Zwapnienie na

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

.. ...się złogów wapnia i zwapnienia blaszki miażdżycowej. Blaszka miażdżycowa zbudowana jest z centralnie położonego jądra, który zbudowany jest z lipidów. Zawartość procentowa lipidów decyduje o stabilności blaszki ( im więcej lipidów tym blaszka jest bardziej niestabilna. Powierzchnia..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...W HCM nie występuje zwapnienie zastawki aortalnej, występuje natomiast pierścieniowe wapnienie w obrębie zastawki mitralnej. Badanie EKG - zapis jest prawie zawsze nieprawidłowy ( 97% ) u pacjentów ze znaczną objawową HCM i mniej więcej w 90% nieprawidłowy u pacjentów bez objawów; może..

Osierdzie

.. ...powstawania w jego obrębię blizn łącznotkankowych ( np. w gruźlicy ). Możliwe jest także zwapnienie osierdzia i powstanie swego rodzaju pancerza, jest to jednak w dzisiejszych czasach rzadkie zjawisko...

Zaciskające zapalenie osierdzia

.. ...prowadzi to zwłóknienia i zwapnienia blaszek osierdzia. Blaszki worka osierdziowego grubieją, tracą swoją elastyczność. Sztywne osierdzie stanowi poważne utrudnienie dla napływu krwi z naczyń żylnych do serca ( powrót żylny ). Upośledzona jest relaksacja mięśnia sercowego, napełnianie..

Zespół CREST (lSSc)

Zespół CREST (lSSc)

.. ...zespołu: C - calcinosis - zwapnienia w obrębie tkanek miękkich; R - objaw Raynauda; E - esophagal dysfunction - zaburzenia czynność przełyku, różne postacie dysfagii, ból, pieczenie; S - sclerodactylia - stwardnienia w obrębie palców rąk; T - teleangiektazje - siatki poszerzonych naczyń..

Echo serca - Str. 16

.. ...33,1 mm, Vmax 3,81 m/s zwapnienia platkow - szczegolnie platka prawego wiencowego lewy przed LAD - ASE 42,5mm LAAr 23cm2 Szukalam jakis norm dot.gradientu w internecie niestety nic nie udalo mi sie znalezc. Prosze napisac czy sytuacja jest juz bardzo powazna. Cos slyszalam ze grozi tacie..

Echo serca - Str. 24

.. ...We wniosku napisano: zwapnienie z unieruchomieniem płatka tylnego zastawki mitralnej ( pozapalne ) z hermodynamicznie nieistotną niedomykalnością zastawki mitralnej. Poza tym obraz usg serca prawidłowy. Czy to jest coś czym należy się przejmowac, czy na razie nie mam powodów do obaw? A..

Echo serca - Str. 58

.. ...WYMIARY SERCA PRAWIDŁOWE. ZWAPNIENIE PŁATKÓW ZASTAWKI AORTALNEJ. STENOZA P6max - 25. UMIARKOWANA FALA ZWROTNA II STOPNIA. 2M - ŚLADOWA FALA ZWROTNA. badanie wykonane 14.10.2009 Witam, proszę o interpretację wyników echo serca. Mam 24 lata. AO ( pi ) - 18 mm AO( ws ) - 24 mm Lp - 31 mm Pk..

Echo serca - Str. 60

.. ...brzeżnym oraz drobnymi zwapnieniami o prawidłowej ruchomości. W ok. ciągłości mitro - aortalnej uwidoczniono przepływ w kierunku Ao wstępującej kierujący się na PMK będący ekscentryczną falą niedomykalności. V - max - 1,3 m/s Fala zwrotna: +1 W LK struna rzekoma. Bech cech przecieku..

Chelatacja - Str. 16

.. ...miażdżyca kojarzy się ze zwapnieniem ścian tętnic. Natomiast obecnie wiadomo, że wapń z miażdżycą nie ma NIC wspólnego! Polecam lekturę na temat powstawania blaszki miażdżycowej. A co dla osób, którym angioplastyka lub by - passy nie pomogły lub nie kwalifikują się na tego typu zabiegi?..

Mam WPW i jestem uczulony na punkcie serca

.. ...- delikatne brzezne zwapnienia platkow, obecna fala zwrotna 2 stopnia. Pozostale zastawki i przeplywy przez nie bez istotnych klinicznie odchylen. Osierdzie prawidlowe. Wnioski: niedomykalnosc aortalna 2 stopnia, mitralna 1 stopnia. powiedzcie czy jest to bardzo powazna sprawa i czy jest..

Bajpas i praca - Str. 2

.. ...bez blizny po zawale i zwapnieniach,próba wysiłkowa bd. Walka z cholesterolem to nasze zadanie 190 i niżej. Rehabilitacja po zawale to rowerek w domu z pomiarem tentna i zaczynamy po miesiacu stopniowo i ostrożnie.Ze szpitala na rehabilitacji mnie wyrzucili bo chodziłem na spacery a po..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...przejsc ze wzgl. na silne zwapnienie aorty brzusznej. Zrobili i okazalo sie ,ze jeden bp. jest juz prawie niedrozny, a drugi zapchany w 60%.Trzeci dobry.Na pytanie meza,czy zaloza stent,lekarz odpowiedzial, ze do bypasow stentow sie nie zaklada. Bylismy tym bardzo zdziwieni i do dzis nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...stopnia oraz zwloknienie i zwapnienie platkow zastawki mitralnej, natomiast dwa kolejne badania wykluczyly to i wykazaly ugiecie platka zastawki i mitralnej ale nie jest to zespol wypadania platka wiec sama nie wiem. Na co dzien ciagle cos mi jest od bolow glowy, strasznych zawrotow,..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...zastawki , zniknęło zwapnienie na płatkach zastawek , zmniejszył sie lewy przedsionek serca , zniknęło kołatanie serca , jestem bardzo szczęsliwa , jedyną wadą całego przedsięwzięcia jest niestety cena , cena pobytu oraz cena zakupu materaca, ale to jest nic w porównaniu z tym jakie..

Wydruk Echo serca

.. ...wyrodnieniowe i drobne zwapnienia brzegów płatków /zastawka dwupłatkowa lub szczątkowy płatek niewieńcowy/ bez steorozy, śladowa AI. Czy jest ktos na tym forum kto mogłby mi wytlumaczyc oco chodzi przedewszystkim ze szczątkowym płatkiem niewieńcowym, sladowym AI ( od czego to jest skrót..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...postepującą stenozę zwapnienie i mineralizacje płatków. Jeżeli chodzi o zabieg to o tym zdecyduje kardiochirurg na podstawie badań, ale lepiej zabieg wykonać wcześniej kiedy serce jest mniej zniszczone przez wade. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ ZDROWIA Witam. Moja zastawka tyka prawie dwa lata i..

Reoperacja zastawki

.. ...przy jej zniszczeniu, zwapnieniu itp. W przypadku mechanicznej gdy jej czas uległ końcowi, przy czym te ostatnie starczają na bardzo wiele lat. Przy zastawkach możliwa jest równiez ich plastyka, tzn. w skrócie naprawa własnej. Poniewaz wiem, że masz równiez zwężenie zastawki aortalnej..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...Ulega ona degradacji, zwapnieniu itp. Możliwa jest operacja metoda Rossa, o której ktos wspominał już. Sprawe komplikuje nieco stenoza. Organizm lepiej znosi bowiem niedomykalnośc niż zwężenie. Trzeba byc jednak dobrej myśli. Jesteś pod opieką świetnych specjalistów. Trzymam kciuki...

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...dwupłatkowa bardzo duże zwapnienia fala zwrotna IV stopnia. Zabieg maiłem wykonywany w Klinice Kardiochirurgi Jana Pawła II w Krakowie. Co do lekarzy to każdy z kardiochirugów pracujących w tej klinice jest świetnym specjalistą i naprawde nie ma znaczenia kto będzie operowł. Żeby dostać..

Plastyka serca - co to jest? na czym polega?

.. ...np. czy na płatkach sa zwapnienia ) , czy jest duża destrukcja aparatu podzastawkowego itd i tak naprawde na 100% jaki rodzaj zabiegu zrobi decyduje chirurg przy operacji. Czy trzeba ponownie operowac ? Czasemi po kilku latach znowu robi się niedomykalność i wtedy raczej wszczepia się..

White spot w lewej komorze serca dzidziusia

.. ...serca.Wyjaśnił, że jest to małe zwapnienie, które nie powoduje żadnego zagrożenia jeśli nie występują inne nieprawidłowości. Poza tym w serduszkiem dziecka jest wszystko w porządku. Mimo tych zapewnień chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej przypadłości. Myślę, że w jakimś..

Ile razy można wymienić by-passy udowo-podkolanowe?

.. ...bez blizny po zawale i zwapnieniach,próba wysiłkowa bd. Walka z cholesterolem to nasze zadanie 190 i niżej. Rehabilitacja po zawale to rowerek w domu z pomiarem tentna i zaczynamy po miesiacu stopniowo i ostrożnie.Ze szpitala na rehabilitacji mnie wyrzucili bo chodziłem na spacery a po..

Wszczepiono LIMA do LAD

.. ...to tylko IMA ). Miała zwapnienia na zastawce i podejrzewałem, że to coś o niej, ale dalej to dla mnie zagadka. Chciałbym powiedzieć jeszcze, że u nas ( w Polsce ) nie ma opieki psychologicznej przed jaką kolwiek operacją. Po przeczytaniu WSZYSTKICH tematów na forum poziom adrenaliny..

Zwapnienia aorty brzusznej

.. ...bliższego dowiedzieć o zwapnieniach naczyń krwionośnych ( na prześwietleniu rtg wyszło zwapnienie aorty brzusznej ). jak to sie diagnozuje i leczy. grażyna Zwapnienia w aorcie charakterystyczne są dla uwapnionej blaszki miażdżycowej w wewnętrznej błonie naczynia. Duży odsetek..

Płyn w osierdziu

.. ...pogrubiałe z drobnymi zwapnieniami Fala zwrotna: I zastawka aortalna: płatki pogrubiałe z drobnymi zwapnieniami o prawidłowej ruchomości Fala zwrotna: ślad Zastawka trójdzielna: morfologicznie prawidłowa Fala zwrotna: ślad Zastawka płucna: morfologicznie prawidłowa Funkcja rozk.: Typ 1..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 6

.. ...towarzyszącymi zwłoknieniami i zwapnieniami w płatkach i pierścieniach zastawki. Jak dotychczas lekarz skierował go na badania przedopereacyjne i zastrzyki...nIe ma jeszcze wyznaczonej daty operacji, ale bd operowany w Akademii w Gdańsku. Jeżeli ktoś z zaglądających tu na forum wie czy..

O operacji zastwki aortalnej

.. ...uszkodzeniu np na skutek zwapnienia a tym samym konieczna jest reoperacja. Mechaniczne są trwałe choc w tym przypadku konieczne jest badanie poziomu INR oraz zażywanie leków antykoagulacyjnych. Przy sztucznej zastawce nie można chyba wykonywac np rezonansu magnetycznego, ale z tego co..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 26

.. ...gospodarkę wapniową - zwapnienie zastawek. Mimo to zdecydowałam sie na nia z mysla o dzidzi. Mam nadzieję ze za 10 lat medycyna tak pojdzie do przodu ze wymiane zastawki zrobią mi bez otwierania klatki ( ponoc jest juz tak w Zabrzu ) i będzie to zabieg a nie operacja. Pozdrawiam..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 28

.. ...zastawki aortalnej ze zwapnieniami. Talia niedomykalności aortalnej 3,5mm czynność skurczową lewej komory : frakcja wyrzutowa lewej komory 60% bez regionalnych zaburzeń czynności skurczowej miesnia lewej komory. Doppler zastawki aortalnej MXPG 68 mm Hg doppler Fala zwrotna aortalna :II..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...i stwierdzono u mnie zwapnienie zaastawki aortalnej, stenoza ciężka. Gradient 80 mmHg i przepustowość ponoć zaedwie 20 %.Objawy występują przy wysiłku.Piecze mnie w klatce piersiowej, duszności, szybko się męcze. Prawdopodobnie czeka mnie operacja wymiany zastawki. Zapisałem się na..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 41

.. ...ruch.prawił. pogrubienie i zwapnienie płatków aortalnych wymiar lewego przedsionka5,5 wymiar pr.komory w rozk. - 2,4 istotne zwężenie lewego ujścia tętniczego,niedomykalność mitralna I stopnia i aortalna I/II stopień Może ktoś kto ma podobną wadę napisze mi czy to bardzo złe wyniki i czy..

Skoki ciśnienia

.. ...63 może świadczyć o zwapnieniu tudzież braku elastyczności w układzie krwionośnym - czego skutkiem moze być zawał lub wylew. Nie wiem czy Twoje wyniki są złe - musiałbyś zrobić holtera ciśnieniowego i zapytać lekarza - ciśnienie mierzy się w spoczynku - po przynajmniej kilku minutowym..

Zwapnienie aorty brzusznej

.. ...mojej mamusi stwierdzono zwapnienie aotry brzusznej. Ma 57 lat. Jak to się leczy. Co to jest. Aneta..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...sylwetke serca, ewentualne zwapnienia. Poszerzenie pnia płucnego jest najlepiej widoczne na tylko - przednich zdjęciach klatki piersiowej. Obie główne tętnice rozszerzaja się przede wszytskim z powodu zwężen astawki aorty lub pnia płucnego, wysokiego ciśnienia lub dużego przepływu. Może..

Rak tarczycy

.. ...tarczycy - guzek ze zwapnieniami w części bocznej 10 mm, komórki o powiększonych i przejaśnionych jądrach, w grupachukładach pęcherzykowych widoczne bruzdy wewnątrz jądrowe, krople zagęszczonego kloidu, krew. obraz niejednoznaczny wskazana kontrola proszę o komentarz Mama ma termin na..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...to jest drobiazg nie mający wpływu na te skoki c isnienia. Choruje na sprawy kobiece, ale jestem juz po menopauzie.Czyli torbiel na jajniku i mięsniaki oraz guzy w p[iersi sa jz mniej groźne ...chyba...

Infekcyjne zapalenie wsierdzia sercowego

.. ...umiarkowanego stopnia z dużymi zwapnieniami płatków ( I06 ). Klasa czynnościowa II wg NYHA. Został wypisany do domu. W epikryzie pisze * w stanie dobrym * . Daleko meszkamy od kliniki. Po przyjeździe miał ciśnienie 80/49, po jakimś czasie wzrosło do 91/50. Termin operacji jest na 17..

Operacja serca i interpretacja wyników

.. ...umiarkowanego stopnia z dużymi zwapnieniami płatków ( I06 ). Klasa czynnościowa II wg NYHA. UKG: IVS - 12/20( mm ), LV - 65/46( mm ) RV - 26/( mm )LVPw - 11/16( m ) Ao - 37( mm ) LA - 44( mm ) EF - 60 MV: Fala zwrotna ciężka II typ Carpentiera, zerwanie nici ścięgnistych do PPM ( A2 ) z..

Pulsowanie żył w szyi?

.. ...szyjnymi - zwężenia zwapnienia, ucisk na nie? nie wiem nie jestem specem od tego a sama nie wiem co z tym zrobić. jak się tylko czegoś dowiem to dma znać pozdrawiam i uważaj na siebie i dzidziusia abisynka Mam takie same objawy co Karolina. Mam pulsowanie po prawej stronie szyi wraz z..

Puls a wysokie fT4

.. ...izochoniczne guzki 9mm ze zwapnieniami ,na granicy PL i ciesni miekki palpacyjne hipoechogeniczny guzek 19x9mm WW chlonne niepowiekszone,PP 56x20x23=14 PL 57x19x21mm=12.6ml ciesn 9mm - - - - - - Czyli jednak cos tam jest. Po wizycie u endokrynologa dowiedzialem sie .Panu nic nie..

Kamień w nerce

.. ...bolą nerki,była u lekarza miała robione badanie moczu I USG które wykazało że ma zwapnienienie w kielichu centralnym nerki 4mm,nie wiem zabardzo co to jest czy to to samo co kamień w nerce? Pozdrawiam..

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...odcinkowych zaburzeń drobne zwapnienia na płatkach zastawki aortalnej mała niedomykalność zastawki trójdzielnej z greadentem wstecznym fali zwrotnej 36 mm Hg ( spad 46 mm Hg – myślnik nadciśnienie płucne ) tętniak przegrody międzyprzedsionkowej 1,4 na 1,8 cm z przeciekiem lewo..

Nerwica a ból kręgosłupa

.. ...kregos ledzwiowym i zwapnienie na max od młodosci.KOSZMARNY BOL. skoro to sprawa zwyrodnieniowa to w jaki sposób to leczysz ?jak ty zyjesz? czy jakies ćwiczenia? mam pytanie ja nie czuje kregu w odcinku piersiowym , czy to moze byc rzyczyna mej * nerwicy * ? z objawow kregoslupa mam..

Interpretacja wyników echokardiogramu

.. ...Zastawka aortalna: drobne zwapnienia na płatkach Vel aortalny: 164 cm/s Zastawka trójdzielna: Vel trójdzielny: 45 cm/s Płuca: Vel płucny 65 cm/s Duże naczynia: szerokość aorty: 2,97 cm Kurczliwość: żywa symetryczna Wnioski: Niewielkie zmiany miażdżycowe w obrębie płatków zastawki..

Zwapnienie komory serca plodu

.. ...z nazwa * pojedyńcze zwapnienie prawej komory serca plodu * z czego to powstaje czy to jest grożne a co na to lekarz wykonujacy usg serduszka plodu ? lekarz twierdzi ze to nic powaznego i polecil wykonanie usg za 2 miesiace gdzie bedzie to praktynie miesiac przed porodem. Zastanawiam sie..

Koronografia w wieku 68 lat,czy to bezpieczne?

.. ...przeczyszcza żyły, co zapobiega zwapnieniu. Jeśli mogę coś doradzić to leki nie pomogą, a koronografia może uchronić przed zawałem i bay - passami. Dodam jeszcze, że kardiolog prowadzący ojca nazywa koronografie zabiegiem a nie operacją. Jeśli chcesz coś wiedzieć jeszcze to pisz, lub..

Witam

.. ...75/min,cechy P mitrale szczątkowa progresja zał R od V1 - V3. Płuca miernie rozedmowe sylwetka serca nieco większa,aorta wydłużona o krętym przebiegu,szersza w łuku ze zwapnieniem w nim.Z góry dziękuję..

Poszerzona aorta wstępująca

.. ...EF=48%. Zwłoknienia i zwapnienia na paltkach zastawki aortalnej z patologicznym gardientem przez lewe ujscie tetniczne Vmax = 2,89 m/s, PGrad = 33,4 mmHg, fala zwrotna pod zastawką ( 1 stopien ). Fala zwrotna pod zastawka mitralna ( + ) - sladowe zwłoknienia na palatkach. Pozostale..

Stenoza i zwapnienie płatków zastawki aortalnej

.. ...WYMIARY SERCA PRAWIDŁOWE. ZWAPNIENIE PŁATKÓW ZASTAWKI AORTALNEJ. STENOZA P6max - 25. UMIARKOWANA FALA ZWROTNA II STOPNIA. 2M - ŚLADOWA FALA ZWROTNA. badanie wykonane 14.10.2009 pomoże ktoś??? Stenoza aortalna czyli zwężenie lewego ujścia tętniczego jest to wada serca, która polega na..

Kontakt z osoba mającą wstawioną zastawkę biologiczną

.. ...serca lekarz stwierdził zwapnienie zastawki ,konieczność operacji mąż żyje w tej chwili normalnie bez większych ograniczeń , a co będzie po operacji czy będzie mógł jeżdżić samochodem , czy tylko spacerek i fotel , mąż lubi pracę w ogrodzie . pozdrawiam dziękuję za odpowoedź Pani Ewo te..

Niedomykalność zastawki aortalnej z 1 st na 2 st

.. ...stopnia, aortalna drobne zwapnienia na płatkach z 2009: LK 55 , LP 36 , PK 21 , przegroda m - komorowa 8 , tylna ściana lewej komory 8,5 , aorta 27 zastawka aortalna 2 stopnia ( i teraz nie mogę się doczytać ) ( coś )max 8mmHg Reszta zastawek 1 stopnia kurczliwość prawidłowa. W marcu..

Tężyczka a nerwica lękowa

.. ...mam torbiele i jakies zwapnienia na tarczycy oraz torbiele na piersiach i sie wlasnie zastanawiam moze powinnam przejsc jakies bardziej szczegolowe badania hormonalne poniewaz moze moja gospodarka hormonalna jest przyczyna mojej nerwicy... mialam usg tarczycy i piersi oraz biopsje..

Szukam kontaktu z osobami operowanymi w Aninie. moje gg 2877674

.. ...i stwierdzono u mnie zwapnienie zastawki aortalnej, stenoza ciężka. Gradient 80 mmHg i zwężenie w 80 % czyli przepustowość zaledwie 20 %.Objawy występują przy wysiłku.Piecze mnie w klatce piersiowej, duszności, szybko się męcze. Prawdopodobnie czeka mnie operacja wymiany zastawki...

Proszę o interpretację RTG klatki p. Pilne!

.. ...Bardzo proszę o interpretację rtg klatki piersiowej * Nic nie mogę znaleść w internecie martwię się... * ZMiany peribronchialne w prawym kącie przeponowo - sercowym. Drobne zwapnienie wnękowe * Pozdrawiam!..