Zwężenie tętnic szyjnych

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...prowadzi do istotnego zwężenia światła tętnicy, które uniemożliwia odpowiedni dopływ krwi do mózgu. Mózg to organ bardzo wrażliwy na niedokrwienie, stąd chorzy ze zważeniami tętnic szyjnych mogą cierpieć na zawroty głowy, utraty przytomności, z czasem także udary niedokrwienne mózgu...

Zwężenia tętnic szyjnych

.. ...niedokrwiennego mózgu. Zwężenie tętnic szyjnych operuje się, jeśli towarzyszą mu objawy i osiągnie minimum 70% światła tętnicy szyjnej, lub jeśli przekroczy 74% ( nawet bez objawów ). Możliwe jest leczenie wewnątrznaczyniowe, ale popularniejsza jest nadal metoda tradycyjna. W..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 3

.. ...jedna pani, ktora miała zwężenie tętnic szyjnych i to też powodowało omdlenia. Jeżeli chodzi o mnie to jest nieciekawie. Nie wychodze z domu, znajomi robia mi zakupy, nawet po domu nie powinnam chodzić, bo po kilku minutach mdleje, najgorzej jest wieczorem , kiedy organizm jest zmeczony..

Szumy uszne - pisk 24/7

.. ...* uszu * np z powodu zwężenia tętnic szyjnych( skrzepy wrodzone zwężenia ) co moze doprowadzić nawet do udaru mózgu, ale takie przyczyny są bardzo rzadkie i nie do konca świat medycyny jest pewien czy piski mogą być tym spowodowane.Czasem piski( ale chyba bardziej szum ) w uszach moze..

Co to może być??

.. ...szpitala.Okazało się ,że ma zwężenie tętnic szyjnych i to było chwilowe niedokrwienie.Mają mu zakładać stenty,by rozszerzyć naczynia.Nie wiem czy to samo jest u ciebie,bo jesteś młoda,a to starszy człowiek,niemniej sytuacja była identyczna.Czy masz dobry cholesterol? jutro będę mieć..