Zwolnienie z

Układ przewodzący serca (układ bodźcotwórczy serca)

.. ...przywspółczulnego objawia się zwolnieniem akcji serca - działanie hamujące na węzeł zatokowo - przedsionkowy. Fala pobudzenia, która powstaje w tym węźle nie jest rejestrowana w EKG do chwili wyjścia poza jego obręb. Bodziec elektryczny opuszczając węzeł zatokowo - przedsionkowy ( SA )..

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...antyarytmicznych powodujących zwolnienie repolaryzacji i leków antydepresyjnych ( trójpierścieniowych ) może być przyczyną wydłużonego odstępu QT. Występowanie wydłużonego QT zwiększa częstość występowania torsade de pointes ( wielokształtny częstoskurcz komorowy ), który może prowadzić..

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...jest prekursorem LDL, zwolnienie spoczynkowej i wysiłkowej czynności serca i wzrost odporności na sytuacje stresowe; spadek zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen; zwiększenie ukrwienia serca i rozwój krążenia obocznego; Wszystkie informacje zawarte w powyższym artykule mają jedynie..

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

.. ...- a co za tym idzie zwolnienie przewodnictwa przedsionkowo - komorowego i zmniejszenie oporu naczyń obwodowych. Zmniejszenie pracy mięśnia sercowego i oporu obwodowego obniża zapotrzebowanie serca na tlen. Antagoniści receptorów wapniowych działają rozkurczająco na mięśniówkę gładką..

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...choroby wieńcowej ( zwolnienie rytmu serca wiąże się ze zmniejszeniem zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen ), nadciśnienia tętniczego ( zmniejszenie częstości pracy serca oraz poprzez hamujący wpływ na okład renina - angitensyna - alodsteron ), także w niektórych zaburzeniach rytmu..

Blok przedsionkowo-komorowy

.. ...przy bradykardii, czyli zwolnieniu rytmu serca poniżej 60 uderzeń na minutę ). Blok pierwszego stopnia zwykle nie wymaga leczenia. Blok przedsionkowo - komorowy drugiego stopnia występuje w dwóch odmianach. Jeśli czas przewodzenia wydłuża się przy każdym kolejnym pobudzeniu, aż w końcu..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...charakterze bradykardii ( zwolnienie rytmu serca ), często z towarzyszącymi zaburzeniami przewodzenia w niższych piętrach układu bodźcoprzewodzącego. Zespół tachy - brady jest konsekwencją uszkodzenia węzła zatokowego, najczęściej na tle chorobowym ( miażdżyca, kardiomiopatie, choroby..

Zespół wazowagalny

.. ...zespół wazowagalny ) oraz zwolnienie czynności serca. Na chwile przed omdleniem mogą wystąpić objawy zapowiadające w postaci zawrotów głowy, nudności, zaburzeń widzenia czy drętwienia kończyn. Przytomność wraca samoistnie. Leczenie zwykle ogranicza się do unikania sytuacji wyzwalających..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...( unieruchomienie ). Zwolnienie przypływu krwi sprzyja powstawaniu skrzeplin i rozwoju zakrzepicy żył głębokich. W wymienionych stanach należy więc zawsze rozważyć profilaktykę choroby zakrzepowo - zatorowej. Inne czynniki, które zwiększają krzepliwość krwi, to palenie papierosów,..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...zmniejszają ryzyko powstawania skrzeplin ) oraz preparaty z grupy statyn. Statyny nie tylko obniżają poziom cholesterolu, ale także stabilizują blaszkę miażdżycową, pośrednio wpływając na zwolnienie jej wzrostu...

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...objawy. Bradykardia, czyli zwolnienie rytmu serca poniżej 60 na minutę jest zjawiskiem znacznie rzadszym. Jeśli występuje, jest zwykle efektem odruchu ortostatycznego lub wynika z ucisku ciężarnej macicy na żyłę główną dolną ( główna żyła zbierająca krew z kończyn dolnych, miednicy i..

Propranolol

.. ...zwolnienie rytmu serca, zwolnienie szybkości przewodzenia w układzie bodźcotwórczym serca ( głównie w węźle przedsionkowo - komorowym ) oraz zmniejszenie siły skurczu mięśnia sercowego. Sumaryczny efekt, w zestawieniu z hamowaniem wydzielania reniny w nerkach, to obniżenie ciśnienia..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...działaniem digoksyny jest zwolnienie rytmu serca ( poprzez pobudzenie aktywności nerwu błędnego ). Digoksynę stosuje się zwykle u chorych z ciężką niewydolnością serca, szczególnie jeśli współistnieją zaburzenia rytmu ( migotanie lub trzepotania przedsionków ). Lek należy dawkować ściśle..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...nagłego przyśpieszenia lub zwolnienia jego rytmu. Do arytmii doprowadzić mogą m.in. zapalenie mięśnia sercowego, wady zastawkowe, zawał, niewydolność krążenia, zaburzenia gospodarki mineralnej, nadczynność tarczycy, ale też niektóre leki oraz wzmożone napięcie nerwowe wywołane stresem...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...czesciowa ablacja ) jest zwolnienie przewodzenia impulsku elektrycznego przez drogę dodatkową ( czyli wydłużenia czasu przewodzenia ). W bardzo rzadkivch sytuacjach może to ułatwić a nie utrudnić indukowanie czestoskurczu. Na ogól czestoskurcz wywołać po takiej ablacji jest istotnie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...jestem od 2 tygodni na zwolnieniu lekarskim i dużo odpoczywam w domu. Te * ataki * mam o różnych porach dnia i dostanę np. leżąc na łóżku i oglądając tv. Czasem jest tak jakby ktoś ściskał mnie za serce i przy tym nie mogę oddychać, innym razem jakby serce chciało wyskoczyć i mnie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 52

.. ...do 155/min. W okresie zwolnienia rytmu obraz wędrowania rozrusznika w obrębie węzła zatokowego przechodzący w godzinach nocnych w rytm dolnoprzedsionkowy ( czas P`Q 0,12sek. ) W okresie rytmu przedsionkowego rejesestrowano pojedyncze epizody bloku A - V II st * typ Mobitz II 2:1. Wizytę..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 61

.. ...Cały czas jestem na zwolnieniu od 23.02.. Może to zwolnienie powoduje u mnie spowolnienie. Nie mam wewnętrznego powera. Jestem ociężała i obolała. Od wczoraj pobolewa mnie noga w którą się wkuwano 7 razy tyle mam dziur może dziurek.Zaczynam się denerwować choć nie wiem po co? Noga może..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...troche kuleje i mam zwolnienie z wf, krwiaka mam nawet sporego: ) ciekawe na kiedy wyznaczą mi kolejny zabieg ;| pozdrawiam. Ja zabieg przeszłam dużo łagodniej niż Ty . Nie miałam żadnej * koszulki * , ale myśle że to indywidualna sprawa.Ja miałam tylko bardzo mocno zabandażowane udo .W..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 29

.. ...gdzybys zalatwila sobie zwolnienie z w - f i poszla do jakiegos kardiologa Po przeczytaniu niektorych historii wlosy mi sie na glowie jeza! To jest zabieg ktorych w kazdym specjalistycznym szpitalu wykonuja kilka albo i kilkanascie dziennie! Gdy mialam 17 lat pojawily sie czestoskurcze,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 30

.. ...dobrze pamietam ) na zwolnienie akcji serca... ale nigdy nie mialam zadnych dusznosci ani boli w klatce... W kazdym razie jestem zdania ze kazdy indywidualnie powinien sie dowiedziec wszystkich szczegolow od swojego kardiologa, bo tylko on wie najlepiej co dzieje sie w twoim serduszku....

Częstoskurcz - ablacja - Str. 67

.. ...super i nawet przerywam zwolnienie by w poniedziałek( 9ta doba od zabiegu ) wrócic do pracy. W końcu nie jest męcząca - tylko biurko, komputer i telefon. Życzę CI wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia - tej bez niepokoju zwariowanego serca. Wszystkim oczekującym na zabieg..

Echo serca - Str. 9

.. ...wyjasnienie Być moze takie zwolnienia rytmu powodują gorsze ukrwienie serca i stąd bol ,ale to pomozę wyjaśnić kardiolog Pozdrawiam Widzę, że dużo ludzi tutaj ze swoimi dolegliwościami i wynikami Echa się wypowiada, więc ja też sobie pozwolę... Łuk Ao lewostronny, w Ao Adb przepływ..

Echo serca - Str. 18

.. ...większa uwagę. Takie zwolnienie serducha mam czasami jak bardzo sie zdenerwuje albo ogarnia mnie jakieś przerazenie, to wtedy tez na chiwile tak bardzo zwalnia. I nie wiem czy mam się czym martwić czy to normalne??? Proszę o pomoc. witam mam problem...wczoraj byłam z dzieckiem na ekg i..

Echo serca - Str. 19

.. ...zwolnienie serducha mam czasami jak bardzo sie zdenerwuje albo ogarnia mnie jakieś przerazenie, to wtedy tez na chiwile tak bardzo zwalnia. I nie wiem czy mam się czym martwić czy to normalne??? Proszę o pomoc...

Echo serca - Str. 52

.. ...– następstwo zwolnienia lub przerwania przewodzenia w lewej odnodze pęczka Hisa. Brak synchronizacji w pracy komór może powodować lub pogłebiać już istniejącą niewydolność serca. Blok odnogi może również przejść w całkowity blok przedsionkowo - komorowy. Pozdrawiam sandra806,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...Zaczynam kombinować zwolnieniami lekarskimi bo objawy arytmii są mi uprzykszeniem w pracy. Nie wiem do czego takie uniki mnie doprowadzą, ale boję się na przekór wszystkiemu iść naprzód , chociaż wiem, że jest to jedyna droga do zdrowia - IGNORACJA OBJAWóW. czesc! mam dobra przyjaciolke..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...naczyń krwionośnych, zwolnienie rytmu pracy własnego organizmu i skutecznie odcinającej dopływ do organizmu bodźców z zewnątrz. Schultz proponuje cztery postawy ciała: wykonywanie ćwiczeń w pozycji leżącej, półsiedzącej w fotelu, siedzącej ( tzw. pozycji dorożkarza ) lub wykonywanie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 69

.. ...funkcjonowac przebywalam na zwolnieniach, doszlo do tego ze nie moglam nigdzie sie ruszyc bo myslalam ze zaraz zemdleje no i te dusznosci kolatanie serca nadcisnienie 200/120 w wieku 30 lat co bylo niedopomyslenia,trwalo to okolo 13 lat i wspomniana serdeczna kolezanka byla pielegniarka..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 72

.. ...akurat siedzę w domku na zwolnieniu,ponieważ jestem w ciązy i już odbija się ,to na mnie.Za duzo wolnego czasu...poprostu...i kupa niepotrzebnych przemyśleń.Będąc w szpitalu ( wylądowałam tam własnie przez nerwicę ale powodem dla którego również się tam znalazłam był brak potasu w..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...szpitalu, jak dlugo bede na zwolnieniu lekarskim, czy po operacji bardzo boli? Bede wdzieczna za informacje, srdecznie pozdrawiam Witam Jesteśmy pacjentami z trombofilią i redagujemy stronę internetową dotyczącą choroby zakrzepową - zatorowej. Interesuje mnie tematyka poruszana na tym..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...nauczyciel karze mi przynieść zwolnienie lekarskie. Tylko że ja lubie sport i chcę ćwiczyć poprostu czasami nie dam rady wykonać pewnych ćwiczeń z powodu bółu jak to wytłumaczyć nauczycielowi? :/ Witajcie. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi tutaj na forum wydaje mi sie ze troche za..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...trymestr ciąży byłam na zwolnieniu ponieważ do pracy musiałam dojeżdżać zatłoczonym tramwajem a w Polsce coraz mniej jest dżentelmenów, którzy ustępują miejsca ciężarnej. Pozdrawiam Witam, Dorotka dzięki za odpowiedź. Byłam dziś u kardiolog, która stwierdziła, że ta wada w porodzie nie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...wyszły bardzo źle. Odrazu zwolnienie lekarskie do końca ciązy. Z miesiąca na miesiąc było gorzej. Garść witamin. I co najlepsze, mimo brania dodatkowo Potasu Magnezu. Wszystkie elektrolity na min. Wzmożona Tachykardia. Pod koniec ciązy musiałam brać Isoptin. Od momentu urodzenia dziecka..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...i wolną akcją serca. Zwolnienie akcji serca betablokerem często zwiększa liczbę * potknięć * , nie jest to dobry lek dla takich osób. Arytmię serca np. komorową po wizycie u lekarza można dość skutecznie zminimalizować lekiem Cordarone 20 mg, ale tylko wówczas można go zastosować, kiedy..

Duży puls - Str. 2

.. ...może miesięcy, tygodni. Zwolnienie czynności serca poniżej 60 uderzeń na minutę uważane jest za bradykardię, ale są oczywiście wachania osobnicze i jesli u kogoś niewiele przekracza dolną granicę nie ma się co przejmować, warto jednak to zbadać Holterem u kardiologa aby to potwierdzic..

Kardiolog z sercem w Szczecinie - Str. 2

.. ...coś nie tak.Wyszły mi zwolnienia przyspieszenia ,skurcze komorowe i nad komorowe ,jedna przerwa w biciu.Zniechęcona jestem trochę ankońską,bo cały czas nie jest tak jak być powinno.Ponadto kontakt z lekarzami robiącymi ablacje prawie niemożliwy,bo jeden przyjezdny,drugi Rosepara chyba..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...męczliwością a jednak ma zwolnienie z zajęć WF. Wyraźnie nam podkreaślno, ze zarówno teraz jak i w przyszłości musiunikać dużego wysiłku fizycznego. No i profilaktyka IZW konieczna przy wadach zastawkowych. Rozeznaj sie przy kontroli. Lepiej dmuchać na zimne. Ciekawe co piszesz o swoich..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...wówczas poprosić siostrę o zwolnienie przepływu z kroplówki. Bardzo ważne jest, aby nie zginąć nogi, w która wykonane było wkłucie. Najbezpieczniej jest leżeć na wznak i nie siadać, oraz nie zginąć tej nogi przez okres od 12 - 22godzin ( w zależności od rodzaju wkłucia lekarz może..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...fakt, że po tygodniowym zwolnieniu powinnam nadal się oszczędać, a chyba nie będzie mi dane... Dzieki Joanno za odpowiedz... prawde powiedziawszy zaczelam juz watpic, ze ktokolwiek sie z tym panem spotkal... nigdzie w internecie nie moglam znalezc informacji na jego temat... Trafilam na..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 14

.. ...długo trzeba pozostać na zwolnieniu lekarskim po opuszczeniu szpitala pozdrawia Czy ktos mial ablacje z powodu migotania komor lub czestoskorczu komorowego.bardzo bym prosil o jakies informacje,pozdrawiam. siostra miała migotanie komór i czeka na wszczepienie kardiowertera a co jest u..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 16

.. ...zniesc. Mam miesiac zwolnienia i mam nadzieje, ze do jego konca wszystko bedzie juz dobrze. Polecam CK, warunki przednie, bo to prywatna klinika, obsluga luksusowa, co ogolnie pomaga przetrwac. Oczywiscie zabieg jest refundowany. Sam zabieg da sie zniesc, chociaz balam sie niemozliwie,..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...pracy ale na razie sobie tego nie wyobrażamy. Czuje się nie najlepiej - mocno dokuczają mu dolegliwości żołądkowe. Ostatnio był epizod z obrzękami. Często ma duszności,zawroty głowy, robi mu się słabo...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...Ja obecnie jestem na zwolnieniu już drugi miesiąc,a stwierdzono u mnie kardiomiopatię półtora roku temu.Jak wcześniej wspominałam mam już maksymalne dawki leków. i nie ma poprawy.Lekarz chce mnie kierować na rentę.Jutro mam wizytę i boje,że znów będzie dalejL4.Chociaż prawdę mówiąc..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...bedzie dalej......... pozdrawiam wszystkich oczywiscie nie napisalam jakiej zastawki - mitralnej...czy ktos moze mi napisac jak ta choroba przebiega i czego mozemy sie po niej spodziewac..dziekuje : )..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...szpitalu i nie zbędnym zwolnieniu lekarskim( 3 miesiące )wróciłem do pracy też jako kierowca ciężarówki,ale po dwóch latach pracy zdarzyło mi się zasłabnąć za kółkiem.Lekarze stwierdzili ( i dziś z po czasie,mając 50 lat sądzę ,że słusznie ) że konieczna jest renta.Obecnie od dwóch..

Po ablacji - Str. 4

.. ...lepiej.Teraz jednak jestem na zwolnieniu i nie wyobrażam sobie powrotu do pracy. Schody, stres, zmeczenie to dla mnie problem. Przed ablacja te 11 lat robiłam ptawie wszystko poza schylaniem sie bo wtedy mnie łapało teraz nie umiem sobie z tym radzić nie ma mowy o pracy. Liczę na leki...

Po ablacji - Str. 7

.. ...Jeszcze sobie siedzę na zwolnieniu, za chwilę dwa tygodniu urlopu i wyjazd na lubelszczyznę do rodzinki. Przyznaję, że samopoczucie mam pyszne po prostu: )Niby potknięcia jeszcze mam, ale jakby coraz mniej, tak mi się wydaje. Też palę niestety, ale sporo mniej niż przedtem, piwo też już..

Po ablacji - Str. 10

.. ...fizycznego.Jeszcze jestem na zwolnieniu ale za tydzień chcę wrócić do pracy bo nie wiem kiedy kolejna ablacja.Jak myślicie czy to dobry pomysł? żeby iść do pracy - jestem na zwolnieniu prawie 2 miesiące, myślę że szkoda marnować zwolnienia lepiej zostawić sobie na rekonwalescencję po..

Po ablacji - Str. 11

.. ...lekarzy, kiedy chciałam zwolnienie z wuefu szanowna pani kardiolog wyzwała mnie że moja choroba to nic takiego i wogle nie powinnam od niej żądac zwolnienia bo ludzie po zawałach pracuja a ja nie chce cwiczyc na wuefie! no i mysle ze ma racje bo sport duzo daje moj sasiad po bajpasach..

Propranolol - Str. 2

.. ...by wysiadla to lek na zwolnienie pracy serca glupie pytanie Witam!! Nie masz się co martwić bo ja własnie tak żaywam ten lek tylko w sytuacjach awaryjnych z powodu nadczynności tarczycy mam częstę kołatania serca i biorę go tylko wtedy kiedy stwierdzam że jest taka potrzeba 1 )Po co..

Ablacja

.. ...dostałam 2 tygodnie zwolnienia. Dużo spacerowałam, spędzałam czas na powietrzu robiąc sobie chile leniuszka. Niestety za szybko wróciłam do pracy, gdzie nerwy i stresy, ale przede wszystkim cały dzień siedzenia przed komputerem. Trzepnęło mnie troszkę i wylądowałam na zwolnieniu. Ale tak..

Ablacja - Str. 5

.. ...wyszłam do domu. Na zwolnieniu byłam trzy tygodnie, a póżniej do pracy. Gdybym była taka potrzeba poddałabym się jeszcze raz zablować : ) ). Ania Aniu mam pytanie ile żyłaś z arytmią i jakiego rodzaju miałaś czy komorową czy nadkomorową. Słyszałem, że jeden z rodzajów jest trudniejszy w..

Ablacja - Str. 7

.. ...wykancza ze jestem na zwolnieniu lekarskim a chce napisac ze nie czeka sie tam dlugo po konsultacji u prof.i chce jeszcze napisac ze badania tez bede miala u nich potrzebne przed ablacja bo w mojej miejscowosci nie chcieli mi dac na nie zgody i tez beda z funduszy tak to sie szybko..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...fizycznego ( całkowite zwolnienie z zajęc w - f ) lecz sama uprawiam sporty, tak żebym mogła ocenić własne możliwości ( tańcze, pływam, jezdze na rowerze, chodze na aerobik ) Co najważniejsze to unikanie stanów chorobowych i zapalnych. Trzeba dbać o uzębienie to bardzo ważne żeby raz na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 22

.. ...w domu i jest super zwolnienie mam do 9 listopada więc przedemną całe dwa tygodnie odpoczynku : ) z czego bardzo się cieszę. Co do zabiegu to dali mi znieczulenie w kręgosłup /strasznie nie przyjemne/ zrobili co trzeba po dwóch dniach wypuścili do domu a po 7 miałam się zgłosić na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 37

.. ...powinnac brac leki na zwolnienie pracy serca nie koniecznie blokery sa inne. Mnie lekarze tez olewali a ja glupia sie sluchalam i teraz mam za swoje.Problemy z kreg.mam od 12 lat,do tego doszlo serce i nadcisnienie,obecnie biore mnostwo lekow,na depresje i nerwice rowniez.Problemy z..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 41

.. ...alusiap promolan jest na zwolnienie akcji serca i na uspokojenie przepisywany, brac go możesz w sytuacjach, kiedy masz właśnie atak i kiedy serce zaczyna ci tłuc.pozdrawiam Pramolan jest lekiem który powoduje szybkie bicie serca .Uszkadza serce tak powiedział mi psychiatra /nawet kilku/..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 121

.. ...mozesz dostac leki na zwolnienie serdusza np.propranolol wogole nie szkodliwy lek a poczujesz sie lepiej bo serduszko zwolni.Wiem cos o tym bo biore leki ma cisnienie i serce ale duzo silniejsze wiec sie nie martw bedzie ok. Haj jestem Aneta weszłam przez przypadek na tą strone i własnie..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...dostalam łacznie miesiac zwolnienia. na ten czas sie uspokojilo ale po powrocie do pracy znow zaczelo sie to samo w niedziele przed praca prawie zemdlalam odrazu pojechalam na pogotowie treaz juz gdzie indziej moje cisnienie wyniosilo wtedy 186130 puls 131 zrobiono mi ekg na ktorym nic..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...można ubiegać się o zwolnienie ze służby wojskowej ? Dodam że mam 21 lat. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam. Witam ja rowniez mam peczek Hisa :P wczoraj lekarz mi to wykryl na EKG ale mam to juz od jakis 4 lat zyje mi sie z tym normalnie czasami dziwne bole w sercu, ale..

CK-MB - Str. 3

.. ...ekstrasystolię? Albo chociaz na zwolnienie akcji serca? w tej chwili biorę biosotal 40 2 razy dziennie preductal mr 2 razy dziennie aspirynĘ protect100 1 raz dziennie oraz kaldium 2 razy dziennie pozdrawiam no to chociaż tyle. msm nadzieję,ze po konsultacjach ze specjalistami nie będą Ci..

Betablokery a powolne tętno

.. ...blokerów jest właśnie zwolnienie akcji serca. Tętno jest w porządku do momentu kiedy pojawiają sie objawy tzn. zawroty głowy, omdlenia. Jesli blokery nie wygaszają skurczy dodatkowych to trzeba zmienic leczenie. betablokery powoduja mniejsze zapotrzebowanie serca na tlen za czym idzie..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...już miesiąc jest na zwolnieniu lekarskim. A specjaliści którzy badali męża nie poptrafili pomóc laryngolog,neurolog,kardiolog,pulmunolog,rodzinny / wszycscy badali i nic nie stwierdzili/ Proszę o udzielenie porady w jaki sposób można by powrócić do normalnego funkcjonowania. W dalszym..

Choroba serca czy panika?

.. ...ostatniej nie bylam na zwolnieniu wzielam tylko za pobyt w szpitalu i do pracy aby nie myslec Dana,jestem pelna podziwu dla ciebie.pozdrawiam. Z tego co piszesz wynika że to niestety jest w twojej głowie. Pisze niestety bo tego sie nie da tak łatwo wyleczyć. Nie masz żadnych objawów..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 7

.. ...przeciwwskazany wysiłek fizyczny( zwolnienie z zajęć w - fu konieczne;może wystąpić nagły zgon ), - oszczędzający tryb życia, - unikanie zbędnych emocji( stres ), - unikanie alkoholu. Do tego potrzebne jest zdrowe odżywianie i regularne kontrole u specjalistów np.stomatologa - jednym..

Zespół wazowagalny - Str. 2

.. ...stymulator chroni cię przez zwolnienie albo zatrzymaniem tetna a nie przed spadkiem RR ja nie mam stymulatora bo ja mam mega tachykardie prawie całą dobę - heh mój naturalny stymek ; ) . nawet jak zwania podczas stania do np ze 150/min do 90/min więc ma jeszcze co pikać ; ) tylko to..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...z Was dostal jakies zwolnienie z pracy i jesli tak to naki okres ?? bede wdzieczna za odpowiedzi... trzy dni masz pewne bo jak masz robiona z oddzialu to jednego przychodzisz drugiego dnia zabieg, a trzeciego wychodzisz a czy daja wiecej to zalezy od lekarza, ale to nie choroba tylko..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...rodzinnego a kolejne zwolnienia lekarskie mogą doprowadzić do utraty pracy. Gdzie mam szukać pomocy i ukojenia? Co mam zrobić kiedy nie mam wpływu na te objawy i na tą ciągłą * jazdę * Nikt nie potrafi mi powiedzieć co sie ze mną dzieje. Ja naprawdę nie potrafię tak żyć. Mam przecież..

Czy na pewno to nerwica? - Str. 2

.. ...sie nigdy i znowu mi worcily wszystkie objawy niedlugo hcyba wybiore sie do psychiatry a od listopada konczy m isie zwolnienie z wysylk ifizycznego i zaczene jakies sporty uprawiac zobaczymy jak pojdzie..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...jak częstoskurcze lub zwolnienie rytmu, skurcze dodatkowe, nadcisnienie - niemniej wyniki EKG mam ponoć idealne. Od jakiegoś czasu nurtuje mnie problem.Czy ktoś wie jaka jest róznica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych. Czytam posty tu zawarte i rozumiem że..

EKG i za każdym razem co innego wychodzi - Str. 2

.. ...powodu mozna dostac zwolnienie z w - f? marta0041, Dziecko, nie ma naprawdę powodu dla którego to samo pytanie zadajesz w dwóch różnych tematach. Jeśli chcesz mieć zwolnienie z w - fu to powiedz to lekarzowi wprost, ale sam ten wynik który pokazałaś nie jest dla mnie wystarczającym..

Dodatkowe skurcze - Str. 21

.. ...przyspieszenie , czasem zwolnienie bicia serca! Nigdy nie rozgraniczałam częstoskurczu i dodatkowych skurczów !Mogę więc powiedzieć ,że nie odczuwam ich inaczej !Na szczęście jeszcze nigdy nie byłam w szpitalu na * umiarawianiu * , więc myślę ,że w porównaniu z innymi osobami z tego..

Dodatkowe skurcze - Str. 54

.. ...się czujesz ...idż na zwolnienie i odpocznij plisss! witajcie wszyscy,do~panna~: co do wiadomosci o dodatkowych itp mnostwo jest tego w internecie,sporo w czytelniach i ksiegarniach a troche takze w bibliotekach: )niestety dla slabszych jednostek nie jest to dobra lektura bo choc..

Dodatkowe skurcze - Str. 68

.. ...pracuję. Raz tylko byłam na zwolnieniu, kiedy to wszystko się zaczynało. Odnosnie wypadania płatka, to troche dziwny ten kardilog, przezież kardilodzy ogólnie twierdzą ( przeważnie jak ktoś ma jakieś niemiłe objawy, że wypadanie płatka to żadna wada ). Sama to mam i nie jest to..

Dodatkowe skurcze - Str. 73

.. ...to mam byłam 5 dni na zwolnieniu - kiedy to sie u mnie zaczynało. witam, ~`Alicja~` jak tam po ablacji.Wablowali ci wszytsko.nie odczuwasz juz skurczy? Witam skurcze dodatkowe mam od 20 lat a mam 40.Pojawiły się przy porodzie.Do tego nerwica,wyniki są w normie.Brałam chyba już wszystkie..

Ablacja przy anomalii Ebsteina

.. ...komplikacji. 30 dni zwolnienia.Mam odstawione leki, jest brak dolegliwości i samopoczucie super. Jestem pełna uznania dla profesjonalizmu tego zespołu. Życzę Ci powodzenia. Cześć Magdo! Cieszę się bardzo że chociaż Ty jako jedna z nielicznych piszesz o zabiegu wykonanym pod kierunkiem Dr..

Co poradzić na arytmię?

.. ...przepisal mi bilocard na zwolnienie akcji serca,ale boje sie brac,poniewaz przeczytalem gdzies,ze odstawienie tego moze byc grozne dla zycia.Na razie lykam tylko magnez.Czy moze ktos z was mial takie dolegliwosci? Czy w/wym.wada zastawki mogla byc wrodzona,czy tez mogla nastapic z powodu..

Dr Czerwiński Katowice - Ochojec - Str. 2

.. ...ma doktor Czerwiński zwolnienie bo praktycznie on już nie przyjmował pacjętów od końca lipca bo tak miałam wizytę u niego umówioną i już go nie było mam pecha miala to być pierwsza wizyta po nieudanej ablapcji bo było zagrożenie mam prośbę jak by ktoś wiedział że zacznie przyjmować..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...i Asprocol. Dostałam zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego. Byłam pod stałą kontrolą Dziecięcej Poradni Kardiologicznej. W roku 1997, byłam trzykrotnie hospitalizowana: w lutym, październiku i listopadzie. Tym razem trafiłam do Kliniki Chorób Dzieci, Katedry Chorób Dzieci PAM w..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca isoptin w dawce 240 mg, ale nie bardzo pomaga, kardilog zastanawia się teraz nad zastosowaniem jakiegoś..

Szybkie tetno II

.. ...mieliscie/dostaliscie zwolnienie z pracy po szpitalu? Monia, ciesze sie, ze u Ciebie ok, i ze po prostu musisz kondycyjke podreperowac, i ze to nie byl napad, tylko normalny rytm zatokowy, i ze nie czeka Cie kolejny zabieg. mam nadzieje, ze sie cieszysz? Ja nie moge sie doczekac, kiedy..

Szybkie tetno II - Str. 2

.. ...wylądowałam na kolejnym zwolnieniu. Ablacje miałam 01 - 08 i wystraszyłam się strasznie, że coś jest nie tak. Zadzwoniłam do ablatora Czerwińskiego, ale kazała brać poprostu podwójną dawkę Betaloku, bo przeciew wszystko musi mieć czas na zagojenie. Kika - dzięki za info - muszę znależć..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...dzień do pracy i kolejne zwolnienie. Trzeba znależć najlepszy dla siebie sposób na dochodzenie do siebie: nie leżeć jak kłoda w wyrku, ale i nie szarżować. Monia - jak samopoczucie? Kika - ciągle trzymam kciuki. W temacie bólu pleców po zabiegu - w 100% podzielam zdanie kolegi, bo ja..

Szybkie tetno II - Str. 5

.. ...) teraz mam pare dni zwolnienia i staram sie relaksowac, i powoli rozruszac. Wyjezdzam na dzialke, bo tam bardzo dobrze sie relaksuje. Zreszta termin, ktory mi proponuja, jest dopiero za okolo pol roku. Z decyzja sie nie spiesze, bo i tak mam sie z moim doktorem ablatorem kontaktowac..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...a może nie. Dostałam zwolnienie z ćwiczeń wysiłkowych i żebym się nie przemęczała. Ja i tak zbytnio tego nie przestrzegam. Biegam jak szalona i bardzo szybko ;D ale rzeczywiście jak się zmęcze to mam czasami kołatanie serca aż zaczynam kasłać. Czasami nawet bez zmęczenia to mam. Jutro..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 2

.. ...tydzień jeszcze jestem na zwolnieniu, ale na pewno spedzę go aktywniej. Moim zdaniem tyle zwolnienia to w sam raz na dojćie do siebie. U mnie razem z zabiegiem będą to 3 tygodnie. Na temat możliwych skutków ubocznych jest sporo na forum. Przed zabiegiem trzeba podpisac zgode na zabieg po..

Koszmary napadów lęku sercowego

.. ...słychać szmery... Ale mam dla Ciebie małą rade: jak będziesz wiedział, żę komuś na Tobie zależy i chce być z Tobą niezależnie od jakichkolwiek przeszkód to od razu poczujesz się lepiej...naprawde!! Pa!..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...serca.Bez pauz * 2,0 sek.Bez zwolnien cz. serca * 45/min.Bez zaburzen przewodzenia A - V.Jeden epizod obnizenia odc.ST - T do max - 1.9mm o godz 6.31 w trakcie tachykardii 123/min - niemy klinicznie wizyta u kardiologa dopiero za 3 tygodnie,dziekuje z gory To nic poważnego, jest tylko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...zazywam Betaloc ZOK 50na zwolnienie akcji serca,przepisalmi to iternista,ktory nie widzi koniecznosci leczenia sie u kardiologa. Witaj!!!! oby dwie jestesmy z pewnoscia chore na nerwice!!! Ja jednak doszukuje sie w tym wszystkim istoty( przyczyny )tego zjawiska. Lęki mam tak silne ale są..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 6

.. ...napisz czy jesteś na zwolnieniu czy stan po tej ablacji pozwala iść odrazu do pracy?Jak masz gg i możesz to podaj mi nr. Pozdrawiam i życzę dużo dużo sił.Mariola. Cieszę się że zdecydowałaś się zrobić ze sobą porządek, jeśli chodzi o pójście do pracy zaraz po szpitalu to nie jest to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...Przyjmowałam atenolol ( lek na zwolnienie serca ) i wiele innych psychotropowych .Było mi jeszcze gorzej ...az wkoncu sie przełamałam i zaczełam działac na swoja ręke odstawilam leki i siegnełam po zioła >Picie ich systematycznie zmniejsza dolegliwości az prowadzi do całkowitego..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 29

.. ...z pracy( nawet dała zwolnienie ).Pomogło, tyle,że jak się dormicum skończyło to znowu nie mogłam spać, znowu byłam zmęczona. Później doszło mi kołatanie serca i duszności, a teraz to już mnie tak zwala z nóg, że muszę się położyć, nakryć kocykiem i przeczekać - co jak wiecie wcale nie..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...biore magnez mam też zwolnienie z zajeć w - f nie biore rzadnych lekarstw. dość czesto boli mnie mostek i mam zawroty głowy czasami też mam duszności. Zanim poszłam do kardiologa wiedziałam że mamm szmery sercowe!! wracaj szybko do zdrowia pozdro Witam mam male pytanie od jakis 6msc..

Migotanie przedsiomków - Str. 2

.. ...zabiegu dostalam 10 dni zwolnienia i wrocilam do pracy a prace mialam turnusowa bo od marca jestem na wczesniejszej emeryturze jak czytam wypowiedzi to nie wiem czy tak mocno maja zniszczone serca choroba czy wiekszosc przezywa zbyt mocno napewno jest to uciazliwe bo sama to..

Arytmia nadkomorowa z omdleniami

.. ...nic. Teraz jestem na zwolnieniu. Po świętach mam wizytę u neurologa. Przez te ataki czuję dyskomfort i przerażający strach. Trzymam kciuki i powodzenia w walce z zakręconym światem. Ania czytając twoją wypowiedz to tak jakbym wraszcie nie był sam.Wiesz niby sa bliscy dookoła i mnie..

MVP z niedomykalnością o widocznym znaczeniu homodynamicznym

.. ...ze jest to powód do zwolnienia z czynnej służby wojskowej. Trudno mówić raczej w przypadku tego schorzenia o przemijającym upośledzeniu ogólnego stanu zdrowia albo ostrych lub przewlekłych stanach chorobowych, które w okresie do 24 miesięcy od dnia badania rokują odzyskanie zdolności do..