żuchwie

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...dłoni, do szyi, gardła, żuchwy lub pleców. U niektórych pacjentów dolegliwości mają charakter nietypowy i trudno je rozpoznać - zwłaszcza przy zawale dolnej ściany serca, w którym często jedynymi dolegliwościami są: ból brzucha, nudności, wymioty, złe samopoczucie. Zamiast bólu można..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...kończyny górnej, do żuchwy, gardła, szyi; często ból wieńcowy mylony jest z bólem w wyniku niestrawności; uczucie ucisku z reguły ustępuje po zaprzestaniu wysiłku fizycznego lub przyjęciu podjęzykowo nitratów w sprayu lub tabletce; nie ma swoistości co do pory występowania bólu..

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...równoczesnym uniesieniem żuchwy - aby wykonać ten rękoczyn. Osoba niosąca pomoc klęka za głową poszkodowanego. Jedną ręką odchyla czoło leżącego do tyłu, a palcami wskazującym i środkowym drugiej ręki unosi brodę leżącego do góry. Rękoczyn ten powoduje uniesienie języka i nagłośni, czyli..

Ból serca

Ból serca

.. ...promieniowanie bólu do żuchwy, lewego baku, ręki, łopatki. Bólowi towarzyszy ogólne pobudzenie chorego i charakterystyczny lęk przed śmiercią . Dolegliwości trwają dłużej niż 10 - 15 minut, nie ustępują po podanie nitrogliceryny. Bóle wieńcowe i zawałowe są znacznie mniej nasilone u..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...do lewego barku lub żuchwy, z towarzyszącym lękiem przed śmiercią i często także z dusznością. Czasami ból promieniuje do nadbrzusza lub ból w nadbrzuszu występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy maską brzuszną zawału serca. Masce brzuszna zawału serca mogą towarzyszyć mdłości..

Akromegalia

.. ...twarzy, szczególnie żuchwy. Przerostowi ulegają także stopy i ręce, tkanki miękkie, narządy wewnętrzne i kości. Najczęstszą przyczyną akromegalii jest wspomniany guz przysadki ( gruczolak ). W bardzo rzadkich przypadkach nadmierne wydzielanie hormonu wzrostu jest spowodowane stymulacją..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...może też do pleców, żuchwy, brzucha. Niektóre osoby czują się słabo, mają poty i nudności. Pacjenci po zawale powinni pamiętać, że choć przegrali jedną bitwę, to mogą wygrać całą wojnę. Dlatego ważne jest, by stosowali się do zaleceń lekarskich odnośnie zażywania leków i stylu życia -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...powinnam przejść operację żuchwy, bo mam poważną wadę zgryzu ( inne lekarki nie chiały nawet ruszać tego tematu )i jeszcze wiele innych rzeczy. Może to odległy przykład, ale na pewno dowodzi tego, że znalezienie db lekarza, daje większą gwarancię powrotu do zdrowia. To tyle. Cieszę się,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 66

.. ...czułem prąd na barkach i żuchwie.Podano mi wtedy środki przeciwbólowe i było OK.Doktor prosił bym powoiedział jak tylko będzie bolało.W dalszej części zabiegu nie czułem żadnego bólu.Przy drugiej ablacji minimalnie czułem pieczenie w klatce piersiowej.Uważam,że zabieg wart jest..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 66

.. ...promieniują w stronę żuchwy , lewego barku itp. czyli właśnie tak jak jest przy zawale ) , duszności, drętwieje mi lewa ręka, ucisk i ból za mostkiem , pieczenie w przełyku, paniczny lęk , że zaraz umrę, zawroty głowy, mroczki przed oczami... i długo by wymieniać co jeszcze. Ale uwierz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 542

.. ...drętwienie policzków i żuchwy, robiło misie niedobrze, już chciałam z sali wybiegać, ale postanowiłam, że bede myśleć ze nic mi nie jest i powtarzałam sobie to w kółko i rzeczywiście przeszło, ale pozostał ten ucisk w głowie, który czuję do teraz, jest to ak nie przyjemne i cały czas..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 740

.. ...szczególnie w okolicy karku i żuchwy. Momentami jak sie zestresuje albo zdenerwuje drżą mi ręce do tego stopnia że nie potrafie podsnieść szklanki do ust. Oczywiscie szukam punktów które bolą: np. w nodze naciskam jakies miejsce i czuje ewidentnie ognisko bólu czy przy nerwicy to..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...dysfunkcja stawu skroniowo - żuchwowego. Czy ktoś z was ma z tym problem??bo u mnie objawia się to trzaskami w skroniach, ale najgorzej jest jak dojdzie uczucie zesztywnienia połączonego z bólem. Ostatnio mam problemy ze spaniem ( nie mogę zasnąć ) bo mój organizm tak funkcjonuje że..

Silny ból w okolicach serca

.. ...promieniują do lewej ręki lub żuchwy. No i najważniejsze: NASILAJĄ SIĘ PODCZAS WYSIŁKÓW. Ale to ciebie nie dotyczy. W dodatku to uczucie lęku, o którym piszesz jest typowe dla nerwicy. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z całodobowej pomocy medycznej gdybyś nie mogła psychicznie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 49

.. ...operacja na skrócenie żuchwy, ktorymi w ogóle się nie przejmuję. Myślicie, że to może być podświadomosc? Dziś trochę mi duszno i mam lekkie nudności. no i temp. 37. Proszę, odpiszcie.: * Basiulko to mozliwe nasza podswiadomosc plata nam figle i to bardzo czesto.Niby sie nie przejmujesz a..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 52

.. ...poniedziałek jadę na operację żuchwy i teraz o tym myślę, wiec nie mam czasu na myślenie o nerwicy: ) I jak Ty się czujesz? Aga a co u Ciebie? : * Dzieki Basiulko u mnie nie najgorzej,nawet moge powiedziec ze dobrze.Dzisiaj stoczylam taka wojne z mezem jakiej dawno nie mielismy,dzialo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...szczególnie w okolicy karku i żuchwy. Momentami jak sie zestresuje albo zdenerwuje drżą mi ręce do tego stopnia że nie potrafie podsnieść szklanki do ust. Oczywiscie szukam punktów które bolą: np. w nodze naciskam jakies miejsce i czuje ewidentnie ognisko bólu czy przy nerwicy to..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 189

.. ...stawami skroniowo - żuchwowymi bo mnie boli szczęka i też bardzo się boję że to rak:( :( Moniko 205 bol szyi jest mi bardzo znajomy nawet nie wiesz jak. Nawet bralam leki rozluzniajace miesnie. Bol trzymal kilka miesiecy i po drodze byly oczywiscie inne bole ( setki ). Mi tez wydawalo..

Ból głowy nad okiem

.. ...przechodzi na dolną szczękę - żuchwę i wraca dolną szczęką w okolice ucha, cała ta wędrówka trwa około 2 godzin.Męczę się z tym bólem już ładnych parę lat , rozmawiałem z lekarzami ale mnie zbywają, jedynym lekarstwem które mi pomaga jest Etopiryna - Gożdzikowa, jak tylko poczuję zalążki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...zarostem, wystające kości żuchwy, ogromne oczy w oczodołach, które nawet przy tych oczach wydawały się o dwa numery za duże. Lewa ręka opadła mu poza boczne oparcie wózka i wisiała swoją ciężkością w bezruchu. Na przedramieniu, które widać było spod zbyt krótkiego rękawa pocerowanej i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 52

.. ...do lewego ramienia i żuchwy i trwało to ok 6 godzin. Najpierw byłam w domu i pojechałam na uczelnie do zakończenia wykładów aż w końcu doczłapałam się na pogotowie. Tam nim mnie przyjęli to myślałam, że umrę - pobrali mi krew, zrobili ekg i przyszedł lekarz, który pierwsze co to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 82

.. ...picia. Promieniuje to od żuchwy do skroni, ale czasami pojawia się też z tyłu głowy. Do tego dochodzi czasami dziwny ucisk lub jakieś niepokojące odczucie, że coś tam w środku mam. Witajcie dawno nie pisałam: ) Ale wczoraj dobiłam męża do końca i sama nie wiem już co mam robić. Wczoraj..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 85

.. ...asia79: a może te bóle żuchwy i zawiasów to od rosnących ósemek? Ja tak miałam przez parę lat, ale oprócz bólu i niemożności otwierania szeroko ust, nie towarzyszył mi lęk. Myślę, że u mnie już łatwo odróżnić zwykły, prosty ból od nerwicowego, bo temu drugiemu zawsze towarzyszy właśnie..

Ucisk, gula w gardle - Str. 12

.. ...czasem promieniuje do żuchwy:/czesto tez odczuwam ból głowy, nie jest to az tak bardzo uciazliwe bo chyba sie przyzwyczailam ale wolalabym konkretnie wiedziec jaka jest przyczyna, kazdy lekarz ma inne zdanie i kogo tu słuchac, najlepiej nikomu heh, a Tobie radze wybranie sie do innego..

Ucisk, gula w gardle - Str. 14

.. ...stronach szyi zaraz pod żuchwą ,a dziś na całej długości...:( Witam wszystkich * kulkowców * ja również borykam sie z tą przeklętą kulką od prawie dwóch tygodni...dostaję juz szału Byłam u lekarza pierwszego kontaktu i u laryngologa i niby nic nie widac niepokojacego...dostałam..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...może promieniować do żuchwy i kończyny górnej, może występować też duszność. Należy jak najszybciej wezwać pogotowie, wtedy pacjent ma szansę trafić właśnie na hemodynamikę a tam na zabieg angioplastyki, czyll udrożnienie niedrożnej tętnicy wieńcowej poprzez implantowanie stentów. Im..

Dziwne uczucie w okolicy serca

.. ...ciśnienie w okolicy żuchwy. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, ze kiedy zapomnę o tym ze coś mnie boli, ból całkowicie ustaje. Przykładowo kiedy wybraliśmy sie ze znajomymi do baru zapomniałem o tym całkowicie, tylko jak sobie przypomniałem ból na chwile powracał i ponownie znikał..

Głowa, ucisk i nerwica

.. ...mięśnie, które poruszają żuchwą, ale szczękościsk to nie jest. Kurcze, co ja przeżyłem przez te 1,5 tygodnia, to było moje. Mam nadzieję, że kolejne osoby tylko potwierdzą brak istnienia jakichkolwiek powodów do obaw. Znowu żyję xP Korektor!nareszcie myslisz sensownie i..

Przyspieszone bicie serca i ból promieniujący do żuchwy

.. Mam 18 lat pierwszy tego typu atak miałem jeszcze w gimnazjum na lekcji wf być może spowodowany był wysiłkiem fizycznym albo tym że przed lekcja zapaliłem papierosa( wtedy jeszcze paliłem sporadycznie ), troche się wystraszyłem ale puzniej o tym całokowicie zapomniałem. Potem miałem jeszcze 3 takie ataki w..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 673

.. ...zapalenietych zawiasów w żuchwie tak mnie boli juz trzeci dzien ze nie moge ust otwierać coraz gorzej ale juz nie chce isc do znachorów bo sie poprostu wstydze,mąż mnie namawia zebym poszła bo moze sie narobic cos złego juz nawet nie mam takiej chrząszczki jak ruszam ustami a z lewej..

Pisk i szum w uszach

.. ...przyczyna może być:nadciśnienie tętnicze, zmiany w kościach m.in w żuchwie, a także tez może być od kręgosłupa, przyczyn zapewne tez może być wiele o których trzeba by było dowiedzieć sie więcej u lekarza..

Nerwica w ciąży - Str. 215

.. ...boli mnie w okolicy żuchwy pod uszami. Czy ten ból i swędzenie mogą mieć związek z tym kwasem czy to raczej nerwowe ? Proszę niech ktoś mnie uspokoi, bo boję się, że to jakaś choroba. Do tego od wielu lat mam męty - takie niteczki w polu widzenia. Nie raz panikowałam i lądowałam u..

Nerwica czy chore serce? w co mam wierzyc?

.. ...promieniuje do szyji i żuchwy czasami ma ez bol pod prawa łopatka. dodaje ze mam 22 lata. napewno nie mam wady serca ale marwi mnie to. Przesaje wychodzic na miaso bo sie boje i sama nie wiem o co.nie opuszcza mnie takrze uczucie siepla na mostku szyji. do ego boli mnie ramie. Bol albo..

Ból serca, boli mnie prawe ucho, szybko sie mecze

.. ...jarzmowym, drętwienie pod żuchwą, kłopoty z przełykaniem śliny i wiele innych - to wariuje układ współczulny. Co do kłucia to lekarze powiedzieli mi, że jest to na tle nerwowym, drętwienia rąk i usztywniony kark to również objawy typowe dla nerwicy. Acha, jeszcze jedno... zrezugnuj z..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 127

.. ...szczękościsków,ale przeskakuje mi żuchwa i wierzę ci jakie to okropne , bo ja się też z tym męczę.Ale na to nie ma chyba leczenia bo umnie jest na tle nerwowym. witam serdecznie!...ja rowniez nowa i chcialabym cos napisac...ale mi nie wychodzi???..nie wiem czemu nie wkleja mojej..

Schorzenie stawu skroniowo-żuchwowego

.. Czy ktos z Was ma moze taki schorzenie ? czy od tego moga byc zawroty glowy i bole glowy ? i to czasami nie do wytrzymania ? czy szyna relaksująca ( chyba tak to sie nazywa ) pomoze czy cos innego trzeba ? z gory dziekuje pozdrawiam mam wadę zgryzu - zgryz głęboki, mocno ztarte zęby trzonowe, wysunięty jeden..

Mrowienia i drętwienia twarzy w okolicy szczęki, skroni, czoła

.. ...ze stawem skroniowo - żuchwowym. Powiedział, że objawy są dosyć nietypowe, ale w sumie diagnoza brzmiała bardzo prawdopodobnie. Jednak po wynikach z tomografii okazało się że ów staw jest bez zmian i wszystko z nim ok. Teraz lekarz mówi że ta dysfunkcja stawu ma podłoże mięśniowe ( nie..

Mrowienia i drętwienia twarzy w okolicy szczęki, skroni, czoła - Str. 2

.. ...albo staw skroniowo żuchwowy. Nie ma innego tropu. Jednak informacje z netu, że w Polsce niezwykle trudno wyleczyć się z chorób stawu, nie mam wielkiej nadzieji. Tęsknię za zcasami gdy nic mi nie było. Czuję się coraz gorzej. Mam wrażenie że coś mi się dzieje ze wzrokiem. Coraz..

Uszkodzenie nerwu pachwinowego przy usuwaniu prowadnika w koronografii

.. ...głowy, niepracujacą żuchwą i nieczułą prawa noga od kolana w dół( a kporonografie miał robioną w sobotę ) problem polaga na tym, że mieszka w Niemczech nie moge pocieszyć a bardzo bym chciała. dzikeuę Tym którzy zechcą napisać na temat. Ela000 niech to zglosi natychmiast lekarzowi...

Mdłości, bóle migrenowe i gula w gardle

.. ...czasem dochodzi mi to do żuchwy po obu stronach.W lipcu bolały mnie ,,żyły * * po bokach szyi.Byłam u laryngologa,dał mi antybiotyk.Trzy tabletki na 3 dni.Ale nie zrobiło to na mnie wrażenia.Wynik CRP był 10.A teraz jest 2,9.Tsh 1,1.Miałam operacje 10 lat temu ,wycięcie obu prawie całych..

Bóle klatki piersiowej od dwóch dni

.. ...strasznie boli mnie żuchwa po lewej stronie. To znaczy sama z siebie nie boli tak bardzo, tylko ją * czuć * , jest tak jakby trochę spuchnięta, a boli przy dotyku. Boli dokładnie w jej tylnej części między uchem a żuchwą i w stronę tego dołka, gdzie można * namacać * migdałki. Nie boli..

Ciezko chory?

.. ...promieniowanie do skroni i żuchwy! Można popaśc w panikę.A gruchotanie : ) przy ruszaniu glowa to sygnal że cos jest nie tak.Prosze cie , tak na szybko poszukaj info w necie, poczytaj , uspokoisz sie troche , zanim trafisz do lekarza.Powodzenia!!!! Michal, na przychodnia.pl znajdziesz..