Zwężenie żył

Serce trójprzedsionkowe

.. ...skorelowane jest z ubytkiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Leczenie serca trójprzedsionkowego. Operacja kardiochirurgiczna w przypadku, gdy stwierdza się objawy utrudnionego odpływu z żył płucnych...

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...podstaw choroby leży zwężenie lub zamknięcie światła naczynia przez tworzący się w nim zakrzep. Zakrzepica żył głębokich ( ZŻG ) polega na tworzeniu się skrzeplin w żyłach, które blokują przepływ krwi. Skrzeplina powstaje, gdy zwalnia się przepływ krwi, uszkodzone zostaje naczynie lub..

Serce a sterydy

.. ...miażdżycy ). Istnieje ryzyko zwężenia * światła * żył wieńcowych i przez to ryzyko zawału. Mogą też powodować zaburzenia rytmu serca bo silnie zaburzają gospodarkę mineralną odpowiedzialną za rytm bicia serca ( coś w ten deseń ).Nie jestem kardiologiem : ). Mogę sie trochę mylić( ale nie..

Stenty i cukrzyca

.. ...jeszcze jedna najgorsza - zwężenie w 90%. Ma mieć wstawione stenty czy coś takiego. Tata ma też cukrzycę i nie może się nadwyrężać fizzycznie bo boli Go w piersiach. Martwie się, czy teraz to bedzie bezpieczne, chodzi i o możliwość pęknięcia żyły lub zawał. Jeśli ktoś wie cokolwiek na..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...przedsionków może być zwężenie żył płucnych.Czy ktoś może udzielić mi informacji na ten temat,może odezwie się osoba, która doświadczyła takiego powikłania,jakie są objawy tego zwężenia i jakie jest potem leczenie. Proszę o odpowiedź. Doświadczyłem tylko zatorowości płucnej, ale chba nie..

Pulsowanie żył w szyi?

.. ...coś z tt szyjnymi - zwężenia zwapnienia, ucisk na nie? nie wiem nie jestem specem od tego a sama nie wiem co z tym zrobić. jak się tylko czegoś dowiem to dma znać pozdrawiam i uważaj na siebie i dzidziusia abisynka Mam takie same objawy co Karolina. Mam pulsowanie po prawej stronie szyi..

Uczucie ciążkich nóg i bóle mięśni

.. ..., ze nie ma zadnego skrzepu czy zwężenia i czy wystarczy zrobic USG tętnic , czy USG żył czy tego i tego ? czy wystarczy tylko przy pachwinie i kolanach czy wszystko pokolei ? z gory dzieki pozdrawiam..

Pieczenie i bóle w kltace piersiowej oraz wysokie ciśnienie

.. ...koronografię, gdzie zwężenie żył było w 80%. Regularnie zażywa leki jednak silne bóle i pieczenie w klatce pojawiają się w dalszym ciągu a przy tym b.wysokie ciśnienie. Proszę o poradę. a z jakich okolic ma byc kardiolog? mam namiary na dobrego kardiochirurga z ochojca w katowicach...

Przechodzony zawał serca

.. ...czy przyczyną nie było zwężenie, to badanie oceni czy i na ile jesteś zagrożona kolejnym zawałem. Badanie calcium score ( TK be zkontrastu ) również może pokazać stopień uwapnienia żył, ale jest drogie i niechętnie zlecane - nie wymaga hospitalizacji. Domagaj się sanatorium i..