Zwężenie tętnicy szyjnej

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...prowadzi do istotnego zwężenia światła tętnicy, które uniemożliwia odpowiedni dopływ krwi do mózgu. Mózg to organ bardzo wrażliwy na niedokrwienie, stąd chorzy ze zważeniami tętnic szyjnych mogą cierpieć na zawroty głowy, utraty przytomności, z czasem także udary niedokrwienne mózgu...

Zwężenia tętnic szyjnych

.. Zwężenia tętnic szyjnych, doprowadzających krew do mózgu, jest jednym z możliwych powikłań uogólnionej miażdżycy naczyń. Objawy choroby zależne są od stopnia zwężenia. Mogą sprowadzać się do zawrotów i bólów głowy. Częste są także omdlenia, utraty przytomności, zaburzenia widzenia. Przy zwężeniach znacznego..

Wsteczna perfuzja mózgu

.. ...u niektórych osób ze zwężeniem tętnicy szyjnej. Oczywiście fundusz nie chce tego finansować. Ale może chodzi o coś innego... Pozdrawiam a może * wtórna * a nie * wsteczna * perfuzja mózgu - po udarze niedokrwiennym, kiedy po zatrzymaniu krążenia w tkance, jej martwicy - dochodzi do..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 3

.. ...jedna pani, ktora miała zwężenie tętnic szyjnych i to też powodowało omdlenia. Jeżeli chodzi o mnie to jest nieciekawie. Nie wychodze z domu, znajomi robia mi zakupy, nawet po domu nie powinnam chodzić, bo po kilku minutach mdleje, najgorzej jest wieczorem , kiedy organizm jest zmeczony..

Przewężenie tętnicy szyjnej

.. Syn ma zwężenie tętnicy szyjnej prawej( ma 48 a norma jest do 40 )ma częste bóle głowy,szum w uszach,mroczki przed oczami,oraz naczyniaka płata prawego ciemieniowego.Jak pytałam się o terminy w poradniach naczyniowych to jak tylko powiedziałam z czym jest to nikt nie chciał go przyjąć twierdząc że wymaga..

Szumy uszne - pisk 24/7

.. ...* uszu * np z powodu zwężenia tętnic szyjnych( skrzepy wrodzone zwężenia ) co moze doprowadzić nawet do udaru mózgu, ale takie przyczyny są bardzo rzadkie i nie do konca świat medycyny jest pewien czy piski mogą być tym spowodowane.Czasem piski( ale chyba bardziej szum ) w uszach moze..

Co to może być??

.. ...szpitala.Okazało się ,że ma zwężenie tętnic szyjnych i to było chwilowe niedokrwienie.Mają mu zakładać stenty,by rozszerzyć naczynia.Nie wiem czy to samo jest u ciebie,bo jesteś młoda,a to starszy człowiek,niemniej sytuacja była identyczna.Czy masz dobry cholesterol? jutro będę mieć..