Zwężenie naczyń

By-passy

.. ...z chorobą wieńcową ( zwężeniami wielu naczyń wieńcowych ) angioplastyka może być bardziej ryzykowna niż operacja pomostowania aortalno - wieńcowego czyli by - passów. Operacja pomostowania polega na ominięciu przeszkód w naczyniach wieńcowych i doprowadzeniu krwi do położonych za..

Balonowa angioplastyka koarktacji aorty

.. ...angioplastyka koarktacji aorty ( zwężenie aorty w miejscu jej cieśni ) jest zabiegiem, którego celem jest poszerzenie zwężonego odcinka naczynia. Angioplastyka balonowa polega na wprowadzeniu do aorty specjalnego cewnika zakończonego balonem. Po ustaleniu dokładnej pozycji balonu - tak..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...powstanie zmian powodujących zwężenie światła naczynia wieńcowego - mówimy wtedy o chorobie wieńcowej; wymienione poniżej inne przyczyny choroby niedokrwiennej serca są bardzo rzadkie; zwężenia naczynia w przebiegu: kiły, reumatoidalnego zapalenia stawów, tocznia układowego, guzkowego..

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

.. ...naczynia powoduje jego zwężenie a co za tym idzie pogorszenie ukrwienia mięśnia sercowego. Pęknięcie blaszki miażdżycowej powoduje uruchomienie całej kaskady procesów wykrzepiania w świetle naczynia co powoduje zamknięcie naczynia a w rezultacie zawał serca. Powstawanie blaszki..

Ból serca

Ból serca

.. ...jest zależna od stopnia zwężenia naczyń wieńcowych i zaawansowania choroby. Dolegliwości utrzymują się kilka minut. Charakterystyczne jest ustępowanie bólu po podaniu preparatu nitrogliceryny ( najczęściej w postaci tabletki podjęzykowej, możliwe jest też podawanie nitrogliceryny w..

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...średnicy lub ewentualne zwężenia oraz oboczność blaszek miażdżycowych i charakter przypływu krwi przez naczynie. Badanie ma w takiej sytuacji przede wszystkim na celu wykluczenie tętniaka aorty brzusznej...

Przewodozależne przepływ obwodowy

.. ...są zależne od stopnia zwężenia. Przy bardzo wąskiej koarktacji konieczna jest drożność przewodu tętniczego. Krew z prawej komory kieruje się wtedy po części do naczyń płucnych a po części to aorty w jej odcinku powyżej zwężenia. Należy pamiętać, że jest to krew żylna, powracająca z..

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

.. ...tylko tętnic wieńcowych. Zwężeniu ulegają także inne naczynia tętnicze chorego, dość często naczynia tętnicze kończyn dolnych. Do zwężeń wywołanych zmianami miażdżycowymi może dochodzić na różnym poziomie ukrwienia kończyn dolnych. Typowe umiejscowienia to rozwidlenie aorty i tętnice..

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...W sytuacji znacznego zwężenia tętnic kończyn dolnych lub, gdy chromanie przestankowe uniemożliwia choremu normalne funkcjonowanie, tętnice udrażnia się chirurgicznie. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Warunkiem powodzenia takiej operacji jest drożność naczyń tętniczych poniżej zwężenia...

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...konsekwencją postępującego zwężenia naczyń na tle miażdżycowym lub ostrego zatoru tętnicy. Podstawowym objawem jest nieznośny ból, nasilający się w pozycji leżącej. Ból uniemożliwia choremu poruszanie się, uniemożliwia również sen. Nie ustępuje nawet po narkotycznych lekach..

Zwężenia tętnic szyjnych

.. Zwężenia tętnic szyjnych, doprowadzających krew do mózgu, jest jednym z możliwych powikłań uogólnionej miażdżycy naczyń. Objawy choroby zależne są od stopnia zwężenia. Mogą sprowadzać się do zawrotów i bólów głowy. Częste są także omdlenia, utraty przytomności, zaburzenia widzenia. Przy zwężeniach znacznego..

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

.. ...czasem wyraźne staje się zwężenia ich światła. Objaw miedzianych drutów pojawia się w trzecim okresie, świadczy o zaawansowaniu zmian. Ten okres jest także nazywany złośliwą retionapatią nadciśnieniową. W czwartym okresie obecny jest objaw miedzianych drutów ( chialinizacja pogrubiałych..

Terapia genowa w kardiologii

.. ...przeciwdziałanie nawrotowi zwężenia tętnic po zabiegu ich udrażniania. Modyfikacja genetyczna ściany naczynia pewnymi czynnikami działającymi ochronnie na tę ścianę może spowolnić ten proces albo zmniejszyć ryzyko nawrotu zwężenia tętnicy - zaznacza dr Gruchała. Badania nad terapia..

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...choroby wieńcowej - zwężenia pnia głównego najważniejszej tętnicy wieńcowej serca. Przez serce biegnie lewa i prawa tętnica wieńcowa. Lewa dzieli się na dwa duże naczynia - tętnicę zstępującą przednią i okalającą. Ich część wspólna to właśnie pień, bardzo krytyczne miejsce, bo w..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...podstaw choroby leży zwężenie lub zamknięcie światła naczynia przez tworzący się w nim zakrzep. Zakrzepica żył głębokich ( ZŻG ) polega na tworzeniu się skrzeplin w żyłach, które blokują przepływ krwi. Skrzeplina powstaje, gdy zwalnia się przepływ krwi, uszkodzone zostaje naczynie lub..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...których przyczyną jest zwężenie naczyń krwionośnych mięśnia sercowego, są głównym zabójcą rozwiniętych społeczeństw. Najpopularniejszą obecnie metodą leczenia tego schorzenia, jest implantacja stentu w miejscu zwężenia naczynia. Naukowiec przypomina, że od kilku lat na polskim rynku..

Echo serca - Str. 52

.. ...dziękuje za pomoc!!! Zwężenie aorty poza tętnicą podobojczykową lewą. A - 9mm; A1,9mm.Przyspieszenie przepływu 2,1m/sek. Wymiary jam serca: lewy przedsionek - 20mm lewa komora - 37/43 prawa komora - 26 aorta - 21mm Zastawka mitralna - 23 zastawka aortalna - 22 ujścia naczyń wieńcowych..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...podwyższenia ciśnienia, zwężenia/rozszerzania naczyń krwionośnych? Tak, czy tak, te informacje mnie uspokoiły, tymbardziej, że zaleca się FAKTYCZNIE! przyjmowanie magnezu, potasu i kontrolę lekarską co 2 - 3 lata. I moje panie! - jeśli nie pojawią się żadne dodatkowe dolegliwości, wada..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...miejscach marginalnych w 90% zwężenia w innych po 50% etc...Przeszłam na rentę w 2001 roku. Choroba niestety jest postępująca. W 2005 roku miałam zawał, wtedy to kolejny raz leżalam na stole chirurgicznym, gdzie przeprowadzono angioplastykę dwóch naczyć ( udało się w 30 - 40% rozszerzyć..

Bisocard (bisoprolol) i Dilzem (diltiazem)

.. ...koronarografii wykazał zwężenie pewnych naczyń serca ( niestety nie czytałam dokładnie epikryzy )o 50% i 20%. Po tygodniu osoba opuściła szpital w stanie dorbym, a lekarz przepisał następujące zestawienie leków: Bisocard 5mg - 2Xdziennie Dilzem 0,06 - bodajże połowa tabletki dziennie. O..

Ludzie z sercem po prawej stronie

.. ...współistniejące wady to zwężenie tętnicy płucnej, przełożenie wielkich pni tętniczych zwykłe i * poprawione * , wspólny pien tętniczy, wady porzegród sercowych, niedorozwoje komór. Cieżkośc objawów zależy od współistniejącej wady, samo prawostronne położenie serca nie ma większego..

Serce z prawej strony

.. ...współistniejące wady to zwężenie tętnicy płucnej, przełożenie wielkich pni tętniczych zwykłe i * poprawione * , wspólny pien tętniczy, wady porzegród sercowych, niedorozwoje komór. Cieżkośc objawów zależy od współistniejącej wady, samo prawostronne położenie serca nie ma większego..

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy - Str. 2

.. ...niedotlenienia tętnic i ch zwężenia lub nienaturalnego rozkurczenia bo nienadązały z podawaniem krwi - czy coś takiego nie pamiętam dokładnie,doszło do uszkodzeń naczyń krwionośnych przy sercu, CZYLI NABAWIAŁEM SIĘ CHOROBY WIEŃCOWEJ KTÓEJ NIE WYKAŻE ANI EKG, ANI ECHO SERCA nawet w..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...patologię w budowie serca, zwężenie naczyń, refluks czy tarczycę ale nie pokaże jaki faktyczny wpływ mają te wszystkie okoliczności na pracę el. serca ( ryzyko zawału ). Oczywiście, że niedokrwienie spowodowane jest zmniejszoną kurczliwością poszczególnych mięśni serca. Pytanie..

Interpretacja wyników - bajpasy

.. ...zapieg PTCA GPZ: 50% zwężenie w GPZ to nie jest jeszcze istotna zmiana, nie ma sensu robić CABG ( bypassów ) jeżeli GPZ nie będzie pomostowany. Zmianą istotną jest zwężenie o 70% minimum. Może przed kwalifikacją pomyśleć o USG wewnątrznaczyniowym? badanie b drogie i nierefundowane, ale w..

Cztery diagnozy choroby serca w ciągu roku!?

.. ...powierzchni naczynia 3,7 mm,dystalnie 15,4 mm redukcja światła 75 % GPZ; w ujsciu zwężenie ok. 50% obwodowo zmiany przyscienne .w okolicy koniuszka naczynie słabo wypełnione kontrastem GO - zmiany przyscienne..

Siniejące dłonie

.. ...papierosy nikotyna powoduje zwężenie wszystkich naczyń krwionośnych... co prowadzi do niedokrwienia kończyn ( w tym wypadku dłoni... ). To tak jakbyś owinął palec sznurkiem... przez co krew nie dopłynie do końcówki palca...i cały zrobi się siny. Siniejące kończyny, tj zespół Raydana, mam..

Przewężenie tętnicy szyjnej

.. Syn ma zwężenie tętnicy szyjnej prawej( ma 48 a norma jest do 40 )ma częste bóle głowy,szum w uszach,mroczki przed oczami,oraz naczyniaka płata prawego ciemieniowego.Jak pytałam się o terminy w poradniach naczyniowych to jak tylko powiedziałam z czym jest to nikt nie chciał go przyjąć twierdząc że wymaga..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna? - Str. 2

.. ...znajdował się w miejscu zwężenia. Po napełnieniu balon zgniata blaszkę miażdżycową, co poprawia przepływ krwi. Czasami w miejscu poszerzonego zwężenia umieszcza się stent. Stent to rodzaj metalowej siateczki, która utrzymuje naczynie otwarte. Stent pozostaje w tętnicy na stale...

Koronografia - powikłania i znieczulenie

.. ...wykrywającym niedrożność i zwężenia naczyń wieńcowych.Ja też się bałam tego badania. Miałam koronarografię dwukrotnie przed operacją by - passów. W czasie badania nie jest podawane znieczulenie lecz kontrast, aby na ekranie były widoczne naczynia wieńcowe. Po badaniu zakłada się opaskę..

Tomografia komputerowa serca

.. ...,dystalnie 15,4 mm redukcja światła 75% GPZ ; w ujsciu zwężenie ok. 50% obwodowo zmiany przyścienne , w okolicy koniuszka naczynie słabo wypełnione kontrastem . GO ; zmiany przyścienne. z góry dziękuje za odp...

Niedotlenienie lewej komory serca

.. ...spowodowane jest to zwężeniem naczyń. Ból był spowodowany właśnie brakiem niedostatecznego ukrwienia i serce dało znać o tym. Czynników może być wiele, które powodują takie rzeczy : geny, mało ruchu,dieta, alkohol, najgorsze papierochy i wiek z którym ryzyko się zwiększa. Najlepiej udać..

Nerwica, chroniczny strach czy choroba serca?

.. ...bolesną ( nerwicowe zwężenie naczyń wieńcowych ). Polecam Ci swobodne bieganie ( lekki truchcik ), bo wiem z autopsji, że bardzo pomaga się wyluzować i odstresować. Pewnie pomoże też na uregulowanie krążenia i oddychania. Co do nerwicy i tych objawów to pewnie rzeczywiście powinieneś..

Niepoprawny rozwój naczyń wieńcowych

.. ...Blanda, whitea i Garlanda, zwężeniem zastawki aortalnej, koarktacją aorty, zawalem serca oraz zapaleniem mięśnia sercowego. Postepowanie polega na łagodzeniu objawów przewlekłej niewydolności serca. W tym celu podaje sie leki moczopędne ( np. Furosemid ), preparaty naparstnicy ( Bemecor..

Niedobór magnezu czy coś poważniejszego?

.. ...odebrałem wyniki RTG: * Zwężenie tarczy międzykręgowej L5 - S1 z ostrym ustawieniem kości krzyżowej * Co to oznacza? Hawiros, ten wynik TSH wcale nie jest dobry. Nie podałeś norm, ale na pewno jest bliski górnej granicy, czyli za wysoki. Od dawna wiadomo, że normy dla tego hormonu są..

Pierścień nczyniowy z naciskiem na przełyk

.. ...Jesli wspołistnieje zwężenie tchwicy usuwa sie je lub wykonuuje plastykę. Objawy ucisku przełyku zazwyczaj ustepuja bezpośrednio po operacji. Objawy ucisku tcxhawicy i oskrzeli zanikają w ciągu wielu miesięcy. Najczęstsze powikłania operacji - uszkodzenie struktur sąsiadujących ( naczyn..

Silny ból w mostku

.. ...raczej ze znacznego zwężenia naczyń wieńcowych z powodu cholesterolu itd...idż zrobic badania... Mam dosyć mocne problemy z kręgosłupem, tj. odwrócenie krzywizn fizjologicznych i skoliozę w odcinku piersiowo lędźwiowym, oraz jeden krąg więcej w odcinku lędźwiowym. Do tego dochodzi..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...nerkowejdrożne, choć widoczne zwężenie w miejscu przejścia światła naczynia przez skrzeplinę/ ok. 3,5 mm./. Ujście tętnicy krezkowej górnej niedrożne na odcinku ok. 8mm. Dolny brzusiec tętniaka /łączy sie z górnym nieposzerzonym odcinkiem dł.ok7mm/ ma długość ok.45mm. W najszerszym..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...warstwowym ( laminarnym ). zwężenia ujść zastawkowych, poszerzenie wielkich naczyń lub nieprawidłowo duże i szybkie przepływy warunkują zaburzony ( turbulentny ) charakter przepływu. taki jest w uproszczeniu mechanizm powstawania szmerów sercowych. głośność szmerów opisywana jest za..

Co to może być??

.. ...szpitala.Okazało się ,że ma zwężenie tętnic szyjnych i to było chwilowe niedokrwienie.Mają mu zakładać stenty,by rozszerzyć naczynia.Nie wiem czy to samo jest u ciebie,bo jesteś młoda,a to starszy człowiek,niemniej sytuacja była identyczna.Czy masz dobry cholesterol? jutro będę mieć..

Stenty metalowe

Stenty metalowe

.. Zwężenie naczyń wieńcowych, powodowane najczęściej przez blaszkę miażdżycową, prowadzi do wystąpienia dławicy piersiowej albo do ostrego zespołu wieńcowego - zawału serca. Dlatego też celem leczenia jest przywrócenie prawidłowego przepływu krwi przez zajęte naczynia, a w przypadku nieistotnych zwężeń -..

Angioplastyka balonowa

Angioplastyka balonowa

.. ...zabiegu chirurgicznego. Zwężenie naczyń wieńcowych. Miażdżyca jest procesem dotyczącym wszystkich naczyń w organizmie, tak więc również naczyń wieńcowych. Powstawanie zwężeń związane jest z odkładaniem się nieprawidłowych związków na wewnętrznej powierzchni ściany naczyń, np...

Ocena rezerwy wieńcowej

Ocena rezerwy wieńcowej

.. ...na stwierdzeniu zmian zwężeniowych w tętnicach wieńcowych, oszacowania ich wielkości lub udowodnienie skurczu naczynia wieńcowego. Badaniem ostatecznym w diagnostyce jest koronarografia, jednak jest to badanie inwazyjne, dlatego też w pierwszej kolejności przeprowadzana jest selekcja..