żołądek

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...np. chorobę wrzodową żołądka, której leczenie opiera się na stosowaniu zupełnie innych leków, m.in omeprazolu ( Bioprazol, Exter, Helicid, Gasec, Losec, Notes, Omar, Ortanol, Prazol, Polprazol, Ulzol ). Głównym celem leczenia choroby niedokrwiennej serca jest spowolnienie postępu choroby..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...chorobach przełyku, ból żołądkowy/dwunastniczy, ból trzustkowy, ból pęcherzyka żółciowego, zapalenie opłucnej przeponowej, zapalenie płuc; Prawa okolica podżebrowa: ból pęcherzyka żółciowego, zmiany w wątrobie, ropień podprzeponowy, zapalenie płuc lub opłucnej, perforyjący wrzód żołądka..

Aorta

Aorta

.. ...narządów jamy brzusznej ( żołądek, śledziona, wątroba, trzustka, jelita itd ). Aorta brzuszna dzieli się w końcu na dwie tętnice biodrowe wspólne, których kolejne rozgałęzienia doprowadzają krew do narządów miednicy i do kończyn dolnych. Na całym przebiegu szerokość aorty w różnych jej..

Ból żołądka

Ból żołądka

.. Ból żołądka typowo lokalizuje się w obszarze nadbrzusza, w miejscu zwanym potocznie dołkiem sercowym . Może mieć różne nasilenie, charakter i przyczyny. Ostry, kłujący ból ( jak dźgnięcie nożem ) występujący na czczo, ustępujący po posiłku jest charakterystyczny dla choroby wrzodowej żołądka. Podobne..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...czy choroba wrzodowa żołądka albo kolka żółciowa ). Chory może także bagatelizować swoje dolegliwości i wezwać pomoc lekarską znacznie później, niż gdyby wystąpił typowy ból zamostkowy. Uważa się, że maska brzuszna zawału serca występuje najczęściej gdy zawał dotyczy ściany dolnej serca...

Tianeptyna (Coaxil)

.. ...zawroty głowy, dolegliwości żołądkowa - jelitowe, drżenia i bóle mięśni. Nie wolno łączyć tianeptyny z lekami z grupy inhibitorów enzymu MAO. Coaxil to nazwa handlowa preparatu zawierającego tianeptynę...

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...tachykardia, zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Część tych dolegliwości może nie być związana ze stosowaniem fluwaksaminy, ale stanowić manifestacje samej depresji. Nie wolno łączyć fluwoksaminy, anie żadnego innego leku powodującego wzrost stężenia serotoniny, z inhibitorami MAO...

Atorwastatyna (Tulip, Atoris, Atorox, Atrox, Sortis, Torvacard)

.. ...powodować zaburzenia żołądkowo - jelitowe, są jednak zwykle dobrze tolerowane przez pacjentów. Istotnymi działaniami niepożądanymi jest możliwość uszkodzenia wątroby lub mięśni. W czasie terapii statynami należy raz na jakiś czas kontrolnie oznaczać poziom enzymów wątrobowych ( ASPT, ALT..

Trimetazydyna (Metazydyna, Preductal, Trimetaratio)

.. ...Leku nie należy stosować przy współistniejącej niewydolności nerek lub/i wątroby. Preparaty zawierające trimetazydynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Metazydyna, Preductal, Trimetaratio...

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. ...poza dolegliwościami żołądków - jelitowymi w ramach działań niepożądanych możliwe jest wystąpienie znacznego spadku ciśnienia tętniczego, szczególnie u osób stosujących jednocześnie leki diuretyczne lub odwodnionych z innych przyczyn. Obserwuje się również zapalenia zatok przynosowych w..

Nadżerki żołądka

.. ...śluzowej wyścielającej żołądek od środka. Objawy takiego zapalenie są podobne do objawów choroby wrzodowej, mogą być mniej nasilone. Wrzód to również ubytek w błonie śluzowej, ale sięgający głębszych jej warstw, nadżerka dotyczy tylko warstwy najbardziej powierzchownej - nabłonka błony..

Przytarczyce

.. ...psychiatryczne ( depresja ) i żołądkowo - jelitowe i neforlogiczne ( kamica nerkowa wynikająca z zbyt wysokiego stężenie wapnia we krwi )aż po zespołu kardiologiczne - nadciśnienie tętnicze ( wtórne do nadczynności przytarczyc ) lub zaburzenia rytmu serca ( wtórne do zaburzeń..

Przepuklina przełykowa (przepuklina rozworu przełykowego)

.. ...stan, w którym część żołądka przeciska się z jamy brzusznej do klatki piersiowej. Te dwie jamy ciała rozdzielone są mięśniem przepony. W przeponie znajduje się kilka otworów, przez które biegną narządy takie jak aorta, żyła główna czy przełyk. Przełyk ciągnie się przez cała klatkę..

Miażdżyca naczyń trzewnych

.. ...liczne podobieństwa, jednostka ta w języku łacińskim nazywana jest angina abdominalis ( brzuszna ). Ból pojawia się około 30 minut po posiłku, stąd łatwo można przypisać go chorobie wrzodowej żołądka...

Sulpiryd

.. ...leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz we wrzodziejącym zapaleniu jelit. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu leku u osób z chorobami sercowo - naczyniowymi. Podobnie w przypadku współistniejącej choroby Parkinsona, niewydolności nerek i epilepsji. Sulpiryd nie..

Refluks

.. ...Przykładowo: refluks żołądkowo - przełykowy czy pęcherzowo - moczowodowy. Refluks żołądkowo - przełykowy. to sytuacja, w której treść żołądkowa jest zarzucana do przełyku. U noworodków i niemowląt refluks występuje w związku z niedojrzałością dolnego zwieracza przełyku. Jest to jedna z..

Nadciśnienie wrotne

.. ...przez żyły przełykowe i żołądkowe. Może do doprowadzić do powstania żylaków przełyku i groźnych dla życia krwawień z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Inną konsekwencją nadciśnienia wrotnego, wynikającą z ominięcia wspomnianego etapu detoksykacji składników krwi w wątrobie, jest..

Bromazepam (Lexotan, Sedam)

.. ...wykonuje się płukanie żołądka. Lek odwracający działanie benzodiazepin, wykorzystywany w detoksykacji, to flumazenil. Przy dłuższym stosowaniu bromazepamu odstawiać stopniowo redukując dawkę. Nie wolno stosować u kobiet w ciąży ani w trakcie karmienia piersią. Lek może uzależniać,..

Ból trzustki

.. ...brzusznej, do tyłu do żołądka i pomiędzy śledzioną a dwunastnicą ( dwunastnica obejmuje głowę trzustki ). Bóle wywołane patologią tego narządu, najczęściej ostrym lub przewlekłym zapaleniem trzustki, są odczuwalne głównie w lewym nadbrzuszu. Ostre zapalenie trzustki. Ostre zapalenie..

Dawkowanie amoksycyliny

.. ...związana z chorobą wrzodową żołądka ) przez dwa tygodnie podaje się 2x1g amoksycyliny dziennie ( oraz drugi antybiotyk i lek blokujący pompę protonową ). Osobne zasady dawkowania odnoszą się do dzieci z masą mniejszą niż 20 kg, u których dawkę leku przelicza się względem masy ciała...

Buraki obniżają ciśnienie krwi

.. ...ze śliną trafiają do żołądka, gdzie pod wpływem kwasu solnego powstaje tlenek azotu. Część azotynów przedostaje się bezpośrednio do krwioobiegu. O nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest wyższe lub równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie..

Niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

.. ...alergiczne, zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Wszystkie leki z tej grupy, również te dostępne bez recepty, należy stosować zgodnie ze wskazówkami lekarza lub zasadami dawkowania zawartymi w ulotce leku...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...sekundowe w okolicy żołądka , przy pochyleniu sekundowy skrucony oddech / - ile tygodni czy miesięcy po zabiegu. Jednocześnie nadmieniam. że pozatymi dolegliwościami/ czuję się bardzo dobrze.Chciałabym zapytać Pana doktora czy po /niby/ udanej ablacji 98 %, może wystąpić częstoskurcz - w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...ubiegłym roku problemy z żołądkiem, stany zapalne, nieprzespane miesiące, leki hamujące wydzielanie soku. W lutym stopniowe słabnięcie, spadek wydolności organizmu. Myślałam - przedwiośnie. Łykałam witaminki. Potem bulgotnięcia w klatce piersiowej. Potem zasłabnięcia bez utraty..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 62

.. ...mi jest niedobrze i żołądek mnie równoczesnie boli z tego co piszesz wynika że jak ci się tetno podnosi tosię boisz i stresujesz co jest kolejnym czynnikiem podnoszącym puls jeszcze bardziej przy stresie. Też to miałam ale kilka miesiecy temu mój szef musiał mnie odwieźć z pracy na..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...czuję,że coś nie tak jest z żołądkiem.Mam wrażenie,że przelewa mi się tam coś i tak burczy i spływa i jak to wszystko spłynie,to dopiero jestem w stanie zasnąć ( zazwyczaj robi mi się to w nocy ).Dziś np.miałam taki atak i zasnęłam dopiero o 3 nad ranem. Mówiłam o tym mojej lekarce,a ta..

Echo serca - Str. 27

.. ...odpowiednim miejscu przełyku, żołądka lub jelita. W taki sposób ocenia się rozmiary i stopień naciekania guzów ( zwłaszcza podśluzówkowych ), ogląda dokładnie trzustkę i drogi żółciowe. Oczywiście pobiera się też wycinki do badania. Obecnie stosowane badanie echokardiograficzne potocznie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 10

.. ...burzą. serce mi waliło, żołądek pod gardłem itd. Udało się i zawsze się udaje, bo co ma się stać to i tak się stanie i mie można się wpędzać w te wszystkie matnie. Postanowiłam sobie że jakość mojego życia zależy przedewszystkim ode mnie i nie mam zamiaru tego życia zmarnować na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...Począwszy od zaburzeń żołądkowych skończywszy na odchyleniu zastawki serca. Nerwica jest niebezpiecznym zjawiskiem Zawsze wybiera sobie najsłabsze organy naszego ciała i na nich * odbija sobie nerwy * . Warto zwrócić uwagę dlaczego nerwica atakuje lewą stronę naszego ciała. W..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 16

.. ...bo coś mnie kręci w żołądku, jak to się mówi * latają mi motyle * z tym że te negatywne. Jestem jakaś podminowana, dlaczego - sama nie wiem...Pewnie, ot tak dla zasady; )Już tak z nami jest, że nawet jak nic się nie dzieje, to wyszukujemy sobie powodów, żeby się działo... DO..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...coś w rodzaju grypy żołądkowej tzn biegunka wymioty temperatura osłabienie tylko że to trwało 2 tygodnie mimo zażywania leków przepisanych i zmienianych przez kilku lekarzy, aż wreszcie pediatra mojego synka ( 5 lat ) stwierdziła że to nerwy przepisała mi afobam na uspokojenie i wysłała..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...obciaza tak wątroby i żołądka . Pobiore pare dni to dam znac jak to dziala Tym razem nie zwracałam uwagi na to co jem..unikałam jedynie kwaśnych potraw,stres po odejściu taty do krainy wieczności i zrobiłam sobie badanie INR 16.2.07 r. wynik INR przedstawiał się nastepująco 2.48. Lekarz..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...dodatkowo mam problemy z żołądkiem ), ciągle nie mam siły. Już nie wiem co mam robić. świetnie Cię rozumiem . Ja * dopiero * od czterech lat mam takie sytuacje ( mam 31 lat ). I mogę powiedzieć, że w porównaniu z Tobą, to jestem zdrowa, bo moje ataki są rzadkie, ale porządne. Dodatkowe..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 7

.. ...witam serdecznie. nie znoszę tych upałów. ćzy to coś grożnego maduza? nie wiem, ale chyba nie. Dostałam jakieś tabletki. Zobaczymy czy mi przejdzie. A co do upałów, to jakoś w tym roku dobrze je znoszę...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 8

.. ...sie, że miałam grypę żołądkową z anginą razem wzięte. Nic nie jadła, wiec byłam taka słaba, że musiałam non stop leżeć. I leżałam. Samam w domu, bo mąż był na czterodniowej wycieczce z klasą. Synek był u mamy, wiec w domu został tylko pies. I co? I nic mi się na stało. Nawet sie serducho..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 9

.. ...ostatnio choruję na żołądek, więc o serduchu nie myślę. A tak swoją drogą, to jak wasi najbliżsi reagują na te wasze ataki? Bo mój mąż jest wyrozumiały. Kiedys tak nie było. Nabijał się, że jestem histeryczka. Ale pech chciał, że dostał ataku kolki nerkowej. I ja do niego mówię tak:..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...pierwsze co: sadzam żołądek, stopniowo... Coś kosztem czegoś. Dlatego leki syntetyczne lecząc - szkodzą. .. i nie będę się wdawał w jakieś przycinki za przecinki, choćby nawet dlatego, że jestem po prostu wyrozumiały. Pozdrawiam Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, dlaczego cała moja wczorajsza..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...tyg;ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie.Objawia sie podobnie jak kolka albo cos jak skórcz pojawia się nagle i trwa pare min. nasile sie przy gwałtownych ruchach ,głębokim odychaniu i śmiechu.Czy ktoś wie coś na ten temat procze o porade............ Mam dokładnie mam to..

Chelatacja - Str. 6

.. ...dolegliwości jak:wrzody żołądka, przewlekłe zapalenie śluzówki żołądka,ischias - u rwy kulszowej, straszliwych bólów głowy, bezsenności, nerwowości, nadczynności tarczycy z guzami. Nadczynność prawdopodobnie spowodowała te wszystkie dolegliwości. Wcześniej dałam się namówić na HTZ. To..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...strony wątroby, czy żołądka nie odczuwam. INR w zasadzie utrzymuje się na poziomie 2 - 3. Proszę się nie martwić drobnymi krwawieniami. Na skutek rozrzedzonej krwi pojawiają się one nawet w wyniku mikrourazów. Czasem rano mam w ustach krew z powodu np. przygryzienia sobie języka we śnie...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 7

.. ...sobie znać poprzez ból żołądka )Rytmonorm 150mgx5 dziennie,propranono 10mgx6 dziennie i preductal MRx2 dziennie,no i magnez oczywiście ale ten akurat nie szkodzi.Jeżeli będziesz miał możliwość wykonania ablacji,to niezastanawiaj się!!!Może nieuda się,za pierwszym razem ale i tak warto..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...pracy ale na razie sobie tego nie wyobrażamy. Czuje się nie najlepiej - mocno dokuczają mu dolegliwości żołądkowe. Ostatnio był epizod z obrzękami. Często ma duszności,zawroty głowy, robi mu się słabo...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...oczywieście wysiada mi także żołądek.Czuję się fatalnie/ciśnienie spada mi po przyjęciu leków do wielkości:np.65./50; 69/39 - / - chodzę jak pijana - jesli jestem w stanie chodzic.Czytałam o toksyczności digoxyny, a teraz tu na forum także o spironolu - przypuszczam - od Pana Doktora *..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...znowu się boję ,bo mój żołądek - także rozchwiany - stale stan zapalny - ból i mdłości - ale to polekowe u mnie.Kardiowerter ma zainstalowany Monika - o ile dobrze pamiętam - / - Tomek pisał do nas obu - / . - u mnie zrezygnowano z niego - natomiast mówi się o przygotowaniach do..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...Może mu podreperuje ten żołądek chociaż. Maria38 a na tej stronie to co miałam zobaczyć? To jest str kliniki w któej właśnie jest Maciej. * i nie każdy facet nie ma co w domu robić, jak to ktos napisał : ). Zawsze jest cos do zrobienia, cos by przełamać niechęc do wstania, by przestac..

Niskie tętno

.. ...nudności, uczucie kamienia w żołądku. Dostałam torsji, po czym bardzo ostrego bólu żołądka, skurczowego; a potem już tylko ( ? ) ostra biegunka. Czy to było zatrucie pokarmowe? Czy miało związek z ciśnieniem, 178/58, puls 47??? Ostatni często tężeje mi lewa strona ciała, drętwieje lewa..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...płuc z przerzutami na żołądek ,jelito grube i oskrzela w USA stwierdzono ze na chemie i radiacje już za późno żyje dzięki kuracji w Peru gdzie od 2 lat mieszkam, więcej info na mojej stronie www.dzikimietek.com pozdrawiam Mietek Witam Wszystkich. Ja miałam nowotwór na jajnikach (..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...najpierw zaatakowała mi żołądek a teraz robi mi się coś takiego. Chciałabym aby mi się to wszystko już skończyło. Pozdrawiam i życzę zdrowia!!!!!!!!!!! hej pochwale sie ze tez to mam np dzis jest juz 6 45 a ja nie spie jeszcze bo serducho nie daje spac znaczy sie dziwnie i mocno bije i..

Ból w mostku najczęściej po najedzieniu (obżarciu)

.. ...Nigdy mnie nie bolał żołądek ale jak go naciskam to czuję dyskomfort. Tempy, uciskajacy ból w mostku który promieniuje w kierunku kregosłupa. Zazwyczaj wystepuje po najedzeniu ale od jakiegoś tygodnia czuję go caly czas bardzo delikatnie - tak jak by mi zalegała tabletka w przełyku -..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...wychodowałam sobie nadżerki żołądka. W efekcie jestem przebadana jak mało który człowiek a pomimio to co parę m - cy powtarzam badania. Samych Holterów mam już ok. 10. Pomimo, że wiem, że to tylko nerwica nie mogę się z tego lęku o życie ( bo o to w końcu chodzi ) sama wyzwolić. Dwa razy..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...gumy i motylki w środku też :( staram się i nic z tego nie wychodzi, muszę chodzić do pracy i jakoś żyć, cięzko mi jest chwilami, sami najlepiej wiecie, bo ktoś kto tego nie doświadczył nigdy nie zrozumie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...głowy, ischiasu,wrzodów żołądka z przewlekłym zapaleniem śluzówki włącznie, refluksu, przepukliny rozworu przełykowego, uderzeń gorąca, kołatań serca,skaczącego ciśnienia, bezsenności i nerwowości ). Suplementów nie mam zamiaru odstawiać - one są konieczne, aby organizm dobrze..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...napięcia ) i ten Helcid na żołądek. Mój lekarz twierdzi, że po jakimś czasie zaczniemy z tych leków schodzić, i nie będę ich brała do końca życia, ale nie dawno w ten majowy weckend próbowałam je odstawić i wszystko wróciło, byłam póżniej u niego i mu o tym powiedziałam, okazało się,że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...Pojawiły się tez problemy żołądkowe ciagłe mdłości, bóle jelit, gastroskopia wykazała zapelenie żołądka. jako dziecko byłam leczona na celiakie ( nietolerancja glutenu ) wiec byłam na diecie. Choć ostatnie badania wykazały że celiakii nie ma, ze względu na objawy lekarz kazał wrócić mi..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 9

.. ...brzucha,ściskanie w żołądku,a po kawie jeszcze gorzej,ból karku i kości.Wstaję jak robot,póżniej dusi mnie i brakuje mi powietrza,biorę Foradil( wydaje mi się,że to astma,bo brak mi oddechu,gdy ...jadę samochodem ...do sklepu.Po południu gdy ( żadko ) myję podłogę strasznie się męczę po..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...miałem tak jak by nad żołądkiem ale promieniowało na całą klatkę aż po piersi. Nie mogłem przy tym złapać oddechu. Złapało mnie to dziś 2 razy. Pierwszym razem trwało około minuty, ale drugim jakieś 15 min i w ten sposób ledwo dzysząc dotarłem do przychodni. Ech ta nerwica. W szpitalu..

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...już nie wiem jaka czy żołądka czy jakąs inną mam różne objawy bo jak juz wiemy nerwica charakteryzuje sie różnorodnością objawów róznego rodzaju na podłożu psychiczny i fizycznym..tez lubiałem sobie sporzyć troszke alkoholu zawsze a teraz jak zawalcze,ze tak powiem...na drugi dzień to..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...wychodowałam sobie nadżerki żołądka. W efekcie jestem przebadana jak mało który człowiek a pomimio to co parę m - cy powtarzam badania. Samych Holterów mam już ok. 10. Jak więc widzicie jestem niestety hipochondryczką. Pomimo, że sama studiowałam psychologię nie mogę się z tego lęku o..

Zawał serca bez zapchanych żył albo żołądek?

.. moj maz mial w czwartek zawal ale nie stwierdzono zapchanych zyl w sercu czy moze miec to cos z zoladkiem wspolnego czy z jakas nerwica szukaja ? a puls przy przyjeciu mial 270 cisnienie 90/60 bol w klatce i nonstop odbijalo mu sie powietrzem co teraz? Izo nie bardzo rozumiem to w końcu miał zawał czy nie ,..

Arytmia serca?

.. ...dodatkowo moze coś na wyciszenie i uspokojenie .. żołądek piecze bo masz nadkwasotę jak stwierdzili lekarze ...a dolegliwości żołądka możesz odczwać jak by to były od serca - zdrowia i spokoju życzę : )..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...wyjaśnić wpływ sensacji żołądkowo - jelitowych na pracę serca.Mam ten sam problem , odwiedziłam wielu lekarzy.każdy patrzy na mnie jak na wariatkę ,gdy o tym mówię. Ja i tak jestem przekonana ,że to jest powód mojej choroby. CZEŚĆ,ja od dzieciństwa mam stwirdzony zespół wpw, napady..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...ale niszczy śluzówkę żołądka i po jakimś czasie możemy się zacząć leczyć u gastrologa na wrzody żołądka ) WYSTARCZY sama dieta i nic więcej * sama dieta * - no tak, ale nie do końca.. i jej suplementacja. Nasza żywność jest jaka jest - podobnie z otaczającym nas środowiskiem. Sam nawet..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...popjawiły się wrzody żołądka, więc normalne jest, że szukam informacji na temat mojej choroby, min. dlatego, żeby więcej nie cierpieć ( kto miał OZT wie o czym mówię ). I dlatego - tak jak pisałam wcześniej - śmieszą mnie osoby z podwyższonymi normami. Tak rzeczywiście da się zbić..

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...piersiowej itp. Reflux żołądka? A miewasz często zgagę? Sorry ale chyba kombinujesz już jak przysłowiowy koń pod górkę. Nie obraź sie, ale takie podświadome szukanie lżejszych dolegliwosci i pocieszanie się swymi odkryciami jest też charakterystyczne dla nerwicy. Jeżeli Twoje badania..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 4

.. ...do tego silna nerwica żołądka. Na początek podczas dolegliwości proponuję zażyc 80 mg nospy 2 razy dziennie przez tydzień Do Piotra. Myślę,że warto wykluczyć refluls - objawy często są bardzo podobne do dolegliwości sercowych a nawet w pewnych wypadkach mogą prowokować arytmie...

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...nerwica lub ch. wrzodowa żołądka. Może czas zrobić EKG wcale nie wysiłkowe. A najlepiej gdy zrobi się je gdy występują owe bóle/kłucia. Jeśli ktoś ma zawał wcale nie znaczy że musi leżeć i turlać sie po podłodze z bólu lub wogóle coś odczuwać. Istnieje coś takiego jak zawał m. sercowego..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...helikobakter!! Powoduje wrzody żołądka nieleczona! a naprawdę łatwo się wyleczyć z tego, chyba że osoba ma już wrzody wtedy wymagane specjalne leczenie. Refluks żołądka czasem powoduje problemy z sercem no ale żadziej. 100% tynkaży i muraży oraz wiele osób robiących na budowie nabywa..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...brzuch.I nie był to ból od żołądka. Mama mówiła żę to bóle wzrostowe i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że gdy bóle mi przeszly zacząłem odczuwać w brzuchu pulsowanie które odczuwam do dziś szczególnie gdy leze na plecach.Są one odczuwalne od mostka po pępek na środku i nieco..

To nie nerwica lecz impulsy elektryczne

.. ...podsercowym/tam gdzie się zaczyna żołądek/.Czasem dochodzi ból na mostku, czasem ten ból i rozpieranie ,oraz szybkie bicie serca czuje wlasnie w sercu.Nie moge przy tym robić nic ,nie mogę dosłownie drgnąć bo to nasila atak .Teraz one są inne ale i wtedy nie umiałam ich przerwać .Ktoś..

Koszmarne dodatkowe skurcze a u lekarza wszystko OK, to nerwica?

.. ...mam cofanie sie tresci żołądkowej do przełyku tz:refluks ,kiedyś to leczyłam ale bez wielkiego skutku Elzbieta No więc własnie - po jedzeniu sporych posiłków zaczyna sie z arytmią. Mam tak własnie i jutro chce sobie powtórzyć USG brzucha. Potem zbadam kał pod katem bakterii, itp i pójdę..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 6

.. ...boli mnie wątroba i żołądek . a mam dopiero 28 lat a męczę się z bólem od 14 lat. lekarze twierdzą że to migrena, moja mama sądzi ze to nerwica. on ana nią cierpiała tak mocna że wykręcało jej twarz. dostawała wylewu w gałce ocznej ( białaka oczne miała czerwone ), sztywniała jej zawsze..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...Mówi się też o nerwicy żołądka - bóle, zaparcia, biegunki. Rzadko jednak - o wiele za rzadko - mówi się o nerwicy, która dotyczy głowy. Nie ma terminu * nerwica głowy * , - ale często za to podkreśla się, że to właśnie bóle głowy ( zaraz po sercu ) są pierwszym objawem nerwicowych..

Alveo faktycznie pomaga?

.. ...składu i ilości soków żołądkowych # Reguluje poziom cukru # Harmonizuje pracę wątroby i woreczka żółciowego # Stymuluje pracę nerek 4.Sprężyste mięśnie i stawy: # Działa antyreumatycznie i zapobiega powstawaniu artretyzmu # Przyspiesza i reguluje przemianę materii # Obniża poziom..

Zespół jelita drażliwego

.. ...nadwrażliwego i refluks żołądkowo przełykowy, ale oprócz tego a raczej przede wszystkim u psychiatry. w większości przypadków problem zaczyna się w głowie i u mnie jest dokładnie tak samo. nie pozwólcie się doprowadzić do takiego stanu w jakim jestem ja. psychiatra to naprawdę nic złego,..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy - Str. 2

.. ...,myślałam ,że to grypa żołądkowa bo młodszy syn ostatnio ją przechodził .Myliłam się Serce waliło mu strasznie pojechaliśmy do lekarza ,który szybko skierował nas do szpitala.Przyjęto nas bardzo szybko.Po wszystkim dr.powiedziała nam ,że to bez wątpienia był częstoskurz nadkomorowy.Jego..

Skoki ciśnienia i bóle brzucha z wymiotami

.. ...zaczerwienienie twarzy, objawy żołądkowo - jelitowe. Trzeba wykonać oznaczenie katecholamin oraz tomografię nadnerczy. Jeśli to zostanie wykluczone to pozostaje trafienie z odpowiednimi lekami. wariatka Mnie kilka razy bolał brzuch i brało mnie na wymioty.Najlepiej pomaga :ciepła..

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...szczególnie po posiłku - bóle żołądka - nudności, wymioty - zgaga - bóle w mostku - bóle i kołatanie serca - zawroty głowy - zaburzenia równowagi - niedowaga - zmęczenie, brak sił Chorobę wykrywa usg pnia trzewnego. Pień to tętnica brzuszna, która dostarcza krew do żoładka i innych..

Bóle w lewym boku - Str. 3

.. ...Tak bardzo bolał mnie żołądek, że nie mogłam zejść z łóżka.. Coś strasznego i okropnego..! Wybieram się do lekarza rodzinnego, by dał mi skierowanie na USG tego pnia trzewnego.. Może faktycznie to pień trzewny jest powodem moich bóli, a nie choroba wrzodowa! Tylko.. jeśli się okaże, że..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...mikroskopowego. TAGI: inhibitor żołądek zaparcia wzdęcia wymioty pepsyna owrzodzenie kwas solny komórki okładzinowe Helicobacter pylori gastryna endoskopia dwunastnica choroba wrodzona brzuch pompa protonowa Komentarzy: ( 0 ) skomentuj Helicobacter pylori. to bakteria taka ona..

Dodatkowe skurcze - Str. 8

.. ...makabrycznie rozbolał mnie żołądek. A kiedyś myślałam,że nad wszystkim panuję! Ewka, chodź się nie damy, bo kurcze szkoda życia! Napisz, jak się czujesz. Kardiolog mi powiedział, żeby pobraź trochę leków uspakajających. Może sie zdecyduję. Pozdrawiam Cię serdecznie i czekma na Twój..

Dodatkowe skurcze - Str. 9

.. ...serducho bawi się w żołądek... JAK JA TEGO NIE ZNOSZę! Dodatkowym mówimy STANOWCZE NIE!!! Pozdrowionka znad Bałtyku! HEJ! Nadmorski - będę od wtorku nad Bałtykiem - ale nie dorównam Ci w tych 7 - io km biegach ! Należę do Tych którzy zakłócą Ci spokój biegania - ja też czasem chcę trochę..

Dodatkowe skurcze - Str. 13

.. ...ruchu, niezbyt pełny żołądek, a nikotyny nie znosi po prostu. Może masz okazję rzucić to cholerstwo? Polecam! Ewka i Nadmorski, tęsknię za Wami internetowo, wracajcie!! Jakubiepiotrze, znam dobrze smak takich jak Twoje nocnych przeżyć, są wstrętne. ale jak widać da się je przeczekać. Ja..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...nazwali ?! Problemy żołądkowe , ale poważne bo - otarliśmy sie o szpital !O swoim sercu i jego szleństwach w tym czasie nawet nie wspomnę :( :( To fajnie wiedzieć że ktoś na mnie czeka - Sylwka - dzięki : ) No własnie a gdzie * nasz * Nadmorski ??? - tak długo Go nie było ! U mnie pada ,..