Zwłóknienie

Przewlekła niewydolność serca

.. ...stanów zapalnych, zmian zwłóknieniowych. Odróżnienie niewydolności skurczowej od rozkurczowej nie jest możliwe na podstawie badania fizykalnego. Niewydolność skurczową może sugerować poszerzenie sylwetki serca, przesunięcie w lewo uderzenia koniuszkowego, szmer skurczowy względnej..

Zaciskające zapalenie osierdzia

.. ...chorobowy prowadzi to zwłóknienia i zwapnienia blaszek osierdzia. Blaszki worka osierdziowego grubieją, tracą swoją elastyczność. Sztywne osierdzie stanowi poważne utrudnienie dla napływu krwi z naczyń żylnych do serca ( powrót żylny ). Upośledzona jest relaksacja mięśnia sercowego,..

Sprężyste zwłóknienie wsierdzia

.. Sprężyste zwłóknienie wsierdzia występuje u niemowląt i małych dzieci, dotyczy wsierdzia - najbardziej wewnętrznej warstwy mięśnia sercowego. W przebiegu choroby wsierdzie ulega przebudowie. Miejsce włókien sprężystych zajmują kolagenowe i elastyczne. Całe wsierdzie grubieje i sztywnieje. Zmiany chorobowe..

Stłuszczenie wątroby

.. ...Z czasem dochodzi do zwłóknienia miąższy wątroby i do marskości tego narządu. Może również dojść do transformacji nowotworowej. Poza otyłością i towarzyszącymi jej zaburzeniami metabolicznymi, stłuszczenie wątroby może być spowodowane niektórymi lekami ( np. amiodaron, diltiazem, sterydy..

Echo serca - Str. 4

.. ...). Zastawka mitralna:zwłóknienia przedniego płatka,Vmax0.9/0,8m/sek,IM( + ) Zastawka aortalna:drobne brzeżne zwłóknienia płatków,Vmax 1,3m/sek,f.zw nb Zastawka trójdzielna:Vmax 0,6m/sek,IT( + ) Zastawka pnia płucnego:Vmax 0,85 m/sek,f.zw.nb Bez skrzeplin w jamach serca. Osierdzie bez..

Echo serca - Str. 8

.. ...Z. aortalna: brzeżne zwłóknienia płatków pierścienia Z. trójdzielna : bez zmian org Z. płucna: bez zmian Rzeczywiście ma migotanie przedsionków. Koronarografię miała rok temu po zawale, wiem że założyli jej jeden stand. Pani Izo, jakie powikłanie ma Pani na myśli , które mogłoby..

Echo serca - Str. 18

.. ...- niewielkie brzeżne zwłóknienia płatków z dobrą ruchomością, graniczne prędkości przepływu krwi, widoczna umiarkowana fala zwrotna ( +/+++ ) Zastawka trójdzielna ( TV ) o morfologii prawidłowej, widoczna mała fala zwrotna ( +/+++ ) Zastawka płucna ( PV ) o morfologii prawidłowej, bez..

Echo serca - Str. 33

.. ...Zastawka aortalnaAV drobne zwłóknienia płatków - bez zaburzeń przepływu Zastawka trójdzielna TV bez zmian morfologicznych umiarkowana [+++] fala zwrotna Zastawka płucna PV bez zmian morfologicznych i bez zaburzeń przepływu Kurczliwość - bez zaburzeń kurczliwości EF62% INNE - Podwyższone..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...przeszczep serca..gdyż zwłóknienie serca jest zbyt duże i niestety przez ostatnie 2 miesiące nie zaszła żadna poprawa( brat bierze, BETALOK ZOK 50ml, captopril, furosemidum, spironol ). Wczoraj dowiedziałam się że jest jeszcze szansa wszczepienia mu rozrusznika w Zabrzu ale to sie okaże..

Niedoczynność tarczycy - Str. 2

.. ...teraz? Dodam że mam małe zwłóknienia w tarczycy... nie wiem skąd, nigdy sie nie leczyłam na tarczycę. Ile czasu zajmuje ustabilizowanie hormonów? Czy wrócę do swojej wagi? Dodam że prowadzę aktywny tryb życia - studiuję, trenuję, dużo się ruszam.. i zaczyna mi brakować chęci i przede..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 151

.. ...ednokrynologa bo mam jakieś zwłóknienia i podwyższoną echogeniczność miąższu, a tarczyca jest podobno zbyt mała. Mam też dodatkowo uczucie kulki w gardle, więc z tym wysyłają mnie też do laryngologa. Dzieki za odpowiedz Martyna27.Zrobię sobie to badanie USG tarczycy. witam wszystkich..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...badaniach echo ok 30 - 55, zwłóknienie mięśnia sercowego ( 8% ), podczas testu wysiłkowego skok ciśnienia z wyższego na niższe ciągnący za sobą w konsekwencji zawroty głowy, a dalej nawet utratę przytomności, którą już kiedyś miałem w przeszłości. Cóż, o ile do niedawna uprawiałem..

Czy to jeszcze nerwica?

.. ...którego zwieńczeniem są zwłóknienia. Pewnie też, moje zwiotczałe ( faflate )zastawki w jakimś momencie zaczną przepuszczać, ale czy ja się na tym znam?. Jeśli chodzi o procesy zapalne, to troszkę ich posiadam w tzw. przewlekłości ( alergiczne zapalenie oskrzeli,limfocytarne zapalenie..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...zastawki mitralnej ( zwłóknienie płatków ) na ++. Nie wiem kompletnie o co chodzi... Lekarze mówią że to małą wada i nie ma się czym przejmować ale ja jednak sie boję zwłaszcza że są okresy kiedy dokucza mi silny kłujący ból i ciężkość w okolicy serca. Biorę tylko Propranolol który..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...ale on powiedział, że zwłóknienie zastawki mitr. to nic wielkiego i żebym się tym nie przejmowała, bo chora na serce nie mogę być biorąc pod uwagę mój wiek - 22 lata ( Ps. choć w mojej rodzinie 2 osoby chorują na serce ) Proszę napisać co Pani o tym myśli, czy wyniki są dobre i..

Ucisk, gula w gardle - Str. 8

.. ...nerwicę. Mam niby jakieś zwłóknienia tarczycy i podwyższoną echogeniczność miąższu, a sama tarczyca jest podobno zbyt mała. Dostałam skierowenie od właśnie tego lekarza do endokrynologa i laryngologa, póki co. Mam pracę, która jest dość stresująca, a najgorsze jest to, że wymagają..

Potrzebny kardiochirurg

.. ...płuca nie pojawiają się zwłóknienia. Mamie skacze ciśnienie. Serce jest bardzo słabe i nie wytrzymuje takiego obciążenia. Dodatkowo osierdzie wypełnione jest płynem. Mama musi zostać szybko zoperowana. Nie stać nas jednak na operacje w prywatnej klinice. Czy jest ktoś kto mógłby mi..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 13

.. ...uboczne. Najpoważniejsze to zwłóknienie płuc i nadczynność tarczycy.Po stwierdzeniu nadczynności zaczęł się prawdziwe kłopoty, bo nie wiadomo było czy migotanie jest jeszcze * stare * czy już wywołane nowym czynnikiem - tarczycą. Więc endokrynolog i duże dawki Thyrozolu. W tym czasie..

Mocny siniak na nodze

.. ...się : - ) ta gulka to zwłóknienie - siniak to wynaczynienie krwi śródtkankowe - to powoduje rozepchanie tkanek - a gulka moze być albo zwłóknieniem, albo zbiorniczkiem wynaczynnionej krwi. gdyby Cię to zaczęło boleć, skóra stała się bolesna, dołaczył wzrost temperatury ciała - zgłoś się..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 4

.. ...zostały mi tylko jakies zwłóknienia a platu tarczycowego jest niwiele .moja mame diagnozowali 5 lat badania za kazdym razem ksiązkowe i jak poszło to w momencie dostała wode do worka osierdziowego i ledwo ją odratowali i wtedy sie obudzili że to niedoczynnośc tarczycy .lekarz sie..

Analiza wyników badania serca

.. ...Zastawka aortalna AV drobne zwłóknienia płatków - bez zaburzeń przepływu.Zastawka trójdzielna TV bez zmian morfologicznych umiarkowana [+++]fala zwrotna.Zastawka płucna PV bez zmian morfologicznych i bez zaburzeń przepływu Kurczliwość bez zaburzeń kurczliwości,EF 62% Inne - podwyższone..

Po zapaleniu mięsnia sercowego

.. ...sercowego i osierdzia. ale zwłóknienie zwykle występuje także z wiekiem. Jednak stany zapalne głównie wpływają na zwłóknienie tkanek, co było w moim przypadku. Myślę, że nerwica dodatkowo obciąża serce. Jednak zmęczenie i nadpobudliwość serca ( jak na wiek ) jest zbyt duża. Ponawiam..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...komory. EF - ok. 30/min. Zwłóknienia na pr. ZM i Ao MVP f.zw. IV. AoV - f.zwr. I, TV - f.zwr. II , SPAP - 70 mmMg, wn.: Zaawansowana niedomykalność mitralna z ogromnym uszkodzeniem funkcji lewej komory. Wtórne nadciśnienie w krążeniu płucnym. Czytając Jego kartę informacyjną wiem, że..

Interpretacja wyników echa serca

.. ...niejednorodne płatki ; drone zwłóknienia płatków ; cechy niestabilności obu płatków ( prolapsus anterioris ). Zastawka trójdzielna : wiotkie płatki, uginające sie. Zastawkaaortalna : bz. Doppler : fala zwrotna mitralna - Ist. Pole mitralne - 3,3cm( kwadratowego ). Gradient mitralny max -..

Jakie metdoy leczenia? cordarone lub ablacja?

.. ...Masz szansę na liczne zwłóknienia / zwłaszcza płuc/ i prawie bankową pokordaronową nadczynność tarczycy. Cordarone ma piekielną dawkę jodu, który przy dłuższym braniu kumuluje sie w organiżmie i powoduje nadczynnośc. Ta z kolei wywołuje /oprócz innych sensacji/ migotanie. I tak..

Skurcze dodatkowe gromadne - Str. 2

.. ...mikro zbliznowaceń, zwłóknienia tkanek , czy każdy jeden kardiomiocyt przewodzi tak jak powinien : ) biopsja - której w 99,9% i tak się nie robi , też jest niediagnostyczna - bo przecież nie wiadomo, w którym fragmencie serca zmiany są - jeśli są ... najczesciej zap.m.sercowego wychodzi..

Medycyna komórkowa a arytmia serca

.. ...który może spowodować zwłóknienie płuc lub nadczynność tarczycy ( u mojej mamy na szczęście nadczynność tarczycy - relatywnie łatwe do opanowania ). W tej chwili nie ma żadnych objawów arytmii i powoli udaje się usuwać efekty uboczne leków ale tylko dzięki naturalnym suplementom..

Badanie usg - serduszko

.. ...wyszło że dziecko ma zwłóknienie nici ścięgnistych. Dokładnie opisane jest tak:FHR 158/min.Czynność serca miarowa.Serce czterojamowe, prawidłowo położone w klatce piersiowej. Serce prawidłowej wielkości.Odejścia dużych naczyń prawidłowe.W prawej komorze widoczny obszar hyperechogenny..

Echo serca

.. ...zastawka aortalna - drobne zwłóknienie płatków zastawka trójdzielna - fala zwrotna +/++z prawidłowym RvSP osierdzie - bez cech płynu w osierdziu Kurczliwość - upośledzona relaksacja mięśnia j komory hipokineza lewejmięśnia lewej komory Frakcja wyrzutowa42% masa mięśnialewej komory304,7g..

Wynik z prześwietlenia płuc

.. ...przyśrodkowo smugowate zrosty i zwłóknienia pozapalne. W przedłużeniu dolnym biegunów wnęk widoczne są pasmowate i siateczkowe zagęszczenia. Najpewniej zmian około oskrzelowych przewlekłych i pozapalnych. Rysunek siateczkowy podścieliska nieco wzmożony. Co to znaczy, czy jest źle? takie..

Umiarkowana stenoza zastawki aortalnej a sport

.. ...Niewielkie, brzeżne zwłóknienia w płatkach zastawki aortalnej - w projekcji SAX dwupłatkowa zastawka aortalna - złożona wada aortalna w postaci umiarkowanej stenozy lewego ujścia tęniczego oraz łagodnej niedomykalności aortalnej. Zwłóknienia w płatkach zastawki mitralnej. Osierdzie bez..

Prosze zinterpretowac

.. ...poniewaz rozpoznano: zwłóknienia na jednym z płatków półksiężycowatych aorty ze śladową falą zwrotną. Ludzie, dlaczego nie spytacie lekarza tylko chcecie interpretacji na forum ? A co tu interpretować ? Napisane co wykryto, trzeba iść do kardiologa i niech on inetrepretuje i leczy jeśli..