Zwapnienie

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

.. ...się złogów wapnia i zwapnienia blaszki miażdżycowej. Blaszka miażdżycowa zbudowana jest z centralnie położonego jądra, który zbudowany jest z lipidów. Zawartość procentowa lipidów decyduje o stabilności blaszki ( im więcej lipidów tym blaszka jest bardziej niestabilna. Powierzchnia..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...W HCM nie występuje zwapnienie zastawki aortalnej, występuje natomiast pierścieniowe wapnienie w obrębie zastawki mitralnej. Badanie EKG - zapis jest prawie zawsze nieprawidłowy ( 97% ) u pacjentów ze znaczną objawową HCM i mniej więcej w 90% nieprawidłowy u pacjentów bez objawów; może..

Osierdzie

.. ...powstawania w jego obrębię blizn łącznotkankowych ( np. w gruźlicy ). Możliwe jest także zwapnienie osierdzia i powstanie swego rodzaju pancerza, jest to jednak w dzisiejszych czasach rzadkie zjawisko...

Zaciskające zapalenie osierdzia

.. ...prowadzi to zwłóknienia i zwapnienia blaszek osierdzia. Blaszki worka osierdziowego grubieją, tracą swoją elastyczność. Sztywne osierdzie stanowi poważne utrudnienie dla napływu krwi z naczyń żylnych do serca ( powrót żylny ). Upośledzona jest relaksacja mięśnia sercowego, napełnianie..

Zespół CREST (lSSc)

Zespół CREST (lSSc)

.. ...zespołu: C - calcinosis - zwapnienia w obrębie tkanek miękkich; R - objaw Raynauda; E - esophagal dysfunction - zaburzenia czynność przełyku, różne postacie dysfagii, ból, pieczenie; S - sclerodactylia - stwardnienia w obrębie palców rąk; T - teleangiektazje - siatki poszerzonych naczyń..

Echo serca - Str. 16

.. ...33,1 mm, Vmax 3,81 m/s zwapnienia platkow - szczegolnie platka prawego wiencowego lewy przed LAD - ASE 42,5mm LAAr 23cm2 Szukalam jakis norm dot.gradientu w internecie niestety nic nie udalo mi sie znalezc. Prosze napisac czy sytuacja jest juz bardzo powazna. Cos slyszalam ze grozi tacie..

Echo serca - Str. 24

.. ...We wniosku napisano: zwapnienie z unieruchomieniem płatka tylnego zastawki mitralnej ( pozapalne ) z hermodynamicznie nieistotną niedomykalnością zastawki mitralnej. Poza tym obraz usg serca prawidłowy. Czy to jest coś czym należy się przejmowac, czy na razie nie mam powodów do obaw? A..

Echo serca - Str. 58

.. ...WYMIARY SERCA PRAWIDŁOWE. ZWAPNIENIE PŁATKÓW ZASTAWKI AORTALNEJ. STENOZA P6max - 25. UMIARKOWANA FALA ZWROTNA II STOPNIA. 2M - ŚLADOWA FALA ZWROTNA. badanie wykonane 14.10.2009 Witam, proszę o interpretację wyników echo serca. Mam 24 lata. AO ( pi ) - 18 mm AO( ws ) - 24 mm Lp - 31 mm Pk..

Echo serca - Str. 60

.. ...brzeżnym oraz drobnymi zwapnieniami o prawidłowej ruchomości. W ok. ciągłości mitro - aortalnej uwidoczniono przepływ w kierunku Ao wstępującej kierujący się na PMK będący ekscentryczną falą niedomykalności. V - max - 1,3 m/s Fala zwrotna: +1 W LK struna rzekoma. Bech cech przecieku..

Chelatacja - Str. 16

.. ...miażdżyca kojarzy się ze zwapnieniem ścian tętnic. Natomiast obecnie wiadomo, że wapń z miażdżycą nie ma NIC wspólnego! Polecam lekturę na temat powstawania blaszki miażdżycowej. A co dla osób, którym angioplastyka lub by - passy nie pomogły lub nie kwalifikują się na tego typu zabiegi?..

Mam WPW i jestem uczulony na punkcie serca

.. ...- delikatne brzezne zwapnienia platkow, obecna fala zwrotna 2 stopnia. Pozostale zastawki i przeplywy przez nie bez istotnych klinicznie odchylen. Osierdzie prawidlowe. Wnioski: niedomykalnosc aortalna 2 stopnia, mitralna 1 stopnia. powiedzcie czy jest to bardzo powazna sprawa i czy jest..

Bajpas i praca - Str. 2

.. ...bez blizny po zawale i zwapnieniach,próba wysiłkowa bd. Walka z cholesterolem to nasze zadanie 190 i niżej. Rehabilitacja po zawale to rowerek w domu z pomiarem tentna i zaczynamy po miesiacu stopniowo i ostrożnie.Ze szpitala na rehabilitacji mnie wyrzucili bo chodziłem na spacery a po..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...przejsc ze wzgl. na silne zwapnienie aorty brzusznej. Zrobili i okazalo sie ,ze jeden bp. jest juz prawie niedrozny, a drugi zapchany w 60%.Trzeci dobry.Na pytanie meza,czy zaloza stent,lekarz odpowiedzial, ze do bypasow stentow sie nie zaklada. Bylismy tym bardzo zdziwieni i do dzis nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...stopnia oraz zwloknienie i zwapnienie platkow zastawki mitralnej, natomiast dwa kolejne badania wykluczyly to i wykazaly ugiecie platka zastawki i mitralnej ale nie jest to zespol wypadania platka wiec sama nie wiem. Na co dzien ciagle cos mi jest od bolow glowy, strasznych zawrotow,..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...zastawki , zniknęło zwapnienie na płatkach zastawek , zmniejszył sie lewy przedsionek serca , zniknęło kołatanie serca , jestem bardzo szczęsliwa , jedyną wadą całego przedsięwzięcia jest niestety cena , cena pobytu oraz cena zakupu materaca, ale to jest nic w porównaniu z tym jakie..

Wydruk Echo serca

.. ...wyrodnieniowe i drobne zwapnienia brzegów płatków /zastawka dwupłatkowa lub szczątkowy płatek niewieńcowy/ bez steorozy, śladowa AI. Czy jest ktos na tym forum kto mogłby mi wytlumaczyc oco chodzi przedewszystkim ze szczątkowym płatkiem niewieńcowym, sladowym AI ( od czego to jest skrót..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...postepującą stenozę zwapnienie i mineralizacje płatków. Jeżeli chodzi o zabieg to o tym zdecyduje kardiochirurg na podstawie badań, ale lepiej zabieg wykonać wcześniej kiedy serce jest mniej zniszczone przez wade. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ ZDROWIA Witam. Moja zastawka tyka prawie dwa lata i..

Reoperacja zastawki

.. ...przy jej zniszczeniu, zwapnieniu itp. W przypadku mechanicznej gdy jej czas uległ końcowi, przy czym te ostatnie starczają na bardzo wiele lat. Przy zastawkach możliwa jest równiez ich plastyka, tzn. w skrócie naprawa własnej. Poniewaz wiem, że masz równiez zwężenie zastawki aortalnej..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...Ulega ona degradacji, zwapnieniu itp. Możliwa jest operacja metoda Rossa, o której ktos wspominał już. Sprawe komplikuje nieco stenoza. Organizm lepiej znosi bowiem niedomykalnośc niż zwężenie. Trzeba byc jednak dobrej myśli. Jesteś pod opieką świetnych specjalistów. Trzymam kciuki...

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...dwupłatkowa bardzo duże zwapnienia fala zwrotna IV stopnia. Zabieg maiłem wykonywany w Klinice Kardiochirurgi Jana Pawła II w Krakowie. Co do lekarzy to każdy z kardiochirugów pracujących w tej klinice jest świetnym specjalistą i naprawde nie ma znaczenia kto będzie operowł. Żeby dostać..

Plastyka serca - co to jest? na czym polega?

.. ...np. czy na płatkach sa zwapnienia ) , czy jest duża destrukcja aparatu podzastawkowego itd i tak naprawde na 100% jaki rodzaj zabiegu zrobi decyduje chirurg przy operacji. Czy trzeba ponownie operowac ? Czasemi po kilku latach znowu robi się niedomykalność i wtedy raczej wszczepia się..

White spot w lewej komorze serca dzidziusia

.. ...serca.Wyjaśnił, że jest to małe zwapnienie, które nie powoduje żadnego zagrożenia jeśli nie występują inne nieprawidłowości. Poza tym w serduszkiem dziecka jest wszystko w porządku. Mimo tych zapewnień chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej przypadłości. Myślę, że w jakimś..

Ile razy można wymienić by-passy udowo-podkolanowe?

.. ...bez blizny po zawale i zwapnieniach,próba wysiłkowa bd. Walka z cholesterolem to nasze zadanie 190 i niżej. Rehabilitacja po zawale to rowerek w domu z pomiarem tentna i zaczynamy po miesiacu stopniowo i ostrożnie.Ze szpitala na rehabilitacji mnie wyrzucili bo chodziłem na spacery a po..

Wszczepiono LIMA do LAD

.. ...to tylko IMA ). Miała zwapnienia na zastawce i podejrzewałem, że to coś o niej, ale dalej to dla mnie zagadka. Chciałbym powiedzieć jeszcze, że u nas ( w Polsce ) nie ma opieki psychologicznej przed jaką kolwiek operacją. Po przeczytaniu WSZYSTKICH tematów na forum poziom adrenaliny..

Zwapnienia aorty brzusznej

.. ...prześwietleniu rtg wyszło zwapnienie aorty brzusznej ). jak to sie diagnozuje i leczy. grażyna Zwapnienia w aorcie charakterystyczne są dla uwapnionej blaszki miażdżycowej w wewnętrznej błonie naczynia. Duży odsetek starszych pacjentów ma zwapnienia w ściane aorty i nie podejmuje się w..

Płyn w osierdziu

.. ...pogrubiałe z drobnymi zwapnieniami Fala zwrotna: I zastawka aortalna: płatki pogrubiałe z drobnymi zwapnieniami o prawidłowej ruchomości Fala zwrotna: ślad Zastawka trójdzielna: morfologicznie prawidłowa Fala zwrotna: ślad Zastawka płucna: morfologicznie prawidłowa Funkcja rozk.: Typ 1..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 6

.. ...towarzyszącymi zwłoknieniami i zwapnieniami w płatkach i pierścieniach zastawki. Jak dotychczas lekarz skierował go na badania przedopereacyjne i zastrzyki...nIe ma jeszcze wyznaczonej daty operacji, ale bd operowany w Akademii w Gdańsku. Jeżeli ktoś z zaglądających tu na forum wie czy..

O operacji zastwki aortalnej

.. ...uszkodzeniu np na skutek zwapnienia a tym samym konieczna jest reoperacja. Mechaniczne są trwałe choc w tym przypadku konieczne jest badanie poziomu INR oraz zażywanie leków antykoagulacyjnych. Przy sztucznej zastawce nie można chyba wykonywac np rezonansu magnetycznego, ale z tego co..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 26

.. ...gospodarkę wapniową - zwapnienie zastawek. Mimo to zdecydowałam sie na nia z mysla o dzidzi. Mam nadzieję ze za 10 lat medycyna tak pojdzie do przodu ze wymiane zastawki zrobią mi bez otwierania klatki ( ponoc jest juz tak w Zabrzu ) i będzie to zabieg a nie operacja. Pozdrawiam..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 28

.. ...zastawki aortalnej ze zwapnieniami. Talia niedomykalności aortalnej 3,5mm czynność skurczową lewej komory : frakcja wyrzutowa lewej komory 60% bez regionalnych zaburzeń czynności skurczowej miesnia lewej komory. Doppler zastawki aortalnej MXPG 68 mm Hg doppler Fala zwrotna aortalna :II..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...i stwierdzono u mnie zwapnienie zaastawki aortalnej, stenoza ciężka. Gradient 80 mmHg i przepustowość ponoć zaedwie 20 %.Objawy występują przy wysiłku.Piecze mnie w klatce piersiowej, duszności, szybko się męcze. Prawdopodobnie czeka mnie operacja wymiany zastawki. Zapisałem się na..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 41

.. ...ruch.prawił. pogrubienie i zwapnienie płatków aortalnych wymiar lewego przedsionka5,5 wymiar pr.komory w rozk. - 2,4 istotne zwężenie lewego ujścia tętniczego,niedomykalność mitralna I stopnia i aortalna I/II stopień Może ktoś kto ma podobną wadę napisze mi czy to bardzo złe wyniki i czy..

Skoki ciśnienia

.. ...63 może świadczyć o zwapnieniu tudzież braku elastyczności w układzie krwionośnym - czego skutkiem moze być zawał lub wylew. Nie wiem czy Twoje wyniki są złe - musiałbyś zrobić holtera ciśnieniowego i zapytać lekarza - ciśnienie mierzy się w spoczynku - po przynajmniej kilku minutowym..

Zwapnienie aorty brzusznej

.. ...mojej mamusi stwierdzono zwapnienie aotry brzusznej. Ma 57 lat. Jak to się leczy. Co to jest. Aneta..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...sylwetke serca, ewentualne zwapnienia. Poszerzenie pnia płucnego jest najlepiej widoczne na tylko - przednich zdjęciach klatki piersiowej. Obie główne tętnice rozszerzaja się przede wszytskim z powodu zwężen astawki aorty lub pnia płucnego, wysokiego ciśnienia lub dużego przepływu. Może..

Rak tarczycy

.. ...tarczycy - guzek ze zwapnieniami w części bocznej 10 mm, komórki o powiększonych i przejaśnionych jądrach, w grupachukładach pęcherzykowych widoczne bruzdy wewnątrz jądrowe, krople zagęszczonego kloidu, krew. obraz niejednoznaczny wskazana kontrola proszę o komentarz Mama ma termin na..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...to jest drobiazg nie mający wpływu na te skoki c isnienia. Choruje na sprawy kobiece, ale jestem juz po menopauzie.Czyli torbiel na jajniku i mięsniaki oraz guzy w p[iersi sa jz mniej groźne ...chyba...

Infekcyjne zapalenie wsierdzia sercowego

.. ...umiarkowanego stopnia z dużymi zwapnieniami płatków ( I06 ). Klasa czynnościowa II wg NYHA. Został wypisany do domu. W epikryzie pisze * w stanie dobrym * . Daleko meszkamy od kliniki. Po przyjeździe miał ciśnienie 80/49, po jakimś czasie wzrosło do 91/50. Termin operacji jest na 17..

Operacja serca i interpretacja wyników

.. ...umiarkowanego stopnia z dużymi zwapnieniami płatków ( I06 ). Klasa czynnościowa II wg NYHA. UKG: IVS - 12/20( mm ), LV - 65/46( mm ) RV - 26/( mm )LVPw - 11/16( m ) Ao - 37( mm ) LA - 44( mm ) EF - 60 MV: Fala zwrotna ciężka II typ Carpentiera, zerwanie nici ścięgnistych do PPM ( A2 ) z..

Pulsowanie żył w szyi?

.. ...szyjnymi - zwężenia zwapnienia, ucisk na nie? nie wiem nie jestem specem od tego a sama nie wiem co z tym zrobić. jak się tylko czegoś dowiem to dma znać pozdrawiam i uważaj na siebie i dzidziusia abisynka Mam takie same objawy co Karolina. Mam pulsowanie po prawej stronie szyi wraz z..

Puls a wysokie fT4

.. ...izochoniczne guzki 9mm ze zwapnieniami ,na granicy PL i ciesni miekki palpacyjne hipoechogeniczny guzek 19x9mm WW chlonne niepowiekszone,PP 56x20x23=14 PL 57x19x21mm=12.6ml ciesn 9mm - - - - - - Czyli jednak cos tam jest. Po wizycie u endokrynologa dowiedzialem sie .Panu nic nie..

Kamień w nerce

.. ...bolą nerki,była u lekarza miała robione badanie moczu I USG które wykazało że ma zwapnienienie w kielichu centralnym nerki 4mm,nie wiem zabardzo co to jest czy to to samo co kamień w nerce? Pozdrawiam..

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...odcinkowych zaburzeń drobne zwapnienia na płatkach zastawki aortalnej mała niedomykalność zastawki trójdzielnej z greadentem wstecznym fali zwrotnej 36 mm Hg ( spad 46 mm Hg – myślnik nadciśnienie płucne ) tętniak przegrody międzyprzedsionkowej 1,4 na 1,8 cm z przeciekiem lewo..

Nerwica a ból kręgosłupa

.. ...kregos ledzwiowym i zwapnienie na max od młodosci.KOSZMARNY BOL. skoro to sprawa zwyrodnieniowa to w jaki sposób to leczysz ?jak ty zyjesz? czy jakies ćwiczenia? mam pytanie ja nie czuje kregu w odcinku piersiowym , czy to moze byc rzyczyna mej * nerwicy * ? z objawow kregoslupa mam..

Interpretacja wyników echokardiogramu

.. ...Zastawka aortalna: drobne zwapnienia na płatkach Vel aortalny: 164 cm/s Zastawka trójdzielna: Vel trójdzielny: 45 cm/s Płuca: Vel płucny 65 cm/s Duże naczynia: szerokość aorty: 2,97 cm Kurczliwość: żywa symetryczna Wnioski: Niewielkie zmiany miażdżycowe w obrębie płatków zastawki..

Zwapnienie komory serca plodu

.. ...z nazwa * pojedyńcze zwapnienie prawej komory serca plodu * z czego to powstaje czy to jest grożne a co na to lekarz wykonujacy usg serduszka plodu ? lekarz twierdzi ze to nic powaznego i polecil wykonanie usg za 2 miesiace gdzie bedzie to praktynie miesiac przed porodem. Zastanawiam sie..

Koronografia w wieku 68 lat,czy to bezpieczne?

.. ...przeczyszcza żyły, co zapobiega zwapnieniu. Jeśli mogę coś doradzić to leki nie pomogą, a koronografia może uchronić przed zawałem i bay - passami. Dodam jeszcze, że kardiolog prowadzący ojca nazywa koronografie zabiegiem a nie operacją. Jeśli chcesz coś wiedzieć jeszcze to pisz, lub..

Witam

.. ...75/min,cechy P mitrale szczątkowa progresja zał R od V1 - V3. Płuca miernie rozedmowe sylwetka serca nieco większa,aorta wydłużona o krętym przebiegu,szersza w łuku ze zwapnieniem w nim.Z góry dziękuję..

Poszerzona aorta wstępująca

.. ...EF=48%. Zwłoknienia i zwapnienia na paltkach zastawki aortalnej z patologicznym gardientem przez lewe ujscie tetniczne Vmax = 2,89 m/s, PGrad = 33,4 mmHg, fala zwrotna pod zastawką ( 1 stopien ). Fala zwrotna pod zastawka mitralna ( + ) - sladowe zwłoknienia na palatkach. Pozostale..

Stenoza i zwapnienie płatków zastawki aortalnej

.. ...WYMIARY SERCA PRAWIDŁOWE. ZWAPNIENIE PŁATKÓW ZASTAWKI AORTALNEJ. STENOZA P6max - 25. UMIARKOWANA FALA ZWROTNA II STOPNIA. 2M - ŚLADOWA FALA ZWROTNA. badanie wykonane 14.10.2009 pomoże ktoś??? Stenoza aortalna czyli zwężenie lewego ujścia tętniczego jest to wada serca, która polega na..

Kontakt z osoba mającą wstawioną zastawkę biologiczną

.. ...serca lekarz stwierdził zwapnienie zastawki ,konieczność operacji mąż żyje w tej chwili normalnie bez większych ograniczeń , a co będzie po operacji czy będzie mógł jeżdżić samochodem , czy tylko spacerek i fotel , mąż lubi pracę w ogrodzie . pozdrawiam dziękuję za odpowoedź Pani Ewo te..

Niedomykalność zastawki aortalnej z 1 st na 2 st

.. ...stopnia, aortalna drobne zwapnienia na płatkach z 2009: LK 55 , LP 36 , PK 21 , przegroda m - komorowa 8 , tylna ściana lewej komory 8,5 , aorta 27 zastawka aortalna 2 stopnia ( i teraz nie mogę się doczytać ) ( coś )max 8mmHg Reszta zastawek 1 stopnia kurczliwość prawidłowa. W marcu..

Tężyczka a nerwica lękowa

.. ...mam torbiele i jakies zwapnienia na tarczycy oraz torbiele na piersiach i sie wlasnie zastanawiam moze powinnam przejsc jakies bardziej szczegolowe badania hormonalne poniewaz moze moja gospodarka hormonalna jest przyczyna mojej nerwicy... mialam usg tarczycy i piersi oraz biopsje..

Szukam kontaktu z osobami operowanymi w Aninie. moje gg 2877674

.. ...i stwierdzono u mnie zwapnienie zastawki aortalnej, stenoza ciężka. Gradient 80 mmHg i zwężenie w 80 % czyli przepustowość zaledwie 20 %.Objawy występują przy wysiłku.Piecze mnie w klatce piersiowej, duszności, szybko się męcze. Prawdopodobnie czeka mnie operacja wymiany zastawki...

Proszę o interpretację RTG klatki p. Pilne!

.. ...Bardzo proszę o interpretację rtg klatki piersiowej * Nic nie mogę znaleść w internecie martwię się... * ZMiany peribronchialne w prawym kącie przeponowo - sercowym. Drobne zwapnienie wnękowe * Pozdrawiam!..