Zwyrodnienia kręgosłupa

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...brać pod uwagę zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Dolegliwości bólowe mogą być związane również z opłucną. Zapalenie opłucnej w przebiegu zapalenie płuc ( same płuca nie bolą ) może objawiać się kłującym bólem w okolicy kątów żebrowych. Dolegliwościom bólowym zwykle towarzyszą objawy..

Osteofity

Osteofity

.. ...jedna z postaci zmian zwyrodnieniowych dotyczących najczęściej kręgosłupa, bocznych powierzchni kręgów. Osteofity mogą być przyczyną dolegliwości bólowych poprzez wywoływanie ucisku na nerwy. Sama ich obecność nie zwalnia jednak lekarza z poszukiwania innych możliwych przyczyn..

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...Dyskopatia szyjna, czyli zwyrodnienie krążków międzykręgowych szyjnego odcinka kręgosłupa, stanowi około 30% wszystkich dyskopatii. Przyczyną dyskopatii szyjnej jest zaburzenie składu chemicznego krążka, odwodnienie struktury nazywanej jądrem miażdżystym. Objawy dyskopatii szyjnej zależą..

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...zaburzenia czucia, są choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz dyskopatie. Potencjalnie banalną przyczyną występowania parestezji są zaburzenia elektrolitowe, szczególnie hipokaliemia i hipomagnezemia - w tym wypadku bardzo istotna jest jednak przyczyna wystąpienia tego typu zaburzeń. Mimo..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 18

.. ...p.doktora.Choruję na częstoskórcz i zwyrodnienie kręgosłupa co powoduje silny ból.Czy częstoskórcz wyklucza zastosowanie blokad przeciwbólowych? do Magdaleny:powiedz miał 16 jak miał ablacje czy był młodszy? Jak to zniósł,i czy to pomogło?nie wiem co prawda jakie miał wcześniej..

Echo serca - Str. 33

.. ...nefropatia miażdżycowa zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego stwierdzono:zastój wąrobowy,płucny,szybką niemiarową akcje serca,cechy niedotlenienia m.lewej komory,UKG - uogólniona hypokineza EF15%( to martwi mnie najbardziej,czy można podnieśc wynik lekami,albo rozrusznik?czy ojciec da rade..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...stwierdzoną dyskopatię i stany zwyrodnieniowe kręgów szyjnych nawet kardiolog mi powiedział że przyczyną organiczną mojej nerwicy jest kręgosłup i cóż z tego jak ja nadal się boję że to od serca .Zanudzam wszystkich i Was pewnie też , w pracy i w domu jak słyszą * zawał * to nikt nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 48

.. ...oczywiście ) mogą świadczyć o zwyrodnieniu kręgosłupa szyjnego, tym bardziej, że na rtg wyszło mi, że mam * pseudokifozę kręgu C * . Cokolwiek to znaczy, to chyba może wpływać na te drętwienia. No zobaczymy co będzie dalej. Narazie zawzięłam się na ten szereg badań i jak tylko Marcin..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 81

.. ...masaże i zabiegi bo mam zwyrodnienie kręgów piersiowych i co? i nic zero poprawy mam 32 lata a czuję się jak staruszka.... iwo mnie kiedyś lekarz przepisał MAJAMIL ,to też działa przeciwzapalnie i nawet ze wskazaniem na zapalenie stawów kręgosłupa i zespoły bólowe tkanek miękkich,chyba..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 88

.. ...tak jak i moje wskutek zwyrodnienia, które nazywa się skolioza czyli skrzywienie boczne kręgosłupa. Mi ulgę przynosi MAJAMIL, biorę go doraźnie w czasie bólu. Pomaga też fizykoterapia. Skolioza to lata pochylenia nad książkami, nad biurkiem. Nic za darmo. Znowu ten ton.........ups...

Nerwica? stwierdzono nerwicę wegetatywną ale nie miałam problemów

.. ...naopowiadał takich bzdur, zwyrodnienia kręgosłupa nigdy nie przejdą. Mogą jedynie nie dawać takich objawów jak teraz, ale trzeba się rehabilitować. Bo będzie jeszcze gorzej. Jak zwyrodnienie się pojawi to nie zniknie.Pozdrawiam musisz koniecznie zglosic sie do lekarza i zrobic ekg, a..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...tachykardia zatokowa, zwyrodnienie kręgosłupa, wskazana obserwacja neurologiczna w poradni padaczkowej. Czterech neurologów wykluczyło możliwość padaczki... Brałam leki na spowolnienie akcji serca i na rozrzedzenie krwi i... dalej sobie mdlałam, nie mogłam pracować karetki wywoziły mnie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 200

.. ...nerwica! Takie objawy daje zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego!!! Gorszy jest przepływ krwi do mózgu, co powoduje zawroty głowy, osłabienie, bezsenność i inne objawy podobne jak przy nerwicy. Niestety lekarze najchętniej wysyłają nas do psychiatry i faszerują lekami psychotropowymi zupełnie..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 5

.. ...głowy mogą być przyczyną zwyrodnienia kręgosłupa. niestety kręgosłup boli mnie jeszcze bardziej niż głowa więc już wogóle sobie nie radze...jestem zaniepokojona, bo jestem w grupie podwyższonego ryzyka jesli chodzi o nowotwory...gdzie sie skierować? z kim porozmawiać? kto może mi..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...może być spowodowany zwyrodnieniem odcinka szyjnego kręgosłupa lub też nieprawidłowym, nabytym ułożeniem kręgów szyjnych ( na skutek np. nieprawidłowej, permanentnej pozycji głowy, urazu; złego ułożenia głowy w trakcie snu przez wiele lat ), które uciskając na określone nerwy, czy nawet..

Dodatkowe skurcze - Str. 304

.. ...niewydolnośc serca astma zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa to częstoskurcze stały się nie do zniesienia ponieważ nie możesz podjąć jakiej kolwiek rehabilitacji.do tego jeszcze jesli trafisz na dobrego kardiologa ale w dzisiejszych czasach to jest bardzo trudne na nic nie mam sił arytmia..

Ból po prawej stronie, nasilający w pozycji leżące

.. ...wątroba, nerki albo zwyrodnienie kręgosłupa. Dzisiaj byłam na USG. Wynik jest dobry. Nie ma zmian w nerkach ani w wątrobie. Może więc to jest od kręgośłupa. Jutro idę z wynikami do lekarza i zobaczę co mi powie. wybite kręgi lub dysk, tam mi sie wydaje.. mam ten sam problem bola mnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 64

.. ...może być spowodowane zwyrodnieniem kręgosłupa piersiowego ale mnie się wydaje to mało prawdopodobne czy ktoś tak ma lub wie coś na ten temat ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Wojtek dzieki za te wypowiedz, ktora mnie podniosla na duchu, a dodam tylko ze podczas wysilku tylk opare razy..

Renta przy WPW i skierowaniu na ablację

.. ...stopień ( po lekach ) zwyrodnienia stawów i kręgosłupa. alergie na leki, i wiele wiele innych drobiazgów. no i jestem pod opieką onkologa ale na razie jest ok : ) . więć ogólnie całość składa się na to że jestem na rencie bo cały czas mdleję i nie od zaburzeń rytmu. nie mogę normalnie..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...dzwigania są zmiany zwyrodnieniowe i zwiotczenie mesni przykręgosłupowych.Neurolog powiedział że tylko ćwiczenia i naturalny kołnierz ochronny po wzmocnieniu tych że mięsni może przynieść ulge.Dodam tylko jeszcze ,że byłabym sie otruła psychotropami a kulka jast i niema zamiaru sobie..

Ucisk, gula w gardle - Str. 9

.. ...powoduje * gule * . Albo zwyrodnienie kręgosłupa powoduje ucisk na nerw, akurat w okolicy owej guli. I koło się zamyka. My się nakręcamy - skoro boli i przeszkadza, to musi tam być GUZ. Odwiedzamy wszystkich możliwych specjalistów, czytamy w internecie i nakręcamy się jeszcze bardziej...

Zwolniona akcja serca, dreszcze, cała się trzęsłam

.. ...miesiąc. Pierwsza diagnoza zwyrodnienie odcinka szyjnego kręgosłupa, wynik prześwietlenia wyklucza diagnozę, następnie ekg, morfologia, ob, cukier, sód, potas itp. wyniki w normie, druga diagnoza tarczyca w środę idę odebrać wyniki. Ciekawa jestem co będzie dalej. to sa tylko wasze..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...obnizony gdzies tam zwyrodnienia ( EKG spoczynowe rowniez ale na nim nic nie widac i wszystko w normie ). po kilku dniach i lekach przeciwbolowych ustapil ale teraz znowu ( 2 miesiace ) sie nasilil - caly tydzien juz boli do tego lekko mdli. Boli zazwyczaj punktowo w srodkowej czesci..

Mrowienie i drętwienie lewej ręki

.. ...to spowodowane albo zwyrodnieniem kręgosłupa szyjnego ( okolice 5 kręgu szyjnego ) , albo ucisk na splot ramienny np poprzez pierwsze żebro( w przypadku części podobojczykowej splotu ), co powoduje drażnienie nerwów odchodzących od splotu , a są to główne nerwy zaopatrujące kończynę( aż..

Ból i drętwienie szyi po nagłym jej ruchu

.. ...bóle, okazało się że mam zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego i przepuklinę jądra miazdżystego które wywoływały podobne bóle.Na pocieszenie powiem że bol po 2letnim braniu leków minał.Pozdrawiam Witam, Zgadzam się z odpowiedzią Janki, objawy wskazują na zwyrodnienie kręgów kręgosłupa..

Słabe ręce, szczególnie po rannym wstaniu

.. ...ciśnienie,anemia a ja mam zwyrodnienie karku szyjnego i rehabilitant mówi że przez kręgosłup szyjny mogą być bóle i słabość rąk i nóg,zawroty i otumanienie głowy i wogóle wiele innych przypadłości o których nie wspomnę żeby nie wpadł kto w depresję: )Aniu a jeśli chodzi o Ciebie to chyba..

Kłucie w klatce piersiowej

.. ...może to być spowodowane zwyrodnieniem kręgosłypa w odcinku piersiowym i przy każdym ruchu lub oddechu możemy odczuwać różne bóle.Od kręgosłupa odchodzą nerwy i jeśli jest jakieś zwyrodnienie,kręgi naciskają na nerwy i stąd ten ból.Tak mi to tłumaczył,ale ja też się tym martwię,bo to nie..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 13

.. ...nerwicy, zasugerował raczej zwyrodnienie kręgosłupa, zwłaszcza na odcinku szyjnym - siedząca praca, może jakiś uraz. Na razie trzymam się tego, może to nie nerwica, a może i ona tylko nie tak straszna jak ją malują : ) Dla ciekawskich przytoczę co ów kardiolog * zasugerował * otóż przy..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 23

.. ...tego może to być jakieś zwyrodnienie kręgosłupa lub neuralgia międzyżebrowa /coś naciska na nerw i powoduje uczucie duszenia się/. Jeśli o tym nie pomyślałeś może warto odwiedzić ortopedę? Witam, od jakiegos czasu odczuwam takie same dolegliwości jak i Wy. cieżko zlapac mi oddech, jak to..

Uraz nogi

.. ...może to być też jakieś zwyrodnienie stawów tym bardziej, że jest to bolesne. Martwica jałowa kości występuje w młodym wieku, ale nie jest uogólniona. Mój brat ma np. chorobę Scheuermanna, która jest martwicą kręgosłupa i jak najbardziej da się z tym normalnie żyć. Problemy powstają..

Skrzywienie kregosłupa a otyłość

.. ...moją wyobraźnią, że od zwyrodnienia kręgosłupa ( a od złamania palca, czy zwyrodnienia stawów też? ) można utyć. Tycie ( nie mówimy o obrzękach ) zawsze jest spowodowane dostarczaniem w pożywieniu zbyt dużej ilości energii w pokarmie, nawet gdy jednocześnie występują zaburzenia..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 4

.. ...przez escherischę plus zwyrodnienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym ( po ciązach ) i małopłytkowość.Nawet badali mnie na porfirię i nic.I tak sobie cierpię.Teraz boli mnie od 6 dni.Tępy ból w okolicy prawego jajnika czasami promieniujacy az na nerkę,Ból jest fatalny.I o dziwo jakoś to..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 5

.. ...międzykręgowych bądź zwyrodnienia kręgosłupa – zaburzenia bioenergetyczne ( przepływu informacji pomiędzy każdą cząstką organizmu a mózgiem ) – złogi i toksyny w mięśniach przykręgosłupowych i całym organizmie PRZYCZYNA długotrwale utrzymywana w organizmie, z czasem..

Nocne napady, zawroty glowy, nerwica?

.. ...raczej jakiś uraz lub zwyrodnienie kręgosłupa jest bardziej prawdopodobny. Kierowcy bardzo często mają problemy z tą częścią kręgosłupa, bo nawet przy ostrym hamowaniu lub niewielkiej stłuczce można sobie go uszkodzic - uraz typu * smagnięcia batem * . Jeżeli jest prawdopodobne, że..

Serce przyspiesza mocno - Str. 2

.. ...a to nie to samo, co zwyrodnienie śluzowate zastawki=z. Barlowa... Jeśli 83 to nie twój wiek, tylko rocznik, to zastanów się co piszesz i skąd możesz mieć takie objawy...Ból między kręgosłupem a łopatką? Może skrzywił Ci się od tego przesiadywania na forum medyków - amatorów... Nie..

Drętwienie kończyny dolnej i ból kręgosłupa

.. ...zapalenie żył, a to zwyrodnienie stawów czy isjasz. Żadne leczenie jej nie pomaga. Może ktoś spotkał się z podobnym schorzeniem i zna jakieś sposoby na zwalczenie bólu albo wie do jakiego lekarza trzeba sie udać. Pozdrawiam Aniu - witam!Babcia przede wszystkim powinna poprosić lekarza..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...tylko ze stwierdzono zwyrodnienie kręgosłupa, i osłuchowo stwierdził iż istnieją jakieś nieprawidłowości pracy serca.Miałam zgłosić się ponownie we wrześniu do szpitala. Teraz objawy są o tyle silniejsze ze odczuwam drętwienie lewej nogi ( w czasie kiedy te objawy następują mam lekko..

Nerwica a ból kręgosłupa

.. ...Witaj: - )to sprawa zwyrodnieniowa.ja tez takie cos mam od 16 roku zycia.a lekarz niech sam sie wyciszy,najlepiej styropianem. Ja mam wysuniecie jakiegos krazka w kregos ledzwiowym i zwapnienie na max od młodosci.KOSZMARNY BOL. skoro to sprawa zwyrodnieniowa to w jaki sposób to leczysz..

Straszne zawroty głowy i bóle głowy

.. ...wątpliwości : ) może masz jakieś zwyrodnienie kręgosłupa w odcinku szyjnym - sugeruję też wizytę u neurologa ona zleci właściwe badania - spróbuj tez panować nad postawą ciała dbaj o prostą szyję, pozdrawiam..

Mrowienia w nogach a kręgosłup

.. ...lędźwiowego, a wykazało zwyrodnienia - zaostrzenia na krawędziach kręgów, skoliozę i hemilumbalizację S1. Odczuwam również lekki ból w lewej części szyi szczególnie gdy przekręcam głowę. Czuje również lekko odrętwiałą skórę głowy z lewej strony, szczególnie jak poruszam głową..

Bóle w klatce po bypassach

.. ...nieustępliwy i trwa juz kilka miesięcy właściwie od wyjścia ze szpitala. RTG klatki piersiowej wykazalo zwyrodnienie kręgosłupa na odcinku klatki i to wszystko wlasciwie. Czy ktos z Was zna taki przypadek?..

Tachykardia zatokowa

.. ...miejscach i niemal wszędzie zwyrodnienia stawów kręgosłupa. ale jakoś zapomniałam o to kardiologa zapytać. pytałam tylko czy mogę nosić gorset ortopoedyczny bo nie wyrabiam już. możesz zapytać kardiologa. chyba jesteś pod opieką lekarza? same leki to za mało. a jak nie bierzesz teraz..

Ból rąk, opuchlizna pomiędzy kciukiem i palcem II, ból karku i barków

.. ...tzn.,że może to być np. zwyrodnienia w kręgosłupie,czy skrzywienia z rotacja,albo jeszcze coś innego.To musi stwierdzić ortppeda na podstawie prześwietlenia.Na ból smaruj sobie ,,sulfur żelem * * .Jest to lek naturalny.Mnie pomaga na bolące stawy.Chemicznych leków niechce używac ,bo..

Dyskopatia - bóle kręgosłupa i drętwienie kończyn

.. ...l5/s1 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci odwodnienia i obnizenia wysokosci, - zmiany zwyrodnieniowo wtorcze na tylno bocznych krawedziach trzonow oraz w stawach m - k ze zwezeniem swiatła otworow m - k, - worek oponowy zniekształcony pociagniety w kierunku blizny pooperacyjnej,w..

Zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego

.. ...wewnatrzkanałowych.Zmiany zwyrodnieniowe w prawym stawie m - kręgowym Th11 - Th12 uciskaja worek oponowy i przewezaja prawy otwor m - kręgowy. rzecz w tym ze bol jest od kilku lat i podczas pracy jest tak silnych ze bez lekow sie nie obejdzie,poza tym wieczorem dretwieja mi..

Bóle w okolicach serca, duszności, kłucia

.. ...wrażenie, że to serce/ oraz zwyrodnienia kręgosłupa. Bardzo charakterystyczne są bóle w łopatkach oraz takie kłujki okołosercowe i duszności. Zrób ekg i echo serca, jeśli tam nic nie wyjdzie to raczej nie serce. Polecam wtedy neurologa i ortopedę. pozdrawiam miejsca są dopiero na..

Sam nie wiem co to jest.. Nerwica???

.. ...chorobą neurologiczną - ortopeda - bóle pleców, karku, duszności mogą być spowodowane zwyrodnieniem kręgosłupa - psychiatra - odrealnienie, natręctwa - mnie nie pomógł, ale może Tobie się uda. Powodzenia..