychoterapia

.. ...prześpię operacje, ale gdy nikt inny na forum nie miał takiego przypadku to obawiam się że i ja będę musiała mieć znieczulenie miejscowe i * być * obecna podczas tej operacji co mnie bardzo przeraża :/..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 51

.. ...przeprowadza się przy znieczuleniu miejscowym, czy to boli? Ktoś miał już może taki zabieg w Krakowie? Pozdrawiam Cześć odpowiedz na swoje pytanie znajdziesz w dziale Ablacja - kompendium wiedzy tam jest cała masa informacji na temat Ablacji Dziękuję : ) jeszcze się nie do końca..

Pierwotne nadciśnienie płucne

.. ...badanie muwil ze jest pod znieczuleniem miejscowym i nie boli.Dziekuje za wsparcie i wspulczucie, ale ja tez sie odwzajemniam i zycze zdrowia. Muj maz jest przeciez taki mlody ma dopiero 36lat.a zycie jest takie okrutne. No tak ja jestem teraz po operacji na płuca i wykryli mi to z tym..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.Na drugi dzień można wstać z łóżka.Przyjmuję regularnie leki i w chwili obecnej przynajmniej normalnie funkcjonuję.Pozdrawiam przy okazji oddział kardiologii w Opolu. myślałam, że taki zabieg występuje raczej u osób starszych trochę się..

Duszenie się - Str. 19

.. ...ale to robią tylko w znieczuleniu miejscowym. A TY nie boisz się? Ja mam małe dzieci i myślę o ablacji , ale w dalekiej przyszłości. Dzisiaj ściągnęli mi holtera , miał byc do poniedziałku , ale rano przestał działac więc pojechałam do szpitala żeby go zdjąc. Nie wiadomo czy coś się..

Echo serca, czy ktoś ma coś podobnego?

.. ...wykorzystuje się przy nim tylko znieczulenie miejscowe, a najczęstszym powikłaniem jest krwiak w miejscy nakłucia. Jeśli chodzi o dodatkowe skurcze, które odczuwasz, to rzeczywiście mogą być one objawiami arytmi ( dlatego powinnaś zrobić holtera ekg - całodobowe ekg, które wyjaści sprawę..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...będziesz mieć koronaografie znieczulenie miejscowe bez obaw Jacku dziękuje za pocieszenie, trochę się uspokoiłam. Pozdrawiam Jestem po operacji stawu łokciowego ( znieczulenie ogólne ) Mija dwa miesiące od zabiegu, a ja od miesiąca mam silne skurcze klatki piersiowej ( tak jakby imadło..

Syndrom WPW typu A, duszności oraz bóle w klatce piersiowej

.. ...robią to na żywca na znieczuleniu miejscowym - czy usypiają? jak się czuje człowiek po zabiegu? czuje jakieś bóle? pozdrawiam Rozumiem facet to facet.Ale szczerze mówię panu że w takich sytuacjach nie ma podziału.Ciesze sie ze pan napisał.Bardzo dużo objawów miałam w ciaży więc dusznosci..

Nerwica w ciąży - Str. 112

.. ...prowadzący zapytał czy chce znieczulenie miejscowe czy ogólne od razu poprosilam o znieczulenie ogólne . Zasnąć i obudzic się po wszystkim . Nie chciałam słyszec jak podczas zabiegu mówia jakie mam ciesnienie itd . Po wszystkim obudziłam się ale chociaz brzuch pobolewał bylam szczesliwa..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna? - Str. 2

.. ...Angioplastykę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a badanie trwa około 1 - 2 godzin. W celu wykonania angioplastyki potrzebny jest 3 - 4 dniowy pobyt w szpitalu. Samo poszerzenie tętnicy nie jest wystarczające, 3 dni przed i do 6 miesięcy po zabiegu trzeba przyjmować dodatkowe leki,..

Zdejmowanie klamer po operacji na sercu - na czym polega?

.. ...ze sa one sciagane w znieczuleniu miejscowym.Dla Pan Pielegniarek ktore to robia jest to rutyna.Nic nie boli.Sciagaja w przychodni przy szpitalnej.Panie sa bardzo delikatne i bardzo mile.Ciocia niech sie niczego nie boi,nie ma zadnego ryzyka.Jesli sie nie myle Pani ktora sie tym zajmuje..

Praca kierowcy po wszczepieniu rozrusznika

.. ...mojego teścia ) dostał znieczulenie miejscowe. Pozostaje mała ranka w okolicy obojczyka nad lewą piersią.Nie jest wielka,poza tym nie widać nic na zewnątrz. Po dwóch,trzech dniach wypisują do domu,jak wszystko jest dobrze.Potem kontrola u lekarza i badania co jakiś czas.Dostaje się..

Nieoperacyjny tętniak aorty brzusznej

.. ...zawale serca EF - 20%. Przy znieczuleniu miejscowym wstawili mi stentgrafta i jest narazie wszystko ok. W Warszawie wiem że robią operacje w C.S.K. przy ul.Banacha i w szpitalu wolskim przy ul.Kasprzaka...

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...operacje przeszedl w znieczulennu miejscowym czyli do kregoslupa. w1994r amputowano mu prawa noge a w 2002r lewa . w tym roku w kwietniu zmarl. wiem ze moja historia nie napawa optymizmem,ale ci powiedziec ze moj tata oprocz brania lekow i okresowych wizyt u naczyniowca czyli dr.polaka..

Dentysta a serce

.. Witam! Czy znieczulenie miejscowe moze powodowac szybsze bice serca? Czy to raczej nakrecanie sie? Ja kiedyś pytałam o to dentystę bo miałam zapalenie serca mięśniowego i bałam sie znieczuleń i dent. powiedział że nic nie szkodzi a raczej pomaga gdyż lepiej nie czuć bólu niż miało by boleć - wtedy serce..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości - Str. 5

.. ...odpowiedź ; ) * Niepełne * znieczulenie, czyli tzw. miejscowe. A co do badań, to mam tylko przywieź potwierdzenie,że szczepiłam się na żółtaczkę, więc całość innych badań zrobią mi na miejscu. Na teraz nie boję się, bardziej niepokoi mnie, co będzie po, czy wszystko przejdzie?..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości - Str. 6

.. ...35lat. Więc pewnie będzie znieczulenie miejscowe. Kardiolog mówił, że dzień po ablacji już będę mogła wyjść. A ty byłaś w szpitalu 4dni? Piszesz, że dzień po zabiegu może robić się słabo, więc to dziwne, że tak szybko wypuszczają do domu. Trzeba koniecznie jechać na czczo? Nie wyobrażam..

Ablacja film

.. ...zabiegu bez komplikacji. Znieczulenie miejscowe w prawej pachwinie i środki p.bulowe w żyłe przez welflon. Zadnego bólu. Zaznaczam, że jestem mało tolerancyjny na ból. Przygrzewał 4 - ry razy. czułem ból za mostkiem, ale bardzo krótko. W skali od 1 do 10 oceniam na 2 lub 3. Zabieg trwał..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej z bardzo dużym przeciekiem

.. ...miec wykonywany nie w znieczuleniu ogolnym?do uslyszenia zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym tak juz sie dowiedzialam wiec jestesmy swiadomi co robia i czuje sie delikatny bol w miejscu naklucia ale nic wiecej.jak to jak stwierdzono czy sie nadaje skoro miala pani wykonane..

Czy ablacja jest bolesna? bardzo boli?

.. ...wprowadzeniem sond w żyłę znieczulenie miejscowe. Zero bólu. Podgrzewanie miejsca abolowanego - jestem mało tolerancyjny na ból - w skali 1 do 10 - ciu oceniam na 2 do 4 - rech. Aby podgrzewanie nie bolało bo siega temperatury ok. 60 Celsjuszy znieczulenie przeciw bólowe w żyłę. Jeżeli..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...przeklatkowego, robionego w znieczuleniu miejscowym. Myślę, że Twoje objawy mogą wskazywać na jakiś ubytek w sercu, np. przegrody międzyprzedsionkowej: ASD I , ASD II ( lub międzykomorowej - VSD ). To najczęstsza wrodzona wada serca, wykrywana nierzadko u ludzi dorosłych. Ubytek się..

Operacja zamknięcia ubytku przegrody między przedsionkami

.. ...robi sie naciecie w znieczuleniu miejscowym i przez tetnice wprowadza do ubytku np.amplatzer pod kontrola echa przezprzelykowego.Do zabiegu raczej nie trzeba sie przygotowywac.Trzeba byc zdrowym.Z kad wiesz ze czekasz na operacje? Witaj, w jakim ośrodku masz mieć badania ? ta sladowa..

Proszę o informacje o ASD2.

.. ...miejscowym. Na drugi dzień po zabiegu można iść do domu : - ) Na forum są też inne dorosłe osoby z wrodzonymi wadami serca, tak jak ja : - ) . Mam 29 lat ( skończę w kwietniu : - ) ) i przeszłam 3 operacje...

Tętniak przedgrody przedsionkowej oraz migotanie przedsionków

.. ...zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, przez wprowadzenie cewnika z elektrodą przez nakłucie w tętnicy udowej. Operacje PFO przeprowadza się w wielu szpitalach w Polsce, m. in.w Aninie, w Łodzi, Zabrzu, Krakowie. Często robią to kardiochirurdzy dziecięcy, bo takie ubytki..

Dziury w sercu

.. ...anetas. To zabieg w znieczuleniu miejscowym, polega na włożeniu cewnika do serca przez tętnice, najczęściej udową. Przez cewnik wprowadza się tzw. parasolke, która się otwprzy, zamykając ubytek. Ale nawet jeśli będziesz musiała miec operację, nie jest to nic tragicznego. Usypiają Cię,..

Tętniak międzyprzedsiakowy z przeciekiem PFA

.. ...jest wykonywany pod znieczuleniem? Hej! Pewnie chodzi Ci o zamknięcie ubytku miedzyprzedsionkowego? : - ) Zabieg przezskórny odbywa sie z nieczuleniu tylko miejscowym. Nie otwiera się klatki, nie wstrzymuje akcji serca, wiec ewentualkne powikłania sa znikome, najwyżej krwiak w miejscu..